HOE HET BUITENLAND REAGEERT SIERKUNST NV. OPRUIMING HABICHT AFGEZET VON PAPEN ALS GEZANT NAAR WEENEN GEEN REDEN TOT INGRIJPEN Italiaansche grens versterkt Berlijn, 26 Juli. Officieel wordt medegedeeld, dat men na grondig onderzoek slechts een enkel geval heeft ontdekt waar. door klaarblij kelijk onvoldoende controle, uit Oostenrijk afkomstige berichten rlie een verkeerden indruk konden wekken, toch verder zijn verspreid. De voor deze over den zender van München uitgezonden berichten verantwoordelijke landsinspecteur Habicht is daarop Donderdagmor gen om 10 uur van zijn functie ont heven en ter beschikking gesteld. (Habicht is, zooals bekend, de man, dio via den zender te München nat -socialisti sche propaganda in Oostenrijk voerde. Bed.) Nog steeds gevechten. Volgens uit de provincie binnenkomende berichten wordt in Stiermaken nog steeds gevochten tusschen opstandelingen en re- geering6troepen. Op het oogenblik voert de politie een actie door in Grooming en Schladwing. Omtrent den afloop dezer ge vechten zijn nog geen berichten ontvangen. Uit Mitterndorf zijn talrijke auto's met op standelingen vertrokken in de richting van Bad Aussee. Van Salzburg zijn afdeelingen bondstroepen vertrokken. Ook de gevechten in Donauwitz en Lcoben zijn nog niet ge ëindigd. Daarentegen is Judenburg thans in handen der regeeringstroepen. De gevech ten om de heuvels der stad schijnen zeer fel geweest te zijn. Het aantal dooden is nog niet bekend. Ook zou hevig gevochten zijn in Deutschlandsberg, ten Zuid Oosten van Graz. Hier zouden drie dooden zijn gc vallen. In Steinz zouden drie slachtoffers zijn gevallen. De onlusten in SUennaken. We en en, 26 Juli. Uit de Bondslanden komen thans nadere berichten binnen. Vol gens officieele mededeelingen is bet in Stiermarken tot vrij ernstige rebellie geko men. De stad Judenburg is den geheelen nacht in handen der opstandelingen ge weest, welke de hoogten der stad hadden bezet, doch die zich tenslotte in verband met den gewijzigden toestand overgaven Zoo schijnen ook de gemeenten Ilz en Kind berg, een belangrijke industriestad in het Mürztal den geheelen nacht in handen der opstandelingen te zijn geweest en eerst in de morgenuren zouden de binnendringende troepen de plaatsen hebben kunnen zuive ren. In de voornaamste groote sleden van het boven-Stiermarkensche industriegebied, in Leoben en Donauwitz zou op het oogen blik nog gevochten worden. Krachtige af deelingcn troepen zouden derwaarts onder weg zijn. Naar verluidt is nog in den loop van den nacht een deel van het garnizoen van Weenen naar Stiermarken gedirigeerd Telegram van Hindenburg aan Miklas. Berlijn, 26 Juli. Rijkspresident Von Hin denburg heeft den Oostenrijkschen Bonds president Miklas naar aanleiding van den aanslag op bondskanselier Dollfuss het vol gende telegram gezonden: „Diep geschokt door het bericht dat bonds kanselier Dollfuss ten offer gevallen is aan een afschuwelijken aanslag, zend ik uwe Excellentie mijn hartelijkste deelneming." Het uiterlijke beeld van Weenen. Talrijke arrestaties. Weenen, 26 Juli. Reeds te middernacht was de geheele stad, zoowel de meer cen trale wijken als ook de buitenwijken door talloozo Heimwehrposten bezet Politie en bondssoldaten ziet men êlechts zeer weinig Ook heden wordt het uiterlijk beold van de stad beheerscht door de Heimwebren en de afdeeiing'en Schutzcorps. Alle openbare ge bouwen hebben dc vlag halfstok uitgehan gen, of zwarte vlaggen geheschen. Bij het hoofdbureau van politie is het bij zonder druk. Voortdurend ziet men de groe ne wagens, die bestemd zijn voor het ver voer van gearresteerden af en aan rijden Daaruit blijkt wel, dat talrijke arrestaties worden verricht. De kardinaal-aartsbisschop van Weenen heeft aangekondigd, dat naar aanleiding van den schokkendcn dood van den bonds kanselier dr. Dollfuss in alle kerken van het aartsbisdom Weenen Donderdag alle klokken oen plechtig cn langdurig