LASTIG NA TE KOMEN VERPLICHTINGEN Voetangels en klemmen VISCHTENTOONSTELLING IN DE MARKTHAL SHAW'S „DE HUIZEN VAN DEN WEDUWNAAR" LAATSTE BERICHTEN DE RAMP VAN DE MORRO CASTLE KANTONGERECHT Grondeigenaar, die aansprakelijk ook voor hetgeen anderen nalaten „Zonder dat", vond het O.M. „dat de ver dachten nooit tocsteming hadden gekregen, want zij hadden zich nooit met getuige in verbinding gesteld en wat deze met de vo rige huurders heeft afgesproken, heeft hiei niets mee te maken. Het terrein was verbo den, de bordjes voldeden nu zelfs aan de wettelijke voorschriften" en dus eischtc hij de gebruikelijke boete van 3— of 1 dag. De uitspraak was 2,of 1 dag. Propaganda voor een grooter vischverbruik van 15 tot en met 20 October TOONEEL Opvoering op den eersten tooi neelavond van Het Schouw spel DE PRINCE VLAG. De vereoniging De Princevlag alhier heeft naar aanleiding van een door haar aan H.M. de Koningin gezondon telegram bij Haar terugkeer in het vaderland een dank- 1 betuiging ontvangen. In de voorwaarden voor den aankoop van een stuk grasland langs den spoorweg na bij den Ouden Soesterweg had een adder tje in het gras gezeten in den vorm van de zinsnede „...neemt op zich alle wettelijke I.verplichtingen na te komen." Zij hield 1e- Jvens in, dat de eigenaar van dat land aan sprakelijk was voor het gesloten zijn der hekken van den particulieren spoorover- Iwcg, die in dit geval een verbinding vorm de van dat land met de overige landerijen en de boerderij van verdachte. Maar buiten |hem waren ei nog zeven rechthebbenden op den spooroverweg, waaronder ook de [gemeente en verdaclito kon toch niet na gaan, of zij allen de hekken telkens weer sloten. I De Ambtenaar van het O.M., Mr. Zijlstra, zag ook wel in, dat het voor verdachte vrij wel onmogelijk is, zijn verplichtingen na te komen, maar tenslotte droeg hij als cigc- j naar van het aan den spoorweg grenzende land do verantwoordelijkheid. Het zou ech ter heel goed mogelijk zijn, dat een ander, die nalatig zou zijn in het sluiten van het hek, b.v. dus ook do gemeente, vervolgd werd. liet is dan dus een kwestie van op heeterdaad betrappen. Nu dat niet het ge val was, werd verdachte gebeten door het addertje, dat in de verkoopsvoorwaarde schuilt... conform den eisch f 0.50 of 1 dn g. Het achterdeurtje dor wet. Artikel 23 van het Motor- en Rijwiel- reglement legt iedereen de verplichting op, gevolg te geven aan door politic-ambtenaren gegeven teekens, aanwijzingen en bevelen. Dit artikel zou dus, zoo oppervlakkig be schouwd, niet verplichten om te voldoen aan de met automatische lichtseinen gege- wen teekens. De Hooge Raad heeft het echter kort ge leden in een arrest zoo uitgelegd, dat deze lichtseinen geordonneerd worden door het hoofd van de politic en dus wel degelijk bij in dat artikel genoemde teekens zijn inbegrepen. Iemand, die zich niet gehou den had aan de teekens van de sinds kort op het gevaarlijke kruispunt tc Wouden borg aangebracht seinlampen, werd gisteren op deze gronden veroordeeld tot f 1.of 1 dag, eveneens overeenkomstig den eisch. Kinderen uit school gehouden voor den bessenpluk. In den tuin van een inwoner van Schcr- penzeel waren twee kinderen beneden de 14 jaar aangetroffen bezig met het plukken van bessen, terwijl zij op school behoorden