EMPIRE AMERSFOORTSGH DAGBLAD Candidaten voor de Prov. Staten Woensdag 13 Maart 1935 33e Jaargang No. 216 r 6 WAAROM GAAT ELLY LIEVER UIT MET THEO DANMETKAREL DE VRIJHEIDSBOND OP HET VERKIEZINGSPAD Het huidige kabinetsprogram HET NEDERLANDSCH BALLET JEUGDVEREENIGING „IMMANUEL" DE MECHANISATIE IN DE SIGARENINDUSTRIE Gisteren heeft alhier de candidaalslellirig plaat-s gehad in Kieskring Amersfoort voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten. De volgendo lijsten werden inge leverd Vrijz.-Dem. Bond 1. W. K. I). Lustig, Utrecht; 2. J. van den Brink, Baarn; 3. A. Mofkamp, Amersfoort, 4. Th. F. Stuivinga, Zeist; 5. H. Menkhorst, Driebergen; 0. C. J. Onvlee geb. Cavaljé, Amersfoort; 7. A. van Wijk, Zeist; 8. H. J. G. Gantvoort, Utrecht; 9. J. H. Pluvier, Baarn Chr. Dem. Unie 1. J. C. van Goudoever, De Bilt; 2. J. Krommenhoek, Amersfoort; 3. A. Nakman, Amersfoort; 4. Pli. Homburg, Zeist; 5. K. Keizer, Utrecht. Nat. Soc. Bew. 1. C. van Geelkerken, Utrecht; 2. J. F. B. van Hasselt, Amersfoort; 3. J. S. Altenburg, Soest 4. R. Bijeman. Breukelen-Nijenrode: 5. G. Korver, Vinkeveen; C, Jhr. D. de Blocq van Srlieltinga, Amersfoort; 7. C. Heuveling, Bunschoten; S. N. Kortlandt, Zeist; 9. W. J. W. G. Eissens, Utrecht: 10. H. J. Doude van Troostwijk. Nieuwersluis; 11. C. H. Schouten Groenckan; 12. A. den Boesterd, Maartons dijk; 13. \V. M. Oskam, Lopikerkapel, gem. Lopik; 14. G. van Kreuningen, Abcoude- Proostdij; 15. J. Boll, Amerongen. R.K. Staatspartij 1. G. H. J. van Spanje, Utrecht; 2. C. Knig- ge, Wilnis; 3. J. G. Suring, Utrecht; 4. Mr. H. W de Vink, Utrecht; 5. A. J. de Goey, Montfoort; 6. Jhr. Mr. Dr. K. L. C. M. I. de Wijkerslooth de Weerdesteyn, Utrecht; 7. J. H. van der Wurf, Utrecht; 8. W. van den Hengel, Achterveld; 9. J. J. J. Buys, Zuilen; 10. G. D. Zegers, Utrecht; 11. A. J. Spicker- rnan, Amersfoort; 12. H. L. Boerrigter. Utrecht; 13. Mej. M. J. E. Orth, Soest: 14. P. van Zwieten, Vinkeveen; 15. Dr. Th. Stren- gers, Utrecht; 16. Mr. A. E. Th. Kooien, Amersfoort; 17. Ir. G. F. H. Ilouben, Baarn; 18. W. F. Smits, Utrecht; 19. A. A. van der Werff, Zuilen; 20. F. Twaalfhoven, Utrecht; Vrijheidsbond 1. W. H. de Beaufort, Maarn; 2. Jhr. Ir. O. C. A. van Lidt de Jeude, Baarn; 3. Dr. N. J. C. M. Kappevne van de Copello, Loos- drccht; 4. Jhr. G. F. van Tets van Goid- schalxoord, Zeist, 5. Mej. L. C. A. van Ecghen, Doorn; 6. W. J. W. C. Bakker. Amersfoort; 7. J. H. Th. O. Kettlitz, Utrecht; 8. G. P. J. Versteegh, Amerongen; 9. Jhr. Mr. Dr. J. R. Clifford Kocq. van Breugel, Drie- hergen 10. A. II. Colenbrander, Breukclen; 11. C. K. A. W. Blankestijn, Lopik; 12. Jr. J. Phil. Korthals Altes, Amersfoort; 13. P. A. de Haan, Doorn; 14. H. J. Gasille, Soest; 15. Jhr. H. de Ranitz, Zeist. Soc. Dem. 