TERREURBESTRIJDING IN OOSTENRIJK HUWELIJKEN VOLGENS GERMAANSCHEN RITUS SCHANDAAL-GERUCHTEN IN DEN VOLKSRAAD fWOTl l ft 1 ut KAMPIOENSCHAPPEN IN ENGELAND De bomaanslagen duren nog steeds voort W e e n e n, 12 Juli. De nieuwbenoemd© staatssecretaris voor binnenlandsdhe za ken tot dusverre gezant te. Berlijn, Tau- echite, is hedenmorgen te Weenen aange komen. Reeds hedenmiddag zal hij deelne men aan den dan bijeenkomenden minister raad. In welingelichte kringen heoht men groot* beteokenis aan dezen ministerraad, aangezien thans de volmachten voor den buitengewonen algemeenen 9taatscommi6sa- ris voor buitengewone veiligheidsmaatrege len, minister Fey, en de taken van de hem toegevoegde commissie vastgesteld zullen moeten worden. Tot deze ministerieele com missie, die uitsluitend wordt benoemd ter bestrijding van de terreur, zullen bohoo- ren de minister van oorlog en van justitie, benevens de staatssecretaris voor het vei ligheidswetten. Minister Fey zal de com missie voorzitten. Weenen, 12 Juli. Woensdagavond en hedenmorgen zijn weer verscheidene bom aanslagen in Oostenrijk gepleegd, o.a. in Salzburg en in Barenwirtshau6, waar be langrijke sohade werd aangericht. Twee personen werden zwaar, twee lioht gewond. Er werden zeven arrestaties verricht. Bij Bludenz werd voor de woning van een geestelijke een bom tot ontploffing gebracht waardoor tal van vensterruiten werden ver nield. Belangrijke zitting van het Oostenrijksche kabinet. Weenen, 12 Juli (V.D.). Officieel wordt medegedeeld, dat Donderdag onder voorzit terschap van den bondskanselier dr. Doll- fuss het Oostenrijksche kabinet een verga dering heeft gehouden, die verscheidene uren hoeft geduurd. De ministerraad heeft do reeds aange kondigde wet tot bestrijding van politieko terreurdaden vastgesteld. Zoolang de op standige, staatsvijandige beweging aan houdt, resp. zoolang het standrecht van kracht blijft, dus voorloopig tot 31 Januari 1935, zal op het plegen van aanslagen, het onbevoegd in bezit hebben van ontplofbare stoffen, alsmede op misdrijven tegen de veiligheid van verkeersondernemingen en -instellingen en van vitale bedrijven, zoo wel langs standrechtelijken als langs nor malen strafrechtelijkcn weg uitsluitend de doodstraf toegepast kunnen worden. Na af kondiging van de wet zal een termijn van vijf dagen worden gegeven voor het vrij willig doen van aangifte en voor inlevering van ontplofbare stoffen, waarbij onder be paalde voorwaarden straffeloosheid wordt gewaarborgd. Een ministerieele commissio zal de bepalingen regelen, volgens welke de voor misdadige doeleinden misbruikte woningen en gebouwen ontruimd zullen moeten worden. De ministerraad nam voorts een beslis sing ten aanzien van de wet, die een uni form wapengebruik van justitieclo ambte naren regelt. De ministerraad behandelde verder een ontwerp betreffende de bondsgerechtsho- ven, maatregelen tot productieve bestrij ding der werkloosheid en een wet tot in stelling van beroepsgemcenschappen, waar door de bedrijfsraden afgeschaft zullen worden en vervangen door een volgens de beroepsstanden opgebouwde vertegenwoor diging