voor hel MM ONS SUCCES IS UWSUCCES HET AAPJE KUNNEN BLOEMEN SPREKEN? HET ELFENFEEST STOOMWASSCHERIJ DE KOLK s-ö. NAAR DEN SPEELTUIN MEER BETALER ZOU DWAASHEID ZIJN! machinale op aakwasch kastklaar kraak helder GOEDKOOP F. VAN HOFWEGEN BLEEKERSTRAAT 37 TELEFOON 10 Wat er mot Piet gebeurde en..,, wie de schuld kreeg. „Wil ik jullie eens wat vertellen?" vroeg Moeder, toen Piet en Joop uit school kwa men, „wio raadt er, waar wij morgen naar toe gaan?" Als Moeder zoo iels vroeg en er zoo'n ge heimzinnig gezicht bij zette, had ze stellig iets prettigs te vertellen; dat wisten de jon gens best, dat was altijd zoo. Ze begonnen maar in het wilde weg te raden en probeerden elkaar te over schreeuwen: Naar Oma! Naar Tante Lientjel Naar het bosch! Naar het zwem bad!" Zoo riepen ze maar door, maar Moeder knikte steeds van: „Jij! weer mis! nu jij!" Ze konden het maar niet raden. „Ik zal het maar zeggen," kreeg Moeder eindelijk meelij met de twee nieuwsgieri gen, „wc gaannaar den speeltuin." „Fijn! Heerlijk!" riepen de jongens, „gaan we met de tram en blijven wo dan heel lang?" „Ja," zcl Moeder, „we eten vroeg, dan hebben jullie een langen middag om te spelen. Maar alles onder één voorwaarde, Jongens, geen al te gewaagde grappen aan de ringen of op denschommel, want je weet, Piet, wat Vader den laatster keer ge zegd heeft, als er weer valpartijen komen, doordat je te wild bent; dan ga Je den hee- len zomer niet meer mee." „Natuurlijk, Moeder, ik zal wel voorzich tig zijn," beloofde Piet. Joop beloofde het zelfde en welgemoed trokken Moeder cn de twee jongens er den volgenden jniddag op uit. Eerst ging alles best, er was een heel troepje jongens van hun school in den speeltuin; toch was hel er weer niet te druk, zoodat ze behoorlijk aan do beurt kwamen voor de wip en den schommel en al die andere heerlijkheden. Moeder was rustig op een afstandje gaan zitten breien; even later was de Moeder van een van de andere jongens bij haar komen zitten cn op het einde van den middag be sloten de twee Moeders den mooien tuin eens rond te wandelen, die bij de uitspan ning behoorde. Piet zag hen wegwandelen en dacht: „hè, nu ziet Moeder het toch niet en kan ze et ook niet van schrikken; zou ik niet eens één keer zoo over de wip durven loopen, zooals die groote jongen telkens doet, het gaat toch zoo fijn en er is niks an, zegt hij." Piet lip op de wip toe en stapte er op. „Niet doen, jó!" riep Joop, die direct snap te, wat Piet van plan was. Piet deed net, of hij niets hoorde en stap te verder over de wip. Joop liep op hem toe om hem op het gevaarlijke oogenblik, dat de wip omklapte, te kunnen steunen, maar juist op dèt oogenblikklap! zei de wip enbons! zei Piet en daar 'ag hij op den grond. De arme jongen gaf een schreeuw van schrik en pijn, hij had een leelijke schaaf wond aan zijn been en met zijn linkervoet was het ook niet in orde, tenminste hij kon er niet op staan, toen ze hem op de been hadden geholpen. Moeder zag al uit de verte, dat er iets mot Piet gebeurd was en kwam hard toe- loopen. „Wat is er, jongen, heb je een ongeluk gehad?" „Neen Moeder," huilde Piet, „Joop trok uan mijn mouw en toen viel ik van de wip!" Joop stond er verslagen bij; hij wist, dat Piet niet de waarheid sprak. Wat Piet deed, was heel gevaarlijk geweest en tien tegen een was hij toch gevallen, al had Joop niet naar hem gegrepen, maar als hij dat ver telde, zou Piet den heelen zomer niet meer mee mogen en dat vond Joop toch al te zielig, vooral nu de arme Piet toch al zoon Pijn had. Met vereende krachten werd Piet in de tram geholpen cn het kleine eindje naar buis kon