H. M. Koene Jzn. Ir. COZIJNS NAAR DEN STRATOSFEER DE POSTDUIVENSPORT IN ONZE STAD Een taiwecrisis in Frankrijk. Het klassieke land van den tarwebouw en het tarweverbruik, Frankrijk, leidt sinds geruimen tijd aan oogstoverschotten, die de markt in verwarring en daarmee het economisch evenwicht van het land aan 't wankelen brengen. Zooiets pleegt nimmer te gebeuren zon der politieke gevolgen, temeer waar het agrarisch element in de Fransche politiek van oudsher een gewichtige factor is. Frankrijk is een land van boeren. Dit heb ben niet alleen de economen vastgesteld, ook literatoren die het land bereisden als Strindberg hebben hetzelfde gedaan, en een gewoon vacantie-tocrist behoeft maar eens een auto-tocht door Noord-Frankrijk en Normandië te maken, om van deze waarheid overtuigd te zijn. Bijna de helft van de bevolking bewerkt de aarde. Het is de Parijsche correspondent van de Frankf. Zeitung, die in verband met de gememo reerde crisis op dit verschijnsel wijst, en er aan toevoegt, dat van het welvaren van de boeren het welvaren van een groot deel van handel en industrie' afhangt. Wij in Holland zeggen: „Gaat 't den boer goed, dan gaat het ons allemaal goed." Bovendien vormen de Fransche boeren het hoofdleger van de Fransche kiezers, te meer waar een niet gering deel van de in- dustricwerkers uit geëmigreerde Polen en Italianen bestaat, die geen politieke rech ten bezitten. liet spreekt dus vanzelf dat elke regeering zeer sterk rekening moet houden met het welzijn der boeren, en spe ciaal van do tarweboeren, want behalve in de befaamde wijnstreken wordt hoofd zakelijk in Frankrijk tarwe verbouwd. Ja, zelfs de wijnbouwer heeft naast zijn wijn bergen meestal nog tarwc-akkers In den vorm van tarieven, contingentee ring en invoerverboden hebben allo regen ringen den boer rijkelijk gesteund, zoodat de tanveprijs ver boven den prijs der we reldmarkt uitging. Bovendien heeft de toe passing van machines benevens het ge bruik van moderne mestproducten cn van uitgezocht zaad alles zooals, in mindere mate. bij ons de opbrengst van den bo-- dem stelselmatig verhoogd, met liet gevolg dat Frankrijk sedert 1932 aan chronische tarwe-overschotten lijdt. Do natuur zendt geen rampen die deze overschotten com penseeren, zoodat bij liet inhalen van de oogst vorig jaar nog toen millioen dubbele centenaar in de schuren lag. En dit jaar de oogst is al binnen, maar de berekening kon nog niet officieel worden opgemaakt wordt een overschot verwacht van twin tig tot vijfentwintig millioen! Van een land dat tot dusver graan in voerde is Frankrijk een land geworden dat tarwe moet uitvoeren, maar het niet kan vanwege den hoogen prijs! De. prijs is doqr het groote aanbo_d.,in hc,t, binnenland ^wijl bijna tot de helft gezonken, maar (lit is nog niet voldoende om het buitenland'tot af nemen te prikkelen. De maatregelen van den staal hébben het euvel niet kunnen verhelpen, al hebben zij den bclastingb.e taler al heel wat gekost. De vastgestelde minimumprijs wordt alleen betaald door de overheidslichamen, de legerleiding, etc., maar de molenaar krijgt-zijn product door gaans veel goedkooper. De boeren .zijn wel verplicht beneden den officieelen prijs tc verkoopen, willen zij met hun voor raden niet blijven zitten. En daarbij komt dat het leven voor hen aanzienlijk duurder is geworden. Verleden jaar heeft deze toestand al tot een soort opstand onder de boeren geleid. Dit jaar hebben de molenaars