HOLLAND OP MARSCH OVER DE TRAINING ONTIJDIG GESNEUVELD Begin nog heden met Mgr. B. A. DE WIT f Radioprogramma BOUWSTOFFENHANDEL „AMERSFOORT" Reeds vroeg in het jaar beginnen de deelnemers zich voor te bereiden lil De leiders der buitenland6che groepen, die aan de marschen deelnamen, toonden zich steeds zeer enthousiast. Dat dit enthou siasme niet alleen uit de hoffelijkheid voort vloeide, kan rnen wel uit de jaarlljksche opkomst van dezelfde nationaliteiten opma ken. Maar deze marschen in hun eigen land invoeren daar konden zij niet toe be sluiten. Dat zou toch maar een echec wor den meenden zij: het was immers geen wed strijd. Of deze leiders dit goed gezien heb ben kunrien wij moeilijk beoordeeleh. Moch ten zij gelijk hebben, dan is dit toch wel be treurenswaardig. Voor deze marschen is een even serieuze voorbereiding noodig als voor. een wed strijd. Of meent men soms, dat het mogelijk Is zonder training vier dagen achter elkaar 55 K.M. af te leggen? De training, die mili tairen en politie-agenten moeten ondergaan, is minder streng en wijkt geheel af van die der kantoorbedienden en van allen, die een beroep hebben, dat hen in huis houdt. Wil men plezier van de marschen hebben, dan moet men zorgen, dat men voor 100 fit is. En dat kan alleen door serieuze training. De N.B.L.O. waardeert het, dat duizenden aan de vierdaag6Che deelnemen, zij vindt het echter oneindig aangenamer, wanneer iedere deelnemer de marschen succesvol be ëindigt. Bij aanvrage om inlichtingen ont vangt iedereen een reglement. Op de eerste pagina's staan wenken voor de training. Dat dit streven goedgetrainde deelnemers te werven goede vruchten afwerpt, merkt men, wanneer men in de gelegenheid ge steld wordt do statistiek van de marschen door te kijken. Bedroeg in 19*27 het aantal uitvallers nog 13.4 in 1930 is dit gedaald tot 3.8 in 1932 tot 3.2 Alleen 1933 toont een ongunstige Wending, 6.7 Dit, in ver gelijking met de vorige jaren, hoogc cijfer moet echter geweten worden aan de abnor male hitte, die; er locn heerschte. Reeds vroeg in hét jaar Januari, Fe bruari beginnen de deelnemers zich voor te bereiden. De vierdaag6che is oor zaak geweest, dat ons land thans een groot aantal wandelclubs telt Deze clubs 6chrij ven bij wijze van training eendags-mar- schen uit, die naar gelang de maand Juli dichterbij komt, grooter worden. Het best kan men begiunen met een tien tal marschen varieerend tusschen 10 en 25 K.M. De afstanden moeten in een rustig ge lijk tempo afgelegd worden. Steeds moet men er om denken, dat een tempo van 5 a 6V2 K.M. tijdens de marschen gedurende 6 9 uur volgehouden moet kunnen worden. Na de 25 K.M.-marschen wordt, dan over gegaan naar afstanden tot 40 K.M. en daar na tot 50 óf 55 KM. De laak van leiders bij deze oefenmar- 6chen kan niet te ernstig opgevat worden. Niet alleen moet deze er zorg voor dragen, dat de physicke toestand van zijn groep puik is, maar het moraal moet zijn onver deelde aandacht hebben. Moedeloozen moe ten opgekikkerd worden, al te overmoedi- gen, die op hun sukkelende makkers wij zen, zacht terecht gewezen worden. Kortom, hij moet een vredesengel zijn. Een zeer belangrijk onderdeel is natuur lijk de kleeding. Militairen, burgerwachten en politiccorps