DE SNELTAX Hoe de 1 Mei-dag gevierd werd HEERE'S TAXIBEDRIJF KROON-TAX 3c BLAD PAG. 1. S.D.A.P. DEMONSTEERT EN VERGADERT Vergadering der Communisten Tel. 1354 743 Weinig belangstelling voor de Wielerbaan FRITZ HIRSCH KOMT IN GRAND THEATRE DE RAADSVERKIEZINGEN Naar de Flora met één der luxe wagens van HOF 12 - TEL. 1418 Prijs f 9.— liarage Kroontjesmolen 2 STADSRITTEN 25 ct. Buiten ritten 6 ct. p. K.M. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 2 MEI 1935 STADSNIEUWS Meer belangstelling voor den optocht dan vorig jaar, doch minder gecsts drift (Vervolg van ons vorig blad). Des middags werd een demonstratie ge houden, waarvoor de deelnemende organi saties in totaal 29 zich op don Hof hadden vcrccnigd om aldaar den stoet te formeeren. Men had voor een vijftal oud- strijders, wier lichaamsgesteldheid het. mee- loopen in den stoet niet meer toeliet, een open landauer gecharterd, zoodat deze lieden toch aan het hoofd van den stoet van hun beginsel konden getuigen. Overi gens was de geheelc optocht grooter van afmeting dan vorig jaar, doch over het al gemeen weinig enthousiast. Wij hebben wel eens grooter geestdrift en meer strijdlust bij 1 Mei-betoogingen kunnen waarnemen. Er werden ook slechts enkele banieren en dun doeken meegevoerd. Een tweetal leuzen op witte doeken geverfd werd eveneens meege dragen. Het. waren de volgende: „Socialis me betcekent geluk voor de vrouw" cn „Wij strijden voor socialisme cn wereldvrede". Aangezien het dragen van roodc tulpen en meevoeren van roode vlaggen verboden was, gaf het geheel een minder kleurigen aan blik dan voorgaande jaren. Slechts enkele deelnemers meenden het verbod te kunnen ontduiken door een roode das of een roode tulp met wat groen te dragen, doch op verzoek van de politie werden deze „uiter lijke en opzichtige teekenen van een bepaald staatkundig streven" verwijderd, zoodat geen enkel proces-verbaal behoefde te wor den opgemaakt. Het rood-witte tenue van den Arbeiderssportbond werd eveneens ver boden, zoodat ook dit bedekt moest worden. Het muziekcorps H. J. Ilegeraath zorgde voor muzikale afwisseling. De stoet trok op verschillende punten langs de route, welke in hoofdzaak door Berg-Zuid en het Leus der- en Vermeerstraatkwartier leidde, wel de noodige belangstelling. Gedurende do 'morgenuren trof de politie een groepje van 10 personen aan, die zich niet met een roode tulp, doch met een roode loos hadden gelooid. Negen van hen verwij derden op verzoek van den inspecteur de roos, doch één hunner wenschte door den rechter tc zien uitgemaakt of hij in over treding was ja dan neen, reden waarom tegen hein proces-verbaal werd opgemaakt. Kindermiddag Terwijl buiten door de ouderen gedemon streerd werd, had voor de kinderen in dc groote zaal van „De Valk" vertooning van kinderfilms plaats. Aan jeugdige belangstel ling hiervoor heeft het zeer zeker niet ont broken, geen plaatsje toch was onbezet ge laten. Zooals tc begrijpen is, ging liet er prettig ongedwongen toe, waarbij de kleinen hun waardcering voor de filmpjes niet on der stoelen of banken staken. Nauwelijks bad men in een klucht of aardig teeken- filmpje den held van de gebeurtenissen op het