Ajax haalt 2-0 achterstand in l{xwnen \vij En is kampioen van Nederland DE VIERDAAGSCHE JBuitenlandsch Overzicht Na den moord op Dollfuss. Duitschland verklaart onschul- dig te zijn. Ofschoon de nationaal-socialistische revo lutie, die in geheel Oostenrijk had moeten uitbreken, op oen mislukking is uitgeloo- pen en de rust in de hoofdstad der repu bliek is teruggekeerd, vinden in de provin cie vooral in Stiermarken nog ver bitterde gevechten plaats met de rebellen, waarbij nog al wat bloed schijnt te vloeien. De opstandelingen zijn echter niet legen de overmacht opgewassen, zoodat zij binnen -korter of langer tijd, nu bovendien de ge- hecle Heimatschutz is gemobliseerd, zich zullen moeten overgeven of de wiik nemen, daar de bevolking, die zij beweerden op hun hand te hebben, hun haar steun croo- tendeels onthoudt. Intusschen komt de verontwaardiging, die de moord op honds kanselier Dollfuss heeft gewekt, wel het scherpst tot uiting in de cischen van het vaderlandsche front, hetwelk van de regee ring. aan wier hoofd thans vice-kanselier prins Starhemberg is komen te staan, eischt. dat de terroristen, die de bondskan- selarij binnendrongen, waar het bloedig drama plaats vond, terstond standrechtelijk zullen worden gevonnist, terwijl tevens wordt verlangd, dat de nationaal-socialis- ten en communisten, dus de uiterst radicale groepen in Oostenrijk, in voorloopige hech tenis zullen worden genomen, omdat zij staatsvijandige elementen zijn. Verder be pleit het vaderlandsche front een onver wijlde zuiveringsactie in het ambtenaren corps. terwijl er voorts op wedt aangedron gen, dat de bondsleider deel zal uitmaken van den ministerraad en de provinciale lei ders deel zullen uilmaken van de provin ciale regeeringen. De verontwaardiging over den moord op dr. Dollfuss. die in Oostenrijk zeer groot is. is niet minder fel in het buitenland, doch wel het nadrukkelijkst en het meest on verbloemd uiten zich do Italianen, die ge wagen van een gemeene misdaad en een „beestachtigen" moord, welke een lange reeks misdaden afsluit. Het internationale geweten, zoo wordt betoogd, komt in op stand en veroordeelt met afschuw den terugkeer tot de barbaarschheden van lang vervlogen eeuwen. Do beschaving, zoo uitte zich de Popoio d'Italia, dient een einde te maken aan dit bloedige moord- systcem, dat Europa bedreigt. De gezind heid der Italianen komt eveneens tot uiting in de militaire maatregelen der Italiaan- sche regeering, die wel-is-waar niet tot mo bilisatie is overgegaan, maar niettemin bij wijze van voorzorg troepen en luchtstrijd krachten naar de Oostenrijksche grens heeft gedirigeerd, zoodat deze kunnen in grijpen. wanneer de toestand in Oostenrijk, ondanks het feit, dat liet land is komen te staan „in het teeken" van een strenge militaire Heimwehrdiclatuur, zich eens mocht ontwikkelen op een voor do tegen woordige machthebbers ongunstige wijze. Merkwaardig is inmiddels do manier, waarop men in Duitschland reageert; het nagenoeg unanieme oordeel in het buiten land, dat Duitschland de hand heeft ge had in de mislukte nationaal-socialistische revolutie, heeft in Duitschland een storm van verontwaardiging ontketend en de Duitsche pers haast zich om te betoogen, dat niet Duitsche bemoeizucht of interven tie de jongste gebeurtenissen in Oostenrijk heeft uitgelokt, maar de „volksvreemde" politiek, die Dollfuss voerde. De buiten- landsche bladen worden opnieuw voorge steld als bronnenvergiftigers en de opstand zelf wordt aangeduid als een „explosie van den wil des volks", aangezien Dollfuss' wijze van regeeren