loopen in verplichte uni form. Burgers daarentegen wrorden in de keuze vrijgelaten in zooverre, dat voor da mes marcheeren in skibroeken, trainings pakken en rijbroeken cn voor allen klee ding, die aan politieke gezindheid uiting geeft, verboden is. Dit is het eenige wat bij deze marschen verboden is! („De ordelijke vrijheid, die bij onze marschen heerscht", zeide kapitein Breunese, „acht ik een van de oorzaken van ons succes.") De verzorging van do voeten is vanzelf sprekend nummer één. Goed knippen van de nagels, geregeld wasschen en poederen. Heeft men last van teere huid, dan is kam- pferspiritus een uitstekend middel om de huid te harden. Tijdens de marsch moeten dikken 60kken gedragen worden om doorschuren van de huid tegen te gaan. Dat er geen 6toppen in de kousen mogen zitten begrijpt een ieder. En dan de schoenen vooral geen sandalen. Hooge schoenen zijn practisch, daar het binnendringen van steentjes en zand hierdoor wordt tegengegaan. Nu is het een feit dat veel menschen en voor al de dames een antipathie voor hooge schoenen hebben. Deze wandelaar^ kunnen echter met een gerust geweten ook op lage schoenen loopen. De hoofdzaak is dat het schoeisel breed is, zcodat de voet er vrij in ligt, dat er dubbele zolen onder zitten en dat de hak niet te laag is. Voor de heerm is verder aan te bevelen een korte broek en een khakihemd, voor dames een eenvoudige losse jurk uit soe pele stof. Goed getraind zijn deze marschen een ge noegen. Dan heeft men inderdaad niets an ders te doen aan te wandelen en van het puike traject te genieten, dat iederen dag anders is. Voor de kosten van 6.50 heeft men vrij logies en eten. 's Avonds geen ge zoek naar pension of kampplaats, geen geharrewar om zelf zijn eten te koken. Al les staat netjes klaar. Talloos zijn degenen, die na een ver- frisechend wasschen en sterkend avond maal 's avonds nog een paar uur dansen. Voor hen, die zich niet geheel fit gevoe len in den regel door blaren, die ook een geoefend looper kan opdoen is een medische staf in actie, bestaande uit twee artsen, zes semi-artsen en een vijftien man verplegend personeel. Voor de vacantiegangers, die in de om streken van Nijmegen vertoeven, zullen de ze afstandsmarschen een genoegen zijn, ook al n>mcn zij er niet aan deel. Drieduizend, meest jonge, menschen trek. ken samen op zonder andere bedoelingen dan ontspanning te vinden door elkaar en met elkaar. Bameveld, 19 Juli Der goede ouder wetsche gewoonte getrouw rijden de land bouwers uit een bepaalde streek ieder op zijn beurt naar de markt alhier, niet alleen hun eigen eieren medenemende, doch ook die der buren cn bekenden, voor zoover zij in de route tusschen des landbouwers hof stede en ons dorp woonachtig zijn. Deze onderscheiding om eenige duizenden kip- penproducten naar onze eierhal te vervoe ren viel heden onder meer ten deel aan den landbouwer C R., wonende in do buurt schap Glind, die voor dit doel zijn nog niet geheel gedresseerd anderhalfjarig paardje bezigen zou. Alle maatregelen waren echter genomen om den tocht een gelukkigen af loop te verzekeren. Den volwassen zoon werden namelijk de teugels toevertrouwd, terwijl ook nog, ten einde op alles voorbe reid te zijn, de schoonzoon werd modege- zonden. Alles