STOFZUIGER Oekumenische Conferentie op Fanö B. SCHOOLEMAN H. P. J. BLOEMERS Ernstig woord van Lord Dickinson HERFSTDIENST DER K.L.M. TOENEMING DER VERKEERS ONGEVALLEN Weinig eerbied voor de verkeersregel len. Crootere hevigheid der botsingen. Fouten van voetgangers Cijfers uit de hoofdstad Volgens dc door het Bureau van Statis tiek der gemeente Amsterdam samengestel de statistiek van de verkeersongevallen in de hoofdstad, constateerde dc politie over het afgeloopcn kwartaal 2548 ongevallen, tegen 2373 in de overeenkomstige periode van verleden jaar. Er is dus wederom een toeneming, ditmaal van 7.4 pet Wel is de vermeerdering geringer dan het vorige kwartaal, toen zij ruim 18 pet. bedroeg, maar daarbij moet in aanmerking worden genomen, dat er in de eerste twee kwarta len van 1933 een vermindering was ten op zichte van de overeenkomstige van 1932, maar dat deze in hat 2e kwartaal geringer was dan in het le. Het is steeds moeilijk met stelligheid aan 'te wijzen, welke van de vele omstandighe den, die het ontstaan van verkeersongeval len beheerschen, n bepaalde gevallen op den voorgrond is of zijn getreden. Voor zoo ver het afgeloopen kwartaal betreft, kan evenwel worden aangenomen, dat de vol gende factoren op genoemde toeneming van invloed zijn geweest. Ten eerste was het verkeer grooter. Niet alleen was het weer, voor zoover dat uit het aantal regendagen en de hoeveelheid neerslag valt af te leiden, wat beter dan verleden jaar (35 regendagen met 94.6 m.M. neerslag tegen onderscheidenlijk 40 en 162.1 in het 2e kwartaal 1933), hetwelk, zoo als reeds herhaaldelijk is vermeld, tot een drukker verkeer, inzonderheid van rijwie len en, zij het in minder mate, ook van personenauto's leidt, maar ook het aantal motorvoertuigen is wederom toegenomen, hoewel in geringer mate dan verleden jaar. In de tweede en in de voornaamste plaats want drukker verkeer behoeft niet nood zakelijk tot meer ongevallen te voeren, mits slechts d» verkeersregels behoorlijk worden in acht genomen dient te vvors den gewezen op den geringen eerbied voor die regelen, welke, inzonderheid door be stuurders van voertuigen, nog 6teeds aan den dag gelegd wordt. Immers niet minder dan 2059 van de 2481 ongevallen, waarvan de oorzaak bekend word, of 83.0 pet. van laatstgenoemd aantal, werden door ver- keersfouten van bestuurders van voertui gen veroorzaakt, tegen 1899 van de 2341 of 881.1 pet. in het 2e kwartaal 1933. Met name kan uit de toeneming in de rubrieken „ver keerd uitwijken of geen voorrang verlee- nen" en „veiligheid van verkeer in gevaar gebracht op andere wijze", met onderschei denlijk 27 en 149 ongevallen, worden afge leid, dat er nog steeds te snel gereden wordt; hij toenemende snelheid vermindert de mogelijkheid om tijdig te stoppen wan neer voorrang moet worden verleend, ter wijl, naar gebleken is, de vermeerdering in de rubriek „veiligheid van verkeer in ge vaar gebracht op andere wijze" in hoofd zaak valt toe te schrijven aan het grooter oantal ongevallen veroorzaakt door te snel lijden, mede doordat het nog veelvuldig voorkomendo euvel van slecht werkende remmen eerder tot ongevallen leidt (botsin gen van achter elkander rijdende voertui gen indien het voorste stoppen moet e.d.) De waarschijnlijkheid, dat de verhooging van de toegelaten maximum-snelheid het sneller rijden heeft bevorderd, is reeds bij do bespreking van de statistiek van de twee voorafgaande kwartalen aangetoond. Op te snel rijden wijst eveneens de toe nemende hevigheid van de botsingen: het aantal ongevallen van ernstigen aard (d.z. die welke den dood, ernstig letsel of zware materieele schade tot gevolg hebben) be droeg 354 tegen 325 in het 2e kwartaal van verleden jaar en vertoonde dus een ver meerdering van 9.0 pet. Het aantal met doodelijk gevolg was wel is waar geringer (12 tegen 18), daarentegen was dat met ern stig letsel