DE NIEUWE SALARISREGELING (oen [cms... orw GRATIS [jong enjöcltoon, je ffijnnj DOOR DEN RAAD AANVAARD JUBILEUM ZUSTER VAN KOUiuN NATIONAAL HERSTEL RAAD VAN SOEST Aftrek voor ongehuwden met 8- sfemmen aangenomen Soest, 31 October. Hedenmiddag 2 uur kwam'de raad der gemeente in openbare vergadering bijeen. Voorzitter: de burge meester, de lieer Mr. Deketh. Alle leden waren aanwezig. Onder de ingekomen stukken was een interpellatie-aanvrage van het raadslid A. Mulder, die ontevreden is over de wijze van afdoening door B. en \V. van een door hem in de vorige raadsvergadering met gesloten deuren besproken punt en voor stellen wensclit te doen tot het verkrijgen van een onpartijdig onderzoek betreffende de bedoelde aangelegenheid. Het punt wordt aan de agenda toege voegd. De overige ingekomen stukken werden conform het voorstel van B. en W. afgedaan. Lij een credietaanvrage ten behoeve van verhuiskosten van politiepersoneel werd cp toezicht aangedrongen, dat zuinigheid wordt betracht. De heer G a s i 11 e voelde er wel iets voor, dat deze kosten voor de toekomst op f'?n bepaald percentage van het inkomen zo.iacii woruen gefixeerd. De heer de Br u y n achtte de heele po- litie-verluiizing Soest—Soesterberg onnoo- dig geweest; de menschen in Soesterberg betreuren ten zeerste het vertrek van den heer Hummel. Deze overplaatsing behoort uitsluitend aan de competentie van den voorzitter-burgemeester, maar de raad zou t.ij wijze van protest wel eens de crediet aanvrage kunnen afstemmen. Het agendapunt wordt voorloopig aange houden. Aan de orde kwam thans de voorgestelde nieuwe salarisregeiing voor het gemeente- personeel. De heer Gasille oefende cdtiek op de voorbereiding. Ilij mist b.v. de cijfers van de vroegere personeelsverhoudingen, ook van de salarissen, welke tijdelijk waren gekort. Hij meent, dat tersluiks in som mige gevallen verhoogingen zijn ingevoerd en tijdelijke ambtenaren tot vaste ambte naren worden bevorderd. Hij critiseert ook de invoering van een kindertoeslag (vanaf het 3e kind), terwijl deze toeslag hier voor de ambtenaren nooit heeft gegolden. Spr. luecnt, dat de salarisson zijn gefixeerd op de behoeften van een middel-groot gezin, t.w. met 2 kinderen. Daartegenover vindt spr. het een verkeerde opvatting om aftrek toe te passen voor ongehuwden. Spr. be handelt tenslotte de verschillende posten, waaronder er verscheidene een salarisver- hooging inhouden, iets wat hij in strijd acht met de lijn, welke we in dezen tijd moeien volgen. De heer Grootewal wijst er op. dat de nieuwe tijd vaak ook veel intensievere arbeidsprestatie eischt en dus zal de heer Gasille, die vóór betaling naar arbeids prestatie pleit, niet aan het toekennen kunnen ontkomen van verhoogingen in enkele gevallen zélfs in dezen tijd. Het is niet de bedoeling van de regeering om de salarissen naar beneden te gooien, maar om meer onderlinge eenheid in do bezoldiging. Den heer N o o d e r is de verhooging in functie en bezoldiging opgevallen van en kele menschen, van het gewicht van wel ker werkkring hij niet zoo overtuigd is, als: gem. geneesheer, veearts e.a. Spr. op poneert tegen aftrek voor ongehuwden en protesteert tegen den schandelijk-hoogen aftrek, voor de werklieden voorgesteld, als b.v. van 7.02 op een weekloon van 34.