a i nwr eigen schuld AMERSFOORTSCH DAGBLAD tfw Agenda Donderdag 28 Maart 1935 33e Jaargang Ho. 229 DERDE BLAD MET PASCHEN dan moei U maai* Nederlandsch Fabrikaat DE STATENVERKIEZINGEN TWEE BINNENBRANDJES HAVIK-AI TEL-292 ZLUTERM jrarnma DE BENOODIGDE VISCH even bestellen bij GLASTRA'S VISCHHANDEL Op werkwilligen gegooid Houdt 'n GLANS-SCHOONMAAK! Zoodia de Lente inzet, komen de' Reis plannen, die gedurende den winter min of meer ingesluimerd waren weer met volle kracht ontuiken en crisis of geen crisis iedereen wil, al is het voor korteren of lan- geren tijd, zich even losmaken uit de sleur en de beklemming die de huidige tijdsom- andigheden als een onbuigzame ring om heen leggen, chen is de eerste schrede weer op dien w»_ö en ongetwijfeld zullen ook velen onzer Lezers zij hcf ook voor enkele dagen de gren zen ontvlicde*., en hun of haar kort verlof doorbrengen in een stad of landstreek, die zich voor den Paaschtijd het meest hiertoe eigent. Gebergten en bosschen, zoowel als de zee, zijn voor de Paaschweek in het algemeen nog niet, wat hun entrourage betreft geschikt om toeristen te ontvangen en hun volle luis ter te ontplooien. Hiervoor is het nog vroeg: Men kan beter een Paaschvacantie door brengen in een groote wereldstad, waarvan het klimaat in April bij voorkeur zacht is en dan kunnen wij geen betere stad aanbeve len dan Parijs. Parijs in de lente, d.w.z. midden April tot eind Mei is wat de Franschen noemen een ,.I<êve", dan is deze stad zonder ecnige voor behoud zoo niet de allermooiste stad van Europa, dan toch ongetwijfeld van een zoo danige bekoring, dat vroeger reeds jaren voor den oorlog, Parijs tegen den Paaschtijd, en vooral wanneer deze viel in April, over stroomd was van vreemdelingen. Niet alleen de stad zelf, die ongetwijfeld interessant is tot in het kleinste straatje, doch de omgeving van deze groote stad is dan cén ontwaken der Natuur. Het Bois de Bou logne, Bois de Vinccnnes, St. Cloud, Ver sailles, Fontaincbleau, al die bekende plekje: en mooie parken stralen van lentelucht en bloesem. Daarom hebben wij ons voorgenomen, als eerste buitenlandsche tocht voor onze lezers een Excursie naar Parijs te organiseercn, welke als inleiding moet dienen voor meerdere tochten naar nog heel andere landen steden. De deelnemers aan onze eerste reis naar Parijs, moeten terügkeercn met de gedachte „Dat is interessant geweest en was voor ons daadwerkelijk een ontspanning." Het ligt dan in ons voornemen deze ge heele reis uit te voeren per luxe-touring-car en de tocht te laten beginnen in Breda. Op Woensdag iy April in den avond, zul len de deelnemers,-, die van uit Amersfoort en ev. andere plaatsen in Breda aankomen, zich verzamelen in het Oranje-Hotel, waar de deelnemers onder een kopje thee met elkaar kennis maken. Dien nacht wordt reeds gelogeerd in ge noemd hotel. Donderdag 18 April, vertrekken wij zeer vroeg in den morgen per touring-car en rij den dan via Antwerpen—Brussel naar St. Quentin, waar geluncht wordt. Na de lunch gaan we door naai- Parijs en komen daar aan tegen etenstijd. Logies in het Grand-Hotel du Pavilion. Vrijdag ig April. Op dezen dag maken we onder de leiding van iemand die Parijs door en door kent een rondgang met den wagen door de stad en gaan we via de groo te Boulevards, langs de meest bekende pun ten der wereldstad, als Acr de Triomphe, Eiffeltorcn, Notre Dame, Pantheon, Jardin du