EXTRA per kruik f 3.25 AMERSFOORTSCH DAGBLAD Stadsnieuws 8V9EDEDEELING tezoodee Oost^Iedië BIJKANTOOR TE AMERSFOORT Donderdag 21 Maart 1935 33e Jaargang No. 223 DERDE BLAD NEDERLAND EN INDIE SCHOOLBIOSCOOP EEN SPORTGROEP VAN R.K. AMERSFOORT? SCHOTERMAN'S OUDE GENEVER UTRECHTSCHESTRAA T 17 TELEFOON 145 ALS DE LENTE KOMT ABONNEMENTEN ADVERTENTIËN J. LAM BRECHTS P. PtJPERSSTRAAT 10 cn Oude Soesterweg 93 VERANDERINGEN BIJ DEN V.P.R.O. Ds. E. D. Spelberg benoemd tot predikant-secretaris Mevrouw Coops houdt in „Dc Valk" een praat a-vond met lichtbeelden over de vers houding tot onze tkoloniën Gisteravond heeft mevrouw Coops alhier in „De Valk" aan de h$nd van lichtbeelden gesproken over de werkloosheid in Neder land en Ncderlandsch-lndië. - Mevrouw Coops wil trachten eenig licht te werpen op den toestand, die in Indiö heerscht; aangezien toch de doorslag Neder lander volkomen onbekend is met Indië. Ruim twintig jaar heeft zij onder het Ja- v'aansche volk geleefd op een suikeronder neming, reden, waarom zij den Javaan, wiens karakter zoo gesloten is voor ons, eenigszins kent. Ongeveer tachtig jaar geleden opende Japan zijn grenzen voor den invoer van Ncderlandsche machinerieën, maar zond tege lijkertijd zijn zonen naar Amerika en andere landen om kennis op te doen. Hoe het in zijn streven geslaagd is, behoeft geen nadere toelichting: Japan heeft zich nu in al zijn macht op de wereldmarkt gewerkt en hand haaft zich daar, daartoe bijgestaan door de groote kennis, die het bezit op het gebied van allo mogelijke stoffen. Hoe kunnen wij deze concurrentie bestrijden, wij, die geen grondstoffen hebben en niet kunnen uitvoe ren naar het buitenland, aangezien dat zijn grenzen gesloten houdt. Spreekster laat ons dan door lichtbeelden zien, hoe het werk op de suikeronderneming in het algemeen plaats grijpt: o.a. de ver schillende stadia van den aanplant, irrigatie- werken, de plechtige feestviering van de eerste rietsnijding en het brengen van offers daarbij. Na do pauzo werd op het doek vertoond hoe door de verschillende ondernemingen gewerkt werd in het belang van de bevol king op geestelijk gebied,-door het aanleg gen van dessa's, bouwen van ziekenhuizen, landbouw en ambachtscholen. Vooral het be strijden van do ziekten, die zoo menigvul dig optreden onder de bevolking, door in richten van klinieken, treedt sterk op den voorgrond, iets wat tegenwoordig zoo wei nig meer plaats heeft, aangezien het over- groote deel der suikerondernemingen stil ligt. Vaak hoort men zeggen, volgens spreek ster, dat de opbrengst van de suiker geheel in handen kwam van de betrokken Neder- landsche aandeelhouders. Men stelle hier tegenover echter b.v. de volgende gegevens. In 1924 betaalde de suikeronderneming: aan irrigatie 3.199,971, hygiëne, .f 968.055, woningbouw ëh verbetering 455.162.' wegen aanleg 663.283. cultuurpoütie 991.895, ver betering veestapel en onderwijs 223.088. In totaal dus 6.501.454! Mevrouw Coops wijst vervolgens op het groote belang van een goede suikerindustrie in Indië voor Nederland, nu echter leeft de bevolking in groote armoede, want do onder nemingen liggen stil. Veel heeft men uit Indië gehaald, maar veel heeft men er ook gebracht, iets waarvoor wij onze regeering dankbaar moeten zijn, dat zij Java zoo op geheven heeft. Wat moet de regeering nu doen? Men weet het niet, maar het beste zou zijn: vrije sui- kerinvoer en verder afzet van de Indische suiker, voor zoover nog mogelijk, naar het buitenland en tevens: geef den „boer" zijn geld en den pachter zijn steun! Op het oogenhlik echter begrijpt men in Nederland nog niet, voor welke moeilijkhe den de regeering zich geplaatst ziet. Dat men