K.F.C. VERSLAAT WILLEM II INT. CONCOURS HIPPIQUE TE SPA fa. M.R.N. OOSTERVEEN Tijdschriften AJAX OF K.F.C.? OM DE DAVIS CUP DE VIERDAAGSCHE Radioprogramma GOEDE PRESTATIES VAN NEDERLANDERS Langestraat 42 - Tel. 77 IETS NIEUWS. 3 soorten hagelslag in EEN bus 25 cent. Hedenavond de beslis sende wedstrijd Amsterdam, 25 Juli. Voor den twee den wedetrqd der extra-kampioeiiscompeti tie was de publieke belangstelling uit den aard der zaak minder groot dan gisteren, nu er geen Amsterdamsche club speelde. Nog geen vijfduizend toeschouwers waren in het Stadion wederom bij prachtig zo- meravondwecr getuige van de ontmoe ting K.F.C.Willem II, waarbij er voor K.F.C. alles op het 6pel stond en Willem II door haar nederlaag van gisteren tegen Ajax practisch reeds uitgesloten was voor den titel. Het begin is voor de Tilburgenaren, die met snel gevarieerd spel liet doel van Veen bedreigen, waar Nieuwenhuizen weer zijn oude tactiek toepast en als „derde" back speelt. Het gevolg is een 6terk verdedigend K.F.C., waarin overigens nog genoeg zwak ke punten in blijken te steken. Vooral Wim Mol is verre van trapvast en door een fout van dezen speler komt Willem II zes mi nuten na den aanvang aan de leiding. Van der Wouw zendt een hard schot in van 15 Meter afstand, dat in normale omstandig heden er totaal naast geweest zou zijn. Mol wil echter nog wegtrappen, maar raakt het leder half, de bal verandert daardoor in een6 van richting en belandt langs den to taal verrasten doelman in het net 0—1. Door dit sücce6 aangemoedigd behoudt Willem II nog eenigen tijd het initiatief, doch langzamerhand nemen de aanvallen van K.F.C. toch een gevaarlijker karakter aan. Door de 6nelle vleugelspelers dreigt van beide kanten het gevaar, terwijl Mol zich een schutter van goede capaciteiten toont. Even moet er gestopt worden voor een bles sure van Spijkers, doch als het spel hervat is volgt direct daarop de gelijkmaker. Mol passeert Smulders en met een vliegend schot passeert hij op fraaie wijze doelman van der Aa 1—1. K.F.C. heeft nu beslist de overhand, haar aanvallen dragen allen een zeer gevaarlijk karakter door het open spel en het goed op schot zijn van midvoor Mol. Van der Aa moet herhaaldelijk hande lend optreden, hetgeen hem op betere wijze afgaat dan gisteren. Enkele kogels van Mol gaan juist over den lat. Enkele malen redt van der Aa op meer gelukkige wijze, door dat een K.F.C.-er tegen hem aan schiet. Na bijna een half uur spelen tenslotte kan K.F.C. de leiding nemen. Mol weet vlak voor doel den bal handig om Smulders heen te spelen en van kort bij passeert hij onhoud baar van der Aa 2—1. Nog talrijke kansen krijgt K.F.C., want de Tilburgenaren laten den moed even zakken. Vooral de middenlinie verslapt danig, maar geen der meestal fraaie kansen wordt be nut. In de laatste tien minuten voor do rust werkt Willem II zich weer los. Aangemoe digd door het publiek, dat blijkbaar op de hand van Willem II is, oefent Tilburg ge- ruimen tijd druk op het K.F.C.-doel uit. Nieuwenhuizen c.s. moeten allo zeilen bij zetten om doelpunten te voorkomen. Af en toe zwermen zes, zeven K.F.C.-ers voor het eigen doel. Zoodoende is er voor Willem II geen doorkomen aan, terwijl bovendien het schieten te wenschen over laat. Met 2—1 voor K.F.C. komt dan de ruët. Om ruim tien minuten over negen wordt met de tweede helft aangevangen, d.w.z. in een snel invallende duisternis. Na eenige minuten worden de 100 lampen dan ook al aangedraaid en het veld, spelers en witte bal zijn te volgen als bij dag. In het eerste kwartier oefent Willem II een zeer sterken druk op het K.F.C.