„PANDERJAGERS" WEER THUIS VERWELKOMING IN DEN HAAG v DE SALARISSEN VAN HET SPOORPERSONEEL HET LARENSCHE GEVAL VOORTGEZET DEFENSIE DEBAT „Koloniën" aan de orde Onze Postvliegers onderweg UIVER-BEMANNING TE PARIJS GEHULDIGD PIJNLIJKE VOETEN?? JOH. BOTTINGA Radioprogramma Een kort oponthoud op het Centraal station te Utrecht Een trieste Novembermorgen. Op liet C.S. te Utrecht hcerscht de gewone drukte van alle dag. Alleen- op het 3de perron, waar zoo straks de Nederland-Express zal aan komen, hebben zich een 50-tal menschen vcreeriigd, die rusteloos ronddrentelen. Er hecrscht een eenigszins gespannen afwach- tingssfeer. Een tweetal fotografen komen het perron op, stellen hun camera's op. Verschillende menschen, reizigers, komen nieuwsgierig naar de camera-mannen toe. Is er iets bijzonders, meneer? Met een ge wichtig zware stem krijgt hij ten antwoord: „Ja meneer, de Panderjagerbemanning komt zoo dadelijk met de Nederland-Ex press aan." Tusschen al deze menschen loopen ge armd drie dames. Twee van hen in grijze bontmantels gehuld. Een der phtografen, die een goed opmerkingsvermogen heeft, wendt zich tot de middelste dame en vraagt: Bent U soms mevr. Gevsendorffer? Als ze dit beaamt, worden de dames door de camera-mensehen op den voet gevolgd en niet meer losgelaten. Eindelijk komt de trein binnenstoomen. Een reiziger, die bui ten het raampje hangt, zwaait mot zijn arm en allen stormen op hem toe, zwaaiend en juichend. Mis, ze zijn het niet. De trein trekt verder door en ja, daar zijn ze. De echtgenooten, daarachter de photografen en de rest van de belangstellenden snellen toe. Mevrouw Gevsendorffer is het eerste aan het raampje en een hartelijke omhel zing volgt. Asjes ziet geen kans meer zijn vrouwtje te begroeten. Als een lachende jongen springt hij uit den wagon op het perron en dc begroeting van zijn vrouwtje is een feit. Ook Pronk komt naar buiten om zijn ega DE BEMANNING OP HET C. S. TE UTRECHT te omhelzen. Als Geyscndorffer ook op bet perron is gekomen, maken de photografen hun opnamen. Dan valt de lachende Asjes ten prooi aan handteekening verzamelen de scholieren, die juist met hun trein waren binnengekomen. Bakvisschen smee- ken nog om een handteekening en dan ver dwijnt het geheele gezelschap weer in den trein. Nog eenige minuten en dan vertrekt de trein. De vliegenthousiasten, die op het perron dc ontvangst medemaakten, keeren voldaan huiswaarts. Ontvangst in de residentie 's-Gravenhage, 29 Nov. Hedenochtend is do bemanning van den verongelukten Panderjager, Geyssendorffcr, Asjes en Pronk met den Genua Express in Den Haag aangekomen. Precies op het vastgestelde uur stoomde de trein onder de kap, en weldra had men het lachende gezicht van Geyssendorffcr en daarna. Asjes en Pronk voor een der coupé-ramen ontdekt. Een luid hoera steeg op. Eenige oogenblikken later verlieten zij den trein en het was een ontroerend oogenblik, toen Geyssendorffcr als eerste door zijn bejaarde vader en moeder om helsd werd. Daarna volgden natuurlijk tal- looze begroetingen van allerlei zijden. Van de K. L. AT. werden drie grootc kran sen overhandigd, cu de bemanning om de schouders gehangen. In triomf ging de stoet het perron af en buiten werden zij door een grootc menigte op allerhande