doek na groote moeilijkheden zien over winnen cn hem toegejuicht, of bij het einde daarvan draaide de jeugdige inhoud van de zaal zich om en zocht in alle uithoeken een vriendje of vriendinnetje, waarmede dan onmiddellijk door geroep of gefluit contact gezocht werd. Het programma, dat verzorgd werd door filmspel „De Faam", was rijk ge variëercl en zoo zagen we onder meer kluch ten, natuuropnamen, menschen en dieren cn „gekleurde keitjes" in regelmatige volg orde op het witte doek verschijnen, terwijl tijdens de voorstelling ook nog een traclafie den kinderen tc wachten stond. Alles bij een oen middag die niet nalaten zal een vreugdevolle herinnering voor do jeugd to blijven. Avondvergadering in de Markthal Des avonds bad in dc Markthal een druk bezochte vergadering der S. D. A. P. en van den A. B. B. plaats, waaraan werd medege werkt door De Stem des Volks, de muziek- vereenigjrig H. .T. Ilegeraath, Kunst na Ar beid en den Arbeiders Sport Bond en de A. J. C. Do heer Bijlsma, die dezen avond' leid de, sprak een kort welkomstwoord, waarin hij erop wees, dal de kapitalistische maat schappij dreigt ineen te vallen en dat men met behulp van fascisme en nationaal-socia- lisme zijn positie tracht ie behouden. Ver volgens werden de overleden partijgenooten herdacht, waarbij De Slem des Volks zong „Aan dc Strijders". Dit werd door de aan wezigen staande aangehoord. Vervolgens speelde dc muziekvereeniging H. J. Hegeraath de internationale, welke door de aanwezigen staande werd mcegezon gen, waarna werden uitgevoerd Dichter und Bauer cn Wiener Blut. Mebrede van mr. S. Mok Mr. S. M o k, uit Amsterdam, sprak een "Mei-rede uit, waarin hij erop wees, dat ho* zijn taak is klanken van strijd te laten hor» ren. Hij vestigde de aandacht op het feit- dat zoovelen thans in de kerkers en con ccntratiekampen verblijven, dat zoovele ka tholieken en protestanten vechten voor hun vrijheid, maar ook dat vele Oostcnrijkschr kameraden in vrijheid gelaten zijn. Do heer Mok stipuleerde voorts, dat de gehouden Statenvérkiezingen het bewijs hebben gele verd voor het groeiende vertrouwen in dc sociaal-democratie, waarvan de kiezers ge dragen worden door een vast beginsel. Spre ker ging voorts na wat het nationaal-socia- lisme tot heden heeft gebracht, waarbij hij wees op de z. i. bestaande fouten in hel kapitalistische stelsel. In ons land is de toe 6tand volgens hem erger dan in een van de ons omringende landen: in Engeland is de werkloosheid gedaald, géén tekort op de be grooting; in de Scandinavische landen is de crisis geheel verdwenen. De eerste taak der regeering is het brengen van welvaart en doen verdwijnen van de werkloosheid en niet de aanpassingspolitiek, welke thans wordt gevolgd. De sterk gestegen werkloos heid is daarvan het bewijs. Spreker betoog de voorts, dal het ingediende bezuinigings ontwerp de arbeidersklasse trof en noemde onze huidige regeering een nationale ramp. Hij wees in dit verband op het gereed li._ gen van het plan van den arbeid der S. D, A. P., dat ons allen uit de ellende zal hei pen. In deze dagen moet dan ook de bood schap van den socialistischen opbouw ge bracht worden. Hiermede beëindigde mr Mok