de koppen bij elkaar gestoken en in Parijs op een bui tengewoon congres gcmccnschappeliik be sloten zich niet aan den w ettelijken mini mumprijs te storen! De minister van justi tie is nu wel een scherpe actie begonnen om ontduikingen te beletten, maar hij kan tenslotte niet naast lederen boer of mole naar een gendarme zetten. liet vraagstuk is een politiek probleem geworden. De socialisten- die niet aan de nationale regeering deelnemen, maken van den hachclijkcn toestand gebruik, en ver sterken hun propaganda voor een door hen reeds' sedert jaren verlangd slaatstarwc- bureau. Hun aanhang op het olatteland schijnt aanmerkelijk te stijgen, een ver schijnsel dat het door Doumergue graag gebezigde dreigement van Kamerontbin ding wel zeer moet verzwakken. Alen cischt dat de uitvoer van staatswege zal geschieden, maar hoe zal de regcering zonder haar spaarpolitick op tc ceven, mid delen vindon om de Fransche tarwe, die bijna 80 duurder is dan de prijs op de wereldmarkt, exportabel te maken. De maatregelen, die de landbouwminister be raamt, zullen binnnn enkele dagen bekend worden. Hij heeft daarbij een gelukje, na melijk in zooverre dat door de droogte in Amerika de wcreldprijs vrij belangrijk is opgeloopen. Toch zullen geweldige gelde lijke offers van Fransche zijde onvermijde lijk zijn. Iloudt men vast aan het overschot van 20 millioen dubbele centenaar dan staat de Regcering voor een bedrag aan uitvoerpremies van een milliard franc! Misschien zal zij vinden daarmee de rust in het land niet te duur te hebben ge kocht scherpen aanval gedaan op de wijze, waar op de gidsen der West-Europeesche locris tenbureaux hun toeristen rondleiden langs de traditioneele cultureele monumenten en bezienswaardigheden en angstvallig de voor het oog en het gemoed van sight- seeers kwetsende tafereelen mijden. Ehren- burg stelt daartegenover dan wat hem bij het weerzien na lange afwezigheid in zijn eigen geboorteland heeft getroffen, zooals wat hij noemt „onze nieuwe menschen" en nieuwe sociale instellingen, en dringt er bij de buitcnlandsche toeristen op aan, niet te verzuimen daarvan eveneens kennis te nemen. Hij geeft daarmede uitdrukking aan zijn bedoeling, er den buitenlandschcn loeristen op te wijzen, dat wat zij in de speciaal voor licn ingerichte hotels erva ren met het werkelijke leven in den Sov jet-staat niets heeft uit tc staan". Wij maken gaarne amende honorable voor het feit, dat ook wij zij T in com missie tot het vestigen van een absoluut onjuisten indruk hebben bijgedragen. Een correctie en een amende honorable. Wij hebben een goede week geleden in ons buitenlandsch overzicht een aanklacht tegen den Sovjet-staat gepubliceerd, afkom stig van Ilja Ehrenburg. tegen de Potemki- nade die door de Sovjet ten opzichte van buitcnlandsche toeristen zou worden toe gepast. Het blijkt ons nu, dat wij bet slacht offer zijn geworden van een ongeoorloofde methode, door een correspondent van de „Times" toegepast, die oen boutade van den Russischen schrijver heeft misbruikt door passages buiten hun verband te plaat sen en daardoor een gansch ander beeld te geven dan door hem is bedoeld. „In werkelijkheid heeft Ehrenburg een MACEDONISCHE ACTIE IN BURGARIJE. Sofia, 17 Aug. (V.D.). De politieke poli tie te Sofia heeft aldaar de drukkerij ont dekt, waar het illegale blad van de Moce- donischo revolutionaire organisatie van Iwan Michailows werd gedrukt. Het laat- ste rummer van het 1 lad „Svoboda ili Smrt' is eenige dagen geleden verschenen. De politie kon een der redacteuren arres teeren, die verklaarde, dat de oplage drie a zes duizend exemplaren bedroeg. Hij wist niet wie aan het blad medewerkten, want de met de schrijfmachine geschreven copy bereikte hem altijd in blanco enveloppe. Do politie ontdekte verder, dat op de zelfde drukkerij ook de manifesten werden gedrukt, die de Macedonische revolutionai re organisatie den laatstcn tijd in Sofia heeft verspreid en waarin legen het Bul- gaarsche leger en de Bulgaaröche regee ring werd opgeruid. Eenige studenten, die z:Ch aan verspreiding ervan hadden schul dig gemaakt, werden eveneens gearres teerd. DE KATHOLIEKEN EN DE SPAANSCHE REGEERING. Madrid, 17 Aug. (V.D.). Het Katholieke dagblad „El Debate" meldt, uit San Se bastian, dat de leider der Spaansehe Volks partij Gil Robles op den terugweg van zijn in het buitenland doorgebrachte huwelijks reis te San Sebastian een bespreking heeft gehad met de Katholieke leiders Lucia en Aizpun. Volgens genoemd blad zou de be spreking tussclien de drie Katholieke lei ders tot resultaat hebben gehad, dat zij vooyrieméns zijn de regcering hun verdere steun te onthouden wanneer deze haar zwakke 'houding inzake de Catalaansche kwestie -niet laat varen en ten spoedigste een bevredigende regeling .tot stand brengt. TWINTIG JAPANSCHE SCHOOL- KINDEREN BEDOLVEN. Tokio, li Aus. (V.D.j. Een twintigtal Japansche öchiAdkmdcren', die onder lei ding van een onderwijzer een uitstapje maakten ip cle bergen nabij het dorp ,)vara- toe, wilde in een zandheuvel een hol gra ven. Toep men reeds zeer ver gevorderd was en de kinderen zich allen in het hol bevonden, stortte de zandrnassa plotseling in. Reddingsbrigades werken koortsachtig aan.de uitgraving van de slachtoffers, doch men. vreest, dat geen der kinderen levend gered zal worden. Woningim ïchting en Kunsfmiverheid Torenstraat no 1 toek Plantsoen West GEEN VERLAGING DER INVOER- RECHTEN IN AMERIKA. Washington, 17 Aug. (Reuter). De mi nister van landbouw heeft verklaard, dat men in de Ver. Staten niet vóór den winter het gevolg zal merken van de groote droog te gedurende de. zomermaanden cn dat geen verlaging der invoerrechten voor levens middelen wordt overwogen. TUREN NAAR NED.INDIë ONDER CONTROLE. Tokio, 10 Aug. (V.D.) De wet tot be scherming van den handel, die 1 Mei 1.1. van kracht is geworden, wordt thans voor het eerst toegepast cn wel tegen Japansche handelaars, die katoenen manufacturen naar Nod.-Indië exportecren. Hier wordt verklaard, dat de invoer van Japansche katoenen manufacturen, vooral onbedrukte, zoo'n omvang heeft aangeno men, dat de regeering van Ned.-lndië de Japansche regeering heeft verzocht, den uitvoer te controleeren. Daar Tokio vreest, dat een ongecontroleerde uitvoer belemme rend zou kunnen wérken op do handels onderhandelingen te Batavia, heeft de Ja- panscho regeering besloten, de wet tot be scherming van den handel tegen deze exporteurs toe te passen. DOOR PADDESTOELEN VERGIFTIGD. Brieg, 17 Aug. (V. 1).) Een arbeidersge zin van vijf personen te Ilerns'dorf in Silczie gebruikte een maaltijd van zelf gezochte paddestoelen. Korten tijd later toonde het heele gezin vergiftigingsverschijnselen en na eenigen tijd overleed de vrouw aan de gevolgen. Twee zoons verkecrcn in levens gevaar MUSSOLINI EN SCHUSCHNIGG IN FLORENCE. Rome, IS Aug. (Reutel')- Het telegraaf- agentschap Slephani bevestigt, dat de ont