AMERSFOORTSCH DAGBLAD BONDSELFTAL WINT MET 4—1 Donderdag 24 Januari 1935 33e Jaargang No. 175 QUEENS PARK NIET STERK Van Heel blinkt uit DE RALLYE MONTE CARLO SLIJTERIJ J.Th.W.MASSA DE ROODE DUIVELS GEKLOPT EEN RUSTDAG VOOR NEDERLAND NIEUW SPORTPARK TE UTRECHT Radioprogramma SPOR T EN SPEL Middcnlinic cu achterhoede van liet bondselftal val? len tegen ROTTERDAM, 23 Januari. liet bonds elftal heeft ondanks liet gemis van den lin- kcrvlcugël-NVcls en Vcnlc waren vervangen door Ten Have en Drok een vrij gemak kelijke overwinning behaald op de Engel schc Zuid. 3c klusser Queens Park. Toch specldo dit Bondselftal beneden zijn kun nen, vooral in de eerste helft, toen het al te zeer ontbrak aan gecstdritt. De gasten, die een snel open spel speelden, zonder in dividueel uitblinkende prestaties, hadden een zoo solide verdediging, dat Bakhuys en de zijnen in de eerste helft niet veel kan sen kregen. Bovendien was het schieten vrij zwak. Van Heel uitgezonderd viel het spel van de middenlinie van het Bondself tal tegen en ook de achterhoede toonde zich niet bijster betrouwbaar. De gelijkmaker voor de rust was b.v. gevolg van verkeerd uitloopcn van Hallo. Doch in de laatste 20 minuten van de tweede helft kwam het Bondstcam los, het tempo werd opgc\oerd en de Engelschc verdediging bleek opeens heel wat minder sterk dan ze scheen. Zelfs de lange spil Goodicr, die Bakhuys goed bewaakt had, had geen vat meer op onzen middenvoor. In korten tijd kwamen er drie uitstekende doelpunten, terwijl het aantal kansen, die niet benut werd, eigenlijk te groot was. De laatste tien minuten speelde liet .Bondself tal mot tien man, daar Andcrics'sën uit viel, doch van Heel speelde op de spil- plaats zoo goed, dat het Bondselftal in den aanval bleef. Maar liet client gezegd,; dat het tegenspel van Queens Park niet sterk was. De elftallen waren: Bondselftal: Doel: L. Halle (Go Ahead). Achter: Van Diepenbeek (Ajux) en van Run (P.S.V.). Micldcn: B. Paauwc fl'\\c noord, Andc- licssen (Ajax) en van Heel (Feyenuordt. Voor: Ten Have (Ajax). Drok (RFC), Bakhuys (Z A C.), Smit 'Haarlem) en van Gelder (V.U.C.). Queenspark: Doel: Mason. Achter: Barric en Ridley. Midden: March, Goodicr «mi Blakc. Voor: Humerson, Allan, Blackmaun, Dut ton en Watson. Scheidsrechter was de heer Grootmeyer. De wedstrijd Het Bondselftal is het eerst in den aan val en al gauw lost Bakhuys een prachti- gen schuiver, die Mason vallende met écn hand terugslaat. De doelworstcling eindigt in een hoekschop, waarna de verdediging wegwerkt. Na 5 minuten heeft het Bondself tal al succes. Van Gelder en Smit wisselen van plaats, Smit zet voor on Ten Have loopt den bal in liet net, 1—0. Weer volgt eer. mooie Hollandschc aam al op den rechtervleugel, fel /it de Queens Parkdc- fensic er op als er wordt \oorgczeï, op nieuw gaat het ten koste vau een hoek schop, die wordt weggewerkt. De Engel- schen zijn bepaald zwakker dan liet Bonds elftal, doch na 10 minuten maken ze toch gelijk als de rechtsbuiten een scherpen voorzet van links nog bereiken kan, mooi voorzet op zijn beurt en Watson gebruik maakt van het verkeerd uitloopcn van Hallo orn langs en over hem heen den bal in het doel te plaatsen, 1—1. De Bonds- voorhoedc blijft goed aanvallen, uitstekende voorzetten van rechts en links komen in het doelgebied, doch er wordt nogal eens