—. Het proletariaat wordt aan den rand van de ondervoeding gebracht, zooals Dr. Hcyermans heden nog in een Open Brief aan den minister van Sociale Zaken con stateerde. De heer Endendijk bepleit tegenover den heer Gasille den kindertoeslag, welke trouwens door de rijksregeling wordt ge steld. Tegenover de voorgestelde maxima dient de raad ook te denken aan den grooten premie-aftrek, welke vroeger aanzienlijk- lager was. De Voorzitter wees op het moeilijke van het vraagstuk. Om misverstand te voorkomen wijst spr. er op, dat het hui dige voorstel slechts een indeeling betreft van de bezoldiging naar functies; nader komt pas aan de orde, hoe de personen worden ingedeeld. Als men de voorgestelde loonnormen beoordeelt, moet men er van uitgaan, dal de gemeente normale gemid delden behoort te betalen. Houdt men re kening met het feit, dat onze gemeente in de .;o klasse is ingedeeld, dan sluit de regeling vrijwèl aan de rijksregeling aan, De loonen zijn gefixeerd naar de behoeften van een gezin met 2 kinderen, dus is er ook iets te zeggen, zoowel voor {len aftrek van ongehuwden als voor den toeslag van af bet derde kind. Spr. acht het wél lo gisch om den ongehuwden-aftrek te bepa len op 100.— (2Xf 50.— kindertoeslag ge lijk). In liet algemeen beteekent de voor gestelde regeling een verlaging, want we hebben voor de gemeente een salaris-over schot berekend. Bij de replieken op de algemeeno be schouwingen handhaafde de heer G a s i 1- 1 o zijn bezwaren tegen ongehuwden-aftrek en kindertoeslag. Spr. stplt vervolgens voor om de periodieke verhoudingen (voorge steld: jaarhjksche) 2-jaarlijks te laten val len. De hoer d e B r u y n voelt het als een zware taak voor den raad om de nieuwe inkomsten van het gem. personeel vast te ■tellen, maar we moeten rekening houden met de gem. financiën én met het feit, dat particulieren al lang in hun inkomsten zijn gekort. Spr. wil ook het financieel voordeel kennen, dat de gemeente van de nieuwe regeling zal hebben. Een incident De heer do Nies is tegen deze heele regeling, welke do salarissen weer drukt, de koopkracht vermindert en aldus ook den middenstand treft. De Voorzitter getuigt van zijn ont stemming, omdat de heer do Nies zoowel in het G.Ü. als in do salariscommissio geheel met do voorgestelde loonschaal is accoord gegaan, wat door den heer do Nies wordt ontkend. Hij zou het slachtoffer zijn ge worden van een abusievelijk verkeerd voorgestelde regeling. Alsnu wordt gestemd over het beginsel van den ongehuwdenaftrek, hetwelk met 8—7 stemmen wordt aanvaard. Van rechts stemde alleen de heer v. d. Breemcr (R.K.) tegen. De aftrek werd vastgesteld op 100. Kindertoeslag: 50.vanat het derde kind tot den lG-jarigen leeftijd. De salaris- verordening werd z.h.s. aangenomen. De salarisschaal kwam daarop aan de orde. Voor secretarie-personeel werd het sala ris bepaald: Klerk 900—1700 (oud: 900—1500). Adj. con.mies 1500—2400 (1800—2700). Commies 2200—3100 (2400—3200). Hfd Commies 3100—4000 (3300-3900). Bureel-Ambtenaar 1400—2200 (1500— 2400). Typiste 700-1020 (900—1500). Concierge-bode 15002000 (1900), vroe ger met vrij wonen enz., thans niet. Bcvolkingsagcnt 1400—2200. Technisch Ambt. Gasbedrijf 27003700 (zonder vrij wonen, tegen oud: 24003000 plus vrij wonen cn gas). Opz. keurmeester 1450—2250 (1800— 2400). Vroedvrouw 13001750 (1800). Dir. Gem. Werken 4700—5300. Techn. Ambt. Ie ld. 2700—3700 (3000- 1000). Insp. B. cn Won. Toezicht, idem. Techn. Ambt. 2e kl. 2100—3100 (2400— iX). Idem 3e kl. J 1300—2500 (1500-2400). Klerk-teekcnaar 9002100 (9001500). De periodieke verhoogingen werden be paald op 10 van 1 jaar. Do salarisregeling van de politic wordt voorloopig aangehouden. Het salaris van den gem. geneesheer in Soest werd vastgesteld op 1400 1000—) gcm. geneesheer Soesterberg 400 300). De arbeiders werden ingedeeld in: Loongroep I: 2026 (22—28) onge schoold. Loongroep II: 21—27 (22—28), gerouti neerd. Loongroep III: 222S (3036), eenv. vakarbeider. Loongroep IV: 2430 (3036), voll. vakarbeider. De loonschaal, in haar geheel in stem ming gebracht, wordt aangenomen met de stemmen van de heeren Nooder, de Nies en Gasille tegen. Te half zes wordt gepauzeerd. Incidenteel kwam weder de benoeming van een gem. ontvanger aan de orde, daar de Ver van Ned. Gem. de borgstelling voor den ontvanger op 15.000.