'Arbeiders Partij 1 B. J. J. Wijkamp, Baarn; 2 Jan J. Reijn ders, Utrecht; 3 A. J. Wolthers—Arnolli, Utrecht: 4 J. Mebius, Amersfoort; 5 P. Hiem- stra, De Bilt; 6 G. L. de Haas, Utrecht; 7 mr. G. ter Laan, De Bilt; 8 H. Ploeg Jr., Utrecht: 9 L. Sparenburg, Utrecht: 10 D. J. van Nieu- vvenhuizen, Zeist; 11 R. van Gaasheek. Utrecht: 12 P. Veldstra, Maarssen; 13 mei J. R. van der Weel, Utrecht; 14 E. P. van Dijk, Rhenen; 15 W. F. Racké, Utrecht; 16 J. A. van der Vlugt, Utrecht. Nat. BoerenTuinders en Middenstandsbond J. C. Singels, Woudenberg; 2. P. Beul- hof, Maarssen; 3. W. de Jong, Breukelen. AntuRevol. Partij 1. G. A. Diepenhorst, Zeist; 2. E. Middel- berg, Abcoudc-Baambrugge; 3. G. van der Valk Bouwman, Linschoten; 4. J. P. Engel, Mijdrecht; 5. J. J. P. C. van Kuijk, Veenen- daal; G. J. H. van Lonkhuijzen, Amersfoort; 7. H. M. Oldenhof, Willige-Langerak; S. M. van Schuppen Hzn., Veenendaal; 9. E. van Woudenberg Gzn., Willeskop; 10. B. Fekkes, Zeist; 11. A. Veen, Zuilen; 12. H. Troosthcide Bilthoven; 13. A. van de Nadort, Rhenen; 14. D. Verburg, Zegveld. Rev. Soc. Arbeiders Partij 1. J. Flamcling, Amersfoort; 2. K. Spieren burg, Utrecht; 3. S. Spaan, Utrecht; 4. J. C. v. cl. Linden, Utrecht; 5. H. A. Butselaar, Amersfoort; G. J. A. H. Schake, Zuilen; 7. W. Timmerman, Utrecht; 8. A. J. F. Lieber- werth, Utrecht. Chr. Hist. Unie 1. Jhr. Mr. J. W. H. Rutgers van Rozen- Burg, Bilthoven gem de Bilt; 2. Jhr. Mr. II. W. L. de Beaufort, Driebergen-Rijsenburg; 3. M. van.-der Vaart, Mijdrecht; 4. Ir. F. C. C. Baron, van Tuijll van Serooskerken van Zuijlen, Zuilen; 5. II. van Galen ^East, Amersfoort; 6. J. Mondria, IJsselstein: 7. Mr. M. J. de Geus, Bilthoven gem. de Bilt; S. Mr. Dr. P. II. W. G. van den Helm, Zeist; 9. Ir. C. W. E. van Voorst van Beest, Maars sen; 10. R. van Voorthuijscn, Rhenen; 11. F. E. Everwijn Lange, Maarn; 12. Mr. M. P. Thomassen a Thuessink van der Hoop van Slochleren, Doorn. Staatk. Ger. Partij 1. W. van de Vate, Rhenen; 2. A. Hoogen dijk, Zeist; 3. J. van Bochove, Zeist; 4. F. M. C. Brinkman, Bilthoven; 5. G.Zwart, Utrecht 6. Th. van Bolderen, Drieb. Rijsenburg; 7. H. C. van Woerden, Zeist; S. R.Rijksen, Utrecht 9. W. G. Hulsman, Ter Aa; 10. K. van Altena Loosdrecht; 11. B. Drost, Rhenen. Kath. Democr. Partij 1 L. Waterloo, Amersfoort; 2 G. Krijnen, Amersfoort; 3 C. van Rijnsoever, Zuilen; 4 R. Jonkhart, Amersfoort; 5 J. van Breuke len, Soest; G B. H. van der Heiden, Zuilen. 7 H. J. van 't Hooft, Utrecht; S E. A. Migo, Zuilen. Voor den Kieskring I (stad Utrecht) zijn do volgende lijsten van candidaten inge leverd Rev. Soc Arbeiders Partij 1. J. Flarneling, Amersfoort; 2. K. Spieren burg, Utrecht; 3. S. Spaan, Utrecht; 4. J. E. v. d. Linden, Utrecht; 5. H. A. Butselaar, Amersfoort; G. J. A. II. Schake, Zuilen; 7. W. Timmerman, Utrecht; 8. A. J. F. Lieber- werth, Utrecht, R.K. Staatspartij 1. G. H. J. van Spanje, Utrecht; 2. C. Knig- ge, Wilnis; 3. J. G. Suring, Utrecht; 4. Mr. H. VV. de Vink, Utrecht; 5. A. J. de Goey, Montfoort; 6. Jhr. Mr. Dr. K. L. C. M. I. de Wijkerslooth de Weerdesteyn, Utrecht; 7. J. II. van der Wurf, Utrecht; 8. W. van den Mengel, Achterveld; 9. J. J. J. Buys, Zuilen; 10. G. D. Zegers, Utrecht; 11. A. .1. Spieker man, Amersfoort; 12. H. L. Boerrigter. Utrecht; 13. Mej. M. J. E. Orth, Soest; 14. P. van Zwieten, Vinkeveen; 15. Dr. Th. Stren- gers, Utrecht; 1G. Mr. A. E. Th. Kooien, Amersfoort; 17. Ir. G. F. II. Houben, Baarn; 18. W. F. Smits, Utrecht; 19. A. A. van der Werff, Zuienl; 20 F. Twaalfhoven, Utrecht.: Vrijheidsbond 1. J. II. Th. O. Kettlitz, Utrecht; 2. Mr. A. J. S. van