een kansje gemist door het binnentrio *en de schoten hebben niet de juiste richting. Van Heel laat vele handige staaltjes voet bal zien en als hij dan goed naar Smit plaatst, tikt deze naar Bakhuys, die door breekt, zijn schot mislukt, ten Hove loopt echter wel naar binnen, bereikt het leder nog, doch schiet den bal hard tegen den paal. Aan den anderen kant had Ilallc na een goede doorbraak van Black'mann een Hal le flink' schot behoorlijk gestopt. De verdedi ging van het Bondselftal doet een paar maal onbetrouwbaar, maar het loopt zon der ongelukken af. Drok moet tien minu ten voor de rust wegens een hoofdblessuro pïtvallen, de A.D.O.'cr Berg vervangt hem. Ook do rcchts-achtcr Barrio .van Queens Park raakt gewond en verlaat het veld. Even daarna mist Smit een goede kans; nadut Berg zich goed vrij gespeeld heeft lost 11ij oen goed schot, dat de doelman stopt en als lnj het opnieuw probeert gaat zijn schot naast. Een paar minuten voor do pauze speelt Berg den Bal tusschèn do backs door, Bakhuys loopt door, maar Ma son kan gcmakkciijk bij den bal komen. Toch hindert Bakhuys hem, hij komt ech ter te vallen. Do doelman raakt bij liet wegwerken den bal kwijt en Bakhuys heeft snel de fout opgemerkt, hij trapt vallende het leder in de lichting van liet leege doel de paal stuit den bal en dan slaagt Ridley er in weg te werken. Er worclt niet meer gedoelpunt voor de rust. Wmm Bakhuys In ile tweede helft licbben de Engclschen een invaller-achlcrspclcr. Zij zijn het eerst in den aanval, een schot van Blackmann wordt door Hallo over de lat gewerkt en met een hoekschop weet de llollunclscho verdediging wel raad. Na goed ver vooruit plaatsen op links zet van Gelder afgepast naar Smit, die een harden schuiver lost, welke langs den doel man snort. De paal voorkomt echter een doelpunt, en ten Have schiet liet leder dan achter. De gasten zijn thans zeker evenveel in den aanval als liet Bondselftal, het spel is vrij snel maar het staat niet op hoog peil. Als Blackmunn is doorgebroken ver spert Ilallc hem op liet laatste moment den weg naar het doel en de bal rolt achter Dadelijk hierna Krijgt het Bondselftal kans om- de leiding, te. hernemen. Van Gelder kim uit yrijg positie, voorzetten, maar. Bak huys mist eu Berg trapt den bal naast. Van Gelder beeft cciiige schietkansen, maar lnj wacht te lang en in plaats van het schot komt er dan een voorzet, die meestal een gemakkelijke prooi wordt van do Engel schc backs. Een paar hoekschoppen op het Engelschc doel leveren niets op, hoewel eens nadat do doelman den bal weggeslagen had Bakhuys goed naar Smit kopte en deze juist naar „schuivcrdc". Geluk hebben de gasten als van Gelder goed langs de ver dediging dribbelt en met een scherp schot den doelman passceil, maar daar trapt Ridley het leder van de doellijn. En direct volgt een zeer snelle ren van den rechts buiten Emmerson, die naar binnen rent Halte loopt juist als liet schot komt toe en verhindert het scoren. De doelpunten Een klein half uur is er in de tweede helft gespeeld, 'als Ten Have van liet mid den een bal goed aangegeven krijgt. Ilij zet mooi voor en prachtig kopt Bakhuys in het voor den doelman onbereikbare hoekje, 2—1. Twee minuten laten iets dergelijks, nu ziet van Gelder zich don bal toegespeeld, zij bet in buitenspel positie. De scheidsrech ter laat