FEUILLETON VERKEERSFONDS AAN DE ORDE De begrooting aangenomen Onze Postvliegers onderweg WANORDELIJKHEDEN IN AMSTERDAM-OOST OUDE VROUW IN BRAND GERAAKT NIET NAAR 'T VREEMDEN LEGIOEN Botsing tusschen tram en vrachtauto Twee ernstig gewonden REVOLVERDREIGÏNG TER HOOFDREDACTIE OVERSTE SAXON HET ALIBI BLEEK JUIST ALKOOF UITGEBRAND HAAGSCHE SLAGERIJ TWEEDE KAMER Het vraagstuk der tertiaire we* gen heeft de aandacht der regeering DEN HAAG, 7 Maart. Na een debat van een paar uur heeft de Kanier dc be grooting van het verkeersfonds voor 1935 goedgekeurd.Minister Oud hoeft ze ver dedigd. Als waarnemend Minister van Wa terstaat had minister Colijn de Memorie van Antwoord onderteekencj. maar deze heeft het al druk genoeg en had voor een keer de zaak maar cèns aan zijn ambtge noot van Financiën overgedaan. Minister Oud sprak over het verkeersvraagstuk met eon gemak, alsof hii er zich zijn leven lang moe bozig had gehouden. Maar het Kamer lidmaatschap. dat hij iaren heeft bekleed, is oen goed middel tot veelzijdige ontwik keling. Een vrooiiik moment in het debit bracht minister Van Schalk, die. een praat je met voorzitter Ruvs de Beerenbrouck makende, onbewust ziin tasch op een hel liet rusten. Het was do bel. die klinkt, als een stemming of een ander belangrijk öógenblik de aanwezigheid van allo leden in do vergaderzaal wenschclijk maakt. Drukt mep hp deze bel. dan klinkt zij een zekeren liid. zonder dat men het geluid kan beëindigen. Drommen leden, in het gebouw aanwezig, kwamen de zaal binnen stormen en ontwaarden verwonderd, dat de brave heer Van Braamheek (S.D.) een rede hield wclko natuurlijk wel heel be langwekkend was. maar hun aanwezigheid toch niet noodzakelijk maakte. Minister Van Schalk lachte beschaamd. Het tijdstip was, zooals de héér Van Dijk (A.R terecht opmerkte, niet geschikt voor het voeren van een verkeersdebat. Ten eer ste heeft de régeèring nóg geert Coördinatie maatregelen genomen. Ten twoedo wordt de bruggertbóuw in een apart wetsontwerp behandeld. Ten dorde ls een regeling aart- gaande de tertiaire .vegen in bewerk log. En ten vierde zal weldra de nieuwe minis ter van Watèrstaat ziin intrede doen. Toonde de heer Kriiger (C.H.) zich te leurgesteld. dat de regeering inzake coör dinatie nog geen beslissing heeft genomen, tu. E^ngaerts IR.K.) waarschuwde, dat men zijn verwachtingen ervan niet te hoog moet spannen, aangezien coördinatie het verkeer rtiet kan vorméérderen. Dat kunnen vol gens Ir. Bongaerts alleen handels- en ver- heerspolitieke maatregelen. De heer Van Kempen (l.ih.) noemde coördinatie een kenrsliif en was beducht, dat de natuurlijke ontwikkeling der verkeersorganen daarin zöii worden samengeperst. Minister Oud antwoordde, datAwii zeker van de moderne techniek partij moeten trekken, maar in het verhand van alle verkeersmiddelen on derling. Geen van heide sprak de woorden, wclko bedoeld werdon, uit. ..De moderne techniek" wil zeergon: „de autobus en de vrachtauto" én, het verhand, waarvan hier sprake* was; betrof voornamelijk de verhou ding spöor—hus. De hoeren F.bels (V.D.), Louwès (Lib) en Van der Wevden (R K.) hebben Vorbeteciug van de tertiaire wegen van Rijkswege ho- pleit. Men wilde, dat er twee millioért per jaar voor uit het verkeersfonds zou worden beschikbaar gesteld en prees-den maatregól aan als object van werkverruiming en tor versterking van de gemeentelijke financiën, dus van de gemeentelijke autonomie. Maar minister Oud gaf het oude antwoord: de middelen ziin beperkt. Men vroeg voor we- genverhetering ook voorschotten uit het werkfonds, doch Z.Exc. verklaarde, dat zulke voorschotten alleen gegeven kunnen