ging dan ook naar wensch Bij de verschillende buurlui werd halt gc houden, en werden de eitjes opgeladen, zon der dat de jeugdige viervoeter de minste gril vertoonde, cn reeds waren do voor een dartele havermotor de meest gevaarlijke plaatsen, als een water- en een stoommolen, zonder kleerscheuren gepasseerd, zoodat de zwagers onder elkaar dc deugden van bruintje reeds opsomden, toen, tegenover de Kerkhoflaan gekomen, hieruit op het zelfde moment eon woonwagen kwam ge reden, waarvoor de voor den eierwagen ge spannen viervoeter echter volstrekt niet schrok, doch waartoe hij zich blijkbaar aan getrokken gevoelde. Op het meest onver wachte oogenblik draaide hij namelijk naar links, welken draai hij zóó kort nam, dat de wagen dubbel knikte en vervolgens on derstboven sloeg, waarbij de witte lading in een ondeelbaar oógenblik een totaal ander aanzien kreeg. Duizenden eitjes waren toch gebroken cn vertoonden een geleiachtige massa, waarin de gele kleur der dooiers domineerde. Tijdens de consternatie, die hierop volg- dje, bleef'bruintje stokstijf staan, zich blijk baar niets aantrekkende van de schade, die het den" respoctieven eigenaars der gebro ken eitjes had toegebracht. DE BAARNSCHE WINKELBEURS. Baarn. De Baarnsche winkelbeurs, die gehouden zal worden van 13 tot IS Augustus a.s. in de openbare school de Prinses Julianaschool, lieeft de volle be langstelling- der zakenmensclien; de deel name schijnt groot te worden. Er is een eere-comité gevormd, waarvan de burgemeester het voorzitterschap heeft aanvaard. Vervolgens hebben daarin zit ting: de beide wethouders, mevrouw van Recnen-van Romondt Vis als eere-presi- dente van de Ned. Vereeniging voor Huis vrouwen, afdecling Baarn, mevr. Korsten Wafelbakker, als presidente dier afdeeiing, mej. T. Meijerink, presidente van den Cbr. Vrouwenbond, afd. Baarn, mej. A. Venne- raan, presidente van den R.K. Vrouwen bond, afd. Baarn, J. van der Hoop, voor zitter der Floralia-verceniging en van het Nutsdepartemcnt; J K. Möller, hoofd van de Prinses Julianaschool en P. Kuiper, voorzitter van het kleinbedrijf van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Gooiland, te Hilversum. MEER GEMENGDE BADEN. Soest. Er was in den laatsten tijd zeer weinig belangstelling voor de geschei den baden. Somwijlen waren er 3 of 4, ter wijl er zich in dien tijd meerdere aanmel den voor gemengde baden, die dan maar naar elders doorfietsen. Het bestuur van de stichting Soester Natuurbad heeft dan ook besloten de volgende regeling vast te stellen voor alle werkdagen. 'e Morgens van 6tot 8 uur gemengde baden; 's Morgens van 8—10 uur dames. Na dien tijd den geheelen dag gemengd. Men hoopt hiermede het badend publiek van dienst te zijn. DIPLOMA-ZWEMMEN. Soest. Dezer dagen werden door een 13rtal personen aan het Soester Natuurbad, proeven afgelegd ter verkrijging van het diploma als geoefend zweramer(ster). Aan allen kon het diploma worden uitgereikt Het waren de dames: A. de Boer, C. Brou- mer, G. Donker, M. E. Dijkstra, S. Ilarema- ker, L. Koster, A. Meurs, W. C. Ritmeester, R. v. d. Witte en de heeren: E. do Boer, P. Dijkstra, F. L. Schreuder, H. Veenstra. Een en ander trok zeer de aandacht van de verschillende bezoekers. Van het bestuur was mevr. P. G. Donker van Galen vertegenwoordigd. GESLAAGD. Soest. Voor het R.K. Mulo-examen te Utrecht slaagden de navolgende leerlin gen voor diploma A: Nelly Tolboom en Cor Wilmink; voor diploma B: Jan Javurek en Gerard Schothorst. 