het geheele Oostenrijk sche. volk tegen hem in opstand bracht. De eenige oplossing kan, naar de meeste Duitschers van gevoelen zijn, slechts wor den gevonden door nieuwe verkiezingen uit te schrijven; deze alleen kunnen op welsprekende wijze aantoonen, of de meerderheid der bevolking al dan niet op de hand is der tegenwoordige regeering. In verband met het bovenstaande raag niet onvermeld blijven, dat de berichtgeving van het officieele Duitsche nieuwsbureau met betrekking tot de gebeurtenissen, die zich in Oostenrijk hebben afgespeeld op zijn zachtst uitgedrukt allerzonderlingst was. In den loop van Woensdagmiddag maakte het bureau wereldkundig, dat de groote Weensche radiozender Bisamberg be zet was en dat men hem met dynam'et in de lucht had laten vliegen; bovendien 6telde het bureau het voor, alsof de centrale regeering was weggevaagd; als redenen voor den opstand werd opgegeven, dat de bevolking ten hevigste verontwaardigd was, omdat de voor het standgerecht gebrachte nationaal-socialisten op middeleeuwsche wijze werden gefolterd om hun bekente nissen en zelfbeschuldigingen af te dwin gen. Ook werd door hetzelfde bureau be weerd, dat het Oostenrijksche bondsleger zich bij de opstandelingen had aangesloten En op het oogenblik, dat dr. Rintclcn, de Oostenrijksche gezant to Wennen, al lang en breed naar de gevangenis was overge bracht, wist het Duitsche nieuwsbureau te melden, dat dezelfde dr. Rintelen op het le~ gerdepartemeut met dén minister van on derwijs, Schuschnigg, vertegenwoordigers van 't bondsleger en afgezanten van 't volk onderhandelde over de vorming eener nieu we Oostenrijksche regeering. Zelfs liet het Duitsche bureau het naderhand voorkomen, alsof het „Deuschtum" de zege reeds had behaald. In werkelijkheid echter stonden de rebellen toen, letterlijk en figuurlijk, in hun hemd Hoe dit. ook zij, de officieele Duitsche berichtgeving beging flater of flater en droeg een uiterst caricaturaal karakter; het officieele nieuwsbureau bezondigde zich aan êen ongelooflijke „verdraaiing der feiten", een onhebbelijkheid, waarvan volgens de Duitschers, de buitenlandsche pers het mo nopolie bezat. (Vervolg van pag. 2). handhaven, doch dit kan niet duren. De dagen van hel ministerie-Schuschnigg zijn geteld. Wanneer echter de nazi's denken, dat zij Oostenrijk kunnen regeeren tegen den wil in van ongeveer twee derden hun ner landgenooten, zullen zij waarschijnlijk tot de ontdekking komen, dat de moeilijk heden, waarmede zij in laatste instantie te kampen zullen hebben, onoverkomelijk zijn. Daar is het gevaar, cn dat is niet ver ver wijderd, van internationale complicaties. Italië is op zijn hoede, Tsjecho-Slowakije staat op den uitkijk. Is het denkbaar aldus vraagt tenslotte het blad dat de regeeringen van verlichte en democratische landen zullen voortgaan hun verplichtin gen als leden van den Volkenbond te ver onachtzamen en het Oostenrijksche volk aan zijn lot over te laten? De gevechten in Stiermarken. We en en, 2G Juli. (V. D.) Officieel wordt medegedeeld, dat de gevechten in Stiermarken voor het grootste gedeelte nog voortduren. Er zou o.a. nOg gevochten wor den bij Donawitz en Bad Aussee. De Selz- tal-spoorweg i9 reeds gezuiverd, terwijl ook Lietzen reeds door regeeringstroepen is be zet, die in totaal in Stiermarken 15 dooden zouden hebben verloren. Te Leoben zouden de regeeringstroepen, naar niet-officieel wordt medegedeeld, een wapenstilstand met de opstandelingen heb ben gesloten voor den duur van zes uur. ge durende welke periode zij gelegenheid zou den krijgen hun wapens in