dit echter niet te laat inziet, tot onheil voor ons nageslacht en verlies van onze eenmaal verkregen koloniën. Hiermede besloot Mevrouw Coops haar woorden, waarmede zij ons echter nog zoo weinig verduidelijkt had over haar aange kondigd onderwerp: werkloosheid in Ne derland en Ned. Indië. LILI GREEN EN HAAR BALLET Morgen in Amicitia Mogen wij nog even herinneren aan het optreden van het pas gevormde Nederland- sche Ballet, onder leiding van Lili Green, morgenavond in Amicitia. Er is voor dans kunst een groeiende belangstelling, de suc cessen van Kurt Jooss en Trudi Schoop hebben het ook hier bewezen. Nu een Hol- landsch ensemble een poging waagt in ons land een nationale danstroep te vormen en o» haar eerste tournee vertrouwen stelt in de belangstelling van een stad als Amers foort, zou het prettig zijn als dit idealisme beloond werd door een wèlgevulde zaal .van ons Amicitia, morgenavond. BAKKERSWAGEN OP DRIFT Op het Havik Terwijl de bakkersbediende aan do over zijde van het water op het Havik vertoef de, geraakte plotseling zijn driewieler, waarin zich nog brood bevond, op drift en schoot het water in. Begrijpelijk trokken deze „waterbroodjes" de aandacht van het publiek, dat echter met vereende krach ten medehielp om het vehikel weer op hot droge te krijgen. Ter geruststelling: do brooden zijn niet verkocht! AANBESTEDINGSNIEUWS Door den architect G. Adriaans werd aan besteed het bouwen van een landhuis aan de Koningin Sophialaan. De uitslag was als volgtr J. A. van Keulen H. Barten B. Nimberg te Amsterdam Bouwbedrijf „Samenwerking" ,T. Hondriksen W. Heere De anderen alhier. AUTOMARKT Gisteravond werden op de automarkt al hier 198 wagens aangevoerd. 8470 10.6S0 8724 8919 9000 9570 In de bioscoop Amicitia is vandaag voor 1100 leerlingen van scholen voor voortgezet onderwijs in drie voorstellingen door de Nutscommissie voor de schoolbioscoop ver toond de film „Wonderen der Nutuur", welke werd toegelicht door den vervaardi ger, den heer J. C. Mol, directeur van Mul- tifilm te Haarlem. Deze rolprent bedoelt enkele voorbeelden te geven van de toe passing van het levende lichtbeeld voor natuurstudie en natuuronderzoek. Deze prachtige en zeer langzame film bestaat uit vijf deelcn, waarvan het eerste deel ons een zwerftocht laat maken door een waterdruppel. Zij doet ons hierbij ver steld staan van hetgeen men met micropro jectie heeft weten te bereiken; bijzonder interessant is een nadere kennismaking met die wereld van het kleine, welke in een druppel slootwater voor ons oog on zichtbaar rondwarrelt, doch door het mi croscoop aan ons wordt voorgesteld. Het tweede deel brengt ons in kennis met de zeer grillige maar daarom niet minder mooie vorm der kristallen, terwijl liet der de deel ons de geheimen van een geheel ander- gebied onthult: hier krijgen we de levensgeschiedenis van de mug en van een onzer dagvlinders, de Kleine Vos, te zien. Het vierde deel neemt ons mee naar het aquarium in artis, waar wij het leven van de zoet- en zoutwater bewoners van dicht bij kunnen gadeslaan. Tenslotte zien we in het vijfde deel bloeiende bloemen en plan- tenbewegingen. Doordat men de film zeer versneld heeft zien we in dit deel de plan ten als levende medeschepselen der na tuur. UIT HET POLITIERAPPORT Valschc gulden Bij de recherche is een in betaling ge brachte valsche gulden gedeponeerd. Mishandeling Aangifte werd op het bureau gedaan van mishandeling tegen ccn bewoner van den Soesterweg. Aanhouding Op de automarkt alhier werd gisteravond door de recherche een persoon aangehouden, verdacht van diefstal eener auto te Amster dam subsidair heling daarvan. AMERSFOORTSCHE RADIOCENTRALE Morgen geeft de Amersfoort-sche Radio- Centrale, naast de programma's der beide Hollandsche zenders, die der volgende bui- tenlandsche zendstations door: 10.50—12.35 Hamburg. 