wijze verwelkomd en toege juicht, terwijl men liet Wilhelmus aan hief. In auto's reden de vliegers, omstuwd door veel publiek, naar hotel Des Indes, waar in de hall zich eenige honderden per sonen verzameld hadden, om dc bemanning een welkom toe te roepen. Prof. L. A. van Roven voerde het woord namens het syndicaat LondenMel bourne race. De heer Van B a 1 k o m sloot zich na- mens de verkeersvliegers der K. L. M. bij de hartelijke woorden van welkom van piof. van Rooyen aan. Na de korting op 1 Januari a.s. een nieuwe verlaging in uitzicht Door den Personeelraad der Spoorwegen wordt 't volgende meegedeeld: Zooals bekend is omtrent de door den Mi nister van Waterstaat aan hot spoorweg personeel opgelegde Joonsverlaging van 5 pet. tusschen de directie en den personeel raad der N.S. de eveneens door den minis ter gcéischto algeheclc overeenstemming niet kunnen worden verkregen, doordat de twee kleinste bonden, dc B.A.N.S. en de C.B. weigerden daarover in overleg te tre den. Tegenover zipi eisch van algeheelc overeenstemming, had dc minister toege zegd, de looncn van het spoorwegpersoneel 'foor 1935 en 193G onaangetast to laten. Ter- wille van deze zeer belangrijke concessie en ook om gelegenheid tc hebben op de samenstelling van de te wijzen loonrege ling invloed te kunnen uitoefenen en re kening te kunnen houden met gerechtvaar digde specialo wenschen, waren de N.V., St. Raphael en P. C. B., die samen het ovcr- groote deel van het personeel der N.S. ge organiseerd hebben, tot overleg met de di tectie bereid. 27 November heeft de directie een loon regeling aan den minister voorgelegd, wel ke overeenkomstig den eisch van den mi nister, een bezuiniging van 3.200.000 zal opleveren. Dienzelfden dag hebben de heeren Molt- maker en Timmermans een bespreking ge had met den minister van Waterstaat om te bepleiten: le dat Z. E. zijn toezegging omtrent rust in de loonregeling voor 1935 en 1936 gestand zou blijven doen. 2e ge noegen te nemen met overeenstemming tusschen directie en N. V., St. Raphcal en P. C. B. De minister is gewezen op de ge weldige ontstemming, welke zich reeds on der het personeel openbaart en die tot hel toppunt zou stijgen, indien Z.E. zijn stand punt zou laten bepalen door de houding van een kleine minderheid van het perso neel. Z.E. beschouwde de zaak, nu aan zijn eisch van algeheêle overeenstemming niet voldaan was, voor hem af en was niet be leid zijn concessie te handhaven. Evenmin kon nog overleg met dc directie plaats heb ben, wijl de nieuwe regeling op 1 Januari 1935 moet ingaan. De minister verschuilt zich dus achter het voor het personeel bui tengewoon schadelijk gebleken optreden van den B.A.N.S. en den C. B.. wat tot gevolg heeft, dat, naar de minister liet verstaan, de looncn binnen dien tijd op nieuw zullen worden herzien, aangezien door de regecring verder moet worden ge streefd naar een nog lager liggend levens peil. Dc N.V., St. Raphael en P. C. B. zullen verder pogingen blijven aanwenden om den aanvankelijk in uitzicht gestelden ter mijn vap twee jaren alsnog tc bereiken. De minister van Justitie heeft, naar hij in dc Memorie van Antwoord aan de Twee de Kamer inzake de Justitiebegrooting me dedeelt, ter zake van het Larensche geval, naast andere