NUTRITOL KLACHTEN UIT DE WERKVERSCHAFFING ADRES VAN SOESTER ARBEIDERS ZWANEN BERG'S BOTERHAM WORST PIJNKBJKE VOETEN?? JOH. BOTTÏNGA SOEST EN HET RIJKS WEGENPLAN GEMEENTERAAD VAN SOEST NUTRICIA ZOETERMEER Rad io p ro$ ramina SS Een raadscommissie heeft ter plaatse een onderzoek ingesteld en rapporteert daarover S >est. Namens de Soestor arbeiders in de werkverschaffing le Roilecate bij Zwolle zijn de volgende klachten ter ken nis van £3. en W. gebracht: Ie. in verband met het zware werk on de lange dagtaak ie het bedrag van 2,— voor brood onvoldoende (zie groep Amster dam 3 50). He. de ligging was van dien aard, dat op de reinheid veel 'w aan te merken. Ille. Drinken: Thee goed. Koffie slecht. IVe. Warm eten eereto week slecht (t< weinig vet), tweede week (de week waarop de inspectie werd gehouden) was het beter Ve Do privaten zijn wegens de onrein heid onbruikbaar. Vla. Bij zandverstuiving kan wegens blindheid niet worden gewerkt en dit wordt toch vereiécht. VIIe. Bij ziekte wordt men verwezen naar een dokter die 6 k 7 K.M. van het werk woont. VIIlo De prijs van 4 cont per M2 is te laa-sr daar bij de uiterste krachtsinspanning geen uurloon van 30 cent kan worden be reikt, alhoewel dit door den Ambtenaar Busch is toegezegd IXo. Voor ongeschoolden wordt tralnings- toeelag verzocht, deze kondon niet hooger komen dan 914. Xe. De inhouding van 1 gulden per week voor verstrekto kleeren van hot toch al lage l~on wordt verzocht te probceron hier voor het Crisis Comité in te lesschon. Xle. Ken zéér ernstige klacht: Gebleken is dat bij een correspondentie tusschen een organisatie-bestuurder en een tewerkge stelde deze correspondentie (welke goed en duidelijk was geadresseerd) geopend is door de inspectie. Deze Inspectie verontschuldigde zich door hijvoeging van een schriftuur, dat wegens onduidelijke adressecrlng deze per abuic- was opend. Dit ia wol beleefd van de Inspectie, maar kan door ons en de betrokkenen niet wor den aanvaard Een commissie, bestaande uit de raads leden Lodee-sin, Endendijk en de Nies, hoeft naar aanleiding van deze klachten eon be zoek aan het kamp Roilecate te Den Hulst gebracht, en schrijft hierover: Het kamp bevindt zich tussohen de plaat sen Dede-msvaart en Staphorst. De werk zaamheden worden verricht op de Staphor stor heide on betreft in hoofdzaak graaf werk voor ontginning. Momenteel zijn daar ondergebracht 80 man, waarvan 13 uit onze gemeente. De behuizing bestaat uit een gezamenlijke slaapzaal voor Iedere plaats afzonderlijk, met voor ieder een hou ten krib, stroozak, kussen en dekens, on een gemeenschappelijke eetzaal. Het eten wordt bereid en samengesteld uit de b«»te ingrediënten. Wat hoeveelheid, samenstel ling on menu aangaat, verwijzen wij U naar bijgaande monustaat. De vrije uren na afloop der werkzaamhe den kunnen worden doorgebraoht In een ruime doelmatige cantine, waarin diverse spolen als sjoelbak, domino, schaken, dam men enz. gratis in bruikleen zijn te verkrlj gen. Consumptie als limonade, molk, siga ren, sigaretten enz. worden geleverd tegen den kostenden prijs. Zoo kost b.v. 1 Liter gepasteuriseerde melk 6 cent, 1 L. karne melk 3 cent, 1 flesoh