DE SNELTAX Tijdschriften. AMERSFOORTSCHE R.K. SPAARBANK V erkoopïmgeo fa. M. R. li Oosterveen Ingezonden H. J. DE VRIES Nalatig overwegwachter Norton Panther Sunbeam Motoren Garage Nic. Bovée BOUWSTOFFENHANDEL „AMERSFOORT" Tel. 1354 - 743 HET MENU VOOR ZONDAG MENU VOOR MAANDAG BET MENU VOOR DINSDAG ACiitF' PREDIKBEURTEN Langestraat 42 - Tel. 77 2e BLAD PAG. 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD ZATERDAG 20 APRIL 1935 KANTONGERECHT DRINKT GEEN ALCOHOL ACHTER HET STUUR! ACCOUNTANTS- EN g ADMINISTRATIEKANTOOR 5° WIJERSSTRAAT 25 - AMERSFOORT Kantonrechter kent gelukkig geen pardon en legt flinke straffen op Voor het kantongerecht alhier kwam Donderdagmorgen ccn zaak in behandeling tegen een inwoner vau Hasselaar, die in gesloten jachttijd een door hem geschoten wilde eend vervoerd zou hebben. De jachtopziener, die als getuige voor kwam, had een schot en een kwakende eend gehoord en hem kort daarop met een geweer langs de Esvclder beek zien loopen. Toen hij bemerkte, dat men hem volgde, had hij de eend in de' beek geworpen, maar zoodanig, dat getuige dit niet heclemaal kon zien. Wel zag hij bellen opstijgen, waarop hij het dier uit de beek haalde. Verdachte nu beweerde, dat hij een tamme eend, een woerd, geschoten had, zooals de boeren, die lokeenden hielden, wel meer gewoon zijn te doen aan het einde van het seizoen bij het z.g. „afschot". ALs pleiter trad op mr. Sieburg uit Utrecht en deze stuurde, na eerst kritiek geleverd te hebben op de dagvaarding, wel ke zou wemelen van doorhalingen en in- lasschingen, de heelé zaak aan óp het feit of hier sprake was van een wilde of tamme eend. Verbalisant zou op ruim veertig me ter bij sterk mistig weer aan de kleur heb ben kunnen zien, dat het een wilde eend was! Pleiter achtte daarom verbalisant een knap man, want de kleur heeft niets te maken met hot al of niet tam of wild zijn, daar dit verschil alleen door lichaamsbouw en pooten naar voren treedt! En dat kan men heusch niet bij mist op veertig meter afstand zien! Trouwens, uit alle verklarin gen van den verbalisant blijkt wel, aldus pleiter, dat deze obsoluut niets van de heele zaak afweet. Toegegeven, dat zijn cliënt een tamme eend, zooals deze ook zeide, ver voerd heeft, maar dan is hij daarmede geenszins strafbaar volgens het hem ten laste gelegde en moet dus wel ontslagen 5,vorden van rechtsvervolging. Het O.M., waargenomen door mr. v. d. Dussen, meende, dat het ten laste gelegde wel degelijk bewezen was en eischte daar om ƒ15 subsidiair 10 dagen met verbeurd- Verklaring van de eend. Na re- en dupliek, aan het slot waarvan pleiter zijn cliënt, toen dezen gevraagd .werd of hij nog iets te zeggen had, in vol vertrouwen op zijn eigen gesproken woor den en schijnbaar niet op die van zijn cliënt, aangeraden had te zwijgen, bepaalde 1de kantonrechter de uitspraak van deze .eendenhistorie tot over 8 dagen. Nalatige overwegwachter Toen de machinist van den D-trein naar Leipzig 7 Februari j.l. het station uitgere den en reeds den overweg aan den Soes- terweg gepasseerd was, deed hij de minder prettige ontdekking, dat de boomen aan den overweg bij de gasfabriek nog niet ge sloten waren. Tenminste hij zag personen over de lijnen loopen! Onmiddellijk remde bij krachtig en bracht zijn trein juist op het bewuste punt tot stilstand, hetgeen kon doordat hij pas een vaart van 