12.352.05 Keulen. 2.05— 5.35 London Region. 5.356.55 Leipzig. 6.558.20 London Regional. S.20— 9.45 Brussel Vlaamsch. 9.45—12.20 Weenen. GARNIZOEN Do dienstplichtigen der lichting 1935, 1ste ploeg, van de regimenton Huzaren zullen op 30 Maart a.s. in het genot worden ge steld van groot verlof. VEILIG VERKEER De vereeniging voor Veilig Verkeer alhier zal haar algemeene vergadering dit jaar houden op Donderdag 4 April a.s. in Hotel Monopole. Een comité van actie zal opge* richt worden Op verzoek van de R.K. voetbal- en gym nastiekverenigingen had gisteravond in restaurant' Princess ccn vergadering plaats van de Vereeniging Katholiek Amersfoort, waarin onderzocht werd of de mogelijkheid bestond om te komen tot dc stichting van een sportgroep. De geestelijk adviseur van het aartsdio cesaan gvmnastiekverboud, de eerw. heer H. J. J. M. van Struclen, hield een rede over het principieele dezer zaak en wees op de karaktervorming door de sport, een natuurlijk opvoedingsmiddel, dat volgens hem dient geplaatst te zijn in het raam der katholieke levensbeschouwing. Het resultaat van dezen avond was, dat de zaak in do vereonigingen zal worden be sproken en dat er, zoo men wil, binnen kort. vertegenwoordigers zullen worden aangewezen om een comité van actie tc vormen om deze zaak nader tc bcstudecrcn en uit tc werken. VREEMDELINGENVERKEER Naar men ons mededeelt zal dc algemee ne vergadering van de Vereeniging voor Vreemdelingenverkeer alhier op Donderdag 28 Maart a.s. in Hotel Monopole worden ge houden. SOC. DEM. RAADSFRACTIE De heer Dc Mots bedankt. Naar wij vernemen zal de heer J. de Mots, die deel uitmaakt van de Sociaal Democra tische 'raadsfractie, zich voor de komende raadsverkiezingen niet beschikbaar stellen. FRUIT- EN GROENTENVEILING Veiling van 20 Maart Lof 5—S ct., spinazie 11—19 ct., bieten 6 —11 ct., komkommers 813 ct., rhabarber 56 ct., raapstelen l i17 ct., radijs 2831 ct., prei 815 ct., peterselie 6—9 ct., sel derij 810 ct. BURGERLIJKE STAND 20 Maart. Geboren: Maria Teuntje Hendrika, d. van Teunis Gravendeel en Hendrika Klasina van Doorn. Hendrik, z. van Hendrik Kortes en Evertje van den Hoek. Johannes Jozef Walburgis, z. van Gerar- dus Leonardus Bunnik en Anna Maria Christina Kuhne. Hans Johan Frederik, z. van Jolian Wil helm van der Gang en Wilhelmina Spij ker. Jan Adriaan, z. van Ad na an Jan Zwicrs en Jannetje Brouwer. Getrouwd: Albertus Tounis Post en Anna Geertrui- da van Aggefén. O verled en: Hendrika Wilhelmina Aleida Albcrdina van Lent, oud 7 maanden. Anna Geziena Schutte, oud SO jaar, we duwe van Klaas Gunneman. De eerste voorjaarsboden zijn aangekomen Het is reeds middaguur geweest, wanneer wij ons huiswaarts begeven na een helaas maar al te korte wandeling rond den linie- dijk. Hoog staat de zon boven ons en licht waait de Zuid-Oostenwind door dc ranke peppels, die verlangend hun takken als ar men naar de zon strekken. Diep in het lage, dorre hakhout zien wij het charmante, blad- kleurige winterkoninkje zijn korte vliegbe- weginkjes maken en slechts het lichte rit selen van verdorde bladeren en takjes ver raadt zijn aanwezigheid. Maar geenszins ge steld op onze nieuwsgierigheid, trekt het zich, wanneer wij het van dichterbij willen zien, terug onder een warnet van bescher mende braamstruiken. Een eindje verder vliegt de merel, gestoord in zijn liefdesspel, luid schetterend op, de lijster echter heeft ons al eerder hooren aankomen en zich neer gezet in een hooge struik, met het onrus tige kopje boven de bespikkelde