Luxembourg etc. In den middag zetten we onze tocht voort —en gaan we door het Bois de Boulogne en bezoeken we verschillende nieuwe buiten wijken van Parijs, w.o. het nieuwe ziekenhuis in Clichy. Ook bezichtigen we natuurlijk mede met graf van Napoleon en maken kennis met de wijken Montparnasse en Mont- xnartre. In den avond kan bijv. een bezoek worden gebracht aan de Folies-Bergère en wil de leiding zich gaarne belasten, met het ev. reserveeren van plaatsen etc. (De verma kelijkheden zijn natuurlijk voor eigen reke ning). Zaterdag 20 April. In den morgen brengen wc een bezoek aan het Musee du Louvre en krijgen de dames ev. gelegenheid na afloop hiervan enkele inkoopen te doen in de Ma- gasins du Louvre of du Printcmps. Na de lunch rijden we via Malmaison naar yersailles. We bezichtigen het kasteel en Park en krij gen een indruk van de geweldige grootte van dit stuk geschiedenis. Op den terugweg kunnen we bijv. thee drinken in St. Cloud, aan de Seine.' Zondag 21 April wordt bestemd voor een groote tocht naar Fontainebleau, waar het kasteel bezichtigd wordt en de onmetelijke uitgestrektheid van het bosch in oogen- jschouw wordt genomen. Bij mooi weer wordt hier een gezellige pic nic voor georganiseerd. Maandag 22 April rijden we van Parijs naar Reims. Hier wordt geluncht en een kort bezoek gebracht aan de stad en ev. aan een Champagne-kelder. Daarna rijden we verder raar Luxemburg, waar overnacht wordt in Hotel Brasseur. Dinsdag 23 AprilVan Luxemburg wordt als er zoo nu en dan een» gaatjes in Uw goed komen 'oSortC gebruiken, 'llllC bleekt veel willet-, en bijl nooit gaatjes in Uw goed voor VIJF wasschen 16 et .V.V.V.V.V.1 Handelsond. „Emko" Apeldoorn gereden door de Ardennen, via Arlon (lunch ev. te Spa) naar Nijmegen of Arnhem, waar we een gezellig slot diner hebben. Na afloop hiervan wordt doorgereden nar Amersfoort. Einde der reis. Deze geheele reis met inbegrip van de tou ring-car, alle tochten, ie klas hotels, maal tijden, fooien etc. bedraagt 70.per pers. (dranken niet inbegrepen). Als bijzondere attractie verbinden wij hier aan voor lezers van ons blad die ev. toch van plan waren met hun eigen auto of motor rijwiel naar Parijs te gaan, de gelegenheid zich bij de tocht aan te sluiten in zooverre, dat wij voor hen alle hotclbcslommeringcn regelen en zij ev. toch op eigen gelegenheid naar dc afgesproken punten op het program ma kunnen begeven, ten minste indien zij in Parijs en elders goed den weg kennen. Voor deelname als aansluiter bij de tocht per auto of motorrijwiel berekenen wij voor dc hotels en maaltijden met inbegrip van fooien en leiding een bedrag van 40.per persoon. Benzine en olie zijn voor eigen re kening, alsmede garage en verdere kosten aan gen of motorrijwiel. Op deze wijze heb ben deze deelnemers dan op een uiterst bil lijke wijze volle verpleging en alles inbegre pen in ie klas hotels. Voor opgave tot deelname vuile men den bon in, onder de desbetreffende annonces in ons blad. De opgave tot deelname sluit uiterlijk 12 April a.s., tcnvijl het maximum aantal deel nemers is bepaald op 22 personen, wat de touring-car betreft. 