Cognac Vieux XXX J. A. Schoterman Zn. NATIONAAL WERK BEGONNEN FEUILLETON Tuberculosebestrijding Steun aan minvermogenden TOESTAND VAN HANDEL EN NIJVERHEID Verlaging van vaste lasten noodig per flesch f 3.75 HET VERGAAN VAN DE „ORANIA" HULDEBLIJK VOOR DEN HEER VAN T SANT Liefde en Politiek Dr. J D. Hefting zet de plannen omtrent het Koningin Moe> der Herdenkingsfonds uiteen Kort na hel overlijden van II.M. de Ko ningin-Moeder. die sedert het bestaan van de Centrale vereeniging tot bestrijding der tuberculose beschermvrouwe dezer vereeni- ging was en die op zoo velerlei wijze beeft doen blijken van Haar belangstelling en medeleven in de bestrijding dier gevreesde volksziekte, zijn in vele kringen stemmen opgegaan om door een nationale daad te getuigen van de groote dankbaarheid voor wat Koningin-Emma voor het Nederland- sehc volk in dit opzicht heeft beteekend. Teneinde aan die getuigenis van dank baarheid een daadwerkclijken vorm te ge ven heeft zich op initiatief van de Ncd. Cen trale vereeniging tot bestrijding der tuber culose een comité van aanbeveling met een comité van uitvoering gevormd Ier voorbe reiding van de stichting van een Nationaal Koningin-Moeder herdenkingsfonds. tot steun van on- en minvermogende tubercu loselijders. In een persconferentie ten kantore van deze vcrconiging aan de Riouwstraat 7 te 's-Gravenhage heeft de voorzitter, dr. J. D. Hefting, een uiteenzetting gege ven van de stappen, welke het co mité van uitvoering bereids heeft onder nomen om het plan op zoo ruim mogelijke wijze te doen slagen. De concrete bedoeling van het fonds is het tot stand brengen van Prof. Slotemaker de Bruïne een zelfstandige stichting, welke overal in den lande waar steun voor de verpleging van tbc-lijders noodig is, dezen steun te kunnen verleenen, hetzij door opneming in een of ander sanatorium dan wel door huisverple- ging, het scheppen van hetere omstandig heden voor het welzijn der betrokkenen, enz. Nadat het bestuur der Centrale vereeni ging zich had overtuigd dat dit plan de in stemming van H.M. de Koningin en van de Regeering had, is aan den minister van Sociale Zaken, prof. dr. J. R. Slotemaker de Bruine het eere-voorzitterschap van het co mité van aanbeveling aangeboden, hetgeen Z.Exc. gaarne heeft willen aanvaarden. Dr. Hefting heeft het voorzitterschap zoowel van het comité van aanbeveling als van het comité van uitvoering op zich genomen, terwijl in het comité van aanbeveling mede zitting hebben willen nemen de vice-presi dent van den Raad van State, jhr. mr. F. Beelaerts van Blokland, commissarissen der Kopingin, de voorzitters van de Eerste en do Tweede Karner, de burgemeesters van Amsterdam en Rotterdam en van de pro vinciale hoofdsteden, de directeur-generaal van de Volksgezondheid, de voorzitter van de Algemcene Rekenkamer en verschillen de andere autoriteiten. Het secretariaat van het comité van uit voering berust bij mei. A. Thorbecke, Be- noordenhoutscheweg 26, Den Haag. terwijl mr. H. P. Tjcenk Willink, Ruychroklaan 8. Den Haag, het penningmeesterschap op zich hoeft genomen. Verder zijn in het co mité van uitvoering nog een 14-tal perso nen opgenomen, die zich ten opzichte van de tuberculose bestrijding als krachtige medewerkers hebben doen kennen. Dr. Hefting heeft in dit verband met waardeering gewezen op het streven, dat zoowel in den Haag als te Amsterdam tot uiting is gekomen om de nagedachtenis van Koningin-Enima te eeren door het oprich ten van oen standbeeld, doch waar het hier een nationale zaak geldt, de aandacht er op gevestigd, dat het Koningin-Moeder Her denkingsfonds naast de plannen van Am sterdam en Den Haag zijn nationale betcc- kenis moet hebben. Het comité van uitvoering heeft zich dan ook reeds cepigen tijd