te zitten. Men zal zich herinneren, dat ver leden weck een andere inwoner van die plaats voor een zelfde feit veroordeeld Werd. Het bleek echter dat verdachte in dit geval lioegenaamd geen opdracht aan do kinderen had gegeven om uit school te blijven voor den bessenpluk. Na schooltijd Bochten zij wel komen, inaar de moeder der kinderen had van deze permissie met een gebruik gemaakt om de kinderen ook in Als eerste van de nieuwe serie Vischtcn- ioonstellingen komt thans Amersfoort aan de beurt. Van 15 tot en met 20 October wordt zij in de markhal alhier gehouden. De tentoonstellingen worden georganiseerd door de Commissie tot bevordering van het Vischverbruik in Nederland, samengesteld uit do Rcedcrsvcrccniging te IJinuiden en de Vischhandcl Vcreeniging eveneens te IJmuiden. Het doel is propaganda te maken voor een meerder vischverbruik in Nederland en daarom is liet Comité van oordeel, dat het publiek de verschillende vischsoortcn moet leeren kennen. In verband hiermede wordt op elke tentoonstelling een collectie zee- visch van de meest uiteenloopcnde soorten geëxposeerd. Het spreekt vanzelf, dat men in deze af hankelijk is van de aanvoeren te IJmuiden, doch meestal varieert het aantal soorten tusschen de 30 en 40 stuks. Als attt.ractio voor het publiek zijn op de meeste tentoonstellingen bijzondere visclv sooren aanwezig. Zoo was bijvoorbeeld te Zaandam als ook te Alkmaar een haai ten- Het spel is alweer begonnen. In Amici tia opende het Groot Ncderlandsch Tooneel gisteren het seizoen voor de leden van „Het Schouwspel" de eerste van drie achtereenvolgende avonden waarbij de keus was gevallen op een oudo Shavv, een an de drie unpleassant plays: „De Huizen van den Weduwnaar." Op den puriteinschen Engelschman uit het begin van deze eeuw moet Shaw wel den indruk gemaakt hebben van een hin derlijken kwajongen, die op straat do nette voorbijgangers verschrikt met het afsteken van luid knallende rotjes en zevenklappers, Do eerste acto van Widowers Houses bijv. zit vol hatelijkheden op het gedrag van den Engelschman in het buitenland, op zijn fatsoenlijkheid, zijn minachting voor de in boorlingen van andere Europecscho staten zijn manier van do wereld zien en waar leeren naar hot aantal sterretjes van zijn Baedeker. In het tweede en dordo bedrijf zitten wc midden in het sociale probleem Dr. Trench, een jonge Engelschman van adel, raakt op een reis langs don Rijn verliefde op een jong meisjo, dat met haar vader de weduwnaar uit het stuk op reis is Zij maken trouwplannen, maar de vader stelt als eisch eerst de bewijzen to willen hebben, dat de adelijke familie van Trench zijn dochter met vreugde in haar midden zal opnemen. Trench voelt instinc tief,. dat er iets niet in orde moet zijn. Do vader Sartorius is zeer vermogend, het meisje Blanche hoeft een goode opvoeding genoten. Maar do schoen wringt blijkt bij een bezoek aan Sartorius. Een Vor. Rotterdamsch-Hofstad Tooneel, dircc teur Cor van der Lugt Mclsert, alhier een buitengewone voorstelling in de schouw burgzaal Amicitia geven. Vertoond wordt Boefje", het bekendo tooneelstuk naar het eelgelczen boek van M. J. Brusse, dat reeds .oor de 475e maal wordt gespoeld. Al die malen vervulde Annie van der Lugt Mei- sort—van Ees de titelrol. Ook in deze op .oering