Lier, Utrecht; 3. Mej. L. C. A. van Eeghen, Doorn; 4. N. Lascur, Utrecht; 5. W. H. de Beaufort, Maarn; 6. Jhr. Ir. O. C. A. van Lidth de Jeude, Baarn; 7. W. Schuile- rnan. Utrecht; 8. Dr. A. B. F. A. Pondman, Utrecht; 9. Mr. S. M. S. Furnée. Utrecht. Nationaal-Socialistische Beweging 1. C. van Geelkerken, Utrecht; 2. J. F. B. van Hasselt, Amersfoort; 3. J. S. Altenburg, Soest; 4. R. Bijlman, Brcukelen-Nijenrodè: 5. G. oryer, Vinkeveen; 6. Jhr. D. de Blocq van Scheltinga, Amersfoort; 7. C. Heuveling. Bunschoten; 8. N. Kortlandt, Zeist; 9. W. J. W. G. Eissens, Utrecht; 10. II. J. Doude van Troostwijk, Nieuwersluis; 11. C. II. Schouten Groenekan; 12. A. den Boesterd, Maartens dijk; 13. W. M. Oskam, Lopikerkapel; 14. G van Kreuningen, Abcoude-Proostdij; 15. J Boll, Amerongen. Nat. Boeren-, Tuinders- en Middenstandsbond 1. J. C. Singels, Woudenberg; 2. P. Beuk- hof, Maarssen; 3. W. de Jong, Brcukele» Communistische Partij Holland 1. II. J. Bastiaanse, Utrecht; 2. J. Dave- laar, Utrecht; 3. II.D.C. van Oosten, Utrecht; 4. M. de Kruyk, Zuilen; 5. A. Martensen. Amersfoort; 6. A. Bakker, Soest; 7. J. van Boggelen, Utrecht; 8. M. van den Heuvel, Utrecht; 9. R. C. M. Smits, Utrecht; 10. A van Vliet, Utrecht. Staatkundig Gereformeerde Partij 1. W. van dc Vate, Rhenen; 2. A. Iloogen- dijk, Zeist; 3. J. van Bochove, Zeist; 4. F. M. C. Brinkman, Bilthoven; 5. G.Zwart, Utrecht 6. Th. van Bolderen, Drieb. Rijsenburg; 7. 11. C. van Woerden, Zeist; 8. R. Rijksen, Utrecht: 9. W. G. Hulsman, Ter Aa; 10. K van Altena, Loosdrecht Chr. Hist. Unie 1. Jhr. Mr. K. J. Schorer, Utrecht; 2. P. J. Nahuisen, Utrecht; 3. Mr. J. W. Flieringa, Utrecht; 4. C. G. Paap, Utrecht; 5. Jhr. Dr. L. II. Quarles van Ufford, Utrecht; 6. Mr. M. J. de Geus, Bilthoven; 7. Jhr. F. C. C Baron van Tuyll van Serooskerken van Zuylen. Zuilen; S. M. E. van der Veen, Utrecht. Vrijz. Democr. Bond 1. W. K. D. Lustig, Utrecht; 2. J. van den Brink, Baarn; 3. Mr. G. A. E. B. Meyer, Utrecht; 4. L. WiUemsen, Utrecht; 5. Mr H. G. Kuperus, Maartensdijk; G. Mej. H. J. G. Gantvoort, Utrecht; 7. Dr. A. Schuckink Kool, Utrecht; 8. A. Tichelaar, Utrecht; 9. A. Hofkamp, Amersfoort. Chr. Democr. Unie 1. J. C. van Goudoever, De Bilt; 2. K. Kei zer, Utrecht; 3. Ph. Homburg, Don Dolder; 4. J. Krommenhoek, Amersfoort; 5. A. Nakman Amersfoort. Anti-Revol. Partij 1. H. Botterweg, Utrecht; 2 M. J. P. Ver- mooten, Utrecht; 3 J. M. van Nierop, Utrecht; 4 prof. dr. J. Severijn, Utrecht 5 R. Hagoort, Utrecht; 6 Sj. Wouda, Utrecht. 7 A. Stapelkamp, Utrecht; 8 A. H. Mulder, Utrecht; 9 J. Vos, Utrecht; 10 A, Kool Utrecht. Soc.-Dem. Arbeiders Partij 1. B. J. J. Wijkamp, Baarn; 2. Jan J. Reijn ders, Utrecht; 3. A. J. WolthersArnolli Utrecht; 4. J. Mebius, Amersfoort; 5. Hiemstra, De Bilt; G. G. L. de Haas, Utrecht 7. mr. G. ter Laan, De Bilt; S. H. Ploeg Jr. Utrecht; 9. L. Sparenburg, Utrecht; 10. D J. van Nieuwenhuizen, Zeist; 11. R. van Gaasbeek, Utrecht; 12. P. Veldstra, Maars sen; 13. mej. J. R. van der Weel, Utrecht; 14. E. P. van Dijk, Rhenen; 15. W. F. Racké, Utrecht; 16. J. A. van dc Vlugt, Utrecht. Kath. Democr. Partij 1. L. Waterloo, Amersfoort; 2. G. Krijnen Amersfoort; 3. C. van