VPOUW ÉN MODÉ ZOEKPLAATJE MODE TIPS OM ZELF TE MAKEN Rubriek vaoOorn Bob xxxxxxxx DE SNEEUWPOP )NS WEKCLIJKSCH KNIPPATROO Waar is het haasje? (Nadruk verboden) een warm jasje. Dan zullen de jongens je niet meer plagen, kleine Koning. Dit. darhi zeker ook die goede dokter, toen hij mij het papiertje gaf..." „Koop daar maar tabak voor, opa," zei Wimpje goedig. Doch de oude man schud de zijn grijs hoofd. „Eerst een warm jasjo voor mijn kleinen Koning en daarna koopen we tabak. En nu moet de Koning naar bod!" Vroolijk had opa dit tot Wimpje gezegd. „Wal is opa vanavond blij," dacht de jongen. „Dat is bepaald, omdat ik een Ko ning hen geweest!" Met deze gedachte sliep Wimpje Kist op den Driekoningenavond in. En dien nacht lachte hij in zijn slaap. Ilij droomde, dat hij nog Koning was! TANTE JOH. (Nadruk verboden) Beste Nichtjes en Neefjes, In de allereerste plaats dank ik iullie voor de vele goede wenschen, welke ik voor dit jaar hel» ontvangen; als al deze wenschen uitkomen, kan ik het van 't iaar best krijgen, ik hoop natuurlijk, dat dit hel geval zal zijn! Natuurlijk wcnsch ik ook jullie allen een heel goed iaar, dat van den zomer voor jullie vooral heel goed zal mogen zijn, als de overgangsexamens zijn begonnen. Van verschillenden van jullie heb ik het Kerstrapport ontvangen en, ik moet het eerlijk zeggen, de meesten zagen er heel goed uit. zoodat dit goede hoop geeft voor de toeKomst. Ook heb ik het afgeloopen iaar een paar nichtjes en neef jes gehad, die geruimen tijd ziek zijn ge weest; ik hoop. dat dit iaar géén van iullie ziek zal worden, want behalve dat dit niet aangenaam is, is het ook vervelend in ver band met het schoolwerk, dat er aardig door in het gedrang komt. Tenslotte hoop ik, dat wc dit iaar weer even gezellig m'ct elkaar briefjes zullen wisselen als tot he den hot geval is geweest! Van Cow Boy ontving ik een briefje, waarin hij me mededeelde, dat hij de m- briek van Oom Bob niet zou vergeten; als zijn verhalen in den smaak gevallen zijn. is hij weer van plan een nieuw ver baal te sturen. Nou. wat mij betreft, kan ik Cow Bov wel verzekeren, dat ik zijn ver halen erg aardig vond; ik hoop dan ook. dal hij me nog eens ermee zal verrassen, dan kan ik dat op mijn beurt de verschil lende nichtjes en neefjes weer doen. Ik heb voor Cow Bov nog een brief van een van hen liggen, dien hij aan ons bureau kan komen halen. Daar ik zijn adres en gewo nen naam niet weet. kan ik hem den blief niet toezenden. Dc krant van 15 December, welke bij kwijt geraakt is, zal ik ook voor hem klaar leggen. Van Korenbloem en Zwartkop ontving ik nog de mededceling, dat zii de verhalm van Cow Boy bijzonder aardig gevonden hebben en dat zii bopon weer gauw cm ander verhaul van hem in dc kindercourant te zullen zien! Onze loterij. Cab Calloway, Robbedoes, Ra teltje en M a 1 o p e, die me ">m een Ver- kade's Mclbourne-race-spel hebben ge vraagd, kunnen er ieder één komen halen. Ik heb er nog een paar over; wie er nog een wil hebben, schrijft het me maar even. Zoolang de voorraad strekt kunnen zii er een krijgen. Voor de Shcll-lcgplaat waren 9 liefhebbers, zoodat er geloot is moeten worden. Dc loting had tot .esultaat, dat Zwartkop de gelukkige is, zoodat zij Maandag dc plaat kan koinen halen. Ik wensch haar veel succes ermee! ONZE BRIEFWISSELING Korenbloem vond de raadsels zoo moeilijk. Ja, ik kan zo niet altijd even ge makkelijk maken; een andere keer zijn ze weer eens wat eenvoudiger. Spil wordt bedankt voor zijn gift. Dat was zeker wel een echte