tc leveren. Te Gröbning en Schladning zouden nieuwe ge vechten zijn ontstaan. Meestal ontruimen de opstandelingen snel hun stellingen, zoo dra zij door de regeeringstroepen worden aangevallen cn trekken zich dan op andere stellingen in het gebergte terug. Oostenrliksche vluchtelingen in Joego-Slavië geïnterneerd. Belgrado, 2 G Juli. (V. D.) Uit Avala wordt gemeld, dat Donderdag tegen den middag een honderdtal personen uit Rad- kersburg in Oostenrijk de Mur hebben overgestoken en vervolgens de Joego-Sla- vische grens overschreden. Zij zijn te Gorn- ja-Radgona geïnterneerd. Het politie.onderzoek tegen de Weensche opstandelingen. W e e n e n, 2 6 Juli. (V. D.) Het politie onderzoek tegen dc 150 in de bondskanse- larij gearresteerdo nationaal-socialisten is Donderdagavond gesloten. De politie heeft voornamelijk trachten na te gaan. wie on der de gearresteerden als dc aanvoerders en raddraaiers beschouwd moeten worden en wie schuldig zijn aan den moord op Dollfuss. Het verdere onderzoek naar de oorzaken en het verband van den toestand ligt in handen van het buitengewoon militair ge rechtshof, dat waarschijnlijk Vrijdag reeds bijeen zal kornen. De toestand van dr. Rintelen. Omtrent de oorzaak van het verkeerde doodsbericht van den gearresteerden gezant te Rome, dr. Rintelen. wordt officieel medegedeeld, dat Rintelen Donderdagmid dag tegen half twee in een diepe bewuste loosheid viel, waardoor nauwelijks nog eenige ademhaling viel waar te nemen. De doctoren namen aan, dat het laatste oosen- blik gekomen was en zoo kwam het doods bericht in de wereld. Rintelen's krachtige natuur overwon echter deze zwakte en kor ten tijd later ging het hem beter, zoodat hij tegen den avond kon worden geopereerd. Zijn toestand is thans bevredigend. De begrafenis van Dollfuss nader vastgesteld op Zaterdag. Ween en, 26 Juli. (V. D.) Officieel wordt medegedeeld, dat de begrafenis van dr. Dollfuss is vastgesteld op Zaterdagmid dag te vier uur. Enpelandg koning betuigt zijn deelneming. Londen, 26 Juli. (V. D.) De koning van Engeland heeft heden een telegram van deelneming gezonden aan den Oosten- rijkschen bondspresident Miklas, waarin hij hem, tevens namens de koningin, zijn deel neming betuigt met het overlijden van Dollfuss. Amerikaansche deelneming. Washington, 26 Juli. (V. D.) Presi dent Roosevelt en echtgenoote. evenals staatssecretaris Huil. hebben bondspresi dent Miklas en minister Schuschnicrcr een telegram van deelneming gezonden met het overlijden van bondskanselier Dollfuss. Mussolini te Rome terug. Rome, 2 6 Juli. (V. D.) Mussolini is vanmiddag te Rome teruggekeerd. Hij heeft onmiddellijk de onderstaatssecretarissen van oorlog en luchtvaart ontvangen. Londen, 27 Juli. (N. T. A.) Naar uit Rome wordt gemeld, heeft het Italiaansche ministerie van buitenlandsche zaken een verklaring afgelegd, waarin wordt gezegd, dat dc gebeurtenissen in Oostenrijk, of schoon zij het geheele Italiaansche volk met droefheid vervullen, geen reden vor men voor ongerustheid. Vaticaanstad, 27 Juli. (Reuter). De Osservatore Romano schrijft o. a., dat de moord op Dollfuss een uitdaging betee- kent, die in het gelaat van Europa is ge slingerd. Pa r ij s2 7 Juli. (Reuter). In gezag hebbende kringen, zoo meldt Havas. is men er van overtuigd, dat het werk van Dollfuss in zijn geest zal worden voortgezet door hen, die zijn helpers cn medewerkers waren. Boedapest, 26 Juli. (V. D.) Na het bekend worden van de gebeurtenissen in Oostenrijk heeft de politie te Boedapest hedenmorgen voor het politiedistrict Boe-I Tft WEEK-END WEERKANSEN. Het