SE ONS SUCCES IS UW SUCCES STOOMWASSCHERIJ DE KOLK MEER BETALEN ZOU DWAASHEID ZIJN! HULSKO KOFFIE ECHTE VRIENDINNEN DECEMBER JANTJE EN ZIJN VLIEGMACHINE MACHINALE OPMAAKWASCH KASTKLAAI? KRAAK HELDER GOEDKOOP F. VAN HOFWEGEN BLEEKERSTRAAT 37 - TEL. 16 De beste koffie. Hulsko'j Seinkoffiekost ou 25 ct. per poodHulsko heeft één soorti het bestel la gepatenteerde, luchtdichte veip?kking. Vraagt Uw Winkelierl OE KOFFIE WAAR PIT IN ZITI „Ems zat voor het raam en tuurde naar buiten. Waar ze zoo naar keek, de bleek neus? Wel, ze wachtte op haar vriendin nen. Zoo dadelijk zou de school uitgaan en dan kwamen Miep en Bep om iiaar werk te brengen en om haar alle nieuwtjes van de school over te vertellen. Emmy was ziek geweest en nu aan hel opknappen. Maar ze mocht nog niet naai school. "Andere kinderen zouden het mis schien prettig vinden eens zoo'n paar dagen bij moeder thuis te blijven, één dagje in bed, en dan zoo'n beetje verwend worden; verder nog een paar daagjes in de kamer blijven, spelen waar je zin in had en wal aardige boeken lezen. Maar dat was met Eins heclemaal niet zoo. Ze was dol op de school, hield erg veel van leeren en vond 't al jammer, als ze maar een half dagjo verzuimen moest. Helaas was Emmy niet sterk. Ze mankeerde vaak wat en telkens moest ze een poos de school verzuimen. De onderwijzeres wist wel, dat haar leerlin- getje het vreesehjk zou vinden achter te komen. Als Ems dan weer wat doen mocht, kwamen Miep en Bep, die geregeld naar 't vriendinnetje gingen vragen, dat zeggen. En dan mochten die 't werk voor Ems meenemen. Daar kwamen de eerste kinderen voorbij, daar waren Bep en Miep al. Ze kwamen voor 't raam staan en lachten blij. Moeder deed de meisjes open. Wat hadden ze weer veel te vertellen! Ze hadden een nieuw versje geleerd en dat moesten ze Ems voor zeggen. Ze legden haar de nieuwe sommen uit en wezen, hoe ver ze waren in het lees- en *t taalboekje. Ja, Bep en Miep waren echte vriendinnen. Toen werd Emmy nog erger ziek en na dat ze opgeknapt was, raadde de dokter do familie aan te verhuizen naar een boseh- rijke streek. Hij wou van die sukkelaarsler in eens een flinke, gezonde meid maken, die overal tegen kon. Daarom mocht ze den heelen zomer niet naar school en moest leven in de buitenlucht, eten, drinken, spe len, desnoods slapen. Ems vond 't vreese- lijk, dat ze niet naar school mocht! Maar daar was ze gauw overheen, toen ze met vader, moeder en de kleine broertjes in 't aardige boschhuisje woonde. Wat heerlijk Was 't daar! Den heelen dag was ze buiten en als 't regende, speelden de kinderen nog onder de veranda. Ems werd een heel an der kind met roode wangetjes enden heelen zomer was ze niet één keertje ziek. De dokter had er dan ook niets op tegen, dat ze met September naar de dorpsschool ging. Daar waren de kinderen met April naar de nieuwe klas gegaan en dus bleek Ems niets achter te wezen. Wat genoot ze! 