Scotch Whisky FEUILLETON AMERSF09RTSCHE R.K. SPAARBANK HONIG'S BOUILLONBLOKJES thans 6 voor IOcL NATIONAAL HERSTEL EN DE GEMEENTERADEN Deelname aan de verkiezingen ALWEER ZATERDAG/ DANK"*! I Slijterij J.Th. W. Massa Harvey's Gold Label per flesch f 4.50 BELGISCH KONINGSPAAR NAAR NEDERLAND VIJFTIEN DUITSCHERS AANGEHOUDEN CAR0SSER1EFABR1EK AFGEBRAND UIT DE STAATSCOURANT OVERSTE SAXON Een tientnl punten ter bestrijd ding van marxisme in partijpolitiek Hot Hoofdbestuur van hot Verbond voor Nationaal Horstel heeft besloten, dat bol Verbond mede zal doen aan de a.s. gemeen teraadsverkiezingen. Hot hoofdbestuur beeft daarbij levens besloten aan de afdccüngen van bet Verbond do vrijheid te laten een gedragslijn te volgen, welke in verband mot de plaatselijke omstandigheden bel incest wcnschclijk geaobt wordt, zulks onder na dere goedkeuring van bet hoofdbestuur. Hel hoofdbestuur beeft, in verband met deze verkiezingen, ter bestrijding \an mar xisme en partij-politiek, 10 urgentie-punten opgesteld. Deze punten doet bet hoofdbestuur voor afgaan van een inleidende beschouwing, waarin opgemerkt wordt, dat bet zich in tal van gemeenten openbarende wanbeleid aan dezelfde oorzaken moet worden toege schreven. Deze oorzaken kunnen niet in en kele maanden worden weggenomen. Ook in de huishouding der gemeente zullen mar xistisch en egoïstisch drijven belet moeten w orden eu moot in oprecht beid aan bet go- mcenschappclijk welzijn gearbeid worden. Ook in de gemeente worde een bezielende actie gevoerd voor trouw aan bet Oranje huis, nationale saainhooriglicid, ongeacht rang en stand en lot behoud van ons zelf standig volksbestaan. De 10 urgentie-punten luiden als volgt: 1. Geen partijpolitiek, geen belasting van partij-, grocps- of klasse-belang in den Ge meenteraad. De Gemeenteraad dienc bet geestelijk-zedelijk en economisch welzijn der Gcmcentcnaren in hot kader der Nationale gedachte. 2. Bij alle benoemingen moet worden ge broken met bevoorrechting op grond van kerkelijke opvatting of politieke richting. Beslissend zij alleen de geschiktheid tot liet uitoefenen der functie. 3. Krachtige handhaving van orde en ge zag. Uitslooting van alle revolutionnairo elementen uit gemeentedienst en onderwijs. •4. Bij de bcgrooting worde bet evenwicht verkregen zonder financieelc kunstgrepen en zonder de lasten der burgerij in bet on redelijke op te schroeven. 5. Krachtige bezuiniging over de geheele lijn door vereenvoudiging van het gemeen ïclijk apparaat Vooropstelling van bel za kelijk inzicht in de gemeentelijke bemoeiing. I.ccningen uitsluitend voor productieve doel einden, in den waren zin van het woord. G. Sterke beperking van bet gemeentelijk arbeidsveld. Liquidatie van bet speculatieve grondbezit en het erfpachtstelsel. Omver ming der gemeentebedrijven in zoodanige» geest, dat zoowel in de bed rij fs- als in de pcrsoneels-politiek grooterc soepelheid mo gelijk N. 7. Kluchtige medewerking aan het streven der Begecring om niet behoud van bet be ginsel der pacificatie door samenvoeging van scholen tot aanmerkelijke verlaging der ondcrw'ijs-uitgaven te komen. 