zijn rede. De stem des Volks bracht vervolgens een drietal liederen ten gehoorc. liet verder deel van den avond werd ver zorgd door den Arbeiders Sport Bond, die een knots- en een lenigheidsoefening uit voerde, dc A. J. C., die een paar dansjes voor het voetlicht bracht en „Kunst na Ar beid", die op voortreffelijke wijze „Artikel 1S8" opvoerde van wijlen Herman Heyer mans. De Communisten bijeen in de Keizerskroon Door de afdceling Amersfoort van dc Communistische Partij werd gisteravond in cle „Keizerskroon" een openbare vergadering gehouden ter gelegenheid van den 1 Mei dag, waarvoor geringe belangstelling be stond. Nadat de voorzitter van dc plaatselijko afdeeling, de heer Oostenbroek, in zijn ope ningswoord hierover zijn teleurstelling geui1 en opgewekt had lot. een grootere activiteil van de leden met betrekking tot den com munistisohen invloed onder de arbeiders, verleende hij het woord aan den declamator den heer De Waal. Deze declameerde een drietal declamaties van hem zelf met anti religieuze en communistische strekking. Na een korte pauze nam dc spreker van dezen avond, mr. Van 't Hof Stolk, het woord. Spreker wijst in den aanvang van zijn betoog op de groote economische beteekenis van Rusland in den huidigen wereldtoe- stand, als het bolwerk tegen oorlogsgevaar en kapitalisme, waarvan Duitschland en Ja pan de vertegenwoordigers zijn. De Sowjet- Unie is zich echter bewust van dit gevaar van imperialistische zijde en zal zich over- 'uigend welen te handhaven op de volhar dende. wij'.e, waarmede zij ook eens tot haar grootheid gekomen is. In Duitschland wordt momenteel ook de 1 Mei-dag gevierd en hoe pessimistisch de leiders daar den toestand inzien, geven wel de redevoeringen van Hitler en Goebbels weer. De 1 Mei dag in de fascistische sta ten is een opgeschroefde bijeenkomst ge worden, waar een IicpI andere taal gespro ken word! dan twee jaren geleden. Oorlogs voorbereiding is slechts aan de orde van den dag. Oogenschijnlijk is het fascisme een zegetocht over de wereld begonnen, maar waar is haar einde wanneer men naar Oos tenrijk ziet, waar de fascisten zich wenden tot de sociaal democraten om samenwer king. In Frankrijk zien we stroomingen naar hel fascisme zich richten, maar hoe zeer verlangen de arbeiders naar eenheid van politiek. Spreker heeft zelf in Frank rijk een vergadering bij gewoond waaraan door ruim 12000 arbeiders, sociaal democra ten en communisten, deelgenomen werd en waar op verheugende wijze gediscussieerd werd over de huidige nieeningsverschillen In alle landen kan men aanvoelen, dat de sociaal-democratische politiek voor bet ge beuren in deze wereld afgedaan heeft, lang zaam maar zeker aan het verworden is. De beste en moedigste elementen gaan zich wenden tot het Communisme. Wat betreft ons land, hebben wij kunnen zien, dat liet fascisme een ernstige bedrei ging wordt. De krachten die tot het fascis me behooren, willen een zelfde politiek gaan voeren als die welke in het buitenland zoo erderfelijk js. Hiermede krijgen de com munisten do groote kans om eiken dag weer het arbeidersvijandige streven van de N.S.B. aan te toonen. Wij, aldus spreker, moeten niet blijven stilzitten