BeüdanopNo.42 ROODE VLAG MET DRIE PIJLEN Hebt U een Taxi of Auto noodig? NA DE RELLETJES IN DE JORDAAN HIJ PAKTE ALLES AAN! JAVA ZENDT UIT! Radioprogramma Onze Postvliegers onderweg Overtreding van het uniformverbod? Voor clcn Haagschen kantonrechter stond terecht een broodbezorger, die zich schul dig zou hebben gemaakt aan overtreding van het z.g. uniformverbod. Hem was te laste geLgd, „dat hij op 23 Mei j.l. des morgens te 5.30 uur in de Ilob- bemastraat alhier op een fiets een rood opzichtig vlaggetje heeft gevoerd, waarop drie naar beneden gerichte witte pijlen, zijnde dat onderöcheidingstecken uitdruk king van het staatkundig streven der So ciaal Democratische Arbeiders Partij, al thans van een in den ruimsten zin des vvoords socialistisch staatkundig streven". Do verdachte verklaarde, niet te hebben geweten, dat dit vlaggetje het onderschci- dingsteeken van een bepaalde partij was en hij zeide het 6lechts voor de aardigheid op zijn fiets te hebben gevoerd. Do ambtenaar \an het O. M., inr. Visse ring, was van meening, dat hier wel dege lijk is bewezen do overtreding van het nieuwe artikel 433a van het Wetboek van Strafrecht en spr. vorderde een geldboete van 10 6übs. 3 dagen hechtenis. De raadsman van II., mr. Tj. Mobach, zeide, dat hier twee kwesties gesteld moe ten worden. Ie. Is het een opzichtig on- der6cheidingstcekcn? 2e. Is het de uitdruk king van een socialistisch streven? Ten aanzien van de eerste vraag zeide mr. Mobach, dat al of niet opzichtig een relatief begrip is. Spr. herinnerde eraan, dat onlangs door den kantonrechter is vrij gesproken iemand, die op de rever van zijn colbert een fascistisch insigne voerde. Naar verhouding, aldus da verdediger, is een op de fiets gevoerd vlaggetje niet opzichtiger. Over de vraag, of dit vlaggetje uitdrukking gaf aan een socialistisch streven, zeide 6pr., dat het een reactie is op het fascistische hakenkruis, dus geen andere dan een anti fascistische strekking heeft. In Duitschland is het het insigno van het geheele IJzeren I'ront, waarbij o.m ook katholieke arbei ders aangesloten zijn. Het is dus niet uit sluitend een socialistisch insigne. Anti-fas cistisch omvat alle niet-fascistische par tijen in ons land. Dit is te ruim om het een bepaald staatkundig streven te kunnen noemen. Op deze gronden pleitte spr. vrij spraak van den verdachte. De kantonrechter zal cp 4 September a.s. schriftelijk vonnis wijzen. DROEF GEVOLG VAN JALOUZIE. Met een bierflesch op het hoofd geslagen. Slachtoffer over- leden. In liet Groot Zicken-Gasthuis te 's-IIcr- togenbosch is overleden zekere F. van den Oord uit Ammerzodcn, die op de kermis te Haarsteeg Zondagavond werd mishandeld. De oorzaak daarvan schijnt jaloezie te zijn. Achter het café van Achten ontstond een vechtpartij, waarbij van v. d. Oord met een bierflesch op het hoofd werd geslagen. Toch is hij later nog per rijwiel naar Ammcr- zoden gegaan, waar hij zich te bed begaf. In den loop \an den nacht werd hij echter zoo onwel, dat eon geneesheer moest wor den ontboden, die directe overbrenging naar het ziekenhuis in den Bosch gelastte. Van den Oord, die het bewustzijn had verloren, is daar Maandag overleden. In verband hiermede heeft de politic te Haarsteeg twee personen gearresteerd, waarvan reeds een bekend heeft met een bierflesch to hebben geslagen. (Maasbode). DE GEZONDHEIDSTOESTAND VAN DE KONINGIN. H.M. practisch geheel hersteld. Aaêgaardstrand, 28 Augustus. Hare Majesteit Koningin Wilhclmina, die hier eenigc dogen in het Touiiet Hotel ziek ge legen heeft, is nu