15% KORTING „ACTIEF" NEDERLAND Agenda Pastoor A. W. J. Spitzen geinstalleerd Handelsregister REVUE VAN DE FILM DENKT U ER WEL AAN!! TOT 1 AUGUSTUS STOOMVERVERIJ CHEM. WASSCHERIJ „DE WITTE" Plechtigheid in de parochie Onze Lieve Vrouwe Hemelvaart Dc Eerw. heer A. W. J. Spitzen werd gisteravond door den Eerwaarden Deken Hartman geïnstalleerd als pastoor aan bovengenoemde parochie. Het kerkgebouw was meer dan vol. De nieuwo herder werd van de pastorie afgehaald door de geestelijkheid van hier en uit den omtrèk. De meisjes der K.J.V en de Verkenners vormden een haag tus- schen de pastorie en de kerkdeur. Bij het binnentreden van de kerk zette het zang koor de Veni Creator in. Bij de Installatie werd de Deken geassi? teerd door de beide andere pastoors te Amersfoort, de hceren Sandkuijl en Iïpoy man. Deze plechtigheid ving aan met het voor lezen van den bisschoppclijken benoemings brief in het Latijn en vervolgens overge bracht in het Hollandsch. Daarna legde de nieuwe pastoor de Belijdenis van het Ka tholieke Geloof af, zooaih deze is opgeno men in het Kanoniek Wetboek, en vervol gens de vereischte ecden. Als officieel teeken van bevestiging werden daarna dö sleutels der kerk over handigd en word onder de gebruikelijke woorden do nieuwe pastoor geleid voor het altaar, den preekstoel, den biechtstoel, het doopvont en de sacristie als symbolen van den priesterlijken arbeid. Na deze ceremoniën beklom de Deken den preekstoel voor een toespraak met als tekst: Gij zult mijn volk weiden; gij zult zijn leidsman zijn. Spr. herinnerde aan het ten grave bren gen onder zoo ontroerende deelneming van den vorigen herder. Dc eeuwige Herder had thans weder een leidsman gegeven) aan wiens woorden open oor en hadt moesten geschonken worden. Zich wendende tot den nieuwen pastoor, begreep spr., hoe zwaar- het afscheid moet zijn geweest van Deventer, van dc jonge parochie door hem opgebouwd. Moge ook dc nieuwe parochie dierbaar worden en de H. Geest leiden onder medebidden der pa rochianen. Na deze toespraak werd een kort Lof ge -houden, gecelebreerd door den nieuwen pastoor. Zondag van 12 tot 1 uur is er receptie aan de pastorie. VAN DE „VTERDAAGSCHE" TERUG. Ontvangst aan het station. Een 9 deelnemers van do wandclsport- ver.eeniging „Zonder Uitvallers Terug" welke deel hebben genomen aan 'déTtW- daagsche Afetandemarschen te Nijmegen, zijn gisteravond op eenigszins feestelijke wijze door hun clubgenooten aan bet sta tion bij hun terugkomst begroef. Met ont plooide vlaggen 6tonden de thuis blijvende leden „en haie" opgesteld bij den uitgang, terwijl de cere-voorzitter Ritmeester Jhr. A. v. d. Goes, ter begroeting op het perron aanwezig was. Op het Stationsplein sprak de eere-voorzitter een kort woord tot de gedecoreerden, waarin hij hun prees voor de geleverde prestatie, een prestatie waar alle leden van Z.U.T. mot recht trotsch op zijn. Den leider van de ploeg, den heer W. ter Wolbeek, werd een groote lauwer krans aangeboden. Nadat de leider namens zijn deelnemen de clubgenooten een woord van dank voor deze huldiging bad gesproken, namen de deelnemers in eenige auto's plaats, waarna men met de Mondaccordeonvereeniging Het Lau&derkwartier aan het hoofd van den stoel, een korte marech maakte mot al6 einddoel het clublokaal ,,'t Ziwarte Bergje