8. Steun aan den Middenstand door liet tegengaan van overmatige arbcidsbcperking, bet bestrijden van oneerlijke concurrentie en het verlagen van drukkende bedrijfslasten 9. Bestrijding \an de werkloosheid op eco nomische grondslag. Steunvcrleoning zoo veel mogelijk tegen arbeidsprestatie en in natura. Scherpe controle hierbij ter best rij ding van bedrog, misbruik en willekeur. 10. Uitschakeling van economisch niet te verantwoorden organlsatie-loonnormcn bij bet uitvoeren van werken in werkverschaf fing. -en alweer zijn Vloeren en Meubelen prachtig glanzend ZIJ ZONOlft WffH&A Havik 41 Telefoon 292 Kan met veel duurdere merken vergeleken worden Voor liet protocolairc bezoek aan liet Ncderlandschc Hof De correspondent te Brussel dei N.R.Ct. meldt: In officicele kringen lioudt men zich be zig met de Maag, wanneer Koning Leopold en Koningin Ast ml bet op iedere troonsbe stijging volgende protocolairc bezoek aan de staatshoofden der met België bevriende landen zullen kunnen brengen. Ton gevolge van bet zilveren rQgccringsjubilcum van koning George en de daarmede verband houdende feesten is liet mogelijk dat bet bezoek aan bet Brilscho bof tot in bet la to najaar of liet begin van bel volgend jaar zal moeien worden uitgesteld. President Lebrun blijkt echter den wenseh te hebben te kennen gegeven dozen zomer de Brusselschc wcicldtentoonstclling te gaan bezichtigen. Aan deze komst naai de Belgische hoofdstad zou ongetwijfeld een koninklijk bezoek aan Parijs moeten voorafgaan. Ook is de vraag gesteld, of bet jonge Bel gische koninklijk paar zich eveneens naar Den Haag zal begeven. Van zeer goed inge lichte zijde verneem ik, dat, hoewel officieel nog niets vast staat, van een bezoek van Koniiig Leopold en Koningin Astrid aan Koningin Wilhclniinn en Prinses Juliana wel degelijk sprake is. De datum van bet bezoek aan Nederland zou ei liter eerst na de reizen naar Londen en Parijs definitief kunnen worden vastgesteld. TREINVEP.TRAGING OP TRAJECT LEIDEN—AMSTERDAM LKIDKN', 1". Febr. De stoomtrein num mer 34. welke om.22 uur 03 uit Den Haag (station liollandsclic Spoor; vertrekt en een kwartier later ie Leiden aankomt, kon vandaar plet verder wegens een defecte locomotief. Het duurde een uur aleer een andere machine voor den trein was geran geerd, terwijl de reizigers moesten overstaj)- pen in den "cletUisr'ben ('rein" Sin Tin» 'be stemming te bereiken. STRAATTERREUR IN AMSTERDAM VMSTRRDAM. 15 Febr. In de Mainiv straat en on de Rozengracht is bel lieden avond tot botsingen gekomen tusschcn col portcercr.dc N.S.B.'crs en communisten. Een N S.B.'cr werd aan bet oog gewond, terwijl twee communisten naar liet bureau Mar nixstranl overgebracht werden. Hun scluild kon echter niet positiof vastgesteld wor den. Een van ben werd direct op vrije voe ten gesteld, terwijl de ander in verzekerde bewaring gesteld werd, omdat de politic bom voor een ander feit zocht. KLEINE ONTPLOFFING IN EEN LABORATORIUM BU.SSUM, 13 Ecbr. Vanmiddag beeft in bet laboratorium van den scheikundige' V. alhier, aan de Zwaurdernakerstraat, toen bij aan den arbeid was, een ontploffing plaats gehad, waardoor bij ernstig aan hoofd en handen werd gewond. In zorgwek- kenclen toestand is bij naar de Majella Stichting overgebracht. Hij kon lieden avond nog niet geboord worden, zoodat men niet precies wat er gebeurd is. Door de ont ploffing was een begin \an brand ontstaan dat door omwonenden gebluseht werd. De administratie der posterijen