worden aan lagere organen, die Kunnnn zorgen voor rente en aflossing en onder- boud van de verbeterde wegen. De heer Éhels echter klaagde, dat gemeenten en waterschappen dit niet kunnen hotalon. Een grief van hem was ook. dat de wegen, waarvan verbetering tor wille van de werk verruiming zal worden ondernomen, töt nu toe alleen in het centrum en in het westen des lauds hliiken te liggen. De hecren Bongaerts en Van Kempen betoogden, dat ter wille van de zuinigheid de aan te leecen wegen niet breeder moeten ziin. dan doelmatig is. Men eeoft trouwens al de voorkeur aan twee hanen in tegen overgestelde richting, door een groene haag gescheiden, hoven één viersnorige haart. Den heer Duvmaer van Twist (A.R.L die klaagde over de hooge scheepvaartrechten, antwoordde 2.Exc.. dat, als men de schip pers allé kosten der waterwegen zou laten bètalen, zii nog heel wat meer zouden moeten opbrengen. Als een wolk verschiiot op deze bogroo- ting een post van 30.5 millioon tot dokking van het spoorwegtekort. De heer Wijnkoop (C.P.) keurde af. dat men alle verkeers middelen als een èenheid gaat beschouwen, onulat z.i. het doel ervan alleen is, de spoorwegen te beschermen. Minister Oud wees erop. dat men do and ére verkeersmid delen vrii hun gang liet gaan, de particu liere ondernemers zich zouden begeven op de gebieden, waar winst to maken valt, terwijl de spoorwegen verplicht ziin. ook niét-rendahele liinen te onderhouden. Vol gens den heer Duvmaer zou het snoorweg- tckort wel afnemen, als de vrachtprijzon verhoogd werdén, maar Z.Exc. vreesde, dat er dan heelomanl geen vrachtgoed meer z.ou worden aangohoden. Mr. Westerman (N.H.) betoogde, dat vele kleine vrachtautohouders hun iaken niét kunnen volhouden door de hóoge motorrij tuigenbelasting. De ministor zei, dat, als de belasting verlaagd werd, er nog meer onder nemertjes zouden komèn, wat de concurren tie nog scherpèr en den toestand nog Slech ter zou maken. Ook heeft mr. Westerman geklaagd over dó bestelling van veertien Dóuglasvliógtui- gen voor twee milliöen In Amerika in plaats van bij de Nedèrlandsche vliegtuigèrtinduS- trie. Volgens den bewindsman had dit on mogelijk anders gekund en kon de Neder- Iandschc fahriek zè niét tijdig afleveren Er is, zefde Z.Exc.. een voortdurende achter stand hij do Nederlandsche fahriek bij de uitvoering van haar opdrachten. Waarom breidt zij zich niet uit? Allerlei andere vra gen rijzen trouwens, waarop 's ministers be toog geen antwoord inhield. Vervolgens is de Kamer de begroeting vnrt het landbouwcrisisfonds gaan behandelen. De heer VaP der Sluis (S.D.) voelde als groote grief, dat honderd van dé tweéhon- derdmillioen, die jaarlijks aan den land bouw tot steun wordt gegeven, terecht komt bij hypotheekhouders én pachtheéron. Hij wil er desnoods nog honderd milliöen hij gegeven zien, mils een onpartijdige com mis- sin de pacht gaat vaststeliep en do pachter het recht van continuatie krijge en mits vóórts een hvpotheekwet tot stand kome met één vérbod van onredelijke executies en een verlaging van de hypothéékrepto tot een redelijk peil. De heer Weitkamp (C.H.) gaf een warme verdediging van don landbouwsteun tegen hen, volgens wie er geleidelijk een eind aan moet komen. En de hècr Louwes (Lib.) stelde in het licht, wplk een groot verschil er is tusschen de Jooncn der landarbeiders en dio dér stads- arbeiders, zelfs al werken de lantsten bi) de werkverruiming op het platteland. Indi- vidneelen steun aan den landbouw, naar ge lang van den welstand van den Tioér, achtte hij onmogelijk. Hij wilde, dat de minister particuliere ondernemers ert boerencoöpera ties gelijk zou