in do bedrijven. Tenslotte behandelde het kabinet de mo gelijkheid om soldaten van het bondsleger, die den dienst hebben verlaten, onder te brengen in bonds-, lands- of gemeente dienst. - JAPANSCH-MANDSJOERIJSCHE ONDERHANDELINGEN Mongoolsche kwestie punt van bespreking Tsjangtsjoen, 12 Juli (V.D.). Tus- schen de Mandsjoerijsche en Japansche ro- geering zijn onderhandelingen aangevangen over de regeling van de Mongoolsche kwes tie. Het verluidt, dat de Japansche regeering zich principieel bereid heeft verklaard de Japansch-Mandsjoerijschc militaire conven tie uit te breiden tot Binnen-Mongolië, na dat dit formeel bij het Mandsjoerijsche kei zerrijk zal zijn aangesloten. EEN REVOLVERGEVECHT. Malaga, 13 Juli (V.D.). Tijdens een ver gadering van de corporatio Alozania is een revolvergevecht ontstaan, toen de secreta ris beschuldigd werd van verduistering van gelden. De man ontstak in zoo hevige woe de, dat hij een revolver trok en op den burgemeester van de stad vuurde. Met schot miste echter en trof den zoon van den secretaris, waarop deze onmiddellijk op zich zelf richtte en een einde aan zijn leven maakte. Er ontstond een pandemo nium en van alle kanten werd gevuurd. In totaal werden vier personen gewond. EEN GROOTE OPLICHTINGS- AFFAIRE. Warschau, 13 Juli. (V. D.) Naar uit Lemberg wordt gemeld, hebben de Poolsche politie-autoriteilen in Oost-Galicié opnieuw een grootc oplichtingsaffaire ont dekt. Vier industrieelcn en kooplieden uit de petroleumindustrie zijn gearresteerd. De oplichtingen zouden een bedrag van onge veer vier millioen zloty betreffen. TWEE BANDIETEN DOOR POLITIE GEDOOD. Miami, 12 Juli. (Reuter). Twee bandie ten, die een bank hadden beroofd en ook den president hadden geplunderd, werden tijdens een vuurgevecht met de nolitie door kogels getroffen en gedood. TACHTIG COMMUNISTEN VEROORDEELD. Leipzig, 12 Juli. In een proces we gens hoogverraad tegen 80 communisten uit Annaberg heeft de vierde strafsenaat van het rijksgerecht heden vonnis geveld. Wegens voorbereiding tot hoogverraad al leen of tezamen met andere strafbare fei ten, zooale verboden bezit van wapenen, van ontplofbare stoffen e.d. werden do ver schillende beklaagden veroordeeld tot straffen tusschcn zes maanden gevangenis straf en drie jaar en zes maanden tucht huisstraf. Slechts één beklaagde werd vrij gesproken. De hoogleeraar Wilhelm Hauer, leider van de Gcrmaansclie religieuze beweging, heeft te Tübingen twee adepten van de nieuwe leer in den echt verbonden. De ri tus der ceremonie was geïnspireerd door de Edda. De Reichswart geeft over dit „Germaan- sche huwelijk" de volgende bizonderheden: Het jonge paar deed zijn intrede in een met bloemen en groen versierde zaal en nam plaats op zetels, onder de schaduw van jonge berkeboomen. Er waren drie ta fels opgesteld, bedekt met witte lakens en versierd met roode tulpen en gele en blau we bloemkransen. Op één daarvan waren de ringen neergelegd. Op do beide andere stonden een toorts met drie armen, die gele kaarsen droegen. De aanwezigen zetten een hymne aan de lente in, waarna Hauer het jonge paar de legende