EXTRA per kruik f3.25 FEUILLETON SCHOTERMAN'S OUDE GENEVER UTRECHTSCHESTRAAT 17 TELEFOON 145 CONGRES POSTPERSONEEL SIGARETTENINDUSTRIE BEDREIGD Dr. Mignot adresseert aan de Tweede Kamer VOORJAAR IN ARTIS Toekenning der Grotius- medaille Per fj| voor VIJF wajschen t6 U .•.v.v.sv.v-'' HET 60 MILLIOEN PLAN VERLAGING VAN LOODSGELDEN EEN EERESCHULD 2e BLAD PAG. 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DONDERDAG 23 MEI 1935 99 99 Behandeling van het onderwerp Postaal en Plaatselijk overleg AMSTERDAM, 22 Mei. Tijdens den tweeden zittingsdag van het Congres van den C.B.P.T.T. lichtte de heer D. Stoffels het prae-advies van hot H.B. over het onderwerp reorganisatie Postaal en Plaatselijk overleg toe. Spr. deed uitkomen, dat de postale com missie van tijd tot tijd goed werk heeft ge daan, doch dat haar samenstelling niet ideaal is wat betreft de vertegenwoordiging der administratie. Deze vertegenwoordiging bestaande uit hoofdambtenaren is nagenoeg vrij in het formuleeren van haar meening, die echter het karakter van een de bedrijfs leiding niet bindend advies draagt. De administratie-vertegenwoordigers zijn geen rechtstreeksche onderhandelaars met de afgezanten van het personeel. In de Cen trale Commissie daarentegen is het contact iusschen de wederzijdsche vertegenwoordi gers meer vruchtbaar. I-Iet overleg getuigt er meer van werkelijkheidszin. Het eindre sultaat pleegt bevredigender te zijn en tij dens de onderhandelingen worden geen on verwezenlijkbare verwachtingen gewekt. Voor het staatsbedrijf van de P.T.T. is nog niet voldoende profijt getrokken van de door de gewijzigde artikelen 78 en 19-1 der Grondwet geboden mogelijkheid om colleges in het leven tc roepen, die de te omvang rijke taak van de Staten Generaal kunnen verlichten. De Postraad is slechts een eerste stap geweest die voor het personeel recht streeks weinig beteekenis heeft. Op P.T.T.-gebied is leniger overleg moge lijk door de postale commissie to reorgani- seeren op den voet van de Centrale Com missie, waarbij, aldus spr., onze wensch om den directeur-generaal of den hoogsten ambtenaar van do afdeeling porsoneel als voorzitter aan to wijzen, onverkort gehand haafd blijft. De practijk van de bestaaude regeling van het plaatselijk overleg heeft geen algemeene bevrediging gegeven. Op de formatie, de vaststelling der normen en de rapporten be treffende de controle der diensten heeft het personeel nog geen invloed. Een afdoende verbetering is hoogst gewenscht. Te Schie dam past men voor de bestellers-dienstrege lingen overleg toe, dat bevredigt. Er is daar een commissie van vertrouwenslieden ge vormd uit de vier bestaande organisaties, welker leden een keuze doen uit de door de besturen voorgestelde candidaten. De „kern" behandelt alleen dienstaangelegenheden. Het Bondsbestuur beveelt alle afdoelingen van eenigen omvang aan om het plaatse lijk overleg op een ongeveer dergelijke leest te schoeien. De afdeeling Rotterdam wcnscht plaatse lijke dienstcommissies in de grootste steden en heeft een daartoe strekkend amendement op de conclusies van het prae-advies inge diend, waarbij het H.B. zich vereenigen kan mits gebruik worde gemaakt van het artikel van het algemeen rijksambtenarenreglement krachtens hetwelke bij de behandeling van bepaalde aangelegenheden deskundigen in dc vergadering kunnen worden toegelaten. Tijdens de besprekingen werd dezen dag nog een voorstel van het hoofdbestuur tot stichting van een centraal vacantieoord te Kootwijk-radio in behandeling genomen. Gevolg van de accijnspolitiek der regeering Aan de leden der Eerste en Tweede Ka mer heeft dr. Johan Mignot, te Eindhoven een adres gezonden in verband met de siga- gettenindustrie. Deze industrie dreigt, aldus adressant, voorzoover het de midden-industrie, welke met inheemsch kapitaal werkt, betreft, ten gronde te gaan tengevolge van de accijns- politiek van den Staat. De Staat werkt op de tweede plaats met deze politiek een monopolie van een groot buitcnlandsch concern in de hand. Deze conclusies worden nader locgeilcht. Aan het eind van adres worden enkele maatregelen naar voren gebracht, waar mede de middenindustrie op korten ter mijn zou kunnen worden geholpen. Het feit, dat de accijnspolitiek de dood steek is voor orize sigarettenindustrie, welke dien accijns voor de volle 100 