informaties, die weinig of geen nader licht op deze aangelegenheid gewor pen hebben, aan zijn ambtgenoot van Bui- tenlandschc Zaken verzocht te willen in- formeeren, waaraan het toe te schrijven was, dat de betrokken vreemdelingen na overgave aan de Duitsche administratieve grensautoriteit, aangehouden waren. Dit punt was hem nl. niet duidelijk. De vreem delingen waren op de gewone wijze met een der dagelijksche transporten in Emmerik overgegeven; gesignaleerd in bet Duitsche Politicblad waren zij niet; op Zaterdag avond. 24 Februari 1.1., waren zij door dc Nederiandsclié politic aangehouden en reeds Maandag daaraanvolgend over de grens geleid, zoodat niet aannemelijk was, dat dc Duitsche administratie op de hoogte kon zijri van wat zich hier tc lande afge speeld had. Uit het eerst kortelings ontvangen be richt van de Duitsche Regcering blijkt, dat van Duitsche zijde tegenwoordig alle trans porten aan de grens nauwkeurig onder zocht worden: zoo waren ook dc betrokken personen scherp uitgevraagd en waren hun antwoorden daarna geverifieerd. Zoodoende kwam, aldus de Duitsche Regeering, o.a. aan het licht, dat zij on wettig werkzaam waren geweest voor de Duitsche Socialistische Arbeiderspartij. De Duitsche Regecring is er on gewezen, dat dc Nederlandscbe autoriteiten, toen van onze zijdè. overeenkomstig de bepalingen van het Vestigingsverdrag, aan de daartoe aangewezen Dititsche autoriteiten de over neming van deze personen gevraagd werd en zij aan deze autoriteiten overgegeven werden, niet voorzien hebben,, dat dit voor ben zoo ernstige gevolgen zou kunnen bob ben, èn dat dc Minister zeer getroffen is door bet besef van deze gevolgen en door het feit. dat de personen feitelijk in de po sitie waren gebracht alsof zij aan Duitsch- land waren uitgeleverd (zonder dat dc voorschriften van het uitleveringsverdrag waren nageleefd). Aan de Duitsche Regeering is verzocht met deze bijzondere omstandigheden reke ning te willen houden. TWEEDE KAMER Minister Deckers aan het woord r Voortgezet wordt de behandeling van de defensie-begrooting voor 1935. De heer de Geer zegt, dat een weer geld-belasting in strijd zou zijn met de ver klaring van de regecring geen nieuwe be lastingen te zullen heffen. De heer Krijger bepleit behoud van het vooroefeningsinstituut. De heer Goseling betoogt, dat zorg voor de verdediging een der eerste plich ten van den Staat is. Spreker zegt, dat opheffing van bet voor- oefeningsinstituut do weermacht niet be hoeft te schaden. De minister wijde echter wegens meer en langer kazerneverblijf meer dan ooit aandacht aan de zedelijke belangen der dienstplichtigen. Spreker heeft bezwaar tegen afschaffing der bur- gercorvecrs. Dc minister beslisse niet al vorens overleg te hebben gepleegd met de Kamer over de compensatiemaatregelen. De heer v. D ij k (A.R.) is niet gerustge steld t.o.v. dc houding der S.D.A.P. Onze weermacht kan niet worden ver zwakt. De achterstand in dc materieel voor- ziening moet worden ingehaald. Spr. gaat met den minister mede inzake afschaffing van bet vooroefenings instituut. Spr. is tegen inkorting der herhalingsoefe ningen. De beer Louwcs (Lib.) dringt aan op het gebruik van inlandschc wol voor leger- doeleinden. De beer J o e k e s (V.D.) zegt