Rijnsoever, Zuilen; 4. R. Jonkharf, Amersfoort; 5. J. van Breuke len, Soest; 6. B. H. van der Heiden, Zuilen; 7. H. J. van 't Hooft, Utrecht; 8. E. A. Migo. Zuilen. Mr. J. A. H. Coops spreekt voor een niet talrijk publiek in den foyer van Amicitia In den foyer van Amicitia had gisteravond onder leiding van dr. H. W. Schreuder een openbare vergadering plaats van De Vrij heidsbond, waarin mr. J. A. II. Coops uit Apeldoorn als spreker optrad. De voorzitter memoreerde, dat een mid denpartij niet met leuzen kan komen zoo als de uiterste partijen, doch er is wol een belangrijk argument, n.l. dat do liberale idee meer en meer begint to komen. Spreker wees in dit verband op Amerika. Men zegt wel eens, dat de liberale partij dood is, doch de liberale idee is zeker niet dood. Mr. Coops wees in den aanvang van zijn rccle op de benoeming van jhr. ir. van Lidth do Jeude tot minister van Waterstaat; deze liberaal is door minister Colijn bewust in het ministerie geroepen, waarmee hij de be langrijkheid van de liberale politiek heeft bewezen. Spreker ging vervolgens het pro gram van hot ministerie Colijn, dat een vierhoeksprogram is, na, waarbij hij wees op het verwijt, dat dit kabinet van roodc en roomschc zijde heeft gekregen, n.l. dat een liberale politiek wordt gevoerd. Als eer ste programpunt heeft Colijn dc handhaving van gezag gesteld. Hierover zijn we het wel eens; in de jaren 19281929 ontstond een gebrek aan eerbied voor het gezag, er ont stond een gezagscrisis. In do gezagshand- having is dit ministerie wel geslaagd, doch spreker ontveinst zich niet, dat er maatre gelen zijn genomen o.a. ten aanzien van de N.S.B.. de S.D.A.P., enz., welke liberaal theoretisch niet geheel te verdedigen zijn; hierbij heeft mr. Cooos vooral het oog op het ambtenarenverbod. De practijk maakte echter dézen maatregel van het ministerie Colijn noodig. Deze regcerins laat de N.S.B. propagandistisch volkomen haar gang gaan en heeft alleen slechts beperking opgelegd voor de ambtenaren. Thans de defensie: dc liberalen zijn van oordeel, dat de bezuinigingen de grens van het toelaatbare ruimschoots bereikt heb ben. Toen Colijn in 1933 het ministerie vorm de, was er een beweging in ons land, die een goede defensie sterk porteerde; de Vrij zinnig-Democraten, die in het kabinet zit ting hebben, hebben do verantwoording voor do defensie-politiek aanvaard, doch er is een conflict ontstaan tusschen de V.D.- kabinetsleden en de Kamerfractie, die tegen de defensiebegrooting hebben gestemd. De Vrijheidsbond wil geon bloedvergieten, doch wél toonen, dat we cr nog zijn, waardoor bloedvergieten voorkomen wordt. Vervolgens werden dc saneering der fi nanciën en de bestrijding van de werkloos heid door mr. Coops nader beschouwd. Wat de saneering der financiën betreft, men is nog bezig den juisten weg in te slaan. De bcgrooting is. niettegenstaande, dc ge'nrach te offers, nog niet in evenwicht, mede ook door dc vele gelden, welke voor werkloos- heidshesti nding noodig ziin. Het uitgaven- peil der regeering zal dus nog meer ge drukt moeten worden. De vermogens zijn sedert 1929—1930 met 4.2 milliard gedaald. liet inkrimpen van het overheidsappa raat verlangt