geleden zoowel tot de burgemeesters van alle gemeenten hier te lande als tot de besturen der plaatselij ke vereeniging, aangesloten bij de Neder- landschc Centrale vereeniging tot bestrij ding der tuberculose, gewend met een rond schrijven, waarin het doel van het te stich ten fonds wordt aangegeven. Bij de installatie van het Uitvoerend co mité heeft minister Slotemaker de Bruine er op gewezen, dat „onder do nooden die do welvaart en de levenskracht van ons volk, bedreigen er één is, waaraan de Koningin- Moeder altijd zeer bijzonder haar aandacht heeft gewijd en tot leniging, waarvan zij steeds op de bres heeft gestaan: de tu berculose. Van jongsaf aan en van nabij bekend met de offers, die deze ziekte eischt en met het leed, dat zij veroorzaakt, be schouwde de Koningin-Moeder het als haar plicht in den strijd tegen dezen vijand van de volksgezondheid vóór te gaan". In die circulaire is er voorts op gewezen, dat de nagedachtenis aan Koningin-Enima niet heter zou kunnen worden geëerd dan door het stichten van een Nationaal tuber culose steunfonds ten behoeve van on- en minvermogenden, waardoor het mogelijk zou zijn in I-Iaar geest te kunnert blijven doorwerken en dat tot in lengte van dagen zal getuigen van de edele gevoelens, die onze overleden vorstin in zoo sterke mate hebben gesierd. Tal van blijken van sympathie niet dit streven heeft het comité inmiddels ontvan gen en de vorming van plaatselijke comité's is inmiddels op groote schaal ter hand ge nomen. Vertegenwoordigers van zooveel mogelijk kringen en vcreenigingen zijn in die plaatselijke comité's opgenomen. Een serie wenken voor de plaatselijke werkwij ze is te hunner kennis gebracht, teneinde te bereiken dat zooveel mogelijk ieder Ne derlander de gelegenheid wordt geboden naar vermogen mede te werken. Het comité van uitvoering hoopt, dat de actie ter in zameling van de gelden voor het fonds overal in den loop van Februari kan ge schieden. Een fraai uitgevoerd affiche, waarop het bekende vier-armig kruis het embleem van de tuberculosebestrijding met op den achtergrond een sierlijke hoofdletter E in schrijfvorm, kroon en lauwerkrans en de woorden „Steunt Nationaal Koningin-Moe der Hendenkingsfonds, stichting tot steun van on- en minvermogende tuberculoselij ders". worden weergegeven, is ter beschik king van de plaatselijke comité's gesteld. Dez.e Dlaat, in roode en lichtblauwe kleur uitgevoerd, is vervaardigd naar het ont werp van een leerling der Academie van Beeldende Kunsten te 's-Gravenhage. welk ontwerp door een jurv van drie personen is gekozen uit een vijftig lal ontwerpen, in een onderlingen wedstrijd van leerlingen dier Acadamie geteekend. Daarnevens zul len op groote schaal wit metalen speldjes worden aangeboden, waarop in don vorm van een klein rond schildje de hoofd let lor E met kroontje is afgebeeld. Deze speldjes zullen bij de collecties uitmuntende dien sten kunnen bewijzen. Gelijk reeds in de dagbladen is vermeld zal de de minister van Sociale Zaken, prof. dr. Slotemaker de Bruïne Dinsdag a.s. te 8.05 uur over beide Ncdcrlandsche zenders een korte rede houden ter aanbeveling van dit nationale werk. Het adres van het comité van uitvoering is Riouwstraat 7, 's Gravenhage, giro 218800. GEFINGEERDE DIEFSTAL DEN IIAAG, 28 Januari. Naar wij ver nemen is de reiziger K.. die zooals gemeld, de vorige week te Rotterdam werd gear resteerd, als verdacht van verduistering van een bedrag van 10.000.