moeting lusschen Mussolini en Schuschnigg plaats zal hebben tc Florence, tijdens de manoeuvres van het Ituliaansche leger in die streken, EEN BEROEP OP DEN STERKEN MAN. New-York, IS Aug. (Reuter). De voor zitter van den bomt van Amerikaansche textielarbeiders heeft 'verklaard, 'dat alleen Roosevelt in staat is eeTï algemecne staking te voorkómen. ONDERHOUD CCHUSCHNIGG— MUSSÖLINI. Rónie, 17 AUg. (Rdutei). Het onderhoud tusschen Schuschnigg: en-Mussolini, dat op de volgende week is vastgesteld, zal waar- chljnlijk plaats hebben op het terrein der manoeuvres van het Italiaansche leger. De officieuss aankondiging, dat het onderhoud zoo spoedig zal plaats hebben, heeft to Rome algemecne verrassing gewekt in verband met de groote belangstelling, die Musüóllni voor de manoeuvres heeft. Hij hoopte onderzoekingen te doen tot zelfs tusschen 15.000 en 17.000 Al. hoogte Hour Havcnne, 18 Aug. (Reuter). Van nacht is men druk bezig geweest met de toebereidselen voor de opstijging van ir. i Cozijns naar den stratosfeer. In een onder houd met dc pers heeft ir. Cozijns verklaard, dal alles goed gaat. De wind waait met een snelheid van 40 K.M. uit een gustige rich ting en vermoedelijk zal de ballon naar een plaats worden gedreven tusschen Zwit serland en München. Ir. Cozijns heeft berekend, dat hij van avond om zes uur of althans een uur vóór zonsondergang zou kunnen dalen. Hij hoopt onderzoekingen te kunnen doen tusschen G000 cn 15.000 M. hoog cn ook tusschen 15.000 cn 17.000 M. Hij wil er zich op toeleggen de verschil lende kosmische uitstralingen te scheiden, want deze stralen zijn volgens hem zeer gecompliceerd. Door naar scheiding te stre ven, wil hij trachten de verschillende soor ten van stralen te indentificeeren en haar richting te bepalen. Behalve parachutes, be stemd voor eigen gebruik nemen de luchi- vaarders valschermen mee, waaraan de in strumenten in geval van nood kunnen wor den bevestigd. In den vroegen ochtend seint Reuter na der, dat om 0.35 Amsterdamsche lijd de stratosfeerbol aan de ballon bevestigd is. Te half een begon de vulling, waarvoor drie wagons met 2700 M3 samengeperst water stofgas, dat een spanning heeft van 100 at mosferen zijn aangevoerd. Weldra begon de ballon Je zwellen. Hedenochtend 'om 6.19 uur is Ir. Cozijns opgestegen. Als ballast heeft de ballon zakken zand tol een gewicht van 1000 K.G. alsmede 250 L. water in van elkaar gescheiden reservoirs, tezamen 300 K.G. wegend. Een onderhoud met ir. Cozijns. Brussel, 18 Aug. (V. D.) Voor zijn op stijging met de Belgische slratosfcerballou ontving ir. Max Cozijns hedenmorgen tegen 5 uur nog eenige persvertegenwoordigers, wien hij mededeelde, dat de laatste voorbe reidingen nog eenige moeilijkheden hadden meegebracht, vooral het bevestigen van den zwaren gondel aan het ballonomhulsel. Cqzijns had echter goeden moed, dat het geluk met. hem zou zijn cn alles goed zou afloopon. llij geloofde, dat zijn vlucht zeer belangrijke wetenschappelijke resultaten zou hebben. De familie van dc beide stra losfeer-vliegers Cozijns en Van der Eist blfeef tot k^-art over 5 op het terrein en ijdm toen afscheid. Tc 6.1G uur werd de bdljon naar het midden van het veld ge bracht en te 6.19 uur riep Cozijns „Tot weer ziens" en even later „Allés los". Dc menigte juichte dc ballönvaarders luide toe en de halion schoot loodrecht in dc blauwe lucht omhoog. Beneden was het bijna windstil. Op grooterc hoogte dreef de ballon echter