NIEUWE BESSEN DEFENSIEBEL AN GEN EN IIET ZUIDEN OEFENINGEN VAN DE LICHTE BRIGADE DREIGEND TEKORT AAN GRAAN SLIJTERIJ S.H. MASSA HAVIK 41 -AMERSFOORT-TEL. 292 DUITSCHER KWALIJK BEHANDELD Onze Postvliegers onderweg S.D.A.P. BESTAAT 40 JAAR EEN STRANDING BIJ SCHEVENINGEN Wegens vergevorderd seizoen TUINSTOELEN LIGSTOELEN - KLAPSTOELEN met 10 °/D korting A. H. VAN NIEUWKERK N.V. - TELEFOON 543 COMPLETE WONINGINRICHTING HUMORHOEKJE Breda's burgemeester spreekt belangrijke woorden Breda, 20 A. Te/, stadhuizc vonrl gis teren eene receptie plaats, ter gelegenheid van de manoeuvres der brigade. Vele hoofdofficieren en officieren met hunne dames hadden aan deze uilnoodi- ging van het gemeentebestuur gevolg ge geven, zoodat het stadhuiszaaltje gevuld was met een bonte mengeling van geuni- formde officieren, prettiger nagedachtenis aan vroegere tijden, toen het garnizoen hier nog op volle sterkte was. Onder de aanwezigen merkten wij o.m. op de militaire attaché van Engeland, Ma jor Eraser, van Duitschland, Overste Geyr van Schweppenburg en van Frankrijk, lui tenant-kolonel l'Aspinas Fonsegrèvres en voorts tal van militaire en burgerlijke auto riteiten, alsmede vele dames. De schoone secte gaf inderdaad zoo de burgemeester zich kernachtig uitte aan dit krijgshaftig samenzijn een lieflijk cachet. Rede burgemeester. Toen allen zich verzameld hadden, hield burgemeester mr. dr. W. G. A. van Sons- beeck de volgende rede: liet gemeentebestuur verheugt zich, dat U, Generaal-Majoor Fabius, commandant van de Lichte brigade, heeft willen gehoo- ge ven aan zijn uitnoodiging een korte w ij h de gast ten Stadhuize te zijn. De druk bezette tijd van de toch betrekkelijk weinige da gen, aan Uw manoeuvres gewijd, heeft ge lukkig nog een opening voor deze receptie gelaten, en verblijdend is het groote aantal officieren, dat zich aan de Zondagsbezig- hoden en de Zondagsrust heeft willen ont trekken om, nu het gemeentebestuur even verzamelen blaast, daaraan gevolg te ge ven. Dat ook vele dames met U, Mevrouw Fabius, -aanwezig wilden zijn daardoor aan dit krijgshaftig samenzijn een lieflijk cachet gevende waardeeren wij ten zeerste. Wij zijn aldus in de gelegenheid aan een groote schare, die grootcndeels aan deze academiestad schoone herinneringen van opleiding en genoegens bewaart, een bij zonder welkom toe te roepen. Ik vlei mij, dat vooral de velen onder U, die vroeger bewoners van Breda waren, met gevoelens van genegenheid deze stad opnieuw be treden cn dat zij in de komende dagen van inspanning, medewerkend aan goed sla gende oefeningen, aangenaam gestemd zul len zijn aan successen deel te nemen in de omgeving der stad, waaraan zij erkente lijk denken als de plaats hunner eerste op leiding. Heeren Officieren, U begroet ik ook gaarne als een der zeventien vertegenwoor digers van gemeenten in Noord-Brabant en Limburg, die op 25 Juni j.l. aan den Mi nisterraad een adres richtten, waarin ern stige bezorgdheid werd geuit over den ons Leger verzwakkenden invloed der bezuini gingen, deels aangebracht, deels in het wel grauwe licht der toekomst gesteld, en waarin kort doch krachtig werd aangedron gen op maatregelen tot bescherming tegen aanvallen op onze onzijdigheid en ons on afhankelijk volksbestaan, waarvan de Zui delijke provinciën naar men kan den ken den eersten stoot zouden hebben op to vangen. Allerlei factoren werken samen tot de conclusie, dat men meer dan te vo ren op zijn hoede behoort te zijn: -verwach tingen, welke men van den Volkenbond had, zijn niet uitgekomen; geenerlei reden intusschen dezen als nutteloos te kenmer ken, integendeel men lielpe mee zijn wer king krachtdadiger te maken; doch met ge ringe effect moet men rekening houden. Verwachtingen van do Ontwapcnings con ferentie