— ten nadeele van een firma te Zoetermeer-Zegwaart, in wier dienst hij was, na voor den Officier van Justitie te ziin geleid, op verzoek van zijn verdediger. Mr. J. Weijl, in vrijheid gesteld omdat hier geen vrees voor ontvluchting be staat. K. had hij de Rotterdamschc politie valsche aangifte van diefstal gedaan, van een auto, waarin zich dat bedrag zou heb ben bevonden. Een aantal wenschen van de Noordbrabantsche en Lim= burgsche Kamers van Koophandel De Noordbrabantsche en Limburgscho Ka mers van Koophandel hebben zich mot een adres tot den Raad van Ministers gewend, naar aanleiding van de maatregelen, die genomen zouden moeten worden om tot ver betering te komen van den hoogst onhevre digenden toestand van handel en nijverheid in hun districten. Adressanten zetten uiteen dat verschil lende reeds door de regeering genomen maatregelen wijzen op een koerswijziging in de door bovengenoemde Kamers sinds jaren bepleite richting Desniettegenstaande ble ven nochtans verschillende onzer wenschen op belangrijke punten nog onvervuld. Zoo hebben adr. tot hun teleurstelling moeten conslateeren, dat van een aanmer kelijke verhooging van het tarief van in voei rechten tot heden niets is gekomen, terwijl dit toch reeds in hun adres van 5 November 19.11 als een noodzakelijke maat regel van blijvenden aard werd bepleit. Tot introductie van het wederkccrigheids beginsel in onze tariefwetgeving is lot he den zelfs nog geen poging gedaan. Niet kan worden ontkend, dat het bcdrijfs leven zich zal kunnen blijven handhaven wat ook gezien adressanten onder meer dient te worden bevorderd, door allen over- hodigen en onnoodigen ininort te weren en den export zooveel mogelijk te vergrooton, zoodat hij de te voeren lariofspolitiek ook met de export-industrieën en den export van agrarische producten zooveel mogelijk rekening zal worden gehouden Daarvoor is noodig. dat de hande'sno'ilieke uitrusting der Regeering zoo volledig mogelijk zij. ter wijl een gemakkelijk gebruik dor beschik hare wapenen moet ziin verzekerd. De hierhovcnvermelde Kamers gaan hij het fornuilceren hunner desiderata ten aan zien van de hierhedoc'de andere voorwaar den uit van het door de Regeering gevoerde monetaire beleid, waaromtrent zij zich van iedere critiek, in welke richting ook, wen schen te onthouden. De Kamers moeien dan echter constatee ren. dat hot gevaar niet denkbeeldig is, dat de hinncnlendsche markt, welke door maat regc'en van handelsnolitieken aard in bc naaide opzichten wordt beschermd, door an dere maatregelen weer verloren gaat. Eenzijdige aanpassi^gs* politiek Door tal van steunmaatregelen toch, wel ke effectueerden in heffingen op allerlei agrarische producten, zijn de kosten van lal van levensmiddelen niet onaanzienlijk ver hoogd. Maatregelen, om het huurprijzenni veau aan de geheel gewijzigde verhoudin gen te doen aanpassen, hieven goeddeels nog achterwege. Belastingen werden tot on gekende hoogte opgeschroefd, terwijl van een verlaging van vaste lasten, versobering van den staatsdienst, kortom van een aan passingspolitiek over de ge beo Ie lijn lot heden in feite geen sprake is geweest. Integendeel, de aanpassingspolitiek richtte Utr straat 17 ijnhanaei Gevestigd IS7S Telefoon >45 zich te eenzijdig op salarissen en Iooncn, waardoor in vele gcvaJJcn de afstand tus- schcn het inkomen oenerzijds en de uitga ven voor directe levensbehoeften en huren anderzijds, zoodanig werd verkleind, dat de betreffende ingezetenen voor het grootste deel als koopers van tal van industriecle voortbrengselen werden uitgeschakeld. Door deze eenzijdig georiënteerde politiek is de koopkracht van brecde lagen van ons volk in sterke mate gedaald, zoodat de af name van producten onzer nijverheid met den dag achteruitgaat. Adr. zijn dan ook eenstemmig van mee ning, dat maatregelen van handelspolitie- ken aard alleen niet zullen haten, ja zelfs, dat het effect daarvan aanmerkelijk zal ver minderen, indien niet tegelijkertijd, en hans onverwijld, ernaar zal worden ge streefd paal en perk te stellen aan