— wenschte be paald te zien (nu 20.000). Daar liet be drag vóór de benoeming moet zijn bepaald, werd thans den in de vorige vergadering benoemden heer Regter op zijn verzoek eer vol ontslag verleend: vervolgens werd de borgstelling van 20 mille op 15 mille terug gebracht en eindelijkwerd toen de heer Regler opnieuw, met 13 van de 15 stemmen thans, benoemd! Op verzoek van den minister van Binn. Zaken werden eenige formecle wijzigingen gebracht in de verordening tot heffing eener aanlegbelasting en wijziging der hef fingsverordening op de straatbelasting. Do vereeniging „Soest-Zuid" heeft een lijst van wenschen bij den raad ingediend, betreffende betere straatverlichting, verhar ding van wandelpaden en trottoirs, beplan ting enz. B. en W. stellen voor om een ant woord in te zenden, waaruit blijkt, dat aan verschillende verlangens zal worden tege moet gekomen. Afwijzen echter wilden B. en W. de gedachte aan de inrichting van een parkeerterrein aan de halte-Nieuwe Weg; de kosten zijn te hoog en bovendien kunnen auto's gemakkelijk naar het sta tion-Soest worden gedirigeerd. De Raad be sloot echter, dat middels puin en zand het gevraagde parkeerterrein zal worden inge richt, als de Spoorwegen meewerken. De Soester Besturenbond had gevraagd om standaardloon te betalen aan tewerk- gesteldcn van M.H., zoo gauw het produc tief werk betreft. Over het begrip „produc tief werk" bleek de overeenstemming niet gemakkelijk te bereiken, maar voor wat het principe betreft, werd het verzoek ingewil ligd. De heer Gasille vraagt om straks, als de steunregeling weer wordt opengesteld, contra-prestatie te eischun. Voor begelei ding van zwakzinnige kinderen naar een school in Amersfoort heeft de raad vroeger 300.toegestaan, welk bedrag de bege leider van thans opvraagt. Waar echter omtrent de wijze van vervoer verschil tus- schen de betrokken ouders is gerezen, werd besloten om op het gedaan verzoek niet in te gaan. Maatsch. Hulpbetoon heeft wederom een aanvullingssubsidie gevraagd van 12.000, waardoor het totaal voor dit jaar op voor loopig 68.700.— zou worden gebracht. De aanvrage wordt toegestaan. Van B. en W. was tenslotte een voorstel ingbkomen om geen medewerking te ver- leenen tot verstrekking van steun aan kun stenaars in nood. De heer Gasille vond deze. houding wel wat schriel tegenover deze menschen, maar de burgemeester durft de consequenties niet aan van een besluit om aan het te stichten fonds deel te nemen. Do heer Gasille stelt voor om een be drag van ten hoogste 500.beschikbaar te stellen, hetgeen door den raad verwor pen werd. Interpollatie-Mulder. De heer Mulder beklaagt er zich over, dat mededeelingen, die hij in een geheime vergadering van 11 October had gedaan, naar buiten waren gebracht, blijkbaar naar we meenden te moeten begrijpen door B. en VV. Wethouder van Klooster vraagt, hoe hij een onderzoek kon doen naar dingen, waarvan den Raad de schrik om het hart sloeg, zonder de geheimhouding prijs to ge ven. Het blijkt, dat de heer Mulder in de be doelde raadsvergadering klachten heeft ge uit over de uitvoering van den nieuwen betonvveg-Banningstraat cn daarover een onderzoek heeft gevraagd. Bij dat onder zoek is echter kenbaar gemaakt aan de uit voerders van het werk en het personeel van O.W., dat de heer Mulder met de klachten voor den dag was gekomen. Bo vendien zou de heer Mulder in bijzijn van de bedoelde personen door den burgemees ter onhcusch bejegend zijn geweest. De voorzitter verklaart, dat in de besloten vergadering