'Jaarvergadering in de Industries en Huishoudschool Gisteravond heeft de plaatselijke afdce- ling van de vcreeniging „Nederlandsch Fabrikaar haar jaarvergadering gehouden in dc Industrie- en Huishoudschool alhier. Na het openingswoord van den voorzitter, den heer ir. J. P. II. Korthals Altcs, bracht dc secretaris, de heer II. A. de Smit van den Brocckc verslag uit over het afgcloo- pen jaar, waarin gememoreerd werd dat de vcreeniging 15 Februari 1931 opgericht werd met 89 leden. Sedert dien zijn er 3(1 leden toegetreden, terwijl 13 leden wegge gaan zijn. In dit welgeslaagde vereenigings jaar werden vele belangwekkende avonden georganiseerd, waarvoor veelal niet de ver wachte belangstelling bestond. Do penningmeesteresse, mej. E. M. van der Zee, bracht in haar verslag naar voren ,t de inkomsten over de afgeloopen 9 maanden 219.18 bedroegen, terwijl er een batig saldo was van 75.85. In de kascontrole commissie werden ver volgens benoemd dc hecren Spory en A. II. Martens, terwijl lot afdeelings-afgevaardig- de ter algemeene vergadering dr. Joh. Scheurer benoemd werd, met als plaatsver vangers dc hcèrcn M. H. v. Raalte en dr. J. F. B. van Hasselt. Na-een korte bespreking van enkele voor stellen, werd *de vergadering, welke, behal ve door het bestuur, slechts door 1 lid was bezocht, gesloten. AMERSFOORTSCHE RADIOCENTRALE Morgen geeft de Amersfoortsche Radio- Centrale, naast dc programma's der beide Hollandsche zenders, die der volgende bui tenlandsche zendstations door: 10.1011.00 Deutschlandsender 11.053.10 Londen Regional 3.204.50 Keulen 4.500.20 Droitwich 6.207.35 München 7.359.50 Droitwich 9.5012.00 Boedapest VERGADERING DER R.S.A.P. Blijkens een elders in dit blad geplaatst Keitje houdt de Revolutionnair Socialisti sche Arbeiders Partij op Woensdag 3 April een verkiezingsvergadering in De Keizers kroon, waarin als sprekers zullen optreden A. Lanckemp uit Amsterdam en J. Flame- ling alhier. FILMOCHTEND V.V.S.U. Belangstellenden verwijzen wij naar het elders in dit blad geplaatste Keitje, waarin nadere mededeelingen worden gedaan over do vertooning van de film „Tommy", welke Zondagmorgen, 7 April, door de Vereeni- ging van Vrienden van de Sovjet-Unie zal worden gegeven. Een reeks vergaderingen van de S.D.A.P. In verband met de a.s. Statenverkiezingen worden door de afdeeling S.D.A.P. do vol gende vergaderingen belegd: Dinsdag 9 April in „De Valk". Sprekers: B. J. J. Wijkamp cn mevr. Wolthers—Ar nold. Donderdag 11 April, 6.45,. openluchtverga dering in liet Soesterkwartier. Spreker: R. v. Gaasbeek. Vrijdag 12 April, openluchtvergadering in het Leuifderkwartier. Spreker: G. L. de Haas. Maandag 15 April, openluchtvergadering in het Kruiskampkwarticr. Spreker: II. Ploeg Jr. Dinsdag 16 April, centrale meeting in het Plantsoen, bij de H. v. Viandcnstr. Spre ker: Jan Reijnders. Op deze bijeenkomsten wordt medewer king verleend door de zangvereeniging „Dc Stem des Volks" cn/of de muziekverecni- ging „II. J. Hegeraat". Gistermorgen werd tegen twaalven de politie gealarmeerd voor een binnenbrandje in een perceel aan de Stationsstraat. Bh aankomst echter bleek men het eerste op treden van het vuur reeds met een cnimcr water gebluscht tc liebben. De oorzaak van het brandje bleek te zijn gelegen in het feit, dat een gasslang van hot comfoor in brand geraakt was en deze een schoorstcenlooper aan het smeulen gebracht had. Gelukkig kunnen we slechts zeggen, dat de gevolgen erger hadden kunnen zijn. Gistermiddag had in een perceel aan de Puntcnhurgeiiaan een binnenbrandje plaats, doordat de bewoonster boodschappen was gaan doen, terwijl zij een pannetje inet vel op het vuur had laten staan. Dit laatste