HET MAUSOLEUM DER ORANJES ZEVEN GLASRAMEN VOOR HET KOOR Schoone gedachte die vrucht droeg BESTRIJDING DER TUBERCULOSE ZILVEREN JUBILEUM Verkoop weldadigheids- z egels Onze Postvliegers onderweg STAGNATIE BIJ HET A'DAM RIJNKANAAL BELEEDIGING VAN Br. COLIJN Slechts 326 gehuwde ambtenaressen Resultaat nader onderzoek Verhooging der wegen belasting VERGIFTIGING DOOR KOLENDAMP HU5VSOR HOEKJE BINNENLAND Een groote daad van Neer= land's vrouwen DELFT, 21 Jan. Zelden, zal een plan dat in deze moeilijke tijden weinig kans op verwezenlijking scheen te hebben, zoo snel met volledig succes zijn bekroond, als dal van mevrouw J. li. van Baren—Van der oom Grootenboer, de Delftsche burgemees tersvrouw, die bij do onthulling op 13 Mei 1933 van een viertal nieuwe glas-in-lood- ramen in het koor der Nieuwe Kerk te Delft getroffen werd door den aanblik van de 7 nog overgebleven verwaarloosde vensters die evenzoovelc doodc plekken vonden in den muur. Het moest minder treffen, dat naarmate het getal glas-in-lood-ramcn steeg, de indruk van haveloosheid, die do restecrende ramen maakten, daarbij to sterker afstak en het koor der Nieuwe Kerk, deze bij uitstek na tionalo plaats, in een toestand liet. dio met bet waardig karakter van dit milieu een on duldbare tegenstelling vormde. De cchtgenoote van den Delftschen burge meester, mr. G. van Baren kwam bij de plechtige onthulling van de drie Oranjera men en dat aan de Baronie van Breda op genoemden datum op de voortreffelijke ge dachte, dat hier een taak was weggelegd van de Nederlandsche vrouwen, die. wanneer zii alle krachten inspanden, wellicht het geld voor nog een glas-in-loodraam hijeen zouden kunnen brengen. Dat mevrouw van Baren deze gedachte niet heeft losgelaten, maar haar, op den middag van de onthulling nog, aan prinses Juliana en verschillende in de kerk aanwe zige dames meedeelde, is het begin van ver werkelijking geweest van een idee, die tot resultaten heeft geleid, welke do oorspron kelijke conceptie vele malen overtroffen heeft. Want ruim anderhalf jaar later slechts bleek de Nederlandsche vrouwenactie een zoo weergaloos succes to hebben afgewor pen, dat men, zonder zich aan overdreven verwachtingen te buiten te gaan, kan vast stellen dat de vulling van alle zeven nog „doode" ramen in het koor der Nieuwe Kerk verzekerd is. Daarmede zal aan den onwaar digen toestand, waarin het Nationaal hulde blijk, dc Koningin bij haar zilveren regee ringsjuhileum in J923 door het geheele volk aangeboden, tot op den huidigen dag ver keert een eind zijn gemaakt. Hoe de actie werd ge; organiseerd Hoe de actie werd georganiseerd, hebben wij dezer dagen van mevrouw van Baren zelf mogen vernemen. Mevrouw van Baron herinnerde er aan, dat men bij do aanbie ding van het nationaal huldeblijk in 1923 had gehoopt, dat tevens in het herstel van de koorramen zou kunnen worden voorzien Er was toen echter maar geld beschikbaar voor niet meer dan één raam, waarvan het ontwerp werd opgedragen aan den Haag schen schilder G. A. H. v. d. Stok. die het visioen van Johannes op Padmos tot onder werp koos. Na de restauratie van het koor werd er echter een blijvend comité opge richt, dat de zaak van de Delftsche kerkra men ter hand nam. De twee groote ramen in het transept waren de eerste vrucht van haar actie: het Bokraam aan de cene zijde (van Willem van Konijnenburg) en het. door de Amerikaansch-Hollandscho juristen geschon ken Grotiusraam (van Joep Nicolas) aan de andere. Een rondschrijven aan de provincies had tot resultaat, dat Zeeland een raam (door Georg Ru et er) aanbood. Daarna kwa men do drie Oranjeramen achter het graf monument tot stand, tegelijk met dat van dc Baronie van Breda, terwijl ten slotte het Delftsch Studenten Corps een actie begon, die met de overdracht van nog een raam eindigde. Er