dat zonder bezuiniging spr.'s fractie baar stem niet aan de begrooting kan geven. De heer Wijnkoop (Comm.) zegt, dat Rusland alles doet om den vrede te bewa ren. Spr. bepleit de belangen van oude gepen sioneerden en mobilisatieslachtoffers. Minister Deckers verklaart, dat de geestelijke zang in de weermacht hem zeer Ier harte gaat. Eon wetsontwerp betreffende bcschorming der burgerbevolking logen luchtaanvallen is eerlang te verwachten De kwestie van een vloot van klein ma teriaal zal nader commissoriaal worden on dcrzocht. De opmerkingen over een wecrgcldbelas- ting zal spr. aan den minister van Finan ciën overbrengen. Er is gpen aanleiding, verzoeken o?n gra tic voor dc muiters van Dc Zeven Provin ciën thans in overweging te nemen. Spr. verklaart dat onze weerkracht thans sterker is dan in 1914. De regeering stelt zich ten dool. dc weer macht zoo tc bewapenen als voor haar doel stelling noodig is. Aan een bewapeningswed loop noemt ze geen deel. Zoodra mogelijk zal tot versteking der •luchtmacht worden overgégaan. Spr. komt er togen op, dat bot vooroefo- nings-instituut van militaire zijde zou zijn tegengewerkt. Maar er wordt wcfnig ge bruik van gemaakt. Spr. is niet blind voor do nadcc'cn der afschaffing, maar spr. moet elke bezuiniging aanvaarden, welke de weer kracht der weermacht niet schaadt. Spr. deelt mede dal het de bedoeling is, 700 van de 1600 corvcei'rs te ontslaan. Principicelc verschillen tusschen een vei- ligheidsmacht en onze weermacht zijn er niet. Spr. verdedigt de maatregelen tegen on dermijning van het gezag en aansporing tot verzet. Dc S.D.A.P. zal haar houding jegens de weermacht grondig hebben te herzien. AVONDVERGADERING De vergadering wordt des avonds te 9 uur heropend. (Voorzitter do hoer J. J. C. van Dijk). xAan de orde is de begrooting van bet de partement van koloniën (Hoofdstuk XI). De algemeene beschouwingen worden geopend; de heer K. ter Laan (S.D.A.P.) pleit voor intrekking der regeling, waardoor studee renden voor de hoofdactc, die naar Indië. zouden worden uitgezonden, doch die niet voor uitzending in aanmerking komen, ge noodzaakt worden de studiegelden, welke zij van den Staat ontvingen, terug te beta len. Spr. dient voor dit doel een tweetal moties in. Dc heer v. Kempen (Lib.) bespreekt de voorgestelde regeling inzake de verdeeling der vloot kosten van Nederland en Indië en beveelt in deze het rapport van de commis sie Idcnburg aan. Dc heer Cramer (S.D.A.P.) gaat even zeer de verdecling der vlootkostcn na en sluit zich bij de voorgaande spreker aan. De vlootkostcn zu'len op den duur geheel door Nederland gedragen moeten worden. Ten deze bestaat t.o.v. Indië een eereschuld. Dc heer v. Boetzelaer van Dubbel dam (C.H.) sluit zich, wat de postenver- decling betreft, aan bii het standpunt van den minister. Ook Indië zal voor dc vloot moeten blijven bijdragen. Het rapport ïden- burg geeft volgens spr. een te simplistische oplossing. De heer Rutgers (AR.) juicht het toe, dat de regecring 12 milliocn gulden meer heeft willen uittrekken als bijdrage van Ne derland voor de. Tndischc marinp, welke post spr. echter liever op de begrooting van de fensie bad willen zien. Voorts ontwikkelt spr. verschillende be zwaren tegen de rcgeeringsvoorstellon