zal zij wederom optreden, terwijl Cor van der Lugt Melscrt de rol van Mr. Halma speelt, Klllilill treil nou. ivu toongesteld, terwijl in Alkmaar bovendien juist ontslagen huurophalcr verklapt dc af nog een vioolvisch geëxposeerd kon wor- 11 i,,-< den. In Hilversum werd op den laatsten dag hij van der tentoosteling nog een kleine dolfijn aangevoerd. Verder worden er dagelijks bak- en braad- demonstraties gegeven, waarbij elke bezoe ker gelegenheid heeft tc proeven, Een kok leert het publiek hoe gebakken moet wor den, terwijl bij de versche vischafdceling oen deskundige voortdurend toelichting geeft over de verschillende soorten. Het Ilollandsche zeebanket is eveneens vertegenwoordigd. De Katwijksche reeders- vereeniging, die eveneens zitting heeft in de Commissie maakt propaganda voor de Ilol landsche haring en ook hier is weer gele genheid tot gratis kennismaking. Schilderijen en statistieken geven voorts een duidelijk beeld van de visscherij. terwijl bo vendien een schitterend model van trawler tc bewonderen valt. komst van het geld van Sartorlus, maakte zijn fortuin met het verhuren krotwoningen tegen exorbitante huurprij zen. Trench wil van dit geld niet leven, zelf heeft hij geen groot inkomen, inaar hij 6telt Blanche voor hiervan te trachten rond tc komen. Omdat Blanche dc afkomst van het fortuin van haar vader niet kan ver raden, weigert zij dit en verbreekt dc verlo ving. Uit een daarop volgend gesprek mot, Sartorius blijkt dat het inkomen van Trench ook niet van smetten vrij is", hij krijgt zijn rente uit een hypotheek op dc Londensche krotwoningen van Sartorius. REÜNIE DER OUD-PENSIONAIREN VAN AMERSFOORT. Men schrijft ons: Reeds lang hadden wij ons verheugd op dezen dag. Vier September zouden de oud-pensionai- ren het nieuw-gebouwdc pensionaat Onze Lieve Vrouw ter Eem, aan dc Daam Focke- malaan, komen bezichtigen. Voor elf uur werden de deelneemsters verwacht. De ontvangst dor eerwaarde zusters was allerhartelijkst. Toen wij den mooien tuin inreden, sprongen reeds de fonteinen hoog op, als om ons te verwelkomen. Het was een weerzien van velen, die el kaar in geen jaren meer terug zagen, aan uitroepen van herkennen kwam geen einde. Ook de oud-pensionairen, welke in het WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Zakeiercn. SCHOUWBURG AMICITIA. I75e opvoering van „Boel|a". Bereiding: L. water, 2 eetlepels azijn, 6 eieren, 6 stukjes geroosterd brood, peper en zout. o I Breng het water met den azijn aan don Op Woensdag 19 Septembej zal de NW. kook Breck do ci(Jren om beurt(m bove„ het water cn sla het eiwit er mot twee eet lepels omheen. Laat ze ieder plm. 3min. koken en neem dc eieren er met een schuim spaan uit. Prescntcor ze op geroosterd brood en bcstooi ze met peper en zout. DE TENTOONSTELLING IN DE MARKTHAL. Gratis toegang voor werkloozan. de De fruit- VOOR DE MIDDAGTAFEL. Varkenslappen. Gestoofde sla. Aardappelen. Rijst met appelon. HET MENU VUUR ZONDAG VOOR DE KOFFIETAFEL Nierbroodjes. Bcroiding: 1 Kalfsnior de helft van het gewicht van do nier aan kalfsvleesch 7x eetlepel gehakte peterselie, 1 klcino ui, 2 eierdooiers, 1 eiwit, d.L. bouillon, 30 gr. gesmolten boter, nootmuscaat, 2 d.L. melk., zout, paneermeel, 12 reepjes oud brood zon- lor korst. Hak do vooraf gaar gekookte