vertelde van Sigurd, die, terwijl hij te paard door de bergen reed, een groot vuur naar den hemel zag opstijgen. Bij zijn nadering bemerkte hij de strijdbare Brunhilde, met harnas en helm. Met zijn degen doorboorde hij haar harnas, terwijl zij door Wodan in slaap was gebracht. Daarna las Hauer oen fragment uit Za- rathoestra voor over de plichten der ge huwden. Tenslotte zegende hij het jonge paar, waarbij hij bad tot „de aarde, onze moeder, en den hemel, onzen vader, die al het menschelijke dragen en voortbren gen". Hauer heeft volgens den zelfden ritus reeds twee andere paren to Schwarzfelde in den echt verbonden onder een lindo op den top van een berg. De aanvechtbaarheid van huwe lijken met nlet-Ariërs. Leipzig, 12 Juli. (Reuter). De vierde civiele senaat van het rijksgerecht heeft heden zijn principieelo beslissing over het vraagstuk van de aanvechtbaarheid van gemengde huwelijken tusschen Ariërs en piet-Ariërs als volgt bekend gemaakt: Een dergelijk huwelijk is slechts aanvechtbaar, wanneer bij het sluiten van de echt niet bekend was aan de eene partij, dat de an- doro partij tot het Joodsche ras behoorde. KABINETSCRISIS IN CHINA. Sjanghai, 12 Juli (V.D.). Wang Tsjing Wei heeft gistermiddag de ontslagaan vrage ingediend van de ministers, die te zamen de uitvoerende „Joean" vormen, welke het equivalent is van het kabinet in het Europeesche regeeringssysteem. De reden van deze ontslagaanvrage staat in verband met het feit, dat de vorige mi nister van spoorwegen beschuldigd is van onregelmatigheden. Uit Nanking wordt in verband daarmede gemold, dat de politieke raad geweigerd heeft het ontslag te aanvaarden. OVERSTROOMINGSELLENDE IN JAPAN. Tokio, 13 Juli. (Reuter). Volgens de jongste statistieken zijn bij de overstroo mingen in de districten Isjikawa en Toya- ma 50 personen om het leven gekomen; 100 personen worden vermist; -iGO woningen zijn door het water weggespoeld en 15000 zijn overstroomd. Gisteren is het water begonnen terug te vloeien; de schade bedraagt ongeveer 25 millioen yen. ALBERS VERLIEST PROCES TEGEN DE UFA B e r 1 ij n, 12 Juli (V.D.). Hans Albcrs heeft zijn proces tegen de UFA verloren. Zooals bekend, had Albers de UFA een proces aangedaan om 68.000 R.M., zijnde het bedrag der schade, die hij zou hebben gele den tengevolge van het feit, dat de verfil ming van een scenario langor heeft geduurd dan was aangenomen. ANTI-DUITSCHE BET00GEK3 GEARRESTEERD. Praag, 13 Juli. \Reutcr). De politie heeft zes personen gearresteerd, die ge tracht hadden voor net Duitsche gezant schapsgebouw te demonstreeren. Zij verzet ten zich tegen de politie. BEKEND VLIEGER VERONGELUKT. Ambler, 13 Juli. (V. D.) Joseph Mc. Cormick, de bekende piloot, die proefne mingen met autogiro-vliegtuigen nam, is gisteren met zijn toestel bij een proefvlucht neergestort. Het toestel vloog in brand en de piloot kwam om het leven. CHOLERA-EPIDEMIE IN NOORD-CHINA. Sjanghai, 13 Juli. (V. D.) Volgens hier binnengekomen berichten is in Noord- China cholera uitgebroken. Vooral te Tsi- nanfoe heerscht de ziekte zeer kwaadaar dig. Tot dusverre zijn 61 personen over