HOLLANDERS IN DE ALPENRIT EEN ZWARE DAG VERDIENDE ZEGE VOOR A.Z. enP.C. DE MARINEBEGROOTING Speciale moeilijkheden voor onze landgenootendie echter op hun qui vive waren Eerste dag: Nice—Aix-les-Bains. Zooal6 te vorwachten viel, it deze eerste dag beel zwaar geweest, vooreerst wegens den langen afstand van 492 K.M., waarin zicb niet minder dan zeven zware bergpas sen bevonden, Fransche Alpenpassen bo vendien, die de moeilijkste van het geheele Alpengebied zijn, smalle kronkelendo berg wegen met een vaak zeer 6lecht wegdek. Daar komt dan nog bij, dat het geeisebte gemiddelde dit jaar zeer boog is, vooral voor de zware klasse, die een gemiddelde van 52 K.M. per uur moet draaien. Vooral in vergelijking met wat van de andere klassen geeischt wordt is dit gemiddelde eigenlijk wel wat onbillijk hoog. Laat ons aannemen, dat men van een zware machine een hoogere zuivere snelheid op den vlak ken weg mag verwachten, dan gaat dit toch niet zoo geheel en al op in de bergen, waar een kleine machine zich veel gemakkelijker door de haarspeldbochten wringt. Tegen over do 42 K.M. per uur die do machines beneden de 1100 c.c. moeten doen 6taan de 52 K.M. per uur der zware klasse dan ook rijkelijk hoog. Onze landgenooten hadden het dan ook zwaar te verantwoorden om dat van de 13 deelnemende Hollanders er 12 in de zwaro klasse ingeschreven staan, liet Hollandsche contingent heeft den vuur proef van dien eersten zwaren dag goed doorstaan. Twee Hollandscbc wagens, be stuurd door v. d. Meulen en dr. Sprenger van Eyck, zijn uitgevallen, Gleruin kreeg 15 strafpunten, terwijl do tien overigen den dag zonder een enkel strafpur.t beëindigden. Een speciale moeilijkheid, die icderen eersten dag van een Alpenrit aankleeft is, dat de deelnemers contact moeten zoeken met het Alpengebied, waar de meesten nog ■vreemd tegenover staan, met andere woor den. zij moeten hun stijl nog zoeken, de methode uitvinden, dio ieder voor zich in dividueel de meest geschikte acht om aan de tallooze moeilijkheden, die zij op hun weg ontmoeten het hoofd te bieden. Let bij voorbeeld eens op bet verschil in stijl van den Duit6cher Loenholt op N. A. G. en den Franschman Trevoux op Hotchkiss, die nu wel de twee uiterste polen vormen, waar- tu6schen alle anders rijders zich bewegen. Trevoux zet er onmiddellijk een geweldige race in, hij stormt vooruit zoo snel hij kan en waar de route ook maar- eenige gele genheid tot snel rijden biedt, om dan veel tijd in de hand te hebben, dte hij in de ber gen verliezen mag, waarvan het gevolg is, dat deze eminente rijder meestal veel te vroeg aan een contróle komt. waar hij dan blijft wachten op zijn officleelen tijd van aankomst. Loenholt daarentegen rept zich nooit, op gemakkelijke gedeelten rijdt hij maar weinig boven zijn gemiddelde, in de hergen blijft hij er niet heel veel onder en het resultaat is, dat hij met maar heel wei- nig speling, bijna precies op tijd aan de 0 contróles komt. Voor de Hollandsche rijders, bewoners van een land, zoo plat als een pannekoek, 1 levert het contact zoeken met do Alpen- I wegen natuurlijk zijn speciale moeilijkhe- den op, maar het is een merkwaardig feit, I waarop reeds meermalen door de buiten- j land6che pers gewezen is, hoe bizonder I goed de Hollandsche motorrijders zoowel I als automobilisten juist in de bergen zijn. I Komt dit misschien, omdat zij meer nog B dan de andere nationaliteiten zich reken- I schap geven van de eigendommelijke moei- I lijkhedcn, die het bergrijden zoowel voor I rijdere als voor de machine biedt en daar- i om voortdurend op hun qui vive zijn? Dit I Mas vooral dezen eersten dag zeer noodza- I kelijk, omdat