BELASTS NGZAKEN Verplichte arbitrage in arbeidsgeschillen GEMEENTERAAD VAN ROTTERDAM DE BOM OP DE ZEVEN PROVINCIËN RECLAMES TE HOOGE AANSLAG BEZOLDIGING VAN HET GEMEENTEPERSONEEL STALEN SLAAPKAMERS (Laque en v erchroomd) Toonzaal 200 M- 18 Modelkamers A. H. VAN NIEUWKERK N.V. TELEFOON 543 COMPLETE WONINGINRICHTING HUMORHOEKJE Uitspraak van Prof. Gerbrandy in landbouwconflieten in Tholen en West-Zeeuwsch:Vlaander en Zooals onlangs is medegedeeld, heeft de minister van economische zaken krachtens art. 8 van het gewijzigde crisis-organisatie besluit prof. rar. P. S. Gerbrandy aange wezen als scheidsrechter in de arbeidscon flicten op het eiland Tholen en in Oost- Zeeuwsch Vlaanderen (landbouwbedrijven). Thans heeft prof. Gerbrandy in deze beide zaken uitspraak gedaan. Hot geldt de toepassing van de verplichte arbitrage in geval van mislukking door tusscbcnkomst van een der rijksbemidde laars. Ten aanzien van het conflict op Tho len komt de uitspraak op het volgende neer: Het minimum uurloon voor volwaardige arbeiders zal 0,23 bedragen en aangeno men werk en bij toepassing van stukloon moeten de tarieven zoodanig zijn gesteld, dat minstens het standaard-uurloon wordt bereikt. De vrouwenlooncn bedragen min stens der mannenlooncn. Deze regeling zal geldigheid hebben van 6 Aug. af en be houden dit tot 30 April 1935. De arbeiders organisaties zullen gehouden zijn het over leg omtrent do regeling, die zal gelden na 30 April 1935 to openen, uiterlijk 1 Maart 1935. De beslissing van prof. Gerbrandy inzake het conflict in Oost-Zeeuwsch-Vlaanderen houdt het volgende in: Het minimumloon voor normaio arbei ders zal tot 30 Sept. 1934 bedragen 2,15 per dag, van 1 Oct. 1934 tot 31 Maart 1935 2,— per dag. Indien het stuiken, snijden of gangenpikken in dagloon wordt uitge voerd, zal daarvoor worden betaald 2.60. Het loon der vrouwen zal minimaal "A van het loon der mannen bedragen. Bij toepas sing van aanneming van werk of van stuk loon zal het gemiddelde uurloon niet be neden het normale loon van arbeiders mo gen dalen. In do gemeente Wesldorpe en binnen den kring Axel (gemeenten Axel, Zaamslag, Terneuzen, Hoek) zullen twee eenigszins afwijkende regelingen gelden. Deze drie laatste regelingen zullen van 6 Aug. 1934 af geldigheid hebben en zullen dit behouden tot 31 Maart 1935. ARTIS-AAN WINSTEN. Reuzenpylhon en Witte Leerschildpad. Per m.s. „Tajandocn" der Maatschappij „Nederland" kwam door bemiddeling van het Deli-Procfetation als geschenk van den heer C. H. Mijts, Administrateur der Onder neming Gohor Lama in Deli een kolossale, ruim 6 M. lange Schneider's python van Sumatra aan. Het kostte heel wat inspanning van de zijde van het Artis-personeol om dit reus- acbtjgo en zeer actieve kruipende dier zon der ongelukken in het Reptielenhuis te huisvesten. De andere Schneider's en Tij gerpythons kropen allen nieuwsgierig den statig over den rotswand omhoog kronke lenden nieuweling tegemoet, nadat deze zich tevoren aan een blijkbaar niet onge- wenscht bad verfrischt had. Met dit pracht exemplaar van een rouzenslang is de toch reeds zoo interessante reptielenverzamehng van het Kon. Zoöl. Genootschap, die zeld zaamheden als Schlegel's Gavialen, Komo- do-reuzenwaraan. Koningsbrilslang (even eens een geschenk van den heer Mijts voor noemd). een Matamata. de monsterlijke Franje-schildpad van het Amazonegebied herbergt, bijzonder verrijkt. Een grooto merkwaardigheid is verier de Witte Leerschildpad, van welke va riëteit vroeger slechts eenmaal nog een exemplaar in het Reptielenhuis van „Artis" te zien geweest is. Vermelden wij nog dat de Egyptische Pillenkcvrs. de heilige Scrarabee der Ouden Egyptenaren, in het Insectarium van Artis thans voor de eerste maal tot broed-verzorging in eigenaardig gevorm de mest-pillen zijn overgegaan. UITGEVEN VAN VALSCHE KWARTJES De 