ten opzichte van de bezwaren van den heer Mulder geen geheimhouding is opgelegd. Spr. meent bovendien, dat bij onderzoek de be zwaren niet steekhoudend zijn gebleken. De voorzitter erkent overigens, dat de re primande, die hij ter plaatse den heer Mul der gaf, op dat moment niet gemaakt had mogen worden, ofschoon hij zijn woor den handhaaft. Die woorden hebben geluid: „Ik keur het af, dat U, als raadslid, gun sten hebt gevraagd aan iemand, die belast is met de uitvoering van een gemeente werk". Spr. heeft de absolute overtuiging, dat het werk aan de Banningstraat volko men juist en goed wordt uitgevoerd, het geen mede mondeling en schriftelijk is er kend door den toezicht houdenden inge nieur van de Provincie. De heer Grootewal betreurt, dat de burgemeester in liet openbaar een raadslid heeft afgestraft, die gemeend heeft iets in het belang van de gemeente te moeten op merken. De heer Gasille onderschrijft deze ver klaring. Nadat de voorzit er, de wethouder van O.W., de intorpellant en andere heeren deze zaak nog eens van alle kanten hebben be licht, wordt de interpellatie zelve voor ge sloten verklaard. De heer Thomas heeft vergunning ge vraagd voor het inrichten van een was- smelterij in de Spoorstraat 27. Verschillen de leden vreesden uitbreiding van het be drijf en last voor de omwonenden. Besloten werd tot liet geven van een voorwaar delijke vergunning. Rondvraag. De rondvraag, welke na 5M uur verga deren begon, leverde een uitvoerige discus sie op over iepenziekte, over de gemeen- tepomp in de Kerkebuurt en over kolen- bonnen voor werkloozen. De raad zelf had er toen nóg niet genoeg van, want tenslotte kwam er een voorstel van den heer Noo der om toch nog over de kwestie-Banning- straat in geheime vergadering te gaan. Voor dezen avond echter wilde de raad daar toch niet meer aan. Om 8 uur moch ten we naar huis. Ba ar n. Zuster A. C. van Kooten, de wijk verpleegster, zal Donderdag, den eersten November 1934, niet gemakkelijk vergeten. De belangstelling voor naar 25-jarige dienst jubileum was enorm groot. Reeds des morgens werd zij bij het ont bijt gecomplimenteerd door het aan het Zie kenhuis verbonden personeel, dat haar op hartelijke wijze de hand drukte en haar als .'cschenk een Perzisch kleed aanbood, ver gezeld van de noodige bloemen De> middags werd zuster van Kooten in Ie huiskamer van het Zusterhuis gehuldigd loor liet bestuur, dat voltallig was, in tegen- voor lig.'ieid van Baarnsehe doktoren, ver pleegsters enz. De heeren waren in gezel chap van hun echtgenooten. Namens vele wijkpatiënten bood mej. C. A J Druijvesteijn de jubilaresse een enve loppe met inhoud aan. Ann en rijk hadden hiertoe voigaarnc bijgedragen. Bij dit ca deau was een album met de namen van «e schenkers. Bij monde van den heer Tegelberg bood nel bestuur der Verccnrging tot Ziekenver- oiging aar zuster van Kooten eveneens en enveloppe met inhoud aari en een mooie loemenmand. Namens de Baarnsehe doktoren voerde liet woord dr. A. A. P. van der Kroon, die een ets overhandigde. De verschillende sprekers prezen deze vijkzuster als een uitstekende kracht, die ie harten van tallooze patiënten heeft ge wonnen. Vervolgens werd de thee rondgediend. Van 3 tot 5 uur bestond ér gelegenheid zuster van Kooten persoonlijk geluk te wen schen met haar jubileum Zeer veel bezoe kers deifen van hun sympathie voor deze usier blijken. Rehalve de genoemde geschenken ontving 3e jubilaresse talrijke andere verrassingen, Kr werden ongeveer zestig bloemstukken 'linnengedragen. ratij Lux Toilet Zeep elke -T/ maand drie stukken, Uw leven <J/ lang! Dit geluk kan U ten deel vallen, wanneer U Uw bevindingen over deze wereldberoemde scboonlieidszcep, die dagelijks door 90 van de 100 film sterren gebruikt wordt, in duidelijke bewoordingen opscbrijft, gerangschikt volgens onderstaande puntent Haar geschiktheid voor de dagelijkse verzorging zelfs van de teerste huid. Het delicate parfum, dat zelfs de meest verwende smaak O Het overvloedige, zaclite scliuim cn zijn heilzame werking op de liuicL O De edel e grondstoffen, i\e In LUX TOILET ZEEP zijn verwerkt. hetgeen voor elke leek onrai dJcllijk waarneembaar is aan de absoluut enige, ivoorwitte kleur. 