Kinderhoekje DREIN DRENTEL en PIET PRIKKEL. Ingezonden ARBEIDSKANS IN ARBEIDSNOOD TEGEN DE UITVERKOOPS EXCESSEN SLIJTERIJ J. Th. W. MASSA GESTOOKTE CITROEN-GENEVER 3.10 per Liter Radioprogramma Nieuwe brochure van de Centrale voor Werkloos zenzorg De Centrale voor Wevkloozenzorg (ge sticht op initiatief van den Raad van Ne- derlandsche Kerkon voor Practisch Christen dom) zond ons een exemplaar van haar nieuwste bPochure: „Arbeidskans in Arbeids- nood". Nu de werkloosheid een bijna permanent karaktor dreigt aan to nemen, deed de „Cen trale" tot deze uitgave besluiten, om meer bekendheid aan haar bestaan en aan haar werk te go ven. In het boekje wordt -uitvoc rig geschreven over de oprichting en werk zaamheden, hoe de „Centrale" poogt de na- deelige gevolgen der werkloosheid zoo doel matig mogelijk te bestrijden. Op vele plaat sen in ons land werden comité's opgericht, die de moreele werkloozenzorg en vakont wikkeling ter hand namen. Men vindt te vens een beschrijving en een overzicht van de gehouden werk- en leerkampen. De hoe ren Dr. H. C. Rutgers en II. Gordeau schre ven hierover zeer interessante artikelen. Een ieder, die dit leest, kan iets begrijpen van de ellende van het niet-kunnen-werken en ook welken zegenrijken invloed, vooral in moreel opzicht, deze werkkampen op de werklooze jeugd hebben. „Men kan," zoo zegt Dr. Rutgers in zijn artikel, „men kan soms wel eons do opmerking hooren, dat dit kampwerk toch eigenlijk niet veel betee- kent, want: „wat is nu zoon enkele weck, wanneer de jongen een heel jaar in de el lende zit?" Maar, haast ieder kont toch wel uit zijn leven van die oogonblikken of die dagen, die hun glans over het heele leven doen schijnen en dio aan al het overige eerst recht waarde geven. Zooals do flits van den vuurtoren aan het schip zijii koers geeft ook gedurende dc dertig seconden van duisternis, die op de éénc seconde van licht volgen, zoo kan ook het beloven van één zoo'n enkele week weer zin en doel geven aan den tijd die volgt." Plannen voor 1935 In 1935 zal de „Centrale" pogen orn naast de bestaande werkkampen, georganiseerd in samenwerking met jeugdorganisaties, kam pen op to richten waar aan jeugdige werk loozen voor een tijd van 2 maanden arbeid geboden kan worden. Over dit plan, ont worpen door ir. Westhoff en bestudeerd door de commissic-Smeenk, werd in de pers reeds uitvoerig geschreven. Het rapnort van do commi»sie-Smeenk is in zijn geheel op genomen. Deze brochure is waardevol voor een ieder, die op eenigcrlei wijze bij den arbeid ten behoeve van de wcrkloozen betFokken is, omdat het vele inrichtingen over den arbeid inzake ontwikkeling en ontspanning voor wcrkloozen bevat O.m. zijn opgenomen een vijftal circulaires van do Ministers van Bin- nenlandsche Zaken en Sociale Zaken en raooorten van de „Centrale" zelf inzake: a. vakkundige ontwikkeling voor volwassen werklooze arbeiders; b. werk- en leerkam- pen met jeugdige werkloozen; c. moreele verzorging van dc vrouw der werkloozen. Een groot aantal foto's verluchten den in houd. Door welwillende medewerking van Drukkerij Edecea te Hoorn is do Centraio voor de Werkloozenzorg in staat deze bro chure van 82 pagina's op ruime schaal gra tis te verspreiden. Zoolang de voorraad strekt, kunnen deze aangevraagd worden bij het bureau der „Centrale", Stadhouders laan 4345, Utrecht. Een wetsontwerp bij de Tweede Kamer ingediend. Een vergunningsstelsel Een wetsontwerp is ingediend tot het stel len van regelen betreffende het uityerkoo- pen en opruimen in hot winkelbedrijf. De toelichting wijst op de klacht over excessen op het gebied van uitverkoopen en opruimingen in den détailhandel, in mid denstandskringen vernomen. Dc geopperde bezwaren richten zich