1izdechndsche7amifiasi(i „Wat Mijnhardt maakt is goed." ZILVEREN JUBILEUM W. W. G. JANSEN. Soest. Do dag, waarop de heer W. W. G. Jansen alhier 25 jaar aan dc. Nederlandsche Spoorwegen als tele grafist was verbonden, is vanzelfspre kend niet onopgemerkt voorbijgegaan. Allereerst is de beer Jansen een zeer sym pathieke persoonlijkheid, altijd hulpvaardig cn voorkomend, een man, die de Spoorweg mij. met. ecre dient. En dan de omstandig heid, dat hij al die 25 joar onafgebroken aan het station Soest is verbonden geweest. Hij is dan ook, hoewel geen Soester van geboorte, geheel ingeburgerd en iedereen kent hem vrijwel. Des morgens, circa tien uur, waren de heer en mevrouw Jansen op het slation genoodigd, waar een Inspecteur van het vervoerwezen den jubilaris kwam felicitee- ren. Janzen, zoo zeide de Inspecteur, heeft gelukkig gediend. In al die 25 jaar is hij nog geen half jaar afwezig geweest we gens ziekte. Gezond van gestel wa6 hij steeds op zijn post en heeft hij met eere de Mij. gediend. De hoop uitsprekende, dat de heer Jansen nog vele jaren onder de beste omstandigheden in zijn werkkring mag blij ven, overhandigd^ hij den jubilaris een en veloppe met inhjud als gratificatie voor den trouwen dienst. Natuurlijk sloten de chef en het verdere personeel zich gaarne bij de woorden van den Inspecteur aan en complimenteerde den jubilaris allerhartelijkst. liet verdere van den dag i6 in huiselij- ken kring gevierd. Het stond niet stil. Het was een komen en gaan. Gok de Inspecteur bovengenoemd en bet verdere personeel hebben aan het huise lijk feest voor eenigen tijd deelgenomen. Met is te begrijpen, dat het huis in een bloemenhof was* herschapen. 't Is een dag voor de familie Jansen ge weest om nooit to vergeten. Het is bewezen, dat de heer Jansen in dc 25 jaren dat hij aan de Maatschappij is verbonden, zich ontelbare vrienden heeft gemaakt. De uitvaart van den man die jaren lang de vicaris^generaal was van het Aartsbisdom Utrecht In volkomen harrhonie met z'n leven is de uitvaart geweest van mgr. De Wit. Geen woord ter zijner nagedachtenis. Alleen gebeden voor zijn rust. De plechtigheid was ontroerend door haar eenvoud. In de kathedraal stond zijn overschot, te midden van ontstoken lichten cn zwarte muur-beklectling. Met werd in de kérk vanmorgen gezegd* „het was de wensch van dezen doode, dat geen rede zou worden gehouden ter zijner herdenking, noch hiér, noch elders; het was zijn wensch geweest, dat slechts zou worden gebeden, opdat zijne tekortkomingen niet al le zwaar zouden worden aangerekend." Monseigneur Jansen, de aartsbisschop, celebreerde de Mis vanmorgen. Presbyter- asslstence daarbij was mgr. Van Schaik, proost van het Metropolitaan Kapittel en pastoor van de Martinus-parochie; Iroon- diakenen waren mgr. Huurdeman, de tegen woordige vicaris-generaal cn kannunik Koopmans, president van het Klcin-Semina- rium te Culemborg; diakenen ad missam- kannunik dr. De Jong, president van het Groot-Seminarium te Rijsenburg, cn