40 km per uur had. Toen echter waren de boomen reeds gesloten, want de overwegwachter, die binnen in het wachthuisje met liet op ruimen bezig was, had hot remmen ge hoord en was naar buiten geloopen. IT.j verklaarde voor het kantongerecht, dat het kloksignaal niet overgegaan was, een ver ontschuldiging, die niets inhield, omdat daarop niet vertrouwd rnag worden. Het O.M. achtte de overtreding ernstig en eischte ƒ25 subs. 10 dagen. De kantonrechter, die de wijze waarop verdachte zich trachtte te verontschuldigen, afkeurde, nam bij zijn uitspraak in aan merking, dat hij voor promotie aangeschre ven stond en nu door dit voorval gedegra deerd was tot de afdeeling lampenisten, en veroordeelde hem tot ƒ10 subs. 5 dagen. Zoekers Twee huurlieden ergens uit Kattebroek! Het bleek een kippenkwestie te zijn, want de één had zijn kippen laten krabben en pikken in de rogge van den ander. Ver dachte noemde het „zoeken"! Kantonrechter: „Ja, de kippen zochten de rogge en jullie elkaar, zoo is liet!" Toen mocht de rogge-man wat zeggeu. llij had al zoo vaak gezegd: „Hou nou die kip Een bij je", maar jawel hoor, ze hadden em een stuk gaas in zijn handen geduwd om zijn land af te zetten. Moest hij doen! Het O.M. onderbrak de dialoog door ƒ5. subs. 2 dagen te eischen. Verdachte meende, dat er een valsche eed in het spel was, want de kippen, die in de togge tuinierden (schijnbaar goede rogge!), behoorden wel aan drie buren! Het was al leen maar zoekerij. Zijn vader, die al 82 jaar was, had veertien dagen op de uitkijk gezeten, maar geen kip in de rogge gezien! Toen ineens zag hij 5 kippen, drie van hem en twee van een ander. De kantonrechter meende, dat de oude baas niet goed gezien had. Neen hoor, die kan goed zien, meheer! Uitspraak ƒ3 subs. 1 dag: voor elke kip één gulden! Kippen- en rogge-man uit Kallebroek af. Gevolgen van dronkenschap Een Spakenburger was op 1 Maart naar een verjaarspartij van een kameraad te de zer stede geweest. Men begrijpt, dal er flink gedronken werd. Een agent werd gewaar schuwd, dat er in een café door hen ruzie gemaakt werd en heeft hen daarop de ge legenheid gegeven om rustig verder te gaan, hetgeen ze aanvankelijk deden. Toen ver dachte echter later op den avond, volkomen onder invloed van sterken drank, met zijn auto weg wilde rijden, verhinderde de agent dit, hoezeer hij ook verzet ondervond. Ten slotte heeft hij hem naar het politiebureau overgebracht Het O.M. wees op het groote gevaar van dronken menschen op den weg achter het stuur en eischte de strenge straf van 8 da gen hechtenis, met óntzegging van de be voegdheid om auto te rijden voor den tijd van 1 jaar. De Spakenburger vond dit verschrikkelijk veel, zijn broodwinning toch was er mee gemoeid. De ambtenaar Tan het O.M. her kende licm echter plotseling als den zelf den persoon, die vorig jaar voor een der gelijk geval te Utrecht tot 3 dagen voor- loopige hechtenis en een proeftijd veroor deeld was. Een inderdaad minder aangena me ontdekking voor verdachte! De kantonrechter kende ditmaal geen cle mentie en veroordeelde hem tot 3 dagen hechtenis, met ontzegging van de bevoegd heid om auto te rijden voor den tijd van 3 maanden. Doorgestoken kaart Een chauffeur uit Nijkerkervccn was met een knaap van 15 jaren herwaarts gereden en eenmaal hier aangeland, gingen de jon gemannen aan den boemel. De oudste had