-doel. K.F.C. moet zich geheel op verdedigen toeleggen en het leder blijft voortdurend om en nabij het doel van Veen. Willem II ontwikkelt in deze pe riode werkelijk goed klassespel en het i6 6lechts aan Nieuwenhuizen te danken en in tweede instantie aan keeper Veen, dat bet doel der Koogers niet 1 of meerdere malen doorboord wordt. Spannende maar voor K.F.C. angstige oogenblikken worden beleefd, maar na ruim een kwartier spelen Amerika wint met 32 van Australië Wimbledon, 25 Juli (V.D.). De inter- zonefinale van het tournooi om den Davis Beker is heden geëindigd met een 3—2 over winning van de Amerikanen, nadat deze met 2—1 hadden achter gestaan. Wood versloeg Crawford met G3, 97, 4G, 46, 62, terwijl Shields zijn match won tegen Mc. Grath met 64, G2, 6—4. Begonnen werd met de Dinsdag wegens regen afgebroken partij tusschen Sydney B. Wood en Crawford. Crawford, die bij de onderbreking van de partij met 36, 79 achetïrstond, won de beide volgende sets met 6i, 6—4, zoodat dus de vijfde 6et de beslissing zou brengen. Hierbij bleek tot groote verra66ing der toeschouwers, dat Wood het sterkst was. Hij won den laat6ten set met 62. De stand was toen weer ge lijk 2—2. Het kwam toen dus aan op de laatste ontmoeting tusschen den achttien- jarigen Vivian Mc. Grath en Frank X. Shields. De Australiër was niet opgewas sen tegen het spel van zijn tegenstander, terwijl hij er evenmin in 6laagdo zijn zenu wen de baas te blijven. Hij verloor met 4G. 2—6, 4—6, zoodat de eindstand 3—2 is voor de Vereenigde Staten. moet Willem II het tempo iets laten zak ken en kan K.F.C. weer eenigo aanvallen ondernemen. Van der Aa toont zich in veel beteren vorm dan gisteren en onderschept op betrouwbare wijze eenige voorzetten. Een aanmerkelijke verzwakking voor Wil lem II is het feit, dat Spykers na ruim een kwartier spelen van het veld moet verdwij nen, daar hij last van zijn knie heeft. Als invaller verschijnt Coomans, die rechtsbui ten gaat spelen, terwijl de opstelling van de Tilburgenaren verder nog eenige veran deringen ondergaat. Willem II brengt het nog tot eenige hoekschoppen, die 6lecht voorgezet worden. Aan den anderen kant missen de K.F.C.-ers eenige scoringskansen door slecht schieten. Ongeveer tien minuten voor het einde krijgt Willem II nog eenige magnifieke kansen. Veen stompt en slaat den bal uit zijn doel als Maas en van Ham toeloopen. Een doehvorsteling ontstaat maar Nieuwenhuizen brengt tenslotte op luchting. In de resteerende minuten komt geen wij ziging meer in de stand en heeft K.F.C. tenslotte een moeilijk bevochten 2—1 zege behaald. De beslissing valt dus op den laat- sten avond tusschen Ajax en K.F C. Tweede dag N ij m e g e n, 25 Juli. Omtrent het verloop van den tweeden dag van de Vierdaagsche schrijft men ons nog het volgende: Hedenmorgen vroeg bood do binnenplaats van de Prins Hendrik Kazerne weer hetzelf de beeld als gisteren. Tegen vijf uur gingen de deelnemers voor do route van 55 K.M. op weg, later gevolgd door die van 50. 