kannu nik Schollen, uit Oldenzaal. Als ceremo- niarii fungeerden de secretarissen van het Aartsbisdom de heeren Van den Burg cn dr. Geerdink. Terwijl de fraters van het Grego- riushuis akkolythen waren. Onder leiding van dr. Ramselaer voerde het zangkoor van de kathedraal de Gregoriaansche Doodcn- mis uit. Onder zang van het kerk-koor werd het stoffelijk overschot daarna uitgedragen. Mgr. Van Schaik, de proost van het Metro- politaan-Kapiltel, verrichtte aan den uit gang der kathedraai de absoute. In de Lange Nieuwstraat stonden vele ge- loovigen, om den ontslapene een laatsten groet te brengen. Een lange stoet trok naar de Roomsch-katholieke begraafplaats, waar de kist dadelijk naar de groeve werd gedra gen. Na dc plechtigheden in de kathedraal volgde nu natuurlijk geen dienst meer in de kerkhof-kapel. Aan het graf was het mgr. Van Schaik wederom die de liturgi sche plechtigheden verrichtte onder mede werking van het kathedrale zangkoor. Een zeer breede kring stond rondom de rust plaats geschaard van den man, die zoo stil te slapen werd gelegd als z'n leven was ge weest in diei^t zijner kerk: eenvoud tot het uiterste. (Linkerhelft van het bord: 1 wit; rechter- l helft: roode S ran d met S rood doorge- J streepte zwar- teP)=Aande 1 rechterzijde De 11 n k e r- der straat is straathelft Isjperkeeren dus vrij. verboden. ZONDAG 22 JULI Hilversum 1S75 M. V.A.R.A. 9.00 Postduivenberichten. 9.03 Tuinbouwhalfuurtje. S. S. Lantinga spreekt over: „De groentetuin in Juli." 9.30 Orgelspel door Joh. Jong op het VA.RA.- orgel. V.P.R.O. 10.00 Orgelconcert op het orgel van den N.P.B. te Hilversum. 10.30 Kerkdienst uit den Ncd. Protestantenbond te Hilversum. Spreker: Dr. J. C. A. Fetter, Den Haag. Orga nist: Ferdinand Kloek. Na afloop van den dienst: Orgelmuziek. A.V.R.O. 12.00 Filmpraatje door L. J. Jordaan. 12.30 Lunchconcert door „De Lepelaars" o.l.v. Hcnri Zeldenrust. 2.00 Boekenhalfuur. Dr. P. H. Ritter Jr.: „Zul len wy' lezen in onze vacantie en zoo ja, wét zul len wy lezon 2.30 Voortzetting lunchconcert. 3.00 Aansluiting met het Kurhaus te Scheve- ningen. Matinée door het Residentie-Orkest o. 1 v. Sam Swaap. Solist: Henk van Wezel, cello. 4.30 Gramofoonmuziek. 4.45 Sportuitslagen Vaz Dias. VA.R.A. 00 Kinderkoor „De Kleine Stem" o.l.v. Piet Zwager. Aan den vleugel: Cor Steyn. 5.15 Voor de kinderen: Vraaghalfuurtje van Oom Henk. 5.45 Kinderkoor „De Kleine Stem" o.l.v. Piet Zwager. Aan den vleugel: Cor Steeyn. 6.01 Sport van den dag: Zwemmen. „Do wed strijden om het kampioenschap van Nederland op 21 en 22 Juli te Rotterdam" door G. Blitz. 6.20 Dc Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst. 7.00 Stemmen uit het Proletariaat: Een werk loos Amsterdamsch diamantbewerker spreekt. 7.20 Stryk-Ensemblc met Orgel o.l.v. Hugo de Groot. A.V.R.O. 8.00 Nieuws- cn sportberichten Vaz Dias. 8.15 Aansluiting met het Kurhaus te Scheve- ringen. Het Residentie-Orkest onder leiding van Carl Schuricht. 9.00 Radio-journaal m. m. v. de A.V.R.O.-girls Intermezzi: Mme Scapus met het „Trio vocal beige": Mevr. Scapus. 9.15 Concert door JCovacs Lajos en zyn orkest m.m.v. Henk Viskil," tenor, cn de A.V.R.O.-girls. 