de steeds afnemende koopkracht van ons volk. Zij dvingen derhalve met nadruk er op aan toch zoo spoedig mogelijk, naast een verlaging der vaste lasten, een daling der kosten van het levensonderhoud en van het huurpeil over de geheele lijn te willen bevorderen, in evenredigheid met het ver laagde loon- en salarispeil, opdat de bin- ncnlandsche markt, die thans meer dan ooit voor onze bedrijven van belang is, behou- len zal blijven. Daarnaast dienen de hiervoor aangeduide maatregelen van bandelspolitieken aard, vaaronder adressanten de onderhandelings- 'orievcn hier in dc eerste plaats op het oog hebben, tot behouden van onzen export ten poedigstc te worden verwezenlijkt. Voorloopig onderzoek door den Raad voor de Scheepvaart spoedig te wachten AMSTERDAM, 28 Jan. Naar wij verne men is de eerste machinist van het mail schip „Orania" van don Kon. Hollandschen Uoyd, dat eenigen tijd geleden in de Por- ugeesche haven Leixoes na een aanvaring met het Portugeesrhc stoomschip „Loanda" is gezonken, te Amsterdam teruggekeerd. Hangende het onderzoek door de Portu- 'ccsche autoriteiten naar gemeld, is de '.apitein van het Portugeesche schip reeds ;n gebreke gesteld zijn de govagvoerder m de twee officieren van de „Orania" nog :n Leixoes achtergebleven. Onmiddellijk na hun terugkeer in do hoofdstad zal de checpvaartinspeclie te Amsterdam met 'iet onderzoek naar de oorzaak van de amp een aanvang maken, waarna de be handeling van deze zaak voor den Raad voor dc Scheepvaart zal plaats vinden. Volgens de mccning van deskundigen kan de „Orania". welke geheel op haar zijde ligt en slechts gedeeltelijk boven water uitsteekt, vooral ook door het feit dat het in den scheepswand gestootcn gat zich aan den onderkant bevindt, als ver loren worden be«chonwri. DE INBRAAK AAN DE DUIVEN- DRECHTSCHE KADE AMSTERDAM, 28 Jan. In verband met de inbraak, welke in den nacht van Vrij dag op Zaterdag gepleegd is in twee aan de Duivendrechlschc kade gelegen fa briekspanden, heeft de politie van het bu reau Lineausstraat een 20-jarigcn monteur en een 17-jarigen jongen aangehouden. Beidpn worden verdacht deze inbraak te hebben gepleegd. Ofschoon zij ontkenden, bleven zij in ar rest. Zij zullen ter beschikking van de justitie worden gesteld. DE K 16 EN DE K 17 Hr. Ms. onderzeebooten K 16 en K 17, onder bevel van de luitenants ter zee der le klasse J. A. de Gelder en A. H. I. Kra mers zijn 25 dezer te Napels aangekomen. Het Haagsche politiccorps schenkt hem een schilderij van Willy Sluiter 's-GRAVENHAGE, 28 Jan. De afgetre den hoofdcommissaris van politie, de beer F. vun 't Sant, bad naar uien weet den wensch te kennen gegeven geen officieel afscheid van het corps te nemen, daai zijn gezondheidstoestand zulks niet looliei. Ook. had hij bij verschillende gelegenheden te kennen gegeven geen cadeaux te wenschen. Hij heeft echter alle leden van het corps gelegenheid gegeven le zijner huize op ver schil lende dagen afscheid te nemen. En zulks is eenige weken geleden geschied. Echter heeft het Haagsche politiecorps ge meend zijn afgetreden chef toch een hlijk van waardeering en sympathie Le geven. F. van 't Sant In verband met den wensch van den heer van 't Sant en ook in verband met de hui dige tijdsomstandigheden, is besloten een klein bedrag vast te stellen voor dit hulde blijk. Niemand moeht meer geven. Van boog tot laag heeft men hieraan bijgedragen, zoo dat gezegd kan worden, dat het hier inder daad een geschenk van het geheele politie corps betreft. Aangekocht is een schilderij van Willy Sluiter in gouden lijst, voorstellende „Een schel pen visscher". Dit fraaie kunstwerk, dat reeds ecnigo malen op exposities te bewonderen is ge weest, is hedenmiddag namens het corps aan den heer van 't Sant