om- t ent de vcrdceling der vloofkosten. Spr. ziet daarin een voortschrijdende split sing tusschen de Nederlandscbe en Indische marine, waartegen spr. groote bedenkingen heeft. De heer Roesiam Effen di (Comm.) zal tegen de begrooting stemmen. De heer Schaapman (R.K.) bespreekt mede dc kostenverdeeling en zegt bet met de voorgestelde regeling eens te zijn. De heer Feb er (R.K.) dringt aan op meer bezuiniging bij het technisch bureau. Spr. is voorts voor een andere kostenregeling voor de vloot van Nederland en Indië, n.l. die van dc commissie Idcnburg. De heer Sneevliet (R.S.) wil de vloot- kosten op Nederland afgewenteld zien. De heer Joekes (V.D.) sluit zich aan bij de moties ter T^aan. Snr. neemt nog eeni ge reserve in acht t.a v. de vraag of de voor gestelde vloo+kostenvcrdeeling aanbeveling "crdient. De kosten normaliter door Neder land gedragen te worden. Uiver Pelikaan 29-11 22-11 22-11 23-11 24-11 25-11 27-11 23-11 23-11 29-11 Havik Rijstvog Amsterdam Marseille Rjiue Athene Mersamairuh C.niro Gazn Rullmwclss Bagdad Boeshir Djaslt 26-11 Karachi 25-11 Jodpoer Allahahnd Calcutta Akyab 24-11 Hangoon Bangkok 22-11 29-11 Shiga pot u 21-1123-11 Mcflan Batavia 21-11128-11 A het eerstvolgende post- vliegtuig van Amsterdam 6 December. slechts 54 cl. kost hef origineele pakje Sanka Koffie, de fweede soorf, maar hef goede, gegarandeerd coffeïnevrije product van Hag. Laag in prijs, goed en 'woordeelig in hef gebruik. O.m. met een toespraak van Jhr. Loudony den Neder; landschen gezant Parijs, 29 November (V.D.). Dc beman ning van de Uiver is hier vanmiddag op hartelijke wijze gehuldigd. Parmentier, Moll, van Bruggen en Prins arriveerden om twee uur op Le Bourget met de Ekster, met welk toestel ook de heer A. Plesmah, dc directeur der K.L.M. uit Neder land was meegekomen. Aangezien de aan komst van de Ekster op drie uur was be paald, ontbraken bij de ontvangst verschil lende officicelc persoonlijkheden, die an ders ongetwijfeld aanwezig zouden zijn ge weest. De hoeren werden verwelkomd door den commandant van het vliegveld, dc heer Gi- randot, en eenige zijner officieren. Voorts was ter begroeting aanwezig de/ heer La- bouchère, voorzitter der Nederlandscbe Ver- ecniging te Parijs. Verder bevond zich op Le Bourget een grootc groep landgenooten en tal van bekende figuren uit luchtvaart kringen. Na de ontvangst in een der gebouwen, voerde een tweetal eskaders eenige vluchten uit. Vervolgens begaf het gezelschap zich naar de Nederlandscbe ambassade, waar den gas ten een tea werd aangeboden door den Ne- derlandschen gezant te Parijs, jhr. dr. J. Loudon. Deze hield een korte rede, waarin hij op kernachtige wijze de verdiensten der aviateurs deed uitkomen. Hij noemde do vliegtocht van de Uiver één dier prestaties, welke den Nederlanders in den vreemde trotsch doet zijn op hun vaderland, en dc vliegers het type van den goeden Nederlan der, die het niet te doen is om roem, maar die zonder bluf met onverzettelijke energie zijn taak volbrengt. Spr. huldigde eveneens den heer Plesman, die de K.L.M. beeft op gebouwd en groot gemaakt. Een dronk, uit gebracht op het dappere viertal en hun vrouwen en verloofde in Nederland, sloot de bijeenkomst. Tot de aanwezigen behoorden generaal Dé- trovat, de