doorspelen, tie voorzet wordt door Bakhuys niet goed ingeschoten, maar hij Al TO MO Hl LI SM E MONTE CARLO, 23 Januari. (V.D.) Tus schèn S en 0 uur hedenmorgen zijn te Mon te Carlo de \olgendc Ncderlandsche deel nemers aangekomen: Casparic niet Pontiac Baron van Ttiyll van Scrooskerken niet Ford, van Marken met Talbot, Sanders met S.S. Swallow, Zweerts do Jong met S.S. Swallow, Kesscls met ilillman. Testera De- meulemccstcr met Packard en de Ford- autobus bestuurd door Weber, allen te Am sterdam gestart. Tusschcn 10 «mi 11 uur zijn to Monte Carlo aangekomen de volgende Nedorlandsche deelnemers: Bakker Schut met Ford. van Beock Cal- koen met Ford, Vroom niet Ford,' Taets van Amcrongen niet bord, Polis met Ford en Koopman met B .MAN Bakker Schut was te Tallin gestart. Koopman te Umea, terwijl de andere deel nemers van Palermo kwamen. Noor zoover bekend zijn deze NederlandscbQ rijders al len op tijd te Monte Carlo aangekomen. DEN HAAG, 23 Jan. De Nederlanders Van der IIe.Vdcn en litenbogaard die met een Studebakcr deelnemen nun den sierrit naar Monto Carlo zijn blijkens ontvangen bericht door een defect aan de lichtinstal latie uitgeschakeld. MONTE CARLO, 23 Januari. YD., Reeds vroeg in den morgen licorschtc er bij de controle alhier op de Quai de Plaisance een gezellige drukte. Het was schitterend weer. Den gcheclen dag kwamen de deel nemers, die in verschillende sleden gestart waren' aan. Als eerste passeerde de con trole de bekende vlieger Jones, die te Sta- vangcr gestart was. Verder kwamen, be halve de reeds genoemde Ncderlandsche deelnemers in den loop van den dag nog de verschillende deelnemers aan, die gestart waren te Ulca, Jallinn, John O Groats, ter wijl als laatstcn aankwamen diegenen, die Palermo als uitgangspunt gekozen hadden. Tn totaal zijn van de 12i deelnemers, die Dinsdag nog aan don rit, deelnamen van daag 103 te Monto Carlo aangekomen, van hen waren er 00 zonder stiafpunten. In den loop van Donderdag vinden de ver schillende proeven plaats, waarna liet eind resultaat opgemaakt kan worden. De Nederlanders Van der llcyden en Uittenbogaard, die met een Studebakcr deelnamen aan de sierrit naar Monte Carlo, zijn blijkens ontvangen bericht door een defect aan de lichtinstallatie uitgeschakeld. Zij waren hedennacht op tijd de controle post te Lyon gepasseerd, doch hebben kort daarna door een defect aan de lichtinstal latie zooveel oponthoud gekregen, dat het practisch uitgesloten was om met succes aan den tocht verder deel te nemen. Zij zijn naar Lyon teruggekeerd. belet de verdediging w eg (c werken en Berg schiet laag in, 3—1. Een minuut daarna maakt Smit uit oen voorzet van Van Gelder met een fraaien kopbal er 4— 1 van. Het Bondselftal blijft nu sterker. Smit schiet,uit gemakkelijke positie na een voorzet van Ten Have, naast. Van Gelder doet tiet even.daarna niet beter, zijn schot komt in het zijnet. Bij oen hoekschop van ten Have tracht Andcriesscn te koppen, hij raakt gebles seerd en verlaat het veld. Van Heel neemt do spil plaats in en Smit trekt zich in de middenlinie terug. Toch is ook nu het Bondselftal hot meest in'den aanval. Van Gelder kan er bij een gemakkelijken voor zet van Ten Have niet in slagen den bal in doel to koppen. De stand blijft verder onveranderd. HAVIK 41 TEL. 292 PAUILLAC 1.35 per fl. Per anker f 54.