gortepap 5 cent, gre nadine 7 cent, enz. enz. Lectuur als boeken, enz. zijn ruim voorhanden, terwijl dagelijks nieuwsbladen van a'le (behalve extreme) ricitingcn op do leestafel aanwezig zijn. Verder wordt bijna iedere week een film avond gegeven, tenminste éénmaal in de maand door het instituut voor arbeidsont- wlkkeling, alsmede door kötiholieke en pro- tcstantsche ontspannings- en ontwikke- lingscliibs. De geestelijke verzorging heeft wekolljksch regelmatig plaats, voor de pro testanten in hot kamp, voor de katholieken te Meppol, waarvoor speciaal voor het ver voer een trein stopt nabij het kamp. Voorts komen de geestelijken van onderscheidene religie het karnp ook in de week bezoeken en meermalen lezingen houden. Voor de lichamelijke verzorging van de menschon in hot kamp is de arts Dr. Beiboer uit staphorst aangewozon. op 6 K.M. afstand. Voor geringe gevallen moet de patiënt zich daar naar toe begeven, In ernstige aange legenheden komt do art6 op het kamp. Per manent wordt het kamp drie maal per week door hem bezocht. Ten einde niet te breedvoerig te worden en in herhaling te treden dcelen wij U mede, dat een schrij ven van de gezamenlijke organisatlën was binnengekomen, behelzende een 9-tal klach ten en een 2-tal wenschen. Deze zijn met den heer Inspecteur besproken en nader bezien, waarop wij ter verduidelijking hier in volgorde weerleggen cn/of het antwoord plaatsen. Omtrent onder I meent de deputatie dat de vergoeding voor brood <n het algemeen voldoende geacht kan worden. De mogelijk heid dat het voor een enkeling niet toe reikend Is, aoht zij echter niet uitgesloten. De heer Inspecteur deelde mede, dat een jarenlange bijgehouden statistiek een ge middeld broodverbruik per hoofd en per dag van 800 gram aanwijst. Dit zou neer komen op 15 maal 6 is 90 cent per week. blijft over 1,10 ter besohikking voor boter en belegging. II. Voorzoover van onreinheid kan sre- sproken worden, is dit aan de mcnschen zelf te wijten, daar aan hen de zorg hier voor is opgedragen. De slaapzalen in ge bruik door arbeiden? uit andere eemccnten steken er zelfs zeer gunstig bij af. III, Naar de meening van de commissie ruim voldoende. IV. Bij het bezoek werd snert als vaste kost opgedhnd, deze door ons geproefd, was u.tmuntend te noemen, (zie omtrent samenstelling menustaat). V. In deze klacht ligt eenige grond van waarheid, doch opgemerkt dient te worden dat bevuiling door de mcnschen zelf ge schiedt. De heer Inspecteur was van mee ning, dat dit te verhelpen is door de arhei Iers uit één gemeente een of meer af te sluiten privaten ter beschikking te stellen, waarvoor dan do gebruikers zelve aanspra kei ijk zijn. Hierin zcu worden voorzien. VI. Het onder zes vermelde kan door ons niet ernstig genomen worden. VU. f)i( is in do beschrijving al tot uiting gekemon. VIII. Zio hiervoor uittreksel loonötaat van 2 tot 9 Juli j.I. IX. tegen trainings to es lag voor 1 weken heeft de Inspecteur geen bezwaar, indien dit wordt gegeven aan hen (tewerkgestel de») die in geen enkel opzicht hetzij ge heel of goieellelljk in hun onderhoud door graafwerk hebben voorzien. X het Crlsiscornité B is intusschen be reid