't Was een mooie, ruime school, ook in het bosch gelegen en niet zoo heel ver van huis. En weldra had Ems nu ook nieuwo vriendinnen. Suus en Bie heetten ze. Vaak kwamen ze haar afhalen en soms brach ten ze Ems naar huis. Ook onder het spe len waren ze vaak samen. En wat zoo lieer* lijk was: Ems ging dag aan dag naai school, zonder dat ze ook maar één school tijd hoefde te verzuimen. Zóó werd het eind November en naderde Sinterklaas. Er werden Sint-Nicolaasvcrsjes geleerd en alle kinderen waren vol ver wachting. Op een morgen was het schrift van Kees, die zoo vreeselijk slordig schreef en zoo veel taalfouten maakte, uit Jufs les senaar verdwenen. Wie dat gedaan zou hebben? Sommigen opperden de mogelijk heid, dat zwarte Piet er de hand in had En toen op een anderen morgen de roode muts met de witte veer van Sints knechtjo in de gang gevonden werd, waren allen ei zeker van, dat het zwarte knechtje den I. -el inspecteerde, als do kinderen naar huis waren. Dus werd er prachtig geschreven en heel ernstig gewerkt Ook heel mooi gezon gen. Want Ems had hooren fluisteren, dat de hooge lieer in hoogst eigen persoon op school zou komen. Dat zou 111e een feest worden! Emmy leerde alle Sinterklaasliedjes aan Jaapje en Fritsje, haar kleine broertjes. En vooral 's avonds werden die druk gezongen. En toen gebeurde er iets heel naars: een paar dagen vóór Sinterklaas werd Ems weer ziek. Ze had koorts, hoestte erg, had keelpijn en de dokter moest komen. Ze had een hevige kou gevat en moest een paai dagen in bed blijven. Wat huilde die Emsl Want je kunt begrijpen, dat er nu van het Sint-Nicolaasfecst op school niets komen zou. Ennu ruiste ze haar vriendinnetjes uit de stad, die haar dadelijk kwamen op zoeken. Het was al de vierde December en nóg waren Bic en Suus niet bij haar ge weest; zc had ze zelfs niet eens door de laan zien loopen. Moeder had 't bedje be neden gezet, zoodat Emmy in de laan kon kijken. „Neen, hoor, Bie en Suus zijn geen èchto vriendinnen," zei Ems legen moeder en ze trok minachtend haar neus op. „Misschien zijn ze ook ziek," verdedigde moeder de meisjes. 's Middags kwam de dokter nog en die zei, dat het patiëntje den volgenden dag uit bed mocht. Maarnog niet naar school vooreerst. Nu, rondloopcn in de kamer was al ple zieriger dan in je bed liggen, 't Ledikantjo werd weer naar boven gebracht en even later was 't zusje met Jaap en Fritsje bezig prentenboeken te kijken. „Daar ging Sinterklaas in zijn auto," riep Jaap, die naar buiten had zitten turen, op eens. „Je droomt," wou Ems zeggen. Maar zo bedacht zich en hernam: „Dat zou best kunnen. Hij gaat naar onze school." Eins zuchtte diep en zc had geen zin meer 0111 den jongens voor te lezen. Frits ging trouwens ook naar buiten zitten kij ken, want straks zou de goede man wel weer langs komen, als hij op school klaar was. Emmy's gedachten trokken naar het schoollokaal. Daar zou Sint nu zitten met Piet naast zich. De kinderen zouden zingen en Piet ging vast strooien. En Kees? Zou die een standje krijgen? En wie weet, mis schien deelde de milde bisschop cadeautjes uit. Weer zuchtte Ems! Och, dat ze nu toch juist weer ziek moest worden! Wel een uur ging er voorbij. De jongens gingen maar weer spelen, doch als ze een auto hoorden toeteren, liepen zc vlug naar 't raam. Als do auto met Sinterklaas voorbij kwam, wilden zc wuiven. Telkens was 't een vrachtauto of een personenwagen zon der Sint. Weer: „Toet! Toet! Toet!" Ems, Frits en Jaap holden naar 't raam. „Ja, ja, hij is 't!" riep Jaap verrukt en begon heftig te wuiven. Frits zong zoo hard hij kon een Sinterklaasvers. De auto reed langzaam envlak voor hun huis stond hij stil. De chauffeur stap te uit en maakto het portier open. En toenoEms voeldo zich beurtelings warm en koud worden daar