bleven 7 ramen over en mevr. van Baren meende, dat een actie geleid en gevoerd floor Nederlandsche vrouwen, vol doende geld zou opleveren voor een nieuw venster indien men het systeem van de „kleine giften" tot beginsel nam. De actie, werd even eenvoudig als doel treffend georganiseerd. Aan dc burgemees ters van alle gemeenten werd in October 1933 con circulaire gezonden, waarin werd gewezen op den onhoudharen toestand waar in een deel van de ramen van het koor der Nieuwe Kerk nog verkeerde. Don hurge meesters werd verzocht in hun gemeente een vrouw, indien mogelijk de echlgenoole van den burgemeester zelf. aan te wijzen die zich met do organisatie, van liet plan van het Delftsch comité zou kunnen heiasten. De actie tier Nederlandsche vrouwen be perkte zich niet tot rle landsgrenzen in Furona Aan alle Nederlandsche gezanten werd geschreven, in Oost en West ver~.org den de vrouwen van den gouvprneur-gene raai en de gouverneurs het inzamelingswerk en in Suriname bijv. hebben blonken Tndin non en Boschneeers die geweldige som van f 1750 hiieeneohrachf. Welk resultaat de nro paeanda in de Oost heeft afgeworpen heeft men nog niet vernomen. Er moge echter non herinnerd worden dat één van de drie Wil lom de Zwiieerrnmen door de ingezetenen van Ned. Oost-Tpdië werd bekostigd. Ook uit Zind-Afrika. Amerika. Arable en Egypte.zijp talrijke bijdragen ontvangen. Drie ramen besteld De stand van zaken is momenteel zóó. dat het Comité een drietal ramen heeft besteld. Amsterdam en Botterdam zijn ongeveer ge reed, uit beide steden hebben groepen dames herhaaldelijk een bezoek aan do kerk ge bracht en gehoopt mag worden dat de twee grootste steden des lands elk het geld voor één raam zullen opbrengen. In verschillende steden, waaronder den Haag en Apeldoorn hier speelde de stagnatie door de burge meesterswisseling een rol is de actie nog gaande en het. Comité verwacht, dat deze het geld voor liet. zesde raam zal opleveren. Tenslotto heeft Prinses Juliana een raam geschonken, waarvoor zij zelf het onderwerp heeft aangegeven: de gelijkenis van de ta lenten. Dit raam is, evenals dc drio van het Comité, bereids besteld. Dank zij de actie der Nederlandscho vrou wen mag het dus vrijwel zeker worden ge acht dat alle nog resteerende ramen in het koor der Nieuwe Kerk zullen worden gevuld terwijl er alles op zal worden gezet om do plechtige onthulling in September 1935 te doen plaats hebben. Alsdan, 12 jaar na de aanbieding, zal het nationaal huldeblijk in den waren zin zijn voltooid. Willem van Konijnen burg de ontwerper De tot dusver in het koor aangebrachte ra men zijn door verschillende kunstenaars ontworpen en het conglomeraat van stijlen en opvattingen dat zoodoende in de kerk vereenigd werd, heeft tot principioclc be schouwingen omtrent de juistheid van den hier gevolgden weg aanleiding gegeven. In elk geval zal het ontwerp voor de zeven nog ontbrekende ramen, mede op wensch van do regeering, in één hand gehouden worden: in die van Willem van Konijnen burg. De 7 ramen hebben allo hetzelfde for maat, maar liggen niet naast elkaar. Door het raam van Van der Stok van de Zuid zijde naar de Noordzijde over te brengen komen er 4 even groote ramen vrij. waarin «le 3 reeds in bestelling gegeven ontwerpen cn dat van de prinses zullen worden aange bracht. De voorstellingen zullen, twee aan twee, aan het Oude en het Nieuwe Testament zijn ontleend. Verder zal er waarschijnlijk nog een raam aan de geschiedenis van hot Oranjehuis worden gewijd en zullen de overige waarschijnlijk eveneens met Bijbel sche motieven worden gevuld. Langzaam maar zeker keert de Nieuwe Kerk te Delft terug tot een staat, die haai den naam „nationaal monument" waardig doet zijn. De restauratie van het schip en de zijbeuken gaat gestadig voort en is fi nancieel vrijwel