40 en 30 K.M. Was het aantal uitvallers den eersten dag zeer gering geweest, ook de thuisblij vers van den tweeden dag waren 6lechts weinig in aantal. Er bleven hedenmorgen slechts elf deelnemers thuis, een aantal, dat in vergelijking met het vorige jaar bijzon der laag is. In totaal zijn dus hedenmorgen 2958 deelnemers vertrokken. De weersom standigheden waren ook heden weer zeer mooi. In de vroege morgenuren was het eenigszins mistig en daardoor koel, terwijl later het weer opklaarde en het zonnetje goed doorkwam. De temperatuur bleef ech ter zeer dragelijk voor de deelnemers. De tweede dag i6 over het algemeen voor de loopers het zwaarste. Vooral voor die genen, die het parcours van1 55 K.M. te loo- pen hadden, wa6 het een zwaren dag; zij hadden vandaag ongeveer vijf K.M. meer te loopen. Desondanks kregen wij, als wc zoo op de verschillende punten de deelnemers voorbij zagen trekken, den indruk, dat de toestand, waarin de meeste loopers verkeer den nog zeer goed was en dat er maar wei nigen den moed lieten zakken. De groote pleisterplaatsen voor heden wa ren Druten en Wychen. In beide plaatsen was het zeer druk langs den weg en vooral in Wychen was het weer bijzonder gezellig. In het geheele dorp hingen de vlaggen uit en op do markt speelde in de muziektent een klein corps. Dat de deelnemers nog fit waren, bleek wel uit het feit, dat we hier nog velen op de maat van de muziek een dansje zagen maken. Hoewel ons volk zeer arm aan marschlie- deren is, wordt er onderweg toch flink ge zongen en voert vooral het „Sarie Marijs" den boventoon. Opvallend is het, dat er eenige vereenigingen zijn, waar, zij het dan ook gemarkeerd in een vlag van een sport- vereeniging, de reclamegeest naar voren komt, terwijl er ook deelnemers zijn, bij wie af en toe de politieke richting op den voor grond treedt. Het aantal uitvallers was op het moment, dat we dit schrijven (des avonds zeven uur) nog niet bekend, doch we gelooven niet, dat het er het groote aantal deelnemers en den zwaren dag in aanmerking genomen veel waren. Den deelnemers werden ook vandaag weer rijkelijk met bananen be deeld, hetgeen van do betreffende firma, die hiervoor zorgt, een aardige attentie is. Afgewacht moet nu maar worden, wat de dag van morgen brengen zal. De Hollandsche Revue. II. G. Cannegieter vraagt zich in de ope ningsrubriek „Perspectieven" van do Hol landsche Revue af. waarom de vreemde ling, die als politiek wezen gehaat, als handelsman tegengewerkt en ate verdedi ger van zijn cultuur gevreesd wordt, ate pension- en hotelgast een uitzondering vormt. Hij ziet tenslotte in do vacantie de eenige factor tot volkenverbroedering, nu de sport eveneens door chauvinisme wordt bedorven, al ziet men zijn medemensch in dit geval meer als een object, waaraan wat „valt te verdienen". Mogen de normen, die in de vacantie gelden, zoo eindigt hij, een maal ook buiten de vacantie hot richtsnoer worden voor den omgang tusschen de vol ken. Verder haalt hij in het Julinummcr van dit bij W. Gaade te Delft verschijnend maandblad o.a. aan: een bijdrage van P. van Megchelen in Vragen van den Dag over Roosovelt'6 experimenten, waarin deze tot de slotsom komt, dat terugggang tot de oude verhoudingen is uitgesloten, tevens een artikel van prof. dr. A. W. Nieuvven- huis in Tropisch Nederland over de désa- vereeniging op Bali, een artikel over de ge lijkenis, die J. A. N. Knuttel tusschen het thema van Multatuli's Havelaar en den opzet van Hoffmann's roman Kater Murr ziet, over den indruk, dien Rouben Mamou- lian van Greta Garbo gekregen heeft, een bizonder fijn gedicht van Chr. de Graaff in Do Gemeenschap, een verzet van Mecha nicus in Gezin en School tegen het al te hoog opvoeren der wiskundige ci6chen op de H.B.S. en „Een 6poorreis te voet", welke Rinke Tolman in de Wandelaar heeft ge maakt. De Kroniek. Mr. R. C. van Assen opent onder den ti tel „Op den goeden weg" het Julinummer van het bij A. J. G. Strengholt's Uitg. Mij. te Amsterdam verschijnend tijdschrift „De Kroniek", met een interessante bijdrage