schijnt vlam gevat tc hebben, maar geluk kig hebben buren het tijdig opgemerkt en gebluscht. Het liikt ons niet overbodig hier op dc groote onvoorzichtigheid te wijzen, om licht brandbare stoffen tijdens afwezigheid op het vuur te laten staan. Zoo langzamerhand kan men toch wel weten, welke ernstige gevaren daaraan verbonden zijn! PERSONALIA Tot lid van de examen-commissie Boek houden M.O. is benoemd de heer J. Peper alhier. FRUIT- EN GROENTENVEILING Lof 48 ct., spinazie 611 ct., bieten 12 23 ct., sla 4—S ct., rhabarber 79 ct., prei 39 cl., andijvie 8—10 ct.. raapsteel 7—13 ct., radijs 1G25 ct., clunsel 58 ct. AUTOIL1RKT Op de automarkt.-jalhicr werden gister avond 215 wagens aangevoerd. en laat de „KONINKLIJKE/SHELL" U daarbij helpen! Enkele druppels SHELL VLOERGLANS luchtig uitge- wrevon, reinigen Uw zeil, parket en linoleum af- doonde en geven het een prachtglans, dagenlang! Bij Uw drogist staat een bus Shell Vloerglans voor U Maar va* f PAUILLAC 1.35 PER FL Per anker f 55. Fijne tafelwijn met uitstekend karakter. BURGERLIJKE STAND 27 Maart Geboren: Woutcra Gerritje Maria, d. van Willem Wernsen en Aaltje van de Wa ter. Heiltje, d. van Wilhelmus van der Geld en Everarda Hendrika van Dijl; Sijtske Hendrika, d. van Jacob Meijer en Janna Landman: Aaltje, d. van Jan te Kulve en Maria Catharina Louise Fchring. Getrouwd: Antoón Koudijs cn Bettha Wilhelmina Bliekendaal. Overleden: Evert je van de Kuilen, oud 70 jaar, echtgenoote van Albertus Vis. City Theater. Vertonning van de film „Dc tante van Charley." Voorstellingen s Zaterdags om 2.30. 6.15 en 8 30 uur n.m 's Zondags ou» 145 4.00. 0.15 en 8.30 uui n.m. Overige dagen 8.05 uur n.m. Museum I h'liiie. Weslsingel. (Uitgczon ilenl des Zondags). Theosofisclio Bibliotheek, Gebouw Tlicos Vcreeniging, Regentesselaan. lederen dag van 6- 8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek. Munrhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwst raat 24. 20 Maart6 April. Toonzaal Sierkunst, tentoonstelling van Pollcnbakkerskunst door „Het Kruikje." 26—28 Maart. Dc Valk. Comité „Unie een School met den hij hel". Bazar ten bate van Christ. Fröbelonderwijs. 28 Maart. Monopole. Vreemdelingenver keer. Jaarvergadering. 8.15 uur n.m. 28 Maart. Sierkunst. Amersf. Kunste- naarsgilde. De heer O. van Tussenbroek houdt een lezing over: „Het zien \an schil- deriien oud en nieim-" 8 uur n.m. 28 Maart. „Oost en West" en „Nijverheid en Handel" vertooncn in Arnieitia een film over: ,Ecn reis per Mij. Nederland naar Oost-Indië" l uur n.m. 29 Maart. Amicitia. Kunstkring. Voorstel ling van Erika Mann's litteraire cabaret ,Die Pfeffermühle." 8 uur n.m. 30 Maart. De Valk. Schermwedstrijden van Emma (beginnen 9 uur v.m.) en feest avond. 30 Maart. Amicitia. De Haghespelcrs voeren op „1G janr." 8 uur n.m. 31 Maart. De Valk. Lezing van den heer Lantinga over: „Onze tuinen." 10 uur v.m. 31 Maart. Princess-Room. Neder!. Zionis ten! ond. Mr. Abel Herzberg over: „Joodsche Orienteering in dezen tijd". S uur n.m. 31 Maart. De Valk. Feestavond van de A.J C. 8 uur n.m. 1 April. Hotel Monopole. vergadering van de Vcreeniging voor Kindenverktuinen, 8 uur. 1 April. De Valk, Ontspanningsavond voor wcrkloozen. 8 uur. 2 April. De Valk, feestavond van Jubal. 8 uur. ZEIST Laatste abonnements- Renesse, Helman, v. 29 Maart. Figi. concert door trio Wezel. S uur n.m. 6 April. Figi. Fritz Ilirsch Operette „Mein Liebchen wohnt am Donaustrand." 