Hier bleef men nog eehigen tijd gezellig bijeen.. Ook de militairen gearriveerd. Hedenmorgen zijn onder vrij groote be langstelling de militairen uit ons garni zoen, die aan de vierdaagsche hebben deel genomen, aan het station gearriveerd. De infanterie werd afgehaald door de stafmu ziek van het 5e regiment Infanterie, onder leiding van kapelmeester van der Glas, en de cavaleristen door het vrijwillig muziek corps van de Huzaren, onder leiding van kapelmeester Klijnen. GARNIZOEN. Aan den opperwachtmeester-administra teur J. Zwagerman van het 5e regiment Veld-artillerie alhier zal op 23 September a.s. de zilveren medaille voor 24-jarigen dienst worden toegekend. De adjudant-onderofficier-instructeur P. Oudendijk van de School voor Vcrlofs- officieren der Infanterie te Kampen, wordt overgeplaatst naar het 16e regiment Infan terie alhier. Do le luitenant D. W. v. d. Bosch van het regiment Kustartillerie wordt over geplaatst bij het 5e regiment Veld-artille rie alhier. REGISTRATIE EN DOMEINEN. Verhuizing van bet Ontvang. kantoor. Naar ons wordt medegedeeld, is het Ont vangkantoor der Registratie en Domeinen verpjaatst naar het centraio belastingge bouw Prins Hendriklaan 5, alhier. VEILING. Ten overstaan van notaris Johs. Kpojfc pers werd gistermorgen in „het BpompJe" geveild de boerenhofstede ,.l6selt" met wei land en bouwland, in de Birkt, gemeente Soest. Kooper van het geheel werd de heer Wou ter van den Hengel te Lèusden voor 20350.—. S. H. MASSA, f In den ouderdom van 68 jaar overleden. Gisteren is te dezer stede in den ouder dom van 68 jaar overleden de heer S. H Massa, eigenaar van do bekende slijterij aan het Havik alhier. De heer Massa, die onder de oude Amers- foorters zeer zeker geen onbekende zal zijn heeft zich immer onderscheiden door zijn groolc bescheidenheid, die hem nimmer op den voorgrond deed treden. Aan het open bare leven heeft do overledene dan ook géén deel genomen,' doch waar hij wèl cep werkzaam aandeel in heeft gehad, was de brandweer alhier, waarbij hij gedurende veertig jaren met groote toewijding hééft gediend. Op 20 October 1884 kwam de heer Massa hij de Vrijwillige Brandweer alhier, waar hij tot voor enkele jaren onafgebroken aan verbonden is geweest. Zoo maakte hij de reorganisatie mee in 1912. waarna hij bij de nieuwe brandweer als brandmeester werd benoemd. Bij Koninklijk besluit van 30 October 1924 werd den heer Massa de zilveren ecre- medaille der Oranje Nassau-orde toege kend, terwijl hem in 1928 het kruis van de Koninklijke Nederlondsche Brandweer Vereeniging met de gesp voor langdurigen dienst werd uitgereikt. Vooral bij de oude ren onder dc brandweerlieden alhier zal het heengaan van dezen ouden trouwen en rustigen brandmeester met leedwezen worden vernomen. ROBERT EN BERTRAM OP SKI'S. In het vacantieprogramma van het City Theater. „Robert, en Bertram op ski'e", «heeft zich indertijd in Cinema Amicitia als een zeer geschikte vacantiefilm doen kennen en nu zij aanstaando Maandag, Dinsdag en Don derdagmiddag in het va can tie-program ma van ö*l City Theater is opgenomen, zullen zeker nog velen willen genieten van do malle figuren, die Robert en Bertram op hun ski's slaan. Tol, overmaat van ramp onderrichten zij Hella, die haar verloofde wil tooncn dat zij wèl sportief ie, in do beginselen