weer wordt losser en de ragenkans grooter. In het algemeen wordt do weersgesteld heid beheersoht door twee hoofdfactoren: de natuurkundige gesteldheid van de lucht, die door dan wind wordt aangevoerd en dc meerdere of mindere activiteit in den damp kring. De eerste beslissend voor de tem peratuur en maakt den neerslag mogelijk of onmogelijk, do laatste heeft een grooten invloed op de regenkans en de hoeveelheid neerslag. De beide genoemde factoren staan dan weer onder den reoht6treekschen invloed van de verdeeling van do luchtdrukking in wijde omgeving. Wanneer wij het verloop van don alge- raeenen weerstoestand van den laatsten tijd nagaan, moet het ons treffen, dat gaande weg een verandering is gekomen in dc hier boven aangeduide groote factoren. Wat do verdeeling der luchtdruk aan gaat, deze is wel zooveel veranderd, dat er althans in West-Europa veel meer actie in den dampkring is gekomen. Eencrzijds komt dit tot uiting in de slagregon- cn hagelbuien, die hier en daar zijn gevallon, anderzijds in de sterkere luchtbeweging. Deze laatste verhoogt dus de rogenkans. Een andere vraag is of do natuurkundige gesteldheid van de Aangevoerde lucht nu wel zooveel veranderd is, dat de regonkans vee! grooter i6 geworden. Volgens de altijd geldende regel zou dit nu het geval moeten zijn, omdat door de veranderde luchldruk- verdceling en de ontwikkeling van een diepe depressie over het Noordwestelijk en Noordelijk gedeelte van Europa thans groo te massa's maritieme lucht worden aange voerd. Deze zou onder normaio omstandig heden zeer voohtig moeten zijn en dus de regenkans sterk verhoogen. Toch schijnt dit op grond van enkele verschijnselen to moeten worden betwijfeld. Wij zouden dus met dc plaats gehad hebbende veranderin gen wel is waar dichter gekomen zijn bij een algeheelen omslag van het weer, maar toch nog niet tot het einde van dc droge periode. - Voor het einde der week en voor Zondag zal daarom moeten worden gerekend op een verhoogde regenkans met winderig, matig koel weer en sterk veranderlijke bewolking, dus op zoogenaamd los weer, terwijl door den invloed van kleine rand depressies aan de Zuidzijde van de hoofddepressie kort du rende storingen kunnen optreden. In het algemeen zal men erop moeten rekenen, dat het weer onstandvastiger begint te worden. (Nadruk verboden). dapest strange maatregelen genomen om eventucele verstoringen van de ordo te voorkomen. Alle openbare gebouwen zijn door ver sterkte politieposten bezet en door de stra ten marcheeren versterkte politiepatrouil les. Ook de centrale aan de Oostenrijksch- Hongaarsche grens is versterkt. Niet alleen worden de per spoor naar Hongarije onder weg zijnde reizigers scherp gecontroleerd, maar ook alle auto's en andere voertuigen en de voetgangers, die naar Oostenrijk gaan, worden aan een strenge contróle on derworpen. „Het politieke testament" van Dollfuss. Parijs, 27 Juli. (Reuter). In zijn edi tie van heden publiceert de Excelsior een artikel, dat Dollfuss in het begin van de vorige week heeft geschreven en dat het blad het politieke testament van Dollfuss noemt. Het artikel is getiteld „Bommen en politiek". Daarin zegt Dollfuss o. m.: De leden mijner regeering en ik zelf heb ben alleen de ambitie pionniers van het vaderland te zijn. Ik ben getroffen door het feit, dat een aanzienlijk deel van ons volk, vooral de jeugd der intellectueele klasse, zich houdt voor betere patriotten dan wij zijn. Wij echter hebben jarenlang ons leven gegeven voor de verdediging van ons vader land. Deze kringen zijn ziek. want zij dra.