8 uur n.m. UTRECHT 29 Maart. Stadsschouwburg. Fritz Hirsch Operette: „Mein Liebchen wohnt am Donau strand." 7.30 uur n.m. 3 April. Stadsschouwburg. Amsterd. Too- neelvereeniging voert op: „Othello." 7.30 uur n.m. BAARN 20 Maart—10 April. Baarnschï Lyceum. Tentoonstelling schilderijen, teekeningen. litho's van mevr. J. Haverkamp—Mach- wirth. Dagelijks 104 uur. Zondags 1.30— 4 uur. Vrydag, 29 Maart. Hilversum, 1875 M. V.A.R.A. 8.00: Tijd sein 8.01: Orgelspel door Cor Steyn 8.80. Gramofoonnuiziek V.P.R.O. 10.0*0: Morgen wijding V A.R.A. 10.15: Orgelspel door Jo- hnn Jong 10 45: ,,'n Proletariërsvrouw". Een fragment uit „Dc geschiedenis ecner bom" van Andrej Strtig, voor te dragen door Jan Lcniaire, 11.00: Viool-recital door Marie Pojak, aan den vleugel: Jun Vogel. 11.30: „De Kermisdans' een fragment uit „Het schoone jaar van Carolus' van Antoon Thiry, voor te drngen door Jan Le- mairc. 11.45: Gramofoonmuziek. 12.00: Ein de van het V.A R.A.-programma A.V.R O.-pro gramma 12.00: Tydscin 12.01: Lunrhmuziek door „The Minslreels" 2.10: Zang door het Brandweer-Mannenkoor „Oefening na Arbeid" 2.30: Vcrstrooiingsmuzick door Kovacs Lajos en zyn orkest 4 00 Tijdsein en sluiting V.A. R.A.-programma 4.00: Tijdsein 4.01: Over ütluikelen naar den zender Kootwijk 4.05 V.A.R.A.-knipcursus (voor gevorderden) te lei den door Mevr. A. van Blanken-^-Van Kuyk Vijf en twinstigste les 4.50: Gramofoonmuziek 5.00: Tijdsein 5.01 Na schooltijd Oome Keesje beleeft weer nieuwe avonturen 5.30: V.A.P..A.- orkest o-l.v. Hugo dc Groot 6.00: Tijdsein 6.01: Gramofoonmuziek 6.15: VA.R.A.-orkest o.l.v. Hugo dc Groot Vijf Spaansche dansen Moszkowski 6.40: „Boeken en boeken lezen Toesprank voor de Vcreeniging ter bevordering van dc belangen des boekhandels door A. M. de Jong 7.00: Hovyd KraussAdemn zingt, aan den vleugel begeleid door Geza Frid 7 30:„Een cn ander over de taak der gemeenteraden" le ring door W. Dreca 7.50: Opoe Tjadcn te Groningen, is vandaag 106 jaar geworden. Uit zending van een gesprek, dat ze heeft met A Geuns, lid van Gedeputeerde Staten van Gro ningen 7.57; Herhaling van S.O.S.-borichten 8.00: Einde van het V.A.RA.-programma V.P.lt.O.-avonduitzending Ds. B. J. Aris, Am sterdam, Ds. E. J. van der Brugh, Tiel, Antho- nie Donker 8 00: Tijdsein :8.01: Lezing Onze Ecrcdicnst in den Hjdenstijd. Spreker: Ds. B. J. Aris 8.30: Concert 9.00: Cursus De bestemming van den mensch. Tweede voordracht spreker Ds. E. J. van der Brugh 9.30: Con cert 1000: Persberichten Vrijzinnig Gods dienstig Persbureau. Persberichten Vaz Dias. 10.15: Lezing uit den roman: „Schaduw der Ber gen", spreker Anthonie Donker V.A.R.A.- programma 11.00: Tijdsein 11.01: Jazz programma op gramofoonplaten 11.30: Popu laire gramofoonmuziek 12.00: Tijdsein sluiting. Jluizen, 301.5 M. N.C.R.V. Algemeen pro- giai .ma - 8.00: Tijdsein 8.15: Schriftlezing en Meditatie 8.15: Morgenconcert (Gr. muz 10.30: Morgendienst door ds. W. Seinen, Ge- ref. predikant 11.00: Leger des Heils-kwar- tiertje 11.25: Cello-Recital door Bram Ober- stcin. Aan den vleugel: Gerard Hengeveld 12.00: Politieberichten 12.15: Gramofoonpla- ten-halfuurtjo 12 45: Middagconcert 2.30: Lezen van Chr. lectuur „Zielen op weg" (II) Grecth Gilhuis—Smitskamp 3.00: Zang-reci tal door Annie Schoen, sopraan 3.45: Verzor ging van den zender 4.00: Bespeling van het N.C.R.V .