zijn omgezet in dagelijks stijgende ontsteltenis over de toenemende bewape ning der volgen, ver en nabij. De voorzitter der R.K. Staatspartij constateerde dan ook in de vergadering van den partijraad op 21 Juli j.l. te dezer stede, dat buitenlandsche factoren niet zonder invloed kunnen zijn op vergrooting of vermindering van onze weermacht, dat van geleidelijke internatio nale ontwapening op dit oogenblik over de geheele wereld geen sprake is en dat wij daarmede ernstig rekening hebben te hou den. Wij, die slechts op preventieve wer king onzer weermacht bedacht zijn, moeten dus ook een anderen kant uit dan enkele jaren geleden, en wanneer men dan in het Zuiden kennis neemt van plannen om nog eens 25 a 30 millioen op onze defensie te bezuinigen en stellingen leest, niet in de eerste de beste publicaties, welke hierop neerkomen, dat de Ilollandsche waterlinie toch wel dekking geeft, dan wordt men in het Zuiden onrustig van gemoed cn wil men daden zien, waaruit blijkt, dat men evenals vóór 1911 een krachtsontwikkeling nastreeft, die in oorlogsomstandigheden den vreemdeling buiten de grens houdt, in het belang van het geheele land. De burgemeesters hebben in hun adres willen doen uitkomen, dat men. ook in do zen economisch hachelijken tijd, voor do bescherming van do onafhankelijkheid der natie, als het moet, veel over heeft. In oen Oorlog eischt rnon daarvoor goed cn bloed; wie zal weerspreken, dat het beter is ook in dezo financieel moeilijke periode „goed" te eischen, opdat het offer van het „bloed" op de meest zorgzame wijze worde voorkomen. Geen Uwer zal, naar ik vermoed, ver wonderd zijn. dat ik bij deze gelegenheid het adres der burgemeesters heb ter sprake gebracht T heb dat niet gedaan daar voor is hier niet de gelegenheid om er tongen over los te maken, ook niet de Uwe, heer Commandant der Lichto brigade, die wellicht straks een woord zult spreken, doch omdat ik ertoe geleid moest worden door de aanwezigheid van U, die de vol gende dagen in deze Zuidelijke provincie gaat operceren. Zeer zeker houdt dit gee- nerlci verband met ons adres van enkele weken geleden, doch het stemt tot voldoe ning, dat ook door deze manoeuvres wordt voorbereid, wat wij voor onze provincies, voor liet geheele land nastreven: vermin dering van bezorgdheid door maatregelen voor onze beveiliging, vermeerdering van bezorgdheid bij hen, die over verkrachting van onze grenzen zouden denken. Ik wensch U, heer Commandant, doel treffende manoeuvres. Zij mogen slagen! Rede generaal Rabins. Z.E. Generaal II. A. C. Fabius bedankte den burgemeester voor diens hartelijke woorden van welkomst. Spreker waardeerde ten zperst© de goede vvenschcn voor het welslagen der ma noeuvres, doch spreker wilde niet te diep ingaan op 't politieke gedeelte dor rede des burgemeesters. Niet alleen maleriecle belangen maken de weerkracht uit, doch voornamelijk Va derlandsliefde en nationaliteitsgevoel. Spreker droeg dezo streken een warm hart toe, cn het verheugde spreker, dat de geheele bevolking wilde medewerken om deze manoeuvres te doen slagen. Wel hadden zich eenige moeilijkheden opgedaan, van een zijde, van waar men de minste moeilijkheden zou moeten verwach ten, waardoor allo plannen, op deze ma noeuvres, betrekking hebbende, moesten worden omgewerkt, echter vertrouwde spr. dat deze nieuwe opzet zou slagen, wat de beschikbaarstelling van den bodem betrof. Hierna werden ververschingcn rondge diend cn bleef men nog geruimen tijd bij een. Een adves aan den Minister van Economische Zaken R o 11 e r d a m, 18 Augustus. Het Comité van graanhandelaren, de Bond van Neder- J-landsche graan- en zaadimporteurs cn de Vereoniging Amsterdamsche graanbeurs hebben gezamenlijk een adres gezonden aan den minister van economische