verrassing voor jo hè, dat je nu al een prijs had? Cab Calloway is een reuzen wande laar; dat is een behoorlijke afstand, dien je hebt afgelegd. Ben je soms aan het trai nen voor de vierdaagschc? Ja, het ijs laat wel lang op zich wachten, ik verlang ook zoo om te gaan schaatsenrijden. De seinen van de K XVIII heb ik ook gehoord; wel interessant hè? Nou, dan heb je het Nieuw jaar behoorlijk ingezet! Kemphaantje wordt bedankt voor haar gift. Ja. de brief voor Cow Boy is al afgehaald. En, heb je lekkere oliebollen gebakken? M a I o p e is ook weer eens komen op dagen; ik heb je lang gemist! Je rapport was aardig, daarom kan ik me moeilijk voorstellen, dat ie een hekel aan school hebt. Blijf je nu weer trouw meedoen? Tompoes heeft ditmaal een erg l ort briefje geschreven; zeker weinig tijd gehad in verband met Oud en Nieuw hè? Zonnetje wordt bedankt voor haar mooie Nieuwjaarskaartje. Stormvogeltje wordt bedankt voor haar ansicht uit Vlissingen. De oplossingen I. TROMBONE Raadsel O e s t er M- o t o r Bier O s s N a E II. Do kost gaat voor de baat met de woorden: baard, vaat, goot, stek en does. De prijs is deze week ten deel gevallen aan Rateltje, die hem Maandag aan ons bureau kan komen afhalen. Nienwe raadsels I. ONZE RUILHANDEL Freule R. V. wordt vriendelijk bedankt voor de verschillende bonnen en plaatjes, welke ik van haar ontving. Mevrouw B. B. wordt eveneens vrien delijk bedankt voor haar bonnen en plaatjes. Mevrouw P kan in ruil voor haar gift een paar Droste plaatjes laten halen. Korenbloem kan een paar Hille's bonnen en een nieuwe boekenbon komen halen. Spil kan een paar Benito bonnen ko men halen. Cab C a 11 o w a yy kan een paar film plaatjes en Verkade's bonnen komen halen. Robbedoes kan een boekenbon en een paar D E.-bonnen komen halen. Zwartkop kan een boekenbon en een paar Hille's bonnen komen halen. Kemphaantje kan een paar film plaatjes, een boekenbon en een Van Hou- ten's bon komen halen. M a 1 o p o kan een paar Hille's bonnen komen halen. Tompoes kan een paar Kwatta-sol- daatjes en een boekenbon krijgen. AIIp bonnen en plaatjes kunnen na Maan dagmiddag 3 uur aan ons bureau worden afgehaald. OOM BOB. 1 Komt jongens, nu naar buiten! Het heeft gesneeuwd vannacht! Wie had van jullie allen Dat gist'rcn wel gedacht? 2 We treffen 't: 't is vacantie! Een sneeuwpop vlug gemaakt! In huis is nu het spelen Door allen toch gestaakt. S Het wordt een reuze-sneeuwpop, Want allen doen we mee. *t C.aa! vlug met zóóveel handen* Elk heeft er immers twee! 4 Het duurt niet lang, de sneeuwhaas Staat weldra vóór ons raam. Nu even heel goed denken! Wie weet een mooien naam? 5 Er klinken heel wat namen, Maar ééntje spant de kroon. Wij noemen onzen sneeuwman Daarom dus: Witte Toon! 6 'k Hoop, dat hij lang zal blijven Bij dag. En in den nacht, Als wij zoo lekker slapen. Houdt witte Toon de wacht. 7 Maar als het eens gaat dooien, Dan is de sneeuwpret uit En staat een groez'lig heerschap, Wat scheef zelfs! voor de ruit 8 Zijn oogen gaan dan tranen Zijn pijp valt uit zijn mond. Bedroefd slaat hij te staren Naar al dat nat in 't rond! 9 En eind'lijk, op een morgen Is er een groote plas, Waar in de Kerstvacantie Toch Toon zijn plaatsje wasl (Nadruk verboden) Robbedoes wordt bedankt voor zijn gift. Hoe gaat dat spelletje dan, als je er zoo warm van wordt? Rateltje wordt bedankt voor haar gift. Dat Kerstfeest is fijn geweest zeg; iullie hebt tenminste aardig wat gekregen! t-e Van Nelle's merken zijn nog steeds uitver kocht. Flierefluiter heeft het Bussink's