nior en hot vleesch fijn, en vormeng deze massa met het zout, do gehakte gaargekookto ui, do peterselie, do losgeklopte eieren, nootmus caat en bouillon en laat alles 5 minuten mot elkaar doorkoken. Plaats het brood in een vuurvast schoteltje. Week het met wat melk cn leg op elk stukje een dikke laag van de niennassa, doe daarover uancermeol en een paar stukjes botor en plaats het schoteltje c.a. 15 minuten in een matig ver hitten oven. VOOR DE MIDDAGTAFEL. Kerriesoep. Kalfsoesters. Bloemkool. Aardappelen. Abrikozencompóte. Chipolatapuddlng. Bereiding: (G8 pers.), L. room, l/i L. melk, 100 gr. biscuits, 1 stokje vanille, 1 d.L. aim, 24 gr. gelatine, 8 eiordooiers, 100 gr. geconfijtc kersen, 80 gr. suiker. Breng den room met de melk, do suiker en de vanille langzaam aan den kook. Voeg er heel voorzichtig dc geklopte eierdooiers bij en laat dezo massa roerende au bain- leiding van de bloemen-, planten en grocntctontoonstelling in do Markthal alhier heeft besloten do tentoon stelling morgen, Zaterdag, gratis toegan kelijk Ic stellen voor de werkloozen. De tentoonstelling is tot en met gister avond door ruim G00 betalonde bezoekers bezocht. De bekroningen. In de lijst van bekroningen is weggeval len, dat dc bloemisterij A. Noordanus al hier óók een verguld zilveren medaille heeft verworven. EEN VOORSTELLING VAN „BOEFJE". Voor bizonderheden over de voorstelling van „Boefje" op Woensdag a s. in Amici tia, verwijzen wij naar dc desbetreffendo advertentie in dit blad. MINIATUUR-MIJN IN ONZE STAD. Bezoek van invalide mijnwerkers. I Een tweetal invalide mijnwerkers uit Brunsum, die invalide zijn geworden cn daardoor slechts 41 cent per dag pensioen ontvangen, hobbcn teneinde in hun levens onderhoud te voorzien, een verkleind, na tuurgetrouw model vervaardigd van de mijn Juliana te Eygelshovcn. Dit model, dat interessant is om tc zien en waaraan zij gedurende anderhalf jaar hebben gear beid, hebben zij geplaatst op het onderstel van een auto. Dc mijn is zoo ingericht, dat er twee mcnschen 's naclits in slapen. Het tweetal zal op verschillende punten onzer stad een standplaats innemen, waar jviarie binden. Voeg er daarna do opgeloste zij aan belangstellenden het mijnbedrijf zul- gc]a(ine cn de rum aan toe. len uitleggen. Spoel een vorm om met eiwit, vul deze Ter voorziening in hun onderhoud ver- z00(jra niassa stijf begint to worden, laag koopen zij foto's van dc mijn. Zij maken om jaag mct biscuits en do vruchtjes, een tocht te voet door ons land, welke op Juni j.l. te Brunssum is begonnen. AMERSFOORTSCHE MUZIEK. VEREENIGING. PAUL HUF. Wat dan volgt is een echt Shaweske wen ding. De ontslagen huurophaler komt bij Sartorius terug, niet verarmd, zooals tc ver wachten was, maar als man* in bonus. Hij is een handig „zakenman" geworden en hij weet wat te verdienen. De krotwoningen, waaraan nooit voor een cent gerepareerd mocht worden, moeten geheel worden opge knapt. Vanwaar komt dit plotseling idea- *-•-11 Kuuiaaivi UIII ue muutiruii uujv 111 u» i..„„i.»