DREIN DRENTEL cn PIET PRIKKEL BEL DAN OP No. 42 DE ROTTERDAMSCHE GOUDCLAUSULE Cursus luchtbescherming DE REIS VAN DE K 18 Onze Postvliegers onderweg l-l HORLOGEWINKEL UITGEBRAND UIT DE STAATSCOURANT VAN DALSUM WEER EERSTE BESPELER? Hebt U een Taxi of Auto noodig? Een proces om 5 millioen gulden ROTTERDAM, 12 Maart. In 1924, toen de beleen.«.^en van Keinecnte obliRaties bij de Nedcrlaudsche bank tot een belangrijke hoogte waren opgeloopcii, heeft de presi dent van deze bank. nu*. Vissering een waarschuwing gericht tot «Ic gemeenten om voorluopig geen lecningen in liet binnen land te plaatsen Dat is er de oorzaak van geworden, dat Rotterdam zich in verbin ding hooft gesteld met een Amcrikaansch bankiersconsortium, dat voor hèar een Q>% leening van 2*2 millioen dollars overnam tegen een koers van 94 bij een geldkoers van 2.07. De rentebetaling en aflossingen op deze leeningen verliepen vlot tot 19:1.1. toen Amerika den gouden standaard verliet De Joint Resolution bief de goudclausules der leeningen op en bet gevolg wus. dat Rotterdam voor bet verdere betaling wenschte te geven in pupieren dollars, bet geen bij den tocnrnnligen stand van de lee- ning een voordeel beteokende van ó.OO.OOO, De Vereeniging voor den Effectenhandel, die een ice coupons van deze leening in handen had, heeft echter geëischt op grond van de in dio leening opgenomen bepaling, dat betaald zou worden in gold coin van 1924 of anders in gelijkwaardige munt. Vandaag hadden voor de eerste kamer van de Rotterdamsche rechtbank, gepresi deerd door mr. S. C. Canes de pleidooien pluats in het proces, dat deze vereeniging tegenover de gemeente Rotterdam aanhan gig heeft gemaakt. Voor eischeresse traden op mr. Van Rog- teron Altena en mr. Asser, die ook het pro ces togen de Koninklijke en do Bataafsche hebben gevoerd en voor de gemeente trad op mr. Th. A. Fruin. Mr. Van Rogteren Altona voerde aan, dat de clou ligt in de interpretatie van de goudclausule, die in de leening is gebracht omdat men een waarde vastheidsmetor wil de hebben na alle valutamisère. Men hoeft hier gekozen do gouden munt-clausule, welke medebrengt, dat geleverd moeten worden gouden munten van de Vcreenigdo Staten van 1924 en zoo die niet te krijgen zijn de waarde van gouden schijven van bet gehalte en het gewicht als do dollars van 1024. De gemeente beeft in de goudclausule het terugbetalen van goud gegarandeerd in tijden van oorlog en van vrede en zeker is zij daartoe thans in stant. Inderdaad is New York als de plaats van uitbetaling aangogov.cn. Doch hoofdzaak van het object blijft de betaling in goud Kan dat niet in New York goschieden, dan is dat wel ergens anders mogelijk en zeker in Rotterdam, de woonplaats van dcbitric* Wat men vraagt is niets onredelijks. Rot terdam heeft er geen nadeel van als ge presteerd wordt, wat wordt gevraagd, doch als Rotterdam presteoren wil, wat het zich heeft voorgenomen, dan heeft hot een be langrijk voordeel. Mr. Asser heeft uiteengezet, waarom z.i. do Amerikaansche wet niet van toepassing is op deze leening. De toepassing van de Joint Resolution voor Ncdërrand zou be- tcekenen een aantasten van de publiek rechtelijke beginselen en strijdig zijn niet de publieke orde. De joint Resolution kan alleen maar gelden in Amerika en geen Ne- derlandscho rechter behoeft het hoofd er voor te huigen. Ten slotte gaf pleiter nog een toelichting op een subsidiair gestelde vordoring. dat als men niet in goud wenscht te hetalen, men ook kan volstaan met het betalen van 5/3 maal het bedrog in papie ren dollars. Mr. Th. A. Fruin heeft er op gewezen, dat 'de gemeente in 1024 de leening