zooals de sociaal-de mocratie. gedaan heeft, want wij moeten weten, dat wij machtiger cn sterker zijn dan de N.S.B. welke slechts door uiterste dwang en onderdrukking nog tracht het kapitalisme levenskracht aan tc voeren. Wii moeten dagelijks anderen overtuigen van het communisme, door'deelname in iodór's leven, discussies en voorstellen. Persoon- ijk vertrouwen moet door de arbeiders ge steld worden op bepaalde communistische personen; bekwaamheid is een eerste ver eischte van hen, die anderen overtuigen willen en dus op de hoogte moeten zijn van Laat die. U rijden: Naar familie of kennissen. Naar de Bloembollenvelden. Naar Buitenland. Betrouwbare chauffeurs. Vraagt bü ons prijs, wij zijn toch altijd voordeel igorl Ruime 5 of 7 pers. auto'6. S. LENSIN2 Hoogewep 49. alle binnen- en buitcnlandschc gebeurtenis sen. Laat „Het Volk" maar schelden cn vor keerde beelden opwerpen van liet Commu nisme; daardoor juist groeit de invloed van de laatste. Op het oogenblik is de eerste eisch: ver sterking naar binnen cn als direct gevolg daarvan versterking naar buiten En in dat laatste opzicht helpt Colijn de Communisten door zijn bezuinigingsplan, waarmede hij devaluatie wil voorkomen. Door het opsommen van verschillende ge beurtenissen brengt spreker naar voren, dat de regcering steeds meer in het vaarwater komt van het fascisme en den naar eenheid van klasse strijdenden arbeider zooveel mo gelijk bestrijdt. Mr. Van 't Hof Stolk besloot zijn woorden met den wensch de aanwezigen ervan over tuigd tc hebben, dat men inzien zal, dat nu het oogenblik gekomen is om zich met alle macht aan de communistische zaak te wijden. Nadat de heer De Waal nog ecnige liedjes met een politiek karakter voorgedragen had, sprak de voorzitter, de heer Oostenbroek, tot besluit van den avond een kort slot woord. NUTSSPAARBANK Overzicht April Ingelegd in 6510 posten 61S.708.95 Terugbetaald in 0722 posten 893.531.05 Meer terugbetaald dan inge logd 274.S22.10 Nieuwe boekjes 113 Afbetaalde boekjes 12 Gespaard in busjes 2.642.14 (In het aantal nieuwe boekjes zijn be grepen li z.g. babyboekjes, waarop de Spaarbank een eerste inleg van 1. plaatste). Op 16 April werd de bepaling van kracht, dat voor spa ar bank hoekjes met een tegoed boven 5000,over het meerdere 1% rente wordt vergoed. HET KLOKKENSPEL VAN DEN ONZE LIEVE VROUVVETOREN Wijziging van de tc spelen nummers Ingaande Zaterdag f Mei a.s. zal bet ca rillon van den Onze Lieve Vrouwetoren bij het heele uur ten gehoore brengen Pavane en bij het halve uur Courante, beide uit de suite voor carillon van Wouter Paap, wel ke is opgenomen in dc bundel van 5 com posities voor den beiaard, uitgegeven dooi* de Nederlandsche Klokkenspcl-vcrecniging. AMZRSFOCRTSCHE RADIOCENTRALE Morgen geeft de Amersfoortsehe Radio- Centrale, naast de programma's der beide Hollandsche zenders, die der volgende bui- tenlandsche zendstations door: 10.101.35 Keulen. 1 35<5.35 London Regional. 4.355.50 Keulen. 5.508.45 London Regional. 8.159.40 Radio Parijs. 