!,,,, ,„0„t schooltijd naar den tuin te zenden, hetgeen klooster zijn getreden mochten, tot ons al- lisme. Lickcheese, de ex-h u pi i... Kü rónni a trern woord i or dat de krotwoningen over eenigc jaien zui j hij nooit toegestaan zou hebben, als hij op dien dag thuis was geweest. I Hij was juist teruggekeerd toen het meis je met haar eerste mandje bij hem kwam voor de gebruikelijke belooning en dit had vermoedelijk den indruk gewekt, dat ook Uier sprake was van kinderexploitatie. I """achTiffe gebouw met zijn vriendelijke lOp grond van de verklaringen van.de Pra K en vr00lijke vertrekken te beide kinderen en een derde bessenplukster Werd verdachte vrijgesproken. Ier vreugde, hij deze réunie zijn. Na een heerlijk kopje koffie ving het doel van onze komst aan, wij werden rondgeleid om het gebouw te bezichtigen. Een en al bewondering waren wij voor zooveel moois. Het was een lust dit gezellig, smaakvol Voetangels en klemmen. een geval van loopen op verboden grond nog zooveel voeten in de aarde zou hebben, hadden wij nooit kunnen denken. Maar deze zaak zat dan ook evenals het be treffende boschterrein onder Oud-Millingen vol voetangels en klemmen. Midden in dat terrein hadden de beide verdachten, naar ze bewonderen. Do meesten onzer hadden spijt niet meer terug te kunnen gaan tot de studiejaren om in zoo'n mooi, gezellig pensionaat te kun nen wonen. Na onzen rondgang door 't huis en den tuin die al even schoon was, vereenigden wij ons in de mooie eetzaal, waar het ul even vroo- lijk toeging en wij, bij een heerlijk diner, de kundigheid konden bewonderen van de pas-geslaagde zusters, diploma koken, voor jeidon, een kippenfokkerij, die door hen ("je nieuw op te richten huishoudschool. Aan beheerd werd en vanaf den openbaren weg het dessert, dat ons in een andere zaal, aan bereikbaar was via een landweg. Den 21en gezellige kleine tafeltjes werd geserveerd Juli hadden zij echter geen gebruik ge maakt van dien weg maar hadden zij dwars door de omliggende boRschcn willen 1 (Jopen. Zij verklaarden daartoe gerechtigd te zijn, want hun fokkerij zou door den vo rig.?n beheerder gekocht zijn met dit recht ■„Nee," zei dc man, die het verboden ter- rem in bruikleen had „de fokkerij heb ik verhuurd aan een paar hoeren waar ik la ter wel slecht mee uitgekomen ben, want de huur moet ik nog krijgen!" Het een en an der was namelijk geschied op mondelinge Overeenkomst. ■Een der verdachten hield vol, dat wel vergunning was verleend tot Kerstmis '103 i. „Nee", zei de ander weer, „de huur loopt tot Kerstmis. Een korten tijd hebben ze wel Vergunning gehad, doordat zij ergens an ders in liet dennenbosch eveneens een ha nen fokkerij begonnen waren". Trouwens in het algemeen was het be treden van dit bosch oogluikend toegelaten. Maar er waren langzamerhand zooveel strikken, voetangels en klemmen in het boseh gezet, dat hij het terrein had laten afzetten met bordjes „Verboden Toegang, art. 461 enz. Juist op den bewusten dag. Volgens hem hadden de beide verdachten er zelfs naar staan kijken. bood mevrouw M. dc HaanFeldbruggc het cadeau der oud-pensionairen, bestaando tegenwoordig dat de krotwoningen over eenige jaren len worden onteigend en dat dan alleen voor woningen in goeden staat een groot bedrag als schadevergoeding kan worden ontvangen. Het einde is een verzoening tus- cchen Blanche cn Trench. Weg met het ide alisme zaken zijn zaken cn aan bestaan de toestanden is toch niets te veranderen. Merkwaardig is de gezichtshoek, waar uit Shaw het probleem beziet. Een Shaw scheldt niet op het