aangeboden Daarloe hebben de heeren Besscling, waar nemend hoofdcommissaris, van der Mev, hoofdinspecteur en Muusse. hoofdcommies zich naar de woning van den heer van 't Sant hegeven en hem uit naam van de Haagsche politie het geschenk overhandigd. MAN AANGEREDEN EN GEDOOD HAARLEM, 28 Jan. Op den Nieuwen Provincialen weg HaarlemHoofddorp is hedenmorgen nabij het stoomgemaal „De Cruquius" de ongeveer vijftigjarige groente handelaar J. Tholen door een auto aangere den cn op slag gedood. T. kwam per fiets uit een zijweg en stak den weg over om op het rijwielpad te komen. De automobilist, die uit Rotterdam afkomstig is, is vermoe delijk door de zon verblind geweest. Dc auto, die aan de voorzüde zwaar hoschadigd is, werd door do politie in beslag genomen. De slachtoffer was vader van tien kinde ren. Voorlichting heeft alleen zijn nut, als uit de verworven kennis en inzicht voordeel kan ge trokken worden. door WILLIAM LR QtJEUX. Vertaling W. H. C B. 44 Het duurde weer eenigen tijd voor zij sprak. „Ben ik het, die u wegjaagt?" Zij vvenddo eenigszins beschaamd het hoofd af. Hij had moeite zich te bedwingen. „Het is niet juist om te zeggen dat u mij weg jaagt. het is heter dat ik ga". „En zeg mij eerlijk waarom?" fluisterde zij. „Dat is zeer moeilijk te zeggen, prinses, het zou zeer lastig zijn om de juiste woor den te vinden om u niet te belecdigen". Toen scheen haar zenuwachtigheid plot seling verdwenen tc zijn, haar stem werd kalm en rustig. „Wij kennen elkaar reeds langen tijd; uii hebben meermalen vertrouwelijk gesproken. U is steeds in de vormen geweest, waarom bent u nu bang om mij le belecdigen?" Hij antwoordde met gedwongen kalmte. „Tusschcn een prinses van koninklijke bloede cn een jong diplomaat is een groot standsverschil. Indien ik hier zou blijven, zou ik dat wellicht door een ondoordacht woord vergeten". Er kwam een lieve glimlach op haar ge laat. „Ik wil niet ontveinzon, dat ik u be grijp cn ik aarzel niot om de eerste stan te doon. Als ik geen prinses van Slavonic was en eenvoudig een gravin von Salzhcrcr. of een andere adellijke dame van dit hof. dan zou u mij zeggen, dat u mij lief hadt!K Er kwam een wanhopige trek op zijn ge laat. „Ik bodoel. als uw rang en stand dezelfde waren als de mijne, en als mijn levens geluk van uw antwoord afhing". In haar oogen kwam een zachte glans. „Vergeet een oogenblik. dat ik een prinses ben en zeg mij dat u mij liefheeft. Ik be loof u, dat ik mij niet bcleedigd zal gevoe len. Geen enkele vrouw zal ooit een ver klaring van oprechte liefde kwalijk ne men". Hij geloofde zijn ooren niet. zijn zintui gen moesten hem parten spelen. Maar neen, haar houding, de uitdrukking in haar oogen. haar lieve stem zei hem, hetgeen hij nooit had durven hopen. „Ik heb u lief", zei hii vurig, „en u nepmt mij dat niet kwalijk?" „En is u er zeker van dat het de vrouw is, die u lief heeft en niet do prinses?" „De vrouw, dat is zeker", antwoordde hij flink. „Ik heb grooten eerbied voor de prin ses cn zou haar tot mijn dood willen die nen maar het is de vrouw in u, die ik op reclit liefheb". „Het is zoo heerlijk voor mij om dat to hooren. Vertel mij nu alles. Wanneer begon u met mij lief te hebben?" „Bijna van het eerste oogenblik af, dat ik u ontmoette. U was voor mij als eer ster, die door de wolken niet verdius^-'1 kan worden. Ik ontdekte in u onmiddellijk de lieve, gevoelvolle, jonge vrouw en be treurde dat uw jeugd niet onbezorgd en gelukkig was". „Dat is zij nooit geweest", viel zij met een zucht in dc rede. „ïn Parijs was ik een ge lukkig kind. Toen ik hier kwam heb ik van mijn jeugd afscheid genomen". „Dat weet ik", antwoordde Danecourt. „Uw positie bier vervulde mij met mede lijden. Een roerig koninkrijk, een wanke lenden