over onze regecring en haar politiek van aanpassing, zulks naar aanleiding van het jaarverslag van den president der Neder landsche Bank. Van de overige artikelen noemen wij „Een gerechtvaardigd protest" en een beschouwing over de „Tentoonstel ling Stad Tilburg 1934", gekwalificeerd als een kranig en moedig initiatief. De afle vering bevat verder artikelen over Sche- veningen, over vaderlan-dsch tooneel en vaderlandsdhe luchtvaart. De Levende dieren der wereld. Do tiende aflevering van „De Levende Dieren der Wereld", uitgave Elzevier, Am sterdam, vervolgt met beschouwingen over ooievaar, reigers en pelikanen. Voorts bevat deze aflevering, welke rijkelijk geillustreerd is, een hoofdstuk over hoenderkoeten, ccn- len, ganzen cn zwanen. Ook -da roofvogels en uilen worden in deze aflevering uitvoerig besproken. Tcnslottewordt ons nog een en ander verteld over de nachtzwaluwen, muurzwaluwen en kolibri's, papegaaien, koekoeken en toerako's. De Watersport. De beide Juli-nummcrs van het in de zomermaanden tweemaal bij de Uitgeverij de Hofstad te Den Haag verschijnend tijd schrift „de Watersport" geven de volledige uitslagen van alle plaats gehad hebbende zejl-, roei- en ^motorboot wedstrijden, terwijl ook het log van een reis van N. Max naar de Oostzee aardig is om te lezen. Natuur en Techniek. De Juli-aflevering van Natuur en Tech niek, uitgave Elzevier te Amsterdam opent met een zeer interessant artikel van Dr. J. M. Faber over het wezen der atomen, waarbij verschillende foto's het geschreven woord toelichten. Si Amouy heeft het dit maal over techniek in de Desa, waar de karbouw de „motor" is waar alles om draait. A. Garf geeft een alleszins lezens waardige beschouwing over de rol der fo tografie, waarin zoowel voor den leek als voor den ingewijde goede raadgevingen worden gegeven. Dr. F. v. Browitz geeft een beschouwing over het land der Inca's, 17000 jaar gele den, waarbij een groot aantal foto's den tekst nader toelichten. Van do hand van J. B. Sprenger vindon wij in deze aflevering een artikel over het grootste gegraven dok ter wereld, dat zich to Millbrock, Sout hampton, bevindt en welke houw 20 mil- lioen pond sterling heeft gekost. S. Snuyff geeft een verhandeling over den comparator, het toestel voor controle door vergroot-projectie. Deze aflevering be vat voorts nog een bijdrage van G. J. Nij- land over aiVomatische overweg beveili ging, van P. Koster over Vogels op Texel (met zeer mooie foto's),, van Dr. J. A. Schröeder over baden en zwemmen in de oudheid, terwijl tenslsotte H. Kleibrink Jr. het tweede artikel van de serie „Hoe bou wen wij een eenvoudigen sterrenkijker?" in dit nummer zag opgenomen. VRIJDAG 27 Juli Hilversum 1875 M. V.A.R.A. 8.01 Gramofoonmuzick. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. VA.RA. 10.15 Hetty Beck draagt voor. 10.35 ltaliaansche opcra-ouverturcs cn fanta sieën. 11.00 „Zeg het met bloemen". Een novelle van Franz Xnvcr Kappus, vertaald en voor to dragen door Hetty Beck. 11.20 Fransche opera-ouvertures cn fantasieën. 11.45 Populaire plaatjes. A.V.R.O. 12.00 Gramofoonmuzick. 12.30 Kovacs Lajos cn zijn orkest. Intermezzi: Gramofoonmuziek. 2.30 Voordracht door Elias van Praag. „Too- neclspclcn in den ouden tijd." 3.00 Gramofoonmuzick. V.A.R.A. 4.00 Overschakelen naar den zender Kootwijk. 4.30 Voor de kinderen. Hetty Beek vertelt: Van twee bedelkinderen, J. G. Haverkamp. 5.00 „De Vleermuis" Verkorte opperette in 3 acten van Johann Strauss. Uitgevoerd door Koor en Orkest der Staatsopera te Berlijn o.l.v. Her mann Weigert en solisten. 