gevonden do gelden voer do verstrekte kleeding In do gemeeniokas te storten, waardoor voor de verstrekte klcedintr niets meer wordt ingehouden. XI. Dozo klacht leek ons de meest ern stige en wij konden in beginsel zeer goed de verontwaardiging der organisatlën be grijpen, doch na toelichting m verklaring van den heer inspecteur bleek ons dat van schending van briefgeheim in geen onkel opzicht kan gesproken worden. Door de plaa's geha.1 hebbende adresseering is de brief in plaats van in het kamp aan de Rijksinspectie te Zwolle bezorgd. Do hon derden brieven die daar dagelijks aanko men, worden doar een meisje machinaal geopend on zoo bij den inspecteur bezorgd dij als zoodanig bij ontdekking van hot hiorbedool.de schrijven onmiddellijk de brief doorzon 1 met ©en verontschuldiging. Teneinde te voorkomen dat zich weder -en incident alt? het onderhavige voordoet, vaarvan de schuld hoewel onbewust en oiët bedoeld meer bij den afzender dan bij den ontvanger berust, dlene dat door ons do aandacht wordt gevestigd en doorgege- vei dat het adres voor correote en vlugge bezorging moet luiden: Aan i Kamp Roilecate te don Hulst (bij Dedemsvaart). Het verblijf en het werken in het kamp Kan niet als ontspanning worden be schouwd doch (bfj ernstig willen van den tewerkgestelde en begrijpende de moeilijk heden waarmede de overheid heeft te strij den om den arbeider met grondwerk arbeid en loon t0 verschaffen) Is tcoh niet van dien aard dat hier bemerking tegen kan rijzen Na nog oen woord van dank aan den heer Inspecteur van Weezcnbee.k voor zijp rondleiden bij de wèrk-zaamhedon - in het kamp en voor ztjn voorkomende houding, welwillende opvatting en duidelijke uit eenzetting aangaande door om? uitgebrach te vermeende bezwaren en gestelde vra gen. meenen wij deze korte beschrijving te kunnen besluiten. Deze specialiteit van Zwonenberg is olgemeen bekend ols onovertroffen. VERBETERING VAN DEN WEG SOESTDUINEN—SOESTERBERG Soest. B. en W. schrijven aan den Raad De Gedeputeerde Staten deelen ons mede, dat de Staten in dit gewest In hunne ver gadering van 9 Juli j.I. hebben besloten aan de gemeente Soest in de kosten van verbetering van het gedeelto Soestduinen- Soesterberg van den weg Soest-Soesterberg een provinciale bijdrage tc verleenon van een vijfde gedeelte van die koston tot een bedrag van ten hoogste 17400.— Alhoewel de toegekende bijdrage lager is, dan het bedrag dat bij Uw adres aan de Staten d.d. 30 April j.I. is verzocht, ven- meenen wij dat er voldoende aanleiding bestaat de Gedeputeerde Staten to berich ten, dat do bijdrage onder do daaraan ver bonden voorwaarden door Uwen Raad wordt aanvaard. In vervolg op het bovenstaand© brengen wij in herinnering, dat aanvankelijk de kos ten van vernieuwing der- Banningsstraat (SoestduinenSoesterberg) door den Tech nisch Ambtenaar waren geraamd op 94153,75. Bij schrijven van 23 Juli deelt de Tech nisch Ambtenaar, belast met de leiding van Openbare Werken aan ons College mode, Jat in verband met eenige opmerkingen van de zijde van den Provincialen Water staat het plan van den te vernieuwen weg is gewijzigd. Voorts is in het gewijzigde plan tevens opgenomen