rouw- gelui zullen doen weerklinken. Het stoffelijk overschot opge baard. Défilé vanaf Vrijdag. Weenen, 26 Juli. (V.D.). Het stoffelijk overschot van bondskanselier Dollfuss, dat nog heden is opgebaard in de werkkamer in de bondskanselarij, zal Vrijdag worden overgebracht naar de Volkshalle van het 6tadhuis, waar de bevolking gelegenheid zal worden geboden, langs het stoffelijk over schot te defileeren. Militair gerechtshof ingesteld. Weenen, 26 Juli (V.D). In den heden gehouden ministerraad, waarbij tie minister van onderwijs Schuschnigg het voorzitter schap heeft overgedragen aan vice kanselier Starhemberg, is besloten tot dc instelling van een militair gerechtshof, dat bij uitslui ting competent is verklaard voor de berech ting der strafbare handelingen, welke in verband staan met de revoltepoging van 25 Juli. Het militaire gerechtshof treedt in de plaats der standgerechten en der gewon» strafrechtbanken voor alle handelingen, die met den opstand in verband staan. Het be slaat uit één senaat, waarin zitting hebben een rechter en drie officieren van het bonds leger als assessoren. De oudste officier in rang voert het voorzitterschap. De behan deling wordt verkort op dezelfde wijze als voor de standgerechten. Het militaire ge rechtshof is niet bevoegd beneden het wet telijke strafmlnimum te gaan of het buiten gewone verzachtingsrecht toe tc passen. Te gen de uitspraak van het hof staan geen rechtsmiddelen open. De straffen moeten onmiddellijk geëxecuteerd worden. De ministerraad heeft verder in principe besloten, den minister van justitie te mach tiger}, een amnestiewet in te dienen voor de leden van het Schutzcorps, die bij de Februari-onlusten in dienst waren en hun plicht vervuld hebben. Besloten werd tenslotte, de verzorging van de nagelaten betrekkingen van wijlen Doll fuss goed te keuren. Openbare rouw. Weenen, 26 Juli. Alle gezantschappen hebben ten teeken van rouw de vlaggen halfstok geheschen; het Duitsche gezant schap heeft op dezelfde wijze deelgenomen aan den algemeencn rouw van het corps Diplomatique. De eerste burgemeester Schmitz richt tot de bevolking de oproep ten teeken van rouw de vlag halfstok tc hangen. Ook door het Vaderlandsche Front wordt de bevolking opgeroepen zwarte vlag gen uit te hangen. Mevrouw Dollfuss zal in den loop van den dag per vliegtuig te Weenen arriveeren. De Heimatschutz opgeroepen. Weenen, 26 Juli. Per radio wordt een bevel van den bondsleider van den Heimat schutz, vorst Starhemberg verbreid, waarin de leden van den Oostenrijkschen Heimat schutz worden opgeroepen, zich zonder ver wijl in uniform en met volledige uitrusting te melden. De toestand In de Bondslanden. Weenen, 26 Juli. Van officieele zijde wordt uitdrukkelijk verklaard, dat in het geheele land, in Weenen en in de Bonds landen volkomen rust heerscht en dat geen verdere onlusten zijn voorgekomen. Radio-Wien meldt daarentegen: In Ju denburg en in eenige andere Stiermarksche plaatsen hebben de opstandelingen de wa penen neergelegd. Nog slechts enkele plaat sen in Stiermarken bieden tegenstand. Ster ke afdeelingen der executieven marcheeron overal op. Movrouw Dollfuss to Wee nen aangekomen. Weenen, 26 Juli. (Reuter). Mevrouw Dollfuss is vanmiddag tc Weenen aange komen. Bij de baar gaf Bondspresident Miklaé uiting aan zijn diep medeleven met de zwaar getroffen vrouw, zoowel namens hemzelf als namens Oostenrijk. Mevrouw bleef daarna langen tijd in gebed aan de baar. Deelneming van den Paus, Rome, 2G Juli. Paus Pms XI heeft den Oustenrijksche bondspresident Miklas een telegram van deelneming doen toekomen waarin hij zegt, dat hij de bittere smart van Oostenrijk en van de geheele beschaaf de wereld innig deelt. Hij noemt Dollfuss een trouw zoon der Katholieke kerk en een eminente staatsman. Kardinaal-staatssecre taris Pacelli heeft telegrammen van deel neming doen toekomen aan minister Schnschnigg cn aan mevrouw Dollfuss. Berlijn, 