—. Fijne talelwijn met uitste kend karakter. VOETBAL Zwaluwen winnen met 31 DL\: HAAG, 23 Januari. Voor een uit verkocht huis vond hedenavond op het V. U.C-terrein de jaarlijkschc wedstrijd Zwa luwenRoode Duivels plaits. Nadat de volksliederen gespeeld waren stelden onder leiding van scheidsrechter Boekman de volgende elftallen zich in het veld op: Zwaluwen: Doel: Kollenberg (Stormvogels). Achter: Weber (ex-ADO) en Caltlenhovcn (DNVS). Midden: Pellikaan (Longa), van Gooi (Haarlem) en Punt (DFC). Voor: Vrauwdcunt (Feyenoord), Lagen- daal (Xerxes), Voormolen (Sparta), Sterk (VSV) en Meinders (DFC). Roode Duivels: Doel: Christiaans (Liersche Sport Kring). Achter: Simons (Liersche Sport Kring) en Laduree (Union St. Gilloise). Midden: Dalem (Standard Club Luik), Meuldermans (Beerschot) en Claessens (Union St. Gilloise). Voor: Schauwerts, Van Calenberghe (Union St. Gilloise), van Mandeghem (Union St. Gilloise), Maertens (-Volharden- Aelst) en Joacim (Berghem Sport). Aanvankelijk beweegt het spel zich op het middenveld eu worden aan weerszijden enkele aanvallen ondernomen. Dan komt Holland iets meer opzetten, doch een goed schot van Van Gooi is houdbaar. Lagendaal onderneemt ecnigc goede aanvallen doch do afwerking is zwak. ITet spel der Bel gen is iets beter afgewerkt en het samen spel is vlotter, doch het schieten laat le wcnschen over. Na een mooie pass van La gendaal is liet dan Sterk die hoog over schiet. Weer komen de Hollanders don te rug doch hun vleugels schieten in snelheid iets tekort. Na 16 minuten is het Lagendaal die uit een corner door Vrauwdcunt geno men het eerste doelpunt scoort (10). Een hard schot van Sterk gaat dan even later rakelings naast. Na liet hoogo aan vangstempo wordt het spel dan iets slap per. Er komt dan weer een goede Ilolland- sche aanval, waarbij vooral Voormolen fraai spel laat zien. Hij geeft keurig over aan Vrauwdcunt en als dan de Belgische keeper den hal voor de voeten van Sterk slaat lost deze een schot op doel. Christi- aans weet op liet nippertje te redden. Een \olgendc corner wordt door Vrauwdcunt slecht genomen. Steeds weer echter komen de Zwaluwen terug. Lagendaal onderneemt dan weer eenigo aanvallen. Een tweetal corners op liet Hollandschc doel leveren geen resultaat op. Een goed geplaatste coi ner van Meinders wordt door den Belgi schen keeper keurig onderschept. Als La gendaal zich mooi vrij weet te maken wordt-hij- door een der Belgen vastgehou den, hetgeen scheidsrechter Boekman ont gaat, wat de onzen zeer zeker een doel punt kost. Als er ongeveer 30 minuten is gespeeld, lost Voormolen een hard laag schot, dat den keeper te machtig blijkt (20). Hot tempo wordt opgevoerd, en er wordt vrij hard gespoeld. Bad jou vervangt keeper Christiaan. Voor de rust komt in den stand geen verandering meer. In de tweede helft blijken de elftallen eenigszins gewijzigd te zijn. Doelpunten blij ven aanvankelijk uit. Pas een kwartier voor het einde weet Voormolen na een snelle rush te scoren (3-0).