leden. Do Chineesche autoriteiten hebben bijzondere maatregelen ter bestrijding van de epidemie genomen. Regeering zegt: Verdenking en ver dachtmaking waarvoor elke grond ontbreekt" Batavia, 12 Juli (Aneta). In het afdec- ling6verêlag van den Volksraad over de Al- gerneene Beschouwingen over de begrooting voor het dienstjaar 1935 werd o.m. het vol gende opgemerkt: „Onder verwijzing naar een artikel in het Soer. Handelsblad van 19 Mei 1931, waarin beschuldigingen werden geuit, die voor de betrokken instanties buitengewoon onaan genaam waren, werd door verscheidene le den de vraag gesteld of de Regeering geen aanleiding kan vinden een onderzook naai de waarheid dezer aantijgingen in te stel len. Gaarna zouden zij den Volksraad met de uitkomsten van zulk een onderzoek in kennis gestold zien. Aangezien door handelingen als in ge noemd artikel gelaakt, groote financieels nadeelen voor de Schatkist kunnen ontstaan werd voorts do vraag gesteld welke maat regelen do Regeering denkt te nemen te gen ambtenaren, aan wier 6chuld het is te wijten dat geheime zaken uitlekken. Aangezien ambtenaren steeds gebonden zijn door hun ambtseed, zou men gaarne vernemen of ook leden van Regeenngscom- mis6ies, b.v. de Economische Commissie, on der eede staan. Zoo dit niet het geval mocht zijn, ware hierin verandering te brengen. De verschillende berichten over het optre den van hoogcro ambtenaren en van den Directeur van het Persbureau Aneta, deden do vraag rijzen of ten deze door do Regee ring niet grootere activiteit had kunnen worden betracht. Aangezien dergelijke me- dedeelingen het vertrouwen van het publiek in de integriteit van de hoogere ambtenaren schaden, mag de Regcering zich niet afzij dig houden. Gevraagd werd of terzake een onderzoek is ingesteld en welk standpunt de Regeering terzake meent te moeten in nemen". In de Memorie van Antwoord op deze pas sage antwoordt de Rcgecring thans: „Naar aanleiding der ernstige beschuldi gingen, onlangs geuit over het optreden van hoogere ambtenaren en van den Di recteur van het Persbureau Aneta, heeft de Procureur-Generaal zich op de hoogto ge steld van al hetgeen dienaangaande zoowel in do pers als bij geruchte is naar voren gebracht. Ondanks dit onderzoek en zijn uitgesproken wenschen, dat ieder die ter zake inlichtingen kan verstrekken, daartoe ook zal overgaan, is tot'dusverre geen en kel concreet gegeven aangetroffen dat het hier bedoeldo gemis aan integriteit beves tigt. Voor de Regeering bestond ten deze geen aanleiding een andere dan een af wachtende houding aan te nemen. Men kan van haar niet verwachten of eischen dat zij, zooals maar al te velen in den laatst ver- loopen tijd hebben gedaan, geloof hecht aan verdenking en verdachtmaking, waarvoor elke grond ontbreekt". Een persoordeel. Batavia, 12 Juli (Aneta). Het „Bat. Nieuwsblad" acht deze verklaring afdoende voor wat betreft do beteekeni6 der klets praat over een „Indische Stavi6ky" enz. Het blad vraagt zich alleen maar af, waarom men twee maanden op zu.'k een verklaring moest wachten. VOEDSELSCHAARSCHTE. Tjilatjap, 12 Juli. (Aneta). In het re gentschap