11.00 Gramofoonmuziek. Huizen, 301.5 M. K.R.O. S.30 Morgenwijding door pater J. Dito O.P. N.C.R.V. 9.30 Kerkdienst uit dc Ncd. Herv. kerk (Oudo Kerk) to Huizen (N.H.) Voorganger: Ds. G Lans, Nod. Herv. Prcd. Orgel: J. Baas. K.R.O. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-Orkest, o. 1. v. Pierre Reinards, als gast. 1.00 „De Film," door A. van Domburg. I.20 Het K.R.O.-Orkest. 1 2.10 Boeken cn schrijvers. „Myn twecdo Vader land" van A. Rachmanova, besproken door Jan Nieuwenhuis. 9.30 Voordracht door Vincent Bcrghegge. Frag ment uit Calderon dc la Barca's werk „De rech ter van Zalamca." 2.46 Gramofoonmuziek en ooggetuigeverslag v. het voorbijvaren van de K.R.O.-vloot. 4.15 Voordracht door Vincent Bcrghegge. 4.30 Zickenhalfuurtje. N.C.R.V. 5.00 Gewyde muziek. (Gram.pl.). 5.20 Kerkdienst uit dc Geref. Kerk (Wilhelmi- nakerk), Dordrecht. Voorganger: Ds. W. W Moyr.en, Gercf. Predikant. Organist: H. G. Ber ger. K.R.O. 7.45 Gramofoonmuziek. 7.50 „Eenige prominenter onder dc hedendaag- sche Nederlandsche kunstenaars," door Cl. Mcu- leman. 8.15 De K.R.O.-Boys, o.l.v. Piet Lusten- houwcr. 9.00 Persbureau Vaz Dias. 9.05 „Het Verjaarscadeau," vroolyk hoorspel in één bedryf door Minny Hcljcrmans. Spellciding: Henri Eercns. 9.25 Het K.R.O.-Orkest, o.l.v. Pierre Reinards, als gast. Beethoven-programma. 10.15 Persbureau Vaz Dias. 10.20 Het K.R.O.-Orkest. 10.40 Epiloog door het Klein Koor, o.l.v. Jos H. Pickkcr3. Brussel. Vlaamscho uitz. 321,9 M. 10.00 Gramofoonmuziek. II.20 Concert door Salonorkcst. 12.17 Concert door Max Alexys' orkest. 1.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Concert door Max Alexys' orkest. 6.20 Gramofoonmuziek. 7.05 Pianorecital door Ph. dc Clerck. 8.20 „Grhfin Maritza", van Kalman. 10.2012.20 Concert door Chass Rcmuc cn zijn orkest. Brussel. Franschc uitz. 483.9 M. 12.15 Concert door het Salonorkest. 1.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Concert door dc „Lionel's Club" 0. 1. v. Clabcck. 6.20 Concert door het Radio Symphonieorkcst o.l.v. Jean Kumps. 8.20 Concert door ccn mandoline-kwintet o.l.v. F. de Groodt. 9.20 Sylvain Hamy (piano) speelt eigen jazz composities. 9.50 Zangvoordracht door Mej. Teugels. 10.10 Gramofoonmuziek. 10.4012.20 Concert door Chas Rcmuc cn zyn orkest. Daventry 1500 M. 1.50 Viool-recital door Len Dight. 2.20 Concert door het Serge Krish Septet, met medew. van A. Moxon (sopraan). 3.20 Gramofoonmuziek. 4.05 Werken van Frank Bridge door N. Notley (bariton) cn D. Hildrcth (piano). 5.20 Orgelconcert door O. H. Peasgood. 6.10 Kamermuziek door het Reginald Paul Pianokwartet m.m.v. E. Coleman (alt). 7.50 Piano-recital door H. Perkin. 9.50 Het B.B.C.-Theatcr-orkest o.l.v. S. Robin son m.m.v. M. Laudcr (sopraan). Dcutschlandsender 1571 M. 12.402.20 Concert. 3.20 Gramofoonmuziek. 6.20 Concert door A. Dammerow, xylofoon. F. Stamer, piano, K. Stcinbock, accordeon en J. Klar, zingende zaag. 7.05 „Stundc der Auslanddcutschcn". Masch- muziek met verbindenden tekst. 8.20 Klassieke en moderno dansmuziek m.m.v. Anni Frind (sopraan), Ingrid Larscn (saxofoon), Herbert Ernst Groh (tenor), het Omroeporkest o.l.v. Ernst Kirstcn en Ludwig Rüth en zyn kapel. Kalundborg 1261 M. 12.20 Concert door 't Omroeporkest o.l.v. Grön- dahl. I.50 Gramofoonplaten. 