- Dan maakt Weber een blunder, en van Mandeghem is er als de kippen bij om de eer te red den. Met dezen stand 3—1 komt liet einde. IJSHOCKEY Canada wint met groote cijfers van Italic (90) DAVOS, 23 Januari. (Vass Dias). - Van daag was het een rustdag voor Nederland nadut de Oranjehemden 'l dagen achter elkaar gespeeld luidden. De wedstrijden in lie; hoofdton moot werden voortgezet en men is reeds een stapje nader lot de be slissing gekomen. Zeker is het, dat Canada, Tsjeclio Slowa kije en Engeland in de finale zullen uit ko men, terwijl als vierde land waarschijnlijk Zwitserland er bij zal komen. Dit hangt af van het resultaat der ontmoetingen Enge land— Zwitserland en Oostenrijk—Frankrijk welke morgen worden gespeeld. De meest spannende wedstrijd was «lie tusschcn Tsjeclio Slowakije en Zweden. Dank zij de krachtige defensies aan beide zijden gelukte het aan geen der partijen in ecu der drie speeltijden te scoren, modal verlengd moest worden. In de verlenging scoorde zoowel Tsjeclio Slowakije ais Zwe den elk een doelpunt, tot de Tsjechen ten- slotto na een gczamcnlijkon ianv'1 het winnende doelpunt konden maken. Hierbij werd de keeper van Zweden. Larason ge wond en moest deze den striid slaken. Canada won heel gemakkelijk van Ita lic De doelpunten volgden elkaar regelma tig op. zoodat het einde kwam met 0—0 voor tie Winnipeg Monarchs. De resultaten in groep A waren: Tsjeclio Slowakije—Zweden 2—1 (0— 0, 0—0, 0—0, verlenging 2—1). Canada—Italic 0—0 (30, 4— 0, 2—0). De stand in deze poule is: Canada Tsjceho Slowakije 2 Zweden 2 Italië 15—2 4 7— 2 4 1li In groep 13 won Engeland van Oostenrijk met 41 na een matigen wedstrijd, waarin in den eersten speeltijd niet gescoord werd. Britten hadden meer ausdauer, dat de doorslag heeft gegeven. Zwitserland won volkomen verdiend van Frankrijk met 5—1, in een ontmoeting, waarin de Zwitsers vrij wel voortdurend hot meest gevaarlijk wa ren. Dat niet nog meer doelpunten zijn ge scoord was te danken aan het uitstekend keepen van den Franschcn doclvcrdcdigcr. De resultaten waren: EngelandOostenrijk 41 (0—0, 21, 2-0). Zwitserland—Frankrijk 5—1 (3—0. 0—1, 2—0). De stand in groep B is: Engeland 2 2 5— 1 4 ZwitserJor 2 1 1 li2 3 Oostenrijk 2 1 1 25 1 Frankrijk 2 2 1— Voor de troostrondc werden nog gespeeld RoemenieLetland 32 (10. 20, 02). Hongarije—België 6—1 (20, 21, 20) De standen in het troosttournooi zijn: Groep A. 5—0 2 Duitscliland Roemenië Letland Nederland Polen Hongarije België 1 1 1 13—2 2 1 1 2—2 - 1 -4- 1 05 Groep B: 1 i12—2 2 1 1 6—^1 2 Een renbaan voor paarden en een voor motoren Verschenen is het prospectus der „N.V. tot Exploitatie van het Sportpark „Mere- veld" in oprichting te vestigen te Utrecht". Wij lezen hierin dat de N.V. zich ten doel stelt de exploitatie van de door de Gemeen te Utrecht aan to leggen rcAbancn voor paarden en motoren. Voorts dat liet op to richten sportpark gelegen is op de terrei nen van de Hofstede „Mcrcycld", nabij den Koningsweg tegenover „Nieuw Amclis- weerd" en bevatten zal een renbaan voor paarden ter lengte van 1000 M. en een baan voor motoren, lang S78 M.; verder een over dekte tribune met 1250 zitplaatsen, boxen voor paarden, restauratie, parkeergelegen heid enz. Do renbanen zijn ontworpen over eenkomstig de aanwijzingen resp. van de Kon. Ncderlandsche Harddraverij- en Ren- verccniging en de Kon. Ncderlandsche Mo torrijders Vcrccniging. De N.V. huurt de banen voor een tijdvak van 10 jaren van de Gemeente Utrecht en verhuurt ze harerzijds weer aan verecni- gingen en organisaties, die paarden- en ino- torrennen willen doen houden. Zoodoende zul het aandcclcnkapitaal der NA'., groot 22.500, hoofdzakelijk dienen tot