hij ook niet loopen. Gelukkig was Vader aan de tram en kon hij op Vaders "ets naar huis gereden worden. Vader sprak niet veel, maar verzorgde •®rst het gewonde been en verbond den pijnlijken enkel. Piet werd op den divan gelegd en eerst toen nam Vader notitie van Joop en zei: „Wat jij deedt, was héél gevaarlijk, Joop. Waarom moest je je broertje van de wip aftrekken? Je zou toch ook wel aan de beurt gekomen zijn; je weet, wat ik gezegd heb, je gaat den heelen zomer niet meer mee cn nu voor straf naar je kamer." Verschrikt keken de jongens elkaar aan, maar Joop dacht: „Neen, ik zeg het toch niet, Piet heeft al ellende genoeg er van!" Toen Joop stil naar boven was gegaan, Moeder voor het avondeten was gaan zor gen en Vader zat te lezen, had Piet allen lijd om over het gebeurde na te denken; hij voelde best, dat hij misbruik maakte van de goedheid van Joop. Wat zou die Joop daar nu zielig alleen zitlen! Piet kreeg hoe langer hoe meer medelijden met zijn broer en vóór hij er op verdacht was, liep er een groote traan over zijn wang. Vader, die van achter zijn krant den kleinen baas in de gaten had gehouden, kwam naast hem op den divan zitten cn vroeg: „Wal is cr, kerel, doet de voel zoo'n pijn? Verte! toch eens precies, hoe het gebeurd is!" Piet snikte het uit en stamelde: „Ik, ik deed het zélf, eh niet Joop!" „Wat zeg je me nou?" verbaasde Vader zï$, „jij zat toch op de wip on „Neon." schudde Piet, „ik stond er op en Joop wou me helpen en toen viel ik on Joop kon het niet helpen en mag hij nu naar beneden?" Even zat Vader ernstig na te denken en Moeder, die op de hullende stem van Piet was komen toeloopen, zei alleen: „Maar Piet!" Vader ging naar de gang cn riep: „Joop, kom eens beneden!" Joop kwam binnen en keek verbaasd van Vader naar Piet en toen naar Moeder. Va der knikte hem eens toe en vroeg lachend: „Zoo, Joop, vondt jij, dat Piet al straf ge noeg had en wou je hem van de rest af helpen? Dan zullen Moeder en ik dat ook maar vinden en er niet meer over praten." Moeder klopte Joop op zijn schouder cn PietPiet greep in zijn zak, haalde zijn grooten sluiter er uit, dien hij pas van Oma gekregen had, rolde 'm naar Joop toe en verborg beschaamd zijn bol in de kus sens op den divan. ANNIE LEMMENS. (Nadruk verboden). 1. Pietje heeft een vaas gebroken En blijft heel bedremmeld staan, Juist als 't ongeluk gebeurd is, Koml zijn Moedertje er aan. 2. Vraagt Maar Pietje, vent, wat scheelt je? Waarom ben jij plots zoo wit? Ren je ziek? Of is 't iets anders?* - Zeg eens, wat cr achter zit! 3. Moedei doet nog heel wat vragen. Maar ons Pietje antwoordt niet. Tot Moes eind'lijk boos gaat worden En zegt: Antwoordt nu toch, Piet! Pieterbaas begint te huilen. Moes krijgt meelij, zegt: Kom, vent, Als er 'n ongelu^, gebeurd Is Als je stout geweest soms bent.... .„v. iï.ui' 5.'o En na lang en hevig,snikken, Zegt Piet, wat er is geschied. Zoo, zucht Moeder, eind'lijk komt dan 't Aapje uit de mouw bij Piet! Kleine Toos is in de kamer, (Zij is Pietje's Jongste nicht) Houdt plots op met spelen, vraagt dan Met haar ernstigste gezicht' 7. Tante, weet u dat wel zeker? Och toe, Tante, kijk eens gauw! Komt er werkelijk een aapje, Een leuk aapj' uit Pietje's mouw? - CARLA HOOG. (Nadruk verboden.) door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Moeder, kunnen bloemen spreken? Hebben zij een eigen taal? Luist'ren zij ook graag naar sprookjes Of een ander mooi verhaal? O, ik zou zoo dolgraag weten, Of een bloem wat kan verstaan En begrijpen, dat de wacht houdt, Als zij slaapt, de lieve maan! (Nadruk verboden). Moeder, raad eens, wat 'k zou willen! Dat ik één dag 'n bloempje was. Dan zou 'k weten, of ze praten Met elkaar en met het grasl O, ik vraag aan 't bloemenfeetje, Of ze m'in mijn droom vertelt, Hoe het mot de lieve bloempjes En hun babb'len is gesteld! 