ven het 6kiloopen, waarmee zij zich natuurlijk al op buitengewoon glad ijs begeven. Maar het onderwijs blijkt achteraf, ondanks al les, van dien aard te zijn geweest, dat Hélla haar verloofde met ettelijke skileng ten slaat. Met het gevolg, dot dc heide avon turiers hun gezellig kameraadje gaan mis sen En als de nood aan den man komt, weten zij ook nog wel op de ski's aan den sterken arm der wet te ontkomen. HET VERKEER EISCHT AL UW AANDACHT! Een wielrijder reed gisteren in zijn on oplettendheid in de Utrechtschcstraat tegen een auto op. die voor de brug plotse ling mpest stoppen. Daarbij stootte hij zijn arm door de achteruit. De opgcloopen snij- wonden werden op het politicbureau ver bonden. EXAMENS. Voor het door het Centraal Bureau Insti tuut Pont te 's-Gravenhage gehouden exa men voor het praktijk-diploma Machine- schrijven slaagden mcj. W. Uyt den Bo- gaerd en de heer Onderwater alhier. N.V. Ziekte- en Ongevallen Verzekering-Maatschapp li GEVESTIGD TE AMERSFOORT BERK EN WEG 15 TEL. 1906 KANTOORUREN 9-12 en l£-5 Op aanvraag zenden wij U gaarne vrijblijvend onze tarieven en polisvoorwaarden Bij de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor de Geldersche Vallei alhier zijn dc volgende mededeelingen gedaan betref fende nieuw ingeschreven handelszaken en wijziging van inschrijvingen: Nieuw ingeschreven handelsza ken. N.V. Ziekte en Ongevallen Vcrz. Mij. „Ne derland, Bcrkenweg 15. Dir.: J. \V. A. v. d, Kluit en Jhr. J. de Jonge van Zwijnsbergen. Comm.: A. II. Martens, II. J. C. Wolff en W. v. der Lcck. Chem. fabr. „Juliana" en „D. II. Prod, voor de schoen- en lederindustrie, Soest, Kolonieweg 17. Eig.: Th. Zijlmans. Maison „de Bonneterie", damesmode-art., Zuidsirïgel 7. Eig.: H. J. v. Veen. Ernst Manken, handel in ruwe tabak, Borneoplein 15. Eig.: E. A. J. Manken. Ge- volm.: M. I. M. E. Ben then. Wijzigingen. Hoenderpark „de IJsvogel", Voorthulzen, Apeld.weg 42; uittr. eig.: H. C. E. Fauel. F. H. M. Michell, makelaar enz., Iloog- landscheweg 24, verhuisd naar: Zuidsin gel 47. Begrafenisondern. „Voor alle Standen", Ilooglandschewcg 24, verhuisd naar: Zuid singel 47. .1. W. Fontein, smederij. Hoevelaken, Rijksweg 12; uittr. eig.: J. W. Fontein. N.I.O.T.R.A., Ned. Ind. Ondern. in tech. rubberart., v. Lenneplaan 17. De mode-eig. G. Spakman is eigenares geworden. De eigenaar F. J. Slaap is mede-eig. cn ge- volm. geworden. F. C. v. d. Weyden, houthandel, Leusdcr- weg 136—138>vnu: Lcusderweg 78. A. Kuypers, melkhandel, Doorn, Acacial. 15; naam nu: Dc Doornsche Elcctriscbe melkinr. ijSt II. Hazelaar en Zn., aannemer, Scliim- melp. kade 8; uittr. Eig.; H. Hazelaar, de zaak wordt voortgezet door J. Hazelaar met als handelsnaam „Aannemersbedrijf J. Ha zelaar". N.V. Hotel de Roskam v.h. Fa. J. W. v. Essen, N ij kerk; uittr. dir.: P. J. v. Erk; uittr. comm.: M. A. V. v. Krevelen; toetr. dir.: Dr. F. W. J. Westra; toetr. comm.: Dr. F. H. v. Lent. SCHOOL BEEKSTRAAT. Afscheid Leger des Hcilsjongcns. Gistermiddag hebben dc jongens van het Jongenshuis van het Leger des Ileils af scheid genomen van de school in de Beek straat en daarmee van het openbaar onder wijs, daar ze na de vacantie zullen over gaan naar de bijzondere school in de van Effenlaan. In een der lokalen werd het on derwijzend personeel in het bijzijn van alle