zekerheid voor de Gemeente Utrecht voor de te betalen huur. Behalve eventueel dividend zullen de aandeelhouders een passc-partont ontvan gen voor alle te houden wedstrijden enz. De oprichters, die zich tot een Voorloopig Bestuur der N.V. hebben vcrecnigd, zijn de hoeren: Ir. J. P. Leeuwenburg, Baarn, voorzitter; Jhr. Mr. J. E. NV. Twiss Quarles van Ui- ford, Grocnckan, secretaris; G. A. J. Roskott, Utrecht, penningmeester; J. E. Bergram van Eetcn, Oosterbeek; Jhr. T. II. M. Michiels van Kessenich, Utrecht; W. F. van Beeck Calkoen. Cothen; Mr. J. G. A. van Geldorp Meddens, Utrecht. Naar men ziet, hebben in dit bestuur vele vooraanstaande personen, zoowel op het gebied der hippische sport als uit de wereld van liet motorrijwiel zitting geno men. Do Borggids De Berggids, het fraaie tijdschrift gewijd aan alle takken van de Bergsport, begint het Januari-nummor met een belangwek kende beschrijving van een traverse vau den Grosz-Glockner door A. E. Gunthcr, ter wijl D. Krusoman een artikel wijdt aan „Weer- en weervoorspelling". Een beknopt overzicht van slalom en af- dalingsrenncn door J. Boon is in verband met do nationale Ski-wedstrijden om het kampioenschap van Holland opgenomen. Verder treffen we naast eenigo mooio foto's een artikel over mountaineering aan. „Vandaag" Het vrije weekblad „Vandaag" van 12 Ja nuari bevat naast do bclangrijko gebeur tenissen van deze week een aantal interes sante artikelen, waarvan wij er ecnigc wil len noemen. D. Vnlkema schrijft over Cultuurproble men van dezen tijd; Dr. P. van Hattem bespreekt onder „Lichtpunt in duisteren tij.l" do werkverschaffing aan het Departe ment van Koloniën; N. G. 'l oding van Berk hout onder „Schijn voor Wezen" het wezen van het Fascisme en P. van Markum werpt een licht op „De literaire functie". Berner Oberland Dit prachtig geïllustreerde blad, dat uit gegeven wordt door het Verkchrsvëroin Berner Oberland biedt den wintersporllicf- hebber naast talrijke fraaie momenten van skitochten, ijshockey en schaatswedstrijden, paardenrennen en concours hippique in de sneeuw, en curling spel. Anthony Donker schrijft een belangwek kend artikel over het wintersch paradijs, terwijl verder allerlei wetenswaardigheden over cle plaatsen, waar do wintersport het beste te genieten valt zijn opgenomen. Vrijdag 23 Januari Hilversum, 1S75 M. V.A.R A.-programmn - 8.00: Tijdsein 8.01: Gramofoonmuziek V.l'. R.O.-progrnmma 10.00: Morgenwijding V.A.R.A.-Progrumma 10.15: „Een geprek in den avond" 10.30: Orgelspel 11.00: Kadio- toonecl 11.20: Fritz Kreislor, viool 11.45: Een vroolijkc noot tot slot 12.00: Einde van het V.A.R A.-programma A.V.R.O.-programma 12.00: Tijdsein 12.01: Gramofoonmuziek 12.30: Lunch muziek door Kovacs Lajos 2.30: Znngvoordracht door G. II. Ruttcr 2.40: Voor dracht door Rob Geraerds 3.00: Zangvoor dracht door G. II. Ruttcr 3.10: Gramofoon muziek 100: Sluiting VA.R.A.-programma 4.00: Tijdsein 4.01: Overschakelen naar den zender Kootwijk 4.05: V.A.R.A.-knip- cursus 4.50: Gramofoonmuziek 5.00: Na schooltijd 5.30: Orvitropia 0.00: Tijdsein (3.01: De Zonnekloppers 6.30: Do Fliere fluiters 6.55: Piano en clarinet 7.05: Or- golffpcl 7.30: Geordende productie (III) 7.50: Gramofoonmuziek 7.57: Herhaling vna S.O.S.-bcrichten 8.00: Eindo van het V.A.R.A.- progrnmmu V.P.R.O.