behandelen, en gaf té kén nen, dat z.l. de Nédérlandsche bietsuiker niet aan de Indische rietsuiker mag worden opgeofferd. Havik i 7-3 38—8 7-3 38—2 1—3 2—S 3-3 •1—3 5—3 6—3 Amsterdam Marseille Rome Grottaglie Morsaiuairuh Cairo Gaza Rutlwiwclss Bagdad Booshir Djnsk Karachi Jod|x>er A Mn lui had Calcutta Akynb Rangoon Bangkok Singapore Medan Batavia Oehoe 7—3 7-3 Vertrek van hot eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam op 14 Maart AMSTERDAM, 6 Maart. Hedenavond laat is hot in Amsterdam-Oost bij écn ver- spróid-tocht van de N.S.B. wederom tot on geregeldheden gekomen, zij het óok ditmaal van beperkten omvang. 'Tegen twaalf uur verspreidden N.S.B.-ers een propaganda nummer van Volk en Vaderland, in dé om geving van Pretóriusplein, Hot ièffct raat en .aings Nekstraat. Een béwónèr die met zijn vrouw thuiskwam, verwijderde do krant uit zijn trapportaal en schijnt daar bij een jegens do N.S.B.ers onaangename Opmerking te hebben gemaakt. In een oog wenk was hij door verspreiders omringd die hem te lijf gingen. Op het gegil van do vrouw schoot een buurtbewoner toe, waar op de verspreiders zich in stormpas hijeen- groepton en dreigden de verontwaardigde bewoners aan te vallen. Inmiddels was een uifrukaulo van het bureau I.innaeusstrant gearriveerd en do bezetting verspreidde de intusschen uit hun woning gekomen buurt bewoners, terwijl de verspreid-nloeg onder politicgoleide aftrok naar het N..SB.-kring- huis in do Fraunhóferstraat. De gemolesteerde buurtbewoner had eoni- go flinke tikken met den gummiknuppel in het gelaat opgoloopen en vervoegde zich lievig hloedend op het politiebureau. Op zijn aanwijzing kon ook het lid van den ver- spreid-ploeg dat de slagen zon hébben toe gebracht. aangehouden worden. Naderhand vérvoogde zich cén tweede persoon aan het oureau die eveneens eonigo kwetsuren ten gevolge van slagen met den gummiknup pel had opgcloopen. AMSTERDAM, 7 Maart. In het perceel Groote Wittènburgerstraat 115 is vanavond oen tragisch Ongeluk gebeurd, waarbij oen 80-jarige vrouw levensgevaarlijke brandwon den heeft opgoloopen. Genoemde vrouw woont met een vriendin samen. Deze laat ste was oen oogenhlik uitgegaan óm bood schappen te doen. De 8ó-jarige vrouw is in dien ttjd te dicht hij den kacbel gekomen, waardoor haar kleeron vlam vatton. Door do buron werd het ongoluk gemerkt en de vlammen gedoofd. Onmiddellijk word dc politie en de G.G. en G.D. gewaarschuwd. Dè vrouw, die hoogst ernstige brandwon den heeft, is naar het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis vervoerd. Bij liet Kransche Vroemdelingonicgioon blijven zich. ondanks waarschuwing, nog steeds Nederlanders aanmeldèn, hoewel hét aanbod van gegadigden zoo groot is, dat zii in den laatsten tiid zonder onderzoek worden afgewezen. Nederlandèrs wordt der halve nogmaals ontraden zich voor dienst neming naar Frankrijk te hegeven. daar kans op toelating tot een verbintenis hij genoemd leger vrijwel uitgesloten is. Hol Is evenzeer uitgesloten, dat Nederlanders, nadat hun do dienstneming in het Vreemdelingenlegioen is geweigerd, in Frankrijk werk zonden vihden. BRAND IN EEN-VERF WARENM AO AZIJN GELEEN, 7 Maart. Gisteravond is brand uitgebroken in het vorfvvarenmaga- zijn van den heer Gijscn aan de Graaf Huljrtlaan alhier. De aanwezige voorradort vèVf en olie deden de vlammen hoog uit slaan boven de omringende woningen, die daardoor ernstig werden bedreigd. Het ma gazijn brandde totaal uit. De omringondó huizen bleven allen gespaard. Verstrooide schilder„Ik wou dat je wachtte tót ik met mijn wérk klaar was met dat vertellen over do nieuwe aanwinst van je kijk nou eens wat