practisch' hersteld. Al leen een zekere nervositeit laat z'ch nog gelden, aldus de Maasbode. H.M. behoeft intusschen niet langer het bed te houden. Gisternamiddag maakte H.M. met prinses Juliana een klein uit stapje met een motorboot op de Oslofjord in de omgeving van Aasgaardstrand. Tijdens do ongesteldheid van Hare Ko ninklijke Moeder maakte de prinses nu en dan kleine tochtjes op de fjord. Volgens de Maasbode is, ten aanzien van het tijdstip waarop H.M naar ons land zal terugkeeren, nog niets bekend. VIJFTIG JAAR MAKELAAR. De heer van Engelen Jubileert. Arasterdam, 27 Aug. Op 2 September a s. hoopt de heer Mart. P. II. van Engelen, oudste lid van de firma M. I. van Engelen en Zoon, den dig te herdenken, waarop hij vijftig jaar geleden door het Gemeente bestuur van Amsterdam werd benoemd tot makelaar. Reeds vanaf 16-jarigen leeftijd was hij hij zijn vader in diens zaken werkzaam. Op 22-jarigen leeftijd volgde zijn benoeming tot makelaar. Sinds dien oefende de heer van Engelen onafgebroken zijn functie uit en hij neemt nog met onvermoeide activi teit en werklust deel aan het maatschap pelijke leven. Als taxateur van onderscheidene Hypo theekbanken heeft hij vooral een werkzaam aandeel gehad in de uitbreidingen van Am sterdam, welks groei hem steeds zeer ter harte ging! Dat ook het gemeentebestuur hiervan overtuigd was, getuigt wel het feit, dat hij bij de belangrijke onteigeningen in Zuid. als een der mede taxateurs werd uit gekozen. .Vooral ook de R.K. Jordaan heeft zijn gansche hart; hij toch was een der mede werkers van de tot stand-koming van de Kerk der Paters Capucyncn aan de Lijn baansgracht. terwijl hij ook een zeer be langrijk aandeel heeft gehad in do stich ting van de kerk en het clubhuis aan de Rozengracht der Paters Jezuïeten. De heer Van Engelen was tevens een der medeop richters van de Amsterdamsche Verccni- ging voor Experts. Op Maandagmiddag 3 September a.s. zal ten kantoro der firma Keizersgracht 115 ge legenheid bestaan hem (c complimenteeren. Twee verdachten vrijgesproken en in vrijheid gesteld Amsterdam, 28 Aug. Wederom t-ton den twee jeugdige werklieden voor de va- cantickamer der arr. rechtbank terecht, om verantwoording af te leggen van hun ge drag tijdens de Juli-onlustcn in de hoofd stad. Een 30-jarige schoenmaker -en een 22-ja- rige chauffeur zouden in den nacht van 6 op 7 Juli een barricade hebben opgeworpen bij den brug over de Bloemgracht bij de Eerste Bloemdwarc6traat. Het tweetal wa6 geweldpleging met ver eende krachten ten laste gelegd. De ver dachten ontkenden eenstemmig. Wel waren zo samen in de schoenmakerij geweest op den hoek van de le Bloemdwarsstraat. Er was daar vlak tegenover door een zesta. jongens inderdaad een barricade opgewor pen, maar de verdachten bezwoeren daar onschuldig aan te zijn. Ze hadden de jon gens nog gewaarschuwd, dat zij de ver dachten de schuld zouden krijgen... De eerste getuige, een juffrouw, die vlak tegenover de schoenmakerij woont, is zeer pertinent in haar verklaringen. Zij herken de de verdachten met groote stelligheid, of schoon er geen lantaarns brandden... Pres. Mr. J. W. Huysinga: Hoe kon u ze herkennen, het was toch donker? Getuige: Ik zie die mcnschcn daar dik wij Is en ik herkende ze aan hun silhouet ten. Ze gingen de schoenmakerij in en ujI on sleepten balken naar buiten. Pres.: (tot verd.j Draai u in uw schoen makerij het licht zoo nu cn dan uit? Verd.: Ja, dat moest wel, want als de pölitie aan kwam riepen de „jongens' „schoenmaker, je licht uit. anders gooien wo je ramen in". Nu, u