28-jarige Z. de J. had zich voor de rechtbank te Maastricht te verantwoorden ter zake van het uitgeven van slecht na gemaakte valsche kwartjes. Op 26 April had verdachte in een sigarettenautomaat van de winkelierster P. te Hoensbroek een kwartje gestoken, doch de automaat werk te niet, omdat het geldstukje slecht was nagemaakt cn bovendien te zwaar was. De automaat reageerde niet als een geldstukje te zwaar of to licht was. De winkelierster had hom toen een pakje sigaren uit den winkel gegeven, doch door de donkere lood kleur was zij gaan vermoeden dat het geld stukje valsch was; twee getuigen, do ver vaardiger van de valsche kwartjes en iemand die ze ook had uitgegeven ver klaarden dat verdachte wist dat de kwar tjes valscb waren; bovendien was verdach te er bij geweest toen getuige R. ze had vervaardigd. Mr. Dautzenberg, het O. M. waarnemen de, achtte het ten laste gelegde bewezen cn eischte voor het uitgeven van valsche kwar tjes, wetende dat ze valsch waren, één jaar gevangenistraf Mr. v. Geldern pleitte een veel mindere straf. Uitspraak 20 Augustus OPLICHTINGSPOGING BIJ JUWELIER. Wantrouwen van verkoopster voorkomt groot verlies aan gouden horloges. Leiden. Bij een bekende juweliersfirma hier ter stede is naar Her Volk meldt een ernstige poging tot oplichting gedaan, die door het flink optreden der winkeljuf frouw is verijdeld De firma werd opgebeld door iemand, die zei te spreken namens een bekende firma in een omliggende gemeente. Hij vvenschte een groot aantal gouden horloges op zicht te hebben. Als het goed wa6, zou er over kor ten lijd iemand komen om de gouden voor werpen in ontvangst to nemen. Na verloop van cenigen tijd verscheen in derdaad een lieer, die zeide van genoemde firma tc komen en graag de gevraagde voor werpen in ontvangst nam. De winkeljuf frouw, die den man to woord stond, was echter een andere dan die de telefoon had bediend en toevallig niet door de laatste over liet afhalen der voorwerpen ingelicht. Zij vertrouwde het geval niet geheel en bel de do genoemde firma op. Terwijl zij echter aan het telefoncercn was, verliet de man ijlings den winkel, hetgeen het vermoeden der winkeljuffrouw bevestigde, dat deze zaak niet in orde was. Zij ging viug de 6traat op, waarschuwde de politie, doch de man was in de drukte inmiddels verdwenen. Zij kon echter een nauwkeurig signale ment van hem geven. Verleening van ontslag aan een aan: tal boventallige onderwijzers Rotterdam. Eenigen tijd geleden heeft het col lego van B. cn W. den raad hot voor stel gedaan het aantal leerlingen per klasse voor de lagere school te verhoogen tot 4S. Dit voorstel is door den Raad verworpen, Thans komen B. cn W. met andere midde len, ten einde het aantal boventallige on derwijzers zoon cel mogelijk te beperken, in verband met den financieelen toestand van gemeente. Die beperking was een eisch van Ged. Staten geweest. Toen de Raad het voorstel verwierp om het maximum-aantal leerlingen per klasse op 4S te stellen, bracht dit geen verandering in de verantwoordelijk heid van het college om tc trachten tot een redelijke beperking van bet aantal boven tallige onderwijzers te komen. Men heeft dit nu getracht te bereiken door het combinee ren van verschillende klassen, waarbij het aantal van 42 leerlingen slechts in enkele gevallen wordt overschreden. Door hun maatregelen heben B. en W. thans 54 boven tallige onderwijzers overbodig gemaakt, en daardoor ongeveer dezelfde bezuiniging be reikt, als met hun vorige voorstellen zou worden verkregen. De lieer Mecrtcns s.d.a.p. heeft uitvoerige critiek op deze maatregelen geleverd en be toogd, dat daardoor ontwrichtend op het onderwijs werd gewerkt. Ook tegen het brengen van twee leerjaren onder een on- derwijzer had spreker bezwaren. Do combi natie van klassen is niet beperkt tot enkele gevallen, doch het