- len niet om ter bereiking van hun politieke doel de ergste rampen te voorschijnt te roe pen. Zij schrikken zelfs niet terug voor de afschuwelijkste misdaden. Geen van ons zou zijn politieke doeleinden met zulke methodes willen bereiken. Het artikel besluit met een oproep tot de politieke partijen cn *le nationale kringen, zich aan te sluiten bij de vaderlandsche be weging. Iedere bond met nationaal karakter zal spoedig moeten zeggen of hij in zijn rijen misdadigers of propagandisten van misdaden wil dulden. Buitengewone zitting van den Volkenbondsraad? Parijs, 27 Juli. (V.D.). De geheele Fran- sche pers blijft groote aandacht wijden aan de gebeurtenissen in Oostenrijk en de ge volgen, die daaruit kunnen voortvloeien. De Excelsior schrijft, dat men bij de be sprekingen tusschen Parijs, Londen, Rome en Gonève overweegt de volgende week een buitengewone zitting van den volkenbonds raad bijeen te roepen, op grond van art. 11 van het volkenbondsstatuut. De Volken bondsraad zal dan waarschijnlijk een com- -missie benoemen ter bestudeering van de aangelegenheid. K.F.C. stond bij de rust met 20 voor Amsterdam, Donderdagavond. Een half uur voor den aanvang van den wedstrijd tusschen K.F.C. en Ajax regende het nog hard maar omstreeks half acht klaarde het op en toen om acht uur de beide ploegen in het veld kwamen waren de weersomstandigheden bijzonder goed te noemen. De lucht was opgeklaard, er stond eon friech windje, terwijl het terrein van den regen totaal niet geleden had, al was het misschien wat glad. Er was aanzien lijk meer publiek dan bij de twee vorige wedstrijden. Onder leiding van den heer J. Mutters stelden de ploegen zich als volgt op: K.F.C. Veen. W. Mol Hille Kanyk, Nieuwenhuizen. Bley Van Wensvcen, Bouthoorn, Jaap Mol. van 't Kaar. Kruyver Ten Have, Volkers, Van Recnen, Blomvliet. Mulders Van Deyck, Anderies6en. Schubert Van Diepenbeek v. d. Puttelaar Keizer AJAX Ajax is in de oerste minuten in den aan val en forceert eenige corners. Van den aanvang aan speelt K.F.C. zijn beproefd systeem, drie spelers voor. de beide binnen- spelers sterk naar achteren teruggetrok ken, de middenlinie geheel teruggetrokken, bijna tot in het strafschopgebied, de backs vrijwel op een lijn niet de middnnltnie De oude tactiek van K.F.C, waartegen Ajax blijkbaar nog steeds niet het juist» tegen spel heeft gevonden. K.F.C. moet het daarentegen van blik semsnelle uitvallen hebben, dat overigens verre van fraai werd uitgevoerd. Maar als men een achterhoede tegenoveh zich vindt, die verre van safj is in het wegwerken, waarin de samenwerking nog al wat te wenschcn over 'aat. dan i6 het begrijpelijk, dat de fouten dezer verdediging worden afgestraft. Zoo ook ditmaal. Er zijn ruim 5 minuten gespeeld als Van der Puttelaar om onbegrijpelijke redenen aarzelde met in te loopen op Van Wensveen Deze bad daar door gelegenheid vrij voor te zetten. Kruy ver krijgt don bal voor de voeten, schiet in, het leder gaat tegen Van Diepenbeek aan en Van 't Kaar krijgt van dichtbij den bal vrij Met een onhoudbaar schot passeert hij Keizer 10 K.F.C. blijft nu niets sterker eon ver schot van Bley tatert op de lat. uit. Intus schen is Volkers wegens een oude blessure uitgevallen. Voor hem komt Loois binnen de lijnen, die linksbinnen gaat spelen, ter wijl Blomvliet op de rechtsbinnenplaats gaat staan Bij een der uitvallen van de Koogsche lost Mol een prachtig onverwacht schot, dat Keizer er magnifiek uithoudt Een tweede doelpunt ontstaat dan juist aan den kant waar het weer niet verwacht wordt. Na een sterk offensief van Ajax krijgt Van 't