begrijpt, dat waagde ik er niet op. Een tweede gptuigo \yas minder getraind in het herkennen van silhouetten. Hij sprak van „schimmen", waar hij „geen ken nis aan had". Twee politiemannen, als deskundige ge hoord, verklaarden, dat dooi het opwerpen van de barricade gevaar was ontstaan voor het tramverkeer. De Officier van Justitie Mr. B. Kist ging in zijn requisitoir* uitvoerig de getuigenvor klaringen na. Vooral juffrouw Brandts— Peuschgens heeft de verdachten pertinent herkend. Spr. heeft respect voor de han delswijze van deze getuige, zij immers heeft de politic onmiddellijk gewaarschuwd, of schoon het niet uitgesloten was, dat zij daarom door haar buurtgenooten zou wor den laötig gevallen. Naar sprekers meening is het wettig en overtuigend bewijs tegen beide verdachten gcloverd. Wegens het versperren van den openba ren weg waarbij gevaar voor de veiligheid van het. verkeer to duchten is, requireerde de Officier tegen beide verdachten een ge vangenisstraf van negen maanden. Bij de zen ci6ch hield het O.M. rekening met de generale preventie. De verdediger \an den schoenmaker, mr. II. van Zutphcn, was van meening, dat hel bewijs van verdachte's 6chuld niet geleverd is. Do hoofdgetuige 6prcekt zich op ver schillende punten togen. Zelfs verklaart zij, dat de schoenmaker zoo nu en dan weer bezig was zijn schoenen te repareeren. Hel zou toch wel zeer merkwaardig zijn, al6 hij afwisselend schoenen herstelde en barrica den opwierp. Hier kunnen we gerust zeg gen: deze schoenmaker hield zich bij zijn leest. Mocht de rechtbank verdachte onverhoopt schuldig achten, dan heeft hij door de voor- loopige hechtenis reeds voldoende geboet. Pleiter verzocht de onmiddellijke invnjhcid stelling van verdachte. De verdediger van den chauffeur, Mr. No- len, sloot zich bij het pleidooi van zijn con frère aan. Ook hij meende, dat hot bewijs niet kan worden geconstrueerd uit de en kele verklaring van juffrouw Brandts. Ver dachte is onder zeer ongunstige omstandig heden opgevoed, in weerwil daarvan is zijn strafregister nog blanco Het over hem uit gebrachte rapport luidt gunstig. Met klem drong pl. aan op vrijspraak. Ook hij verzocht de onmiddellijke invrij heidstelling van zijn client. Zonder zich in raadkamer terug te trek ken, deed de rechtbank onmiddellijk uit spraak cn sprak beide verdachten vrij. Hun invrijheidstelling werd tevens bevo len. HET RIJK EN DE LICHAMELIJKE OPVOEDING Bij K. B. van 24 Juli j.l. is de naam van het „Algemeen college van advies voor de lichamelijke opvoeding" gewijzigd in „Rijkscollege voor de lichamelijke opvoe ding". Een stuurman die niet sturen kon een marconist die niet seinen 1 konèn een reizigerdie niet aankwam Wij lezen in de N. R. Ct.: Eenogen lijd geleden kwam op het kan toor van een reederij te Rotterdam een jongeman, die vroeg, of men geen plaats voor hem had als stuurman. Toevallig had deze reederij juist een schip in Londen liggen, waarvan de tweedo stuurman ziek was geworden, zoodat er inderdaad een tijdelijke vacature was. Men vroeg den jongeman, of hij „voldoende" had, om als tweede stuurman te kunnen varen, waarop do jongeman bevestigend antwoordde. Voorts vroeg men hem, of hij een certifi caat draailooze had, want do tweede stuur man moest tevens als marconist kunnen fungeeren. Ook dat had de jongeman, al thans, zoo zeido hij. Men verschafte hem daarop reisgeld en zei hem zoo snel moge lijk naar Londen te gaan, zich daar bij den kapitein te melden cn te monsteren, want het schip lag vaarklaar. De jongeman kwam inderdaad den volgenden morgen