is tot systeem verheven en spreker diende tezamen met den heer v. d. Lugt een motie in, waarin de raad als zijn mccning uitspreekt, dat deze methode zeer schadelijk voor het onderwijs moet worden geacht. Deze motie werd met 20 te gen 19 stemmen aangenomen. Het voorstel van B. en W. tot verleening van ontslag aan een aantal boventallige onderwijzers wordt eveneens met 20 legen 19 stemmen aangeno men. Een motie-Meertens om de door B. en W voorgestelde verlaging van de toelage van de onderwijskrachten bij het buitengewoon lager onderwijs en de opcnluchtschool al leen toe te passen op nieuw aan te stellen personeel, werd verworpen met 21 tegen 18 stemmen. Een behandeling van het prac-advies op de motie Luhrs betreffende dc afvloeiing van personeel bij gemeentewerken is niet tot een einde gebracht kunnen worden. Na een bestrijding van het prae-advies door de heer Luhrs, was er geen gelegenheid meer voor den wethouder om te antwoorden, aangezien de raad op voorstel van den heer Reeser besloot geen avondzitting <e houden. Minister Deckers doet uitvoerige mededeelingen omtrent de ge- geren orders en het optreden van den officier, die de bom wierp GEREF. VEREENIGING VOOR DRANK BESTRIJDING. Onder nieuwe leiding. Woensdag werd tc Groningen de jaarlijk- sche algemeene vergadering gehouden van de Gcref. Vereen, voor Drankbestrijding. Aan den vooravond was een wijdingssamen- komst gehouden, waarin waren voorgegaan Ds. J. van I-Ieiksen, Gcref. predikant te Er- .nelo en Ds. D. van Dijk, Geref. predikant te Groningen. Deze beide hebben Ds. W. H. Gispen, den oprichter der vereeniging, en gedurende geheel haar bestaan tot dusver haar voorzitter, herdacht. Ook de 2e voor zitter, Ds. C. J. Hakman, Geref. predikant (c Almkcrk, die de ochtendvergadering leidde, deed dit. De vergadering hoorde in verband hiermede staande de openingsrede aan. Als een der eerste punten stond op de agenda dc verkiezing van een voorzitter. Ds. .T. van I-Ierksen, de secretaris der ver eeniging, werd als zoodanig gekozen. In de plaats van Ds. A. M. Berkhoff, die voor de ze functie bedankte, werd tot 2e voorzitter gekozen de heer .T. O. Elshout te Apeldoorn. De functie van secretaris zal tot de volgen de vergadering worden waargenomen door den 2en secreiaris, den heer J. Feitsma, te IJmuiden. Dc nieuwe functionarissen aan vaardden onmiddellijk hun taak. Blijkens het jaarverslag heeft de vereeni ging 124 afdcclingen met in totaal 4646 le den (waarbij 675 verspreide leden). De re kening van den penningmeester liep over een bedrag van 6.988 en sloot met een na- deelig saldo van 380.—. De verslagen wer den na korte bespreking goedgekeurd. In den middag nam Ds. A. M. Berkhoff, wien zeer waardeerende woorden werden toegesproken, hartelijk afscheid van de ver eeniging. Dc heer J. van Dijk, leeraar te Huizum, bij Leeuwarden, hield een referaat over „De beteekenis der drankbestrijding voor de hei ligheid der kerk". Ten vervolge op de beantwoording van vragen van den heer Albarda in verband met do aan de officieren van het e6quadrille vliegtuigen, hetwelk tegen De Zeven Pro vincién optrad, gegeven opdracht inzake het werpen van bommen op dat echip beeft de beer Deckers het volgende nog medego deeld: De commandant van het esquadrille vliegtuigen, dat tegen De Zeven Provinciën optrad, ontving zijn instructies van den commandant van het tijdelijk vliegkamp te Oosthaven. De commandant van het vliegkamp heeft wel degelijk de order gegeven om, na de sommatie, eerst een waarscbuwingsbom voor den boeg te werpen. Uit de resultaten van een ingesteld on derzoek deelt de minister het volgende mee: Door niet volledig bekende oorzaak is de officier, dio de bom heeft geworpen, vol gens eigen verklaring niet tegenwoordig ge weest bij d:.j op 9 Februari 1933, onder lei ding van den commandant van het tijdelijk