zaken, waar in zij er op wijzen, dat de voorziening van Nederland met buitenlandsche granen voor menschelijk gebruik en voor veevoeder ern stig wordt bedreigd door de geringe voor raden, die van die artikelen hier te lande aanwezig zijn. Daarbij luiden de oogstbe- richten van bijna alle graanproduceercnde landen zeer ongunstig en niet te voorziene gebeurtenissen van allerlei aard zouden den invoer van granen in ons land kunnen be lemnicren. De voor ons land belangrijke voorraad, r.oodig voor mensch en dier wordt in de eerste plaats tegengehouden door de onzekerheid waarin handel en industrie ver- keeren ten opzichte van een evcntueclc ver laging van de monopolierechtcn. Het verheugt adressanten, dat de Regee ring bereid is aan dit bezwaar tegemoet te komen. Zij wijzen echter op een ander ge vaar en gaan daarbij uit van het feit, dat-d9 toestanden in de internationale graanhan del zich aanmerkelijk hebben gewijzigd, sinds verschillende regeeringsmaatregelen tot steun van den landbouw werden geno men. Nu de oogstberichtcn van de graanprodu ceercnde landen wijzen op een productie ver beneden de normale, is het gevaar, dat in ons land te veel graan zal worden in gevoerd vrijwel uitgesloten. Hierin schuilt tevens groot gevaar, omdat ons land voor de graanvoorzicning, vooral wanneer de thans binnenkomende oogst zal zijn verbruikt, hetgeen met Februari het ge val zal zijn, geheel van het buitenland af hankelijk is. Dit gevaar is aanmerkelijk ver groot door het feit, dat de invoer uit ver schillende landen, o.a. uit Polen, I-Iongarije en de Donaulanden groote bezwaren onder vindt van de op 4 Juni genomen maatrege len ten aanzien \an compensatie. Ons land wordt daardoor aangewezen op Argentinië, de Vereenigde Staten en Canada. De ongun stige oogstberichten uit de Vereenigde Sta len doen echter verwachten, dat voor uit voer geen noemenswaardige hoeveelheden beschikbaar zullen zijn, terwijl Australië en Canada in hoofdzaak voor export van betere tarwesoorten in aanmerking komen. Voor den invoer zal men dus hoofdzakelijk op Argentinië zijn aangewezen. Op 4 Augustus ontving de handel van de Nederlandsche Akkerbouw Centrale bericht, dat graan uit Hongarije, Roemenië, Yocgo- Slavië en Bulgarije, zoolang de binnenland- sclie marktverhoudingen het gewenscht ma ken, eveneens aangevoerd kan worden met de compensatie het liquidceren van oude geblokkeerde saldi. Adressanten dringen er bij den minister op aan alle compensatievoorschriften ten j aanzien van genoemde landen af te schaf fen. BRAND IN GEREEDSCHAPSFABRIEK. Hees, IS Aug. Hedenmiddag brak brand uit in de gcreedschappenfabriek Nepeha te Hees. De brand liet zich ernstig aanzien, de brandweer rukte met groot materiaal uit, na een half uur was men het vuur mees ter. De brand is ontstaan door het springen van een bufs bij de olieoven. Het bedrijf zal worden voortgezet. Verzekering dekt de schade Zijn auto beschadigd en zelf miss handeld door gepeupel te Amsterdam Dc correspondent te Berlijn der N.R.Ci meldt: In een bericht uit Amsterdam in de Deutsche Allgemeinc Zeitung wordt gewag gemaakt van hetgeen de berichtgever als een daad van ruwheid betitelt, welke in Nederland tot dusver zonder weerga was. Een Duitsch vertegenwoordiger van een papierfabriek in Chcmitz zoo zegt de be richtgever zette in de Keizerstraat, zijn auto voor een papierwinkel en ging met den eigenaar over zaken praten. Terwijl hij binnen was, werd zijn wagen omringd door „anti Duitsch agiteerend go pcupel". Dit gepeupel verlangde van den zakenman dat hij den Duitscher uit zijn winkel gooien zou, waaraan deze niet vol deed. Het volk drong daarop den winkel binnen en mishandelde den Duitscher ge durende 15 minuten, sleurde hem op straat en gedroeg zich als wilde