de regen, die gedurende eeni- I go uren viel, de kronkelendo bergwegen bo- ■j vendien nog glad en 6lipperig maakten. Verscheidene slippartijen zijn er dan ook het gevolg van geweest en zware remspo ren op den weg toonden duidelijk aan hoe vele wagens aan den rand van een afgrond j tot stand zijn gebracht. De Duitsche Ford- rijder Patzold was niet zoo gelukkig, maar stortte met zijne machine in een ravijn. Maarbij de wagen vernield werd, maar zoowel hij uis zijn mederijder het er slechts ruet enkele onbeduidende kwetsuren af- brachten. Naar het ziekenhuis van Cham- bery vervoerd, gaven de geneesheeren de verzekering, dat Patzold dit binnen enkele I dagen geheel hersteld zou kunnen verlaten, terwijl zijn rncdcrijder, na verbonden te zijn, Meer naar zijn hotel kon gaan. Onder de Hollandsche deelnemers bevin den zich enkele vermaarde krachten, die reeds sinds lang hun reputatie gevestigd hebben. Namen als van Beeck Calkoen, v- d. Meulen. Wieleman, Sprenger van Eyck en van Stricn zijn reed6 lang in het buiten land bekend. Thans komen zich daar en- hele nieuwe rijders bijvoegen, die reeds ter- 2'ond een uitnemenden indruk vestigen, rsoven allen uit 6teekt Bakker Schut, die reeds 6inds jaren onder onze beste motor rijders bekend is en zijne aangeboren rij- capaciteiten nu ook op automobielgobied homt tooncn. Verder Nortier en Posthu- rnus, beide eveneens bekende uit de motor wereld, die dit jaar voor het eerst op auto wedstrijden uitkomen en reeds dadelijk den verblijdenden indruk vestigen, dat onze kleine kern wedstrijdrijders niet aan het uitsterven is. maar integendeel met nieuwe krachten aangevuld zal worden. Ook de Ford-combinatio Fiesette-Weber, waarvan dc tweede een old hand is en de eerstge noemde zijn eersten wedstrijd rijdt, bleek zeer sterk te zijn, terwijl Davids, die een maal rnotorkampioen van Nederland was, getoond heeft ook per auto tot grooto din- Sen in slaat to zijn. Zooals gezegd, de Hollanders hebben den eersten zwaren dag zeer goed doorstaan, van de 13 Hollandsche wagens, die uit Nice vertrokken, zijn er niet minder dan 10 zon der strafpunten te Aix-les-Bains aangeko men. Glerum liep 15 6trafpunten op, terwijl dr. Sprenger van Eyck, op Hotchkiss, en Van der Meulen op Ford den dag niet kon den beëindigen, maar onderweg uitvielen. Buitengewoon jammer Mas het uitvallen van Van der Meulen, omdat hij deel uit maakte met van Beeck Calkoen en Bakker Schut van het eenige Hollandsche team, dat ingeschreven was, het Nederlandsche Ford Team. Een defect aan een kogellager van zijn versnellingsbak maakto dat hij alleen nog maar de prise directe kon ge bruiken. Hij wist het klaar te spelen, on danks dit de eerste contróle op tijd te be reiken, maar zonder eerste of tweede ver snelling is het nu eenmaal onmogelijk om steile bergpassen te beklihimen, zoodat hij spoedig daarna het hopelooze van verder volhouden inzag en zich uit den strijd te rugtrok. Voor het Hollandsche gezelschap was dit een bittere teleurstelling en vooral voor van Beeck Calkoen, de leider van het Nederlandsche Ford-team, die zich dag en nacht uitslooft, niet alleen voor de man nen van zijn team, maar ook voor alle an- dero Nederlandsche Fordrijders en dat zijn er 10 van de 13 equippes. Tweede dag: Aix-les-Bains— Interlaken. De tweede dag vormt wel een groote te genstelling met den eersten, alle6 liep mee en daardoor leek alles zoo gemakkelijk. Vooreerst het late startuur, 8 uur, voor de eerstvertrekkenden, vervolgens een stra lende zon bij het vertrek en dan tenslotte de eerste 70 K.M. die uitsluitend over prach tigc breede wegen door de laagvlakte lie pen, zoodat ieder reeds