bij den kapitein, die inmiddels al telegrafisch op de hoogte was gesteld. De kapitein ging met den jongeman, die de 23-jarigo N. H. bleek te zijn. naar den Nederlandschen consul om voor dezen te monsteren. Op het kantoor van den consul vroeg deze naar de papieren van den adspirant-stuur- man. Deze tastte in zijn zak en legde een... rijbewijs over. De consul zei, dat hij daar niets aan had. II. antwoordde, dat het hem erg speet, maar dat hij in zijn haast, om gauw naar Londen te reizen, zijn diploma's te Rotterdam had laten liggen. Omdat de lijd drong, het schip moest denzelfden dag nog vertrekken, werd bij wijze van uitzon dering toen zoo maar gemonsterd, waarna de kapitein met zijn nieuwen tweeden stuurman naar boord terugkeerde, waar hij hem terstond de radiohut toonde. H. ver dween in deze hut, waarop de kapitein, die zelf in het bezit is van een certicaat-mar- conie, een allerzonderlingst gestommel in die hut hoorde. Hij ging eens kijken en trof zijn stuurman aan, die allerlei zonderlinge manipulaties met de toestellen verrichtte. De verbaasde gezagvoerder vroeg, wat of de man uitvoerde cn toen vertelde I-I. dat hij heelemaal niets van het bedienen van een radiotoestel afwist. Hij had dat van het certificaat maar gezegd, omdat hij zoo graag weer aan den slag wilde komen en omdat hij bang was geweest, dat als hij had gezegd, niets van radio af te weten, het schip niet had kunnen krijgen. De kapi- etin zei een heelehoel onvriendelijke din gen, welke hier niet ter zake dienen, stuur de den stuurman de radiohut uit en sloot deze hut af, want volgens de bepalingen mag de kapitein niet als marconist fun geeren, behalve in gevallen van nood. Aan gezien geen der andere stuursheden een certificaat-marconist had, moest het schip het dus op deze reis maar zonder radio stellen. Inmiddels werd het sein tot vertrek ge geven en het schip koos zee. Nóg was men in het zicht van de Engelsche kust, of de kapitein droeg zijn tweeden stuurman op een peiling te nemen. Do tweede stuurman keek den kapitein heel verbaasd aan, waarop de kapitein zijn opdracht herhaal de. De stuurman zei, dat hij het begreep, maar hij deed niets. In krachtige termen informcerd de kapitein of er dien dag nog iets van die peiling zou komen, waarop de tweede stuurman antwoordde, dat als het van hem afhing, die peiling er wel nimmer zou komen, want, hij zou het nu maar eerlijk zeggen, hij was heelemaal geen stuurman en hij had nog geen andere zee reis gemaakt, dan den dag tevoren, toen hij van Rotterdam naar Londen was ge komen en daarbij was hij toen vreesdijk zeeziek geweest! De kapitein zei na deze bekentenis op nieuw tal van krasse dingen, waarna hij zijn tweeden stuurman van do brug ver bande en hem naar het volkslogies ver wees. De verdere reis kon H. de matrozen helpen met het dek schrobben, terwijl de kapitein mee wacht moest loopen. Toen het het schip ongeveer een week later te Marseille aankwam, stapte de kapi tein met H. naar den Nederlandschen con sul, om II. te laten afmonsteren. Deze con sul voelde er niet veel voor H. te Mar- esille te houden en hij gaf hem een spoor kaartje naar Rotterdam, waarna men hem naar den cerstvolgenden trein liet brengen. In dien tusschentijd had de kapi tein een gepeperd rapport naar zijn kan toor geschreven en hier waarschuwde men de politie. Een paar telegrammen werden over en weer gewisseld cn zoo kwam men er hier weldra achter, wanneer II. hier zou kunnen aankomen. Do politio zorgde voor een discrete commissie van ontvangst op het station, maar noch met