-orgel door G. Snijders 5.00: Concert door het Ensemble van der Horst 6.30: Aals meer als tuinbouwcentrum op de tweede tijde lijke expositie der „Flora 1935" te Heemstede, door A. J. Herwig 6.58: Zenderovcrschake ling 7.00: Politieberichten en Persberichten Ned. Chr. Persbureau 7.15: Een Kwartiertje radio-reportage, eventueel gramofoonmuziek 7.30: Literair halfuurtje Spreker: D. Wouters. „Het geschenk van het boek" 8.00: Tijdsein Persbureau Vaz Dias 9.05: Concert uit de Gehoorzaal te Middelburg door de „Vereeniging van instrumentale muziek" te Middelburg 9.20: Spreker: Dr. P. W. J. v. d. Berg, Ned. Hcrv. pre dikant, N'u'eveen. Onderwerp: Kerk cn Platteland 10.40: Persbureau Vaz Dias 10.45: Gramo- foonplatcnconcert (o.a. orgelmuziek). BRUSSEL 321.9 M. Vlaamsche uitzending 12.17: Garmofoonmuziek 12.50: Concert door het Salonorkest 1.20: Vervolg concert 1.50: Gramofoonmuziek 2.20—3.05: Uitzending voor de soholen 5.15: Diverse mededeelingen 5.20: Concert door John Rutten en zijn orkest G.20: Concert door het Salonorkest 7.20: Het Belgisch sportfront. Lezing door den heer Lip pens, Minister van Staat 7.35: Gramofoonmu ziek 7.35: Radiokroinek door P. H. Brans 8.20: Vioolrecital door Harry Wiggelaar 8.50: „De vliegende Hollander", spel van E. Burkcns 9.20: Concert door het Salonorkest 10.20 11.20: Dansmuziek door Joë Hcyne en zijn Boys. BRUSSEL 4S3.9 M. Fransche uitzending 12.16:Gramofoonmuziek 12.40: Recital door de dames Gilberte, cello en Madeleine, piano 12.50: Concert door het Omroeporkest 1.20: Vervolg concert 1.50: Zangintermezzo door Mej. Ugane 2.00: Gramofoonmuziek 5 20: Intermezzo door het „Sax Quatuor" 6.20: Cau serie 6.35: Gramofoonmuziek 6.50: Piano recital door Mary Delporte 7.20: Causerie 7.35: Zangvoordracht door mevr. de Troch 8.20: Concert door het Radio-symphonieorkest 9.20: Causerie over Spa 9.35: Vervolg concert 10.20: Gramofoonmuziek 10.4511.20: Ac- cordeonmuziek door den heer Dcleuze. DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. (Rijkszen- der) 12 30: Concert door het Landcs-orkest Gouw Würtembcrg—Hohenzollcrn 1.05: Oo- varieerd concert 5.40: Sportnieuws 8.15: Concert door het Berlijnsch Philharmonisch or kest 10.2011.50: Dansmuziek door Hans Bund cn zijn orkest. DROITWICH 1500 M. Nationaal programma 11.20: Orgelsnel door Reginald New 12.10: Het Trocadero Cinema-ork. 12.50: Het B.B.C.- Dnnsorkcst 1.35: Concert uit Birmingham 3.50: Concert door het orkest van de „Royal En gineers" 4.50: Emillio Colombo en zu'n orkest 5.85: Het New Georgian Trio 7.30: De grondslagen der njuzick 7 50: Operette van Max Kcster 8.35: Concert door Fr«d Hartley's Novelty Kwintet 9.30: „Soft lightJ and Sweet music", populair concert 10.40: Het Leslie Bridgewater Kwintet 11.3512.20: Dansmuziek door Harry Roy en z\jn Band. WAT ETEN WIJ MORGEN? VOOR DE KOFFIETAFEL Broodschotel met kaas. Bereiding: Week oudbakken brood zon der korst in melk. Laat dit uitlekken en bedek den bodem van een met boter ingc- smeerden vuurvasten schotel met een ge deelte der sneetjes. Bestrooi ze met Iets zout, wat peper en beleg ze met zoo dun mogelijke plakjes Gruyère kaas. Plaats hier en daar een klontje boter, schik hier op weer sneetjes brood, bestrooi ze met do verschillende ingrediënten, weer boter en ga zoo door tot alles op is. Do bovenste laag moet plakjes kaas cn boter zijn. Zet het schoteltje in een matig warmen oven tot het goed heet en van boven mooi bruin is. VOOR DE MIDDAGTAFEL Stokvischschotcl. Gesmolten boter. Aardappelen. Warme Vermicellitaart. Bereiding: 1 L. melk, 200 gr. vermicelli, een citroocnschil. wat suiker. 