vliegkamp te Oosthaven, gehouden bespre king naar aanleiding van de aan de vlieg tuigen gegeven opdracht, welke opdracht het werpen van een \vaar6chu\vingsbom in hield. Ilij verbleef echter met alle bij dc onderneming betrokken officieren, waaron der de groepscommandant en de groeps waarnemer, in hetzelfde hotel. Toen omstreeks 6 uur nam. op 9 Febru ari 1933 deze officieren in het hotel waren aangekomen, heeft de evenbedocldc officier van een collega, met wien hij de kamer deelde, een cn ander omtrent de gehouden besprekingen vernomen. Op last van den groepscommandant, zoo verklaarde hij beeft de groepswaarnemer met hem bespro ken wat er zou gebeuren indien het leidend vliegtuig zou uitvallen. In dat geval zou de groepswaarnemer de leiding overnemen. Hij herinnert zich uit dit gesprek, dat eerst een 6ommatielelegram zou uitgaan cn acht het waarschijnlijk, dat toen ook is medegedeeld dat de eerste bom een waarschuwingsboni zou zijn vóór het 6chip. Van zijn kamerge noot had hij reeds omtrent een waarschu- wingsbom gehoord, want aldus getuigt hij, op zijn geheugen afgaande in den loop van bet gesprek had deze officier ge zegd: „één bom voor den boeg, één op den bak cn één in de pijp". Na hetgeen hem door den groepswaarne mer was medegedeeld, verklaart de officier voorts, was zijn taak voor den volgenden dag hem voldoende duidelijk. Den volgenden morgen is intusschen de geheele bemanning der vliegtuigen op den steiger aangetreden en heeft de comman dant van bet tijdelijk vliegkamp te Oostha ven bekend gemaakt, dat 'na 7 uur de toe stand intrad, waarbij het muitende schip als vijand beschouwd moest worden. De officier, die ten 6lotte de böm heeft ge worpen, was in anciënniteit de jongste in de groep van 3 vliegtuigen, waartoe hij be hoorde. Bovendien zou een ouder officier nog met een vierde vliegtuig vóórvliegen. De kans, dat eerstgenoemde de uitvoerder van de opdracht zou worden, was dus zeer gering. Het groepsvliegtuig van de drie evenbe- doelde vliegtuigen viel uit, daar do moto ren vóór den 6tart afsloegen. Aan het twee de vliegtuig werd met de armen geseind: „opdracht overnemen". Dit sein werd ook door het derde vliegtuig opgevangen. Toen voots bleek, dat ook het tweede vliegtuig niet kon starten, heeft de derde de opdracht om het vóórvliegend vliegtuig rendez-vous te geven bij Vlakke Hoek, overgenomen. Vervolgens moest dit vóórvliegend vlieg tuig een noodlanding maken en de officier an het eenige nog tot optreden in 6taat zijnde vliegtuig van de aangewezen groep beeft toen te recht de uitvoering der actie op zich genomen. De met de leiding van dit vliegtuig be laste officier deelde bij het bovenbedoelde onderzoek mede, dat hij de door hem ge worpen born, welke het muitende schip beeft getroffen, niet als waarschu\ving6bom heeft bedoeld, doch dat hij haar wierp met het doel om te treffen Nadat hij toch de lei ding op zich had genomen, aldus verklaar de hij, begon hij zich af te vragen, of er geen tegenspraak bestond tusschen de in lichtingen, die hij in het hotel had ontvan gen, en de latere order, dat De Zeven Pro vinciën als vijand beschouwd moest wor den. Immers, zoo redeneerde hij, bij een aanval op een vijand werpt men geen waar- schuwingsbommen. Tijd t-ot rustig overwe gen wa6 er niet. Hij moest zijn hulprun maken, de radio-communicatie onderhou den met den commandant van het eskader, met het vliegtuig, dat een noodlanding had gemaakt, en met de T-vliegtuigen; hij moest uit zijn hoofd het sommatietelegram op stellen waarin bij volkomen is geslaagd —en door overgang in andere golflengte verbinding zoeken met het muitende schip. Hij kwam tenslotte tot de conclusie, dat hij aan de laatst verkregen opdracht tot het beschouwen van Do Zeven Provinciën als vijandelijk 6ckip den voorrang moest ge ven en du6 het werpen van een waarschu- wingsbom