jongens door den directeur van het Jon genshuis toegesproken. Mij dankte allen voor dc uitstekende zorgen steeds aan de jongens besteed en wees er nadrukkelijk op, dat door de reorganisatie het plan is opgekomen de jongens naar de bijzondere school tc zenden. Was dit (dc reorganisatie) niet gebeurd, dan zouden onze jongens hier rijn gebleven, zei de directeur. Met de beste wenschcn voor de school en voor het personeel bood hij tenslotte aan ieder een fraaie plant in pot aan. Het hoofd der school, dc heer Ooslerman, dankte voor de hartelijke woorden van waardeering cn voor do mooie planten. In het bijzonder deed het hem genoegen, dat de directeur had doen uitkomen, dat de jongens om de reorganisatie weggaan, daar het zeker niet prettig zou zijn goweest als ze om een andere redon waren vertrokken. Hij hoopte, dat do jongens goed hun best zoudon doen cn dat ze zich in andere om geving zoo thuis zouden voelen als ze steeds op de school Beekstraat hebben ge daan. GOEDKOOPE TREINEN Op de Zondagen tot. en met 2 September gaat een goedkoope trein van Amersfoort naar Arnhem en Nijmegen, uitgezonderd Zondag 12 Augustus. Verdere bizonderheden vindt men in een elders in dit blad geplaatste advertentie. BURGERLIJKE STAND. 27 Juli. GEBOREN: Johann Alert, zoon van Pie- ter Johannes Cohrs en Jannetje Hendrika Kranenburg; Philippus, zoon van Pieter Jo hannes Cöhrs en Jannetje Hendrika Kra nenburg; Ruth, zoon van Jacob Vogel en Hendrika Anlonia Jacoba Kok. OVERLEDEN: Rijk Kas, oud 12 jaar; Rachel van Dien, weduwe van Lambertus Constantinus Wilhelmus ten Brummeler, oud 59 jaar. Het hoofdnummer van City Theater draagt den scnsationeelcn titel: „Miss Fané's Baby is ontvoerd". Dc film is ech ter minder sensationeel dan de titel wel zou doen verwachten. Over het geheel is het een uitstekende speelfilm, met veel spannende momenten en als slot een wel wat sensationeele razzia over dc afgelegen wegen van California. De geschiedenis, welke in deze film wordt voorgesteld is betrekkelijk eenvoudig. De filmster Made line Fane geeft aan cïc landbouwersvrouw Prentiss haar foto, omdat zij een liarer bewonderaarsters is. Miss Fane (Dorothea Wieck) speelt in een film, welke in do woestijn wordt opgenomen, doch gaat iede- ren avond naar huis om haar baby te zien. Op een nacht wordt haar baby ontvoerd. Wij maken dan kennis met het machtige spel van Dorothea Wieck, die een vertwij feling nabij is en alles wil doen om haar baby terug te krijgen. Eindelijk roept zij de hulp van de politie in, die op echt Ameri- kaansche wijze haar onderzoek begint. Ra dio, motorpatrouilles, ja zelfs vliegtuigen met luidsprekers komen cr aan te pas! In- tusschen ontvangt Miss Fane bericht van de ontvoerders, die haar melden, waar zij zich met bet losgeld moet bevinden. Zij vol doet aan di9 opdracht, doch bereikt daar mede niets, daar een motorrijder dc vage bonden op de vlucht doet slaan, juist als zij bij hen is. Tenslotte komt er weer een brief, waarin beloofd wordt, dat de baby teruggebracht zal worden, mits dc politie zich terugtrekt. Hieraan wordt vol daan, doch met het bekende "resultaat: dc daders vluchten naar een hut, vlak bij de woning van Miss Prentiss. Deze heeft aan vankelijk geen argwaan, doch de roovers, die via de radio het politieonderzoek vol gen, worden