van 6 mil lioen dollars in baar geheel heeft overge daan aan Amerikaansche bankiers en men geen Nederlandsche emissie gewild heeft noch stappen gedaan heeft orn hier een nateering te krijgen. Hierdoor heeft zij te kennen willen geven, dat het een Ameri kaansche leening was en blijven moest. De handel is er eerst op aangevallen, toen in Amerika do dollar was gevallen. Er is voorts, naar pleiter zegt geen verschil tus schen de goudclausule van de Bataafsche en de Koninklijke en die van Rotterdam en volgens pleiter is het Amerikaansche recht hier van gelding, hetgeen blijkt uit de valuta, waarin de leening is aangegaan en de plaats, waar moet worden betaald. Pleiter bestrijdt niet, dat de gemeente de verplichting heeft in gouden munt te hela len. maar door de wettelijke maatregelen In Amerika is zij daartoe niet in staat en volgens de Supreme Court rust er. behalve op den Staat op niemand de vcrnliehting tot handhaving van de goudclausule. Afge zien van de. Joint Resolution was te voren de goud clausule, die bij traditie in bijna alle Amerikaansche leeningen voorkomt afgeschaft. Pleiter betoogt verder, dat de Joint Resolution in het geheel niet strndis is met de publieke orde in Nederland. Ten slotte beert pleiter aandacht geschonken aan den eisch. dat te Rotterdam zou moe ten woeden betaald, in plaats van te New Yo'-k. Pleiter kon dit niet inz'en. Betaling behoort te geschieden in New York en bc- tali'""* in goud is daar niet mogelijk. Voldoen aan de e««rhen van eischeresse zou heleekenen. dat Botterdam in striid mei de overeenkomst en onverplicht 5 mil lioen meer zou betalen. Kan Rotterdam dat tegenover ziin belastingbetalers verantwoor den als een dergelijke betaling geschiedt aan eenige Nederlanders en voorts aan Amen kanen, die door het wegvallen van de goud clausulo geen verlies geleden hehbrn. Plei ter meent een dercel''ke vraag on'.kennend te moeten beantwoorden. Na re- en dunUo.K hooft de rechtbank de Uitspraak bepaald op 29 April. Op 3 en 4 Mei in het Kon. Instituut van Ingenieurs Het bestuur van de Studievcreeniging voor Lucht bescherming zal een Cursus voor Luchtbescherming houden op 3 en 4 Mei a.s. in het Koninklijk Instituut van Ingenieurs, te 's Gravenhage. Het openingswoord zal worden gesproken door den voorzitter tier Studievereeniging, den heer P. L. de Gaay Portman, burge tpcester van Dordrecht. De volgende onderwerpen zullen worden behandeld: Luchtaanvallen, inleider 1o luitenant- wuarnemer P. L. de Broekert, Luchtvaart afdeeling Soesterberg. Luchtverdediging cn Luchtbescherming, inleider de majoor van het korps Luchtdoelartillerie A. J. Maas. Inrichting van gemeentelijke luchtbescher- iningsdiensten, in Icicle»': kupitein der infan terie J. H. van Ricsen, werkzaam op het Bureau Luchtverdediging en Luchtbescher ming van den gencralen staf. Organisatie van een luchtbeschermingsdienst in liet be drijf, inleider jhr, ir. C. van Holthe, bedrijfs- Ingenieur bij do Staatsmijnen te Heerlen Brisantbommen en de bescherming daarte gen door de inrichting van schuilplaatsen, door den kapitein der genie A. Burgdorffer Brandbommen, uitwerking en bestrijding, inleider Ir. J. \V. Meuser Bonrgognion, adj.