kapitalisme, maar hij toont de uitwassen van het stelsel aan cn hoo merkwaardig ze in de heelc maatschap pij zijn vastgeworteld. Een schurk als een Sartorius is bij hem door de omstandighe den verantwoord. En voor het idealisme van een Trench is in deze maatschappij geen plaats. Shaw gebruikt zijn tooneelfiguren maar al te zeer als kapstokken om zijn indeeën aan op te hangen. Levende menschcn wor den het niet. Het eerste bedrijf is vermoe delijk slecht speelbaar, maar men kan zich toch een heel wat betere vertolking den ken, dan liet Groot Ncd. Tooneel er gis- iferavond van gaf. Het was onbeholpen, ge uit vier gebrandschilderde ramen voor acn j ,ukki? }iaai(]e het tweede bedrijf aanmerke- Mariakapel, onder een mooie rede, waarbij i cn wer(] hot derde werkelijk uitne- Conc*rt op Dinsdag a.s. Behoudens goedkeuring van B. en W. wordt op Dinsdagavond 18 September te 8 uur door de Amersfoortsche Muziekver- eeniging, directeur de heer Ferd. do Goclj, een concert gegeven in de gemcentemuziek- tent Plantsoen Zuid. Het programma luidt als volgt: 1. Mit ParadefJaggen. martel), II. J. Blankenburg. 2. Flotte Bursche, Ouverture, F. v. Suppé. 3. Morgen'blattcr, vvalzer, Joh. Strauss. 4. Potpourri a us der Operette Der Vogelhandler, C. Zeiler. 5. Hoch Hcidecksburg, marech, R. Herzer. 6. Op een Perzische markt. Intermezzo. Ketelby, 7. Florcntinermarsoh, C. Fucik. 8. An der schónen Blauen Donau, Walzer, Joh. Strausö. 9. Germanentreue, marsch, H. J. Blankenburg. 10. Finale. GARNIZOEN Eerste luitenant P. G. C. A. van der Speck Obreen, van hot 5e regiment veld artillerie, wordt 2 November voo 3 Jaar gedetacheerd aan de hoogero krijgsschool te 's-Gravenhage tot het volgen van een krijgskundigen cursus. BURGERLIJKE STAND. 13 September. Geboren: Teunis Rutgerus, z. van Johan nes Martinus van Westerlaak en Hendrika Paulina van Doornik. ook de overledene eerwaarde zusters wer den herdacht, aan. Na dit gezellig samenzijn hadden wij om vijf uur lof in de heerlijke, mooie kapel, dat ons allen cenige oogenblikken, zooals vroeger, in gebed verecnigde. Hierna werden de laatste genoeglijke uurtjes, bij het gebruiken van een kopje thee, doorgebracht. Waarbij hartelijk dank werd gebracht aan de eerw. Moeder Zorjola en zusters voor de hartelijke en gulle ontvangst ons bereid. Tevens werd het plan gemaakt iedere twee jaar deze zoo welgeslaagde réunie te herhalen, een plan waarmede wij allen in stemden en waaraan, zooals wij hopen, ook dc thuisblijfsters zullen deelnemen. Overvoldaan keerden allen huiswaarts. Veel hadden wij er ons van voorgesteld, maar dat het zoo'n mooie, gezellige dag zou zijn, waarbij wij zooveel schoons te zien zouden krijgen, hadden wij niet kun nen denken. Nogmaals ons aller welgemeende dank aan de Eerw. zusters van O. L. Vrouw ter Eem te Amersfoort, lijk op mend gespeeld. Het beste waren Paul Huf als Sartorius en Elias van Praag ais Lick cheese. Trench werd door Jan Tculings in het begin slecht, later redelijk goed go .6peeld. William de Burgli Cokanc, de vriend van Trench, deed zooals Hans van Mcerten de rol slpeede, het meest denken aan de wijze waarop Eduard Verkade Shaw roeger regiseerde, waardoor het Engclsche karakter tot zijn recht kwam. Wat in deze opvoering wel eens ontbrak en waar het fiasco van het