het voorbeeld willen geven door uitsluitend bier te drinken, de jongere knaap echter had zich naast limonade gelukkig slechts tot één glas bier bepaald. We zullen de tocht hier niet beschrijven, het ging van kroeg tot kroeg! Zwaar beneveld had de chauffeur tenslot te ook nog een stukje auto gereden, maar dit nu ontkende hij ten zeerste! Een dorde, onbekende persoon zou voor hem gestuurd hebben en de minderjarige knaap, die niet onder eede stond, moest dit als getuige voor hot kantongerecht als de absolute waarheid bevestigen. De kantonrechter begreep ech ter de bedoeling en stuurde den knaap weg. Wij hopen maar, dat deze zich niet vol doende bewust is geweest van wat hij deed! De eisch tegen den chauffeur, die wel een heel minderwaardige rol in deze zaak speel de, luidde 6 dagen hecht enis en 1 jaar ont zegging van zijn rijbewijs. De kantonrechter veroordeelde tot 3 da gen hechtenis en ontzegging van do be voegdheid om auto te rijden voor den tijd van 4 maanden. De kantonrechter veroordeelde den auto mobilist uit de richting Utrecht, als schul dig aan de botsing tusschen twee luxe auto's bij het Zwaantje onder Soesterberg en van welke zaak wij reeds vorige week verslag uitbrachten, tot ƒ25 subsidiair 10 dagen. Wij vertegenwoordigen: Kamp 41 BURGERLIJKE STAND Geboren Hendrik, z. van Willem Wil kes en Anna Geertruida Ringeling; Jan, z. an Pieter Vermie en Cornelia Wilhelmina Jansen. Ondertro u w d: Antonius Johannes van Eek en Alijda Wilhelmina de Kruijf; Marcus Lindeman en Maria Frederica van der Zee; Herman Udirig en Johanna Zomer; Hero Gerrit van Inzcn en Aartje van den Bree; Jan Versteeg en Tetje Adams; Gijsbertus van Essen en Gerbregje Kuikhoven; Hendrik Hazelegcr en Alijda Dina Schuurman; Ger rit van Eijs en Metje van Eek; Herman Cornelis Anton Buschenhenke en Johanna van Achtcrbergh; Jakob Dammes en Elisa beth Catharina Carpreau; Nelis Jacobus Al- beits en Aleida Maria van den Broek; Gerar- dus Brom en Gijsbcrtje van Dam; Willem Hovestad en Johanna Bercndina Gesina Steenwijk. Overleden: Hendrika de Ridder, 71 j., eclitgenooto van Cornelis Everardus Jansen; Petrus Augustinus Zeitsen, 70 j., ongehuwd. „Het Vliegveld' In „Het Vliegveld" van deze week ver telt dc burgemeester van Vlissingen, de heer C .A. van Woclderen, op enthousiaste wijze van zijn trip AmsterdamBerlijn Amsterdam met de nieuwe F 22 van do K.L.M. Beschreven wordt verder dc Fokkei F. 36. In het arlikcl „IIoc populariseeren wij dc vliegsport" van ir. Hollcman, wordt een lans gebrol.cn voor het vlicgonderriclit op dc Franschc „Pou" vliegtuigjes Do schrijver rekent uit. hoe goedkoop dat l<an gebeuren. Maar of het ook veilig zal zijn? Dc geschiedenis toont aan, dat elke nieu we poging om met heel weinig p.k.'s te vlie gen, telkens weer uitloopt op een vergroe* ten van het motorvermogen. De Meiboom De Meiboom, orgaan van het Ncder- landsch instituut voor volksdans en volks muziek, opent het eerste nummer van haar derde jaargang met een artikel van Mario Veldhuyzen over: „Waarom oude muziek op oude instrumenten? Willem Gehrels licht ons in omtrent de Amsterdamsche Volksmuziekschool, waar hij eenigc illustraties opgenomen zijn: J. Schaap schrijft over Engelsclie volks dansen cn II. Spijkerman over het Neder- landsch instituut voor volksdans en volks muziek. Verder zijn mededeclingen en boek bespreking