aanzienlijk hooger (199 tegen 142). liet aantal gedoode personen bedroeg 12 te gen 19 in het 2e kwartaal 1933, het aantal ernstig gewonden 209 tegen 150 in laatstge noemde periode. Het aantal ongevallen door voetgangers veroorzaakt, was iets hooger, n.l. 203 of 8.2 pet. van het aantal waarvan de oorzaak be kend werd, tegen 181 of 7.7 pet. in het 2e kwartaal 1933. Bij de beoordeeling hiervan dient in aanmerking te worden genomen, dat bij verhoogde snelheid van het verkeer, een fout van oen voetganger eerder tot een verkeersongeval leidt, omdat b.v. de gele genheid om do straat over te steken gerin ger wordt, hetgeen vooral voor oudere men- schen en kinderen van beteekenis is en om dat de bestuurder van een voertuig zooveel moeilijker een dreigende botsing kan voor komen. De cijfers loeren niettemin dat ook de voetgangers door meer oplettendheid nog tot verhooging van de veiligheid heb ben bij te dragen, vooral ook in hun eigen belang, daar zij zelf meestal de slachtoffers worden van hun onvoorzichtigheid. Het aantal slachtoffers onder dc kinde ren in den schoolplichtigcn leeftijd (6—13 jaar) was ditmaal in totaal iets geringer, n.l. 69 tegen 74 in het 2e kwartaal 1933. Hieronder werden onderscheidenlijk 2 en 3 gedood en 29 en 21 ernstig gewond. Onder de kinderen van 0—5 jaar werden er 38 slachtoffer van een verkeersongeval, tegen 22 in de overeenkomstige periode van ver leden jaar, waarvan 2 onderscheidenlijk 3 gedood en onderscheidenlijk 13 en 6 ern stig gewond. In beide groepen was het aan tal ernstig gewonden dus niet onbelang rijk grooter. (Vad.) DE DAPPERE DANIëL Groot was zijn moed, maar de leeuwen waren klein. Tc Rotterdam treedt in een der theaters een fakir op, die verrassende staaltjes laat zien van het hypnotisecrcn van allerlei dieren. Een van zijn sensationeelste num mers i6 het optreden met een aantal leeu wen. Iemand, die dicht bij den artistcningang van het theater woont, dio dagelijks het brullen van de leeuwen hoort, cn die eens naar 't optreden van den fakir was gaan kij ken, beweerde, dat hij zich in staat achtte, iets soortgelijks te laten zien. Deze opmer king lokte spot cn hoon uit en de kennissen tegen wie hij gesproken had over zijn wils kracht, welke hij ook over de wildste die ren zou weten to doen zegevieren, drongen er op aan, dat hij zijn woorden eens in da den zou omzetten. En ziet, dezer dagen verscheen in een plaatselijk blad een foto van dezen stadge noot, staande in een kool met leeuwen en in een redactioneel artikel werd de moed van dezen Rotterdamschen Daniël geörd. De directie van het theater informeerd9 eens bij den fakir, hoe het mogelijk was, dat een vreemde man zoo maar bij de leeu wen in de kooi kon'gaan, zonder dat hem iets gebeurde. De fakir beweerde dat dit onmogelijk was, waarop men hem de foto liet zien Toen lachte de fakir cn de direc tie van het hteater lachte toen zij den dap peren Daniël eens op den man af er naar had gevraagd en toen zij de bevestiging van het vermoeden van den fakir had ge kregen, eveneens. Inderdaad vva6 de dap pere Daniël in een leeuwenkooi geweest en had hij zich daar laten fotografeeren. Maar het wa6 de kooi met de welpen geweest, welke welpen des avonds, bij wijze van en tourage, vrijelijk over het tooneel mogen rondloopen, omdat zij ongevaarlijk zijn. (Vad) DIEFSTAL VAN RIJWIELPLAATJES EN HELING. Voorschoten, 27 Aug. In verband met de vele bij de politie alhier ingekomen aan giften van diefstal van rijwiel-belasting- merken, werd als verdachte aangehouden de 18-jarige Th. L. te Voorschoten, die na een langdurig verhoor een volledige be kentenis aflegde. Hij werd voor den officier van justitie te Den Haag geleid en ingesloten. Het mocht de politie gelukken nagenoeg alle rijwielbelastingmerken op te sporen en in beslag te nemen Daar de koopers van deze plaatjes, di» ze voor 1, 1.25 en 1.50 hadden