het maken van een rijwielpad van cement-beton langs de Soesterbergschestraat vanaf de Eikenlaan te Soest tot de Spoorwegovergang te Soest duinen. Tot dezè verbetering is besloten aangezien de Gedeputeerde Staten ons College hebben medegedeeld dat de Soes terbergschestraat niet voor rijwiolverkeer kan worden gesloten verklaard, zoolang het rijwielpad niet in goeden staat is gebracht. Wij stellen U tegelijk met het voorstel tot. vernieuwing van de Banningstraat voor, dit rijwielpad aan te leggen en te verharden met cement-bcton. De kosten daarvan bedragen 14366,— en zijn begre pen in het totaal benoodigde erediet groot 112,898,-. VRAAGT INLICHTINGEN BIJ Supinator Service LANGESTRAAT 28 TEL. 59. Een vergadering waarin bezwaren van belanghebbenden worden geuit Soest. Wocn6dasravond iverd in de kleine zaal van Religie en Kunst een ver gadering gehouden, uitgeschreven door het bestuur van den Soester Róuw kring, om te bespreken oen gedeelte van liet Rijkswegen plan, voor wat betreft een geprojccteerdon weg vanaf Groeneveld bij Baarn, door den Bemnêëserpolder en rechtelijk Noordelijk van Soest on Amersfoort naar Nijkerk. Tot deze vergadering waren eenige plaat selijke vereenigingen opgeroepen, waarvan een 12-tal hadden gehoor gegeven De voorzitter, de heer Duin, heette de aan wezigen welkom, in 't bizunder de heoren W. von Gent, lid van den Raad te Amers foort on dr J. H. Scheurer, secretaris van de Kamer van Koophandel voor do Gelder sche Vallei te Amersfoort, cn zeitlo dat hij eenige dagen geleden in gesprek was ge weest met den heer Van Gent, die hem vroeg hoe men in Soest dacht ovor den weg hierboven aangegeven. Hij had toen zijn meening gezegd, daarop neerkomende, dat men het in Soest zeer zou betreuren, wan neer Soest niet moer aan den groeten ver keersweg zou liggen. Do groot© weg door Soest is het naamkaartje, dat aan iederen automobilist wordt geoffreerd bij het door rijden van de gemeente. Wanneer het Soesi gaat als Muiden, Maarden, Laren en Eem nes zijn we vergoten en Soest mag zich niet laten vergeten. Zou de svog langs Soesi gaan dan gaan we wellicht achteruit. Groo- te be.angon staan op het spel. Daarop krijgt de heer Van Gent het woord die aan de hand van kaarten aanwijst welk plan de Rijkswaterstaat heeft voor do ver binding Amsterdam, Zwolle, Amersfoort. Arnhem enz. Dal een plaats als Amersfoort niet een knooppunt van wegen mocht zijn was dui del ijk, maar dat kon voorkomen worden door een ringlijn. Dczo ringlijn bestond voor Amersfoort al voor een gedeelte 011 van dit bestaande vvenschte men te Amersfoort le proflteeren. Zou de weg Noordelijk van Amersfoort en Soest komen, dan zouden kostbare nieuwe wegen moeten worden aangelegd naar de zen verkeersweg. Bovendien leidde de be bouwing niet naar die richting, waar men laag and vindt, minder geschikt voor be bouwing Amersfoort breidt zich juist uil in de zuidelijke richting, "waar dus ook het verkeer moet komen Maft kt men daar ge bruik van een bestaande ringbaan, dap lei den reeds nu zeven wegen naar de stad. Vervolgens wèes spreker op het vracht vervoer. Het vrachtvervoer, bijv. uit het Oosten, verplaatst zich in den