veel tijd, doch de liberale staatspartij verlangt hierbij wel de noodigo spoed. Zeker, wat men ook doet, er zullen (eleurgcstelden komen, doch het moet nu eenmaal! Er zal natuurlijk critiek op \ol gen, doch laat het dan opbouwende critiek zijn. Het incest nijpende vraagstuk is dat der werkloosheid, niet alleen voor de werk- loozen zélf, maar ook voor de staatskas. Er dreigt een geestelijke verwording door het geven van steun zonder werkverschaffing, welke echter on zichzelf ook slechts een re medie is. welke erger is dan de kwaal. Naar sprekers meening wordt de werkloos heid bevorderd door het autarkisch streven. Do scheepvaart, liet ruilverkeer, zij geven werk, docli zijn thans stopgezet. Op den duur zal de vrijhandel de werkloosheid uit de wereld helpen, doch dit is geen zaak van enkele dagen. Groote aandacht dient hierbij ook besteed te worden aan de uitvoering van openbare werken. Spreker wees in dit Verband on de uitvoering van het riolee- ringsplan van Apeldoorn van 7 millioen, welk geheel in werkverschaffing ge schiedt. Ook het probleem van de ordening werd door mr. Coops aangeroerd; hij voorziet, dat het met deze leuze precies zal gaan als met zoovele andere leuzen als socialisatie, medezeggenschap, enz. Dit zijn schoon klin kende leuzen, welke bestemd zijn voor con gressen; men is nu eenmaal bevrepsd an ders onder do voet geloopen te worden. Co lijn heeft in dezen weer een zeer waar woord gesproken, n.l. dat we niet kunnen teruggaan tot de gilden, die de ordenaars bij uitnemendheid waren; men moet ook het algemeen belang in het oog houden. De liberalen zijn tegen ordening, omdat dit een vrfjheidsbeleramering beteekent; zij zouden liet ballet „An der schorten hlaucn Donau", dat Vrijdag 22 Maart in Amicitia op het programma voorkomt van het Ncdcrlandsch Ballet onder leiding van Lili Green. Een ballet^ensemble onder leiding van de Hollandsche danseres Lili Green De buitenlandsche balletgezelschappen, die de laatsto jaren ons land hebben be zocht, hebben het bewijs geleverd, dat er voor goede balletkunst ten onzent groote belangstelling bestaat. Welnu wanneer die belangstelling zich voor uitheemsche troepen doet gelden, waarom zou zij dan ook niet getoond worden voor ballet-en sembles die hier to lande gevormd zijn? Wij mccnen zelfs, dat voor de kunst uit eigen land de interesse nóg grootcr zal moeten zijn. Dit kan niet alleen maar theo- rio blijven. Vandaar dat wij met ecnigen klem de aandacht vestigen op den avond van Vrijdag 22 Maart, wanneer „Het Neder- landsch Ballet" in „Amicitia" een voorstel ling geeft. Dit ballet staat onder leiding van Lili Green. Haar naam is ongetwijfeld waar borg, dat men niet te maken heeft mc.t een zoo maar losweg ondernomen poging, doch met een ballet, dat op een gewetensvolle wijze geleid wordt, en dat er eerlijk naar streeft een zoo hoog mogelijk artistiek peil ie bereiken. Dit mogo blijken uit het feit, dat bet wonderlijk teerc werk van Maurice Ravel „Ma Mèrc l'Oie" (Moeder de Gans) op het programma is opgenomen. Dit Bal let immers stelt zeer hooge eischcn. Van het begin af aan is er naar gestreefd Het Ncdcrlandsch Ballet een eigen karak ter te geven, navolging van