VPOUW €N MOD€ MODE-TIPS OM ZELF TE MAKEN 4 NIEUWE MODELLEN, GEZIEN OP DE EERSTE HERFST-MODESHOW SPREI EN GORDIJNEN VOOR WEEK-END UITSTAPJES waren in ons gebied niet te vinden. liet paard, dat ik kocht van een Mexicaan, die bij ons gewerkt had, vormde altijd mijn zwakke zijde. Het was een prachtige lange (kortpootige) merrie. Zwart glanzend met een witte voet. Bovendien een goede loopcr en springer. Maar Black wou alleen maar springen wanneer hij in nood zal, en dan nog liefst zonder mij! De eersto lange rit, die ik maakte was naar de dichtstbijzijnde stad, ongeveer een afstand van hier tot Haarlem. Dat was ter gelegenheid der landbouw en veeteelt ten toonstelling. Deze werd daar jaarlijks ge houden, en men zou geen goede land-eige naar zijn wanneer men deze verzuimde. Onze karavaan bestond uit: één Ford truck, een huifkar met een span paarden en voorts uit 9 bereden paarden. De Ford truck was beladen met vier linnen tenten en werd gereden door mijn Vader. Moeder en Zus gingen ook mee om de tenten op te zetten en in te richten. Onze huifkar voerde dekens en proviand mee. 's Morgens vertrokken wij en des avonds kwamen wij aan. De tenten wa ren al opgeslagen. We spanden een groot zeil tusschen, de huifkar en de Ford, hin gen aan voor- en achterkant een zeil en de stal voor onze paarden was gereed. In de eerste tent sliepen Vader en Moe der en Zus, in de Tweede en de derde, vier cow-boys terwijl de vierde tent 2 cow boys Joe en mij huisvestte. Om beurten hielden we in de cabine van de Ford gezeten, een oogje op onze paarden. Ik denk dat er wel 1500 tenten stonden, een groote partij stal- tenten meegerekend, maar de meesten maakten hun stal op dezelfde wijze als wij, want ieder bracht zijn ford's of karren mee, terwijl degenen, die ingezonden had den voor de tentoonstelling meer wagens i'oodig hadden voor het vervoeren van hun vee. Het was 's morgens al vroeg dag en na het roskammen der paarden, trok ken we te voet de stad in. In het begin was ik bang voor die drukte maar hot wendde al gauw. Ik weet zeker dat er zelfs mcnschcn uit New-York kwamen om al clic cow-bov's bij elkaar te. zien. Joe en ik waren met, de cow-boy's mee gegaan, terwijl mijn ouders en zuster achterbleven. Op een groot plein stonden allerlei kraampjes met opschrif ten als Ice, cream-Cake enz. Ik had nog nooit ijs geproefd en bet was mijn vader een dollar waard geweest om te zien hoe ik het deed. Toen ik het koude ijs tusschen mijn tanden kreeg sprong ik wel een meter hoog tot groot vermaak der omstanders. Joe nam chocolade ijs, wat goed kleurde bij zijn huidskleur. Buiten de stad lag het Luna park, wat een geweldige toeloop had \nn de buitcnmenschcn zooals wij. Vooral do Electr. auto-tjes vonden we fijn. 's Middags werd door klokgebeier de opening der tentoonstelling bekend ge maakt. Alles trok toen naar de geweldige stallen en gebouwen, waar prachtige heng sten, merrie's, stieren, koeien varkens, buf fels enz. te kust en te keur tentoongesteld stonden. Allemaal beesten met stamboeken van jaren en jaren. Weer andere gebouwen lieten ons allerhande vruchten zien, rame- nas, meloen, appels, peren enz. Joe kon bij na niet van de meloenen afblijven want dat waren onze licvelingsvruchtcn! Een week hielden we ons daar op, dagen waar in we geweldig genoten. Daar zag ik voor het eerst traras eneen brandweer! De gillende sirenen en loeren helmen maakten een geweldigen indruk op Joe en mij. Onze vacantie, duurde veel te kort naar onzen zin. Overal komt echter een eind aan. Onze thuiskomst was erger dan de afreis. Wc hadden bijna allen hoofdpijn en een ledig geldzakje in onze koppelrie men. ONZE BRIEFWISSELING. Tompoes. Volgens het systeem, dat ik al ecnige weken volg, wordt de prijs toe gekend aan degene, die