6.01 Klein-V.A.RA.-Enserablc o.l.v. Paul Du- chant. 6.45 Een kruistocht dor operctten. 7.15 Klein-V.A.R.A.-Ensemble o.l.v. Paul Du- chant. V.P.R.O. 8.01 Lezing: Amsterdam in het licht van de kerkgeschiedenis. Spreker: Mr. A. lc Cosquino de Bussy. A.V.R.O. 8.30 Aansluiting met het Kurhaus te Scbeve- ningen. Concert door het Residentie-Orkest o.l.v. Carl Schuricht. Soliste: Elisabeth Schumann, so praan. V.P.R.O. Pl.m. 9.00 Cursus. Derde voordracht: De primi tieven en w\j. Spreker: Dr. H. Th. Fischer. A.V.R.O. Vervolg Kurhausconccrt. V.P.R.O. Pl.m. 10.15 Persberichten van het Vrijzinnig Godsdienstig Persbureau. 10.20 Nieuwsberichten Vaz Dias. 10.30 Declamatie door Georgette Hagcdoorn. V.P.R.O. 11.01 Jazz-plaatjcs. 11.25 Populaire Gramofoonplaten Huizen, 301.5 M. ALGEMEEN PROGRAMMA. K.R.O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.30 Muziekuitzcnding voor fabrieken. 11.00 Gramofoonmuziek. 11.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van da gen. 12.15 Lunchconcert door Jura Jurln en zijn Rus sisch Orkest. 1.001.15 Gramofoonmuziek. 1.45 Verzorging van den zender. (Gramofoonmuziek.) 2.00 Orgelconcert door Evert Haak in de St. Ondanks de zware concurrentie Spa, 24 Juli. (V.D.) Wederom heeft een Nederlandsche equipo bet gewaagd om zich na successen te Amsterdam thans te Spa met de buitenlanders te meten. De equipe bestaat uit Ritm. Schumm-elketel, Luit. Greter, Luit. van Lennep en Luit. van Schaik met de paarden Emica c.f.. Trixie, r.p. Diand c.f., Piccolo Amore. Danseuse Rose c.f., Godard r.p., Santa Bell, Denise cn Sir Butt. Buiten een zeer groot aantal Belgen, waaronder de allerbesten, al9 Capt. Menten de Horne, Capt. de Bralandère, Capt. van der Ton. enz. neemt een zeer sterke Fran sche equipe aan het concours deel met 5 ruiters en 10 paarden. We vinden eronder de namen van Luit. de Castries. Luit. de Filière, Capt. Durand en bij de paarden om slechts enkele te noemen: Wednesday. Te- nace Papilion XIV. Zondag 22 Juli vónd de eerste dag van het concours plaats. Als eerste nummer stond op het programma de Prix du Casino een handicap springconcours echter met in iedere klasse afzonderlijke placeering. Categorie A. was voor paarden, die niet meer dan 140.gewonnen hadden. Hier in startten niet minder dan 47 paarden w.o. Godard en Santa Bell. Godard maakte twee maal een fout en Santa Belj tikte van een muur. waarop losse dakpannen waren gelegd één af, zoodat beiden buiten de prijzen waren. De categorie B. was voor paarden, die nog geen 350.— gewonnen hadden. Hierin startte alleen Sir Butt van de Hollanders. In een keurige stijl wist hij foutloos het parcours te beëindigen en daarmede de derde prijs te veroveren. Eer ste was de heer Beauduin met Shuggy, 2de de Fransche luit. de Busnel met Coravelle. In de A categorie werd de eerste prijs gewonnen door Stormy Weather van den heer Beauduin. de 2de prijs door Surcouf van Mej. Leonard en drie was Bléhen van Luit. Deleüenno. Nu kwam do derde en voornaamste ca tegorie aan de beurt. Hierin sprongen alle overige paarden. Inmiddels waren de hin dernissen van 1.20 M. verhoogd tot 1.75 M. Waren in de vorige categorieën weinig nul fouten parcoursen voorgekomen, thans werd het eene parcours al beter dan het andere gerekend. Van de Nederlandsche paarden wisten Emica, Sir Butt cn Trixie eveneens foutloos te blijven Echter waren alle drie enkele seconden te langzaam om nog geplaatst te worden. Danseuse Rose maakte met een overigens zeer goed par cours drie fouten. Dit nummer werd gewon nen door Lut De