Kaar bij een aanval van rechts in geheel vrijstaande positie den bal voor de voeten, omdat Diepenbeek er royaal overheen trapt. Van t Kaar benut de kans zonder dat Keizer er iets aan kon doen 2—0. Er zijn dan twintig minuten gespeeld Gedurende de volgende 25 minuten is het eon offensief geweest van °en wanhopig en moedig spelend Ajax tegen een met alle krachten verdedigend KFC. Maar al weer strandt het technisch ongetwijfeld betere spel der Amsterdammers op het taaie vast houden der Koogers aan hun systeem. Waar Ajax tenslotte niet doorheen kan komen. Mulders maakt nog een buiten snel doelnnnt, dat terecht door Mutters ge annuleerd wordt en nadat eenige corners op het doel van Veen geen resultaat hebben opgeleverd is het rusten. Om zes minuten over 9 wordt met de tweede helft aangevangen. Dadelijk is Ajax 6terker en bij een der aanvallen wordt Blomvliet wel wat erg hardhandig tegen den grond geloopen. waarvoor Ajax een vrije schoo mag nemen. Deze wordt hoog voor doel geplaatst maar de muur van K.F.C.-'ers biedt hardnekkig weerstand Na vijf minuten spelen worden de lichten ontstoken en komt de witte bal in het veld. Het spelpeil zakt geweldig, het tempo is lang zoo snel niet als in de eerste helft Niettemin gaat alle initiatief van Ajax uit, maar de aanvallen stuiten op den muur, die Nieuwenhuizen C6 zoo zorgvuldig heb ben opgebouwd. Vooral de K.F.C.-spil is overal en door tactisch opstellen weet hij keek op keer in te grijpen en den bal te retourneeren. Tot na 25 minuten het zeker verdiende doelpunt van Ajax komt. Ten Have rent langs de lijn. schic* scherp naar voren. Mulders staat op zijn plaats, ziet een gaat- jo tusschen Veen en den Ünkerpaal. Een knal en de 6tand is 21. Dit tegen-doelpunt brengt de spanning in den wedstrijd terug. Ajax valt zoo mo gelijk nog fanatieker aan, K.F.C. verdedigt nog krachtiger. Geen wonder, dat er nog al wat ongerechtigheidsjes gebeuren in het heetst van den strijd, maar Mutters leidt kaln> en blijft den toestand meester. Ten Have vooral is er nu goed in. zijn rushes brengen herhaaldelijk verwarring In de K.F.C.-verdediging. d'f> met den moed der wanhoon staan te spelen Men huldigt daar het parool; weg is weg, waar naar toe bin- dert niet. Do uitvallen van K.F.C. zijn veel minder gevaarlijk dan voor de rust. De Ajax middcnlinie zit er prachtig op en voedt de voorhoede voortdurend De minu ten verstrijken langzaam en veel tijd gaat verloren met uittrappen en Ingooien. Een vrije trap wordt door Schubert mag nifiek voor doel geplaatst, maar al weer gaat de kans verloren. Eenige corners wor den van links en rechts op het K F.C. doel genomen, maar steeds zonder resultaat. Nog tien minuten K.F C is totaal ingesloten. Alles wordt geretourneerd De spanning stijgt ten top. Nog vijf minuten. En dan gebeurt do verrassing, waarop velen ge hoopt hadden De bal werd van 40 Meter afstand van links schuin voor het K.F.C. doel geplaatst, Ten Have rent als een be zetene toe, springt hoog op, een kopbal...» en het leder vliegt over Veon in het net. Een prachtig doelpunt! De 6tand is 22 gelijk. Het kampioenschap ligt binnen Ajax bereik. In de resteeronde minuten gebeurt er niets bijzonders meer en onder daverend enthousiasme aan den eenen kant cn diep® teleurstelling bij de talrljko Zaanlanders fluit Mutters voor het laatst en is Ajax na een sensationeelen wedstrijd kampioen van Nederland. Door een beter doelgemid- delde n.l. in de vorige kampioenscompeti tie. Want Ajax en K F.C eindigen in de beslissingscompetie met een gelijk aantal punten, waardoor volgens de reglementen