den bepaalden trein, noch met een der volgende treinen bleek II. aan te komen. Zeer waarschijn lijk is hij onderweg uitgestapt en heeft hij zijn spoorkaartjo aan anderen verkocht. Inmiddels is gebleken, dat H. in he* Algemeen Politicblad gesignaleerd staat cn dat in tal van gemeenten de politic hem zoekt, wegens allerlei oplichtingen, ver duisteringen, flesschctrcklcerijen, overtre dingen van de motor- cn rijwiclwet, enz. Tot dusver is men er echter nog niet in geslaagd N. II. op te sporen. PELIKAAN NAAR INDIË. Amsterdam, 28 Aug. Op Donderdag morgen, 30 Augustus a.s zal het K.L.M.- vliegtuig de „Pelikaan" van Amsterdam naar Batavia vertrekken. Op den Koninginnedag Op 31 augustus a.s. zendt de Neder- landsch-Indisehc Radio Omroep Maatschap pij (N. I. R. O. M.) een speciaal programma uit, geheel bestemd voor Nederland. Om een zoo goed mogelijko overkomst te waarbor gen, vindt do uitzending plaats over een Gouvernementszender van den P. T. T.- dienst, welke daarvoor welwillend werd af gestaan. In Nederland wordt het uitgezon dene opgevangen, eveneens door een radio- ontvangststation van het Rijk; het pro gramma wordt alsdan ter relaycering door gegeven aan de A.V.R.O. on de N.C.R.V., die het aldus voor haar luisteraars kunnen uitzenden. Natuurlijk kan zulk een programma niet te lang. hoogstens een half uur drie kwar tier duren en hierdoor wordt het des te moeilijker een indruk te geven van deze in alle opzichten zoo sterk van het Moe derland verschillende tropische gewesten. Wij kunnen slechts enkele facetten van het Indische land en het Indische leven een oogenblik belichten; het zijn dan nog slechts zuivere gehoor-impressics, die wij bij U kunnen wekken; zullen deze in staat zijn U in Uwe verbeelding een oogenblik le doen verplaatsen naar ons Insulinde? Het programma vangt aan met een korte openingstoespraak en inleiding tot de voor naamste onderdeden van het programma. Er volgt dan een gedeelte uit. de rede, die de Gouverneur-Generaal van Neder- landsch-Indië in de ochtenduren van den 31ste'n Augustus uitspreekt in zijn Paleis te Weltevreden ter gelegenheid van het z.g. Openbaar Gehoor, dat aldaar plaats vindt. Terwijl de woorden van den Landvoogd worden uitgesproken, klinken op den ach tergrond en slech'3 even hoorbaar de tonen van een Javaanscho Gamelan. Wanneer we de toespraak van jhr. de Jonge doen ein digen, klinkt de gamclanmuziek luider op en eenige minuten lang wordt een spre kend motief eruit ten gchoore gebracht. De Algemeen Omroeplcider van de N. I. R. O. M. vertelt daarna zeer in het beknopt iets over de radio in Indie en de bijzon dere problemen en eigenaardige moeilijk heden, waarvoor men met een radio-om roepbedrijf in tropisch Nederland komt te staan. Vervolgens laat een Ambonsch fluitor- kest zich een oogenblik hdoren, terwijl er enkele liedjes van Ambon daarna gezon gen worden, eenvoudige deuntjes, simpel in opzet, die soms toch een zeer aardige melodie hebben. Frans Vergen, een der trouwe N. I. R. O. M.-medewerkers in Indië, komt hierna aan het woord. In minder dan 10 minuten lijds doet hij evenveel uren van den dag, een Iudischen dag, als een kaleidoscopisch beeld aan Uw oogen voorbijgaan, waarbij enkele suggestieve geluiden zijn inge- lascht om den indruk to versterken. Dan zijn we aan het slotgedeelte van ons programma gekomen; een krontjong-band brengt enkele sleepende melodieën ten ge- hoore, terwijl de uitzending afgesloten wordt door enkele „angkloeng"-spelers, die met hun typische bamboe-schudinstrumen ten eenigszins melancholiek klinkende „muziek" laten hooren. Donderdag 30 Augustus. Hilversum. 