- directour gasfabrieken Nijmegen. Gifgassen en bescherming daartegen, inleider ir. A. J. der Weduwen, techno'oog bij het Staatsbe drijf der Artillerie-inrichtingen, Zaandam. Slotbeschouwing door den majoor van don generalen stof, hoofd van hot bureau Lucht verdediging en Luchtbescherming, A. J. Schimmel. Des namiddags bezichtiging schuilplaats tegen luchtaanvallen, Gr. Marktstraat C3— 05 te 's Gravenhage, niet toelichting van den heer A. H. van Leeuwen, architect B. N. A. Een oproep van het Comité Nog steeds blijft de belangstelling van i groot deel van het Nederlandsche Volk voor do opvarenden van Hr. Ms. K. XVIII voort duren. Tijdens de groote Oversteek va$ Mar del Plate naar Tristan da Cunha zal de K. XVIII op de helft van haar reis zijn, d.w.z. 11 duizend zeemijlen achter den rug hebben en reeds 4 maanden van haar S maanden lange reis onderweg zijn. Het Comité Nationale Oproep voor de be manning van Hr. Ms. K. XVIII heeft mogen ervaren dat velen bij voortduring belang stelling blijven toonen voor do bemanning. En nu de helft der reis passeert meent ge noemd Comité alleen te mogen verzoeken deze gelegenheid te willen benutten om van hur. belangstelling in bijzondere mate te doen blijken. Zendt daarom Uw sympathie betuigingen, gelukwcnschen, in den vorm van kaartjes, brieven, telegrammen, bijdra gen, enz. enz. nog dezer dagen naar „Onze Marine" postbus 0, Den Helder (Giro 42883). Het Comité „Onze Marine" zal er voor zor gen dat deze stukken naar Hr. Ms. K. XVIII worden doorgezonden en dat binnenkomen de gelden worden aangewend om de beman ning van Hr.Ms. K.XVIII in passenden vorm worde getoond hoezeer het Nederlandsche volk met hen meeleeft. DL' K 18 Blijkens hij den Marinestaf ingekomen be richt bevond Hr. Ms. K. XVÏTT zich op 9 de zer te 12 uur or> 37 gr. 45 min. Zuid en 51 gr. 10 min. West: koers 75, wind noord, kracht 2, zware deining, regenbuien, alles wel, geen bijzonders u De commandant van Hr. Ms. K 18 seinde: Ware plaats 10 Maart 12 uur 37 gr. 0 min. Z. 47 er. 57 min. W. Mooi zonnig weer, wind 7.7. O. Kracht 2, lange Oceaandeining. Geen bizonders. Alles wel. Hr. Ms. K 16 en K 17 Hr. Ms. K 16 en K 17 onder bevel van de luits. ter zee der le kl. J. A. de Gcl.ier en A. H. I. Kramers zijn heden te Colombo Aangekomen. VERLAGING PRESENTIE GELDEN VOOR RAADSLEDEN Naar de Tel. verneemt zal binnenkort een nota van B. en W. te Amsterdam verschij nen, waarin medegedeeld wordt, dat Gedep. Staten van Noord Holland, die do presentie gelden vaststellen, besloten hebben, het to taal bedrag voor de raadsleden te verlagen met 4450 en vast te stellen op 18750. Het bedrag is op het oogenblik voor Amsterdam 23.200. ZWEEDSCH BISSCHOP IN ONS LAND 'S-GRAVENHAGE, 12 Maart. De Zweed sche aartsbisschop dr. Eideni zal, naar wij vernemen, hedenavond uit Zweden te Rot terdam aankomen om een bezoek te bren gen aan de Zweedsche kerkelijke gemeente aldaar. Morgen zal hij zich naar Den Haag begeven en in het Zweedsche gezantschap aanzitten aan een maaltijd hern door den gezant aangeboden. Morgenavond zal hij bij een plechtigheid in de Zweedsche kerk to Rotterdam aan wezig zijn. Hij zal ons land morgenavond laat of Donderdagmorgen vroeg verlaten om andere Zweedsche kerkelijke gemeen ten. buiten Zweden gevestigd, te bezoeken. VERVOERBELASTING IN BELGIE De Bond van Bedrijfsautohouders in Ne derland schrijft: Ingevolge de bepalingen van het Konink lijk Besluit, regelende do wijze van hef fing van belasting op het vervoer van per sonen en goederen tegen betaling naar, van en door België was tot heden vrijgesteld het vervoer van gezelschappen, waaraan de autobus of touringcar in zijn geheel was verhuurd. Deze tegemoetkoming is bij Koninklijk Besluit van 28 Februari 1935 (Moniteur Beige No. 02 van 3 Maart) ingetrokken. Van 13 Maart af valt elk vervoer van 6 cn meer personen tegen betaling onder de be- palingpn der vervoerhclasting. Naar rlcn B. B. N. werd bericht, zal aan de naleving van dit nieuwe voorschrift streng de hand worden gehouden. Voorts wijst de B. B. N. er op, dat de veel