ik gedaan heb I" (Happy Mag.). De eerste uit de rails en de tweede over den kop SOUBURG, 7 Maat. Hedenmorgen om kwart voor 10 is met de tram van half 10 uit Middelburg een ernstig ongeluk ge beurd. Voorbij Souburg, ter hoogte van het vliegveld, werd de tram aangereden door eon vrachtauto van de fa. Minderhoud uit Vlissingen. Deze wagen was bij het passeo- ren van een andere auto tengevolge van de gladheid van het wegdek, geslipt. De ge volgen waren zeer ernstig. De tram vloog uit de rails, terwijl de vrachtauto over den kop ging. Beide inzittenden worden uit den wagen geslingerd. Do bestuurder werd zwaar gewond onder de auto vandaan ge haald. Zijn knecht, die eveneens was ge wond, was er minder ernstig aan toe. Bei den werd naar hot ziekenhuis te Middel burg vorvoerd. De trambestuurder en de passagiers van de tram bleven ongedeerd. Nader kan worden gemeld, dat dc vracht auto bestuurd werd door den heer A. Min derhoud. Deze bekwam ernstige snijwonden aan armen, hecnen en hoofd. Zijn knecht, die naast hem zat, J. Vermeulen, heeft ge- ruimen tijd met de borst beklemd gezeten, waardoor ook zijn overbrenging naar het ziekenhuis noodzakelijk werd geacht. Het hoéft goruimen tijd geduurd voor dat de tram. die ernstig was beschadigd, weer in de rails was gebracht De vrachtauto is geheel vernield. Poolsch communist wilde aanslag plegen op den hoofdredacteur van „Het Volk" AMSTERDAM, 7 Maart. Hedenmorgen helde een man. die later zaide communist Ie ziin do redactie van het dagblad ..Het Volk" op met het verzoek om een onder houd mot den hoofdredacteur. J. F. Anker smit. Inderdaad wist hii. onder hot voorwend sel. dat hii een zeer belangrijk bericht had, dat hii alleen aan den hoofdredacteur kon meededen, omstreeks twee uur bij den heer Ankersmit binnen te komen. Bij ziin binnenkomst voegde hii den hoofdredacteur toe: ..Ik kom protestecren tegen den communistischen laster die U verspreidt." De heer A. morkte op dat de man dus met valsche voorwendsels tot hem was doorgedrongen en verzocht hem onmiddel lijk de kamer en het gebouw te verlaten. Toen dc man dat woigordè. gaf hii een wenk aan do secretaresse om den portier te waarschuwen. Op hetzelfde oogenhlik trok de man een pistool die hii op don hoer Ankcrsrnit richtte. De secretaresse liep onmiddellijk de kamer nil om de rêdüétèurén te waar schuwen. die in een aangrenzend vertrék werkten. Déze schoten onmiddellijk toe, maar het bleek dat de indringer van zijn voornemen had afgezien én het wapen, dat met drié scherpe natronen was geladen op de tafel van de secretaresse had neerge worpen. Hii weigerde het gebouw te verlaten voor dat de politie verschenen wa3. Uiteraard liet deze niot lang op zich wachten. 7ii nam don man mee naar het bureau XVar* moesstraat waar hii verklaarde, tot ziin daad gekomen te ziin daar hii wilde nro testeeren tegen de wiize waarop do S.D. A.P. de Communistische partij bestrijdt. Uit het Onderzoek der nolitie is komen vast te staan dat de frton die ln Kraknu géborén is. Wérkelijk in Den Haag verblijf houdt en daar hii de Vreemdelingenpolitie ilaat Ingeschreven. Hii zal voorloopig in arrest gebonden worden en Zaterdag voor den Officier van Justitie verschijnen. In verband roet don aard van het genieeede feit en voorts omdat hii vreemdeling is, dankt de pólitie er niet aan, den man los te laten. Hij, die kan luisterén, hoort achter vroo- lijke, luchtige gesprekken soms een ziel kla gen in haar bitterst verdriet. Oort—Mackenzie. door G. P. BAKKER Z] Zoo zat Saxon tc peinzen mét den rug tegen oen boomstam geleund en terwijl de maan in het laatste, kwartier dóór lichto nevels omsluierd