Banjoemas, in de onderdistricten Mandiradja, Poerworedjo, Soesookan, Ko- basen en Kcmbarang, heerscht voedsel- schaarschte. Door het binnenlandsch bestuur wordt tweemaal per week rijst gedistribueerd. De padi-aanplant in Djatilawang in het re gentschap Poerwokerto ter grootte van 8000 bouws, alwaar de opbrengst afhankelijk is van den regen, leverde grootendeels een mis-oogst op. Tot dusver is geen druppel regen geval len, niettegenstaande in de plaatsen Poer wokerto en Tjilatjap eenige regenbuien voorkwamen. Eveneens heeft een groote mis-oogst plaats gevonden in het Krojaéche in het re gentschap Tjilatjap. NIEUWE BEWEGING. Batavia, 12 Juli. (Aneta). Tc Batavia is opgericht de „Nieuwe Indische Beweging" (N.I.B.), welke uitgaat van de ondeelbaar heid van het koninkrijk der Nederlanden, onder het regeerend vorstenhuis van Oran- je-Nassau. De verecniging stelt zich ten doel te streven naar het bereiken van een har monische good functioneerende maatschap pij, gesteld onder krachtig gezag. De centrale raad zal voorloopig worden gevormd uit de hoeren D. C. Bouman, D. H. J. Gantvoort, D. C. Gric6heimcrt, W. M. Haas en G. E. Rotgans. NIEUW VLIEGVELD TE PADANG. P a d a n g, 12 Juli. (Aneta). De vereeniging Vliegveld Padang verkreeg de optie op een terrein van een omvang van 30 H.A., gele gen 10 K.M. ten Noorden van Padang, aan den hoofdweg naar de Padangsche Boven landen en aan de spoorlijn. |j| w.r-n r.j m l ATHLETIEK Osendarp in de finale 220 yards. Berger was zoek Londen, 13 Juli. (V.D.) Heden zijn de Engelsche kampioenschappen in hot White City-stadion aangevangen, aan welke wed strijden, naar men weet, ook een kleine groep Ncderlandsche athleten deelneemt. In hot nummer 220 yards hardloopen wer den de series geloopen In het nummer 220 yards harloopen werden de series geloopen. In de eerste startte Chris Berger tegen een viertal Engelschen en won gemakkelijk. In do tweede serie kwam Osendarp aan den start en ook deze serie was voor Holland. Osendarp won in 22% eec. In de vijfde serie (er waren acht series) liep Jansen mee. doch hij kon zich niet on der de twee eerstaankomondon scharen, waarmee hij van verdere deelneming was uitgeschakeld. Uit do acht series gingen 16 athleten over naar de tweede rondo, welke in drie series word geloopen. Uit olko serie worden de twee besten naar de finale geklasseerd Oson darp slaagde er in zich voor dezen eind strijd, die morgen Zaterdag wordt gehou den, te klasseeren. doch Berger was. toen hij moest slarten, nergens te vinden. Officials gingen hem zoeken, doch nij verscheen niet. Later bleek, dat Berger van verdere deelname in de 220 yards had afge zien. omdat hij zich sparen wilde voor het nummer 100 yards, dat morgen wordt ge loopen en waarin 'hij titelverdediger is. Klazema, die zich uit de tweede serie der 440 yards had weten te plaatsen voor do tweede ronde, verscheen toen niet aan den start. Voorts verdedigde Blankers zijn titel niet in het nummer hink-stap-sprong. Tenslotte deed de estafetteploeg van de „Snclvoeters" mee in het nummer 4 x 110 yards estafette. De ploeg, die bestond uit Berger, Osendarp, Van