26 Juli. Rijkskanselier Adolf Hitler heeft een schrijven ge richt aan vice-kanselier von Papen waarin hij hem verzoekt om als buitengewoon gezant in cie plaats van den teruggeroepen gezant von Rieth naar Weenen te willen gaan om zoo mogelijk ontspanning te brengen in den buiten Duitschiands schuld zoo gespannen Europeeschen toestand. Rijkspresident von Hindenburg zou er mee accoord gaan, dat von Papen dan zijn ontslag nam uit het rijkökabinet en voorloopig ook als Saar commissaris Hitier dankt hem ten slotte voor alles, wat hij voor Duitschland ge daan heeft. Maandag begrafenis van dr. Dollfuss. Weenen, 26 Juli (V.D.). De begrafenis van w ijlen dr. Dollfuss is voorloopig vastge steld op Maandag, üp dezen dag zijn alle vermakelijkheden verboden. In den loop van den avond is het stoffelijk overschot met groote plechtigheid naar het 6tadhuis overgebracht. De Zaterdag aanvangende Salzburger Festspiele worden niet uitgesteld, maar zullen beginnen met een groote rouwplech tigheid. Duitsche grenzen weder open gesteld. Berlijn, 26 Juli (V.D.). De sluiting der Duitsch Oostenrijksche grenzen is op bevel van den rijksminister van binnenlandsche zaken weder opgeheven. GEVECHTEN MET DE OPSTANDE LINGEN. Weenen, 26 Juli. (V. D.) Een heden gepubliceerd officieel communiqué van den staatssecretaris voor de veiligheid Kar- winsky meldt: De dag van heden verliep te Weenen en bijna in het geheele bondsgebied volkomen rustig. De zuiveringsactie in Stiermarken is zoo goed als voltooid. Nadat de opstan delingen, die de Pyhrnpas bezet hielden, na een zwaren strijd, waarbij helaas aan de zijde van het bondslegcr majoor Johann Charwan en vijf manschappen vielen cn luitenant Anton Dohmdorf zwaar gewond werd, tot den terugtocht waren gedwongen, werd Liezen uit de handen der opstande lingen bevrijd. Naast andere plaatsen heb ben ook de oproerlingen te Leoben laat in den middag zich overgegeven. Te Juden burg Radkersburg. Mn reek en Knittelfeld werd dc rust hersteld. Ook hier leverden de opstandelingen dc wapens uit. Pogingen der opstandelingen om zich in enkele, dor pen van Karinthiö weer te verzamelen cn verzet te bieden, werden door krachtig op treden verhinderd. Bij zulk een treffen te Annabühl, nabij Klagenfurth, waarheen een legercompagnic en twee compagnieën van het vrijwillige afwcercorps waren gezonden en moesten optreden tegen een sterke macht der opstandelingen, die op de vlucht sloegen, warden negen opstar,delingen ge dood en velen gewond, terwijl twee machi negeweren worden buitgemaakt. Naar van niot-officieclc zijde verluidt, zou vooral dc strijd om Leoben zeer bloedig geweest zijn. De stad zou pas zijn ingeno men na een artillerie-beschieting en aan de zijde van den Heimatschutz zouden niet minder dan 30 dnode.n zijn gevallen. Schoonzoon van dr. Rintelen Gearresteerd. Weenen, 26 Juli. (V. D.) De schoon zoon van dr. Rintelen. dr. Erich Majako- tin, is Donderdagmiddag gearresteerd. Bij zonderheden over deze arrestatie zijn niet bekend gemaakt. Berlijn. 2 6 Juli. (V. D.) De Vólkische Beobachter, het hoofdorgaan der N.S.D.A.P., schrijft over de gebeurtenissen in Oosten rijk o. a., dat een deel der buitenlandsche pers deze treurige aanleiding heeft ge bruikt om het nalionaal-socialisme opnieuw verdacht te maken cn zelfs dc schuld voor den dood van bondskanselier Dollfuss in de schoenen te schuiven. Nauwelijks waren de eerste berichten uit Weenen bekend, of de hetze in de pers begon. Het nationaal- socialisme. dat alleen reeds op grond van zijn organische wereldbeschouwing derge lijke gewelddaden afwijst, heeft met do ge beurtenissen in Oostonriik niets uitstaande. Het is dwaas en misdadig de Duitscho re geering zelfs ervan te betichten, den aan slag te hebben gesteund of eraan te heb ben deelgenomen. Wil men echter in het zwaar beproefde Oostenrijk de rust cn orde doen weerkee- ren. dan zal de regeering. die het kabinet- Dollfuss opvrlgt, als