-programma Avonduit- zendiug 8.00: Tijdsein 8.01: Cursus 8.30: Concert 0.00: Cursus 0.30: Vervolg concert 10.00: Persberichten Vrijzinnig Godsdienstig Persbureau 10.15: Cursus V.A.R-A.-prn- grammn 11.00: Tijdsein 11.01: Jazz-muziek 11.30: Populaire gramofoonmuziek 12.00: Tjjdscin en sluiting. Huizen, 301.5 M. K.R.O.-programma Al gemeen programma 8.00: Morgenconcert 10.00: Gramofoonmuziek 10.30: Muzickultzen- ding voor fabrieken 11.00: Gramofoonmuziek 11.30: Halfuurtje 12.00: Tijdsein 12.01: Politieberichten 12.15: Gramofoonmuziek 1.00: Lunchconcert 1.50: Gramofoonmuziek 2.00: Orgelconcert 2.30: Gramofoonmuziek 2.45: Vervolg orgelconcert 3.15:^ Zangrceital 3.30: Gramofoonmuziek 3.45: Vervolg zang- recital 4.00: Verzorging van den zender 4.15: Het Het K.R.O.-knmcrorkcst 5.00: Land- bouwcrisiswctten 5.30: Hot K.R.O .-Orkest - G.15: „Een beeld van het moderne ski'en 6.30:; Het K.K.O.-Uamcr-orkest 7.00: Politicb^ich- tcn 7.15; Land- en volkenkunde 7.35: Gra mofoonmuziek 7.10: Persburenu Vaz Dias 7.45: Revue 10.30: Persbureau Vaz Dias 10.35: Gramofoonmuziek. Brussel, 483.9 II. Fransche uitzending 12.15: Gramofoonplutcn 12.50: Concert 1-50 Zang 2.00: Gramofoonplatcn 5.20: Gramo- foonplaten 5.35: „Die Walkürc" 6.50: Pianorecital 7.35: „Si je voulais" 9.55: Concert 10.30: Gramofoonplatcn -- 10.45:. Dansmuziek 11.20: „Brabanconne." Brussel, 321.9 M. Vlaamsche uitzending 12.17: Gramofoonmuziek 12.25: Concert 12.45: Gramofoonmuziek 1.00: Concert 1.20 Gramofoonmuziek 2.203.05: Voor de scho len 5.15: Gramofoonmuziek 6.05: Kindeer- uurtje 6.45: Vijf minuten van V.O.S. 6.00: Het Omroeporkest 7.20: Causerie 7.35:' Gramofoonmuziek 7.50: Filmkroniek 8.20: Gramofoonmuziek 8.23: Vlaamsche muziek 9.05: Jaaroverzicht 9.20: Vervolg concert 10.30: Vlaamsche volksliederen 10.45—11.20: Gramofoonmuziek. Deutschlandsendcr, (Ryksz.), 1571 M. 11.20: Concert 12.35: Concert 1.05: Gramofoon platcn 4.50: Concert 6220: Muzikaal spel 3.20: Voordracht met gramofoonplatcn 10 50—11.20: Dansuur. Droitwich, 1500 M. 12.10: Cinema Orkest 12.50: Dansorkest -- 1.35: Concert 3.35: Studio-orkest 4.35: Colombo 5.35: Zigeuner orkest 6.50: Muzikale causerie 7.30: De grondslagen der muziek 7.50: Het B.B.C.-or- kest 8-30: Variété-programma 10.40: Thea ter-orkest 11.35—12.20: Dansmuziek. SOMBER VOORUITZICHT VOOR DE ZENDING Het Zcndingsburcau te Oogstgecst vraagt ons opname van het volgende bericht: De hoofdbesturen der Samenwerkende Zcndings-Corporatics, op 17 Januari 1935 in gecombineerde vergadering samen, kennisnemend \an het feit, dat de finan- cieclc toestand sedert de oorlogsjaren nog niet zoo somber is geweest als op dit oogen- blik, daar het jaar 1933 11a alle toegepaste bezuiniging een tekort liet van SG.000.en dat liet jaar 1934 dit waarschijnlijk met een bedrag van 200.000.— zal verhoogen; hebben besloten orn, wanneer op 15 Febru ari de geldmiddelen niet beschikbaar zijn om het Indische werk te bekostigen (hiervoor zal nog 40.000.— noodig zijn) alleen dat bedrag te zenden, dat zal zijn ingekomen; wat tengevolge zal hebben, dat de salaris sen van degenen, die 111 Nederland dienen, en van de zendelingen en goeroes in Ned. Indië (na de reeds toegepaste kortingen) slechts gedeeltelijk zullen worden uitge keerd en dat in de overige kosten van het werk niet kan worden voorzien.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5