wel wat onrustig. Bovendien is Miss Prentiss door de vliegmachine, van waaruit per luidspreker de ontvoering en hot signalement van de baby zijn bekend gemaakt, ook op de hoogte gekomen. Zij weet op listige wijze er achter te komen, dat de baby van haar buur geen meisje, niaap een jongen is, terwijl zij bovendiep ontdekt, dat baby's baar geverfd is. Nu be gint haar moederhart te spreken. Zij merkt, dat de roovers willen vluchten, 'maakt den motor van hun auto onklaar en rooft de baby, terwijl zij bezig zijn met het repareeren. Onder een regen van kogels lucht zij naar haar woning, gaat in haar auto en vlucht in razende vaart naar de stad, achtervolgd door de bandieten. Dit DOROTHEA WIECK, is wel een der meest sensationeele gedeel ten uit deze film. Het geheel lukt natuur lijk op het allerlaatste moment uitstekend: de moeder ontvangt liaar baby, Miss Pren tiss een goede bclooning en do roovers een zware straf. Het geheel is oen vrij gewone historie, althans voor Amerika, het loont de on begrensde mogelijkheden, doch het uitste kende spel van Dorothea Wieck cn do landbouwersvrouw maken van deze rol prent een zeer goede speelfilm, welke boeit van begin tot eind. Het bijprogramma geeft ons behalve dé uitvaart van Z. K. H. Prins Hendrik het gewone wereldnieuws, een paar Screen Songs en een óén-acter: „Rufus Jones wordt president," een echt nonsens-achtig filmpje, waarvoor men stellig Amerikaan moet zijn om haar te kunnën apprécieeren. Cinema Amicitia Het is met den weg naar het hart ajs met den weg naar Rome: er zijn vele, die naar hetzelfde dóel leiden. Om maar eep voorbeeld te noemen: de weg naar het hart van den man leidt door zijn maag en deze week voert „De weg naar het hart" U ook nog naar Cinema Amicitia, waar U uw hart kunt ophalen...;. £an een vroolijke amu sementsfilm, welke op zich zelf den weg naar Uw hart zal weten tc vinden. Het is een genoeglijke haast dwaze ge schiedenis met een dol einde, waarom men hartelijk zal lachen. De levensweg van een jongen, rijken bankier, voor zoo'n groot ge deelte in een zeiljacht doorgebracht, dat hij het kampioenschap moest behalen. Deze weer vol fijne neanccs door Hermann Thi- mig gespeelde jongeman ziet zich door een krach genoodzaakt zijn verderen levensweg met den bedelstaf af te leggen. Op zijn eentje, want zijn vrienden en niet geheel onbaatzuchtige vriendin Lilo draai en hem den rug toe. Hij wordt tenslotte door een auto-mon teur. een ruwe kerel met een gouden hart, aan een baantje geholpen. Mij wordt even eens in het midden van diens familie opge nomen, zoodat hij tusschen Willy en diens eenige zuster Lotte komt in te zitten. Op zijn beurt kan hij later Willy's harle- wensch: een hoenderpark, vervullen en het spreekt haast van zelf, dat Robert de voor malige bankdirecteur en Lotte (Lien Devers) den weg tot elkanders harten weten te vinden, zoodat de film eindigt, maar hun leven begint met een zotte bruiloft in het water, waarbij de gasten in badpakken aan een drijvende koffietafel aanzitten. De film munt dan ook uit door fraaie opna men op het water, eerst de zeilwedstrijden, het zee- en strandgenot, later het glinste rende meer, waarin het huwelijksbootje to water wordt gelaten. D a g e 1 ij k s: City Theater. Vertooning van Miss Fane's baby is ontvoerd. Voorstellingen: 's Zaterdags om 2.30, 6.15 cn 8.30 uur n.m. 