Boveren en Jansen 6tartte in de derde serie en won in den goeden lijd van 43 sec Deze estafetteploeg zal nu Zaterdag in de finale van dit num mer loopen. Lawntennis. TOURNOOI TE BILTHOVEN. Do volledige scores van de gisteren ge speelde partijen zijn Heercn-enkelspel: Overdijkinlc. sl. v. d. Kamer 6—2, 1—6 64. Buono sl. de Haan 6—3, 6—0. Broerse w.o. Oosterman. Sch'uckink Kool sl. v. d. Meer G4, 6—2. Verloop sl. Brouwer 61, 6—1. Pieters sl. Paré 6—0, G—3. Knottenbelt Jr. sl. M. Vricsendorp G2, 6-3. Bueno sl. Broerse 61, 6—4. Schuckink Kool sl. W. Vriezendorp 61. 6-4. v. d. Sandt sl. Tiel 6—4, 61. den Hartog sl. Knottenbelt Sr. 62, 63 Qué sl. Kruijt 63, 6—2. Zevenbergen sl. Agerbeck 60, 6—tl. v. d. Sandt sl. den Ilartog 36, 6—4,64. Dames-enkelspel: Mevr. v. Beyma thoe Kingma sl. Mej. Ha gen Smit 26, 61, 9—7. Mej. Vixeboxso sl. Mevr. Kurtz 63, 64. Mevr. Rappange sl. Mej. H. Spoon 62, 3—G, 6—i. Mej. Vixeboxse sl. Mej. Wieneke 97, 6—3. Heeren-dubbclspcl: v. d. Meer en v. d. Sandt sl. M. Vriezen uorp en de Haan 6—4, 46, 62. W. Vriezendorp en Brouwer sl. Boldingh en de la Parra 63, 62. Noordbroek Hegt en Bueno sl. Ir. N. Kloot* en Tiel 64, 7—5. H. J. Kruijt en H. Kruijt sl. Kranenburg en Paré G1, 6—3. Dames-dubbelspel: Mej. van Rossem en Mej. Goossens sl. Mevr. Helderman en Mevr. Kurtz 26, 64, 6-2. Gemengd dubbelspel: Mevr. Heckman en Ir. N. Kloots sl. Mevr. Kloots en Ir. Overdijkink 6—3, 6—3. Mej. van Rossem en Pieters sl. Mej. Roe- lants en Bos 64, 7—5. Mej. H. Spoon en Verloop sl. Mej. Kuiler en Oosterman 8—6, 6—2. Mej. Goossens en van Oordt sl. Mej. Wie neke en W. Vriezendorp 6—3, 6—4. Mej. Hagen Smit en v. d. Meer sl. Mevr Rappange en Rappange 62, 26, 62. Mej. Leopold en Lebout sl. Mevr. Bosman en Broerse 46, 62, 7—5. Wielrennen. DE RONDE VAN FRANKRIJK. Tiende etappe vcor Le Greves. Nice, 10 Juli. (V.D.) De tiende etappe leidde heden van Digne naar Nice, een af stand van 156 K.M. I)e drie eerst aankomen den dezer etappe waren allen Franschen, n.l. Le Greves, Lapebie en Louviot. terwijl de Belg Vervaecke, die een puiken indruk maakt, vierde werd. De tijd van den win naar was 4 uur 58 min. 26 sec. Zwemmen. A.Z. EN P.C.—STAR. De Protestcommissie van den K.N.Z.B. heeft het door Star ingediende protest te gen een overtreding van do spelregels niet in behandeling genomen, daar niet aan de vereischte formaliteiten was voldaan. AMERSFOORTSCHE BOND VOOR LICHAMELIJKE OPVOEDING. Stand hand. en grensbalcom* politic. Handbal I Aid.: i. Excelsior I 5 4 1 0 9 22—9 O Amsvorde I 5 4 1 0 9 20-8 O. A.A.V. 5 3 O 2 6 28—7 4. St. HuberlU9 5 o 0 3 2* 12-16 5. N.A.S.B. 5 1 0 4 2 11—28 6. Jahn 5 0 0 5 0 7-32 Handbal II Afd.: 1. H.V.C. 1) 5 5 0 0 10 82—2 2. 21 R.I. (a) 4 3 0 1 6 16-8 3. Amsvorde II 4 1 1 2 3 8-20 4. 21 R.I. (b) 3 1 0 2 2 422 5. Excelsior II 4 1 0 3 6—36 6. U.O.T.O. 4 0 1 3 1 0—40 Grensbal: 1. Excelsior I 1) 7 7 0 0 14 83-0 2 Jahn I 7 6 0 1 12 67—4 3. Jahn II 7 4 1 2 9 15—12 4. N.A.S.B. 7 4 0 3 8 2425 5. St. Huberlu' 7 3 1 3 7 8-19 6. Excelsior I' 7 2 0 6 4 11—37 7. John III 7 1 0 6 2 2—53 8. D.O.T.O. 7 0 0 7 0 0-63 In de komende week to spolon wedstrij den: Maandag: Excelsior 11—21 R.I. (b), Leus- derweg. Dinsdag: Amsvorde 11—21 R.I. (a), Leus- derweg. Woensdag: 21 R.I. (b)D.O.T.O., Leusder- weg. Donderdag: Excelsior IAmsvorde I, Leu9dcnveg (nog niet officieel) beslis singswedstrijd. Vrijdag: 1I.V.C.Jahn, Lousderweg (Pro motie-degradatiewedstrijd). Verliespunten. 