in de donkere lucht stond, zag hij tusschenVlé hoornen een meertje. Hij zag de zachte golven glanzen in de zwakke bleeke manestralen. Het geleek een dioom- beohl. Aart do overzijde op een grasveld, dat zilverachtig groen leek te midden van hooge vreemdkleurige bonte hloemst ruiken, zag hij uit de schaduw een aantal nimfen jn luchtige blauwe, lila en gele gewaden, die los om hun sierlijke leden geslagen wa ren. te voorschijn komen. Ze dansten hand in hand 6éh rondodans. Hij zag nu dè schouders in het maan* licht en zag dat ze om dè ander blónd en donker waren. Ze keerden do ge zicht en naar hem toe, waren allen bekoor lijk en vol gratie. Toon vèrbraken ze de rij en een donkere nimf zweefde naar don oever van hét meertje. Was het droom of werkelijkheid? Ze wenkte met de hand en hii herkende haar. Ze was mooi als geen aardsche vrouw kon ziin Er was geen twlj fel aan. Het was Marion. Hii keek in haar donkere oogon. Het was alsof ze iet* wilde xaggen, haar lippen bewogen, doch hij hoorde niets, rnaar hij begreep, dat zij hem wilde waarschuwen. Saxon wilde opstaan, hij kon niet, zijn ledematen waren zwaar als lood. Langzaam verdwenen de nimfen even geheimzinnig als ze gekomen waren, het licht verflauwde. Het meertje lag daar voor hem, nu nauwelijks meer zichtbaar, eenzaam en verlaten. De nacht verdween, het woud en de wei den ontwaakten. Een licht briesje speelde verfrisschend om zijn slapen. Hij stond op en begaf zich op weg, volgde het pnd en bereikte spoedig een groote open plek in höt woud, waar ècn aantal mannen ln ver schillende ha vel ooze uniformen en vrouwen, voor het mecrendèel jong, sommige met kinderen, om een smeulend vuur lagen te slapen. In dè buurt stonden een aantal kléine tonton. Saxon liep hinkend naar het vuur. Een soldenier hield blijkbaar de wacht. Hij richtte zich half op, steunend op een arm en vroeg: „Wat moet je?" „Ik zoek een plaatsje om te rusten." „Wie hen je?" „Een ruiter met een kogel in de knie, ben weggezonden. Je begrijpt, kameraad, een ruiter met èon stijf been.' De ander viel hem in de réde: „Welk regiment?" „Vort Erwitte". De ondervrager keek naar Zijn laarzen, broek en buis. „Ga maar liggen." Saxon keek rond, ontdekte een vrije plaat6, strekte zich óp den grond uit, maar durfde niet te gaan slapen. Hij dommelde in. werd plos weer hélder wakker, greep eert kleine hand, die trachtte een onderzoek in te stellen en hièld die stevig vast. „Laaf me los", klonk een vrouwenstem. „Méén je, dat ik ie wou bestelen?" „Er is niemendal te stelen", klonk het antwoord, „tk hóud er nu eenmaal niet van vreomde handen aan me te voelen." Hij liet de hand los, die langzaam werd teruggetrokken. Reeds vroeg in den mórgen kwam er leven in het kamp. De mannen en vrouwen naast hem stonden op zonder zich met hem te bemoeien. Ze deden alsof ze hem niet zagen; de loerende blikken ontgingen hem niet. De nachtwaker liep naar hem toe: „Heli je geld?" „Niet de moeite waard." „Dan kunnen ze je ook niets afnemen." „Héb je iets voor mij te éten?" vroeg Saxon en haalde na eenig zoeken een ko- porstuk van vier duiten uit zijn brookzak. Hij reikte het hém toe. „Houd dat maar. Hier is brood en een stuk vleesch." „Mien", vroeg hij. „Heb je iets te drin ken?" Een jonge knappe vrouw, op wior gelaat duidelijk te lezen stond, dat zo zoo al het een en ander had meegemaakt, reikte hem een kruik hiér. „Ik krijg het wel eens van je terug als Ik het noodig heb", zei ze. „Of als je een goed zaakje achter den rug bent." Ze he- keek hem met vorschende oogen van onder tét boven. „Je schijnt een sterke rekel", luidde haar oordeel en hij voelde haar goedkeurenden