in België geeft in verband met de a.s. wereldten toonstelling te Brussel een 40-francs- munt uit, die vervaardigd is door den beeldhouwer Paul Wissaert. De eenc zijde der munt houdt verband met bet eeuwfeest der Belgische spoorwegen, de andere geeft St. Joris weer. AMSTERDAM, 1". IVI.r. He Centrale Recherche hoeft vandaag opnieuw niet min der dan vijftien vreemdelingen aangebon den, allen Du it schors, naar wier antece denten een onderzool; wordt ingesteld. Zij zijn allen opgeslótón in liet Hoofdbureau van Politie, in afwachting van de beslis sing. welke van hoogcr hand te bunnen op zichte zal worden genomen. JKR. BOSCH VAN DRAKESTE1N AFGETREDEN Naar de Telegraaf verneemt, beeft jhr. G. Bosch van Dra kost ei n bedank! als alge meen secretaris der Ne .Ier■bindselie Wiclrcn Unie. Drukke werkzaamheden en liet daardoor reeds sedert gcrtiimou tijd niet in de ge legenheid zijn zich met de wielersport te bemoeien, schijnen do voornaamste oorzaak van zijn besluit te vórmen. Maar ook moet als een dor redenen wor den beschouwd het feit, dut een gecombi neerde vergadering van bet hoofdbestuur en de spprtcomnjjssic der NAV.U.. na bet overlijden van den zcs.dagen renner De \Volff, heef] geweigerd te Voldoen aan het verzoek van den beer Bosch van Drakê- stcin, om er een onderzoek naar in te stel len, of aan De Wolff tijdens den Amster damschon Zcsdangsche doping werd tocgc dieiul en om maatregelen te nemen, dat z.g.n. managers, die den renners vergiften toedienen, van de wielerbanen worden ge weerd. AUTOBUS IN BESLAG GENOMEN AMSTERDAM, 13 Febr. Woensdagoch tend is een autobus,die tusschcn Amster dam en Arnhem rijdt en die daarvoor geen concessie beeft, te Dicmen in beslag geno men. Namens den autobus-exploitant is Donderdag ('oor mr. 'W. Loei) bij don kan tonrechter mr. de Hartogh bij request vrij gave van den bus verzocht. Vandaag beeft mr. de Hartogh inzake dit request beschikt. De kantonrechter over woog, dat de bus diende te worden vrijge geven, aangezien in deze zaak nog niet was gedagvaard en bij dus de feiten niet vol doende kon bcoordcclen In het belang Min den au'tóbushoudcr wilde hij bet beslag echter opheffen. Dit is geen principieels beslissing betref fende de al of niet ïechtmatighcid van de in boslagneming van den bus in dit en der gelijke gevallen. Opgericht 15 Juli 1910. Breedestraat 82 Telefoon 1783 Giro no. 248878 Gelegenheid tot inleggen en terugontvangen van spaargelden. WOENSDAG van 7 tot 8 uur VRIJDAG 10 11 ZONDAG 12 1 RENTEVERGOEDING 3 6/10 0/(| Spaarbusjes Inleggers kunnen 3paarbusjes in bruikleen ontvangen Deze spaarbank is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond en staat onder controle van het Nederlandsch Spaarbankbureau. Zevental auto's door liet vuur vernield MAASTRICHT, 15 Febr. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is brand ontstaan in een der werkplaatsen van de carosscrie- falniek Ycughcri aan de Parallelweg al hier. De brandweer was zeer spoedig aan wezig en bestreed het vuur met ecnigc slan gen op de waterleiding. Het vuur vond in de aanwezige voorraden olie en benzine gretig voedsel: bovendien ontplofte door de hitte nog een bus benzine, icngcvolgc waar van de brand nog in hevigheid toenam. De brandweer kon niet voorkomen dat de werkplaats geheel uitbrandde. Een -al [u de werkplaats aanwezige auto's ging in vlammen op. De belendende gebouwen en werkplaatsen konden behouden blijven. De schade wordt door verzekering gedekt. Bij K.B. is benoemd tot Officier in de Orde van Oranjc-Nassau de heer C. ter Poorten, directeur in Nederland van de N.Y. Koninklijke Paketvaart Maatschappij te Amsterdam. Bij K.B. is benoemd tot gedelegeerde van de Ncdcrlandschc Rcgccring bij liet „Inter national Folk Dance Festival", dat van 13 tot 20 Juli 1935 te Londen zal worden ge bonden. mevrouw dr. E. van der VenTen Bcnscl te Oosterbeek (G.), leidster van bet Nederlandsch Centraal bureau voor -volks dansen. Bij K.B. is de beer R. P. Ch. M. F. Binet erkend en toegelaten als consul van Frank rijk te Rotterdam, voor de provinciën Zuid- Holland, Zeeland, Noord-Brabant, Gelder land (het gedeelte oj) den linkeroever van den Rijn) en Limburg, alsmede voor Cura sao en Suriname. Met 1 Maart benoemd tot burgemeester van Son en Breugcl Mr. R. A. L. M. II. Schoepp. Op verzoek met 13 Februari eervol ontsla gen Mr. R. L Veenhoven als burgemeester van de Wijk. Bij K.B. zijn benoemd tot reserve-eerst c- lultenant bij bun tegenwoordig regiment de resevc-tvvcedc-luitenants N. G. Geelkerken van het regiment grenadiers; A. Spcérstra van het 12e regiment infanterie; A. de Jong van het 18e regiment infanterie; A. P. T. M. Kneepkens van het 13e regiment infanterie; A. F. Tempelman van bet 13e regiment in fanterie eiII. M. Volders van liet 13c regi ment infanterie. Bij K.B. zijn benoemd tot rcscrvc-eerste- hittonant voor speciale diensten bij bet vrij willig landstormkorps vaartuigendienst do rescrvo-tvyecde-lultonants voor speciale dien sten M. C. Pannovis, P. van Vollenhoven, II. H. Veder, T. A. W. Ruijs en J. W. Glasius, allen van dat korps. Bij K.B. zijn benoemd tot rèscrve-ecrstc- luitcnants bij hun tegenwoordig regiment de rcscrve tvvecde-luitenants D. F. P. Hoe pen van het lie regiment huzaren, D. J. Mcl- lema en Jhr. W. E. van Citters, beiden van liet Ie regiment huzaren. Bij K.B. zijn benoemd tot reserve-eerste- luitenant bij hun tegenwoordig regiment of korps de rcscrvc-twecde-luitenants T. Stcl- ma en J. den Butter, beiden van bet korps luchtdoelartillcric; A. C. van Wijngaarden en J. P. van Loon. beiden van bet 2c regi ment veldartillerie; P. Butter van liet 3c regiment veldartillerie; D. P. Spierenburg van bet 4e regiment veldartillerie; G. H. van Bergen van het le regiment veldartil lerie; Jhr. C. C. van Lldt de Joude van bet ie regiment veldartillerie; E. II. C. .1. Wijk van bet 3c regiment veldartillerie; J. Brbc- kema van het 8c regiment veldartillerie en T. Proost van liet 5e regiment veldartillerie. Bij K.B. zijn benoemd tot reserve-eerste- luitcnant voor speciale diensten bij den staf van bet wapen der artillerie do reserve- twccdc-luitenants voor speciale diensten Ir. IJ. \V. .T. Tinbergen en F. van den Bergh, beiden van dien staf. Bij K.B. is met ingang van 1 Maart aan den luitenant ter zee der le klasse H. M. van Bemmclen op zijn verzoek eervol ont slag uit den zeedienst verleend en is hij benoemd tot luitenant ter zee der le klasse bij de Koninklijke marine-reserve. Bij K.B. is met ingang van 1 April aan den officier van gezondheid der 2c klasse II. ten Have op zijn verzoek eervol