verzekerd. Vergadering van de Vereeniging van Personeel in Dienst der Nedcrl. Spoorwegen 'S-GRAVEMIAGE, 21 Jan. Do Veroeni- ging voor Personeel in Dienst der Neder ïandsche Spoorwegen tot Bestrijding der Tu berculose hield hedenmiddag te 1 uur haar algerneene jaarlijkschc ledenvergadering in hotel De Twee Steden, welke vergadering, in verband met de te drie uur aan te vangen receptie ter gelegenheid van het 25-jarig be staan der vereeniging, slechts drie kwartier duurde. De eerste voorzitter, de heer S. A. L. Pijl, opende dc vergadering. Dc notulen der vo rige algerneene ledenvergadering werden goedgekeurd, evenals het jaarverslag over 1933 en de rekening en verantwoording over 1933. De penningmeester, de heer J. Th. Ewcg, bracht vervolgens het verslag van de Com missie voor het Nazien van de Rekening on Verantwoording over 1933 uit. De drie hee- ren, die deze commissie vormden, werden ook voor het nieuwe jaar benoemd. De begrooting voor 1935 werd vastgesteld op 66.210. De vijf bestuursleden, de hoeren F. Dekker, J. C. Hagen, Th. J. v. d. Horst, J. A. Klein Lank horst en J. G. II. Tuyten, die zich her kiesbaar hadden gesteld, werden herkozen. Dc heer Robbermond, voorzitter van hel landelijk jubileum-comité, bracht vervolgens hel verslag van dit comité uit. Hij zcide, dat door dc verschillende plaatselijke comité's tot heden een bedrag van ruirn 6000 was ingezameld. Deze actie was echter nog niet beëindigd. Van verschillende kanten vallen nog giften te verwachten, zoodat het eind cijfer nog niet kon worden vastgesteld. Spr. bracht dank aan allen, die zich ten dienste hebben gesteld van het landelijk comité, om tot een gunstig financieel resultaat te ko men. Tenslotte werd hulde gebracht aan mevr. Tuyten, echtgenoote van een der leden, voor het vele, dat zij in het belang van de ver eeniging heeft gedaan en nog doet. Namens het bestuur bood de voorzitter haar bloemen aan. 's-GRAVENHAGE, 21 Jan. Blijkens de voorloopige cijfers zijn van do weldadig- heidszegels welke van 10 December tlm. 9 Januari j.l. verkrijgbaar waren, de volgen do aantallen verkocht. Frankeer- waarde Verkoopprijs Aantal Vorig jaar VA cent 3 cent 1.464.199 1.539.403 5 S 909.935 994.141 6 10 1.490.124 1.523.492 12 M 16 347.970 395.931 Dc bruto-opbrengst boven de frankcer- waarde bedroeg ruim 121.000 tegen het vorig jaar 127.700; hieruit zou men den indruk kunnen krijgen, flat dc verkoop der halve over de geheele linie eenigszins ach ter is gebleven bij die van het vorig jaar. Echter moet men in aanmerking nemen dat de zegels dit jaar niet met roltanding zijn uitgegeven, hetgeen ook verder niet meer zal geschieden. De opbrengst boven de frankéenvaarde van do. roltandingzegels lag het vorige jaar tusschen do 8000 en f 7000, zoorlat voor een juiste vergelijking het totaalcijfer van het vorig jaar feitelijk met dit bedrag zou moeten worden vermin derd. En dan blijkt, dat. ondanks de ver scherpte crisisomstandigheden, de opbrengst van dit jaar, zoo niet gestegen, dan toch ze ker niet minder is dan het vorig jaar. Een verblijdend cn voor het werk van dc verschillende comité's, een dankbaar .ver schijnsel. 17-1 17-1 18-1 19-1 2D—1 IJsvog. Amsterdam Marseille Rome Athene Mersamatruh Cairo Gaza Rutbawelss Bagdad Boeshir Dj ask Karachi Jodpoer Allahabad Calcutta Akyab Rangoon Bangkok Singapore Medan Batavia 21-1 20-1 19-1 18-1 17-1 16-1 16-1 Vertrok van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam 24 Januari. Voorloopig zijn de werkzaam* heden voor den tak Jutfaas* Wijk bij Duurstede uitgesteld In ons blad van gist., en vermeld den wij een bericht van de Maasbode, vol gens hetwelk een stagnatie gekomen zou zijn in de werkzaamheden voor het kanaal JutphaasWijk bij Duurstede, een onder deel van het aan le leggen Amsterdam- Rijnkanaal. Nader kunnen wij