verbreide, mecning ala zouden de aan de Belgische grens betaalde waarborgsommen tot zekerheid voor de betaling van de ver voer belasting door hen. die geen aanspra- kelijken vertegenwoordiger in België heb ben, als boete zijn te beschouwen en dus verloren zijn, op een dwaling berust. Door tusschenkoinst van den B. B. N. werden reeds waarborgsommen tot een bedrag van vele duizenden francs aan belanghebben den gerestitueerd. ONTBINDING VAN DE GRONINGSCH— DRENTSCHE SPOORWEG HIJ. Op 20 Maart a.s. zal te Groningen een bui tengewone algemeene vergadering van aan deelhouders worden gehouden van de N.V. Groningsch—Drentsche Spoorweg Mij., waar aan de orde 2al komen een voorstel tot ont binding van de exploitatie-overeenkomst. Havik Oehoe 7—8 A tust on tam Marseille Rome Malta Mersumntruh 12-3 o-3 Ua fro Ga 70 Rulbuwelss ii—3 IO—3 Bagdad Booshir Djnsk io—3 11-3 Karachi Jodpocr Allahabad 9-3 12—3 Calcutta Akvab Rangoon Bungkok Singapore M oi Inn Batavia 8-3 7-3 7-3 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam op 14 Maart Zieke niet dan met groote moeite gered WEESP, 12 Maart. Heden ontdekte de echtgenoote van den horlogemaker Luyer, dat de werkplaats in lichter laaie stond. Zij waarschuwde haar man, die op dat oogen blik in het magazijn was en onmiddellijk naar de bovenverdieping snelde om zijn reeds maanden te bed liggende schoonmoe der te redden. Het vuur greep echter zoo snel om zich heen dat hem den gewonon terugweg werd afgesneden. Gelukkig had den buren het gevaar bemerkt en een hun ner reed met zijn groot en personenauto voor hel achterhuis, waar de horlogemaker reeds met zijn schoonmoeder voor een venster was verschenen. De autokap werd met bed den belegd, waarop do schoonmoeder door het venster kon worden gered. De horloge maker zelf moest uit het raam springen en kwam vrij goed terecht. Zijn echtgenoote ontkwam langs een inmiddels opgezette lad der. Hoewel de brandweer spoedig ter plaatse was, kon zij niet voorkomen, dat werk plaats, winkel en magazijn geheel uitbrand den. De schade is groot, maar huis en in ventaris waren verzekerd. Omtrent de oorzaak tast men nog in het duister. Bij beschikking van den Minister van Economische Zaken is, met ingang van 1 Mei 1935, aan J. A. Doortjes, op zijn ver zoek, eervol ontslag verleend als leoraar aan de Rijkstuinbouwwintcrschool te Nij megen, onder dankbetuiging voor de door hem in verschillende betrekkingen bij het Landbouwonderwijs bewezen diensten. Bij beschikking van den Minister van Financiën is de Ontvanger der directe be lastingen, enz. A. A. van Deinse verplaatst van hot kantoor Nieuwer-Anistel naar het kantoor Velp. Bij K.B. is aan B. H. Vroom, koopman, wonende te Amsterdam, verlof verleend tot het aannemen van zijn benoeming tot Rid der in de Orde van de Kroon van Italië. Op verzoek met 1 Juli eervol ontslagen niet dank de gepensionneerde gcneraal-nia- joor der artillerie A. K. L. Verschoor als commandant luchtverdedigingskring Am sterdam. Met 1 April eervol ontslagen de hoofd- ngenieur der marine Ir. A. L. Bijl, belast met waarneming der betrekking van direc teur der Rijkswerf. Met 1 April is de hoofdingenieur der ma- ine Ir. S. Visman, belast met de functie van chef afdeeling scheepsbouw bij de Rijks werf, benoemd tot directeur der Rijkswerf en is de ingenieur der marine F. W. K. do Klerk benoemd tot hoofdingenieur der ma rine. Bevorderd tot luitenant tor zee 2e klasse die der 3e klasse P. Cool en J. G. Stegeman. U« [VOEVOMOCy.. vr O'.v. Ci jriVA rC FT.N EiN 213. In de gevangenis .moesten Piet en Drein zich aan een onderzoek onderwerpin. IIIer ontdekte do gevangene