laatsten tijd hoe langer hoe meer over Groningen lange den afsluitdijk en vervolgens naar Amers foort, om vandaar per vrachtauto naar de plaatsen .van bestemming te worden ge bracht. Sleden als Arnhem on Nijmegen hebben groote offers gebracht, om het verkeer door de stad te houden. Laten wij ook trachten* niet geheel buiten het verkeer te komen. Daarop kreeg dr. Scheurcr het woord, die het algemeen verkeersbelang bezag. En dan is niet altijd de kortste weg de meest eco nomische. De spoorwegen zijn gelegd om plaatsen met elkaar te verbinden Zoo moet het ook met de groote verkeerswegen. De wegen worden Immers niet alleen gelegd voor het toerisme, maar ook, en vooral, voor het handelsverkeer. En dan moet men gelegenheid hebben zooveel mogelijk plaat son te bereiken Wordt het zuidelijk deel van het IJselmeer drooggemaakt, dan kan men bijv. over 40 jaar een rechten weg rna ken van Muiden naar Harderwijk en zaï de thans geprojecteerde weg Baarn—Nij kerk niet voldoen. Men boude rekening met het heden en dan mag noch Amersfoort, noch Soest wor den vergeten. En wil men met de verdere toekomst re kening houden, dan ook mag men Amers foort niet voorbij zien. Zooals nu Utrecht het middelpunt van ons geheele land is, zaï Amersfoort dit worden, wanneer het IJsel meer drooggelegd is. Dat de zaak dringt, toont spreker aan. door er op te wijzen dat de geprojecteerde weg Baarn-Nijkerk een weg is van het 2e plan, die al spoedig aan de orde komt. Iedere dag kan de actie-commissie te Amersfoort bericht krijgen uit Den Haag voor een conferentie en dan wil men gaar ne ook Soest in die actie betrekken omdat het ook Soester belangen geldt. Vervolgens wijst de heer Duin nog op de groote belangen die al de Soester ne ringdoenden hebben bij vorkeer door het dorp. Men zou bijv. een nieuwen brreederi weg over den Eng kunnen aanleggen, van af Nieüwerhoek langs Juliana-straat, Soes ter Engweg en verder door het Vosseveld. Op dfze weg zou dan een ringsverkeer kun nen komen, terwijl de oude weg door Soest ook als verkeersweg kan behouden blijven, eveneens voor één richtingsverkeer. Hierop volgde een pauze, waarna gelegen heid werd gegeven om vragen te stellen. Hiervan werd nogal gebrruik gemaakt. Ten slotte werd de heer Duin aangewe zen om zitting te nemen in het Amersfoort- sche comité, terwijl er in Soest een grooter comité zal komen, samengesteld uit diverse vereenigingen. De vereenigingen zullen ook eenig geld beschikbaar moeten stellen, voor eventueele kosten te maken door het actie comité. Om circa half elf sloot de voorzitter deze geanomeerde vergadering. De agenda Soest. De Raad der gemeente is in openbare vergadering bijeengeroepen tegi Woensdag 1 Augustus 1934 te 14 uur, ter behandeling van de volgende agenda: 1. Vaststelling van de notulen der ver gaderingen d.d. 22 en 27 Juni j.I. 2. Mededeeling van ingekomen stukken. 3. Voorstel tot voorloopige vaststelling van de rekening van het grondbedrijf over 1932 (no. IS4). 