ontslag uit den zeedienst verleend en ls hij benoemd tot officier van gezondheid dor 2c klasse bij de Koninklijke marine-reserve. Bij K.B. is met ingang van 1 Mei op zijn verzoek een eervol ontslag uit den zeedienst verleend aan den reserve-majoor G. van Walbeek van het 21c regiment infanterie. Bij K.B. is op bun verzoek een eervol ont slag uit den militairen dienst verleend aan de rcserve-cerstc-luitcnants P. Ravenswaaij van het 3c regiment veldartillerie en P. Smoor van het 5c regiment Infanterie. Bij K.B. is aan J. Jonker op zijn verzoek' eervol ontslag verleend uit zijn functie van lid van den Voogdijraad te Leeuwarden on der dankbetuiging voor de als zoodanig be wezen diensten. Bij K.B. is benoemd tot lid van den Voog dijraad te Zutphen J. den Hartog, inspecteur van liet lager onderwijs in de inspectie Apeldoorn, wonende te Apeldoorn. Bij K.B. is benoemd tot lid van den Voog dijraad te Middelburg J. Mljs, notaris te Oostburg, wonende aldaar. DIEFSTALLEN UIT AUTOMATEN AMSTERDAM, 15 Febr. In den afgeloo- pen nacht is op den Nicuwendijk op heet er- daad een snorder betrapt, die door middel van met een laagje brood verzwaarde centen sigaretten uit een automaat haalde. De man is in het. bureau Warmoesstraat achter slot en grendel gezet. Men neemt aan dat hot niet de eerste maal is dat hij een dergelijk feit heeft ge pleegd. Overigens neemt naar men ons mededeelde het euvel van diefstallen uit automaten in alle doelen der stad hand o\or hand foc, zoodat ook op dit gebied strenge maatregelen wcnschclijk geacht worden. NOODLANDING VAN EEN MILITAIR VLIEGTUIG TILBURG, 15 Febr. Hedenmiddag om vier uur beeft een militair vliegtuig, af komstig van het vliegveld Gilzc, bestuurd door den sergeant-vlieger Fivicr, wegens een motordefect een noodlanding gemaakt op een bouwland aan de Hcikantsche Baan, onder deze gemeente. De machine drong bij de landing met den kop in den drassigen grond, waardoor de propeller afbrak, ter wijl een der vleugels werd beschadigd. ITct toestel kwam nagenog geheel recht o\ er- eind to staan. De bestuurder bleef onge deerd. Het vliegtuig zal worden gedemon teerd. OVERNAME-VLUCHTEN MET EEN DOUGLAS-MACHINE AMSTERDAM. 15 Febr. Vanmorgen zijn op Schiphol de overname-vluchten be gonnen met een Douglas-macliinc, welke bij Fokker is besteld door de Deutsche Luft hansa. DE POSTVLUCHTEN De Havik, thuisreis, vloog heden \an Bangkok naar Calcutta. De Pelikaan, uitreis, vloog heden van Medan naar Bandoeng. Wanneer de mcnsch in een tijd van ellen de zicli niet ontspannen kan, verliest hij alle levensvreugde en levensmoed. door G. P. BAKKER lo Twee lantaarns werden op den grond gezet. Saxon nam een der spaden en begon oen dunne Jaag modder te verwijderen. Wéldra was bet gat vrij diep, maar niets kwam aan de oppervlakte dan zwarte aarde. Een der.mannen hielp hem-. Koortsachtig werkten ze verder lol het gat een paar 3 oef diep was. ..Wc kunnen wel uitscheiden", zei hij. Alles is weg. Verdwenen". Edzkc greep een spade, begon opnieuw te graven met forsche stoken. De koppige schipper wilde iiet niet opgeven. Ilij groef en groef. „Geef mij de schop nu maar eens", zei Aon Finkeborg. „Mijn vader is geen breeuwcr", luidde liet afwijzende antwoord. „Breeuwer/" „Ja, die geven liet werk uit iele bandon". Hij stond 7iu lot