dokter dat Piet één groote teen miste. Dat is heel erg, zei de dokter, ik zal U een briefje geven, dat U voor de gevange nis ongeschikt.bent. DEN DOOLAARD UITGETREDEN UIT „DE NIEUWE GEMEENSCHAP" De letterkundige A. den Doolaard, die reeds sedert geruinien tijd in het buiten land vertoeft, bericht aan de Arbeiderspers, waaraan hij sinds cenigen tijd is verbon den, dat hij ontslag genomen heeft als re dacteur van liet tijdschrift „De Nieuwe Ge meenschap". Den Doolaard gevoelde zich hiertoe genoopt, omdat hij zich geheel los wil maken van zekere pro-fascistische en anti-democratische opvattingen, die eerst onlangs bij andere leden van de redactie an dit tijdschrift aan den dag zijn getre den. VISSCHERSVAARTUIG GEZONKEN HARDERWIJK. 11 Maart. Hedenmorgen te ongeveer half zeven was de visscher Ja cob Hannessen en zijn 19-jarige zoon ter vischvangst gegaan niet de HK 90, eigenaar B. van Moer. ondanks het ruwe weer. F.enige kilometers uit de kust ging het knilnct overhoord en gingen de visschers slccpcndo weer op de haven aan. Plotseling kwamen groote schollen drijf ijs opzetten, zoo scherp, dat in het houten vaartuig een riiène snede werd gemaakt. Het begon onmiddelijk fe zinken. Ze waren toen ongeveer 300 meier van den havenmond. De visschers heschen in allerijl de fouragemand, waaraan ze roo de zakdoeken hadden gebonden in den mast, hetgeen gelukkig in de haven werd opgemerkt. Voor echter hulp kwam ondager maakten do visschers angstige oogenblikken door. Het schip zonk steeds dieper en ten 214. Terwijl de gevangenisdoktcr even weg was, maakten Pieten Drein van de gelegenheid gebruik om het hazenpad te kiezen. In de vestibule namen ze nog gauw een wandel stok en een parapluie mee. maar Drein had een strop met dez3 paraluie, daar ze zich in een streek bevonden, waar het nooit regende. slotte was er nog maar een klein stukje van den stoven boven water, waarop de beide mannon zaten. Het gelukte de H.K. 17 van de gebroeders Petersen, die in de bu> visciiten, de schipbreukelingen te redden. Nauwelijks waren de meuschen van liet vaartuig af, of het verdweon geheel in de diepte, waarna nog slechts de mast boven water uitstak. De visschersboot is niet behulp van tjalk schepen bezig de HK 90 te lichten. Nieuwe huurregeling voor de Amsterdamsche Schouw* burg in voorbereiding AMSTERDAM. Het Handelsblad ver neemt, dat ten stadhuize reeds plannen zijn ontworpen voor de bespeling van den Stads schouwburg in het volgende seizoen. Zooals men weet, krijgt de Amsterdam sche Tooneelverceniging, directie Alb. van Dalsum en Aug. Defresne, voor het loopcn- de tooneeljaar een vast subsidie van 15.000 en deelt het gezelschap nog mede bij de bijzondere uitkeoring voor vertooningen, welke een buitengewoon artistiek karakter dragen; daardoor is het subsidie aan de Amsterdamsche Tooneelvereeniging onge veer op 20.000 te stellen. Het blijkt, dat do Gemeentelijke overheid over dc prestaties van genoemd gezelschap zeer tevreden is; zij wenscht het stelsel van den eersten bespeler ook voor het volgend seizoen te handhaven en zal den Raad aan bevelen, daarvoor andermaal Van Dalsum en Defresne aan te wijzen. Teneinde de Amsterdamsche Tooneelver eeniging verder tegemoet to komen, zal te vens worden voorgesteld het vaste subsidie eenigszins te verhoogen. Wat de bespeling van den Stadsschouw burg gedurende de drie zomermaanden be treft, wordt overwogen, de gezelschappen, die den schouwburg huren, tot aan een ze ker recettebcdrag vrij te stellen van zaal- huur; gaan de ontvangsten dat bedrag te boven, dan eerst zal de gemeente op huur- vergoeding aanspraak maken. Vrijdag