bopaaldelijk tegen die gevallen, waarin uitverkoopen of opruimin gen ontijdig worden aangekondigd of wel onder voorwendselen, die aan het publiek ten onrechte den indruk van een bijzonder voordeelige aanbieding geven. Het euvel geeft tot voortdurende verwarring aanlei ding. Het van de hand doen van moeilijk verkoopbare artikelen mag niet tegen ge gaan worden, wel het ontijdig aanvangen van seizoen- en balansopruimingen e.d. Het gevolg van dezo practijk, waarbij enkelin gen tal van vakgenootcn met zich medeslee- pen en hun zoodoende vaak aanzienlijke verliezen berokkenen, doet ook bij producen ten en groothandelaren zijn schadelijken in vloed gevoelen. Naar het den minister voorkomt, is een regeling bij de \w«r de ecnige pitweg. l it het einde Augustus 1933 door don Midden- standsraad uitgebrachte adres is hem geble ken, dat in dc kringen van belanghebbenden de vereischte eenstemmigheid aanwezig is, weshalve hij niet aarzelt de onderhavige re geling, welke in hoofdzaak rust op de door den genoemden Raad aangegeven grondsla gen, aanhangig te maken. Het is de bedoeling, in de wet niet anders dan de hoofdlijnen der beoogde regeling vaat te leggen. De practischc uitvoering wordt overgelaten aan dc Kamers van Koop handel. De artikelen Aan art. 2 ligt het vergunningsstelsel ten grondslag. Vergunningen voor het aankon digen van een verkoop als uitverkoop of als opruiming zullen worden afgegeven door de Kamers van Koophandel. Art» 3 bevat een belangrijke afwijking van het vergunningsstolsel voor wat betreft de periodiek torugkeerende verkoopen, verband houdende met jaars- of seizocnwissoling. Dc aankondiging dezer verkoopen woorden niet afhankelijk gesteld van een vergunning. Ten einde de controle te vergemakkelijken en tevens het publiek kennis te doen nemen van den aard van den aangekondigden ver- zullen de perioriek terugkeerende ver- HAVIK 41 TELEF. 292 van bijzonder fijnen geur en smaak. koopen uitsluitend door middel van enkelo gebruikelijke benamingen mogen worden aangekondigd. Blijkens art. 5 wordt de gelegenheid open gesteld, bezwaren tegen het voiieenen van een vergunning kenbaar te maken. De aan vragen worden ter visie gelegd voor belang hebbenden. Bekendmaking van dc indiening der aanvrage zal geschieden aan don in gang van de localitcit, waar de verkoop zal worden gehouden. Art. 6 geeft een opsomming van de geval len, waarin een verkoop als uitverkoop of als opruiming mag worden aangekondigd. Do Kamer zal de vergunning kunnen wei geren indien blijkt, dat dezelfde aanvrager betrekkelijk korten tijd, 11.1. minder dan een jaar tevoren, in dezelfde gemeente een als uitverkoop aangekondigden verkoop heeft gehouden, waarin gelijksoortige goederen zijn betrokken geweest. De bepalingen van art. 8 bcoogon een waarborg te geven, dat de als uitverkoop of als opruiming aangekondigde verkoop niet langer zal worden gehouden dan noodzake lijk is en met goed handelsgebruik overeen stemt. Een termijn van drie maanden, resp. 1 maand, komt den minister in 't algemeen voldoende voor. Blijkens art. 10 kan do Kamer van Koop handel het verrichten van die werkzaamhe den, welke door haar spoedeischend karak ter daarvoor in aanmerking komen, aan een uit haar midden te benoemen commissie op dragen. Verkoopen in verband met jaars- of sei zoenwisseling, welke als opruiming worden aangekondigd, zullen uitsluitend mogen worden gehouden tusschen 1 Januari en 1 Februari en tusschen 15 Juli en 15 Augus tus. Voor de Kamers wordt de mogelijkheid geopend, ter bestrijding van daaraan ver bonden kosten, van de aanvragers een ge ringe vergoeding te heffen. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie.) ALWEER! HET EENRICHTING VERKEER Het moge misschien wel stoutmoedig klinken, om dit onderwerp weer eens aan te roeren. Schrijver dezes is zich bewust dal zijn meening niet door een ieder ge deeld wordt in Amersfoort, er kan door de overheid geen bepaling in het leven ge roepen worden of deze zal verzet uit lok ken bij bepaalde bevolkingsgroepen, doch wol zal deze gedeeld worden door een ieder die onbevooroordeeld, met vrijen blik het verkeer door Amersfoort aan schouwt en afgevraagd wordt een oordeel uit te spreken over liet verkeersprobleem in onze binnenstad. Wat toch is het geval! „Bij Koninklijk besluit is liet besluit van onzen gemeenteraad, tot gesloten verkla ring van verschillende straten in onze ge meente voor motorrijtuigen en rijwielen in eene of beide richtingen, op formeele gron den nietig verklaard." Schrijver is van meening dat het „Alge- Ineen belang" t.a.v. het vorkeer door en in Amersfoort „eischt", dat dit verkeer plaats vinde: „Ongestoord, dus vrij en veilig!" Welnu dan, hiervoor moet de. desbetref fende overheid waken dat het verkeer langs die banen plaats vindt. Hierbij moet de overheid dus geleid wor den door overwegingen die het „algemeen belang" vorderen en dient het „bizondere belang" daaraan ondergeschikt te worden. Schrijver is dus bewust dat ook t.a.v. dit streven naar een juist verkeer ter plaatse vaak particuliere belangen in het gedrang komen. Dit kan tot bezwaren de gevolgen aanleiding geven, doch lei ding geven aan een gemeenschap, waarbij een ieders belang gebaat wordt, behoort tot de onmogelijkheiden. „Goed regeeren is voorzien." Gelukkig heeft onze gemeenteraad dit toegepast bij haar besluit „het éénrich tingsverkeer in onze stad in to voeren." Een goed beleid ziet in de toekomst, het steeds toenemend snelverkeer eischt t.a.v. het verkeer maatregelen, en onzo stad kan er niet aan ontkomen, of in de naas ten toekomst zal het „doorgaand verkeer" om onze stad geleid moeten worden, zooals dit in liet Rijkswegcnplan reeds is voor zien. Onze gemeenteraad heeft in haar besluit doen kennen aan de overheid, dat dit ge nomen is uit overweging, dat het belang van de vrijheid en veiligheid van het ver keer dit vereischt. En nu wordt dit besluit vernietigd, om dat niet voldaan is aan de formeele bepa lingen; de overheid mag toch wel aanne men, dat het besluit van een gemeenteraad geen autoritair besluit is zonder meer. Daarom? Omdat wellicht degenen, die over dit besluit hebben te oordcelen, ver moedelijk den toestand in onze stad niet kennen en daarbij sterk beïnvloed zijn ge worden door argumenten van bizondere be volkingsgroepen. leder vrij oordeeleiul ingezetene van onze stad betitelt den verkeerstoestand momen teel in onze binnenstad min of meer als een „chaos". Natuurlijk wórdt van de zijde der politic zooveel mogelijk getracht dc/.e chaos niet chronisch te doen worden, doch zij slaagt hierin slechts ten deele. Er is een groep van inwoners, die hun medewerking hebben beloond in hun eigen belang dus niet in hot algemeen belang om de kosten te bestrijden verbonden aan het plaatsen van borden in de Lange- straat ten einde een surrogaat te vormen, liet éénrichtingsverkeer te vervangen door een andore verkeersmaatregel. Onze stad schijnt z.g. verkeersobjecten te bezitten „eenig in ons land". Onze binnen stad is niet berekend op een toenemend on gehinderd snelverkeer. Vele oplossingen kan men daartoe opperen en trachten uit te voeren. Er is echter één oplossing, het éónrichtingverkeer, die een ongehinderd veilig verkeer waarborgt. Grooto steden gaan ons reeds hierbij voor, waar men er het grapte nut reeds van ondervindt. Maar in Amersfoort waar dit eigenlijk nog veel eerder ingang zou moeten vinden dan in grootere plaatsen, wordt deze maatregel nog niet toegepast Een goed