een groote voor sprong op zijn gemiddelde had genomen voordat de beklimming van den kleinen St. Bernard-pas begon. De eenige wanklank op dezen vreugdevollen dag was, dat de Hollandsche deelname wederom met een wagen verminderd was. doordat Glerum do Vries niet startten. Thans zijn er nog 9 Fords, een D K W, bestuurd door Corne lius en een Railton, bestuurd door Davids in den strijd. Het koppel Bakker Schut— Krabbenbos had een narrow escape, door dat de wagen in een bocht slipte en om sloeg. De Fransche Delahayeploeg, dio er vlak achter zat, stopte onmiddellijk en met vereende krachten werd de wagen overeind gezet. Beide inzittenden hadden niet het minste letsel bekomen, terwijl van de Ford alleen een spatscherm beschadigd was en do voorruit aanzienlijk gescheurd, doch niet versplinterd was een prachtig voor beeld van de veiligheid van onsplinterbaar glaö en moderne stalen carrosserie. Krab benbos nam wederom achter het stuur plaats en reed verder alsof er niets gebeurd was. De kleine St Bernardpas, op wiens top do grens tusschen Frankrijk cn Italië ligt, is wel een lange, maar waarlijk niet zware pas. Fransche en Italiaansche douane stonden voor deze gelegenheid broederlijk naast elkaar, vliegensvlug werden do for maliteiten vervuld, waarna ieder weer ge legenheid kreeg naar het Italiaansche dal in een schitterende omgeving af te dalen, waar bijna allo rijders veel te vroeg aan do controle to Aosta arriveerden. In dit aardige kleine stadje benutten de rijders hun tijd om na het sobere ontbijt in het afgrijselijke hotel Mirabeau to Aix-les- Bains zich te goed to doen aan Italiaan- scho perzikken en een behoorlijken maal tijd. Het raiddag traject bleek zwaarder te zijn dan do ochtend. Een aantal passen moesten genomen worden', waarvan de groot© St. Bernard en de Pillon-pas wel de zwaarste waren. De grensoverschijding tus schen Italië en Zwitserland nam wederom verblijdend weinig tijd in beslag, maar de nauM'o kronkelende wegen op Zwitsersch grondgebied vergden veel van de rijders. Daarenboven waren deze wegen het tegen deel van stofvrij zoodat achter iederen wagen een ondoordringbaar gordijn van stof hing. waar het bijna niet mogelijk was om doorheen to komen. In het eerste gedeelte van don middag kon het gemid delde dan ook nauwelijks gehaald worden cn menig rijder Mas na de afdaling van den Pillonpas dan ook eenige minuten op zijn tijd ten achter. Daarna echter ging bet boter, in volle vaart stormden do wagens achter elkaar door do dorpen, waar een uitnemend georganiseerde ordedienst den weg voor do rijders vrij hield, terwijl de medewerking der Zwitsersch© automobi listen op de bergpassen bewonderenswaar dig was. Waar zij maar konden lieten zij den weg voor de voortjagende rijders vrij. Het laatste gedeelte langs het Thunermcer. was wederom een prach(weg. Daar ging liet pas goed los cn stormden do wagens over het asphalt op Interlaken toe. waar de meestcn nog zooveel voor hun tijd nan- kwnmen, dat zij volop gelegenheid hadden orp op hun gemak olie cn benzine bij te vullen, voordat do wagens in het pare fermé opgesloten werden. Want dit vormt wel een der grootste moeilijkheden van den Alpenrit, dat de wagens vyf dagen lang over Europa's hoogste bergen gejaagd worden, zonder eenige verzorging. Tijdens den rit is daarvoor geen tijd. terwijl na af loop dc rijders tien minuten, nadat zij aan gekomen zijn, hun wagens moeten verlaten. En hij een dergelijke ontzaggelijk zware beproeving, waaraan de wagens in den Alpenrit onderworpen worden, kan zoo heel veel van kleinigheden afhangen. Wa ter bijvullen onderweg is onmogelijk, om dat d© vuldoppen van den radiateurs