0 Zuiver Nederlands fabrikaat. loven wij uiti le Prijst 3 st. Lux Toilet Zeep p. mod. GEDURENDE UW LEVEN 2e Prijs: 5 10 jaar 3c Prijs: 3 3 4e Prijs: 3 3 jaar 5e Prijs: 3 2 jaor 6e Prijs: 3 1 jaar terwijl de 500 volgende deelnemers een leuke verrassing ontvangen. Inzendingen moeten in betbezit zijn van Lever's Zeep Mij. N.V. Rotterdam, v<5<5r 31 December n.s. Bij elke inzending moeten drie buitenomslagen van Lux Toilet Zeep worden gevoegd. Op de enveloppe moet staan: Prijsvraag L. T. Z. 1110 De beoordeling der inzendingen berust bij de Directie Over de toekenning der prijzen kan Ïcen briefwisseling worden gevoerd. )e uitslag wordt eind Februari in dit blad Gekend gemaakt. EEN TELEFOONCEL IN SOEST-ZUID. Soest. De buurtver. Soest-Zuid heeft als antwoord op een gedaan verzoek bericht ontvangen van het P.T.T., dat in begit.sel besloten is tot plaatsing van een publieke telefooncel op den hoek van de Ferd. Iluyck laan—Birkstraat, voorheen de Koudehoek. AUTOMATISEERING HILVERSUMSCH TELEFOONNET. Hilversum. De automatiseering van het telefoonnet is thans gereed geko men; de datum van ingebruikstelling is 6 November. De gids met de nieuwe num mers is inmiddels verschenen. Soesterberg, 31 October. Door de af- deeling Zeist van Nationaal Herstel werd hedenavond in de groote zaal van Huis ten Halve alhier een openbare vergadering, ge houden, waar als spreker optrad mr. dr. Westerman, lid van de Tweede Kamer der Staten-Gcneraal. Na ingeleid te zijn door den voorzitter, den heer L. Kneppeihout van Starkenhurg, die o.m. wees op de beteekenis der vorming van het 100 milliocn weerfonds, dat niet al leen ten goede komen zal aan de weer macht, maar ook aan do werkloosheid, werd vervolgens het woord verleend aan den heer Westerman, die in een uitvoerige rede uiteen zette, waarom hij „een principiecle dwarsdrijver" is. Spreker verfoeit den hul digen toestand en verwijt de regeering, die terugdeinst voor alle moeilijkheid, van half slachtigheid. Wel heet het, dat elke maat regel door nationalo motieven gedicteerd wordt en de minister-president hoven de partijen staat, doch spreker kan in dat sprookje niet gelooven. De Nederlandsche pers is daarbij zeer tendentieus, ook ten op zichte van het buitenland. Zoo wordt liet o.m. voorgesteld, alsof Oostenrijk voor zijn onafhankelijkheid vecht tegen het Hitleris- mc, terwijl in werkelijkheid wel meer dan 90 pet. der bevolking voelt voor geleidelijke uansluiting bij Duitschland. Waarom de regeering halfslachtig is? Om dat zij niet gebracht heeft wat van haar verwacht werd. Geen herstel van gezag, dat weer orde brengen zou op straat, de op ruiende organen den mond snoeren, het ambtenaren- en onderwijzerscorps zuiveren en een einde maken aan de terreur der vakvereenigingen, enz. Wel dwingt de persoon van den minister president achting af, doch deze kan zich niet los maken van zijn verleden en vrien den, en heeft geen oog voor den nieuwen geest, die de krachten van het volk richten en het in sociaal-politieken zin in even wicht houden wil. Zooals het nu is, kent eigenlijk niemand zijn taak. Men kan geen compromis sluiten met den duivel. Het Fa rizeïsme ten opzichte van de N.S.B., die, gezien de t°gen haar