tot dusver de mees te goede oplossingen heeft ingezonden. Zoo als je bemerkt zult hebben, vermeld ik ook elke week hoeveel goede oplossingen ieder van jullie heeft. In hizóndorc omstandig heden wijk ik hier wel eens van af, maar in het algemeen zal ieder, die regelmatig meedoet, een grootore kans hebben, dan ie mand, die zoo te hooi en to gras meedoet. En zoo iemand hij jij niet, is het wel? M a 1 o p e. Toen je me schreef, dat ik een boel nieuwe-spellingsfouten had gemaakt, schrok ik echt. Maar later begreep ik, dat je mijn briefje aan Storrnvogeltjc zoo op gevat heb, dat ik jullie allemaal in de Vereenvoudige spelling zal beantwoorden. Dat is niet zoo. Alleen als jullie van geval tot geval er om vragen, hoop ik er aan te denken. Met jc raadsels ben je dezen keer te ijverig geweest en vermoedelijk waren ze daarom zoo moeilijk. K en Af a y a r d. Met zekerheid kan ik jc niet beloven, dat telkens een verhaal van Cow Boy in onze kinderkrant opgenomen wordt. De plaatsruimte laat dit soms niet toe. Jc hebt den lontsten keer kunnen le zen, dat rijden op bet paard van jullie groentenboer nog wel wat anders is dan bet paardrijden in de prairie. Ik zou me voorloopig dan ook maar houden aan bet hoofdstuk „Het paard" uit je dierkunde- boek. Misschien krijg je dat nog wel op je eindexamen. Herrieschopper. Nu ik kan wel merken, dat je veel met handwerken op hebt, meer dan met het kou water van de laatste dagen. Ik vind het leuk, dat je dat patroon uit onze krant gehaald hebt. Storm vogeltje. Er zijn geloof ik weinig boeken zoo in den smaak gevallen bij de meisjes als die van Joop ter Heul. Je moeder levert daar wel het beste bewijs voor en laat ik je eerlijk verklappen, dat ik ze vroeger als jonge jongen ook las. Ik herinner me nog zooiets van de Jopopino- lockiko club, is het niet zoo. En van Kees, die een oogje op Pop had, als ik me wel herinner. Vind je het niet knap, dat ik dat allemaal nog weet? Dat spellingsmopje heeft de minister van Onderwijs zelf be dacht. Zee schrijf je altijd met twee e's, ook al is zij aan een onder woord als sluizen vastgekoppeld. Zwartkop. Ja als de kat van honk is, vieren de meisjes feest. Plaatjes draaien en pret maken, ik kan me indenken dat jouw bekje dat wel lustte. Zijn jullie zulke dikke vriendinnen? Dat vind ik prettig. Heb je deze brief soms bij Stormvogcltjc thuis ge schreven. Gewoonlijk gebruik je andere post. Laat het blonde hoofdje maar niet al to wild van die uitspattingen bonzen. Overi gens hou ik er ook wel van. (Niet verder vertellen hoor!) Cupido. Brieven schrijven aan Oom Bob mag nooit een „moei" zijn, dus is het heclcmaal niet erg. als jc dat eens vergeet. Zoo dus jc bent ook nog al ingenomen met de nieuwe spelling, zooals trouwens dc moesten van jullie. Robbedoes. Jc hebt gelijk, ik bad je raadsel zoo veranderd, dat je gerust mee mocht doen. Door jouw raadsel kwam ik op dit nieuwe idee, dat ik wel aardig vond. Jij niet? Of vind je het erg, dat ik het zoo gedaan heb? Dc verhalen van Cow Boy schijnen algemeen graag gelezen te wor den. Zonnetje. Jij bent net als Malopc te ijverig geweest, maar dat is niet erg. Dan bad jo meteen wat te doen. Kan jij Oom I'im maar niet vergeten? Een aardige „motor" ben jij zeg. De claxon zal wel niet stil gestaan hebben, denk ik. Je neefje lijkt me trouwens, geen kalm rijder. Vervelend hè, als je na zoo'n lange wandeling voor een gesloten deur komt! Ik heb geslapen als dc Reus uit „Klein Duimpje", maar heb geen onweer geroken. Piepkuiken bedoelt baar briefje ze ker als een inleiding tot de oplossingen, want ik weet waarachtig niet wat ik daar op moet antwoorden. Van een vulpenhou der heb jc toch wel zooveel gemak, dat je mij er iets bizonders mee kunt schrijven, Piepkuiken? Tjiftjaf. Ja, ik