ver zegeld zijn. Pas na afloop wordt de verze geling verbroken cn mogen de rijders in de tien minuten, die hun toegestaan zijn, water bijvullen. Aan de finish te Interlaken, stond de heer Both, de directeur der Nedcrlandscho Ford Automobiel Fabriek, die langs een korte- ren weg uit Aix-les-Bains was gekoman dn Hollandsche rijders af to Machten, waarvan do eersto nauwelijks binnen waren, toen een gewcldigo stortregen, dio den gchcclen raiddag op do bergpassen gedreigd had, losbarstte. Wanneer deze regen nog eenigo uren mocht aanhouden, dan bestaat er ten minste kans, dat de Zwitserscho wegen den volgenden dag, die zeer zwaar belooft te worden, stofvrij zullen zijn. MR. P. H. L. LAMBERTS HURRELBRINCK Gisteren is gestart voor dc vierde en langste étappe van do internationale Al penrit, van St. Moritz over het Stilzer joch. Met vertraging van een uur vertrokken de 118 overgebleven rijders om vijf uur des morgens, voor dit traject dat 60i K.M. lang is Do eerste moeilijkheid was 2155 M. hoogc Ofen pas, dio echter door allo deelnemers zonder tijdverlies genomen werd. Bij do eerste bergproef na het Stilzerjoch vielen drio Franschen uit, n-1. Negrel (Renault), Mallcnciano (Ford) cn Perrot (Delahaye); enkele anderen hadden alleen een tijdver lies. Met snelle vaart naderde men het tweede procftfcaject, waar snelheden van 100 K.M. per uur werden vereischt. Door do uitste kende wegen werd deze snelheid gemakke lijk bereikt. Met het oog op de lengte cn dc moeilijk heden van deze étappe was de controle eerst om 11 uur des avonds, zoodat er van verschillende rijders nog geen bericht bin nen was, zoo b.v. van den Duitschor Grau muller (Wanderer) en de beide Engelschen Griffiths (Riley) cn Light (S.S.). De deelnemers hadden voel last van het opwaaiende stof. waardoor ook herhaalde malen do gasleiding defect raakte. WATERPOLO Het is onzen stadgenoolen in een fraalen wedstrijd gelukt de Otter (Hilversum) met sprekende cijfers te slaan. Er zijn redenen genoeg voor die overwinning. Ten eersto Maren dc Amersfoorters sneller cn schot- vaardiger. Maar bovenal was er* een om standigheid, welke dc Hilversumsche ploeg verzwakte en dat was het twecmeterspel van den Otter-midvoor Kaiser. Deze speler stelt zich constant op op een afstand van hoogstens twee meter van het vijandelijke doel en daar wacht hij den bal af van zijn teamgenooten. Nu had Jan Gerritsen dat reeds de tweede seconde bemerkt en Kai ser heeft geen goed schot kunnen Vossen. Bovendien was zijn eigWi ploeg nu geheel uit elkaar cn er moestee vér gespeeld wor den. Deze twecmetermcthodc nu faalde in alle opzichten volkomen, want de rugge- Iingschc schoten van Kaiser werden zelfs op hot laatst belachelijk. A.Z. en P.C. stel de zich er geheel op in- en met succes. Technisch waren de Otters soms wel be ter, maar er zat, althans in de eerste helft, weinig verband in dc ploeg. De tweede helft gaf een mooien strijd tc zien van beide kanten; jammer, dat de scheidsrechter, de lieer Hazenberg, vaak noodcloos onderbrak. Zijn leiding was ove rigens perfect. Reeds spoedig na den uitworp schiet Hans Gerritsen ver over, torwijl even daar na Smeitink inschiet, doch van Wetering stopt. Kaiser probeert het op zijn plaatsje bij het doel, doch het mislukt, nu en alle volgende malen. May schiet dan naast Eenige koeren moet doelman van Ommeren handelend optreden en dat gaat uitstekend. Hij en Jan Gerritsen vormen een prachtige cn solide verdediging. Mooi samenspel tusschen G. v. Ommeren en Hans Gerritsen loopt op een corner uit, als Smit ingrijpt. Vink, die vrij lag, maakt daaruit het eerste doelpunt (1—0). Als de bal weer in het wa ter