gekocht, hadden kunnen ver moeden, dat deze van diefstal afkomstig waren, werd proces-verbaal wegens heling opgemaakt en wel tegen C. K., B. K„ J. v. B., A. v. d. II. en A. W. le Voorschoten, alsmede tegen S. E. te Amsterdam. VAN EEN HOLLEND PAARD GEVALLEN Landbouwer doodelijk gewond. Zaterdagavondd is de landbouwer M.Zicn uit Weurt in de Biezenstraat te Nijmegen van een hollend paard gevallen. Hij kreeg een zware hersenschudding en is in het Ca- nisius-ziekenhuis opgenomen. Daar is hij Zondag aan de gevolgen overleden. IN KOPENHAGEN AANGEKOMEN. Den Helder, 28 Aug. De beide water vliegtuigen, die hedenmorgen om kwart voor zeven naar Kopenhagen waren gestart zijn hedenmiddag om drie uur aldaar aan gekomen. NEKKRAMP. Scherpe, nisse, 28 Augustus. T e Scherpenisse werd een geval van nek kramp (meningitis) geconstateerd. Een jon geman van 25 jaar is overleden. Voor reparatie en schoonmaken van den naar v. PERSEYNSTRAAT 19. TeleL 423. Afscheid als burgert...ster van Groningen In de gistoravond gehouden vergadering van den gemeenteraad van Groningen heeft do heer II. P. J. Bloemers, afscheid geno men als burgemeester wegens vertrek naar Arnhem. De heer Rugge sprak als oudste wet houder den vertrekkende toe en wees er op, dat het bericht van de benoeming van den heer Bloemers tot burgemeester van Arnhem voor ingewijden niet vreemd was. Bij het naz'en van de loopbaan van den scheidenden burgemeester zou men zelfs kunnen vragen of de heer Bloomers rei zend burgemeester is, doch naar spr. meent, zal het zijn wensch wel zijn, dat Arnhem zijn bestemming wordt. Spr. betrourdo dit afscheid vooral ook omdat eenigo continuiteit in de gemeente lijke leiding ge wensch t is cn wees er op, dat de heer Bloemers de van hem gekoes terde verwachtingen niet heeft beschaamd, H. P. J. BLOEMERS. doch zich met volledige overgave heeft ge geven aan dc taak, die hem was opgedra gen, waarbij hij grooto werkkracht heeft getoond en bij tal van moeilijko beslissin gen leiding heeft weten te geven. Vooral nu de moeilijkheden grooter wor den is het vooruitzicht, den steun van den heer Bloemers te moeten missen, niet aan genaam. De heer Rugge zcido nog, dat het heen gaan van den burgemeester niet een ont vluchten is van moeilijkheden, omdat zij in Arnhem ook zijn en besloot met den wensch, dat het den heer Bloemers zou mo gen gegeven zijn leiding te mogen geven aan het gcmecntelevcn aldaar. De heer A. Z ij 1 s t r a (A.R.) sprak na mens den gemeenteraad zijn teleurstelling uit over dit heengaan, omdat de Gronin gers den heer Bloemers als een der hun- non zagen en waardeerden. Door den eenvoud van zijn karakter won hij aller hart cn hij toonde, de Groningers te begrijpen. Spr. dankte den hoer Bloemers voor zijn overige plichtsvervulling en gaf hem de verzekering van 's raads beste wcnschcn voor zijn verblijf te Arnhem. De heer Bloemers dankte voor de ge sproken woorden en toonde zich ingenomen met do houding, welke de raad steeds te genover hem innam. Do motieven, welke hem noopten, dezen werkkring te verwis selen voor Arnhem, zou hij niet noemen, omdat ze mogelijk zouden kunnen wor den misverstaan. Met groote voldoening echter constateerde spr. de waardeering voor zijn werk en zeide, dat men hem bij zijn gaan naar Groningen had gewaar schuwd voor de Groningers, doch het had hora getroffen, dat hij van de Groningsche stugheid zoo weinig had gemerkt. Spr. zag met dankbaarheid terug op den lijd, dien hij te Groningen doorbracht, wees op do aangename wijze, waarop de raad de zaken behandelt, hetgeen voor hem dit afscheid dubbel zwaar deed zijn. Ik ga scheiden, aldus besloot de heer Bloemers, maar ga Groningen dragen in mijn hart. ITet ga de stad wel met al haar instellingen. Wanneer ik ooit iets zal kun nen doen voor Groningen cn do Gronin gers dan zal dat voor mij zijn een plicht der dankbaarheid. (Msb.) UIT DE STAATSCOURANT Benoemd tot kapitein bij het regiment kustartillerie de eerst-luitenant W. M. J. A. L. de Visser van het regiment, Bij beschikking van den Minister van Defensie is do officier van den Marine- stoomvaartdienst der 2e klasse J: Maats den lOen September 1934 geplaatst bij de onderzeedienstkazerno te Willemsoord. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken is, voer het tijdvak van 1 September 1934 tot 1 September 1935, benoemd tot assistent aan de Landbouw- hoogescliool to Wageningen, A. L. S. B&r aldaa* ZILVEREN JUBILEUM. Op Zaterdag 1 September a.s., zal het 25 jaar geleden zijn, dat de heer mr. R. A. H. Bertels, thans directeur der Bertels' Olie- fabrieken, N.V. Amsterdam, aan de zaak werd verbonden. Naast zijn drukke werkzaamheden heeft mr. Bertels nog tijd kunnen vinden om aan het verccnigingsleven actief deel te nemen. Onder meer is hij voorzitter vun dc Ver- eeniging van Fabrikanten en Handelaren in Kunstmest- en Vocderstoffen; onder voorzitter van dc Vereeniging van Neder- landsche Óliefabrikanten en lid van di verse commissies. Er zal dien namiddag op het kantoor ge legenheid zijn den jubilaris persoonlijk ge luk te wensohon. Spanning door de aanwezigheid van vertegenwoordigers der Duits sche Evangelische kerk Dr. J. C. Wissing, van Tiel, secretaris van de Nederlandsche afdeeling van den We reldbond der kerken, schrijft ons vanuit Fano (per luchtmail): Op het mooie eiland Fanö, aan de West kust van Denemarken, wordt do eerste ge meenschappelijke conferentie van den Oekumenischen Raad der kerken voor Practi6ch Christendom en het bestuursco- mité van den Wereldbond der Kerken ge houden. Naast afzonderlijke zittingen der beide lichamen hebben gemeenschappelijke bijeenkomsten plaats, terwijl ook de gods dienstoefeningen gemeenschappelijk zijn. In Vesterhavsbad, een klein plaatsje aan de zeezijde, wordt in het Kurhotel het eigen lijk badseizoen is reeds ten einde dc conferentie gehouden. Tegelijk vergadert hier ook het jeugdcoraité der beide bewe gingen, zoodat in totaal 160 personen hier bijeen zijn. Onder de gasten bevindt zich ook de vrouw van wijion den Zweedschen aartsbisschop dr. Ntfthan. Söderblom, den bekenden voorman in do Oecumenische be weging. In tegenstelling met de buitengewoon rustige atmosfeer, die door de onmiddel lijke nabijheid van de tot in het Kurhaus hoorbare ruischende zee wordt gewekt, is de spanning, die heerscht door de aanwe zigheid van de voorloopig aangewezen ver tegenwoordigers van de Duitsche Evange lische Rijkskerk in den Oekumenischen Raad, onder leiding van bisschop dr. Th. Keckel. De .vraag zal zijn of de Oekumenj- sche Raad door aanvaarding dezer verte genwoordiging de Duitsche Evangelische Rijkskerk zal erkennen als de wettige evan gelische kerk van Duitschland. Voor den Wereldbond, die in Duitschland minder kerkelijk georganiseerd is, zijn de bekende persoonlijkheden aanwezig, die van don aanvang af het Wereldbondwerk in Duitschland hebben geleid, prof. dr. Sieg- mund Schultze, die thans te Zürich woont, prof. dr. Julius Richter, Pfarrer Maas, prof. Titius e. a. Terwijl gisteren dc jeugdconferentie reeds zittingen hield, begon de Wereldbond he den 24 Aug. na een morgenwijding onder voorzitterschap van bisschop Amundsen uit Haderslev zijn werk. Een boodschap van den algemeenen president, lord Dickin son, die tot alle leden van den Wereldbond wa6 gericht, werd den deelnemers over handigd. Met buitengewonen ernst richt hij, die wegens zijn hoogen leeftijd, naar ver luidt, binnen afzienbaren tijd zijn functie zal neerleggen, zich tot alle Wereldbond- vrienden. Hij zegt o.a.: „Toen de Wereldbond zijn werk begon, werd zijn werkzaamheid belemmerd door de verschrikkelijke gebeurtenissen van den grootcn oorlog. In het rumoer van den strijd verklonken alle oproepen tot vrede. Toen echter de oorlog ophield, ontstond er een schoone