2 eieren, een schcutie rhum. 1 kopje rozijnen, wat suca- de. wat gehakte amandelen. Kook van dc melk. dc vermicelli, de ci troenschil en suiker naar smaak pap. Roer vervolgens apart twee eidooiers, een scheut je rhum. Sla het geheel goed uit met de cierklopper. Voeg daarna do pap, een kop ie rozijnen, wat sucade, wat gehakte aman delen en op het laatst het stijfgeklopte ei wit hierbij. Rosmeer een springvorm met notcr. bestrooi hem rnot paneermeel, vul hem voor met het mengsel en zet het gerecht ca. 1 uur in een matigen oven UTRECHTSCHESTRAAT 40. Tel. 92. ZEIST. Een drietal werkwillige bouw vakarbeiders, die werkzaam zijn bij een bouwwerk aan de Homeruslaan, werden gistermiddag na het beëindigen van hun dagtaak door een taxi afgehaald, om naar huis terug te koeren. Eenigc agenten gin gen mee in do auto. Op den Dynselweg werd dc auto, terwijl deze met volle vaart reed, getroffen door een steen, dio geworpen werd uit een groep menschcn langs den weg. De steen ver brijzelde een ruit en het glas trof do in zittenden in het gelaat. Onmidddellijk stonte de auto en begon de politie de menigte, die uit ongeveer 150 personen bestond te verspreiden, waarbij van de blanke sabel gebruik werd gemaakt. Na korten tijd was do rust hersteld. DREIGENDE STAKING VEENENDAAL. Tusschen do directie en: arbeiders der sajetfabriek de Newo en Wol- ka dreigt een conflict naar aanleiding van een loonkwestie. Do directie heeft namelijk op 28 Februari een loonsverlaging aange kondigd, waarmee de arbeiders zich, na overleg met hun werknemersorganisaties niet accoord hebben verklaard. De organi saties Unitas, De Eendracht en St. Lam- bertus hebben do directie medegedeeld, dat wanneer binnen veertien dagen de loons verlaging niet is ingetrokken, een alge meene staking zal volgen. Naar we vernemen zijn aan den rijks- bemiddelaar reeds inlichtingen gevraagd. Uitgesproken faillissementen Dc Arrond. Rechtbank tc Utrecht heeft; failliet verklaard G. van Beek, van beroep landbouwer, wonende te Scherpenzeel. Rechter-Comrnis- saris Mr. A. D. v. Regteren Altena. Cura tor Mr. A. E. Th. Kooien, wonende to Amersfoort. J. Th. F; Wüst, wonende te Soest. Pias- weg 67. Rechter-Commissaris Mr. A. D. v. Regteren Altena. Curator Mr. F. C. Tei> lingen, wonende te Soest. Geëindigde faillissementen Geëindigd zijn de faillissementen van: A. Palm, van beroep koopman, wonend* te Huis ter Heide, gem. Zeist. Curator Mr. C. H. J. W. van Soest, wonende te Utrecht, door opheffing wegens gebrek aan actief. G. Copier, van beroep sleenkolcnhande- laar, wonende te Culemborg, Westerwal. Curator Mr. II. J. W. van Esveld, wonendo te Tiel, door opheffing wegens gebrek aan actief. H. Meijer, exploitant van de uitspanning ,de Krakeling", wonende te Zeist, Woudcn- bergscheweg. Curator Mr. D. B. v. d. Mersch, wonende te Zeist, door opheffing F. van Drie, van beroep poelier, wonendo wegens gebrek aan actief. te Zeist, Bergweg 17. Curator Mr. J. L. Vunderink, wonende te Zeist, door ophef fing wegens gebrek aan actief. J. Th. F. Ouick, wonende te Utrecht, Kei zersgracht 14. Curator Mr. II. G. Kuperus. wonende te Utrecht, door opheffing wegeni gebrek aan actief.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5