genomen maatregelen, gevaarlijker wordt voorgesteld dan de S.D.A.P., zal zich wreken. In verschillende voorname ambten, in de zoogenaamde sleu telposities, zitten nog altijd Marxisten. In de besturen en bij de diensten van groote gemeenten wemelt het van revolutionaire elementen. De politie staat vaak, vooral in de groote steden, voor een bovenmensche- lijke taak, wijl zij niet genoeg gesteund wordt. Het is alsof de overheid het geloof in haar roeping verloren heeft bij haar op gaan in de vereering der menschelijke per soonlijkheid. Zoo worden straatschenderij en weigering van hulp aan handhaver van het gezag met belachelijk kleine boeten ge straft en nog wel als overtreding maar niet als delict. Ons strafstelsel draagt nog het stempel van het weeke, idealistische tijd vak. waarin we zoo pas nog geleefd hebben Vervolgens wordt door spreker het eco nomisch beleid van deze regeering en haar voorgangster onder de loupe genomen, en in gebreke gesteld. Zoo is de steun in zijn vele vormen slechts een overheveling van stukken volksinkomen. Van ccn reconstruc tie van heel ons consumptieleven is echter geen sprake. Hetzelfde geldt voor den ex port en onze houding tegenover het buiten land. Het volk ziet niet de groote proble men, die ons bedreigen. Door bovenaard- sche gestdrift geïnspireerd alleen, kunnen we slagen. Het Nat. Hcrst. roept op tot medewerking hiervoor. PLAATSELIJK COMITÉ VOOR WERKLOOZENZORG. Te Bunschoten—Spakenburg. Bunschoto n-S pakenburg. Dezer dagen werd onder auspiciën van den C.hr, Besturenbond een vergadering belegd, om tot oprichting te komen van een plaatselijk Christelijke comité voor werkloozenzorg. Hiervoor was contact gezocht en verkre gen met het Provinciaal Comité „Utrecht" van do Centrale voor Werkloozenzorg (ge sticht op initiatief van den Raad van Ned. Kerken voor Practisch Christendom). De secretaris van het Provinciaal Comité was mede op deze vergadering aanwezig. Deze zet Ie de werkwijze van een plaatselijk comité nader uiteen. Wanneer verschil lende vooraanstaande personen in een der gelijke comité zouden vertegenwoordigd zijn, dan kunnen allerlei mogelijkheden onder het oog gezien worden, zooals ont spanning, ontwikkeling, mogelijk ook wel oen werkohject. Als men het er over eens is, dat iets ge daan moet worden, om den ledigen tijd der werkloozen te vullen, dan moet men de handen ineen slaan en allereerst een co mité vormen. Uit de besprekingen viel op te merken, dat verschil lende aanwezigen velo moei lijkheden zagen, doch deze kunnen door eendrachtig samenwerken overwonnen worden. De vergadering was ten slotte van oor deel, dat thans meer dan ooit de tijd is aangebroken, om een comité voor werkloo zenzorg te stichten en ging vervolgens tot stemming over. De uitslag der stemming was, dat zitting namen de heeren: Jac. de Vries Sr., burge meester; R. Wagter, gemeentesecretaris; M. Verhage; C. Koops Ilz.; F. van de Pas; G. Koelewijn en J. Duyst. Binnenkort hoopt het Comité bij elkan der te komen, teneinde ccn ontwerp-werk- plan te bespreken. AANBESTEDINGSNIEUWS. Soest. Door den architect P. Beekman is het café van den heer H. Bosboom aan besteed het bouwen van een dubbel woon huis aan de Sophialaan alMer. Inschrijvers waren II. v. d. Brink, Hilversum, 5975.— G. H. Wijnands, Soest, tt 705(1— •T. de Rijk. Soest, 7200.— W. A. Hil horst. Soest, 7301.— H. v. d. Berg.-Soest, 7450.— II. do Zoete, Soest, H 7G<>4 W. Koelewijn, Soest, 7S93.— O. J. Bosboom. Soest, 7,370,— J. v. d. Hoef, Soest. 7991.— A. Riddering, Amersfoon. 8175.— H. Klein, Soest, 7097.— J. Mets, Soest, „-8252.— H. Becker, Utrecht, 8060.— A. Kruithof. Amorcfnr»»*t Qr.Qft

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7