gelegenheid tot verzoening en het tot 6tand komen van goede betrekkin gen. Ongelukkigerwijze zijn deze niet be reikt en thans ziet de wereld zich weder bedreigd door het gevaar van een gewa pend conflict." De reden hiervan is volgens lord Dickinson deze, dat men gemeend heeft het vredesvraagstuk met politieke middelen te kunnen oplossen: „Ik geloof echter, dat de menschheid den oorlog nooit om redenen van politieke doelmatigheid zaJ afschaffen. Do kracht, die do menschen hiertoe zal leiden, moet uit diepere bron nen wellen. Alleen door den Geest God6 zul len menschen er toe gebracht worden om het Evangelie van het vaderechap Gods en de^broederschap .der.menschen aan te ne men." De samenwerking wordt geringer, het beginsel der autarkie heerscht, met het gevolg, dat de geheele wereldhandel met één derde terugliep. De oorlogs3ohulden vergiftigen nog steeds de atmosfeer wan trouwen van den eenen staat tegenover den anderen regeert de schaduw van den oorlog komt intueschen 6tceds meer nader bij. „Wanneer men dit alles bedenkt, wekt het geen verwondering, dat de menschen hun toevlucht nemen tot het geloof, dat het geweld het eenigo middel tot genezing is. Daarom verzekeren zij thans weer, dat do natie elk oogenblik bereid moet »ijn om naar do wapenen te grijpen. Zonder protest accepteeren do menschen heden gruwelda den en bloed vergieten met de bewering, ■dat zij noodzakelijk zijn voor de veiligheid van den 6taat." Deze geheele ontwikkeling is in strijd met de beginselen van het chris telijk geloof. „Wanneer wij het christelijk gezichtspunt niet weder tot geldigheid kun nen brengen, zal do beschaving omslaan in barbarisme". Met een krachtigen oproep aan de kerken in den Wereldbond eindigt de boodschap. „Wij zijn en moeten onher roepelijk zijn: internationaal. Op geen an dere wijze kunnen wij aan onzen Heer ge hoorzaam zijn. Het bevel van Jezus Chris tus luidde, dat zijn vlgelingen zouden onderwijzen „alle volken". Hij wilde geen onderscheid gemaakt hebben tusschen Ariërs en niet-Ariérs, tusschen Joden en heidenen; of tusschen wit, zwart of geel. Hij stierf voor de geheele wereld, de ker ken kunnen voor haar arbeid geen engere grenzen trekken. Zoolang do handelingen van de 6taten niet door deze beginselen ge leid worden, zal vrede nooit gewaarborgd zijn en daarom is het do plicht der kerken om in dezen geest moedig haar stern te doen liooren. Een kerk, die een slaat toe staat om de zedelijke wet te schenden zon der dat zij protesteert, is ontrouw aan haar geloof en dient de belangen van haar volk slecht. Indien de kerken haar verantwoor delijkheid in deze materie zullen erkennen, dan zullen zij den steun ontvangen van millioenen mannen en vrouwen, die met groote angst aan den horizon de wolken zien naderen, die de wereld met een nieu wen oorlog bedreigen." (De confe/ejitie {iuurL voortj. Gaat op 1 September in Den eersten September gaat op het ge* hecle Europoesclie net de lierfstdienst in. Voer de periode van 1 September tot en met C October blijft het aantal luchtver- bindingen tusschon Nederland en het bui tenland hetzelfde als gedurende het zo- merseizocn, alleen voranderen ecnige tijden van vertrek. Op de lijn AmsterdamRotterdamLon den v.v. worden vijf dagelijksche diensten onderhouden (vier door dc K.L.M., éón door de Deutsche Lufthansa). De ochtenddienst naar Londen vertrekt na 1 September om 8 uur (zomers om 7 uur) van Schiphol, om 8.35 van Waalhaven. Op het traject AmsterdamRotterdam Parijs v.v. blijven do vier dagelijk6ohe diensten in stand. Twee hiervan worden onderhouden door do K.L.M., één (met tus- schenlandingcn te Antwerpen en Brussel) door do Air France, een via Brussel door do Air France en Sabena. De ochtenddicnsl naar Parijs vertrekt een uur later dan gedurende den zomer n.l. 9 uur van Schiphol, 9.35 van Waalha ven. Er is via Parijs een dagolljksche verbin