's Zondags om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur n.m. s Zaterdags cn Woensdags matinée, 2.30 uur n.m. Overige dagen 8.10 n.m. Museum Fléhite, Wcstsingcl. (Uilgezon- zonderd des Zondags). Theosofische Bibliotheek, Gebouw Thcos, Vereeniging, Regentesselaan. lederen dag van 68 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. Leeszaal Handelsregister, Arnh. weg 23. Vredesbibliotheek, Arnhemschcwcg 50. 27, 30 cn 31 Juli en 2 Aug. City Theater. Malinee „Robert en Bertram op ski's." 2x/z uur n.m. 29, 30 en 31 Juli. Cinema Amicitia. Ver tooning van „De weg naar het hart." 12—15 September. Markthal. Groote ten toonstelling van bloemen, groenten en fruit. 6—21 October. „Do Poth". Amersfoortsche Kunstkring Tentoonstelling van werken van Jhr. A. W. den Beer Poortugaal. 6 en 7 October. Int. School voor Wijsbe- certe. Conferentie Ver. v. Vrouwenbelan- gen en gelijk Staatsburgerschap. 20 October. Amicitia. A.D.V.E.N.D.O.-op- vocring van „Vlammen." ZEIST. 8 Aug. Figi. Opvoering van de revue „Dat doet dc deur dicht." 8 uur n.m. OP CHEMISCH REINIGEN VAN KLEEDING ENZ. Winkel Telef. 1717 Fabriek Telef. 1726 Langestraat 117 Tuinstraat 20 AMERSFOORT BEDRIJFSLEVEN. Verplaatsing Behangerij en Stof- feerderjj A. van Empelon naar Soesterweg 23, Dc heer A. van Empelen heeft met in- :ang van heden zijn behangerij en sto»- feerderij verplaatst van Wevcrssingcl 27 naar Soesterweg 23, terwijl thans aan zijn zaak een complete meubelinrichting, even eens voor bedden en matrassen is toege voegd. De opening heeft bij het verschijnen van dit blad juist plaats gehad, n.l. om 3 uur. Heropening zaak in kinderwa gens, wiegen, enz. van Th. B. Voskuilen, Leusderweg 87. Hedenmiddag om 4 uur heeft cveneehs de heropening plaats gehad van Th. B. Voskuilen's zaak in kinderwagens, wiegen enz. aan den Leusderweg 87, waarbij het wel niet aan dc noodigc belangstelling ont broken zal hebben. Welk© verrassing de heer Voskuilen ter gelegenheid daarvan aan eiken lcoopcr van een kinderwagen be reidt, vindt men vermeld in de gisteren in ons blad geplaatste advertentie. De zaak heeft door de verbouwing onge twijfeld een beter aanzien gekregen. Firma H. J. Kok, Leusderweg 214. In het moderno winkelpand Lcusderweg 14 heeft do firma II. J. Kok heden ge opend een zaak in sigaren en wijnen, an nex koffie cn thee. Zoowel dc etalage als de winkel toonen, dat de talrijke artikelen met zorg zijn ingekocht, teneinde het pu blick goed te kunnen bedienen. Men leze ook dc advertentie in dit nummer. Aldoeling Wijnhandel. TeL 22. Vraagt onzo gerenommeerde merken: Porte Constantino Sherry Finosecco Vermouth Cora extra vicnx I 1.50 per liter. Onze nieuwe Wijnprijscourant zenden wij U gaarne op aanvraag toe. OMREKENINGSKOERSEN Off. Not. Niet Off. 27 Juli 28 Juli 12 uur Londen 1 7.45'4 7.45</2 Berlijn DUO 57.15 57.40 Parijs O 8 0 9.751/8 9.75'/, Brussel a a 34.60 34.68 Zurich 8 8 48.23 48.26 Kopenhagen 8 8 33.35 33,40 Oslo 8 8 8 37.45 37.50 Stockholm 8 8 8 38.45 38.50 New-York 8 8 8 L48i/g 1.48 Milaan V 12.71 12.68 Praag 8 8 8 6.15 6.16 Medegedeeld door da Rolterd. Bankvereen. HERMANN THIMIG DE NEDERLANDSCHE BANK. Beleening op effecten3 Voorschotten ia rekening-courant 3

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 3