4.20 Concert door harmonie-orkest o.l.v. J. Hyc- Knud6en. 8.20 „Eva", operette van Lehar. M.m.v. het Omroeporkest o.l.v. Mahler, het Omroepkoor en soliston. 9.40 Saxofoonconcert door E. Mortensen. Aan den vleugel: C. Schnedler-Meyer. 10.30 Mozart-concert door het Omroep-orkest o.l.v. Mahler, m.m.v. F. Jensen (piano). II.2012.50 Dansmuziek o.l.v Petersen. P a r y 8 (Radio Paris) 1648,4 M. 11.50 Orgelconcert door Marthe Bracqucmodn. 1.05 Gramofoonplaten. 1.20 Concert door het Pascal-orkest. 6.20 Concert door het Andolfi-orkest. 8.20 Zang door Madeleine Barbreau. 8.50 „II Trovatore", opera van .Verdi. M.m.v. orkest o.l.v. Salfi en solisten. 10.50 Dansmuziek. Vraagt prijzen bij Kantoor en opslag: Hoogstraat hoek Berg en Dalstraat, Amersfoort. Teleloon 1762. Na 6 uur J. P. J. v. d. DONK, Langestraat 21. TeL 992. MAANDAG 23 JULL Hilversum 1875 M, V.A.R.A. ALLGEMEEN PROGRAMMA. 8.00 Gramofoonmuziek. 9.00 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wir.s. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 „De Moeder". Een schets van Julpan Ejs- mond, vertaald door Jozeph Gompcrs en voor te dragen door Jan Lemaire. 10.35 Do Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.20 „Tweeduizend Landloopers". Een frag ment uit „Tusschen de wielen" van Jack London, voor te dragen door Jan Lemairo 11.40 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 12.00 Eddy Wallis en zyn Ensemble. 12.45 Gramofoonmuziek. 1.00 Eddy Wallis en zyn EnEsemble. I.45 Gramofoonmuziek. 2.00 Klcin-V.A.R.A.-Ensemblo o.l.v. Frits Ba- kels. 2.30 Voor de Vrouwen. Bczuinigingsraogelykhe- den in de huishouding. Lezing door Gerarda LéonMars. 3.00 Klein-V.A.R.A.-Enscmble 0. 1. v. Frits Ba- kels. 3.30 Gramofoonmuziek. 4.01 Klcin-VA.R.A.-Ensemble 0. 1. v. Frits Ba- kels. 4.30 Voor de Kinderen. Hetty Beck vertelt:, „Groote Vacantie", J. G. Haverkamp. 5.00 De Flierefluiters o.l.v. Jan van der Horst( 5.45 „De Uil". Een schets van Felix Timmer mans voor to dragen door Carel Ryken. 6.01 Orgelspel door Cor Steyn op het V.A.R.A.- orgel. 6.30 Muzikaal Babbeltje door Piet Tiggcrs. „Iets over muziek en karakter." 7.40 Neerlands Natuur. IV. „Plassen op de heide." Causerie door Henk van Laar. 8.03 Joodsche Liederen te zingen door Leo Fuld, Aan den vleugel Johan Jong. 8.15 V.A.R.A.-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 9.00 „De onbewegelijke". Een schets van Henri Barbusse, voor te dragen door Adolf Bouwmees ter. 9.20 V.A.R.A.-Orkest o.l.v. Hugo do Groot. 10.00 Persbureau Vaz Dias. Daarna. Gramo foonmuziek. 10.15 Stryk-Ensemblc met orgel o.l.v. Hugo dc Groot. II.00 Gramofoonmuziek. De dansorkestcn van Henry Hall, Ray Noble, Roy Fox, Jack Hylton. Afgewisseld door Canaro cn Bachicha en hun Argcntynsche orkesten. Huizen 301.5 M. N.C.R.V. 8.00 Schriftlezing en meditatie. 8.15 Morgenconcert (Gram.muziek). 10.30 Morgendienst door Ds. A. C. Dicdcriks, Ned. Herv. Predikant. 11.00 Lezen van Chr. Lectuur uit „Gekrookt Riet," schetsen uit 't leven der Gcstichtsjeugd, van D. Noordam. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.15 Gramofoonmuziek. 12.30 Orgelconcert door J. Zwart uit Luthcr- sche Kerk Amsterdam. 2.00 Gramofoonmuziek. 2.35 Mooio rotsplanten cn -heesters, door A. J. Herwig. 3.15 Voor de kinderen (gr.muziek). 