1. Midden in het groote bosch Dansten kleine elfjes-fijn, Zwevend tusschen boomen door Wat zou daar te doen wel rijn Zilverglans, de Koningin, Vierde haar verjaardagsfeest Alle elfjes uit haar rijk, ook, zijn erbij geweest! II van zilverkant W ii-. 'ihi dun als spinnerag, Elfjes hadden die gemaakt, Zoo als 't er nooit een zagl 4. 'n Paddenstoel, dat was haar troon. Vrlend'Iijk keek zij in het rond, Wuivend naar het Elfenvolk. Wat zij 't allermooiste vond? 5. Een heele langen glimwormsloet, Lichtend over 't feostlerrcin. 't Was er vast niet donkerder Dan bij held'ren maneschijn. Toen het feost ten einde liep. Reed do Feeënkoningin In een echte gouden koets, Die verlicht was binnen-in. 7. Maar. waar bleef de Koningin? Vreemd, dat ik nu niets meer zag En alleen maar heel goed wist, Dat.. ik in mijn bedje lag! 'k had gedroomd van 't Elfenfeest, Maar op eens was alles uit... 't Maantje, dat begreep het wel En.... keek lachend door de ruit! (Nadruk verboden.) De beste koffie, Hulsko'a Seinkoffiekost nu 25 ct. per pond I Hulsko heeft één soort: het bestel In gepatenteerde, luchtdichte verpakking. - Vraagt Uw Winkelier I svurnc DE KOFFIE WAAR PIT IN ZITI WIE O. Beste meisjes cn jongens! Nu weten jullie dus op welke verandering ik dooldo in mijn laatste brief voor mijn vacantie: voortaan zal ik de plaats van Oom Pim innemen en naar ik hoop niet alleen in de kinderkrant, maar ook in jullie kin derhart. Ik zal er mijn uiterste best voor doen, dat jullie van mij even zooveel gaat houden als van hem cn liefst nog meer, net als van een echten oom, die altijd wat voor zijn nichtjes en neefjes meebrengt, al is het maar een vroolijke bui en oen zak met apen- nootjes. Ik kan jullie ook wel zeggen, dat ik geen oude oom ben. Ik ben zelfs nog jong en zou dan ook zoo graag willen, dat jullie mij als een oudere, groote vriend ging beschou wen, die je heusch wel andere dingen kunt vertellen dan alleen, dat het zulk mooi of slecht weer is geweest. Vertel mij ook maar gerust de geheimpjes, die je aan jo vrien dinnetjes en vriendjes zoudt vertellen. Gelukkig kennen wij elkaar voor het grootste deel zoo'n beetje, doordat ik wel eens verhaaltjes over Oost-Indië schreef en in den laalsten tijd wel eens een enkelen keer voor Oom Plm inviel, maar niet in het minst omdat ik het almachtig aardig vond met alles wat de kinderkrant betrof op do hoogte te blijven. En nu krijg ik warempel voortaan jullie briefjes lo beantwoorden. Ik wil niet zeg gen, dat het geheel onverwacht kwam, want ik zag het al aankomen, dat Oom Plm het te druk zou krijgen, wat ook de reden van do groote verandering is. Toch vind ik het aan den anderen kant een verrassing on een groote ook. Want het lijkt mij heerlijk elke week met jullie in verbinding te staan om jullie daardoor nog beter tc loeren kennen en zelfs met jullie vertrouwd tc worden. Kinderen, dieren cn al wat dicht bij do natuur stant, zijn mij lief en daarom twijfel ik cr niet aan of wij zul len het wel mot elkaar kunnen vinden. Voorloopig zal ik de verzorging van deze rubriek op dcnzelfden voet voortzetten. Mocht het zijn, dat ik haar door een kleine verandering na deze groote voor jullie nog aantrekkelijker kan maken, dan zal ik daar voor alles in het werk stellen. Wel had ik graag, dat jullie allen even opgaf hoe oud je bent cn wanneer jc jarig zijt. Ik ben het op 14 Februari uls jelui dat misschien