naar het Oosten, vervolgens naar het Zuid-Oosten en toen hij nog ver der was gestegen tenslotte naar het Zuiden. TOENEMENDE ANIMO Wat een leek versteld doet staan, als een insider over de duiven sport gaat vertellen Wie Maandags ons blad inziet, zal daai regelmatig de uitslagen van gehouden wed- luchten van posUUnvenvereenigingcn vin den. En als het U, lezers, die géén postdui ven houdt, gnat zooals mij, dan begrijpt U er net zooveel van als ik, tot voor enkele dagen, namelijk niets! Je leest ze wel en méér ook niet. En ik, ik heb gezegd: Wat een liefheb berij voor die postduiven, er komen hier steeds meer vcreenigingen: Dc Luchtpost, dc Reisduif, de Ordonnans, de Zwaluw, enz. Daar moet ik eens wat méér van weten en m'n lezers van vertellen! Het is een geweldige liefhebberij, die door degenen, die er zich voor interesseeren. als het hoogste beschouwd wordt. Iedere lief hebberij is voor degenen, die er zich mee bezig houden, liet gewichtigste wat er on der de liefhebberijen hestaai. De houder van een paar kippen en een haan, tezamen geborgen in een hok, waant zicli een groot hoenderpark-bezitter. De eigenaar van een aftandsche fiets mot een T.T.-stuur van 98 cent voelt zich een zosdagen-renner met allures h la Pijnenburg cn Wals. De bestuurder van een rammelend Ford- je, model 1910, met wuivende spatborden en rinkelende portieren, voelt zich deelnemer aan een concours d'élégancc en heeft de illusie, dat hij inleen gestroomlijnde Rolls Róyce zit. De leerling-verslaggever, die voor het Uit- huizermedensche ..Dommelaartje" een b- lichtje van een verkeersongeval heeft ge maakt, waarbij hij persoonlijk een onder houd heeft gehad met den verbalisant-oog getuige, loopt rond met cn satisfactie, alsof hij president Roosevelt voor dc New Y'ork Herald heeft gcinterviewd. De bezitter van een hok met postduiven waant zich eigenaar van een hangar met postjagers, enz. enz. Zoo zouden we kunnen voortgaan, maar daarmede komen we niet aan^ een eind, want aangezien het Amersfoortsch Dagblad Zaterdags slechts 1 bladen heeft, ieder be staande uit 4 pagina's, elk van 5 kolom, is dö plaatsruimte beperkt. Wij zouden het elan ook hebben over der genen, die zich in dc oogen van hen, die zich er niet voor iuteresseeren, postjager- bezitters wanen, of te wel dc postduiven- liefhebbers, waan an er in onze stad zoo vele zijn. U ziet ze wel eens loopen met zoo'n klok; U ziet ze Zondags wel eens in hun tuin staan staren in do lucht. Nou, dan zoeken ze heusch niet naar een vliegmachine of naar de richting van den wind. Dan kijken ze aleen of hun duiven nog niet binnen komen van dc wedvlucht, die 's morgens is aangevangen op tientallen kilometers af stand van het hok. Welnu, die menschen, die nóch naar de lucht staren om dc luchtschrijverij te be wonderen, nóch orn tc zien of er regen op til is, zijn vcrecnigd in een vereenigir.g, welke öp zichzelf weer een afdceling is va:i den Ned. Algem. Bond van Post dui venhou ders, die zich vooral belast met het verzen den. Alle bij dien hond aangesloten leden zenden voor een wedvlucht hun deelnemen de duiven naar Roozendaal, vanwaar zij per trein onder geleide vervoerd worden naar die plaats in België of Frankrijk, ook wel Spanje, van waar zij worden losgela ten. Zoodra zij gelost worden, wordt per radio bekend gemaakt hoe laat zij zijn los gelaten. De duiven zijn dan Vrijdagsavonds allen voorzien van een ringetje aan de pootcn. Daarna worden per