4.00 Bybellczing door Ds. J. Ovcrduin, Gercf. Prcd. Zang Mej. C. de Jager. Orgelbegeleiding Fr. Reymerinck. 5.00 Concert door het Amsterdamsch Kamcr- muziekekwartet. Jac. Klascn, fluit. Henk Kiekens, altviool. Bram de Wilde, klarinet. Frcd. Gerste- ling, piano. 6.30 Vragenuurtje. 7.20 Spreker: G. de Wal „Een sprookje." 7.30 Vervolg Vraaguurtje. 8.00 Uitzending van den openingsavond van het congres van de internationale bonden. „Proles- antischcr Weltverband" cn „Intcmationaler Ver band für Innere Misison und Diakonie" uit do Ned. Herv. Kerk, te Hemmen. 9.30 Concert door het N.C.R.V. Harmonie-orkest o.l.v. Piet v. d. Hurk. 10.00 Persbureau Vaz Dias. Vervolg concert. 11.00 Gramofoonplatcnconccrt. B russol. Vlaamschc uitz. 321,9 M. 12.17 Gramofoonmuziek met accordeon-inter mezzo, door Jcan Evrard. 1.202.20 Concert door Max Alexy's orkest. 5.20 Concert door het Radio-symphonicorkcst o.l.v. Arthur Mculcmans. S.20 Het Salonorkest o.l.v. Karei Walpot, speelt fragmenten uit operettcn van Hullebrocck. 9.20 Concert door het Salonorkcst o.l.v. Karei Walpot. 10.2011.20 Gramofoonmuziek. Brussel. Franschc uitz. 483,9 M. 12.15 Concert door Max Alexy's orkest. 1.202.20 Gramofoonmuziek. 5.20 Concert door Max Alexy's orkest. 6.35 Concert door het Salonorkest o.l.v. Karei Walpot. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert door het Omroep-symphonieorkcst o.l.v Meulemans. Massenet-programma. 10.4011.20 Gramofoonplaten. Daventry 1500 M. 12.20 Orgelspel door T. Jenkins. I.35 Het Western Studio-orkest o.i.v. Fr. Tho mas m.m.v. I. Morgan (bariton). 2.50 Gramofoonmuziek. 5.00 Concert door G. Noon (viool) en B. Har rison (piano). 1. Sonate in G, Lekeu. 6.55 Schubert-programma door M. Hamlin (so praan) cn het Western-Studio-orkest o.l.v. Fr, Thomas. 8.20 Concert door Van Phillips cn zijn „All Star"-orkest. Conférence: Christopher Stone. 10.00 Spaanschc muuziek door het Radio-mili tair-orkest o.l.v. B. W. O'Donncll, m.m.v. Carmen Del Rio (sopraan). II.2012,20 Dansmuziek door Jack Jackson's Band uit het Dorchester Hotel. Deutschlandsender 1571 M. 10.50 Zang door Nina Lützow. Aan den vleugel Richtcr-Reichelm. 6.05 De Poolschc pianiste Halina Scmbrat speelt werken van Chopin. 7.40 Zangvoordracht o.l.v. Wolfgang Stumme. Kalundborg 1261 M. 12.20 Concert door strykcnsemble o.l.v. Bcndix. 2.50 Vioolrecital door P. Andersen. Aan den Vleugel: F. Jensen. 8.50 Concert door het Omroepstrykorkest o.l.v. Grondahl. 10.20 Concert door 't Omroep Symphonieorkcst o.l.v. Grondahl. 11.1012.50 Dansmuziek o.l.v. Johansen. Keulen 455,9 M. 12.20 Concert. I.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v. L. Eysoldt. 5.35 Concert door Steffi Koschate, viool, Kathe Pabst-Hesz, cello en Else Mlischcnborn, piano. 7.35 Concert door het Omroeporkest o.l.v. O. J. Kühn. m.m.v. R. Grote, cello. 10.50 Concert door het Radio-Kamerorkest o.l. v. J. Breuer. Parijs (Radio Paris) 1648,4 M. 12.202.20 Concert door het Krettly-orkest. 4.50 Concert uit het Amerik. Conserv. te Fon- tainebleau: Pianorecital door B. Webster. 8.20 Harpconcert door Alys Lautemann. 9.05 Beethoven-concert o.l.v. F. Wcingartner en mevr. Carmen Studer-Wcingartner, II.35 nsnsmn>i«lf

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 10