9.40—11.20 Droifwich. STICHTING „ZIEKENHUISVERPLEGING" Overzicht April Verzekerden op 30 April 1935 11016 Verzekerden op 1 April 1935 10918 Vooruitgang 68 verzekerden. Gedurende de maand April werden 35 patiënten opgenomen, n.l. in de ziekenhui zen te Amersfoort 33 en Utrecht 2. AANHOUDING Aangehouden is een loopjongen, die ten nadeelo van zijn patroon eenig geld bad ontvreemd. Ilij is in verzekerde bewaring gesteld. GUNNING De verbouwing van het Openbaar Slacht huis is opgedragen aan de fa. Brandsen en Ouwèrkcrk alhier, laagste inschrijfstcr niet 22.790. Grand Theatre. Vertooning van def film: „One Night of Love." Voorstellingen Zondags 2 uur, 4.30 uur cn S uur. Overige avonden 8 uur. Woensdag cn Zaterdag malinée, 2.30 uur City Theater. Verlooning van de film: .Moscouschc nachten." Voorstellingen Zaterdag en Woensdag 2.30 uur cn S.05 uur. s Zondags om 1 45 4 00. 6.15 en 8.30 uui n.m. Overige «lagen 8.05 uur n.rn. Museum Fléhiie, Westsingel. (UÏtgczon lenl «les. Zondag^). - Theosofische Bibliotheek. Gebouw Thoos ,'ereei uiring Regenlessclaan. lederen dag van G8 uur. openbare Leeszaal niet Jeugdleeszaal ei Bibliotheek. Mum huizen 9. R.-K. Leeszaal. Nieuwst raat 24. 2 Mei. Arnicitia. „De Joo.lseho Invalide." Opvoering van de revue: „Hoera! Wij hou wen'" 8 uur n.m. 4 Mei. Openbare Leeszaal. Volksuniversi teit Amersfoort. Algemeene ledenvergade ring. 3.30 uur n.m. 4 'Mei. De Valk. Revue: „Hier de kleu terschool." 8 uur n.m. 5 t/m. 8 Mei.Cinema Arnicitia. Vertoo ning van de film: „Het verleden ontwaakt." 7, 8 en 9 Mei. Grand Theatre. Opvoering •an de revue: „Dat zou je wel willen." uur n.m. 10 Mei. Sierkunst, Genootschap Neder land—Frankrijk. Prof. J. Dagens over het onderwerp: „Tendances du roman francais contemporain." 8 uur n.m. 10 Mei. Hotel „Monopole." Ver. van Pluimveehouders. Openbare vergadering. Dr. G. M. v. d. Plank uit Utrecht spreekt over de mogelijkheid tot vaststelling van liet geslacht van pasgeboren kuikens. 8 uur n.m. 11 Mei. Hotel „Monopole." Ledenvergade ring van de Amersfoortsehe Kunstkring. 4.30 uur n.m. 11 Mei. De Valk. Centrale Bond van Spoor- en Trampersoneel. Feestavond. 8 uur n.m. 11, 12 en 13 Mei. Speeltuinvereen. „Het Soesterkwartier". Tentoonstelling van club werk. Openingsuren resp.: 47; 2—5 en 7— 9; 2—5 en 7—9 uur. 14 Mei. Muziektent Plantsoen Zuid. Con cert r'nor de Amo^f. Muziekvereniging. 18 Mei. Grand Theatre. Fritz Hirsch ope rette „Mein Liebchen wohnt am Donau- strand." 8 uur n.rn. 18 Mei1 Juni. Gebouw ..Armen de Poth." De heer O. van Tussenbroek opent voor het Am. Kunstenaarsgilde de tentoonstelling van Amersf. onderwerpen uit het werk der leden. 3 uur n.m. 18 en 19 Mei. School voor Wijsbegeerte. Leergang door prof. August Vermevlen uit Gent over bet onderwerp: „Kunst en Natuur. Kunst en Cultuur." UTRECHT 2 Mei. Tivoii. Concert door den tenor Josef Schmidt, 8.15 uur n.m. ZEIST 8 Mei. Figi. Ver. Rott. Hofstad-Tooneel voert op„Variété." 