Castries met Tenace voor do Prix du Casino waren niet minder dan 112 paarden ingeschreven. Als tweede In ternationaal nummer volgde nu het con cours breedtespringen. Hiervoor waren in geschreven Emica. Danseuse Rose en Trixie. Nog nooit te voren hadden deze paarden een dergelijk nummer gereden en veel hoop op succes bestond er dan ook niet. De uitslag wees echter anders uit. Ingeschreven waren 32 paarden. Begonnen werd met een proefsprong over een sloot van 4.50 M. De meesten maakten van deze proefsprong gebruik en geen viel af. Hier na werd de heg. die voor de sloot stond verschoven tot de breedte 5.45 M. was. >p deze sprong vielen reeds een groot aantal paarden af. Nu werd oen tweede heg toe gevoegd en de breedte op 6 M. gebracht, nog steeds waren de drie Nederlandsche paarden foutloos overgekomen. Het eene na hot andere paard begon te falen. Als eerste Hollandsche paard sprong Emica, die meer dan 1 M. achter do slootkom landde, Trixie evenaardde hem nagenoeg, terwijl Danseuse Rose op dp lijn sprong Bij de tweede sprong wist zij er ook juist overheen te komen. Nu waren nog slechts 7 paarden overgebleven, w.o. drie Hol landsche. Nu werd de breedte gebracht op 6.75 M. Als eerste startte Tenacc met Luit. de Castries, die do afstand foutloos sprong Hierna volgde Emica, maar do ruin kon zijn juiste afzet niet vinden en 6prong tweemaal binnen de kantlijn. Trixie maak te weer een formidabele sprong en landde zeer ruim oyer do sloot. Danseuse Rose nam haar aanloop en wist in prachtstijl eveneens deze enorme breedte te overschrij den. Nu waren alleen overgebleven Tenace. Trixie en Danseuse Rose. Dc breedte werd nu gebracht op 7.25 M. een afstand die men eens moet uitzetten om eenig begrip te krij gen van de diepte der sprong, die dan nog iets meer is. Tenace maakte de eerste maal een fout. doch de tweede maal wiet hij juist te landen. Nu volgden Trixie en Danseuse, maar beiden konden hun goeden afzet niet meer vinden en landden in de sloot, waardoor zij beiden op de tweede plaats kwamen. Voorwaar een prestatie als men weet dat Tenace recordhouder is met een breedte van 7.50 M. Emica werd 7de. WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL. Gevulde Tomaten. Bereiding: Snijd van de tomaten een kapje af en hol ze uit. Maak een farce van het vruchtenvleesch en het vruchtennat, hard gekookte en fijn gemaakte eieren, een fijn gehakt uitje, schijfjes augurk, wat ge hakte peterselie en mayonnaise. Vul met dit mengsel de tomaten, zet er de kapjes weer op en plaats zc op een platten schotel, die met wat frissche slablaadjes is gedekt. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Gestopfde kabeljauwstaart. Zurë^eiersaus. Aardappelpurée. Worteltjes. Griesmeelpudding met rabarber. Bereiding: 1 K.G. rabarberstelen, 240 gr. suiker, L. water, 100 gr. griesmeel, V.theelepel kaneel. Snijd de ongeschilde rabarber in kleine stukjes, wasch ze, en kook ze gaar met het water, de suiker en de kaneel. Roer ze daarna door een paar denharen zeef. Breng de gezeefdo massa weer aan den kook. roer cr de griesmeel door, laat het een kwartier doorkoken en roer er intusschen in. Vul vervolgens een omgespoelden puddingvorm met de missa en laat de pudding koud worden. Stort hem en geef cr vanillesaus bij. DE BENOODIGDE VISCH even bestellen bi] GLASTRA'S VISCHHANDEL UTRECHTSCHESTRAAT 40. T«L 92. 3.15 Een muzikale tournéc door Europa. Polen. Vituskerk te Hilversum. 