borst al onze bewegingen volgend. Maar aan haar besteden we geen aandacht, neen, want daar zien we onze bonte specht, die van wilg tot wilg boven het, het zonlicht weerkaatsende, donkere slootwater, voor' ons uitvliegt zich slechts, als wij blijven stilstaan, even tijd gunt om met zijn harde snavel dc schors te onderzoeken. Driftig knikt hij met het fijne kopje, met korte wippasjes langs den stam afdalend. Maar wanneer de sloot langs ons zandwegje ophoudt en zich naar links afbuigt, om zich in de weilanden tc ver liezen. verlaat ook de bonte specht ons. door plotseling langs ons heen terug te vliegen, om verderop zijn onderzoekingstochten weer 'iverig voort te- zetten. Juist denken wij, wanneer wij den Heili- genbergcrweg zien, waar vroeger het tolletje was, dat zicli niet veel belangwekkends meer zal voordoen, als plotseling zich uit één der weilanden een ooievaar verhetf. een majes tueus schouwspel. De kop met de lange sneb zoover mogelijk naar voren, de pooten strak achterwaarts gestrekt, verlaat de mooie vogel den grond, om zich na cenige cirkels beschreven te hebben in de lucht, langzaam neer te laten glijden in de richting van het tiest, waarop zich reeds het vrouwtje be vindt. Even remt de vogel, de vleugels wijd uit een, orn zich dan klepperend op den uitersten rand van zijn hooge verblijfplaats, een oud wagenrad met takken, neer te zetten. On middellijk richt de andere vogel zich op zijn lange pooten op en scherp teekenen beide zich nu in hun zwartwitte kleedij tegen de lucht af. Vol verrukking hebben wij dit oogenblik gadegeslagen, maar wanneer wij een stoeipartij verwachten, komen wij bedro gen uit. Rustig beginnen zij hun toilet te ver zorgen, ieder blijft op zijn eigen nesthelft en beurtelings zien wij hen do groote vleu gels uitstrekken, waarvan de veeren door de lange snebben grondig geschud worden. Blijkbaar viel er veel in orde to maken, althans, toen wij verder gingen, waren onze steltloopers nog druk bezig, zich tegelijker tijd koesterend in het heerlijke voorjaars zonnetje. Een dergelijke ontmoeting hadden wij niet verwacht. Vorig jaar toch hebben de vogels zich gedurende eenige dagen op hetzelfde wagenrad opgehouden, orn echter op een gegeven oogenblik plotseling voor goed te verdwijnen. Nu hoorden wij, dat zij reeds drie weken geledon terug gekomen zijn en hopelijk zullen zij dit keer deze plaats als vaste woonplaats kiezen, iets wat tot nog toe niet voorgekomen is zoo dicht bij de stad. Wel komen regelmatig ooievaars nesten voor onder Stoutenburg en Hooorland. dus dicht in de buurt, maar dit belooft iets zeldzaams te worden. Laten wij er het beste van hopen en de gasten een ongestoord en langdurig verblijf toewenschen City Theater. Ycrtooning van do-film: Jood Süss. uorsleJlingen: s Zaterdugs otn 2.30, 6.15 en 8.30 uur n.m. 's Zondags om 1.45. 4.00, 6.15 en S.80 uui n.m. Overige dagen 8.05 uur n.m. Museum Fleluie, Westsingel. (Uitgezon deid des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw Thoos Vereeniging, RegcnlesseluaV lederen dag van G--S uur. openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nicuwstraat 2-1. 21 Maart. Gebouw van de Gcldersclie Cre- dictverecn. Reclusseeringsvereeniging van Amersfoort cn omstreken. Algemeene ver gadering. 8 uur n.m. 21 Maart. Markthal. S.D.A.P. Ononlio'^ vergadering. Spreker: Partijvoorzitter K. Vorrink. S uur n.m. 21 Maart. Amicitia. Nutscommissie geeft schoolbioscoop: „Wonderen der Natuur." Toelichting de lieer J. C. Mol. 21 Maart. Amicitia. 