achterwege moest laten. Toen door het muitende schip aan de sommatie geen gevolg werd gegeven, heeft bij, jagersgewijs richtend, een bom gewor pen. Hij koo6 zijn richtpunt 10 M. voor den boeg, met de bedoeling om het schip ter hoogte van de brug te treffen. Gelijk reeds 16 Mei 1934 in antwoord op de vragen van den heer Albarda werd ge zegd, behelsde het rapport van den com mandant van het bommen werpend vlieg tuig de volgende mededeeling: „Ten 0918 wordt een bom van 50 kg ge worpen, richtpunt ongeveer 10 m vóór den boeg Zpn." Daaruit is door den commandant der zee ACCOUNTANTS- EN ADMINISTRATIEKANTOOR H. J. DE VRIES - Telef. 1806 - Wijersstr. 25 macht in Nederlandsch-Indië afgeleid, dat de geworpen bom, als waarschuwingsbom was bedoeld. Op grond van de van deze autoriteit ontvangen inlichtingen heeft ook ondergeteekende in de stellige overtuiging geleefd, dat zulks het geval is geweest. Ondergeteekende kan zich zeer goed ver plaatsen in den gcdachtengang van den of ficier, die zich door een geheel onvoorzie- nen loop van omstandigheden plotseling ge steld zag voor de taak het muitende schip tot overgave tc brengen en van oordeel was, dat dc order, om het 6chip als vijand te be schouwen, bet werpen van een waarschu wingsbom uitsloot. HET VEER TE CUI^MBORG. Vervanging verzocht door de schipbrug te Vianen. Culemborg. - De A N. W. B. en de K. N. A. C. hebben in een adres aan den minister van waterstaat betoogd, dat zij het van veel belang zouden achten voor het wegverkeer, indien de schipbrug over de Lek te Vianen, welke na de voltooiing van de brug bij die plaats (waarschijnlijk in 1936), zal vrij komen, zou kunnen worden bcstomd Ier vervanging van het veer te Cu lemborg. Immers bevindt zich de weg van Gel- dermalsen via bet veer bij Culemborg en Schalkwijk en Houten naar Utrecht over het algemeen in goeden toestand en zal deze onafhankelijk van het gereedkomen van de rechtstreeksehe verbinding van weg no. 26 van het Rijkswegenplan tus schen Waardenburg en Vianen, van belang blijven voor de Betuwe beoosten Geldermal- sen en de omgeving van deze plaats, wes halve. een rivierovergang bij Culemborg in den vorm van een schipbrug, welke tot vei liger en vlotter wegverkeer leidt, ook voor de toekomst alle aanbeveling zal verdie nen. Daarom hebben genoemde verkeersver- eenigingen verzocht dc schipbrug bij Via nen, indien deze aldaar vrij zal komen, ter vervanging van het veer bij Culemborg te bestemmen. VERKEERSOVERTREDINGEN MET MOTORRIJTUIGEN. Do politie zal voortaan niet meer waarschuwen. Amsterdam, 10 Aug. Naar wij van den hoofdcommissaris vernemen is aan het po litiecorps opdracht gegeven om met in gang van heden niet meer waarschuwend op te treden tegen overtredingen van de meeste nieuwe voorschriften van het motor- rijwielrcglement, welke 16 Juli j.l. in werking zijn getreden. Naar men ons mede deelt is na onderling overleg een gelijklui dende regeling eveneens door do verkeers politie te Rotterdam, Den Haag en Utrecht getroffen. Tegen overtreding van de bepa lingen, die een technische wijziging van dc vervoermiddelen betreffen, zal nog eenigen tijd worden gewaarschuwd, teneinde het pu bliek behoorlijk gelegenheid te geven deze verandering aan te brengen. NIEUWE GEBOUWEN GELDERSCHE EIERVEILING A r n h o m, 9 Aug. Hedenmiddag is door den waarnemend commissaris van de Koningin in do provincie Gelderland, Jhr. Mr. II. IC. M. van Nispen tot Pannerden of ficieel opengesteld de nieuwe gebouwen van de Geldersche Eirveiling. van den Al- gemeencn Boeren- en Tuindersbond en de Geldersch-Overijsselsche Maatschappij van Landbouw. Men zal zich herinneren, dat het oude gebouw in het begin van het vorige jaar door brandstichting tot den grond is afge brand. Er zijn thans nieuwe gebouwen ver rozen aan de Leeghwatcrstraat. De regeering dringt op korting