a.s. zal de desbetreffende concept voordracht in het college van burgemeester en wethouders aan de orde komen. AMOK AM PEN AN, 12 Maart. (Aneta.) F.en Boe- ginees, die zich in preventieve hechtenis bevond, maakte gistermiddag amok tns- schen zijn mede-gevangenen. Hij greep toen een bijl en liep de gevangenis uit; op straat bracht hij een Inlander lichte verwondin gen toe. Hierna drong hij door tot in het huis van den controleur en viel dezen bestuursamb tenaar aan. Hii wist don controleur slechts onbeduidende verwondingen toe te bronnen. De bestuursambtenaar kon hem tenslotte overmannen. Donderdag 14 Maart Hilversum, 1875 M. A.V.R.O.-programraa .00: Tijdsein 8.01: Gramofoonmuziek 9.00: Ochtcndconccrt 10.01: Morgenwijding 10.16: Muziek ter nabetrachting 10.20: Zangvoor dracht door Jac. Wolf 11.00: Knipcursus kin- derklecding 11.30: Verstrooiingsmuzlck 12.45: Lunchmuziek op gramofoonplaten 1.30: Johann Strauss-concert 2.00: Gramofoonmu- 2.16: Concert door het Omroeporkest 3.00: Naaicursus 3.46: Zenderoverschakeling 4.00: Mevr. Antoinette van Dijk spreekt 4.30: Gramofoonmuziek 4.45: Voor grootere kinde ren 5.30: Dinermuzick 6.30: Sportpraatje 7.00: Cantabile-orkest 7.30: Engeleche les voor gevorderden 8.00: Tijds. 8.01: Nieuwsber. V.D. 806: Gr.m. 8.15: Abonnementsconcert o. 1. v. Prof Dr. Willem Mengelberg. Solist: Wilhelm Backhaus, piano 10.45: Gramofoon muziek 11.00: Nieuwsberichten Vaz Dias 11.10: Dansmuziek 12.00: Tijdsein en sluiting. HUIZEN, 301.5 M. K.R.O.-programma .00: Morgenconcert N.CRV.-programma 10.00: Gramofoonmuziek 10.15: Morgen dienst 10.45: Leger des Hclls-kwartlertje K.R.O.-programma 11.00: Gramofoonmuziek 11.30: Godsdienstig halfuurtje 12.00: Tijd sein 12.01: Politieberichten 12.15: Lunch concert 1.00: Gramofoonmuziek 1.20: Ver volg Lunchconcert N.C.R.V.-programma 2.00: Cursus fraaie handwerken 3.00: Gramo foonmuziek 3.45: Zeri'xervcrzorging 4.00: Bijbellezing 5.00: Cursus handenarbeid voor onze jeugd 5.30: Christeb'k iiederenuurtje 6.30: Weekoverzicht 6.58: Zenderoverschake ling 7.00: Politieberichten plm. 7.15: Be schouwing over d>> groote „Flora 1935" 8.00: Tijdsein 8.00: Persbureau Vaz Dias 8.05: Tamboers- en Pijperscorps „Jubal" te Dordrecht Gramofoonmuziek 9.30: Gramofoonmuziek 9.46: Piano-recital 10.15: Persbureau Vaz Dias 10.20: Grnmofoonplatenconcert Brussel, 321.9 M. Vlaamsche uitzending 12.17 Gramofoonmuziek 12.60: Concert door Salonorkcst Strauss 1.30: Vervolg concert 2.002.20: Gramofoonmuziek 5.20: Jos. de Maeght-concert 6.50: Kindcruurtje 6.20: Lezing door den E.P. Tille 6.35: V.J.V.K.A,- uurtje 7.20: Causerie door Dr. Josef Mulo 7.35: Gramofoonmuziek 8.20: Hoorspel van Ko dc Koning 9.05: Lezing 9.20: Concert door het Omroeporkest Fletscher 10.10: Avondgebed - 10.2011.20: Gramofoonmuziek Brussel, 483.9 M. Fransche uitzending 12.15 Gramofoonmuziek 12.50: Concert door het Om roeporkest 1.20: Vervolg concert 1.502.20: Gramofoonmuziek 5.15: Gramofoonmuziek ,35: Gramofoonmuziek 7.35: Gramofoonmu- :ick 7.50: Kunstkroniek 9.20: Causerie door G. Bohy 9.35: Concert door het symphonie- orkest 10.20—11.20: Gramofoonmuziek Deutschlandsender, 1571 M. 12.30: Concert door de Dresdener Solistcnvereeniging 1.05: Gevarip°rd programma 5.10: Beethoven's strijkkwartet 6.20: Vrolijke Gramofoonmuziek Droitwich, 1500 M. 12.10: Het Rutland Square en New Victoria Orkest 1.20: Gramofoon muziek 4.10: Gramofoonmuziek 5.05: Orgel concert 5.35: Het B. B. C.-Dansorkest 6.50i De grondslagen der muziek 7.40: Gramofoon muziek 10 35: Het B.B.C.-Theater-orks^t 11.S5—12.20: Dansmuziek

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5