is, schiet Hans Gerritsen rakelings over do lat. Uit een tweedon vrijen worp, welke Vink naar Smeitink plaatst, weet dezo via kee pers handen het tweede punt te scoren (2-0). Nu volgt een periode van overwicht der gasten cn May weet deze te benutten, door een fraai tegenpunt te maken (2—1). Dan wordt weer alles op Kaiscr gespeeld, maar niets gelukt hem cn Jan Gerritsen blijft mededoogenloos als een klit aan hem han gen. Smeitink cn May worden even voor do rust uit het water gezonden. Waarom? Dat zullen ze zelf wel weten. Wij konden bet niet zien. Dc tweede helft begint niet een ver schot van Hans Gerritsen, dat naast gaat. Maar kort daarop gelukt het Gerritsen, na vrij wel het heele veld afgezwommen te heb ben, den bal kalm over den keeper heen in liet doel te plaatsen (3—1). Weer is deze vergrooting van den achter stand voor de Hilversummers een reden, beter aan te pakken en doelman van Om meren kan dc resultaten daarvan bemer ken aan vele schoten, maar gevaarlijk zijn ze niet. Uit het veld, van Holtslag en v. lieerden zijn ze te ver om te overrompelen cn van Kaiser zijn ze alle te hoog. Maai de rollen worden weer omgekeerd. A.Z. P.C. neemt het spel in handen cn meerdere spelers trachten keeper v. Wetering te pas- seeren, doch het gelukt niemand. Eindelijk, als onze stadgenooton een vrijen worp te nemen krijgen, doelpunt G. van Ommeren daaruit onhoudbaar (i1). Zoo blijft dc stand en daarmede behaalde A.Z. en P.C. een verdiondp, zij het een iet of wat geflat teerde overwinning. Dc zeventallen waren als volgt: A.Z. en P.C.: C. v. Ommeren H. Gerritsen, J. Gerritsen, G. v. Ommeren W. Pon, Smeitink, Vink J. Holtslag, T. B. Kaiser, P. v. Heerden Mathieu, A. Smit Duyzcntkunst, W. May- van Wetering, no oua- Mededeelingen van den regeerings regeeringsgevolmachtigde in den Volksraad Batavia. 10 Aug. (Aneta). De Rcgeo- i ingsgemachtigdc voor het Departement \an Marine, schout bij-nacht Van Duim, beantwoordde in den Volksraad dc spre kers in eersten termijn bij de behandeling van de begrooting van het departement van Marine voor het dienstjaar 1935. Spreker merkte op. dat van verminde ring der defcnsicmiddelcn ter zee geen sprake is: De verkregen bezuinigingen zijn niet be reikt door vermindering van materieel, doch hoofdzakelijk door besparing op de exploitatiekosten van de vloot. Het aantal in dienst zijnde schepen, cle gelegenheid tot varen en het oefenen is zooveel mogelijk beperkt Uitdrukkelijk wijst spreker hierbij op het tijdelijk karak ter van deze maatregelen. liet aantal in dienst zijnde onderzeeërs wordt uitgebreid: in begin van Uet jaar 1935 zullen dc K-XVII en K.XVIII, in Ned.- Indië arriveeren. Voor den marineluchtvaartdienst zijn thans 5000 vlieguren beschikbaar, welk aantal in 1935 tot 7300 vlieguren zal wor den opgevoerd. Dc Regeering staat, zooals vanzelf spreekt, sympathiek tegenover de gevoe lens, welke geuit zijn bij het aan te bieden adres van de stichting „Kruiserfonds" (ter bereiking van het schenken van een vierden kruiser) aan den Gouverneur-Géneraal. Het moet een verheugend verschijnsel worden geacht, dat, ondanks de crisis, zoovelen nog bereid zijn een persoonlijk offer te brengen ten behoeve van de vloot. Van de 555 Inlandsche schepelingen, die uit de Marine verwijderd zijn, is ongeveer de helft bij rechterlijk vonnis ontslagen; do overigen zijn ontslagen bij administra- lieven maatregel. Dezo laatsten hebben oveneens deelgenomen aan de dienstweige ring te Socrabaja en volharden meeren- deeis, bij het voorloopig onderzoek, in hun indisciplinaire houding, o. a. door do ver klaring af te leggen dat zij tegen vermin derd salaris niet