het middel in bel gat. De anderen lichtten hem bij, maar er kwam niets te voorschijn. Hij stak de spade diep in den modder, raapte iets wits op „Een dichtgevouwen stuk perkament", zei hij en gaf het aan Saxon Saxon vouwde het open en las, luide bij het licht van de lantaarn: „Uw graven is vergeefs geweest. Slechts de rechtmatige eigenaar zul de kostbaar heden weer in zijn bezit krijgen". „Het lijkt er anders niet \ecl op", besloot Saxon. „Laat mij eens zien", zeide meester. „De zaak is duidelijk genoeg. Dit briefje is door onzen gestorven vriend geschreven. En zie je in den boek dat kleine kruisje? Er is geen twijfel mogelijk. Hij \ermocddc of wist misschien dut de schat bier niet meer vei lig was'. „Maar waar zou die nu zijn?" vroeg Saxon. „Dut zullen wc moeten onderzoeken". „Werp bet gat maar weer dicht", beval hij. Ken paar mannen namen de spade ter band Weldra was alics weer in den toe stand. zooals bet geweest was. HOOFDSTUK XII Teleurgesteld aanvaardden de schatgra vers den terugtocht. Ze hadden ongeveer de belfi vau den weg achter den rug. toen von Finkeborg,. die niet Saxon vooraan liep. met zachte stem /.ei: „Halt houden. Ik hoor voetstappen", llq legde zijn oor legen den wand: „Er zijn heel veel. Ze ko men ons tegemoet. Luister maar'. Saxon en do meester volgden zijn voorbeeld. „Een heelo compagnie", fluisterde Saxon. „Zonder twijfel soldaten", beaamde de meester. „Terug", klonk bet fluisterend bevel tot de achter liem staande mannen. „Order en antnams doorgeven". De achtersten begon nen den tenigrtiarseli in vlug tempo. Achter de bocht bleven ze staan. „Dat hadden we niet kunnen denken, toch gesnapt. Gelukkig dat we op een gevecht hebben gerekend. Overste, dit is uw vak Wilt u het bevel over ons op u nemen/" vroeg de meester. Saxon beval onmiddellijk: „Vier mannen met musketten op den buik. Ja, zoo is 't goed. Vlak tegen elkaar. Vier gekield er achter. Vier staande om de musketten te laten. De anderen achter de bocht". Kort militair werden do orders uitge voerd. „Flink zoo, mannen", prees de comman dant. „Klaar om te vuren". Men hoorde nu duidelijk liet marchecrcn van den troep, toen verscheen de flikke rende rosse gloed van fakkels aan liet ein de van liet recht stuk gang, de musketiers van Mansfcldt kwamen te voorschijn. Saxon keek om de bocht, de lantaarns verdwenen onder de mantels. De schatgra vers stonden nu volkomen in bet duister. De afstand was niet groot meer. Elk scho zou een treffer zijn. „Vuur!' commandeerde Saxon. Acht schoten vielen. Het vvai een gedon der als van zware houwitsers. „Laden". In groot e verwarring vlogen de Mansfcl- ders achteruit, een zestal was gevallen, maar bet waren veteranen, gewend aan den strijd en de officieren hadden spoedig de orde hersteld. „Vuur", klonk weer Saxon's zachte stem. Saxon hoorde den vij&ndcl ijken kapitein liet bevel geven: „liggen, fakkels dooven". „Allen achter de bocht, behalve de vier voorsten", beval hij. „Langs den grond schieten, in vlug tempo. Uitstekend". Toen klonken ook aan 't andere einde van de gang schoten. „Dat ziin de onzen, wc bobben ze tusschcn twee vuren", lachte de meester. De eerste schoten van den vijand vielen, doch ze waren te hoog gericht, de kogels ketsten tegen de wanden. Alle fakkels waren nu gedoofd, niemand kon