geordende volksgemeenschap dienc zich te voegen naar de bepalingen gemaakt in het algemeen belang. Belasting betalen vindt niemand prettig, doch dc overheid oordeelt deze bepaling noodig, al dus zal ieder zich hieraan moeten leeren aanpassen. Ook hierbij geldt dat de overheid bij do uitvoeringsbepalingen de gevolgen hieraan verbonden voor de verschillende bevol kingsgroepen heeft overwogen. Zoo ook geldt dit t.a.v. bepalingen betreffende de verkeersveiligheid. Let, wel, waarde lezer, schrijver verwaar loost geenszins cventueelc bizondere be langen die bij éénrichtingsverkeer ge schaad worden, ofschoon schrijver ook niet kan inzien, dat hiermede levensbelangen zijn gemoeid, doch hij wilde aangeven en sterk naar voren doen komen dat het „al gemeen belang" steeds boven het „bizon dere belang" gaat; slechts bij de uitvoe ringsbepalingen zal men zooveel mogelijk rekening bouden met bizondere belangen. in algeraeenen zin denkt schrijver zich de. verkeersregeling in do binnenstad als volgt in: Heen: Arnh. straat—Zuidsingcl. Terug: Langestraat—Utrechtschestraat. Bij welker uitvoering vermoedelijk nog wel wegverbeteringen dienen te worden aangebracht. Blijft men zooals tot nu toe met dc verkeersregeling in Amersfoort voortgaan, dan dwingt men het doorgaand verkeer nieuwe banen te zoeken aan den rand van, dan wel buiten Amersfoort en degenen, die Amersfoort kennen, weten deze banen nu reeds te vinden. En wel, mijne lezers, een occasioneel bezoek van doorgaand verkeer aan onze stad is vrijwel illusoir, ende Nederlander die bijv. in „De Witte" wil eten weet dit restaurant toch wel te vinden, endegene die bij van Raalte moet zijn komende van de Utrechtscheweg zal daar momentcel oer- der zijn met een kleinen omweg dan door de vele verkeersstremmingen „linea recta" envele zaken worden reeds aan den Utrechtscheweg opgericht. Ondanks het éénrichtingsverkeer kan stilstaan aan de rechterzijde van den weg toegestaan worden. En clankunnen de belastingbetalende wielrijders rustig over hun betaalde plaveisel in de Langestraat rijden, ook zélfs op die momenten tus schen pl.m. 12.15 en pl.m. 13.15, wanneer men anders pleegt te Ioopen naast zijn rij wiel. wanneer men door de stilte getroffen wordt. En nu de statistiek der Gemeente! Overzicht verkeersongevallen 1933 Gegevens gemeente Amersfoort Oorzaken en gevolgen van verkeers ongevallen Totaal aantal verkeersongevalion 285 (een vrij hoog getal) Fouten van bestuurders vin vervoer middelen 237 Idem voetgangers 9 Gebreken vervoermiddelen 11 Toestand v. d. weg incl. slippen en doorglijden 13 Andere oorzaken 10 Onbekende oorzaken Aantal verkeersongevallen tengevolge waarvan: Personen zijn gedood 1 Idem gewond <K> Matcrieele schade ontstaan 218 Uitsluitend matcrieele schade 215 Aantal bij verkeersongevallen: Gcdoode personen 4 Gewonde idem S3 Als noot is toegevoegd bij onze stad (schrijver zou ze gaarne aan willen vul len!) „Do vermeerdering van het aantal verkeersongevallen in de gemeente Amers foort wordt toegeschreven aan het steeds drukker wordend verkeer eenerzijds en de te geringe sterkte der plaatselijke politie anderzijds. Dc laatst genoemde omstandig heid zou het onmogelijk maken op de groo to verkeerswegen in voldoende mate te la ten surveilleeren". (Toezicht werkt preven tief devies „bezuinigen met beleid"). Ongeveer 5 van alle opgegeven ver keersongevallen zijn niet in dc statistiek opgenomen, omdat deze geen of uiterst ge ringe gevolgen hadden. Uit dc statistiek blijkt verder, dat in de maanden Juli, Augustus cn September de meeste ongeval len voorkomen, daarna het 4e kwartaal, dan het 2o en vervolgens het le. T.a.v. de dagen van de week respectieve lijk: Zaterdag, Vrijdag, Woensdag. Maan