konden werken, weshalve zij uiteraard in den Marinedienst niet ge handhaafd konden blijven. Spreker wijst verder op liet groote belang voor de Marine, om zicb buiten de politiek te houden. Poliliek op cle vloot brengt noodwendig verdeeldheid mede en schept tweedracht, waar slechts eenheid behoort te bestaan Spreker is van meenfhg, dat hoe minder de Zeemacht zich inlaat met partij-politiek, hoe beter. Voor haar is er tnaar één politiek- gehoorzaamheid, trouw aan het eezag, cn uiterste plichtsvervulling onder alle omstandigheden. DE CONCORDANTIE VAN HET ONDERWIJS. Batavia, 10 Aug. (Aneta). Naar aanlei ding van dc verklaringen door den regee- ringsgemachtigde voor het departement van onderwijs, dr. A. D. A. de Kat Ange- lino afgelegd inzake de onverzwakte hand having van de concordantie van het onder wijs, bij de beantwoording van de debatten over de begrooting van het departement van onderwijs cn eerediénst, ontstond in den Volksraad een 6cherp debat Naar aanleiding van deze debatten werd door den heer Loa Sek Ilie een motie in gediend van den volgenden inhoud: Op grond van het feit. dat de concurdan- tie van het onderwijs een belemmering vormt voor de algemcene voorziening van het onderwij'6 voor alle bevolkingsgroepen, wordt de regeering uitgenoodigd dit prin cipe in cle constructie van het onderwijs prijs te geven en hiervoor het gelijkwaar digheidsbeginsel in de plaats te stellen. MEMORIE VAN ANTWOORD BEGROO TING DEPARTEMENT VAN FINANCIËN. Batavia, 10 Aug. (Aneta). In de memo rie van antwoord op de beschouwingen van den Volksraad inzake de begrooting van het departement van financiën over het dienstjaar 1935, wordt medegedeeld, dat verdere verzwaring van de belasting van hen dio buiten Xed.-Indië woonachtig zijn cn voor Ned.-Indiè belastingplichtig, geen aanleiding bestaat. De instelling van een commissie tenein de de werking van verschillende belastin gen en de invloed daarvan op het econo misch leven na te gaan, wordt onnoodig geoordeeld De belastingpolitiek wordt stelselmatig aan het economisch leven aan gepast. Op het nieuwe tarief van de inkomsten belasting zullen 50 opcenten wérden gehe-' ven, welke, naar hun aard, een tijdelijk ka rakter zullen dragen. DE WIJZIGING VAN HET PENSIOEN REGLEMENT. Batavia, 10 Aug. (Aneta). Ter voorbe reiding van dc behandeling van de wijzi ging van het pensioenreglement voor bur gerlijke landsdienaren, is een speciale com missie ingesteld. Verder kunnen nog als bizonderheden omtrent dit ontwerp worden medegedeeld, dat de minimum-diensttijd voor de groep uitgezondenen 20 jaar zal bedragen en 25 jaar voor hen, die hier te lando zijn aan- gonomen. Afvloeiing kan niet meer plaats hebben alsvoren6 het normaal pensioen volgens den diensttijd is bereikt. Een waarborg van het pensioenpercen tage op 40 wordt aannemelijk geacht. De handhaving van het Instituut van vermin derd pensioen bij korter diensttijd, wordt niet langer verantwoord geacht. LEVENSONDERHOUDKOSTEN IN INDIË. Batavia, 10 Aug. (Aneta). Do door het Centraal Kantoor voor do Statistiek vastgestelde index-cijfers voor voedings kosten van Europeesche gezinnen en van do Inheemsche bevolking op Java en Ma- docra, geven aan dat bij vaststelling van die kosten voor bet jaar 1913 op het cijfer 100 deze thans bedragen 93 voor Europee sche gezinnen cn 50 voor do Inheemsche bevolking. Voor de Europeesche gezinnen daalde dit cijfer in Juli j.l. verder tot 91. TEXTIELBEDRIJF OP JAVA EN WATERKWALITEIT. Batavia, 10 Aug. (Aneta). Professor Mom, hoofd van het Proefstation voor do zuivering van water, verklaarde desge vraagd, dat naar zijn verwachting de kwa liteit van het water in Ned.