1875 M. VA.R.A. 8.00 Tydsein. 8.01 Gramofoonmuzick. (8.15 Morse-tydscin). V.P.R.O. 10.00 Morgenwijding. V.A.R.A. 10.15 „Rembrandt" ven fragment uit het ge lijknamige bock van Theun de Vries, voor te dra gen door Frans Nienhuys. 10.35 Orgelspel door Joh. Jong op het VA.RA.- orgel. 11.00 „Erfgenamen", Een fragment uit het ge lijknamige bock van Ferencc Körmendi, vertaald door M. H. SzékclyLulofs. Voordracht door Frans Nienhuys. 11.20 Engelsche Volksdansen (Gramofoonmu zick.) 11.45 Vroolijke Gramofoonmuzick A.V.R.O. 12.00 Tijdsein. 12.01 Lunchconcert door het orkest van de Na tionale Revue o.l.v. Julius Susan. 2.00 Voordracht door Julia de Gruyter. De brief van Charlotte, uit „Pallieter" door Felix Timmer mans. 3.00 Aansluiting met het Kurhaus te Schevcnin- gen. Kindermatinée o.l.v. Henri Nollcs. V.A.R.A. 4.00 Tijdsein. 4.01 Overschakelen naar den zonder Kootwijk. 4.15 Gramofoonmuzick. 4.30 Na schooltijd. Jnnny van Oogen vertelt: „Liisjo Lorresnor" (Slot). 6.00 VA.R.A.-orkest o.l.v. Hugo de Groot. 5.45 Janny van Oogen draagt voor. 6.00 Tijdsein. 6.01 V.A.R.A.-orkcst o.l.v. Hugo de Groot. 6.40 „Een beeld van ccn verkiezingsstrijd onder het oude kiesrecht". Lezing door J. F. Ankersmit. 7.00 V.A.R.A.-orkest o.l.v. Hugo de Groot. (7.15 Morsc-tydsein). 7.30 „Veertig jaren politieke stormen in de Nc- derlandsche socialistische Arbeidersbeweging" Le zing door J. Oudegeest. 7.50 Gramofoonmuzick. 7.57 Herhaling van S.O.S.-bcrichtcn. A.V.R.O. 8.00 Tijdsein. 8.01 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8.05 Gevarieerd programma. Kovacs Lajos en zijn orkest. Radiotooneel. Voordracht door Cor Ruijs. El. Helfricht, liedjes bij de luit. Boris Lensky, viool. „Het cabaret van Sally Wegloop." 11.00 Sluiting. V.A.R.A. 11.00 Tijdsein. 11.01 Jazz-muziek. (Gr. platen). 11.30 Populaire Gramofoonmuzick. Huizen. 301.5 M. K.R.O. 8.00 Morgenconcert Kwartei i IJsvoge 23—S Amsterdam 'ló— b Boedapest 24—8 Belgrado Athene Mersamatruh Cairo 28—8 Gaza 24—8 Rutbawells Bagdad Boeshir 25—8 Djask 27—8 Karachi 26-8 Jodpoer 26—8 Allahabad 27—8 Calcutta 24—8 Akyab Raruoon 2-3—8 Bangkok 23—8 Singapore 22—8 Medan Batavia 22—8 V V Vertrek van bet eerstvolgende post- vliegtuig van Amsterdam 30 Augustus. N.C.R.V. 10.00 Leger des Ilcils-kwartiertjo (Gr. platen). 10.15 Morgendienst te leiden door Ds. P. J. de Bruin, Chr. Ger. Predikant. 10.45 Gramofoonmuziek. K.R.O. 11.00 Opening „ALmitcnto" Algemeene Middcn- standstentoonstelling in het R.A.I.-gebouw te Ara sterdam. 12.00 Tijdsein. 12.01 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert door 't K.R.O.-orkest o.l.v. Marinus van 't Woud. 1.00 Gramofoonmuziek. 1.20 Vervolg Lunchconcert. N.C.R.V. 2.00 Viool-duetten door G. Beths cn L. de Graaf. Aan den vleugel: P. Halsema. 3.45 Verzorging van den zender. 4.00 Bijbellezing door Ds. J. W. Wecnink, Bapt. Predikant. Zang: J. H. Smit Duyzcntkunst, bariton. 5.00 Cursus Handenarbeid voor onze juegd, door den heer H. J. Steinvoort. „Een naaidoos". 5.30 Bespeling van het N.C.R.V .-orgel door Fer dinand Kloek. 6.15 Zang-recital door Mevr. Lize Houtstra-van Dam, sopraan. Aan den vleugel: Mevr. Riek Schil- ling-Zwollo. 6.58 Zenderoverschakeling. 7.00 Politieberichten. 7.15 Gramofoonmuziek, of „Een greep uit het Dageljjksch gebeuren". 7.30 Weekoverzicht. „Wat er op de wereld gebeurt." door den heer Corn. A. Crayé. 8.00 N.C.R.V .-klok. 8.00 Concert door de Arnhemsche Orkest-Veree- niging o.l.v. H. J. Manks. 