4.00 „Goudhaartje en de troubadour" Operette van Geertruida van Vladcrackcn, uit te voeren door het Jongedameskoor „Het Oosten" o.l.v. Otto de Vaal. 5.00 Land- cn Tuinbouw-halfuurtjc door Th. Arts. 5.30 Het Schrammelkwintet o.l.v. Willem Druk" ker. 6.15 Gramofoonmuziek. 6.30 Vervolg Concert Schrammelkwintet. 7.16 „Televisie" door P. v. d. Boogaard. 7.36 Gramofoonmuziek. 8.00 Onzo Nederl. Gastdirigenten. Ouverturen- concert door 't K.R.O.-orkcst, o.l.v. Theo v. d. Byl, als gast. 8.30 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.35 Zangrecital, door Gerard van den Berk. Aan don vleugel: Fred. Boshart. 8.50 Gramofoonmuziek. 9.00 Vervolg K.R.O.-orkest. 9.50 Gramofoonmuzick. 10.00 Vervolg zangrecital. 10.15 Aansluiting met Heek Rotterdam. Con cert door Lajos Caspari en zyn Hongaarsch or kest. Pl.m. 10.80 Nieuwsberichten v. Vaz Dias. 11.00 Gramofoonmuziek. Brussel. Vlaamscho uitz. 321,9 M. 12.17 Concert door Max Alexys' orkest. 1.202.20 Gramofoonmuzick. 5.20 Concert door Max Alexys' orkest. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Concert door het Salonorkest. 8.20 Gramofoonmuziek. 9.50 Concert door de „Lionel's Club" o. I, j Clabeck. 10.2011.30 Vervolg concert o.l.v. Clabeck. Brussel. Fransche uitz. 483,9 M. 12.15 Gramofoonplaten. In de pauze: Zang doo9 Thérèse de Troch. 1.202.30 Max Alexys' orkest. 6.20 Concert door het Omroepsymphonie-or- kest o.l.v. Meulemans. d'Agrèvcs-programma. 6.35 Gramofoonplaten. 7.00 Pianorecital door Mary Delporte. 9.35 Concert door het Omroepsymphonieorkest o.l.v. Meulemans. 10.40 Gramofoonplaten. Daventry 1500 M. 12.50 Het B.B.C.-Dansorkest o.l.v. Henry Hall, 1.35 Het Northern Studio-Orkest o.l.v. J Bridge. 2.20 Concert door het orkest van Kon. Bereden Artillerie o.l.v. T. J. Hillcr. 3.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Concert door Ch. Manning en zijn orkest. 4.50 Concert dor Emillio Colombo en zijn or kest uit het Metropole Hotel. 6.50 Concert door Troisc cn z\jn Mandoline Or kest m.m.v. Don Carlos, tenor. 7.20 Het B.B.C. Theater-Orkest o.l.v. Kncale Kei ley. 8.20 „International Café", internationaal varié té-programma. 9.45 Symphonieconcert door het B.B.C.-orkest o.l.v, Adrian Boult, m.m.v. Jean Pougnet, viool. 10.5512.30 Dansmuziek door Harry Roy en zijn Band uit het May Fair Hotel. Dcutschlandsender 1571 M. 6.358.20 Concert uit Kiel. 12.15 Concert door de Dreadener Philharmonic o.l.v. Bruno C. Schestak. I.20 Gramofoonmuziek. 3.35 Gramofoonmuziek. 6.50 Pianorecital door Frans Wagner. 10.00 Duitsch volksliederen, gezongen door het Kamerkoor van den Deutschlandsender o.l.v. H. G. Görner. Kalundborg. 1261 M. 12.20 Concert dor strykcnsomblc o.l.v. Nielsen. 3.00 Pianorecital door V. Klajcr. 3.20 Concert door orkest o.l.v. Andersen 7.05 Berichten van de Jutlandsche Radlo-Ver- eeniging. 8.20 Concert door E.Bloch (viool). K. Pedersen (viooD. H. Kassow (viola) cn O. LUtzhoft (cello). 10.25 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Gröndahl. II.2012.50 Dansmuziek o.l.v. Aage Juhl-Thom- sen. Keulen. 455.9 M. 10.30 Concert door Josefa Kastert, viool, Carl* Hanf. alt en W. Beiszei, piano. 12.20 Gramofoonmuziek. I.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Lee Etfsoldt. 3.203.05 Concert door het Omroeporkest. 5.40 Beethovenconcert door Lore Schöter, so praan en E. Grape, piano. 9.20 Gramofoonmuziek. II.30—32.20 Concert door het Werag-Kamer- orkest o.l.v. J. Breuer. P a r ii s (Radio Paris) 1648,4 M. 12.50 Concert door het Krettly-orkest. 9.05 „Hansel und Gretel," operette van Huni- perdinck. M.m.v. koor en orkest oJ.v. Bigot en so listen. 10.50 Dansmuziek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7