-Indiö geen absoluut belemmerende hinderpaal behoeft te vormen voor do stichting van textiel bedrijven hier te lande. Hoopstens zal de kwaliteit tusschen Ne derlandsche cn Ned. Indische weefsels eenigo afwijking vcrtooncn. VERDUISTERING BIJ DE MILITAIRE PENSIOENFONDSEN. Batavia, 10 Aug. (Aneta) Naar het „Bat. Nieuwsblad" verneemt, zal M. H. J. KI-, destijds beheerder van de militaire pensioenfondsen, to Bandoeng, terecht staan wegens verduistering van een be drag van 4000. DANKBETUIGING VAN H.M. DE KONINGIN. Batavia, 10 Aug. (Aneta). H.M. do Koningin zond een betuiging van dank voor de deelneming van den Volksraad bij cfén dood van wijlen Prins Hendrik be- toouid Deze dankbetuiging werd in de zit ting van den Volksraad voorgelezen en 6taande aangehoord. VERDUISTERING DOOR EEN OPPER-OFFICIER. Batavia, 10 Aug. (Aneta). De advocaat fiscaal eischic -tegen den luitenant-kolo nel Cl., ter zake verduistering, een gevan genisstraf van tweo jaar, met vervallen* verklaring van den militairen stand. LIJK GEVONDEN. Batavia, 10 Aug. (Aneta). In het Kodja-kanaal to Tandjong-Priok is het lijk van den heer J. Pas, Europeesch eigenaar van een melkerij, drijvende gevonden. SOESTER BOND VOOR LICHAMELIJKE OPVOEDING. De atletiekwedstrijden. Soest. 25 Augustus a.s. organiseert de Socster Bond van Lichamelijke Opvoe ding wederom haar jaarlijksche atletiek wedstrijden. Zijn deze verloden jaar gehouden te Soes- terberg, dit jaar zullen zo gehouden wor den op het terrein van do voetbalvereenL ging Esvac, gelegen aan de Schrikslaan te Soest. De volgende nummers staan op het pro gramma: Hoeren: 100 M., 400 M., 1500 M., hoog springen, verspringen, discuswerpen, kogel- stooten, speerwerpen en 4 X100 M. esta fette. Dames: 100 M., hoogspringen, versprin gen, discuswerpen, kogelstootcn, speerwer pen en 4 X 100 M. estafette. Heercn junioren: 80 M., hoogspringen, verspringen, 4 X 80 M. estafette en bij vol doende deelname kogelstooten en speerwer pen. Meisjes: 60 M., bahverpen, verspringen en 4 X 00 M. estafette. WINKELBEURS TE BAARN. Van 1318 Augustus, Baarn, 11 Aug. In de lokalen van de Prinses Juliana6chool alhier zal van 13—18 Augustus een tentoonstelling cn winkel- beurs worden gehouden. Voor deze tentoon stelling cn winkelbeurs heeft zich onder voorzitterschap van onzen burgemeester, jhr. mr. G. C. J. van Rccnen, een eere-co- mité gevormd. Dc opening der tentoonstelling en winkel- beurs zal Maandagochtend a.s. door herau ten tc paard worden aangekondigd, waar na des middags de officicele opening zal plaats vinden. Des avonds zal door de har monie Crescendo een concert worden gege ven. Dinsdagavond zal er een zanguitvoe ring plaats vinden van het mannenkoor „Zang en Vriendschap" en „Dc Eemlan- ders"; Woensdagavond concerteert do av- beidersmuziekvereen. Voorwaarts" Donder dagavond zullen do origineele Volendam- mers optreden, Vrijdagavond de Revellers uit Utrecht cn Zaterdagavond wederom Crescendo. HULDIGING VAN BURGEMEESTER VAN SWINDEREN. Loosdrecht, 10 Aug. Het comité tot huldiging van den Burgemeester van Loos drecht, jhr. Q. J. van Swinderen, ter ge legenheid van zijn 25-jarig ambts-jubileum in October a.s., vergaderde gisteravond in de zaal van het hotel de Hollandsche tuin. Tot voorzitter van het in een openbare ver gadering gekozen comité werd gekozen de heer J. van ITaselen, tot secretaris de héér K. van Waldcrveen cn tot penningmeester dc heer D. W. Karsemeijer. Het comité be sloot om een door den heer van Walder- vecn opgestelde concept-circulaire onge wijzigd aan de ingezetenen der gemeente te doen toekomen.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 11