eersten plicht hebben nieuwe verkiezingen uit te schrijven om het volk gelegenheid tc geven zijn wil voor de toekomst van het land tot uiting te brengen. Deze eisch moet gesteld worden, want juist hot. nationaal-socialistische Duitschland heeft er belang hii. dat in hot Duitsche broederland de rust en vrede weerkeeron. Uit Berlijn wordt officieel medegedeeld, dat nog Woensdagnacht door de Duitsche regeering een onderzoek is ingesteld, of eenige Duitsche instantie in verband met de Oostenrijksche gebeurtenissen direct of indirect zich heeft schuldig gemaakt aan medeplichtigheid. Uit het in den loop van den dag gesloten onderzoek en de afgeno men vorhooren bleek, dat geen enkele Duit sche instantie in eenig opzicht iets met de gebeurtenissen te maken heeft, terwiil allo na het bekend worden der gebeurtenissen uitgevaardigde instructies onmiddellijk en goed zijn uitgevoerd. Tn het bijzonder werd. om elke ongewenschte overschrijding van de grens te voorkomen, een blijvende af sluiting van alle grenswegen naar Oosten rijk gelast, terwijl anderzijds alle bewoners van de kampementen voor Oostenrijksche vluchtelingen cn emigranten het verlaten van hun verblijven werd verboden. Dc mogelijkheden van Interna tionale verwikkelingen. De Morning Post schrijft, onder het op schrift „Storm boven Oostenrijk", dat de in ternationale complicaties natuurlijk ernstig zijn. doch dat de volledige omvang daarvan slechts over een dag of twee duidelijk zal zijn. Het is zeker, dat dc hoofdkwartieren van de Oostenrijksche nationaal-socialisten niet in Weenen, doch in München geves- De Fransche pers geeft de schuld aan Duitschland Parijs, 26 Juli. Met betrekking tot de gebeurtenissen in Oostenrijk zijn de bladen algemeen ervan overtuigd, dat Duitschland de hand in het spel gehad heeft. De door den Duitschen gezant te Weenen verleende bemiddeling wordt be schouwd als het bewijs der inmenging van Duitschland Verschillende bladen wijzen op de noodzakelijkheid van internationale stappen, anderen zijn van meening. dat dit nog niet noodig is. In verband met de gebeurtenissen hecht men o»k groot be lang aan het onderhoud, dat dc minister van buitenlandsche zaken gehad heeft met den Ilaliaanschon ambassadeur in Parijs. De ..Petit Journal" verklaart, dat Dollfuss de meest besliste tegenstander is geweest van het ITitleriaansche. nationaal socialis me. Hij is in den strijd gevallen. Men ziet niet wie op zijn plaats zou kunnen treden lie ..Petit Parision" is een der bladen die van meening zijn dat het hier voorloopig nog gaat om gebeurtenissen van binncn- landsch-politieke aard, zoodat een inter nationale stap niet geboden is. Het „Jour nal" verklaart, dat men alles moet doen orn de onafhankelijkheid van Oostenrijk to handhaven, het offer van Dollfuss mag niet tevergeefs geweest zijn. De „Paris Midi" over de situatie. Parijs, 26 Juli. (V.D.) Dc „Paris Midi" schrijft in een beschouwing over de Oos tenrijkschc gebeurtenissen, dat er op het oogenblik geen mogelijkheid bestaat voor een ingrijpen van buiten. Ofschoon de ver entwoordelijkheid van Duitschland boven eiken twijfel verheven is. Is dit niet vol doende om de aangelegenheid voor den Volkenbond te brengen Het blad kondigt echter aan. dat do Fransche minister van buitenlandsche zaken den Italiaanschen ambassadeur to Parijs zal ontvangen, om de gedachtenwisseling over de situatie in Oostenrijk voort te zetten Ook Doumergue zal zich voor zijn terugkeer naar Tourne- feuille uitvoerig met de Oostenrijksche kwestie bezig houden. Hongarije en d8 gebeurte nissen te Weenen. Boedapest, 26 Juli. (V.D.) In toonaan gevende Hongaarsche kringen neemt men ten aanzien van de gebeurtenissen (e Wee nen pen afwachtende houding aan. De moord op Dollfuss heeft intusschcn groote ontsteltenis verwekt. Men is overigens van meening, dat de mislukte putsch geen internationale ver wikkelingen zal veroorzaken, hoewel thans de Oostenrijksche