ding tusschen Milaan en Nederland tot stand gekomen (tot en met 29 September). Voorts wordt in de dienstregeling mel ding gemaakt van de gelegenheid op Maan dag, Woensdag en Vrijdag om Rome bin nen een dag door do lucht te bereiken; uit Rome bestaat deze verbinding op Dinsdag, Donderdag en Zaterdag. Voorts bestaan er drie dagelijksche dien sten naar Berlijn (een K.L.M., twee D.L.H.) en twee naar Scandinavië, waarvan een via Hamburg (K.L.M. in samenwerking met do Zweedsche Maatschappij A.B. Aero- transporl). Do dienst der Deutsche Lufthansa Am sterdam—Essen/Mulheim DusseldorpKeu len zal in beide richtingen 40 minuten vervroegd worden, n.l. vertrek van Amster dam 10.30 uur, aankomst te Keulen 12.20, vertrek uit Keulen 12.35, aankomst te Am sterdam 15.05. De K.L.M.-dienst AmsterdamHullLi verpool v.v., dio gedurendo den winter zal worden stilgelegd, blijft tot en met 6 Oc tober gehandhaafd. Wat de binnenlandsche luchtverbindin- gen betreft, gedurende de periode van 1 September tot cn met C October blijft de dubbeldaagsche dienst RotterdamAmster damGroningen v.v. gehandhaafd; voorts komt er een dagelijksche verbinding tus schen Amsterdam, Rotterdam en Twente (vertrek uit Rotterdam 16.20, uit Amster dam 17.00 uit Twente 8.00). Hierdoor wor den te Amsterdam fraaie aansluitingen op do voornaamste builcnlandsche diensten geschapen. Ook op de lijn RotterdamEindhoven v.v. blijft een dagelljkscho dienst gehandhaafd tot en met 31 October, met aansluiting naar en van Amsterdam en'op vrijwel allo voorname buitenland6che verbindingen. Op de lijn Arasterdam—Rotterdam- Haamstede—Vlissingen v.v. wordt twee maal daag£ een dienst in bolde richtingen gevlogen, gedurende het tijdvak van 4 Sep tember tot en met 6 October. De aankomst en vertrektijden ondergingen ook hier klei ne wijzigingen om aansluitingon op de voornaamste internationale verbindingen tot stand te brengen en tovens te Vlissin gen op dc Provinciale stoombootdien6ton naar en van Breskens, hetgeen van veel belang is voor een vlugge verbinding tus schen Zeeuwscli-Vlaanderen en Holland. HET BETALINGSVERKEER MET DUITSCHLAND s-G raven h age, 28 Augustus. Ten ge volge van het feit, dat do stortingen op het Sonderkonto der Nederlandsche bank bij do rijksbank, gelijk uit do desbetreffen de medcdeelingcn van de Nederlandsche bank blijkt, zijn stopgezet, is ecnige on zekerheid gerezen bij dc Nederlandsche exporteurs op Duitschland met betrekking tot het verkrijgen van betalingen. Bij het protocol, dat op 14 Aug. werd onderteekend is overeen gekomen, dat per 1 Sept.- as. een voorloopige regeling zal worden ingevoerd. IIoo deze regeling zal luiden is naar ons wordt medegedeeld nog niet bekend. Besprekingen daarover zijn nog gaande. Een regeerings-dclegatie on der leiding van den directeur-generaal van handel en nijverheid Dr. H. M. Hirschfcld is hedenmiddag naar Berlijn vertrokken. HET CONFLICT BIJ DE BLIKFABRIEK TE KROMMENIE VERSCHERPT. loonvoorstellen der direc- -le algewezen. Allen, dit vandaag het werk niet her vatten, ontslagen. In een gistermiddag te Krommenie ge houden zeer druk bezochte vergadering van het slakende personeel der Vereenigde Blik fabrieken werd met 414 van de 514 uitge brachte geldige stemmen besloten de loon voorstellen der directie af to wijzen en de staking voort te zetten. De directio heeft per 8 September ontslag aangezegd aan een 60-tal dukkers en lithografen, die niet bij het conflict zijn betrokken, doch die tengevolge van de staking tot werkloosheid zijn gedoemd, en voorts medegedeeld, dat allen die vanmorgen het werk niet her vatten, zich als ontslagen kunnen beschou wen. (N.R.Ct.) MOTORRIJDER DOOR AUTO AANGEREDEN. Vlissingen, 28 Aug. De motorrijder C. uit Koudekerke is alhier door een auto aangereden en in ernstigen toestand naar het ziekenhuis overgebracht.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7