ecnigcrlei an dere groep heeft men volkomen vermeden. Wil een Ncdcrlandsch Ballet zin hebben, dan is het inderdaad noodzakelijk, dat dit een eigen sfeer heeft. De zeer aparte choreografie van Lili Green staat hier trouwens borg voor. Opvallend is het enthousiasme waarmede de leden van het Ncdcrlandsch Ballet, bestaande uit jonge Ncdcrlandschc kunstenaars en kun stenaressen, zich van het begin af aan, aan hun werk gegeven hebben. Dit enthousiasme en deze toewijding ver dienen inderdaad de hurtelijke belangstel ling van liet Nederlandscho publiek. Als gast werkt mode dc bekende danseres Maria Petrel li, wier ballet, o. a. „Tarantel la" van do Sena, en wier soli „Granada" van de Sena, een groot succes hebben. Een andere veel belovende jonge kracht is Jenny Roders. Haar menuet van fiaydn oogstte elders warme bewondering. Wij vermelden van liet programma nog dc soli „La plus que lente" van Debussy, ..Gvmnonaeclie" van Salie en „Nigun" van Bloch, alle gedanst door Lili Green. Met sluitstuk van het programma is dc „Donauwalz" van Strauss, welke het ballet tot dusverre nog hij iedere voorstelling moest bisscercn. er wel voor kunnen zijn als het een zuivere crisismaatregel was. Er is geen bezwaar tegen iedere ordening, maar wél tegen een ordening, die het groepsegoïsme doet hoogtij vieren. Over het algemeen legt men in ons land alles to veel aan handen, waardoor \ooral de vreemdelingen worden afgestoo- ten; in dit verband memoreerde spreker 'de- Zondagssluiting, het verboden vcrsche ca- detje, het verbod van hazardspel, enz. enz. Tenslotte wees mr. Coops op het natio naal socialisme, dat door speculatie op do slechte tijdsomstandigheden dc macht pro beert te krijgen. Op welken grond heeft men reden om aan de. reeds bestaande po litieke groepen het vertrouwen op te zeggen ten bate van de Nationaal Socialisten? Men moet ook afwachten wat de N.S.B. zal doen, doch dat is in ons land onaanvaardbaar; men moet eerst zeegen wat er zal gaan ge beuren als die partij zetels verwerft. Tenslotte, werden door den spreker nog enkele vragen beantwoord waarna dc voor zitter deze matig bezochte bijeenkomst met een woord van dank aan Mr. Coops, sloot. Gisteravond heeft de Christelijke Jeugd- vereeniging „Immanüël" in „De Valk" als laatste feest ter herdenking van het 10-jarig bestaan dit jaar, voor haar knapen en meisjes afdeelingen een feestavond gehou den. De heer van Norden, voorzitter van één der afdoelingen, opende dezen avond, na voorlezing van Matt heus 19 vers 13 tot en met 15, met een welkomstwoord aan de talrijke aanwezigen, waarna.hij in het kort dc groei van dc 8 afdecfirigcn, welke men nu heeft, naging en wat door deze bereikt Hierna werd begonnen met de afwerking van het giuole programma, dat bestond uit zangstukjes met of zonder samenspraak tooneelstukjos, schimmenspel ca marmer groepen. Dit alles word door de kleinen bijzonder aardig en vlot uitgevoerd, trouwens we hebben eens een blik achter het tooneel ge worpen en gezien met wolk een groote ijver en toewijding de jeugd van „Immanüël" zich voorbereidde voor de taak, die van haar verwacht werd. Wij meenen hier dan ook gerust te kunnen zeggen, dat gezien dc stampvolle