troon, overal verraad en slechts wei nig gel-ouwen rond u". „U had dus dadelijk medelijden met mij", zei ze zachtjes. „En medelijden is verwant aan liefde. Duurde de overgang van het eene gevoel naar het andere lang?" vroeg zij glimlachend. „Ik heb reeds zooveel durven zeggen, dat ik het waag iets meer le zeggen. Medelijden cn liefde gingen dadelijk hand aan hand". Zij bloosde. „IT kunt er zich niet over be kingen. dat ik u niet aanmoedig Ik heb u tot een bekentenis gedwongen en ik wil ook gaarne opbiechten". Zij zweeg een oogenblik en zei toen met heldere stem: „Ik vertelde u zooeven, dat ik mijn geluk vaarwel zegde, toen ik hier in Vanina kwam. Ik vond weer eenig geluk terug toen u hier kwam. Het was eerst moeilijk om mijn eigen gevoelens te ont leden. Ik was van enkele dingen zeker, mijn lasten schenen lichter, de atmosfeer was helderder 'geworden". Hij luisterde in stilte, zijn zenuwen tril den bij elk woord, dat zij sprak. Hij be greep dat hij luisterde naar de ontboeze ming van een vrouwenhart. „Het was het ontluiken van liofde, Gerald. Ik noem je nu voor het eerst bij je voor naam, maar je bent mijn Gerald reeds lang in mijn gedachten. Vergeef het mij je te zeggen, dat ik er tegen heb gevochten; ik wist wat mijn plicht was. Tk mocht niet hopen de voorrechten van de gewone vrouw te kunnen genieten. Ik had hoogere plich ten. Maar steeds wist ik dat ik ie liefhad" Hii nam haar hand en kuste die. „Mijn mooie, mijn geliefde prises", was alles wat hij kon zeggen. „Als ik er ooit aan getwijfeld had", ging zij voort, „dan kreeg ik zekerheid toen ik hoorde dat er in Parijs een aanslag op je was gesmeed en dat jij gewond was. Niets kon mij toen weerhouden om naar je toe te gaan. Ik bekende het aan Nada; ik drong op toestemming bij mijn vader aan en ik kwam bij je. Het was een gebiedende roep stem en die stem moest ik gehoorzamen". Zij stond op, ging op een sofa zitten en gaf hem een wenk oni naast haar te komen zitten. Hij deed dat en nam haar hand in de zijne". „Het heteekentbegon hij en toon kon hij geen woord verder uitbrengen. Hij was van ontroering met stomheid geslagen. Zij lachte. „O, Gerald, voor zoo'n grooten flinken man ben je toch een verlegen min naar. Mijn stand maakt je nog bang. Wat zou jij doen als ik een gewoon meisje was?" Aangemoedigd door deze woorden sloeg hij zijn arm om haar middel, trok haar naar zich toe en drukte een kus op haar lippen. Zij gevoelde zich gelukkig. „En nu, mijn lieve, dappere ridder, moet ik nog steeds voortgaan met de leiding nemen. Het schijnt zoo te moeten zijn". „Het moet zoo zijn", zei de jonge man nachtjes. „Omdat ik deze heerlijke werke* ijkhcid nog niet kan gelooven". „Jij wilt met mijn trouwen, jij wilt dat Ik liet hofleven vaarwel zeg om je zoo noo dig naar het einde van de wereld te vol* Ik ben daartoe bereid". „T-Ieeft u aan den koning gedacht? vroeg Gerald angstig. „Ik heb veel nagedacht gedurende do laatste dagen, nadat ik besefte, dat ik ie moest vaarwel zeggen. Mijn vader zal mijn stap goedkeuren. En het kleine beetje eer zucht, dat hij had. is, geloof ik. gedurende de laatste weken geheel verdwenen. Hij zal mij nooit willen opofferen ter wille van zijn troon. Wij weten, hij weet, dat wij hem vroeger of later zullen verliezen, want zij» die tegen ons samenspannen, zijn te mach tig" „Dat gepf ik toe", zei Danecourt. „Oos- tenrijk's pogingen zijn voor het oogenblik verijdeld. Maar hij zal een tweeden aan val doen en dan zal het e°n gevecht zijn van een muis tegen een olifant". En wederom zocht hii ha«r linnen en zei hij zachtjes: „Wil je. mijn lieveling, dat ik dade'iik naar den koning zal gaan oni jo hand fc vragen?" Zij lachte vroolijk. (Slot volgt).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 4