vereeniging alle klok ken in het vereenigingslokaal onder toe zicht verzegeld, nadat zij precies gelijk ge zet zijn. De animo Yoor zoo'n wedvlucht is niet gering. Veertien dagen geleden ging er een speciale trein met Hollandsche postduiven de grens over: 37.000 stuks jonge duiven, die tegen elkaar den strijd zouden aan binden! Als de duiven nu weer terug komen, moet het .ringetje van de poot gehaald worden, waarna dit in een speciaal buisje wordt gedaan. Dit buisje gaat in een bepaalden stand in de klok, waarna deze afslaat; op een strook papier wordt dan afgedrukt hoe laat dit geschiedde. De verzegelde klok wordt dan weer ingeleverd, waar na door den officieelen rekenaar wordt uit gerekend. welke duif het eerst binnengeko men is, of beter gezegd, het eerst geconsta teerd werd. Weet U nu wat het betcckcnt als er in zoo'n uitslag staat: aangewezen 10 cent en aangewezen 25 cent? Weet U dat niet? Sedert ik een praatje heb gemaakt met een der vooraanstaande personen uit dc wereld der postduivcnliefhcbbcrs alhier, weet ik er wèl wat van. Dat beteekent, dat de duif, waarop door den eigenaar 10 cent of 25 cent zijn gezet, alle dubbeltjes of kwartjes ontvangt als hij nummer een aan komt, van dc duiven waarop deze bedragen zijn gezet. Per vereeniging mag iedere eigenaar slechts op 1 duif een kwartje en op één een dubbeltje zetten. En weet U. hoe 'het komt, dat de duiven op vaak meer dan 1000 kilometer afstand van hun hok precies weten waar zij heen moeten? Neen? Ik weet het ook niet, omdat nog niemand daarvoor een verklaring heeft we ten tc vinden! Men schrijft hef. toe aan hot instinct der beesten. Weet U hoe groot de snelheid der duiven is? Deze varieert van 7001800 Meter per minuut of te wel van 4212C kilometer per uur! Weet U wanneer er wedvluchten worden gehouden en welke soort wedvluchten er zijn? Ei' wordt gevlogen van half April tot October. In dat seizoen worden georgani seerd oude duivenvluchten, dit is voor duiven ouder dan 1 jaar; jónge duiven vluchten en na-vluchten. Deze laatsten zijn voor oude duiven cn duiven, welke in hun eerste levensjaar nog niet aan een wedvlucht hebben deelgenomen. En 'swinters dan? Dan worden er tentoonstellingen gehou den, waarin duif tegen duif wordt beoor deeld en hok tegen hok. De kweekerij van de duiven mag', als het goed is. niet vóór Februari worden aan gevangen. Nu U, lezers, dit alles van de postdui vensport hebt vernomen, vindt U het nu nóg overdreven, als een postduivenliefheb- ber fier met z'n klok huiswaarts keert, wanneer hij weet, dat zijn duif de eerste was Neemt U het hem dan nóg kwalijk als hij trots naar zijn duivenhok staat te kijken, gelijk Balbo naar zijn eskader vliegbooten? Neen Ik óók nietA. FRANKRIJK STELT EEN VOORBEHOUD. P a r ij s, 18 Aug. (Reuter). De Fransche regeering heeft thans ook officieel toege geven aan den wensch der Oostenrijksche regecring, die dc verleden jaar gegeven toestemming tot uitbreiding van het effec tief van het Oostenrijksche bondsleger. mot een jaar verlengd wenscht te zien. De Fran sche regecring liccft het voorbehoud ge maakt, dat boventallige troepenmacht tot geen andere doeleinden dan voor handha ving van de rust en orde in het land zul len worden gebruikt. Wanneer de bestaan de moeilijkheden zullen zijn overwonnen dienen de overtallige soldaten ten spoedig ste te worden ontslagen. Volgens de Echo de Paris is deze laatste clausule opgenomen, om tegemoet te komen aan de bezwaren