daarover liet navolgen de mededeelen: In het plan voor het Amsterdam—Rijn kanaal Is inbegrepen dc aanleg van een zijtak Jutphaas—Wijk hij Duurstede, als mede het daarbij behoorende bouwen van een sluis bij Wijk bij Duurstede. Als eerste stadium in de werkzaamheden voor dezen zijtak zou een aanvang gemaakt worden met den bouw der sluis, welk werk op 21 December j.l. aanbesteed is. Dc gunning zou plaats vindon binnen 30 dagen, zoodat gisteren deze termijn verstreken is. Dit laatste nu heeft niet plaats govon- den, daar de minister nuder overwegen zal, wanneer mot het werk begonnen zal wor den. Hieruit moet men niet concludeeren, dat het werk geheel terzijde gesteld is, doch voorloopig is het uitgesteld tot onbepaaldcn termijn. Geen enkele beslissing is dus genomen in positieve of negatieve richting, er heeft slechts een verschuiving van onbepaalden lijd plaats gevonden met den aanvangsda tum van het werk. Of er thans wederom een aanbesteding plaats zal hebben, of dat men de inschrij vers mettertijd zal vragen de hunne te handhaven, is niet bekend, terwijl hiervan ook niets te zeggen valt door het feit, dat men geen positieve beslissing gegeven heeft. Omtrent de reden tot dit uitstel konden wij geen enkele aanduiding verkrijgen. Redacteur van fascistisch weeks blad voor liet Hof AMSTERDAM. 21 Januari. In het fas cistisch weekblad „De Daad" kwam op 16 Februari 1934 een artikel voor, dat door de politie beleedigend werd geacht voor mi nister H Colijn. Het stuk was geschreven naar aanleiding van het verbod voor amb tenaron om aangesloten te zijn bij de N. S. O De schrijver had minister Colijn karak terloos genoemd en hum vergeleken met Troelstra en diens houding in de Novem herdagen van 1918. De redacteur van het bewuste blaadje K., stond op 4 Mei voor den politierechter terecht, verdacht van be lecdiging. Hij werd veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee weken. Verdachte ging van hst von«nis in appél Voor het gerechtshof verklaarde hij dat bij het bewuste artikel niet zelf had ge schrevsn, wel was het door hem vluchtig ingezien, alvorens her naar de zetterij werd gebracht. Een der getuigen decharge, mr. E. van Wessum, verklaarde thans, dat hii het stuk had geschreven. De procureur-generaal requireerde beves tiging van het vonnis van den politierech ter, twee weken gevangenisstraf. Spr. had aanvankelijk een geldboete wil len cisciien. doch gezien de houding van verdachte en de late verklaring van der getuige A décharge, was hij op dit besluit teruggekomen. Arrest 2 Februari. MGR. SCHIOPPA'S TOESTAND De pauselijke internuntius, mgr. Schiop- pa, heeft een minder rustigen nacht doorge bracht. De hartworking blijft echter goed. De behandelende geneesheer meent, dat wanneer verdere cr mplicaties waarvoor de patiënt in dit stadium vatbaar blijft, zich niet voordoen, de prognose gunstig gesteld kan worden. Op de 60.000 personen dio in Rijksdienst zijn De voorzitter van den Raad van Ministers heeft aan dc Tweede Kamer doen toekomen een Nota naar aanleiding van een door hem op 14 November j.l. gedane toezegging, dc aangelegenheid van do gehuwde ambtenares nader te zullen onderzoeken. Ontleend is aan deze Nota: Het onderzoek heeft aangetoond, dat in den geheelcn Rijksdienst, dc R ij k sonder- vvijsinrichtingen inbegrepen, onder de ruim 00.000 personen, daarbij werkzaam, zich op 31 December 1933 326 gehuwde vrouwen be vonden. Slechts 73 daarvan (van wie 55 in vasten, 6 in lijdelijken cn 12 in contract- dienst) vervulden een volledige betrekking, niet specifiek vrouwelijk, die ook door een mannelijke kracht zou kunnen worden bezet. Daaronder waren 23 kantoorhouder hij de P.T.T., een functie, waarbij dc ambtelijke werkzaamheden binnen do echtelijke woning worden verricht. Van de 50 overigen waren 38 in zuiver