aan bij de gemeentebesturen voor 's:Gravenhage en Rotten dam Den Haag6chen raad zal, naar all* waarschijnlijkheid zeer spoedig, een nota van B. en W. bereiken (die, mits zij tijdig genoeg gereed is zou zij Vrijdag in het college worden vastgesteld Maandag in den gemeenteraad behandeld zou kunnen worden) over een brief, dien B. en W. van Minister De Wilde hebben ontvangen met betrekking tot verschillende financieels maatregelen welke de minister ten aanzien van de in bewerking zijnde bcgrooting ver langt, en de financieele gevolgen daarvan. De hoofdzaak van hetgeen, waarop de mi nister aandringt, is een nieuwe korting, tot een bedrag van 1VA millioon gulden, op de loonen en salarissen van het gemeente- personeel, die meer dan lot dusver in over eenstemming zouden moeten worden ge bracht met het rapport-Schouten. O.a. zou de Minister er op aangedrongen hebben, dat de 'oonen van de gemeentewerklieden nogmaals met gemiddeld 3 per week ge* kort worden cn op do salarissen eveneen9 ingrijpende kortingen worden toegepast. De Minister heeft in zijn brief antwoord voor 15 dezer verzocht. B. en W zijn aan* stonds met hot ministerie in overleg ge treden. De minister zelf is echter op het oogenblik met vacantie. In do bovenbedoelde nota zal de brief van den Minister worden meegedeeld cn het standpunt van B. en W. Naar de N.R.Ct. verder verneemt, is ooli bij liet gemeentebestuur van Rotterdam bericht ingekomen, dat met de reeds aan gekondigde belangrijke verlaging van loo nen en salarissen spoed moet worden be tracht. De wcnsch is zelfs te kennen ge geven, dat de verlaging met 1 September a.s. zal ingaan. Indien do tijd van voor bereiding te kort zou zijn. zou aan een later in te voeren verlaging terugwerkende kracht dienen te worden verleend. CONFLICT BIJ WERKVERSCHAFFING. Honderdtwintig man in sta king. Hengelo, 10 Aug. Reeds geruimen tijd bestonden er in de gemeentelijke werkver schaffing te Hengelo klachten over te lago loonen en verschillende andere dingen. He denmorgen is het tot een conflict gekomen, tengevolge waarvan 120 arbeiders het werk hebben neergelegd. Naar het Handelsblad van arbeiderszijde verneemt, zijn dc betrokken arbeiders, toen zij zich beklaagden over do geringe ver diensten, geschorst. De wethouder van So ciale Zaken heeft zich vanmiddag naar het terrein begeven, om een onderzoek in te stellen. DE TOESTAND VAN DR. BERLAGE. 's-Gra ven hage, 10 Augustus. In den zeer zorgvollen toestand van dr. Berlage is nog 6teeds geen verandering gekomen. STAATSCOURANT. Benoemd tot ridder Oranje Nassau Orde F. C. van Lith, burgemeester van Veghcl. BEEKEN5T. LAAN 10 OPGERICHT 1909 OPSTANDIGE JEUGD. Een wachtmeester der marechaussee te Amersfoort heeft Woensdagavond een auto bestuurder gesommeerd te stoppen, doch hij reed door. Met de gemeentepolitie werd de achtervolging begonnen en nog op den Hoogenweg was de schuldige ingehaald. Het jongmensch bleek nog geen 18 jaar te zij.n Op den auto werd beslag gelegd en het jongmensch vertrok te voet. Hij nam even wel het contactsleuteltje mee, zoodat de po litie den auto niet mee kon nemen, doch bij een bewoner moest stationeeren. In den nacht kwam de jeugdige autorijder met vrienden terug en zo namen den wagen mede, zonder zich aan het wettelijk gezag te storen. (N. R. Crt.) C2HEEPSONGEVAL. Vaargeul versperd, Wissekerke, 10 Aug. Gisteravond is het schip van den schipper C. Cornet, dat geladen was met grint, dc smalle vaargeul an de Kampermondsche haven ingevaren. Het schip liep omhoog, bleef vastzitten cn brak doormidden. De vaargeul is hierdoor oor het verkeer gestremd „Hendrik, ik ga dadelijk naar den tim merman om een nieuwen ladder. Maar ik wil niet, dat je jo intusschen agiteert Pieker der nu maar niet over; steek een cigaret op i" (Humorist).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6