wilt weten. Verder heb ik nu dus de beschikking over de groote doos met plaatjes en bonnen en al direct zio ik, dut ik een groote voorraad Dobbclmann-, Busslnk-, Coclingh-, Rood- band- en Velplanlonplaatjes heb, maar geen nieuwe boekenbons cn maar weinig Sunlight- en Vimbonnen. Het overige gaat wel en aan genummerde aanvragen wil ik in do toekomst ook wel voldoen. Ook Plcines Dlerenplaatjes, fechoeji- sraeerpennihgen cn Droste bonnen heb ik In overvloed. Zio zoo nu weten jullie ook hoover de voorraad strekt cn zal ik eens gaan beginnen aan jullio briefjes. Een an der keertje schrijf ik misschien wel eens wat over mijn vacantie, welke ik dit jaar In Egmond aan Zee heb doorgebracht, ook al omdat Oom Pim eerst, dc beschrijving van zijn vacantiorcis zal afmaken, zooals hij jullie beloofd heeft. Ik laat hior dus eerst oom Pim aan het woord, die een tocht gaat maken. Naar hot Lago Maggiore cn de Borromeïsche eilanden. Op zoo'n reis is het moeilijk te vertellen wat nu het mooiste was. Toen ik op het Lago Maggiore voer en op Isola Bella aan land ging om dat kleine eilandje, dat het mooiste is van dc Borromeïsche eilanden, eens te bezichtigen, stond voor mij en ook voor m'n reisgcnooles vast, dat dèt wel het mooiste van dc reis was! Maartoon wo con paar dagen later het geweldige kerk hof in Milaan met al z'n prachtige beeld houwwerken zagen, toen zeiden we: dèt had ik van m'n leven niet willen overslaan! Ditmaal zouden we dus dezen dag door brengen op het Lago Maggiore, waarvoor we dan eerst per boot over het Lago di Lu gano naar Pontc Tresa gaan om vandaar per trein hetgeen een prachtigcn tocht van een half uur is, naar Luino te gaan. Intusschen hebben we bezoek gehad van dc doanen cn wel op dc boot. Dat zijn daar zeer strenge maar ook zeer welwillende menschen. Alle passen worden ingenomen, gecontroleerd en van een stempel voorzien, waarop staat, dat je dien dag van Zwitser land naar Italië do grens bent over gegaan, 't Is de eerste koer wel interessant, maar als je dat op 3 boottochten en autotochten zes maal moet beléven, nou, dèn begint het vervelend te worden. Als je in den trein zit rijdt je ook heele stukken langs dc grens die bestaat uit een geheel gazen hek, waar boven nog prikkeldraden zijn gespannen. Tusschen die draden zijn kleine electrischo belletjes bevestigd, die direct waarschuwer» als er iemand overheen klautert! Dan zijn do grenswachten in hun eigenaardig groen costuum met jagershoedje er direct bij, want op regelmatige afstanden loopt do grenswacht met geladen karabijn De boottocht van Luino zoek het op do kaart maar eens na naar Isola Bella (Het schoone eiland) duurde ongeveer VA uur; dat waren ook VA uur van ongelooflijk ge not; het strakblauwe meer, dc stralende zon, in de verte de sneeuwruggen der hooge bergpassenmidden op de boot bet buf fet, dat door die dorstige Hollanders noga! eens bezocht werd. 'k Heb nog nooit zoo veel kwast of vermouth met spuit gedron ken als op deze reis! Maar... de Hollanders hadden niet alléén dorst; er was een gezelr schap Amerikanen aan boord, dat even erg naar koude drank snakte als wijl Op Isola Bella hebben wc een aardig poosje vertoefd. Een leuke aankomst daar; 't is nèt kermis: allemaal kraampjes met mooie en nlet- mooie souvenirs, die, als je niet bij de pinken bent, soms wel voor den driedubbelen prijs verkocht worden. Je moot daar èfdingen dat het verschrikkelijk is. Ze vroegen mij voor 5 ansichten 10 lire 1.30) en ik nam ze mee voor3 lire 0.39). Dat is nog al een verschil hé? Deze kleino Borromeïsche

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 15