beesten. De Duit scher bleef kalm. Nadat dit langen tijd had geduurd, maakten agenten er een eind aan, waarbij twee aanstokers werden ge arresteerd, die zouden worden vervolgd, doch na een kort verhoor op vrije voeten werden gesteld. De politie maakte den indruk zoo zegt de berichtgever niet met dc noodige energie op to treden. Hij noemt verder de houding van de Nederlandsche pers eigenaardig. Zij bericht of onjuist of in het geheel niets over dit geval. De berichtgever veronderstelt da! zulks geschiedt uit vrees dat het Duitsche toeristenverkeer door dergelijke voorvallen zal afnemen. De oorzaak van het relletje was het ver langen van dc omstanders dat het vlaggtje van de Duitsche Automobielclub zou wor den verwijderd. De vraag is, zoo sluit het bericht hoe de K.N.A.C. daarop reagoc en zal? Naar aanleiding van dit voorval schrijft men uit Amsterdam aan de N.ILCt.: Ook de politie alhier is van oordeel, dat het gebeurde in hooge mate onbehoorlijk is. Zij behandelt deze zaak echter volkomen op dezelfde wijze als elk van dc tientallen zaakjes van eenvoudige mishandeling cn vernieling, waarmede zij dagelijks be moeienis heeft. Dc Duitscher is inderdaad eerst in den winkel in de Keizerstraat, daarna op straat geslagen; van zijn auto is het vlaggetje van de Int. Automobielclub afgerukt, cn twee ruiten van zijn wagen zijn vernield. Het vlaggetje vertoonde geen hakenkruis of welk ander politie embleem ook, maar ook al ware dit het geval ge weest, dan was bet naar dc rneening van de politie nóg niet de taak of het recht geweest van opgewonden of niet-opgewon- den burgers, om tegen een dergelijke over trading \an bestaande wettelijke bepalin gen metterdaad op te treden. De politie stelde zich onmiddellijk op het standpunt, dat zij tegen onbehoorlijk en onduldbaar optreden als hier heeft plaats gevonden moest optreden. Van degenen clie tegen den Duitscher handtastelijk zijn ge weest hebben de twee agenten er een, die bovendien de aanstoker van het relletje is gebleken te zijn, naar het politie-bureau gebracht. Hier zijn de getuigen en is dc verdachte gehoord, cn is tegen den laatste proces-verbaal opgemaakt, maar wegens niet meer dan waarvoor hij opgebracht was, n.l. eenvoudige mishandeling. Dc Duitscher was immers niet ernstig mishandeld; hij had een paar klappen op- geloopcn, maar niet van zóó ernstigen aard dat hij naar een ziekenhuis moest, of zich moest laten verbinden. Van zwaar lichamelijk letsel, laat staan van poging tot doodslag of van eenig misdrijf waarvoor de politie een verdachte kan vasthouden of voor den officier van justitie kan leiden, was geen sprake. Voor vervolging kwam slechts in aanmerking het misdrijf van eenvoudige mishandeling, en de wet gebood de politie nadat de verdachte gehoord was hem op vrije voeten te stellen. Er is dus geen sprake van dat de politic den Duitscher niet met de noodige energie beschermd heeft. Do twee agenten die op het relletje zijn afgekomen hebben er on middellijk een einde aan gemaakt en den schuldige dien zij konden grijpen, ook ge grepen. Dat deze later losgelaten is, be- j teekent niet dat hij er hiermede af is. Het onderzoek in zijn zaak loopt nog; hij zal zijn gerechte straf zeker niet ontgaan, geheel afgezien echter van dc nationaliteit van den mishandelde. Wat het verwijt aan de Nederlandsche pers betreft, niet alle gevallen als deze dringen tot de krant door; doen ze dit wel, en zijn ze van voldend ernstigen aard, dan pleegt dc Nederlandsche pers ze niet te ver zwijgen, ook niet uit vrees voor afneming van het bezoek aan ons land van Duitsche toeristen; wel dergelijke domme en ontoe laatbare excessen ernstig af te keuren en te betreuren. Snip 16-8 15-8 17-8 18-8 19-8 20-3 Amsterdam Boedapest Belgrado Athene Mersamatruh