album nu zeker wel ontvangen, hè? Ja, door de drukte had ik vergeten het klaar te legeren. Doe maar goed je best. des te meer kans is er op een goed Paasch-rap- port! Ik heb dit iaar een buitengewoon ge- ■'olligen Oudejaarsavond gehad, het was 12 uur vóór we er erg ik hadden. Ja, ik zal Oom Pirn ie Nieuwjaarswcnschen over brengen; dat zal hij wel leuk vinden! Zwartkop wordt bedankt voor haar gift. Dat is een goed tceken als je geen hekel eraan hebt om weer naar school te gaan. Ik zal Cow Boy voor je bedanken. Als er weer belangstelling voor is, zoo schreef hij mo juist, zal hij wéér een verhaal voor iullie gaan maken. Ik heb ook nog niet veel plaatjes van dat nieuwe album doch ik hoop toch spoedig met dc uitdecling te kunnen beginnen Is de familie nu alweer wat on streek gekomen: die roadselnihriek heeft toch heel wat op haar geweten, hè? Douglas heeft een aardig Kerstfeest gehad: over die operette heb ik al veel ge hoord, die moet bijzonder aardig zijn. Was het tweede raadsel zoo moeilijk? Cupido heeft het Nieuwe iaar goed in- ge/.el; hij heeft Nieuwjaarsmorgen '.ekcr wel extra-lang geslapen hè? Je briefje voor Cow Bov zal ik doorgever}. Nou, ik heb ook een erg prettigen Oudejaarsavond ge had. (Van Cab Caloway) X X X X X X X Op dc kruisjeslijnen komt de naam van een muziekinstrument. Op de le rij: Op de 2e rij: Op de 3e rij: Op de ie rij: Op de 5e rij: Op de he rij: Op de 7e rij: Op de 8e rij: het gevraagde woord, een plaats in Zuid-Holland, een jongensnaam, een onmisbaar iets. een vloeistof. een verkorte meisjesnaam. een maal. een medeklinker. II. Mijn geheel is een spreekwoord dat uit 6 woorden bestaat en met 27 letters wordt geschreven. 9, 2, 15, 25, 6, 8, 14, 21 moeten we 's zo mers wel eens doen. 16, 26, 22, 7, 11, 24 is niet royaal. 10, 20, S, 12, 4, 7, is een zomersport. 27, 18, 5 vinden we langs de rivieren. 13, 12, 26, 19 is niet traag. 17, 4, 23, 2 is een insect. 3, 25, 1 is een ander woord voor paard. door C. E. DE LILLE HOGERWAARD VANDAAG EN MORGEN Wat gisteren modern was, wordt vandaag als hoogst onmodern betiteld. Droegen we een korte tijd geleden, de hoeden zoo plat mogelijk; de platle bol heeft thans weer af gedaan en dc liooge bol duikt weer aller wegen op. Zeer geliefd is het fezmodel en, wat daai veel op lijkt bet tzarinamutsje. Men heeft ook dc decoratieve waarde van koord op nieuw ontdekt en daar maakt men rijkelijk gebruik van. De hoedjes zijn gegarneerd met koord in een harmonieerende of contrasteerende kleur; waarvan de uiteinden tot kwastjes uitgerafeld zijn. Op onze afbeelding toont het linksche fi guurtje u de nieuwe gespsluifing voor man tels en japonnen. Het andere figuurtjo draagt een garneering van dun gevlochten koord. JEANNE DE FL. HET MODERNE DROOGREK Een Nederlandsche vinding Elke vinding, die gedaan wordt om meer ruimte te krijgen in de kleine moderno keukentjes, wordt door de huisvrouw met vreugde begroet. Ditmaal is het het droogrek, dat zoodanig verbeterd is, dat de groote plaatsruimte, die het eerst innam, beperkt is tot op een mi nimum. Als het rek niet gebruikt behoeft te vvor den, wordt het samengeklapt en het neemt absoluut geen ruimte in. Wil men er iets op drogen, dan zet men het uit en haal' oo'- de drooglatten uit. Als alles uit staat, beeft men 12 stokken, waar men waschgoed op hangen kan. De afmetingen van het rek zijn bovendien zoodanig gekozen, dat ook een tweeper Soons laken er bijv. met gemak op gedroogd kan worden. JURKJE VOOR EEN BRUIDSMEISJE Niets is aardiger dan achter de