der Joego-Slavische re geering, die de Oostenrijksche regeering er van verdenkt door uitbreiding van het bondslegcr en de groeiende Oo.stenrij'ksch- Italiaanschc macht op deze wijze te wil len versterken. iJAPAN WIJST RUSSISCH PROTEST AF Het verschuilt zich keurig achter de Mandsjoerijsche onafs hankelijkheid Tokio, 17 Aug. (V.D.). Het Japansche ministerie van builenlandsche zaken heeft de Russische bezwaren tegen de arrestatie der Russische ambtenaren bij den Chinsc- schen Oosterspoorweg beslist afgewezen met de verklaring, dat de Japansche re geering zich niet mengt in de aangelegen heden van de Mandsjoerijsche justiliecle organen, die volgens dc grondwet geheel onafhankelijk van Japan zijn. De gearresteerde Sovjet-on derdanen blijven in hecli. tenis. Tsjangtsjoen, 17 Aug. De regeering van Mandsjoekwo heeft gisteren in een Ka binetszitting de jongste gebeurtenissen in verband met den Noord-Mandsjoerijschen spoorweg besproken. De minister voor ver keerswezen verklaarde, dat dc schuld der gearresteerde Russen aan de explosie van den Japanschen muniüelrein bewezen was. Derhalve achtte do reegeering van Mand sjoekwo zich niet meer gerechtigd Sovjet- onderdanen bij den Chineeschen Ooster spoorweg aan to stellen. Eenige der gearresteerde Sovjet-beamb ten dreigen in hongerstaking te gaan, wan neer zij niet in vrijheid worden gesteld. EEN TREFFEN VAN BEIDE ELFTALLEN VAN H. V. C. EN DE SPARTAAN. Uit dezelfde school. Nog geen drie weken zijn verloopen sinds den dramatischen avond, die de beslissing voor het kampioenschap van Nederland bracht en nu reeds is de nadering van het nieuwe voetbalseizoen in velerlei opzichten merkbaar, men denke o.a. aan het Arol- tournooi cn de Zilveren balwcdstrijden, etc. Ook in Amersfoort staan wij officieus aan den vooravond van de competitie. IT. V. C. heeft het beginsignaal gegeven en opent morgen haar seizoen door met twee elftallen uit te komen tegen De Spar taan, Amsterdam. II. V. C. heeft Dc Spartaan daarom als tegenstander gekozen, dat men een verge lijking zal kunnen treffen tusschen twee ploegen, welke onder denzelfden oefenmees- ter, n.l. den lieer Van Kol, getraind hebben, hoewel de techniek van Dc Spartaan beter verzorgd zal zijn dan van II. V. C., aange zien deze club reeds langer onder leiding staat van den oud-Ajaxicd. Alzoo kunnen de sportliefhebbers morgen weer getuige zijn van een sportieven wed strijd, waarin vooral de techniek wel de boventoon zal voeren. Zij nog vermeld, dat de trainer bij de wed strijden op het sportterrein Birkhovcn aan wezig zal zijn. Hieronder laten wij dc samenstelling der elftallen volgen: H. V. C. II—De Spartaan II- C. Dekkers. W. v. Aarst, IT. v. Zanten. G. v. IToeyen, C. Quint, A. v. Eist. P. Polderman, J. Leeflang, G. J. Caslelein, N. C. Treffers, W. v. Wilpcn. O— B. Sloep, Fabre, J. Goedknegt, C. Cornelisse, J. Vis. M. Vis, Haye, L. Vermeulen. Wijnand, F. Jansen. J. Jansen. H. V. C. I—Spartaan I. 0 P. A. v. Winterswijk. A. v. d. Pol. G. Heitman. A. v. d. Pol, D. Stam, J. v. d. Linden. G. Ramselaar, J. Kok, A. v. Appeldoorn, J. H. Emo, P. Wassink. N. G. v. Pietersom, H. N. Lammers, J. La Croix, Th. Meyer, F. W. Ohm. R. Gerrand, P. Ohm, C. Blokzijl. J. Zwaai, B. J. Geysen. B. J. Oerlemans. ARBEIDERS SPORTBOND. Morgen wordt blijkens een advertentie in dit blad een voetbaldag gehouden op het ter rein van den N. A. S. B. aan den Soester weg.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 2