weet dat je al langer tot onzen kring behoort. Je doet het dus kalmpjes aan in de laatste klasse. Als je je die weelde kunt veroorloven is het natuur lijk heelernaal niet erg, want meestal heeft juist dan het onderwijs het meeste nut. Er gaan wel geruchten over een verloving, maar niemand weet er het fijne van. Na tuurlijk staat zij wel voor de deur. Kemphaantje. Jouw briefje zou ik kunnen beantwoorden door naar eemge briefjes aan andere nichtjes te verwijzen. Je bent een van de weinigen, die het niet kunnen vinden met de vereenvoudigde spelling. En de regels zijn toch zoo eenvou dig. Dus de ouders van Stormvogeltje en dc jouwe zijn allen naar de opening der Sta- ten-Generaal geweest. Of zijn jullie zusjes? Ik ben er niet heen geweest, omdat ik niet van zulke dingen hou. .Voor het overige, zie onder Tjiftjaf. De oplossingen. I Hoe meer zielen, hoe meer vreugd, met de woorden: moed, Hunze, Heegermeer, VIie en Roer. II 1. Denekamp, Kampen, Enkhuizen, Hui zen. 2. Deventer, Ter Apcl, Apeldoorn, Doorn. Deze wrcek heb ik den prijs kunnen toe kennen aan Herrieschopper en den extra-prijs, een koffio Ilag-album aan Cu pido. Beiden kunnen hun prijs Maandag middag komen afhalen aan ons bureau. Twee goede oplossingen ontving ik ver der van Storm vogelt je, Robbedoes, Zonne tje, Malopc. Ken Ma yard, Tompoes, Zwart kop, Piepkuiken. De nieuwe prijsraadsels. I Mijn geheel is een spreekwoord, dat be staat uit negen woorden en wordt ge schreven met vijf en dertig letters. 1, 29, 17, 21, li, 20 is een plaats in Gel derland. 10, 18, 32, 2G, 13, 16, 7, 21, 30, 19, 3 is een kanaal in Overijscl. 23, 5, 2S, 15, 9, 25, 22, 6, 34, 12 is dc hoofd stad van een kleine Europeesche staat. 33, 8, 27 is een ton. 4, 11, 16, 35, 2, 31 is een schelpdier, dat als lekkernij geldt. II X X X X X X X X X X X Op de schuine kruislijn komt een ridder- tournooi uit de Middeleeuwen en op de ver ticale kruislijn een plaats in Gelderland. Op dc 1ste rij: een medeklinker. Op de 2de rij: eon meisjesnaam. Op dc 3de rij: priem van een schoenma ker. Op de 4de rij: verharde huid. Op de 5do rij: een negerhut. Op de 6do rij: Joodsche jongensnaam. Op dc 7do rij: in het zout zetten. Op de 8sto rij: een moderne taal. Op de 9de rij: titel van den tegenwoor- diger van den Koning van Spanje in 0113 land. ONZE RUILHANDEL. V. C. P. kan in ruil voor haar/zijn gift eenige Verkadc's plaatjes en Droste bon nen komen afhalen. Tompoes kan een paar kwattasoldaat- jes, v. Nelle's merken en een Bockenbon af halen. M a 1 o p e. Ik zal er voor zorgen, dat jo nu een paar Ilillc-bonnen krijgt! Herrieschopper ontvangt een paar v. Nelle's merken, filmsterren en een Sun- lightbon. Stormvogeltje heb ik een paar van Nelle's merken, Ilillc bonnen en een Lux- bon toegedacht. Kabouter ontvangt in ruil voor zijn gift, wat Vcrkadc- en D. E. bonnen. Robbedoes krijgt een oude bocken bon en ccj paar van Nelle's merken. Zonnetje zal in haar enveloppe dc ge- wenschte Verkadc's en filmplaatjes aan treffen. Tjiftjaf. Nieuwe boekenbons heb ik niet, zoodat ik je er voorloopig niet aan kan helpen. Kemphaantje kan wat oude boeken bons, filmsterren en een Sunlightbon ko men halen. De bonnen en plaatjes kunnen afgehaald worden na Maandagmiddag 3 uur. OOM BOB. Hoewel de zonmer nog niet geheel ten einde is, hebben de groote mode-huizen toch al een klein tipje opgelicht van dc sluier, die over het aankomende seizoen ligt en ons de nieuwe collectie wintermo- dcllen getoond. Wat de vrouw ervan zal acccplccren is op het oogenblik nog een raadsel, zeker is ech ter, dat, hoewel de groote lijn onveran derd bleef bij het vorig jaar, er prachtige nieuwe vondsten zijn, die zeker in de smaak van onze dames zullen vallen. No. 1: sportcostuums van kasha; de jum per is