8 uur n.m. Daar het geld nog niet bijeen is, kon de N.V. niet worden opgericht Zooals wij reeds eenigen tijd geleden in ons blad vermeldden, bestond het plan om op het terrein van den heer Los, achter Huize Puntenburg, een wielerbaan te ex- ploitceren. Gisteravond vond onder leiding van den initiatiefnemer, den bekenden Ameisfoor schen oud-wielrenner C. v. d. Biezen bos, i do Princess Room een vergadering plaat om te geraken tot bet oprichten van de N.V. Wielerbaan „Amersfoort". Men had voor het benoodigde kapitaal voor deze baan 10.000) reeds dc toezeg ging van 5000, zoodat men op deze ver gadering zou trachten het ontbrekende be drag ad 5000 er bij te krijgen in aandoe- len van 1000. In. zijn openingswoord, aangehoord door een zeer klein aantal aanwezigen, zette do heer v. d. Biezenbos het doel van deze bij eenkomst uiteen, waarna hij gelegenheid gaf om vragen te stellen, waarvan enke len gebruik maakten. IIocwcl aan het slot van den avond het ontbrekende bedrag met 2000 verminderd was, kon men niet tot de oprichting over gaan, aangezien het benoodigde kapitaal niet voltcekend was. De oprichting van de N.V. Wielerbaan „Amersfoort" kon dus niet plaats vinden, wat o.i. tevens met zich inhield, dat voor- loopig van den bouw moest worden afge zien, totdat men er in geslaagd zal zijn het kapitaal bijeen te hebben. Naar wij vernemen zal Fritz Hirsch met zijn operette-gezelschap op Zaterdag 18 Mei a.s. een voorstelling geven in het Grand Theatre aan de Snouckaertlaan alhier. Op gevoerd zal worden de operette „Mein Licb chen wohnt am Donauslrand". Dc candidatenlijst van Amersfoort's Belang Naar wij vernemen zullen voor de komen de verkiezingen voor onzen gemeenteraad door Amersfoort's Belang dc volgende can didaten worden gesteld: 1. G. van Tellingen; 2. A. Takken; 3. Th. Kiev; 4. W. de Kloet. JUBILEUM MAISON DEKKERS Groote belangstelling De .dames- en heerenkapsalon van den heer Dekkers, Zuidsingel 2, had gisteren ter e3re van hot 25-jarig bestaan van velo zijden belangstelling. Niet minder dan veer tig bloemstukken werden het echtpaar Dek kers toegezonden, waarbij de dames- en heerenklantcn zich niet onbetuigd liotcn. Een aardig moment was toen in den na middag de muziek der huzaren plotseling halt hield en front maakte voor de jubilee- rende. zaak en een vrooüjke marsch lieten hoorén. Voorts kwamen gelukwenschen namens de Kamer van Koophandel, dr. Joh. II. Scheifrcr, voor het Arnersfoortsch Mannen koor, de heer Benders, voorzitter, een af gevaardigde der voetbal vereen iging H.V.C. Op een der vele taarten stond het volgende toepasselijke rijmpje: „Gedurende 25 jaar was Uw greep naar mos en schaar, voor niemand een gevaar". ONTVREEMDING VAN GELD Op het politiebureau werd gistermiddag aangifte gedaan van het feit. dat uit een kantoor aan de Koestraat alhier een be drag ontvreemd is van ruim 400. RIJWIELPADEN VEREENIGING U.M.O. Do algemeene vergadering van de rijwiel- padvereëniging Utrecht rnet Omstreken zal, blijkens een elders in dit blad geplaatste advertentie, plaats vinden op Zaterdag 11 Mei a.s. in „De Verecniging" te Utrecht. BEKENDMAKING Burgemeester en Wethouders van Amers foort maken bekend, dat aan het Stadhuis is aangeplakt een publicatie inzake een ver zoek van de N.V. Algemeene Maatschappij tot het exploiteeren van Bioscoop- en Varié té Theaters, om een verlof A in het perceel SnouckaerUaan 4. AUTOMARKT Op de automarkt alhier werden gister avond 207 wagens aangevoerd. BURGERLIJKE STAND 1 Mei Geboren: Peter Hubertus, z. van Peter Hubert us Bos en Johanna Maria Geij ten- beek. Getrouwd: Antonius Johannes van Eek en Alijda Wilhelmina de Kruijf. Willem Hovestad en Johanna Bcrendina Gesina Steenwijk. Herman Uding en Johanna Zomer. Wilhelmus Hendrikus Viets en Gertruda Petronella Boots. Gerrit van Eijs en Metjc van Eek. Gerardus Brom en Gijsbertje van Dam. Marcus Lindeman en Maria Fredericavan der Zee. Gijsbertus van Essen en Gerbregje Kuik- hoven. Hendrik Hazelager en Alijda Dina Schuur man. Overleden: Elisabeth Maria CornelIsseoud 78 jaar, ongehuwd. Martha Scholten, oud 42 Jaar, echtgenoote van Dorus Huumink. Johannes Hendrikus Elferink, oud 60 j., echtgenoot van Hendrika Elisabeth Maria Lensing. Vrijdag 3 Mcl Hilversum, 301.5 M. V.A.RA.-progranima 8.01: Orgelspel door Cor Stcyn op het VA.RA.» orgel 8.30: Gramofoonmuziok V.P.R.O.-pro- gramma: 10.00: Morgenwijding VA.R A.-pro- granima. 10.15: „Vreemden". Een schets van Henri Barbusse, voor tc dragen door Adolf Bouw meester 10.35: Jacques van Kinsbcrgcn on zjjn kwintet 11.00: „Dc Overgevoelige". Een schets van Henri Barbusse. voor to dragen door Adolf Bouwmeester 11.15: Jncques van Kins bcrgcn cn ziin kwintet 11.45: Gramofoonmu ziok A.V.R.O.-progrummn 12.01: Luneb- muzick door het Lyra-Trio 1.00: Gramofoon- muzick 1.15: Concert door „The Palladians" 2.00: Voordracht door Julia dc Gruyter cn Rien van Noppen, ,,'t Is In de Mei". Maurits Sabbe 2 30: Gramofoonmuziok 8.00: De A.V.R.O.-Dccibols onder leiding van Eddy Mccnk V.A.R.A.-programma 4.01: V.A.R.A.-Knip- cursus 4.45: Orgelspel door Joh. Jong 5 00: Na Bchooltjid. Carel U\jken vertelt 5-30Gra mofoonmuziek 6.02: De Notenkrakers o.l.v. Dnuf Wins 6.25: Jo Iluy, saxofoon en Rutger Schoute, piano 6.35: Dc Notenkrakers ol.v. Daaf Wins 7.00: „De grenzen van Litauon" Lezing door Mr. J. H. vHn Pcurscm 7.20: Eddy Walis en zjjn orkest met medewerking van Harry Collin, bariton 7.50: Persbureau Vaz Dius. Duarna: Herhaling van S.O.S.-bcrichtcn V.P.R.O.-programmn Avonduitzending Sprekers: Ds. F. Djjkema, Amsterdam. Prof. Dr. L. J. van Holk, Leiden. Philippe la Chapclle, Am sterdam. Muzikale medewerking: Het Collegium Musicum „D. F. Scheurleer" te Den Haag o.l.v. Hcnri Geraedts 8.01: Cursus: De Profeten. Eerste voordracht. Spreker: Ds. F. Pjjkema 8.S0: Concert 9.00: Cursus: Vier steunpunten van moderne vroomheid. Tweede voordracht: Geest. Spreker: Prof. L. J. van Holk 9.30: Concert 10.00: Persberichten Vrijzinnig Gods dienstig Persbureau. Persberichten Vaz Dias 10.15: Declamatie'. Philippe la Chapello V.A. R.A.-programma 11.01: Jazz-progrnmma 11.30: Gramofoonmuzick. Huizen, 1875 M. K.R.O.-programma Algemeen programma 8.00: Morgenconcert 10.00: Gramofoonmuzick —10.30: Muziekuitzcn- ding voor fabrieken 11.00: Gramofoonmuziek 11.30: Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen 12.15: Gramofoonmuziek 12.30: Het K.R.O.-Orkest 1.00: Gramofoonmuziek 1.15: Het K.R.O.-Orkest 1.45: Gramofoonmuziek 2.00: Het K.R.O.-Orkest 230: Gramofoonmu zick 2.45: Het K.R.O-Orkest 3.15: Gramo foonmuziek 3.45: Klavierrecital door Lies Wcycrs. Papillons, op 2 4.15: Vervolg Klavier- recital 4.30: Gramofoonmuziek 5.15: Dc K.R.O.-Boys 6.00: ..Mooi Nederland" door Bernard van "Vlijmen 6.15: De K.R.O.