vader van den beroemden vlieger- acrobaat en de heer Wateau, president van de Aero Club de France en voorts vele Ne derlandscbe notabelen, o.w. de heeren L. Droogleever Fortuyn, consul-generaal der Nederlanden en J. B. D. Pcnnink, vice-con sul. Morgenochtend om tien uur zal de Uiver- bemanning een bezoek brengen aan het Graf van den Onbekenden Soldaat, waarop zij een krans zullen leggen. Des middags te zes uur vindt de huldiging plaats door dc Fransche Aéro Club, terwijl des avonds te acht uur dc Nederlandscbe Kamer van Koophandel le Parijs do bemanning van de Uiver en de di rectie der K.L.M. in hotel Continentale een diner zal aanbieden. De minister ontraadt aanneming der motie-ter Laan. Het vraagstuk der kosten verdeeling der vloot noemt spreker zeer ge compliceerd. Er is nog niets definitiefs vast gesteld door de regeering. De algemeene beschouwingen worden ge sloten en de stemming over de moties wor den bepaald op hedenmiddag 1 uur. Na eenig debat over de afdeeling Curacao wordt de begrooting z.h.s. aangenomen, waarbij aangeteekend wordt dat de heer Sneevliet geacht wil worden legen te heb ben gestemd. Te half twee wordt de vergadering dan gesloten. VRAAGT INLICHTINGEN BIJ Supinator Service LANGESTRAAT 28 - TEL. 59. ZATERDAG 1 DECEMBER Hilversum, Golflengte 301.5 M. V. A. R. A. 8.01 Grumofoonmuzick. V. P. K. O. 10.00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Uitzending voor dc arbeiders in de con tinubedrijven. ,,Dc handigheid in hot liegen", een fragment uit „Tusschen do wielen" van Jack London, voor te dragen door Jan Lemairc. Orvi- tropia o.l.v. Jan van der Horst. 12.01 Gramofoonmuzick. 12.15 De Zonnekloppers o.l.v. Cor Steyn. 1.00 Tijdsein. I.30 Dc Flierefluiters o.l.v. Eddy Walis. 2.00 Onderbreking voor verzorging van den zender. 2.15 Leo Fuld in zün repertoire met piano begeleiding van Joh. Jong. 2.40 „De Herziene Ziektewet". Lezing door Mr. S. Mok.. 3.00 Platen der maand. (Nieuws van de platen markt). 3.30 Kottcrdamsch Philharmonisch Orkest o.l. van Eduard Flipsc met medewerking van Ernest Schelling, piano. Rotterdamsch Mannenkoor „Apollo" 4.30 Het Europa van heden. IV. Jan do Roodc spreekt over: „Duitschland". 4.50 Rotterdamsch Philharmonisch orkest o.l.v. Eduard Fhpse. 5.30 Gramofoonmuzick. 5.40 Letterkundig overzicht N. Tj. Swierstra. bespreekt: „De lago landen bij do zee." Dr. Jan Romein. 6.01 „Uit de Roodc Jeugdbeweging." 6.30 Gramofoonmuzick. V. R. O. 7.00 Uitzending voor de Vrijdenkers Radio Omroepverceniging. Spreker: Dc heer J. de Haa» Onderwerp: „Een groeiend eenheidsfront." V. A. R. A. 8.01 Herhaling van S.O.S.-berlchtcn. 8.03 Men vraagt! en wij draaien 8.20 Zaterdagavond-filmpjes. VII. „Die goede oude tijd", een liederen-potpourri. „Succcsliedc- ren door Roy Turk". Medewerking: Miss Ha milton. 8.30 Programma der groote verrassing. 12.00 Tijdsein en Sluiting. Huizen, Golflengte 1875 M. K. R. O. 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoonmuzick. 10.30 Muzickuitzending v. Fabrieken. II.00 Gramofoonmuzick. 11.30 Godsdienstig halfuurtje, door Pastoor L. H. Perquin. 12.01 Politieberichten. 12.15 Lunchconcert door het K.R.O.-Orkcst o. I.v. Mar. van 't Woud. 1.00 Gramofoonmuzick. I.20 Vervolg concert. 