In de gebouwen der Coöp. Aankoop Vereeniging te Bathmen heeft een enorme brand gewoed, waardoor Wat er over bleef van de Sigarenfabriek van de N.V. v. d. Tak Co. aan de Molenstraat te Culemborg, welke door tevens de aangrenzende molen totaal werd vernield. Overzicht van de verwoesting. een feilen uitslaanden brand bgna geheel werd verwoest, Op het Okullameer bij Allenstein (Oost-Pruisen) worden proeven genomen met een nieuw soort propeller-slee. Dit gevaarte kan een snelheid ontwikkelen van 80 K.M. per uur en biedt plaats aan 12 personen, Eenige jongelui van de Twentsche Luchtvaartschool te Enschedé b(j den bouw van een zweefvliegtuig, dat binnenkort gereed zal zyn. De enorme stuw bij Lith, welke in verband met de normalisatie van de Maas wordt gebouwd cn waardoor de bevaarbaarheid van den rivier zal toenemen. Het Duitsche schaatsenryderspaar Ernst Baler en Maxie Herber, dat het Europeesche kampioenschap te St. Moritz behaalde, met Jan Kiepura op de ijsbaan te St. Moritz. De kunstschilder B. v. Beek (midden) werd Twee jeugdige Hagenaars, gehoord hebbende vam de ongesteldheid der Woensdag bij zijn 60en verjaardag te Kor- Prinses, kwamen met een bouquet bloemen aan het Paleis. Ordonnans- tenhoef gehuldigd. officier Jhr. v. Kinschot nam, namens de Prinses, de bloemen in ontvangst. De burgemeester van Schiedam, H. Stulemeijer, neemt met 1 Maart ontslag als zeodanig. Hoe de politie zich vermaakt. Berlijnsche Schupo's van de Diergaardewacht vermaken zich in hun vrijen tijd met het maken van een sneeuwkameraad.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 12