eerste bedrijf zeker groo tendecls aan te danken was. Marie-Sophie Nathusius was Blanche, ze was niet dc Blanche, zooals Shaw haar zich dacht, ze was well-dressed en good looking, maar maakte niet den indruk van wcll-fed cn strong-minded, ze was, hoewel ze zich moeite gaf, niet vital and energitic, maar eerder delicate and refined. Wat ze nu juist niet moet zijn. Een verkeerde rolbezetting. De decors zijn bij het Groot-Ncdcrlandsch Tooneel altijd hijzonder goed verzorgd. Voor het prachtige moderne interieur van het derde bedrijf verdient het gezelschap een extra pluim. V. MARKTBERICHT. 14 September. Appelen 5—6, peren 5—7, por H.L.; hoendercieren 3.204, eendeneieren 2.50 -3 per 100 stuks; grasboter 1.70 per KG.; kippen 0.501.10, hanen 0.35— 0.80, tammo konijnen 0.350.75, oude tammo eenden 0.350.50 per stuk; tam me duiven 0.200.30 por paar; zougon drachtige G5—75, biggon 7—11, zeugen guste 42 per stuk. Aangevoerd 110 ILL. appelen, 80 ILL. pe ren 390.000 stuks hoendercieren, 1200 een deneieren, 20 K.G grasboter, 2 zeugen drachtige, 155 biggen, 1 zeug guste. Ondertrouwd: Hendrikus Pronk en Anna Margaretha Heberta Andriessen. Jacobus van der Wel en Bartha van Plateringen. Jan Marinus van Roessel en Johanna Ca- tharina van der Waals. Roelof Anton Damsté en Anna Catharina Verbeek. Johan nes Klce en Cornelia Terschegget. Hendri kus Gerardus van Esveld cn Willemijntje Ivorstanje. Hendrik Jan Duurkoop en Anje Hilda Wolma. Getrouwd: Johan van Doorn en Hendrika Maria van Groenestein. Overleden: Cornelis Johannes van den Berg, 49 jechtgenoot van Maria Mieremct. Maria Evcrdina Berkhof, 6 j .Klaas Gorter, 34 j., echtgenoot van Johanna Elisabeth Hogendoorn. EEN AANHOUDING MET GEVOLGEN. De politie hield gisteren iemand aan we gens het venten zonder vergunning. Bij deze aanhouding bleek, dat hii in het po litieblad gesignaleerd stond. Na betaling van de opgelegde boete werd hij vrijge laten. Er geschiedden bij de red* ding vreemde dingen New York, 13 September (V.D.). Een passagier van de Morro Castle heeft van daag voor do commissie van onderzoek naar de oorzaken van de ramp verklaard, dat hij zijn eigen leven heeft gered door ich met een revolver te verdedigen tegen een lid van de bemanning. Deze passagier is William F. Price, een politie-beambto uit New York. Terwijl hij stond te wachten op de mede- deeling in welke reddingsboot hij zou wor den ingedeeld, beval een lid der beman ning hem over boord te springen. Hij trok toen zijn dienstrevolver, waarna de man wegging. De agent liet zich met zijn vrouw aan een touw zakken. Zijn vrouw viel in het water. Een passagier zcide, dat alleen de Ame- rikaansche leden der overwegend uit vreemdelingen bestaande bemanning ge probeerd hebben de passagiers van de Morro Castle in de reddingsbooten te hel pen en hun reddingsgordels te verstrekken. HULDIGING EDO BERGSMA. Een bijdrage van Prinses Juliana. Hare Koninklijke Hoogheid Prinses Juliana heeft aan den penningmeester van het huldigingscomité, den heer A. Pierson, bankier te Amsterdam, een bijdrage gezon den voor het huldeblijk, dat den heer Edo Bergsma zal worden aangeboden ter ge legenheid van zijn 50-jarig voorzitterschap van den A. N. W. B. Toeristenbond voor Nederland.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 3