pet. te dragen heeft, is een sterk billiikheidsargu ment om de mogelijkheid tc scheppen den consument althans met eeh gering percen tage van den accijns te belasten. De accijns van 50 pet. van den kleinhandelsprijs maakt dc middenindustrie het leven onmo gelijk. Laat men daarom door de vaststelling van een niinirnumbanderolle \an 5 per 1000 sigaretten, waardoor het dus onmoge lijk wordt sigaretten van beneden 1 cent te verkoopen (men denke ook aan de nood zakelijke kwalitcitsverslechtering) de mid denindustrie in zooverre op adem laten komen, dat een verdere verschuiving van prijsklasse naar beneden wordt voorko men. Deze maatregel heeft ook een fiscale strekking. Indien de middenindustrie moet worden geholpen en indien men middenstander en consument tegen een monopolie in bescher- mig wenscht te nemen, indien men werk loosheid wil voorkomen cn onder voorwaar den preferentie wil geven aan inheemsch kapitaal, dan achten wij zeer verdedig baar orn aan ondernemingen, die minder dan een nader te bepalen aantal sigaretten per kwartaal fabriceeren of in den handel brengen, banderolles te verstrekken tegen betaling van -10 in plaats van 50 pet. van den kleinhandelsprijs. OPENING VAN HET HAAGSCHE GEMEENTEMUSEUM 's-GRAYENHAGE. H. M. de Koningin zal zich bij de plechtige opening van het nieuwe gemeentemuseum aan de Stadhou derslaan te Den Haag op Woensdag 26 Mei a.s., des namiddags te drie uur. doen ver tegenwoordigen door H. M. kamerheer jhr. A. G. Sickinghc. VIERJARIG MEISJE OVERREDEN SOMMELSDIJK, 22 Mei. Gisteravond is het -Harig dochtertje van den landbou wer v. d. Brockc op den weg van Dirks- land naar Sommelsdijk toen het trachtte juist voor een motor den weg over te ste ken door het windscherm van de motor geraakt. Het kind werd ernstig gewond cn overleed spoedig. Merkwaardige dingen in het inscctarium De planten- en de inscctenkweeker be wandelen dezelfde wegen ten opzichte van dc winteiTust hunner kweekelingcn. Soorten uit ons klimaat blijven 's winters op een koele plaats. Wil men zc „trekken", insec ten zoowel als planten, dan worden ze in een warme omgeving gebracht. Bij verschei dene soorten gelukt, dit eerst dan, nadat zc aan de vorst zijn blootgesteld geweest. Brengt men ze to vroeg binnen, voordat zc de vorst hebben gevoeld, dan weigeren ze te groeien. Planten en dieren uit warme streken ver dragen in den regel onze winterkoude niet. Ze blijven bij ons in leven, als wc zc kunst matige warmte geven. Zoo bijv. de wande lende bladeren en takken. De insectenkwee- ker heeft voor deze soorten te zorgen, dat ze in den winter de in de warme kas „ge trokken" bladeren van dc door hen verko ren planten te eten krijgen. Het is nu voor het Inscctarium een eigen- aardigon tijd. De door de warmte vervroegde insecten zijn er tegelijkertijd met die, welke door het voorjaar op natuurlijke wijze ge wekt zijn. De eersten zijn de anderen in ont wikkeling een paar maanden vooruit. Van de hcispinnen bijv. zijn er poppen cn vlin ders, die buiten eerst midden in den zomer verschijnen, terwijl dc rupsen, die bij na tuurlijke winterkoude hebben overwinterd, zich te goed doen aan dc jonge wilgenbla deren. De beruchte nonrupsen, die als eieren heb ben overwinterd, zijn nu halfwassen. De rupsen van de popuiierenvlinder, die in den winter tegen de takken uitgestrekt hebben geslapen, zijn nu al tot bijna vingerlengte gegroeid. Ze worden nog grooter, en toch zijn ze moeilijk in het oog te krijgen, als ze uitgestrekt tegen de takken zitten. Zoo sterk komt haar uiterlijk ermee overeen. Tal van reusachtige, prachtige exotische vlinders zijn uit de poppen gekomen. Ook inheemsche soorten, zooals de wapendrager, die in den ruststand een afgebroken berken takje lijkt. Van de kleine vlindertjes, die als rupsjes de „dansende boonpn" jioar mysterieuse capriolen deden maken,- zijn reeds enkele door een rond gaatje in de; vrucht naar bui ten gekomen. Do winterrust der honingbijen is lang niet zoo vast als die van veel andere insocten Den heelen winter door bleven ze min of meer in beweging. Op zachte zonnige dagen ondernamen ze zelfs uitvluchten. Nu, in Mei, zijn de kolonies met tal van jonge bijen versterkt. Men zie eens naar het reuzenvolk in de glazen toonkast. Daar kan men getuige ziin van de enorme werklust van deze nijvere diertjes.. Als op deze