administratieve betrekkingen werkzaam. Aangenomen mag worden, dat voor vele. zoo niet voor de overgroote meer derheid dezer gehuwde vrouwen geldt, dat zij óf kostvvinster zijn, óf door ongelukkige huwelijksomstandigheden gedwongen zijn in eigen onderhoud to voorzien, dan wel, dat bijzondere omstandigheden haar in dienst zijn motiveeren. Zooals uit do geproduceer de gegevens blijkt, heeft het onderzoek den indruk bevestigd, dat do aangelegenheid van do gehuwde ambtenares voor wat den Rijksdienst betreft niet alleen geen princi- picele, doch ook geen practische beleekenis meer heeft. Naar het oordeel der regeering bestaat geen voldoende aanleiding tot het nemen van verder strekkende maatregelen voor den Rijksdienst. Ook een voorschrift tot ontslag van de in dienst zijnde gehuwde vrouwen hij het onderwijs acht de regeering niet vol doende gemotiveerd. Naar het oordeel der regee ring dient ook voor het gesubsidieerd onderwijs ter zake geen beperkende bepalin gen te gelden dan voor het Rijkspersoneel. Er kan worden volstaan met dc regeling, dat: le. de huwende ambtenares wordt ont slagen; o. de gehuwde ambtenares niet-kostwin- ster bij ontslag voorgaat; 3e. de gehuwde vrouw niet voor aanstel ling in aanmerking komt. Voor zoover daartoe nog verdere wijziging van bestaande reglementen en wetten noo- dig is, zullen deze worden aangebracht dan wel voorgesteld. Wat betreft de provinciën, gemeenten en overige publiekrechtelijke coiporaties staan 'er regeering geen gegevens ter beschikking. Voor don geheelen overheidsdienst geldt, dat le. ambtenares, die in concubinaat is gaan 'even, wordt ontslagen. In de gevoerde de batten over de gehuwde ambtenares heeft, de regeering aanleiding gevonden, zich nog maals tot de provinciale- en gemeentebestu ren tc wonden met het verzoek om, voor zoo ver zulks nog niet in de desbetreffende amb- cnarcnreglcmenicn is bepaald, alsnog daar in bij eerstvolgende wijziging op tc nemen voorschriften aangaande den voorrang hij ontslag van de gehuwde ambtenares nict- kostvvinster en aangaande het niet benoe men van gehuwde vrouwen. DOODELIJKE AANRIJDING Marechaussee het slachtoffer MOERGESTEL, 21 Jan. Terwijl Zondag avond op den TilJnirgschen weg twee mare- chausséc's verkeerscontrole hielden, nader de uit do richting Moergestel een vracht auto, waarin musici uit Eindhoven had den plaats genomen, die de. dansmuziek in den stadsschouwburg van Tilburg gingen verzorgen. Op de plaats waar dc rnare- chaussée's contróle uitoefenden, stonden aan weerszijden van den weg, op oenige afstand van elkaar, twee auto's, waarlangs de vrachtauto uit Eindhoven zijn weg trachtte te vervolgen. Hij kwam echter in aanraking met beide auto's en reed vervol gens een der marechaussec's, den 26-jarigen M., aan. Door een passeerendo auto werd liet slachtoffer naar het gasthuis te Tilburg overgebracht, waar hij kort na aankomst overleed. De vrachtauto reed in een sloot en kantelde om. De bestuurder werd door glas scherven in het gelaat gewond en werd eveneens in het gasthuite Tilburg verbon den. De vrachtauto is in beslag genomen, terwijl een streng onderzoek wordt inge stcld. Dc beide auto's, dio door dc vracht auto's werden aangereden, voor het ongeluk met de marechaussee plaats had, werden vrij ernstig beschadigd. 