dag, Donderdag, Dinsdag, Zondug. T.a.v. de uren van den dag respectieve lijk: 18.00—24.00, 9.00—12.00, 15.00—18.00, 12.00—14.00, 14.00—1G.OO, 0.00—S.00, 8.00- 9.00. Nabij hoeken of kruispurtfen kwamen pl.m. 30 der ongevallen voor. T.a.v. dc leeftijdsgroepen: De meeste on gevallen zoowol bij mannelijke als vrouwe lijke personen tusschen 19 en 29 jaar. T.a.v. verkeerd toepassen der verkeers regels: Dc meeste ongevallen als gevolg van verkeerd uitwijken of geen voorrang verlecncn. T.a.v. het verkeersmiddel respectievelijk: Met vracht- en personenauto, motorrijwiel, rijwiel. Uit dc toelichtende noten, bevattende dc maatregelen die in vorschillende gemeen ten genomen zijn tor vermindering van het aantal verkeersongevallen, lezen wij b.v. van Bussum (totaal 53 verkeersongevallen): „Snoeien van heggen, welke uitzicht be ienmieren, aanbrengen van verkeersstrepen, waarschuwingsborden, Instellen van één richtingsverkeer, parkeerverbod voor smal- lo en drukke straten, afronden van gevaar lijke bochten in den weg, daarenboven \yerkt geleidelijk ^rscherpt politio toezicht zeer preventief'. Elders wordt aangegeven: „Verkeersonderricht op scholen, publicaties in plaatselijke couranten om dc aandacht van liet publiek te vestigen op dc Veilig heid van het Verkcci. Uit de statistiek moge u blijken, dat „veiligheid gaat voor alles", cn dat men, en in dc eerste plaats de overheid, niets moet nalaten om de verkeersveiligheid te bevorderen, met andere wóórden niet inoet terugschrikken om afdoende bepalingen te maken, waar betreft het „beperken van het aantal slachtoffers vau het verkeer". Het moderne snelverkeer, iu onze bin nenstad zeer zeker, eischt „ordemaatregelen" Het éénriclitingsvèrkeer schept dit! En leidt tot een „Veilig Verkeer". ITct devies geldt nog steeds: „Voorkomen is beter dan genezen". U dankend -voor de afgestane plaats ruimte, Uw dr. N. J. ZIJLSTRA li,», lm; loei» Riet binnenkwam, draaide Drein zich lang- zam niitti liciu toe. Krijg je 'het nu lekker warm? vroeg Piot met zijn liefste glimlach. Ben je mal, antwoordde Drein bedaard. Ik heb 't koud. Wil je nog even zoo'n kachel tje brengen? 14,». Piet begon hard te lachen cn Drein ook. Het gevolg was, dat do vrienden maar weer vrede sloten, en een wande lingetje gingen maken, natuurlijk naar de zee, waar zo altijd droomden van liet vaderland, dat nu zoo ver weg was. WAT ETEN WIJ MORGEN VOOR DC KOFFIETAFEL Garnalenbroodjes. Bereiding: G broodjes, 250 gram garnalen, 2Vj d.L. melk, 30 gram bloem, 100 gram boter, 1 eierdooier, peper cn zout, 1 thee lepel citroensap. Snijd het bovenste kapje van de broodjes eraf, hol zc heelemaal uit, smelt dc helft van de boter cn besmeer deze hiermede. Gebruik de rest van dc boter voor het sausje en smelt ze in een steelpannetje, roer cr eerst, de bloem door en daarna bij kleine hoeveelheden de melk, peper en zout naar smaak, waarna de saus een minuut ot vijf moet koken op een kleine pit. Klop daarna de eierdooiers cn meng deze door de saus, nadat dc pan van liet vuur is genomen. Roer ten slotte de ci troensap en de in warm, licht gezouten water gewasschen garnalen erdoor en vul met deze ragout, dc broodjes, leg het kapje er weer op, besmeer de buitenkant met een klein beetje boter en plaats de broodjes ongeveer 15 minuten in den oven orn zo warm en knappend op te kunnen dienen. VOOR DE MIDDAGTAFEL Kalfscotelctten. Aardappelen. Brus9elsch lof au gratin. Macaroni-schoteltje. Bereiding: 1 Liter melk, 150 gram ma caroni, 60 gr. suiker, 1 A 2 eieren, Vk stokje vanille of een citroenschilletje, een tikje zout. Breek dc macaroni in stukjes van een halve vinger lengte en wasch ze. Zet ze op met een weinig koud .water en laat ze hierin 5 min. koken. Giet ze dan af en overspoel zc nog eens met friscli water. Voeg de melk en wat zout toe en kook deze, onder nu en dan roeren, gaar en gebonden circa 1 uur). De vanille trekt tijdens het laatste uur mee. Breek daarna de eieren, klop ze en doe de geklopte dooiers, en ver volgens eerst het stijfgeslagen eiwit, in do pan. Verwijder dan het vanillestokje en doe alles in een vuurvast beboterd schoteltje. Laat tenslotte dit schoteltje in een warmen oven rijzen en lichtbrui! worden. WOENSDAG IS JANl'AKI Hilversum, Golflengte 1876 M V. A. R. A. 8.01 Gramofoonmuziek. 