4. Voorstellen tot wijzijiging van de gc- meentebegrootlng voor den dionst 1934 (No. 21/342-343). a. Algemeene wijziging, waarin o.a. op genomen credict voor de aanschaffing van banken voor de o.l. school in de Kerkcbuurt (no. 3378). voor noodzakelijke herstellingen aan den gemeentetorou (No. 3604) en voor inrichting van het gemoontelijk kampeerterrein. b. Wijziging ln verband met koston van voorbereiding der vernieuwing en uitbrei ding van do Laanstraat on Bockcringh straat (No 3605). 5. Voorstel tot het verlcenen van een erediet voor aanschaffing van wapenen voor de gemeento-politie (no. 3593). 6. Voorstel tot voorziening in de vaca ture in het bestuur der Stichting tot be heer van het Soester natuurbad, ontstaan door de ontslagname van het radslid A. Endendijk (No. 3313). 7. Behandeling van de ln de vergade ring van 22 Juli j.I. aangehouden motie van de leden A Endendijk en D. A. de Bruijn betreffende de toepassing van het reglement voor het Soester natuurbad, (no. 3547). 8. Adres van den Raad der Gereformeer de Kerk e.a. verzoekende de gemeente voortaan voor kermisgedoe te bewaren rnet voorstel van B. en W. (no. 3550). 9. Adres van B. II. Duwel, to Soest, ver- zookonde ontheffing van do bepaling der verordening ex art. 4 der Hinderwet voor de oprichting coner slagerij met rookerlj on kokerij, met voorstel van B. en W. (no. 3541). 10. Adres van H. Wolfson, te Soest, ver zoekende ontheffing van de bepaling der Verordening ex art. 4 der Hinderwet voor de oprichting eoner houtzagerij, met voor stel van B. en W. (no. 3530). 11. Schrijven van den Brandraad, zich beklagende over het niet-hooren omtrent don aankoop van een motorspuit voor Soesterberg en verzoekende daaromtrent do redenen to mogen vernemen, met voor stel van B. en W. (no. 3269). 12. Adres van F. M. Houbaer, tc Soes terberg, bctrcffonde bepaling van de breed te van een weg, welke opgenomen zal wor den in het ontwerp-uitbreidingsplan, met voorstel van B. en W. (no. 3559). 13. Adres van de bewoners dep School straat cn de Blleklaan, verzoekende alge- heclo vernieuwing dier wegen met voorstel van B en W. (no. 3241). 14. Credlet-annvrage van B. en W, voor plaatsing van brandkrancn ln nieuw aan le leggen hoofdbuizen der waterleiding (no. 1314). 15. Voorstel van B. en W. tot vernieu wing van de Banningstraat met erediet- aanvrage en tot aanvaarding van de pro vinciale subsidie (no. 3245). 16. Voorstel van B. en W. tot het aan gaan ecnèr overeenkomst met de N.V. „Ge- kro" te Ovorschie inzake destructie van af gekeurd vêe en vleesch, met Intrekking van het besluit d.d. 30 October 1925 be treffende het aangaan eencr overeenkomst met de N.V. Nederlandscho Thermocheml- sche Fabrieken te Amsterdam (no. 353). 17. Behandeling van een adres van P. T. van Driol to Soesterberg, verzoekende hem vergunning te verleenon tot het bou wen van een weëkend-huisje aan den Verl. Schoohveg (no. 1/937). 18. Voorstel van B. en W. tot in eigen beheer uitvoeren van eenige verbeteringen aan speelplaats en schoolgebouw in de Kerkebuurt met Intrekking van het besluit dit werk na openbare aanbesteding uit te voeren (No. 3310). 19. Voorstel van B. en W. om aan de Kroon ontheffing te verzoeken van de ver plichting tot het oprichten van een ar beidsbeurs. (no. 3164). 