't Nut. Lezing door den heer A. J. J. Porticlje over: „Pi^en- loven in ons Aquarium." S uur n.'JL/^ 21 Maart. Monopole. Ncd. Ver. v.Vgi «t* wenlielangcn cn gelijk staatsburgerschap. Mevr. Ch. Polak uit Amsterdam over: Vrou- wcnhcdcn-Vromvcntockomst. Tevens voor dracht van Rika Hopper uit Amsterdam. S uur. 21 Maart. Restaurant Princess. Amersf Bond voor lichamelijke opvoeding. Alge mecne vergadering. 8 uur n.m. 22 Maart. Amicitia. Ned. Ballot onder lei ding van Lili Green. 8 uur n.m. 22 Maart. Foyer Amicitia. Nederl. Vereen, van Huisvrouwen. De heer D. Hos spreekt over: „Do praktische toepassing van het Vegetarisme." 2.30 uur n.m. 22 Maart. Monopole. Ned. Christ. Reis- vereeniging. Lezing door Zijne Excellentie Dr. H. D. van Broekhuizen over Zuid-Afrika. 23 Maart. De Valk, uitvoering van dc Friesche club „Ut en Thus", 8 uur. 23 Maart. Amicitia. Amersf. Dilett. Too- neelgezelschap „Do Keitjes" voert op ten bate van kinderhuis „Kinabu" het stuk: „Op Goed Geluk". 8 uur n.m. 24 Maart. De Valk. Joodsche Vereen. „Nut en Genoegen." Feestavond met opvoering van „Komedie." 8 uur n.m. 26 Maart. Amicitia. Nutscommissio geeft schoolbioscoop voor dc leerlingen der Am bachtsschool. Toelichting de hecren Ir. G. A. Overdijkink cn Ir. N. de Jong. 27 Maart. Huishoudschool, Beekenstcin- sche laan 37. Jaarvergadering Ned. Fabri kaat. 8.15 uur n.m. 26—28 Maart. De Valk. Comité „Unie een School met den hijhel". Bazar ten bate van Christ. Fröbelonderwijs. 28 Maart. Monopole. Vreemdelingenver keer. Jaarvergadering. 8.15 uur n.m. 28 Maart. „Oost en West" en „Nijverheid en Handel" vertonnen in Amicitia een film over: ,F,en reis per Mij. Nederland naar Oost-Indic" 8 uur n.m. 29 Maart. Amicitia. Kunstkring. Voorstel ling van Erika Mann's litteraire cabaret „Die Pfeffermühle." 8 uur n.m. 30 Maart. De Valk. Schermwedstrijdcn van Emma (beginnen 9 uur v.m.) en feest avond. 31 Maart. Princess-Room. Nederl. Zionis ten!-ond. Mr. Abel Herzherg over: „Joodsche Oriënteering in dezen tijd". 8 uur n.m. 31 Maart. De Valk. Feestavond van do A.J C. 8 uur n.m. 4 April. De Valk. Chr. Dem. Unie. Open bare vergadering. De heer H. van Houten. Tweede Kamerlid, bespreekt do aanpas singspolitiek der Regeering. 8 uur n.m. 4 April. Monopole. Vereen, voor Veilig Verkeer. Algemeene vergadering. 8.15 uur n.m. 1519 April. School van Wijsbegeerte. Dr. Jung uit Zürich over: „Allgemeine Dar- stellung der Komplextheorie und der Prak tische Traumanalvse. Maandag 16 uur, overige dagen 10.15 uur. 26 April. Volksgebouw. Voorjaarsbijen- markt, uitgaande van de Vereen, tot bevor dering der bijenteelt in Nederland. 30 April. Amicitia. De Haghespelers voe ren op„16 jaar." 8 uur n.m. UTRECHT 22 Maart. Stadsschouwburg. Opvoering van het blijspel Tross en Tobby. 8 uur n.m. 2-4 Maart. Stadsschouwburg. Vercenigd Rolterd. Hofstad Tooneel voert op: „Strij ders in 't Wit." 8 uur n.m. *T* BAARN 20 Maart—10 April. Baarnsch Lyceum. Tentoonstelling schilderijen, teekeningen, litho's van mevr. J. HaverkampMach- wirth. Dagelijks 104 uur. Zondags 1.30— 4 uur. worden ook aangenomen door ons (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie), COLLECTE VOOR DE BLINDEN Geachte Redactie, Evenals andere jaren wordt ook dit jaar wederom gecollecteerd voor de 150 blinden, tewerkgesteld in de bekende Inrichting, Plantage Middenlaan 6-4 te Amsterdam. De Vereeniging streeft er naar den blinden in staat te stellen zich zooveel mogelijk in het maatschappelijk leven te kunnen handha ven, opdat zij hun gemis zoo weinig moge lijk zullen gevoelen. Om dit doel te bereiken wordt aan de blinden voor hun arbeid een bescheiden weekloon uitbetaald, waardoor zij in staat zijn voor zich en de hunnen te zor gen. De Vereeniging beschikt tevens over een internaat voor alleenstaande vrouwelijke blinden. Voor het uitkeeren van bovenbedoel de loonen is veel geld noodig, waartoe ook een beroep op U wordt gedaan. De Vereeni ging hoont dat de inwoners van Amersfoort met milde hand zullen geven, teneinde dit schoone werk in stand te kunnen houden. Dc collecte wordt volgende week gehouden. „Vrije Geluiden" zal met 1 Juli in een geheel nieuwen vorm verschijnen „Vrije Geluiden", het omroeporgaan van den Vrijzinnig Protestanlschen Radio Om' roep, zal met 1 Juli in een geheel nieuwen vorm verschijnen. Een lang gekoesterde wensch van het V.P.R.O.