-Boys - 7.15: „Reizen door do Vcrcenigde Stoten van Noord-Amerika" (I) door jhr. dr. J. C. Mollcrüs 7.35: „De mannenzangvcrceniging „St. Cac- clliu" te Hulssen (Gld.) 8.00: Persbureau Vaz Dias 8-05: Sollstenconccrt door het K.R O.- Symphonie-orkest (U.S.O.), o.l.v. Willem v. Otter, loo, m.m.v. Irena van Dubiska, viool 8 55: Voordracht door Ben v. d. Burg. „Muzikale rhapsodie" van jhr. Jan Feith 9.10: Het K. R.O. Symphonic-Orkest 10.00: Voordracht doof Ben v. d. Burg. „Kamer I, nummer V" van Anko Servacs 10.10: Vioolsoli door Irena v. Du biska. Aan den vleugel: Fred. Boshart 1020: Gramofoonmuziek 10.30: Persbureau Vaz Dias 10.35: De K.R.O.-Boys, o.l.v. Piet Lusten- houwcr 11.00: Gramofoonmuzick 11.10: Do K.R.O.-Boys 11.30: Gramofoonmuziek 11.40: De K.R.O.-Boys. Brussel, 321.9 M (Vlaamsche uitzending) 11.17: Concert door liet orkest Constantin 12.201.20: Berichten. Vervolg concert, 5.0$: Gramofoonmuziek 5.35: Sonate voor piano en viool, Franck, door den heer en mevr. Schneidcr- Furicken 6.05: Gramofoonmuziek 6.35: Gramofoonmuziek 7.20: Concert door het Radio-symphonie-orkcst o.l.v. Franz André, m. m.v. Ignac Blochmann, piano 8.26: Concert door het Radiosymphonie-orkest o.l.v. Franz Andrë 9.2010.20: Berichten. Concert van de Wereldtentoonstelling. Brussel, 483.9 M. (Franschc uitzending) 11.15: Weerbericht. Gramofoonplatcn 11.40: Harmonicaconccrt door den heer Loriaux - 11.50: Concert door het Omroeporkest o.l.v. Doa- liez 12.501.20: Gramofoonplatcn 4.15: Be richten. Concert door het ensemble „Carmen Morcllo" 4.50: Concert door het „Blue Qua- tuor" 5.35: Gramofoonplaten 5.50: Piano recital door O. Delvigne 7.20: Concert door het Omroeporkest o.l.v. Douliez 9.20: Berichten. Gramofoonplaten 9.45: Concert door het Fran cis-Orchestra 10.20: „Brabanconne." Deutschlandsendcr, 1571 M. (R'Jkszcnder) 5.25: Gymnastiekles. Hierna Gramofoonmuziek met Jupp Hussels 1.05: Gevarieerd concert 5.00: Operamuziek (gr.pl.) 5.45: Heinz Franke 6.20: Dansmuziek (gr.pl.) 7 35: Concert ter gelegenheid van N. v. Rcznicek's 75ste verjaardag door het Omroeporkest o.l.v. den componist m.m. II. Marten (tenor) 8.30: Vocaal concert (gr.pl.) 10.2011.50: Dansmuziek door Adal bert Lutter en zjjn orkest, Droitwich, 1500 M. Nationaal programma 10.20: Orgelspel door Reginald New 11.10: Het Troccadero Cinema-orkest o.l.v. Alfred van Dum 11.50: Het B.B.C.-Dansorkest o.l.v. H. Hall 12.36: Concert uit Birmingham door het Birming- harns Dames-strykkwartet o.l.v. Joh. Hoek L20: net Schotschc Studio-orkest 3.05: Brit- sche cn Amerikaanscho Dansmuziek (gr.pl.) "35: Emilio Colombo en zjjn orkest uit het Me- tropole-IIotel 4.35: Het B.B.C.-Dansorkest o.l.v. H. Hall 7.10: Het Radio-Militair-orkest o.l.v. B. W. O'Donncll 9.40: Het B.B.C.-orkest,o.l.v. irak 10.3511.20: Dansmuziek door Harry Roy en zjjn Band uit het May Fair Hotel. FRUIT- EN GROENTENVEILING 1 Mei Aardbeien 1224 et., sp. boonen 52—55 ct., spinazie 57 ct., postelein 17—19 ct., bloemkool 611 ct., wortelen 1012 ct., rhabarber 14 ct., radijs 3540 ct'., raap steel 1216 ct., prei 716 ct., scldery 12li ct., look 22—25 ct., sla 19—31 ct. VEILIGHEID VOOR ALLES

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5