kwestie rijp wordt ge acht voor een volledige opheldering. Tsjechisch oordeel over den putsch. Praag, 26 Juli. (V.D.) De nationalisti sche „Ceske-Slovo" schrijft, dat de Tsjechi sche regeering zich niet zal mengen in de binnenlandsche aangelegenheden van Oos tenrijk. Men kan echter gerust openlijk verklaren, dat de sympathie van de Tsje chische openbare meening aan de zijde der Oostenrijksche regeering is. Tsjechn-Slowa- kije verheugt zich er over. dat de putsch niet gelukt is en veroordeelt ton schernsto de misdaad, waaraan bondskanselier Doll fuss ten offer is gevallen. De indruk in Warschau. Warschau. 26 Juli. (V. D.) Groote ont roering en verontwaardiging is hier gewekt door den tragischen dood van Dollfuss. De dagbladen zijn met extra-edities uitgeko men, waarin zij uitvoerige berichten publi ceeren over den Weenechen Putsch. Zal Engeland zich niet bij een collectieve stap te Berlijn aan sluiten? Te Rome wijst men er op. dat dc eerste ongerustheid, dio door de berichten uit Weenen werd gewekt, spoedig min of meer werd opgeheven door de overweging, dat thans de groote manoeuvres van het leger gehouden worden, in verband waarmede groote contingenten troepen onder de wa penen zijn cn ook in Noord-Italië langs dc Oostenrijksche grenzen sterke bezettingen aanwezig zijn. Over gewapende interventie wenscht men zich echter, nu de Putsch mis lukt is, niet uit te laten. Wèl geeft men duidelijk te kennen, dat gebeurtenissen, ge lijk die zich gisteren te Weenen hebben voorgedaan, een ernstig gevaar vormen voor den vrede in Europa, te meer. daar men er hier van overtuigd is, dat Tsjecho- Slowakije bereid is met alle mogelijke mid delen een met geweld doorzetten van de Duitschgezinde revolutionnairen in Oosten rijk te verhinderen. Grooto belangstelling wordt in officieele Italiaansche kringen verder getoond voor den indruk, dien de Putsch in Londen zal wekken. Men vraagt zich af, of Groot-Bri tannié bereid zal zijn deel te nernen aan een gezamenlijk protest van Italië en Frankrijk te Berlijn, wanneer dit zijn hui dige politiek jegens Oostenrijk niet zou wenschen te veranderen. Men acht het na melijk niet uitgesloten, dat Engeland van het standpunt zal uitgaan, dat de Putsch zuiver een binnenlandsche aangelegenheid is geweest, zoodat er geen aanleiding be staat tusschenbeide te komen. Zooveel is zeker, dat de verdere houding van Italië in deze aangelegenheid in ieder geval door de Engelsche opvattingen zal worden beïn vloed. Oostenrijk heeft nog geen inter ventie verzocht. Weenen, 26 Juli. (Reuter). In officieele kringen wordt verklaard, dat het gerucht, volgens hetwelk de Oostenrijksche regee ring do mogendheden heeft verzocht tus schenbeide te komon, voorbarig is, omdat zulk een stap nog niet is overwogen. Kunschak naar Weenen ontboden. Weenen. 26 Juli. (Reuter). De Wiener Zcitung dee'.t mede, dat het vroegere lid van den nationalen raad Kunschak uit zijn zomerverblijf naar Weenen is ontboden. Kunschak behoorde vroeger tot den intie- men kring van leidende figuren der chris- tclijk-sociale partij. Nederlandsche deelneming. Do Nederlandsche minister van buiten landsche zaken, Jhr. mr. de Graeff, die gis teravond telefonisch door den Nederland se-hen gezant te Weenen op de hoogte is gesteld van den dood van bondskanselier dr. Dollfuss, hoeft hedenochtend de deel neming der Nederlandsche regeering aan den O ►stenrijkschon zaakgelastigde, den beer G. Alexioh, betuigd. UTRECHTSCHEWEG 90a WEGENS UITBREIDING DER MEUBEL AFDEEl ING IN ALLE AFDEEl INGEN tigd waren cn dat ofschoon Hitier kort ge leden Mussolini gerustgesteld heeft, pogin gen gedaan zijn om hommen door Zwitser land naar Oostenrijk to smokkelen. Wat deze internationale complicaties zelve be treft, schrijft het blad, dat Italië daar ten zeerste bij betrokken is. doch ook Frankrijk en Engeland moeten zich evenzeer als Italië bezorgd gevoelen Nog in Februari j.l. heb ben de drie