grof gebreid en heeft een kleurig mo nogram No. 2: wintermantels van zware bouclé met garnccring van zwart langharig vosse- bont. Nieuw is dc mouw, die naar onderen toe wijder wordt. No. 3: middagjapon van zwart fluweel met kant. De mouw is zeer apart, waardoor de prinsesvorm nog meer tot zijn recht komt. No. 4: Engclsch tweedcostuum voor koele dagen; het is in heerensnit geknipt. De rok valt recht. No. 5: bijzonder mooi avondtoilet van matte crêpe. Het apart zijn dc ingezette declen van plissée aan schouders en heu pen. No. 6: avondtoilet van zwart fluweel, af geboord met wit bont. De klokrok is met punten op het bovendeel gezet. No. 7: elegante avondmantel van ivoor kleurig vclours-chiffon met randen zwart sealskin afgezet. De pelerine zorgt voor de noodige beschutting van de gedécolleteerde rug. No. S: practisch wintcrcostuum van angorakasha. Het korte sportieve jasje is rijkelijk met bont gegarneerd; cle rok van effen kasha, valt recht. Wat we weer zullen zien dragen deze herfst, zijn de groote harets van fluweel, vilt, e.d. Ze vallen voorover in het gezicht en staan buitengewoon flatteus. JEANNE DE FL. Bij garnccringen en decoraties is bet vaak zoo, dat de ingew^'-^Mste idoeèn niet altijd de mooiste en aardigste zijn; dat heb ben wc al vaak kunnen constateeren. Een heel eenvoudig motiefje daarentegen geeft dikwijls de mooiste resultaten. Dat bewijst ook het garnituur, dat op onze teekening is afgebeeld en dat een bed- desprci met bijpassende gordijnen voor stelt. Deze voorwerpen zijn \ervaardigd van effen tule of mousseline, genopte tule en effen galons, die men in een golvende lijn langs de ingerimpclde rand zet. De opgenomen gekruiste gordijnen heb ben het voordcel, dat ze zeer dun zijn, zoo dat ze het daglicht bij stroomen doorlaten. Ieder gordijn is afgezet met een rand ge werkte tule, waaraan weer de breede ef fen volant gezet is. Een bandje van het zelfde materiaal houdt het gordijn op. De galons, die als garnecring dienen, hebben tegelijkertijd het voordeel, dat ze de naden verbergen. Inplaats van gewerkte tule kunnen we "•ok gebloemde mousseline of ander wasch- baar materiaal kiezen. Als het geheel maar frisch, vriendelijk en vroolijk blijft. MARIAN B. No. 249: keurige middagjurk van donke re stof of zijde. Het bolero'tje is op dc schouders vastgenaaid; vormt dus een ge heel met de japon. Het vestje is van crème kleurige of rose kant. Benoodigd: 5 meter van 80 c.M. breedte. Prijs per patroon 50 ets. No. 258: eenvoudige lieve avondjurk van zwarte zijde of taf. Twee volants van kant vormen dc vlcugclmouwtjes. Benoodigd: 4 M. zijde. Prijs per patroon 50 cis. No. 270: aardige winterjurk, bestaande uit japon van klein geruite wolion stof met overblouse van fluweel. Benoodigde ge ruite stof: 3 meter van 90 c.M. breedte en 1.50 meter fluweel van 80 c.M. breedte. Prijs per patroon 50 ets. No. 273: keurige thcaterjapon van ge bloemde zijde of georgette. Benoodigd: 4.50 meter zijde van 90 c.M. breedte en 1 meter effen materiaal voor pas. Prijs per patroon 50 ets. 'Alle bovengenoemde patronen ziift in Administratie van het Amersfoortsch Dag- iedere gewenschte maat verkrijgbaar bij de blad, Arnhemschepoorlwal 2a te Amers foort. Toezending zal geschieden na ontvangst van het vermelde bedrag plus 15 cent por tokosten, hetwelk kan wordeu overge maakt per postwissel, in postzegels, of wel per postgiro no. 47910. Den lezeressen wordt vriendelijk verzocht bij bestelling van één der patronen niet alleen het verlangde nummer, maar te vens de maat, d.w.z. boven-, taille- en lieupwijdte op to geven. Gelieve verder naam en adres duidelijk te vermelden. Men voorkomt daardoor on- inoodige vertraging in de opsturing.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 16