Cairo Gaza 2D—8 Rutbawells Bagdad Boeshir Djask 19-8 Karachi Jodpoer Allahabad Calcutta 17-1 Akyab R-m«rooD Bangkok 15-8 Singapore 15-8 Med&n Ralnvin 15-8 het eer6tvol gende vliegtuig van Amsterdam 23 Augustus. Een tentoonstelling in den hoofdstad Amsterdam, 18 Aug. Ter gelegen heid van liet 40-jarig bestaan van de S.D.A.P. is een tentoonstelling ingericht door mevrouw Adama van Scheltcma in het gebouw „Het Anker" op de Prins Hen drikkade 142. Deze tentoonstelling geeft een overzicht van de geschiedenis der Soc. Dem. Arbei derspartij. Aan de wanden van dc zaal hangen een aantal grafische voorstellingen. Zij geven o.m. (e aanschouwen den groei van dc S.D.A.P. wat ledental betreft, de samen stelling van de Tweede Kamer van af 1893, den groei van dc arbeidersbeweging. Onder dc grafieken zijn opgehangen een groot aantal spotprenten uit lang vervlogen da gen cn ook uit den liedendaagschen tijd. In vitrines is uitgestald een groot aantal herinneringen van belangrijke feiten waar aan dc S.D.A.P. heeft meegewerkt of waar zij haar schouders onder heeft gezet. Uit den eersten tijd van de socialistische be weging vinden we portretten van Domcla Nieuwciihuis, geschriften van zijn hand en verder propagandistisch materiaal uit dien tijd. In een andere vitrine zijn bijeen verza meld brochures, kranten en andere docu menten, die betrekking hebben op het Al gemeen Kiesrecht en liet Vrouwenkiesrecht. De beweging van den 1 Mei-dag vormt het onderwerp van oen volgende afdeeling. Ook uit het buitenland zijn hierover een aantal brochures tentoongesteld. De Hoogerhuiszaak, die aan het einde van de vorige eeuw zooveel stof heeft doen opwaaien cn waarin soc. democratische voormannen een belangrijke rol hebben gespeeld om deze zaak lot klaarheid te brengen, is niet vergeten. Tal van rechter lijke stukken cn andere documenten maken deze zaak weer levend voor hen, die haar meemaakten. De vakbeweging neemt ook een voor name plaats in op deze tentoonstelling. Een van de hoofdmomenten die naar voren worden gebracht is de spoorwegstaking in 1903 en het protest tegen de stakingswettën. Besluiten wc met mee te deelcn, dat ook nog een groote hoeveelheid verkiczingsma- teriaal van vroeger en thans aanwezig is dan hebben we het voornaamste van deze belangwekkende tentoonstelling aangestipt. De tentoonstelling werd hedenmiddag ge opend door den heer F.. Broekman in te genwoordigheid van tal van genoodigden, bestuursleden van de S D.A.P. en van de moderne vakbeweging. D. H. DOEKSEN. f In het Diaconcssenhuis te Leeuwarden is, naar liet Hbld. meldt, overleden de heer D. II. Doeksen, oud-burgemecster van Ter schelling, directeur der reedcrij Doeksen. ZuidAVester storm verrast de visschers ter Noordzee Scheveningcn, 20 Aug. Een plot seling opgekomen zomerstorm verraste tal van kustvisschersvaartuigen, die heden ochtend ter vischvangst waren uitgevaren. Omstreeks half zes woedde de Zuid-Wester storm zoo hevig, dat de schipper van den schokker Scli 36 door het hijschen van de vlag in touw het noodsein gaf. Dit ge schiedde ter hoogte van den vuurtoren op ongeveer 1 K.M. buiten de kust. Het was van den Boulevard af duidelijk te zien, dat het kleine vaartuig slechts met de grootste moeite tegen den storm op kon komen, terwijl het ieder oogenblik leek alsof het vaartuigje onder de golven zou worden bedolven. De reddingboot „Zeemanshoop" van de N.Z.H.R.M. voer met bekwamen spoed uit, doch reeds bij bet verlaten van dc haven was te zien, dat het een zware dobber zou worden, zoo zwaar werkte de „Zeemanshoop", om naar buiten te komen. De schipper van de Sch. 36 zag echter kans nadat de „Zeemanshoop" hem aan de loef zijde ccnige dekking had gegeven, om op eigen kracht den gevaarlijken hoek bij de noordelijke