9.00 Spreker: Ds. G. W. C. Vunderink, Pred. Dir. van het Internaat van het Chr. Lyceum. „Da school roept." 9.30 Tweede ged. van het concert. 10.00 Persbureau Vaz Dias. 10.30 Gramofoonplatcnconccrt. Brussel. België. Vlaamsche uitz. 321.9 M. 12.17 Gramofoonmuziek. 1.202.20 Berichten. Concert door Salonorkest. 5.20 Concert doir het Radiosymphonie-orkest o. 1. v. A. Meulemans. 8.20 Concert door het Omroeporkest. 9.20 Concert door het Omroeporkest. 10.2011.20 Berichten. Gramofoonmuzick. Brussel. België. Fransche uitz. 483.9 M. 12.15 Weerbericht. Concert door Salonorkest. I.20 Berichten. Hierna tot 2.20: Gramofoon muzick. 5.15 Berichten. Dansmuziek uit het Casino te Blankenbcrghe, door het Chas-Remuc orkest cn Willy Wuhlmann cn zijn Tango-orkest. 6.35 Concert door Salonorkcst. 10.20 Berichten. Dansmuziek uit Blankenbcrghe door het Chas-Remuc-orkest cn Willy Ruhlmann cn zijn Tango-Band. Davcntry. 1500 M. II.05 Gramofoonplatcn. 12.20 Concert door het Rutland Square en New Victoria Orkest 1.1.v. N. Austin. I.20 Gramofoonplaten. 2.20 Concert door het Midland Studio Orkest o.l.v. F. Cantcll. 4.10 Concert door Maisie Griffiths (alt) cn Marg. Harris (piano). 4.35 Concert door 't Belfast Omroeporkest o. 1. v. E. Godfrey Brown, m.m.v. Eileen Ervine (alt), cn R. Walthew (klarinet). 7.50 Studentenliederen door het Radio-Mannen koor o.l.v. Leslie Woodgatc, m. me v. Arthur Cranmer (bariton). Aan den vleugel: E. Lush. 8.20 Promenadoconcert door het B.B.C.-Sympho- nie-orkest o.l.v. Sir Henry Wood, m.m.v. Gladys Cole (sopraan) cn A. Brosa (viool). 10.20 Zang door Greta Keller. 10.40 Concert door het Leslie Bridgcwater- kwintet. II.2012.20 Dansmuziek door hot Casand Club Orkest o.l.v. Ch. Kunz. Deutschlandsender. 1571 M. 12.15 Weerbericht. Concert uit Brcslau door het Omroeporkest o.l.v. Topitz. I.15 Tydsein, gramofoonplaten, weerbericht. 6.20 Pianorecital door Else Blatt. 7.20 Gramofoonplaten. 8.30 „1000 muntere Noten", govar. programma m.m.v. het Omroeporkest o.l.v. O. Dobrindt, Ro bert Gaden cn z\jn orkest, Carla Splctter, H. E. Groh, Kurt Engel. W. Stech, II. Jaeger, en de „6 Stichlingen." II.2012.20 Uit Buenos Aires: Concert door de Vcrccn. Argentu'nsche Politie-muziekkorpsen. Kalundborg. 1261 M. 12.20 Uurslag cn klokkenspel v. d. Raadhuisto ren. Concert door strijkorkest o.l.v. Bendix. 3.05 Dansmuziek o.l.v. Kjacr en declamatie. 8.20 Uurslag van den Raadhuistoren. Gramo foonplaten. 10.20 Concert door Balalaikwintet. 11.10—12.50 Dansmuziek o.l.v. E. Tuxen, m. m. v. pianotrio. Keulen. 455.9 M. 10.30 Concert door Ida Gillc cn H. Kcmpkes, guitaar; C. E. Koener, viool; H. SchSfcr, fagot en E. Rummcl, piano. 11.20 „Bcsuch im Friedenssaal zu Osnabrück", gramofoonplatenprogramma. 12.20 Populair concert o.l.v. G. Kncip, m.m.v. W. Schneider, bariton; H. Kreisel, saxofoon; W. Jansen en W. Meyer, accordeon; het Zingende Rijntrio, Volkszangers, het Radio-Schrammel- kwartet en de Duitschc Mannenzangvcrccniging „Brussel", o.l.v. P. Woestcnenk, gr.pl. 2.203.05 Gramofoonmuziek. 4.20 Concert door het Omrocpkleinorkc3t o. 1. v. Leo Eysoldt. 5.35 K. Ramrath-concert door E. Tillmanns, sopraan; F. E. Engels, tenor, A. Schwarz, klari net en K. Delscit, piano. 8.30 „Der grosze Guckkasten", groot gevarieerd programma. 10.50 Concert door W. Stienz, bas; en H. Ilaasz piano. 11.2012.20 Concert door Grace Castagnettca, piano en Prof. W. Strosz, viool. Parijs. (Radio). 1648.4 M. 12.50 Concert door het Pascal-orkest. 8.20 Uit Salzburg: Weensch Philh. Orkest o.l.v, Toscanini. 10.50 Dansmuziek.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 6