blik. „Ik heb een ètijf bèèn." „Hindert geen lor. Kom hier eens bij mij zitten." Zo maakte plaats voor hem. „Jo zult hier Wel spoedig in het kamp wennen", begon Ze. „Hét is èen prettig leven. Je hebt geen dienst, goen wacht, behoeft niet te stormen of kogels op te vangen. Vroölijk en vrij. Je bent jè eigen mees ter en leidt het léven van èen heer Van niemand heb ie bevelen af te wachten. Niet van den korporaal, niet van den sergeant, van den luitenant noch van den kapitein. Altijd genoeg te. eten en te drinken. Zelfs als ze in het léger honger lijden, is hier genoeg. Op uitbetaling dér soldijbehoef je niet te wachten. Je noernt maar." „Dat lijkt zeer aanlokkelijk." „Is hot ook." „Mien!" schreeuwde een ongure persoon lijkheid aan do andere zijde van het vuur. „Ben je op een nieuwe verovering uit?" „Hou je snavel. Gaat jou dat wat aan. „Die vent valt mij altijd lastig", legde ze uit. „Ik moet niets van een getrouwden kérel hebben. Laat hij zich mèt zijn eigên vrouw bemoeien." „Ben jij getrouwd?" vervolgde ze. „Gelukkig niet," „Zèg dat wel. Een getrouwd man is altijd een te vroeg gebonden man." „Geweest?" „Nooit." „Zoo zoo", zei ze. „Je sprak van soldij nemen", zei Saxon. „Maar waar moet je die halen? Het land is uitgeplunderd." „Ja, bil do boeren is niets meer te vinden. Daar liggen do muizen dood voor de brood kast. De mooie tijden zijn voorhij. Maar een vliegende vogel vangt altijd wat. Als een man sterk is en durft en een vrouw slim en niet onknap. Kurassiers van Von Erwitte zijn toch zeker geen doetjes." „Hoe weet je, dat ik een kurassier van Von Erwitte ben?" „Do nachtwaker houdt ons op de hoogte Je hebt het hem zelf gezegd. Ze vertrou wen je, anders zou er reeds iets gebeurd zijn." Wat zei ze niet, maar Saxon be greep het. „Heb je geld?" „Bijna niets." „We zullen genoeg krijgen. Voorlooplg heb ik wel wat", antwoordde ze. „Langs den grooten weg ziin altijd wel reizigers en soldeniers, die de zakken gevuld hebben. Ik weet zè wel te vinden, lok ze mee in t bosch De beide verdachten van den roofoverval te Amstel* veen vrijgesproken AMSTERDAM. 7 Maart. Op 5 Maart van het vorige jaar hebben twee personen te Amstelveen eon roofoverval gèpleegd. Op klaarlichten dag begaven zii zich naar de woning van de familie G., op een oogen- blik, dat de vrouw des huizes alleen thuis was. Een der mannen ging hot eerst naar binnen. Hij belde aan. liep het huis binnen en groen de bewoonster beet. Do onverlaat gooide de vrouw met hot hoofd tegen een glazen deur en wierp toen een kleed over haar heen. Op dit oogenhlik ging ten tweo- de malo do hel. ditmaal was het de tweede dader, die door zijn „compagnon" werd binnengelaten. De vrouw riep om hulp, doch de eerste indringer voegde haar tóe, dat zii moost zwijgen, roepen zou haar niet helpen, daar ziin maat juist was gekomen om hem te hólpon Na eonigen tiid verdwenen zij weer met medeneming van vele waardevolle voor worpen en oen geldsbedrag van f 145.-—. Toon de dieven verdwenen waren is me vrouw G. naar eon der ramen gestrompeld en heeft door roepen de aandacht van enke le werklieden getrokken. Do analogie tusschen dezen roofoverval en een dergelijk misdrijf to 's-Gravénhage eonigen tiid daarvoor gepleegd, vestigde da aandacht op twee personen, de 27-iarige J. O. en de 31-iarige B. II., die inmiddels door de rechtbank te 's-Gravenhago elk tot tien iaar gevangenisstraf ziin veroordeeld. Beide oorsonen werden ook vervolgd voor de overval te Amstelveen en op 1 Novem ber istonden zii voor de lechlhank alhier terecht. Tet tweetal ontkende hardnekkig, de bewoonster van do villa herkende de verdachten echter positief. Verdachto