stapte Zwar te Piet uit. en hielp toen zijn heer en meester voorzichtig uit liet voertuig. Sa men wandelden die twee naar de voordeur. Jaap was naar de keuken gehold om het bezoek aan te kondigen en 't duurde dan ook niet lang, of de hooge gast trad bin nen. Moeder gaf hem direct een stoel. Even moest de oude man op adem komen. Hij kuchte. Stellig was hij ook een beetje ver kouden. Toen stak hij Ems z'n hand toe. Het meisje kwam hem begroeten. „Dag meneer Sinterklaas," zei zc. Frits en Jaap volgden haar voorbeeld. Voor Sint waren zc heel niet bang, maar ze vonden het wel een beetje griezelig om hun kleine hand in Piefs zwarten knuist te leggen. Maar toen Piet zc een handje pepernoten toestak, durfden zc \ycl. „Ja, ja, Emmy," begon Sint, „ik hoorde op school, dat je -ziek was, uchche, uchche... en toen zijn... je vriendinnen..: uchche, uchcheop ine loegestapthoe heeten ze ook weer?" „Bic en Suus?" „Juist, Bie en Suusen die hebben me gevraagdof ik j'e op wou zoekenen dat heb ik maar gedaan." „Daar ben ik erg blij om, meneer Sinter klaas," zei Ems. Sint had nog veel to vra gen en de kinderen moesten voor hem zin gen. Toen strooide Piet pepernoten cn ten slotte kreeg Ems een mooi bock, vol platen uil verhalen. De broertjes werden blij ge maakt met wat lekkers. Eindelijk vertrok de goede man weer. Hij had nog veel tc doen. Het drietal zag hem wegrijden cn wuifde druk. „Dat was mo een verrassing!" zei moe der. „Ja. En Suus en Bie zijn toch wel échte vriendinnen, hè, moes," vond Ems. „Zeker," moest moeder toegeven. Dat bleek nog meer, toen de meisjes 's middags kwamen. ,,'t Was reuze," zei Suus. „Hij is hier ook geweest," riep Ems lachend. „Hcusch? Dus heeft hij 't toch gedaan? Wij hebben 't gevraagd," vertelde Bic. „Dat weet ik." En Ems legde uit, hoe al les gegaan was. Toen deden de vriendin nen verslag van 't feest op school. Ze had den allemaal een boek gekregen. „En Kees?" vroeg Ems. „Die heeft een schrijfboek om mooi te leeren schrijven," zei Suus lachend. Ems was gelukkig gauw weer beter en ze hoopt nu maar, dat zc het volgend jaar met het Sint Nicolaasfeest niet weer ziek is! J. II. BRINKGREVE—ENTROP. (Nadruk verboden). door C. E. DE LILLE IIOGERWAARD. We hebben weer December, De maand van 't huis'lijk feest, Die met veel donk're dagen! Steeds welkom is geweest. Wat geven wij om 't duister, Nu 't binnen vroolijk is? Wc wachten Sinterklaas weer. Hij komt, dat is nooit mis! Geeft hij dit jaar wat minder, Iets brengt hij toch wel mcc! En met do kleinste gave Zijn w' immers al tevree! Dan nadert weer het Kerstfeest. Blij zingen wij ons lied, Kerstvreugde kan er wezen, Al is de boom er niet! Op Oud'jaarsavond zeggen Wij: *t Jaar was töcli nog goed En wij beginnen 't Nieuwe Met blijheid cn... met moed! (Nadruk verboden). door C. E. DE LILLE HOGERWAARD. Jantje schrijft aan Sinterklaas, Vraagt een vliegmachicn. Moor heeft, wat het baasje schrijft. Op den kop gezien. Plots ziet Moor een vliegraachien, Kijkt haar oogen uit, En daar krijgt zij een idéé! (Moortje is een guit!) Zwarte Piet is aan het werk In den donk'ren nacht Door den schoorsteen zakt er iets Langzaam en heel zacht! Zij stapt in en vliegt weldra Boven Jantje's bed. Nooit heeft Jan nog in zijn droom Zóó'n keel opgezet' (Nadruk verboden).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1934 | | pagina 19