1) Kampioen. FRUIT- EN GROENTEN VEILING. Volling 13 Juli. Witte druiven 4113 ct., druiven 25—29 ct., kersen 1*—15 ct., frambozen 11—24 ct., roode bessen 59 ct., aardbeien 1326 ct., tomaten 5—7 ct., meloenen 13—23 ct., perzi ken 813 ct., spinazie 9—11 ct., postelein 4- ct., sperciebooncn 1728 ct., snljboo- nen 3440 ct., tuinbooncn 35 ct., doppers 7—14 ct., capucijners 9—li ct., bloemkool 6—14 ct,, spitskool 3—o ct., roode kool 5—6 ct., groene kool 34 ct., wortelen 46 ct., rabarber 35 ct., komkommers 46 ct., sla 10—20 ct, andijvie 8—20 ct., seldery 7—13 ct., peterselie 5—8 ct., bicten 1222 ct., zil veruien 2024 ct, EIERVEILING. Volling 12 Juli. Aanvoer 60.000 stuk6. Kleine eieren 1.90—2.00; witte eieren 2.00—2.45; bruine eieren 2.20—2.85. BOERDERIJBRAND TE HOOGLAND. Amersfoortsche brandweer moet assistentie verleenen. Tegen vijf uur werd gistermiddag de hulp ingeroepen van de Amersfoortsche brand weer voor een boerderijbrand in de ge-, meente Hoogland. De boerderij, welke gelegen is aan den Hoogeweg nabij het kruispunt te Hoevela- ken, behoort aan den heer W. Buitenhuis. Bij do komst der brandweer bleek deze voor een uiterst moeilijke taak te staan, dear het blusschingswatcr gepompt moest worden uit een sloot, welke op meer dan 150 Meter afstand la.g. Inmiddels brandde de boerderij geheel uit, zoodat de taak der brandweer hoofdzakelijk bestond uit het nablusschen. Do brand is vermoedelijk ont staan in een kort op de boerderij 6taande hooiberg. De heer Buitenhuis is tegen brandschade verzekerd. Op het terrein merkten wij o.a. op de burgemeester van Hoogland. Dc politie zorgde ervoor, dat het drukke doorgaande verkeer zoo min mogelijk stagnatie onder vond. BOERDERIJBRAND BIJ UTRECHT. Utrecht, 13 Juli. Op den rand van de gemeente Utrecht achter fort Lunetten in de Iloutenscho vlakte is hedenavond de boerderij „De Ketel" van den heer de Wit afgebrand. Het vuur was ontstaan in een hooiberg cn plantte zich over de rieten daken naar het achterhuis en hot woonhuis voort. Ook een daarnaast staande schuur werd aange tast. Dc schuur en een kippenhok kon be houden blijven, de re6t'brandde tot den grond toe af. Een groote partij hooi, land bouwwerktuigen en een deel van den in boedel gingen verloren. De brand is ontstaan door hooibroel. Eenig klein vee kon nog gered worden. De schade wordt slechts voor de helft door verzekering gedekt. AANRIJDING TE WOUDENBERG. Woudenberg, 12 Juli. Op den Rijks straatweg naar Zeist, nabij Huize „de Hey- graeff' had hedenmorgen een aanrijding plaats tusschen de vrachtauto van den bode D. alhier en een luxe auto, tengevol ge waarvan laatstgenoemd voertuig belang rijke materieele schade opliep. Do bestuur ders kwamen met den 6chrik vrij.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 11