's-GRAVENHAGE, 21 Jan. Metf vestigt er van bevoegde zijde onze aandacht op, dat in verband met de wet tot instelling van een Verkeersfonds, welke met ingang van 1 Januari 1935 in werking is getreden» ieder, die in het bezit is van een belasting- kaart afgegeven voor den duur van hel ge heele belastingjaar 1934/1935, van 9 of van 6 maanden, vóór 1 Februari a.s. de méér verschuldigde belasting moet voldoen. Dc ontvanger van het kantoor, waarop de be- lastingkaart is afgegeven, stelt na betaling een aantcekening op do kaart, dat do ver- eischto bijbetaling heeft plaats gevonden. Is dit niet voor 1 Februari a.s. geschied, dan verliest die kaart haar geldigheid, zoo- dat. ieder die ze nog gebruikt bij een motor rijtuig. waarmede hij op den openbaren weg rijdt, de motorrijtuigenbelastihgwet over treedt cn dus bij controle wordt bekeurd. Kaarten, afgegeven voor het tijdvak van 1 November 1934 tot en met 31 Jan. 1935 of van 1 December 1931 to' en met 28 Februari 1935 blijven geldig voor liet tijdvak waar voor zij zijn afgegeven zonder bijbetaling. Zcslig-dagenkaarten blijven eveneens gel dig tot het einde van het tijdvak waarvoor zij zijn afgegeven, zonder dat behoeft te worden bijbetaald. Voor kaarten, afgegeven op den voet van artikel 5 der Wegenbelas tingwet behoeft evenmin te worden bijbe taald. Belanghebbenden zullen goed doen met do bijbetaling op hun belastingkaarten niet te wachten tot de laatste dagen dezer maand, omdat de groote toeloop op de be lastingkantoren tot ongewenscht, doch oti- vcrmijdelijk oponthoud bij de behandeling zal kunnen leiden. Tenslotte wijzen wij erop, dat het na 31 Januari rijden met motorrijtuigen, waarvan de verhoogde belasting niet is bijbetaald, do betrokkenen aan zeer onaangename ge vallen bloot stelt. De ambtenaren van den Dienst der Directe Belastingen hebben toch opdracht ontvangen van 1 Februari 1935 af een strenge contróle uit te oefenen op de op den openbaren weg rijdende motorrijtuigen teneinde na te gaan of de voor de motorrij tuigen verschuldigde motorrijtuigenbelas ting is betaald cn in de gevallen waarin dit niet is geschied, bekeuring in te stellen. BERGEN OP ZOOM, 21 Januari. Zaterdag licoft zich een'vrij crn«stig geval van kolen dampvergiftiging voorgedaan in do fabriek van de fa. E., gelegen aan den Noordsingel. In dezo fabriek, een regenjasplakkerij, zijn ongeveer 30 meisjes werkzaam uit Bergen op Zoom en omgeving. In een der lokalen brandde een kachel, die do oor zaak io van» do kolendampontwiklfpling. Het meerendeel der meisjes vertoonde Heil lot vergiftigingsverschijnselen, doch onder vond daar verder geen nadeelige gevol gen van. Wat erger waren er 5 meisjes aan toe. die op weg waren naar Roosendaal, Oudgastel en Stampersgat, waar zij woon achtig zijn. Zij werden in de autobus zoo onwel, dat de chauffeur een dokter te Wouw waarschuwde, op wiens advies de meisjes naar het ziekenhuis te Roosendaal werden gebracht. Zij hebben daar don nacht doorgebracht en zijn Zondagmiddag vrijwel hersteld naar haar woonplaats te ruggekeerd. De politie stelt in samenwerking mot de arbeidsinspectie een onderzoek in. UIT INSIGNE DER N. S. B. 'S GRAVENHAGE, 21 Januari. De advo- vaat-gen-craal bij den Hoogon Raad, Mr. van Lier. nam heden conclusie in de zaak van den Officier van Justitie te Roermond, die cassatie had aangeteekend tegen een vonnis van de rechtbank aldaar, waarbij J. J. B. te Eindhoven is ontslagen van rechtsvervolging van het hem ten laste ge legde dragen van oen opzichtig politiek on derscheid ingstecken in casu het insigne der N. S. B. Hij had dit insigno gedragen op een openbare terechtzitting van de rechtbank. Mr. v. Lier concludeerde tot verwerping van het beroep. De Hooge Raad zal op 18 Februari uit spraak doen. DE KONINGIN-EMMA ZEGELS Blijkens de voorloopige cijfers zijn van het zegel met de beeltenis van wijlen H.M. de Kon in gin-Moeder waarvan dc netto op brengst boven de Irankeerwaardc ten goede komt aan de tuberculosebestrijding in to taal 1.176.732 stuks verkocht. De bruto op brengst hoven dc frankeerwairdc bedroeg rond 19.800.—. HET ECHTPAAR ABRAHAMS EN DE V.D.B. Naar De Vrij/. Democraat meedeelt, heb ben de heer en mevrouw Abrahams voor het lidmaatschap van den Vrijz, Dem. bond bedankt. ..Na U.' (Passing Show).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 4