20. Vaststelling van het voljaarskohier 193-1 der straatbelasting (no. 129). Soest, 25 Juli 1934. De Burgemeester, G. DEKETH. FAILLISSEMENTEN. Uitgesproken. De Arrond. Rechtbank te Utrecht heeft failliet verklaard De N.V. Beeke's Bouwbuf-öau, gevestigd te Baarn aan de Trompenlaan 10, Rechter Commissaris Mr. D. Visser, te Utrecht; Cu rator Mr. R. P. van Werten, te Soest. W. R. Schocmmer, koopman, te Amers foort. Rechter-Commi8Sarls Mr. D. Visser, te Utrecht; Curator Mr. S. Knoppers, te Amersfoort. G. Werkhoven, te Soest, Schoutenkamp weg 8a. Rechter-Commi8saris Mr. D. Vis ser, te Utrecht; Curator Mr. J. C. M. Ton- du, te Baarn. Geëindigd. Geëindigd zijn do faillissementen van W. S. H, van Dijk, aannemer, te Houten 't Goy. Rechter-Commissaris Ms. H. P. J. M. I.oeff, te Utrecht; Curator Mr. S M. S. Furnéc, te Utrecht, door opheffing wegens gebrek aan actief G. van Galen, koopman, te Utrecht, Bur- manstraat 6bis. Rechter-Commissaris Mr. A. D. van Regteren Altena, tc Utrecht. Cu rator Mr. P. Raay, te Utrecht, door ophef fing wegens gebrek aan actief. J. van Arkel, te Soestdijk, Wilhelraina- laan 22b. Rechter-Commissaris Mr. A. D. Visser, te Utrecht. Curator Mr. J. C. M. Tondu, te Baarn, door opheffing wegens gebrek aan actief. Twee theelepels, twee of drie maal per dag, geven Uw blos weer terug Een Nederlandsch verster- klngspreparoat samengesteld uit Hollandsch melkeiwlt en phosphorl Een krachtvoedsel voor zieken: het bestrijdings middel voor kwalen, voort spruitend uit zenuwzwakte 1 Per busie vanaf 70 cents. VerkrlK'baai' bij H.H. Apothokors on Droülston. ZATERDAG 28 JULI. Hilversum 1875 M. V.A.R.A. 8.01 Gramofoonmuziek. V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V_A.R.A. 10.15 Uitzending voor de arbeid-rs m de con. tlnubedrijvcn. Trio Favoriet o.l.v. Willem Druk. ker. „Mijn zuivere rashond Spits". Een fragment uit „Op klompen" van André Ballon, voor te dragon door Jan Lemaire. Hollandsche humoristen op do plaat. 12.00 Eddy Walls cn zijn ensomble. 12.45 Gramofoonmuzick. 1.00 Eddy Walis en zijn ensemble. I.45 Onderbreking voor verzorging v. d. zonder. 2.00 Klcin-V.A.R.A.-Ensomblo o.l.v Paul Du- chant. .80 Hot voorbereidend onderwijs. Lezing door Th. J. Thilsscn. 2430 Klein-V.A.R.A.-Enscmble o.l.v. Paul Du- chant. .15 Van het wltto dook, filmkwartiertjo door M. Sluyser. 3.30 Kloin-V_A.R.\.-Enscmble o.l.v. Paul Du- chant. 4.15 V.A.R.A-Mandolinc-Ensomblc o.l.v. Joh. B. Kok. 4.45 Pinten der maand (Gramofoonmuzick). 5.00 Cello-rocital door Bram van Zanten. Aan de vleugel: Lilly van Spongen. 5.40 Letterkundig overzicht door A. M. do Jong. Over de verzamelde gedichten van Adcma van Scheltema. 6.00 Klein V.A.R.A.-Ensemble o.l.v. Paul Du- chant. ,80 Alb. de Booy zingt, met pianobegeleiding van Jo Kickhefcr. 6.45 Klein V.A.R.A.-Ensemble o.l.v. Paul Du- chant. 7.15 Alb. de Booy zingt, mot pianobegeleiding van Jo Kickhefer. 7.80 Klein V.A.R.A.-cnsemble o.l.v. Paul Du- chant. 8.03 Men vraagt cn w'u draaien... Gramofoon- platcn, waarom gevraagd i3. 8.20 Gaat dat zien Rido'6 nieuwste revue. Ro- glo: Henriëttc Davids, Kapclmcestor: Henk Neef. Uitzending vanuit Grand Theater te Amster dam. - "10.00 Persbureau Vaz Dios en V-A,It.A.-varia, 10.15 V.A.R-A.-orkest o.l.v, Hugo de Groot. 