meer een hand voor de oogen zien. Er heerschto oen stille, die oneindig lang scheen te duren. „Terugtrekken", fluisterde Saxon. Saxon en de meester liepen een eind de gang in. „Hel geeft niets", meende Saxon. „Wc komen er nooit door en zelfs als bet ons mocht gelukken, dan krijgen we bet ge heele garnizoen op bet dak. We moeten door de kelders, de schildwachten overval len. Ze kennen dien weg niet". „Maar onze vier vrienden aan de andere zijde kunnen wc niet opofferen", „Fr moet iemand doorheen". „Wie?" „Ik en een ander. Ik keer terug, Uc an dere man breekt door". „Ik", zei de meester. „Neen. we kunnen u niet missen". „Von Finkeborg?" „Tot uw dienst", antwoordde deze. „Vuur", commandeerde Saxon. De schoten vielen. „Nu vooruit". Op den buik, als slangen kropen de beide dappere mannen door den viiilen modder. In de duisternis voelde Saxon eindelijk in den loop van een musket. Hij sloeg hem terzijde en trof met zijn dolk den musketier tusschcn de scliouders, ging op hem liggen en stak den man naast hom zonder aarzelen den dolk in de keel. Von C.inkeborg hield met zijn linkerhand Saxon vast om hem niet te verliezen. De doodskreten deden de musketiers op vliegen Er volgde een groot tumult, een hopelooze verwarring, een wanhopig ge worstel. Saxon en Von Finkeborg stonden band in band. Met do vrije band troffen zo bun vijanden waar ze konden. Ze dron gen voorwaarts, zij tegen zij. stokend links en réchts. Er kwam ruimte. Toen fluisterde Saxon: ..Nu voorwaarts. Val niet. Ik ga terug". Hij baande zich een weg over don* den en gewonden, liep toen wat hij loopen kon en bereikte veilig de bocht. Even daar na klonk een schel gefluit. Von Finkeborg was bij zijn vrienden aangekomen. Eindelijk hadden de musketiers de fak kels weer aangestoken, maar pas hadden do bondgenooten het gezien, of van beide zijden klonken weer do doodendc salvo's. De lichten werden weer gedoofd. Saxon trad achteruit, do meester be scheen hem even niet, de lantaarn. „Over ste". sprak bij. „dat was mannenwerk". Hij drukte hem de hand. „Dat kleeft", zei hij. Hij nam Saxon nauwkeurig op, zoo goed als de zwakke kaars hef toeliet. „Kerel", zei hij. „Je zit onder liet bloed. Je bent gewond". „Geen schram. Maar liet was een bloed bad". Edz.ko stond er verwonderd lijj. „Overste"" zei hij. „Willem overste!" „Overstesprak Edzkc. "Weet je wat vve moeten doen? Wo moeten de zakken met modder vullen en een dam maken, als bij een dijkbreuk". „De kwajongen beeft gelijk", stemde de meester toe. „Vóór wc vertrekken sluiten we den dam af". Weldra waren de zakken vol aarde, do ruimten niet modder aangevuld, behalve een paar schietgaten aan den kant. waar door liet vuur weer geopend werd. Het ant woord bleef niet uit. maar de vijandelijke kogels bleven steken in de barricade. Hot gevecht werd voortgezet tot de vij and bet vuur niet meer beantwoordde. ..Terugtrekken", klonk toen bet bevel van den overste. Om den boek van do tweede bocht werden de lantaarns weer aangesto ken en weldra hadden de schatgravers de plank over den afgrond bereikt. Een jonge man vloog er over als een kat en snelde de trap op. „Pas op de vierde trede", waarschuwde Saxon. maar te laat. Hij viel. doch kon nog juist de ijzeren stang grijpen'. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 10