bruids stoel een paar kleine bruidsmeisjes in lan ge jurkjes te zien loopen. Ze vormen het meest aantrekkelijke van de heele stoet. We geven hier een aardig modelletje dat gemakkelijk zelf gemaakt kan worden. Voor een meisje van 10 jaar, hebben we 3 meter witte crêpe noodig en 11 meter ko ningsblauvv bandfluwcel, dat een breedte heeft van ongeveer 4 centimeter. Van papier maakt men het patroon, zoo als op onze teekening is aangegeven. Daar na knipt men de stof; het blousje is glad en wordt op dc rug gesloten; de rok bc staat uit twee rechte lappen, van een meter lengte en hoogte. Heeft men de zijkanten er van gestikt, dan rimpelt men de bovenkant in op de wijdte van het blousje. Eenige rijen onder elkaar rimpelt men nog in. Nu begint men met de garneering van het bandfluwcel. Dat rimpelt men aan do boven- en onderzijde heel fijn in en beves tigt het op de plaatsen, die op de teekening aangegeven zijn. Aan de halsopening en on deraan de zoom komt een groote strik, die vastgenaaid wordt. De knoopjes op de rug, wanneer de jurk gesloten wordt, zijn overtrokken met dezelf de stof van het jurkje. Dit overtrekken kan men in de winkel laten doen. Er zijn te genwoordig ook echter metalen vormpjes in de handel, die men zelf kan overtrekken met stof. Om dit allerliefste jurkje te eompleteeren maakt men aan dc handschoenen van het meisje kapjes van hetzelfde tfluweel. Men kan het meisje een klein kapje van fluweel er hij laten dragen, of een voudig een flu- weclcn lint om het haar knoopon. MARIAN B. Bovendien is de constructie zoo, dat het rek, tegen een muur gezet, slechts zeer wei nig naar voren komt. Het geheel hetcckcnt dus een grooto ruimtebesparing en daar kunnen wij, huis vrouwen, niet anders dan dankbaar voor z.ijn. Op dit rek is Nederlandsch patent aan gevraagd. N R VAN B. Als we visite hebben en we moeten thee of andere dranken schenken, is het toch altijd wel prettig een aardig schortje hij i!c hand te hebben, dat we gauw voor kun nen doen. Een vlek is gauwer gemaakt, dan uitgemaakt. No. 511: aardig schortje van linnen of ba tist. Benoodigd materiaal: 1.75 meter van 90 c.M. breedte. Prijs van het patroon: 38 cents per stuk. No. 512: aardig schortje, eveneens van batist of linnen vervaardigd. Benoo digd materiaal: 1.75 meter van 90 c.M. breedte. Prijs van het patroon: 38 cents per stuk. No 515: mooie jurk van donkere wollen stof of zijde, gegarneerd met witte of crème kleurige georgette. Benoodigd materiaal: 3 meter van 130 c.M. breedte of 4 Meter van 100 c.M. Voor de garneering: 75 c.M. geor gette. Prijs van het patroon: 50 cents per stuk. No. 516: jurk van wollen stof, met flu weel of zijde gegarneerd. Benoodigd ma teriaal* 3 meter stof van 130 c.M. breedte. Voor de garneering: 25 c.M. fluweel of zij de. Prijs van het patroon: 50 cents per stuk. Alle bovengenoemde patronen zijn in Administratie van het Amersfoorlsch Hag- iedere gewenschte maal verkrijgbaar bij d© blad, Arnhemschepoorlwal 2a te Amers foort. Toezending zal geschieden na ontvangst van hel vermelde bedrag plus 15 cent por tokosten. hetwelk kan worden overge maakt per postwissel, in postzegels, of wel per postgiro no. 47010. Den lezeressen wordt vriendelijk verzocht bij bestelling van één der patronen niet alleen het verlangde nummer, maar te vens de maat. d w.z. boven-, taille- en heupwijdte op te geven. Gelieve verder naam en adres duidelijk te vermelden. Men voorkomt daardoor ons vnoodige vertraging In de opsturing.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 14