10.45 Ik heb gehoord, dat.. Een .spotternij door. Frank v. Duin Op to voeren door het V.A.R.A.- toonecl o.l.v. Willem van Cappcllen. II.00 V.A.R-A.-orkest o.l.v. Hugo do Groot. 11.80 Accordeon, draaiorgel en harmonie-orkest. Hulzen. 301.5 M. K.R.O. 8.00 Morgenconcert 10.00 Gramofoonmuzick. 10.30 Muzlekuitzending v. Fabrieken. 11.00 Gramofoonmuzick. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door pastoor L. H. Perquln. 12.16 Lunchconcert op grnmofoonplaten. I.15 Berichten van den Nederl. Postduivcnhou— dersbond van Zaterdagvliegers. 2.00 Halfuurtje voor de Rijpere Jeugd. „Rei zen". d. Lidwina Dlcpenbrock. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Klnderuurtjo verzorgd door mevr. Sophie Nuwenhuis van der Rijst cn mevr. Corric Mar- res van der Ven. 4.00 Gramofoonmuzick. 5.30 E6peranto-nieuws door P. Hcilker. 5.45 De K.R.O.-boys, o.l.v. Piet Lustcnhouwer. 6.20 Journalistiek weekoverzicht, door Paul de Waart. 6.45 Gramofoonmuziek. 7.15 Do belasting van de doodc hand, door J. van Hollenberg Hubar. 7.35 Gramofoonmuzick. 7.45 De kampioenschappen van do R.K. NedL Athletiek-Unio", door Leo G, II. do Vrecde. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.30 Nieuwsberichten van Vaz Dlas. 8.35 Het K.R.O.-Orkest, o.l.v. Pierre Rcinards als gast. 9.15 De Bossche Revellers. 9.30 Microfoonvertelscl, door Wira Snltker, „Zand op de Kist." 9.45 Vervolg K.R.O.-orkcst. 10.15 De Bossche Revellers. 1030 Nieuwsberichten van Vaz Diss. 10.35 Vervolg K.R.O.-orkest. II.00 Gramofoonmuziek. Brussel. Vlaamsche uitz. 321.9 M. 12.17 Gramofoonmuzick. 1.202.20 Concert, door Max Alexys' orkest. 5.30 Jazzmuziek met toelichting door don heef J. KlUger. 6.20 Gramofoonmuzick. Brussel. Franschc uitzending 483.9 M. 18.15 Max Alexys' orkest. 1.203.20 Gramofoonplaten. 5.20 Max Alexys' orkest. 6.35 Gramofoonplaten. 6.50 Concert door Salonorkest o.l.v. Walpot. 9.20 Verzoekprogramma door het Salonorkest o.l.v. Walpot. 10.4012.20 Dansmuziek o.l.v. Chass Remue. Davontry 1500 M. 1.20 Concert door het Commodore Grandorkest O.l.v. Joseph Muscant. 2.20 Dansmuziek. (Gramofoonplaten). 2.50 Concert door het Belfastor Omroeporkest •l.v. Peter Montgomery. Soliste: Maye Maltin, sopraan. 3.50 Concert door Cedric Sharpc en zijn «extot. 4.20 „Radio-Mirror", gevarieerd programma. 5.05 Orgelconcert door Harold Ramsaij. 7.05 Welsch intermezzo door Dora Herbert Jo nes, zang. Volksliederen. 8.20 Concert door Alfredo Campoli cn zijn or kest. 9.45 Variété-progaramma. 10.5012.20 Dansmuziek door het B.B.C.-Dans- orkest o.l.v. Honry Hall. Deutschlandsen de r. 1571 M. 12.15 Concert door het Leipzigcr Symphonie-or- kest. o.l.v. hoodor Blumer. I.20 Gramofoonmuzick. 6.05 Gramofoonopnamc van dc Rcichsfest- spiele tc Heidelberg. 8.50 „Die M&dle von Bieberaeh", zangspel vnn Julius Brand. Muziek: J. Mliller. Keulen. 455.9 M. II.20 Concert door het Radio-Kinderkoor o.l.v. HUsch, het Radiokoor o.l.v. Breucr, Ida Gille, guitaar, H. Vries, cither cn E. Grapc, piano. 1.20 .Concert door „Die fróhlichcn FUnf* .m.v. H. Vries,- cither. 2.05 Gramofoonmuziek. 7.50 GramofooiuiiuziAlt-

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7