opgenomen. Ons Tijdschrift In „Ons Tijdschrift", het maandblad voor electriciteits-huishoudkunde, economie cn electrotechniok, vraagt ir. W. L. C. Brunings zich af, of door koppelleidingen en concen tratie der productie de electrische energie goedkooper ter beschikking kan worden ge steld, terwijl Dr. Victor Paschkis „Die war me bilanzen elektrisclier öfen" behandelt. Prof. dr. ir. H. Gelissen weidt uit over de eerste 150.000 volt lijn in Nederland in Lim burg in bedrijf en de oprichting van een derde laboratorium voor toepassing van electrowarmte in de industrie, alsmede over het feit dat de Limburgscho industriebank een feit geworden is. Dr. ing. N. A. Halbertsma beschrijft de Philips Hooge druk kwiklamp, terwijl naast de gewone mededeclingen dipl. ing. ir. C. L. Beuken verslag uitbrengt over het verloop van het brandproces voor enkele Keramische producten in den electrischen oven. Opgericht 15 Juli 1910. Breedestraat 82 Telefoon 1783 Giro no. 248878 Gelegenheid tot inleggen en terugontvangen van spaargelden. WOENSDAG van 7 tot 8 uur VRIJDAG 10 11 ZONDAG 12 1 RENTEVERGOEDING 3 6/10 0/^ Spaarbusjes Inleggers kunnen spaarbusjes in bruikleen ontvangen Deze spaarbank is lid van den Nederlandschen Spaarbankbond en staat onder controle van het Nederlandsch Spaarbankbureau. Vraagt prijzen bij Kantoor en opslag: Hoogstraat hoek Berg en Dalstraat, Amersfoort. Telefoon 1762. H.H. Stucadoors. Verkrijgb.: RibbcstrekmetaaL Na 6 unr J. P. J. v. d. DONK, VERMEERSTRAAT 8 Tel. 1932. Laat die U rijden: Naar familie of kennissen. Naar de Bloemboilenvelden. Naar Buitenland. Betrouwbare chauffeure. Vraagt bij ons prijs, wij zijn toch altijd voordeeligerl Ruime 5 of 7 pers. auto's. G. LENSINK Hoogewog 49. SOEST 25 April. Café „De gouden Ploeg." Ver- kooping van 7 perceelcn gelegen onder Soest. 8 uur n.m. EEMNES 23 April. „De Lindeboom" (Eemnes-Bui ten). Verkooping wei-, hooi- en maatland onder Ecmnes cn Bunschoten. 1.30 uur n.m. STOUTENBURG 30 April en 7 Mei. Verkooping van woon huis van den heer H. van Zandbrink tc Achterveld. 11 uur v.m. Grand Theatre. Vertooning van de film: „Het jolige wecuwtje." Voorstollingen Beide Paaschdagen: 2 uur, half 5 en S uur. Andere avonden 8 uur. Woensdag middag matinée. 2.30 uur. City Theater. Vertooning van de film „De big van het regiment." Voorstellingen Zaterdag cn Woensdag 2.30 uur en 8.05 uur. s Zondags om 1.45, 4.00, 6.15 en 8.30 uur n.m. Overige dagen 8.05 uur n.m. Museum Fléhite, Westsingel. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek, Gebouw Theos. Vereeniging, Regentesselaan. lederen dag van 6—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 24. 2022 April. Cinema Amicitia. Vertoo ning van de film: „Taboe." Beide Paasch dagen vanaf 3 uur en verder 's avonds 8.10 voorstellingen. 22 April. Ned. Jongelings Verbond houdt een provincialen bondsdag te dezer stede. 22 April. Speeltuinvereen. „Het Soester- kwartier." Tournooi van kinderzangverce- nigingen. 22 April. Volksgebouw. Vereen, der Wood- brookers. Bespreking: „De mensch in de maatschappij. Socialistische en religicuse menschopvatting." 8 uur n.m. 23 April. Grand Theatre. Kinderpro gramma met als hoofdfilm „Het heldhaftige moedertje." 2.30 uur nan. 24 April. Concordia. Joodscho Vereen. „Nut en Genoegen." De heer van Gelderen houdt een lozing. 