het doelgemiddelde van do perste kam-» pioenscomnetitlo beslissend ie. En dat vani Ajax was beter dan dat van K.F.C. 29 deelnemers op den derden dag uitge vallen Nijmegen, 26 Juli. De derde ochtend gaf evenais de beide vorige dagen weer het zelfde beeld to zien. In de vroege morgen heerschte er in en bij de kazerne dezelfde drukte als do dagen daarvoor. Tegen vijf uur vertrokken de eerste deelnemers weer voor de route van 55 K.M in de richting van Berg en Dal, Groesbeek, Mook en Cuyk om vandaar via Linden, Beers, Gassel, Gra ve, Nederasselt en den Feersdijk de kazerne weer to bereiken. De groote pleistcrpuntcn op deze route waren Cuyk. Beers en Grave. De deelnemers van de 50 K.M. volgden tot Cuyk denzelfden weg om vandaar recht streeks naar Beers to gaan en door verder dezelfde route te volgen. De 40 ers gingen van Mook via Heumers, Overasselt en Nieu we Wetering langs den z.g. Staddljk naar den Teersdijk en vandaar via Hatert naar Sint Anna cn verder naar do kazerne. De wegen waren over het algomeen, vooral wat de lange trajecten betrof, zeer goed. De weersomstandigheden waren ook heden weer bijzonder gunstig voor de loopers. in tegenstelling met het vorig jaar. Dit kwam voora. tot uiting in het aantal uitvallers en thuisblijvers Vanmorgen verschenen er 16 deelnemers niet aan de start, zoodat van daag 2909 deelnemers en deelneemsters de kazerne verlieten. De geest is nog steeds uit stekend, er wordt nog steeds volop gezon gen. Door verschillende firma's worden dh deelnemers iederen dag met lekkernijen be dacht Voorzoover bekend is zijn nog maar weinig ploegen incompleet geworden. Het aantal uitvallers bedroeg de derde dag 29. hetgeen in vergelijking met het vo* rig jaar meer is. doch het totaal aantal uit vallers en thuisblijvers vertoont een gunsti ger beeld dan vorig jaar en bedraagt 92, togen 159 het vorig jaar. Al6 er dus geen thuisblijvers morgen zut- len zijn, zullen voor het aanvaarden van den laatsten marschdag 2880 deelnemers vertrek kon. Paardensport INTERNATIONAAL CONCOURS. HIPPIQUE TE SPA. Spa, 25 Juli. De tweede dag van dit concours vond het concours de puissance plaats. Een springconcours, bestaande uit acht hindernissen tot een hoogte van 1.70 meter. Van de Nederlandsche paarden wa ren hiervoor ingeschreven Ernica, Trixie, Diana en Sir Buth. In totaal telde dit nummer ondanks zijn zwaarte nog 48 inschrijvingen, waarvan ruim 40 verschenen. Enkele zeer moeilijko en zelfs onaan gename sprongen kwamen in het parcours voor, zooals bijv. een double lor van spoorwegboomen ongeveer 1.45 meter hoog. Voorts een dubbelsprong van twee uitge holde hekken, die op hun laagste punt 1.50 meter hoog waren en 8 M. uit elkaar stonden. Geruimen tijd geleek het alsof er geen foutlooze parcoursen zouden worden gere den totdai luit. de Cashies (Frankrijk), die met het biroemde pard Wednesday 0 fouten maakte. Dit herhaalde do zelfde ruiter later nogmaals met Tenace. De Nederlandsche ruiters wisten allen op de derde plaats te eindigen met vier fouten, welke prestatie slechts door nog vijf andere ruiters werd volbracht. Voor de paarden, die zelden zulke zware spron gen maakten, is dit een reusachtig succes, temeer daar allen slechts 03nmaal zeer licht toucheerden, vvarbij zij dan de pech hadden, dat de boom ook onherroepelijk viel. Een weinig meer veine en een onzer ruiters was op de eerste plaats geëindigd. Als andere nummers stonden nog op het programma een jeugdspnngconcours en een concours voor amazones. Beiden waren matig belangwekkend.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 3