H. gaf een alibi op. Vandaag zette de rechtbank de behande ling van deze zaak voort. Uit de nadere instructie is gebleken, dat het alibi van den verdachte II inderdaad luist was. Do Officier van Justitie zeide in ziin re- nuisitoir. dat van een veroordeoling wegens diefstal in vcreeniging met gewoldnleging geen sprake kan zijn. Spreker recjulreorde derhalvo vrijspraak van de beide verdach te. Als verdedigers traden op Mr. J. Kan en Mr. B. van Geldèren. Pleiters voerden aan, dat dóór het alibi van verdachte H. de on schuld van bcido verdachten vaststaat. Dé eenige getuige die beweert een der ver dachten nositiel te hebben herkend, is het slachtoffer zelf geweest en haar verklarin gen ziin objectief onbetrouwbaar. Haar verklaring wordt door geen andór bewijs middel aangevuld. Op deze gronden concludeeron de verde dleers tot vrllspraak. Na in raadkamer to ziin geweest doet de rechtbank onmiddellijk uitspraak en spreekt heide verdachten van het tonlastft gelogde vrij. AMSTERDAM. 7 Maart. - Hedenmiddag heeft op de tweedo verdieping van perceel Brouwersgracht 168 een binnenbrand ge woed. Do alkoof brandde geheel uit, terwijl de achterkamer ernstig door hét. vuur wéftl gehavend. Do brand is ontstaan doordat, ter wijl de vrouw des huizes bezig was met eten koken, eón pótroleumtoestél. waarop dit ge schiedde en dat op oen tafeltje in do tus- schenkamer stond omviel. Bovendien viel een bus welke vièr liter petroleum bevatte, van liet tafeltje, waarop dc inhoud zieh over de vloer verspreidde, zóódat de kaméi in een oogwenk in lichter laaie stond. De man die de kinderen onmiddellijk ln veiligheid had gebracht, trachtte nog het vuur met be hulp van een divankleed en mot. water te blussrhen, hetgeen echtor niet lukte. Inmid dels vva« de brandweer, die door Omwonen den was gewaarschuwd, verschenen. Deze legde' een straal uit en betrad daarmede de woning door de achterkamer, aangezien de deur aan de voorzijde op slot was. De vlam men warén ln enkele minuten tijds gedoofd. Een slang, uitgelegd over dén uitgeschoven Mngirusladder behoefde geen water te ge ven. Het hlnsschirtgswerk stond onder lei ding van hoofdhrandmeèster D. Doofs. Hit- genikt waren de ladderwagen van de ka zerne Prinsengracht en de motorspuiten van deze hoofdwacht on die van de kazernes Haarlemmerplein en Rozengracht, terwijl tevens de gèreedschaps- en personenwagen aanwezig was. en jij bent juist een lief koreltjo om ze te laten opdokken." Hij knikte en gaapte. „Ga maar eerst uitrusten", ried ze hem. „Je bent doodmoe. Ik zal wel eon oogje in het zeil houden. Je kunt me gerust ver trouwen. Er kómt spoedig werk genoeg. Pappenheim is in aantocht. Nieuwe sol daten met niéuwen buit. Nieuw leven. Tilly én Furchtonherg marcheeren ook op. Een paar uur rust zal je goed doen." Saxon had het hoofd reeds neerglcgd en oververmoeid viel hij in èen diepén droom- loozen slaap. HOOFDSTUK XXIV. Toen Saxon de oogen weer opsloeg waren er maar een paar mannen meer in hot kamp aanwezig. Dicht hij hem zat Miert ijverig op een tahourotje te naaien. „Huishoudelijke bezigheden?" vroeg Saxon. „Moet ook gebeuren", antwoordde zo. Ik houd van netheid en do mannen vinden het ook prettiger als eon vrouw er goed uit ziet. Een man houdt niet van een slons." Ze keek hem met fonkelende oogen aan. „Gelijk heb je." (Wordt verro'gd) Geeft Uw kinderen een boterkarn met lever en ontbijtspek. Een smakolljk en voedzaam ontbijt Ook een broodje met Casseler Rib of ge kookte Procureur gaat er grif In. En wat goed is voor Uw kinderen. Fr. E. J. VAN OMMEN, Tel. S3. ARNH.STRAAT U.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5