8 uur n.m. 25 April. Grand Theatre. Kinderpro gramma met als hoofdfilm: „Het heldhaf tige moedertje." 2.30 uur n.m. 2527 April. School voor Wijsbegeerte. Mevr. Dr. Charlotte Bühler uit Weenen over: „Neue Forschungen über die Situation des Kindes in der Familie." VOOR DE KOFFIETAFEL Kreeftensla. VOOR DE MIDDAGTAFEL Aspergesoep (voor 2 dagen). Chatcau-briand met gebakken aardappe len. Brussclsch lof au gratin. Abrikozcn-compöte met slagroom. VOOR DE KOFFIETAFEL Gekleurde eieren. VOOR DE MIDDAGTAFEL Eenvoudige hors d'oeuvrc. Soep van den vorigen dag. Gepaneerde kalfslapjes. Spinazie met hard gekookt ei. Blanke roompudding. Bereiding: '/s L. melk, L. slagroom, 100 gr. suiker, 10 gr. gelatine, 100 gr. bitter koekjes, 1 vanillestokje. Breng de melk met dc bitterkoekjes cn do vanille langzaam roerend aan de kook, meng er do suiker door en daarna van het vuur do geweekte en goed uitgeknepen gelatine. Zeef do massa cn laat ze bekoelen. Sla do room stijf, voeg er de melk bij, doe er wat marascfuin door en laat de pudding massa verder nog wat bekoelen. Doe ze, als het wat stijf geworden is, in een met eiwit orngespoelden vorm. Dien do pudding op met een rand kersencompótc er om heen. VOOR DE KOFFIETAFEL Koude vischschotel van vischrestcn, VOOR DE MIDDAGTAFEL Gobakken spek. Bruine boonen. Gefruite uitjes. Aardappelen. Hangop. CHEMISCHREINIGEN EN VERVEN TEL. 171? TEL. 1717 Zondag 21 April 1935 St. Joriskerk 10 uur: Dienst. 6 uur: Dienst. Emma Kerk. 10 uur: Dienst. G uur: Ds. Pannebakker. Nieuwe Kerk. 10 uur: Ds. G. Bos, Dedemsvaart. (Jeugddienst). C uur: Dienst. Belhelkerk. 10 uur: Kinderkerk. Gasthuiskerk. 10 uur: Godsdienstoefening. Wijkgebouw Monniken pad 10 uur: Kinderkerk. Gebouw „Het Sluisje". 10 uur: Kinderkerk. Vrijz. Hervormden. I.uthersche Kerk. 7 uur: Ds. Dikboom. Remonslrantsche Kerk. 10% uur: Dr. Miedema. Doopsgezinde Gemeente. 10% uur: Ds. Hylkema. Evangelisch Luthersche Kerk. 10% uur: Ds. dc Jongh. Vrije Jeugdgemeenschap. Theos. Loge. Geen dienst. Gercf. Kerk (Zuidsingel). 10 uur: Ds. Schouten. b% uur: Ds. Popma. Gercf. Kerk (L. Vrouwestraat). 10 uur: Ds. Popma. 5Vs uur: Ds. Schouten. Gcref. Kerk in TIerst. Verhand. 10 uur: Ds. D. F. Bartlema van Bussum. 3 uur: Ds.. J. Groenewege, emer. pred. te Hilversum. Christ Geref Kerk. 10 uur: Prof. de Bruin van Apeldoorn. 5% uur: Prof. de Bruin. GercL Gemeente. Gebouw C. J. M. y. Stoovestraat 14 10 uur: Godsdienstoefening. blfs uur: Godsdienstoefening. Donderdag 25 April, 't Sluisj'c, 7 uur: Ds. Fraanje van Barneveld. Vrijo Geref. Gemeente. (.Muurhuizen 53). 9% uur: Godsdienstoefening. 5 uur: Godsdienstoefening. Oud-Kath. Gemeente, ft Zand 13). 7% uur: H. Dienst 10% uur: H. Dienst. 6% uur: Vesper. Universeele eeredienst (Soefi beweging). Toonzaal Sierkunst 11 uur: Dienst; onderwerp: „Offer en Opstanding." Vrije Kath kerk. (Theos. Loge. Regentesselaan 21). 10% uur: Gezongen mis. Leger des Heils (Langestraat 94). 10 uur: Heiligingsdienst. 3'/t uur: Openluchtsamenkomst. 8 uur: Openbare samenkomst. Christian Science Society, ('t Laantje S). 10uur: Hollandsche dienst. De Amersfoortsche Bergkapel. Regentesselaan 21. Geen dienst BUITENGEMEENTEN Baarn en Eembrugge. 10 uur: Ds. Blaauwendraad. 6 uur: Ds. Kievit Barneveld. 9% uur: Ds. van Montfrans. 5 uur: Ds. Luteijn. Hoevelaken. OVz uur: Ds. Mulder. 2 uur: Ds. van Wijngaarden van Vcencn- daal. Hoogland. 9'/s uur: Ds. Posthumus Meyjes. Leasden. 