0.30 Onze keuken door P. J. Kers Jr V. P. 11. O. 10.00 Morgenwijding. V A P.. A. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de con tinubedrijven. 12.01 Gramofoonmuziek. 12.30 Dé Flierefluiters. 1.15 De Zonnekloppers. 2.00 Tijdsein. 2.01 Voor de Vrouwen. 2.13 V.A'.R.A.:Knipcuraus. 3.00 Voor de kinderon. 5.30 Schalmei. 5.45 Een' kwartiertje op marach 6.01 Strijk-orkest. 6.30 X-X-Ensemble. 7.00 Sportuitzending. 7.20 Viool-recital. 3.01 Herhaling van S.O.S.-bcrichten. 8.03 Persbureau Vaz Dies en V.A.R.A.-varia. 8.10 Uitzending voor het ^comité Yoor bijzon dere Joodsche belangen- 9 40 V.A.R.A.-Orkcst. 10.80 Capablanca en Dr. Max Eur». 12.00 Tijdsein cn sluiting. Huizen, Golflengte 30.18 M N. C. R. V. ;v 8.00 Tijdsein. 8.00 Schriftlezing en Meditatie. 8.15 Morgencur.cert (Gr. muz..) 10.30 Morgendienst. 11.00 Harmoniumbeepellng. 12.00 Politieberichten. 12.15 Leger des Heils-kwartiertje 12.30 Concert. 2.00 Gramofoonplatcnconcert. 2.45 Concert. 3.45 Verzorging van den zender. 4.00 Zangplaten. 4.15 Dammen met W. Jurg. 4.45 Zang van het Don Kozakken-koor (platen)! 5.00 Kindoruurtjc. 0.00 Landbouwhalfuurtje. ONDERWIJSFONDS VOOR DE SCHEEPVAART N. C. R. V. 6.58 Overschakeling op den versterkten tender» 7.00 Politiobcrichton en Persberichten Ned# Chr. Persbureau. 7.15 Gramofoonmuziek. 7.30 Technische lozingen (XVII). 8.00 Tijdsein. 8.00 Persbureau Vaz Dias. 8.05 Gramofoonmuziek. 8.15 Archeologische cursus (II). 8.45 Gedeelten uit het Oratorum „Elias", Men.* deïssohn. 9.15 Vervolg Archeologische cursus. 9.45 Gramofoonmuziek. 10.00 Persbureau Vaz Dias. 10.05 Bespeling van het N.C.R.V.-Orgel. 10.45 Gramofoonplatcnconcert. Brussel, 321.9 M. Vlaamschc uitzending. 12.17 Gramofoonmuziek. 12.50 Concert door Salonorkest. 1.20 Vervolg concert. 1.502.20 GGramofoonmuziek. 5.15 Dansmuziek. 0.20 De vereenvoudiging van ons belastingstel* Bel. 6.35 Concert door Salonorkest. 7.35 „Absolutie". 7.50 Nieuws voor Oud-strijders. 3.20 H. Waelput-concert. 9.05 Causerie. 9.20 Concert door het Salonorkest. 10.2011.20 Dansmuziek. Brussel, 483.9 M. Franschc uitzending. 12.15 Concert door Ludo Langlois. 5.15 Diverse mcdedeelingen. 5.20 Concert door het Radio-Syraphonia-orkast, 6.20 Zangvoordracht door Jeanne Wild 6.50 Gramofoonmuziek. 8.20 Zanguitvoering. 8.50 „Tam-Tam",muzikaal spel. 9.30 Gramofoonmuziek. 9.50 Orgelconcert. 10.2011.20 Gramofoonmuziek. Deutschlandsondcr, 1571 M 12.35 Concert uit Leipzig. 2.35 Gramofoonmuziek. 4.60 Microfoon-Debutanten. 6.10 Blaasmuziek. 8.30 Vervolg der Blaasmuziek. 10.20—11.20 Dansmuziek. Droitwich, 1500 M. 12.50 Charles Manning en zijn orkest I.50 Orgelspel. 1.05 Gramofoonmuziek. 3.85 Het Sted. Orkest van Bournemouth. 5.05 Het John Mac Arthur-kwintet. 5.35 Het B.B.C.-Dansorkeat, 7.25 De grondslagen der muziek. 7.50 Fred Hartley's Novelty-kwintet. 9.50 Tijdsein, weer- en nieuwsberichten. 10.20 „The January Revue". II.2012.20 Dansmuziek. Kalundborg, 1281 M. 2.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Concert door het Omroeporkest. 7.20 Operettemuziek door het OmrftepdrkiAt 0.10 Viola-recital. 9.40 Gramofoonmuziek, 9.55 Declamatie. 10.15—11J50 Dansmuziek'*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 7