2.00 Halfuurtje voor dc rijpere jeugd. „Dam men" door P. Goes. 2.30 Gramofoonmuzick. 3.00 Kinderuurtje, verzorgd door movr. Soph. Nuwenhuis van der Rijst en mevr. Corrie Mar- res van der Ven. 4.00 Zenderverzorging. 4.15 Operette „Do Prins van Sind" (in vü'f bedrijven) op te voeren door het jongedames- koor „Het Oosten" uit Rotterdam, o.l.v. Otto de Vaal. 5.15 Gramofoonmuziek. 5.30 Espcranto-nieuws door P. Heilkor. 5.45 De K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lustcnhouwer. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul dc Waart. 6.45 De K.R.O.-Boys o.l.v. Piet Lustenhouwcr. 7.00 Politieberichten. 7.15 Kath. Radio Volks-Univcrsiteit Jur. Fac. I. „Een man, een man. Een woord, een woord" door mr. G. J. Roes. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.00 Nieuwsberichten van Vaz L»ias. 8.05 Per schip door Omroepland. Ontmoeting met de stoomboot van. Spanje. .10 Dajos Bela en zijn orkest. (Uitzending uit Cinema Royal te Maastricht). 9.00 Gramofoonmuziek. 9.10 Feestvoorstelling ter gelegenheid van den 708ten verjaardag van Richard Strauss, onder auspiciën van de Wngncrverecniging. Eerste op voering van „Arabella" van Richard Strauss, onder leiding van den componist. 9.55 Gramofoonmuziek. 10.25 Nieuwsberichten van Vaz Dia: 10.30 Vervolg Opera „Arabella." Derde bedrijf. II.20 Gramofoonmuziek. Brussel, België, 821.9 M. Vlaamsche uitzending. 12.17 Gramofoonplutcn. I.20 Concert door het Salonorkest o.l.v. K. Walpot tot 2.20. 6.10 Concert door het Van Thuyne-Trio. 7.35 Gramofoonplaten. 8.20 „Dreigroschen-Oper" van K. Weill. M. m. van salonorkest o.l.v. P. Doulicz, en solisten. 9.20 Optreden van het cabaret „Dc blinken de Zonnekloppers", o.l.v. R. Grassin. 10.2012.20 Dansmuziek. Brussel, België 483.9 M. Fransche uitzending. 12.15 Concert door het Salon-orkest o.l.v. Wal pot. 1-202.20 Gramofoonmuzick. 5.20 Dansmuziek door het orkest „Lionel's Club" o.l.v. Clabeck uit het Century-Hotcl te Antwerpen. 6.35 Gramofoonmuziek. 8.20 Gramofoonmuzick. 8.50 Symphonic-concert uit Luik o.l.v. Fran cois Rasse. Deutschlandsender, (Rijksz.), 1571 M. 5.50 Morgenspreuk. Hierna tot 7.20 Concert uit Koningsbergen. II.20 Concert uit Leipzig door het Omroep orkest o.l.v. H. Wcbcr. 12.15 Gramofoonmuzick. 6.00 Gramofoonmuziek. Droitwich, Engeland, 1500 M. Nationaal Programma 11.20 Gramofoonmuziek. 12.05 Concert door het Western Studio-orkest o.l.v. G. Thomas m.m.v. Hilda Searle (sopraan.) I.20 Concert door het Commodore Grand-or- kest o.l.v. H Davidson. 2.25 Concert door het Omroeporkest uit Belfast o.l.v. E. Godfrey Brown, m.m.v. H. Mitchell (bas) en E. A. A Stoneley (viool). 3.2Ó Orgelconcert door H. Ramsay. 3.50 Concert door R. King en zün orkest, m. m.v. Frances Morris (sopraan). 5.05 Studentenliederen door het Radio-Mannen koor o.l.v. L. Woodgale. M.m.v. H. Cummings (bariton) en E. Lush (piano). 5.35 Dansmuziek door H. Hall en zün B.B.C.- Dansorkest. .50 Concert door het Radio-Militair Orkest o.l.v. B. Walton O'Donneil m.m.v. Kenneth Ellis (bns). 8.50 Music-Hall-programma m.m.v. solisten, het B B.C.-Variet.v-orkest o.l.v. Knesle Kelley. 10.20 Concert door het B.B.C.-Theatcrorkest o.l.v. S. Robinson. II.2012.20 Dansmuziek door Ambrose cn *üa orkest.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 7