-bestuur gaat hier mede in vervulling. Do firma Sijthoff te Den Haag zal thans de uitgave van het blad gaan verzorgen, welk laatste in alles zins verbeterden cn verfruaiden vorm zal verschijnen. Tal van vooraanstaande personen uit Vrij zinnig Protestantschen kring zullen aan het nieuwe „Vrije Geluiden" gaan mede werken. Bovendien zal Herman Rutters zich belasten met de wekolijkscho verzor ging der muzikalo rubriek. Do dichter Anthonie Donker heeft zich bereid ver klaard de redactio van het letterkundige gedeelte op zich te nemen. Dirk Coster en Balthasar Verhagen, die na 1 Juli als vaste medewerkers aan den V.P.R.O. verbonden zullen worden, zullen ook in „Vrije Gelui" den" in de rubrieken letterkunde en too neel medewerken. Het is de bedoeling, dat het nieuwe „Vrije Geluiden" breeder© aandacht zal besteden niet alleen nan de voorbereiding van het eigen V.P.R.O, programma, maar ook aan dat van do andere Nedcrlandsche omroepverenigin gen. Ook het buitenland zal niet worden vergeten. De redactie van „Vrije Geluiden" zal in handen komen van het V.P.R.O.-bestuur Mej. Dr. N. A. Bruining, Ds. E. D Spelberg, G. J. Ligthart, Prof. Ir. W Schcrmcrhorn en Ds B. J. Aris. Dc hoofdredactie zal worden opgedragen aan Ds. E. D. Spelberg, die bovendien na 1 Juni als predikant-secretaris aan den V.P.R.O. zal worden verbonden en aan wien verzocht is do geheele leiding van den Vrijzinnig Protestantschen Radio Omroep op zich te nemen. Ds. Spelberg zal zich daartoe in Hilvciv sum gaan vestigen. DE SALARISVERLAGING BANDOENG, 20 Maart (Ancta). De Raad van Gedelegeerden voor do organisa ties, aangesloten bij het Verband van Ver- eenigingen van Overheidsdienaren, besprak o.a. de salarissen voor 1935. Men wees er op, dat de onzekerheid, welke daaromtrent be staat, naar het inzicht der ambtenaren nood zaakt tot het ter kennis brengen aan de Re- gecring en aan den Volksraad dat tegen verdere, bezuiniging op den salarispost moet worden geageerd. Een brochure zal worden samengesteld, teneinde er op te wijzen, hoe ernstig de po sitie van den ambtenaar reeds is aangetast en hoeveelen van hen reeds op of onder dè grens van nooddruft leven. Eventueel zal tot het voeren van een openbare actie worden overgegaan. Voorts werden nog dc diverse wijzen van pensiocnbetaling in oogenschouvv genomen, o.a. de mogelijkheid orn deze door een kin dertoeslag te differentieeren. VOORZITTER RAAD DEPARTEWENTS- HOOFDEN BUITENZORG, 20 Maart (Ancta). In plaats van den heer B. J. de Leeuw, den af getreden directeur van het Departement van Financiën, is tot voorzitter van den Raad van Departementshoofden benoemd mr. Ent hoven, directeur van liet Departement van Justitie. DE „TJIKEMBANG" BESCHADIGD BATAVIA, 20 Maart (Aneta). Het s.s. „Tjikemhang" van de JavaChinaJapan- lijn heeft bij het manouvreeren voor het me© ren in de haven van Dairen aan de voorste ven schade bekomen. Het schip zal to Soe- rabaja in dok gaan. DE RECHTSHOOGESCHOOL TE BATAVIA BATAVIA, 20 Maart (AnetaL Tot bui tengewoon hooeleeraar in de Staathuishoud kunde aan de Rechtshoogeschool te Batavia is benoemd dr. D. H. van der Kolft

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 3