zaal een gedeelte van de vroegere sociëteitszaal was ook nog bezet en wat gisteravond gepresteerd werd, „Immanüël" met gerust vertrouwen de toe komst of wel het derde lustrum kan tege moet gaan. Deze feestavond mag wel als bijzonder geslaagd genoemd worden. „ZONDER UITVALLERS TERUG" Door de Amersfoortsche Wandelsportver- ecniging „Z. U. T." zal 15 Juni a.s. wederom een Nationale propaganda wandeltocht geor ganiseerd worden, welke in het teoken der algeineene belangstelling zal komen te staan, AANBESTEDING Bij het afdrukken der aanbesteding van een tuinderswoning door architect Blom, werd gisteren de laagste inschrijving ver tot de hoogste bevorderd. C. van Nieuwenhui zen scheef niet in met 29,4-47 maar met 2947. Ontwikkeling der techniek mag niet tegen gegaan worden, daar dit zoowel voor arbeider als fabrikant funest is Tc dezer stede werd gisteren een verga ring gehouden van een groot aantal bc- .angrijko sigarenfabrikanten, zoowel uit Noord- als uit Zuid-Nederland, wier fabrie ken geheel of gedeeltelijk gemechaniseerd zijn. Op deze vergadering hadden uitvoerige besprekingen plaats naar aanleiding van de actie welke gevoerd wordt tot belemmering van de machinale sigarenindustri Uit aan de Pers verstrekte berichten om trent een op 8 Maart in Den Ilaag gehou den vergadering door belanghebbenden bij do sigarenindustrie zou de indruk kunnen wórden gewekt, dat bijna de goheclc Ne derlandscho sigarenindustrie zou strijden tegen de machines.Daarentegen spraken deri op deze vergadering aanwezige fabrikanten, werkende met een 6000-tal personeel, zich unaniem uit. dat, het noch in het algemeen belang, noch in dat der sigarenindustrie zou zijn, dc ontwikkeling der techniek in dat bedrijf tegen te gaan. Dc sigaar zou daardoor duurder worden, hei verbruik ver minderen en dc werkloosheid grooter wor den. Besloten werd met alle gepaste mid delen zich daartegen ie verzetten. AMERSFOORTSCHE RADIOCENTRALE Moreen geeft de Amersfoortsche Radio- Centrale, naast de programma's der beide Hollandsche zenders, die der volgende bui tenlandsche zendstations door: 10.10— 1.35 Keulen 1.352.20 London Regional 2.203.20 Kalundborg 3.356.20 Droitwich 6.207.35 Leipzig 7.35S.20 London Regional 8.20—12.00 Stuttgart MIDDENSTANDSBANK Zij bestaat Vrijdag a.s. 20 jaar Naar wij vernemen zal de Middenstands- bank vcor Amersfoort en Omstreken alhier Vrijdag a.s. haar vierde lustrum herdenken. KENNISGEVING De Voorzitter van het. Hoofdstembureau In den kieskring Utrecht II (Amersfoort) maakt hekend, dal dc bij hem ingeleverde lijsten der candidaten, gesteld voor de op 17 April 1935 1p houden stemming ter verkiezing van 'oe lcdon van de Provinciale Staten van Lecht. ter gemeentesecretarie (afd. Bevol king, Mil. Zaken en Verkiezingen) voor een ieder ter inzage zijn ncdergelegd. BURGERLIJKE STAND 12 Maart GEBOREN: Klaas, z. van Johannes van Alphen en Petronelia Evreda de -Graaf. OVERLEDEN: Johanna Barbara Bijlhou wer, oud 43 jaar, cchtgenoote van Ernst Jo hannes Bernardus Blasc. Maria Elisabeth Forsfcrmans, oud 55 jaar, echtgenooto van Johannes van Oorschot, Arend Johan Her man Wieteler, oud 8 dagen*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 3