mogendheden een gezamenlijke verklaring afgelegd, volgens welke de onaf hankelijkheid van Oostenrijk noodzakelijk was voor den vrede van Europa. Wanneer men dit alles overweegt, is het nauwelijks noodig te zeggen, dat het geval ernstig is. Wanneer aangetoond kan worden, dat deze aanslag op de Oostenrijksche regeering slechts een binnenlandsche crisis is, dan kan het in het binnenland worden gere geld; wanneer Duitschland erbij betrokken is. dan wordt Europa erbij betrokken. De Daily Herald schriifl: ..Tragisch Wee nen biedt de wereld wederom een feitelijke les in de euvelen van de dictatuur". De executie van Dinsdag van oen 20-jarig ar beider heeft een nieuw vuur van harts tochtelijke verontwaardiging gewekt in do rijen ,der arbeiders. Dc nationaal-socialis ten hebben daar hun kans in gezien en toe geslagen. Hun Putsch was lang voorbe reid. Zij hadden machtige bondgenooten in alle afdeelingen der regeering, onder de politie in het leger. Zi| weten, dat over do grens in Duitschland een macht van acht duizend Oostenrijksche nazi's ligt. uitgerust met honderden pantserwagens en zij reke nen op hun bijstand. Wat de gevolgen van de gebeurtenissen van gisteren betreft, het is nog te vroeg daarover te spoculeeren. De politieke meening van hot publiek in Oos tenrijk is gelijkelijk verdeeld tusschen so cialisten, katholieken en nationaal-socialis ten. Het kan zijn, dat de clcricale fascisten een neteligen greep op Oostenrijk kunnen (Zie vervolg op pag. 3). DE POLITIEKE GEVOLGEN Verklaring van Simon in het Lagerhuis Londen, 26 Juli. (V.D.) De Britsche minister van buitenlandsche zaken, Sir John Simon, heeft vanmiddag in het La gerhuis een uitvoerige uiteenzetting gege ven van de gebeurtenissen in Oostenrijk. Daarna bracht hij rapport uit over zijn be zoek bij den Oostenrijkschen gezant te Lon den, wien hij de deelneming der Britsche regeering bij den dood van den bondskan selier had betuigd. Simon zeide vervolgens: „De houding van Engeland ten aanzien van de onafhan kelijkheid en de onaantastbaarheid van Oostenrijk heeft in overeenstemming met de desbetreffende verdragen door de ge beurtenissen in Oostenrijk geen verande ring ondergaan. Zij blijft zooals ik heb medegedeeld in de verklaring, die ik na mens do Britsche regeering in Februari van dit jaar heb afgelegd". Chamberlain vroeg daarop, of Simon een mededeeling van de Italiaansche regeering bnd ontvangen, waarvan hij het Lagerhuis op de hoogte zou kunnen stellen Chamber lain wees in dit verband op persberichten over Italiaansche troepenbewegingen in de richting van de grenzen van Tirol Simon antwoordde: „Neen. Ik geloof inij niet te vergissen, wanneer ik verklaar, dat wij tot dusverre geen mededeeling van de Ita liaansche regeering hel on ontvangen. Wij zijn bij deze kwestie zeer diligent geweest. Ik geloof, dat ik gelijk heb. wanneer ik zeg, dat Mussolini niet te Rome is". Fransche staatslieden be° raadslagen. Parijs, 26 Juni. (V.D) Ministerpresi dent Doumergue heeft vanmorgen Bartbou ontvangen, met wien hij zich onderhield over do situatie in Oostenrijk. Daarna had hij besprekingen met Herriot on den mi nister van luchtvaart Denain. Barthou heeft aan de Quai d'Orsay den Oostenrijk schen zaakgela>ticde ontvangen. Ih politieke kringen verluidt, dat er voor loopig geen sprak» is van een actie in Oostenrijk De houding van de Fransche re geering, die contact houdt met Rome en Londen blijft afwachtend. Italiaansche grens versterkt. Rome, 26 Juli (V DOnmiddellijk na het bekend worden van den moord op Dollfuss zijn legerafdeelingen en vliegtui gen naar de Italiaansch—Oostenrijksche grens vertrokken Deze afdeelingen zijn voldoende op alle gebeurlijkheden voorbe reid. Men gelooft, dat deze maatregelen, die slechts als voorzorg bedoeld zijn, zul len worden ingetrokken, zoodra de situatie in Oostenrijk weer als normaal kan wor den beschouwd.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 2