10 uur: Ds. Hofstede. Ni] kerk. 9% uur: Ds. v. d. Graaf. 5 uur: Ds. Dop. Scherpenzeel. OVz uur: Ds. Westra Hockzema, 6 uur: Ds. Westra Hockzema. Soest Geen opgavo ontvangen. Soest (Vrijz. Godsdienstigen). Ds. N. Blokker, Utrecht Soesterberg. 10 uur: Ds. J. L. Klomp van Woudenberg. 6 uur: Geen dienst De Vnnrsche. 10 uur: Ds. van Schaick van Soest. Woudenberg. 0% uur: Ds. Wagenaar, emer. pred. 6 uur: Ds. Klomp. Tweede Paaschdag St. Joriskerk. 10 uur: Dienst. Gereformeerde Kerk. (Zuidsingel). 10 uur: Ds. Popma. Chr. Geref. Kerk. 10 uur: Prof. de Bruin. Geref. Gemeente. 't Sluisje, 7 uur: Ds. R. Kok van Veencn- daal. Vrije Geref. Gemeente. 9% uur: Godsdienstoefening. Oud-Kath. Gemeente, ft Zand 13). 10 uur: II. Dienst. BUITENGEMEENTEN Barneveld. 9% uur: Ds. van Montfrans. Hoogland. 9% uur: Ds. Posthumus Meyjes. Hoevelaken. 9% uur: Ds. Mulder. Lensden. 10 uur: Ds. Hofstede. Nijkerk. 9% uur: Ds. Luteijn. Scherpenzeel. 10 uur: Ds. Westra Hoekzema. Soesterberg. 10 uur: Ds. F. G. Hospers van Zeist. Woudenberg. 9%. uur;. Ds. Klom' Onze Specialiteiten: Corn flakes Rice Crispis Shredded wheat Whole wheat flakes Riistvlokken. 2G April. De Valk. Feestavond. C. J. V. V; ter gelegenheid van liet 15-jarig bestaan. 7.30 uur n.m. 26 April. Sociëteit Amicitia. Ledenverga dering van het Groene Kruis. 8 uur n.m. 20 April. Volksgebouw. Voorjaarsbijen- markt, uitgaande van de Vereen, tot bevor dering der bijenteelt in Nederland. UTRECHT 21 April. Stadsschouwburg. Dc Hagespc- lers voeren op: „16 jaar." S uur n.m. 22 April. Stadsschouwburg. De Vereen. Schouwspelers voeren op: „Dc Rozenkrans." 8 uur n.m. 24 April. Stadsschouwburg. Volksbond avond. Opvoering van: „Robbedoes" door dc Kon. Red. Kamer Jan van Beers. 8 uur n.m. 23 April. Stadsschouwburg. Erika Mann's „Pfeffermühle." S.15 uur n.m. (Buiten verantwoordelijkheid der Redactie). HUURVERLAGING Geachte Redactie, Gemeente-woningen, alsmede die van Wo ningbouwverenigingen worden in huur ver laagd, zoodat het grootere exploitatietekort uiteindelijk ten laste der Gemeenschap komt. Wie heeft nu eens even stil gestaan bij den particulieren huizenbezitter, al dan niet bedrijfsmatigen huurder? Heeft deze groep van inwoners niet de laatste jaren een klap aangekregen!? En een geduchte ook! Door het zeer belangrijke lerugloopen van de huurpenningen, gepaard gaande met waardevermindering der huizen, heeft de eigenaar der meeste in z'n perceelen gesto ken duiten in rook zien vergaan. Goed rekenschap moet worden gegeven, dat, indien de Gemeente woningen bouwt, waarbij een exploitatietekort reeds vooraf vaststaat, de Gemeente als exploitant toch eigenlijk ook met 't belastinggeld der parti culiere exploitanten, met diezelfde groep in concurrentie gaat treden. Van daar dan ook, dat deze menschen de hun eenige jaren geleden opgelegde verhoo ging der straat- en rioolbelasting, tot dek king van het ontstane tekort tengevolge eener verlaging van een andere bepaalde bron van inkomsten dubbel aanvoelen als een eenzijdige druk der algemeene lasten. Is thans niet eens hard het moment aan gebroken hierin verandering te brengen? Verschuiving van algemeene lasten naar een bepaalde groep, wat bij de laatste ver hooging het geval is geweest, wordt in breedc kring als onbillijk aangevoeld. II. N, J)E HAAN

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 14