havenpier te passeeren. Onder een hoera van het toegestroomde publiek voer daarop de Sch 36 de haven in. Anders zou het gaan met den schokker Sch. 177, die kort na de Sch 36 vilde bin nenvaren. doch in tegenstelling met eerst genoemd schip geen noodsein had gegeven. De „Zeemanshoop", waarop men de Cch 177 had zien aankomen, doch waaro^ men blijkbaar niet verwachtte, dat het dc Sch. 177 anders zou vergaan dan de Sch. 36, was achter de Sch. 36 ook naar binnen gegaan, doch de reddingboot moest ijlings terug- keeren, toen gezien werd. dat dc Sch. 177 ter hoogte van het noordelijk havenhoofd door een zware grondzee werd gegrepen en tegen den kop van het havenhoofd bij het lichtbaken werd gesmakt, In een oogen blik was het zeil aan flarden en het schip door het schuren over de stecnen van het havenhoofd zoo lek als een zeef geworden. De reddingboot kon niets doen en zelfs geen poging in het werk stellen om de beman ning te redden, daar het gevaar groot was. dat de „Zeemanshoop" eveneens op het havenhoofd zou worden gezet. Van den wal af waren inmiddels een groot aantal Scheveningcrs te hulp gekomen met lijnen en andere reddingsmiddelen. Zij smaakten de voldoening, om de geheele bemanning, bestaande uit 4 koppen en een 10-jarig kleinzoontje van den schipper, te redden, door middel van een eigengemaakte „broek". Eerst werd het kleinzoontje, de jongen Bruin, gered, vervolgens de 60-iarige schip per Blok zelf en daarna werden de twee zoons en de II., schoonzoon van den schip per op dezelfde wijze gered. Het waren angstige oogenblikken, tel kens als tusschen do stortzeeën door de schipbreukelingen tusschen het schomme lende schip cn het havenhoofd zweefden, doch alles liep gelukkig goed af. De meeste moeite veroorzaakte de red ding van den laatst achtergeblevene, daar deze middels een primitieve katrol-inrich ting naar land moest worden getrokken. Al dien tijd bleef de reddingboot in de nabij heid. terwijl de G.G.D. met twee auto's on middellijk ter plaatse was gekomen om zoo noodig medische hulp te verleencn. Een luid gejuich ging op, toen de laatste opvarende was gered. Er waren ffen ge wonden. wel was een van de zoons Blok overspannen. Allen werden door den G.G.D. huiswaarts gebracht. De schokker 177 die vermoedelijk ge heel is verloren, daar het door de bekomen lekkages wel niet mogelijk zal zijn het vaartuig af te brengen, was verzekerd. De redding duurde in totaal ongev- er een half uur, gedurende welken lijd het pub:iek lot vele duizenden aanzwol. HUURSTAKING IN AMSTERDAM WEST AFGELOOPEN. Aan de huurslaking in de Marco Polo straat te Amsterdam is een einde gekomen; de huurders hebben een verklaring getee- kend, waarin zij verklaren alle achterstal lige huur on de kosten van liet pandbeslag te zullen betalen. Tot deze betalingen zijn gedaan blijft het pandbeslag van kracht. De huur is met 25 cent per week verlaagd. BEEKEN5T. LAAN 10 OPGERICHT 1909 GEVAL VAN KINDERVERLAMMING TE DOETINCHEM. Zaterdag is hij een tweejarig meisje te Doetinchem een geval van kinderverlam ming geconstateerd. AUTOBUS TEGEN VRACHTAUTO GEREDEN. Doordat een vrachtauto op den grootcn weg onder dc gemeente Schaesbcrgcn (L i stopte, zonder een teeken te geven, reed Zaterdag de autobus van den ondernemer v. K. op den vrachtwagen. Een zekere vrouw D. uit Waubach, die in den autobus zat, liep ernstige kwetsuren op, terwijl een drie tal kinderen door den hevigen schok lichte verwondingen bekwamen. Nadat geneeskun dige hulp was verleend, werden de slacht offers naar huis vervoerd. Tegen den be stuurder a an de vrachtauto is dto ces-ver baal opgemaakt. W „Hela meneer, wilt u *u er wel eens mee ophouden, die bekroonde stier van me zoo nla/ron i" 'Humoristk

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6