gure vooriaarsdagen het zonnetje maar even doorbreekt, ziet men ze uitvliegen en terug- keeren met klom nies stuifmeel aan de poo len, die ze van bloeiende kastanies, vrucht- boomen en heesters hebben verzameld. Aloisi met dit cerc^mctaal vereerd Het hoofdbestuur van dc Ycreeniging voor Volkenbond cn Vrede beeft in zijn laatst gehouden vergadering besloten dc Grotius- medaille voor 1935 toe te kennen aan ba ron Aloisi, vertegenwoordiger van Italië in den Baad van den Volkenbond, als blijk van waardeering voor dé.' vele diensten, die deze aan den Volkenbond in het algemeen heeft verleend en in het bijzonder in zijn kwaliteit van voorzitter van het Comité van Drie voor de regeling van aangelegen heden betreffende het Saarvraagstuk. De Grotius-medaillo is, ter gelegenheid van het 309-jarig verschijnen van Grotius' standaardwerk: „Het recht van oorlog en vrede", in 1935 door de Vereeniging voor Volkenbond en Vrede ingesteld. Zij wordt jaarlijks toegekend aan een of meer per sonen of instellingen, die zich verdienste lijk hebben gemaakt op het gebied van vol kenrecht, vredesbeweging of Volkenbond, of zich hebben onderscheiden door de stu die van Grotius' persoon en werken. Ai eo s?®a Hondthcnd. „Emki" Aptldoom Uit te voeren werken Naar Vooruit verneemt, is thans tusschen (lc bouw-arbcidersbonden en 't Werkfonds overeenstemming verkregen over dc volgen de objecten: lc. De bouw van de Vechtbrug en omleg ging weg tc Ommen. Raming 46.500. 2e. Wcgomlegging te Rozendaal. Raming 678.500. 3e. Aanleg van een weg in Zeeuwsch- Vlaanderen van Koewacht naar Sint Jan steen. Raming 143.543. 4e. Verbetering van den rijksweg van Borne naar Hengelo. Raming 50.450. 5e. Verbetering van den rijksweg in de gemeenten Naaldwijk, Maasland cn De Lier. Raming 535.000. 6e. liet maken van Walbcschoeiïngen in de gemeente Gaasteriand. Raming j 20.000. De ministeriëele commissie heeft de over eengekomen loonen en arbeidsvoorwaarden voor deze werken goedgekeurd, zoodat de aanbesteding van deze werken tot een to taal bedrag van 1.473.993 binnenkort te gemoet is tc zien. VELSEN, 22 Mei. Burgemeester en Wet houders der gemeente Velsen hebben van den minister van Financiën bericht ontvan gen, dat de Regeering in beginsel bereid is, gevolg tc geven aan het door het college tot 't werkfonds gerichte verzoek, de uitvoe ring van 't rioleerlingsplan voor de gemeente mogelijk te maken door middel van een aan de gemeente te verstrokken voorschot. Het bedrag van dat voorschot is voorloopig bepaald op 737.000. De totale kosten van het werk, dat in hoofdzaak omvat het aan leggen van hoofdrioleeringen van Sant poort e.n IJmuiden naar en in Velsen nabij liet Noordzeekanaal te bouwen zuiverings installatie, bedragen ruim een millioen gul den. Hoe de regeering hulp denkt te bieden aan onze havens 'S GRAVENHAGEN Mei. De RcgcorlnR heeft overwogen op welke wijze aan dc Ncderlandsche havens hulp geboden kan worden in verband met dc moeilijkheden, welke door dc devaluatie van dc Belgische munt zijn ontstaan. Zij is tot de overtuiging gekomen, dat het niet mogelijk zal zijn, door maatregelen der Centrale Overheid de moeilijkheden geheel te overbruggen. Zulks is inzonderheid niet mogelijk bij de haven- en kadegeldcn en dc verdere plaatskostcn. Anders staat het echter met de loodsta- rieven. Het kabinet bevordert dat op kor ten termijn een wetsontwerp bij de Staten- Generaal wordt ingediend, strekkende tot een aanzienlijke verlaging der loodstarie- ven voor zeeschepen, waardoor het moge lijk zal zijn dc Nederlandsche loodstarie- ven te brengen op het peil der Belgische. NOODLANDING VAN EEN MILITAIR VLIEGTUIG ARNHEM, 22 Mei. Hedenmiddag om streeks een uur heeft een militair vliegtuig de Z. 16, afkomstig uit het vliegkamp dc Kooi bij Den Helder, een noodlanding ge maakt wegens een motordefect op een ter rein aan den Apeldoornschestraatweg bij Arnhem. Inzittenden van het vliegtuig wa ren de officier-vlieger W. van Prooyen en de luitenant ter zee D. B. van Heuvel, die bei den ongedeerd hieven. Het vliegtuig, dat licht beschadigd is, zal ter plaatse worden gedemonteerd. HET KONINKLIJK BEZOEK AAN DEN HELDER 's-GRAVENHAGE. 22 Mei. Bi? het be zoek aan Den Helder zullen de Koningin en de Prinses zich o.a. inschepen aan boord van het pantserschip „Hertog Hendrik". Ter reede zullen eenige oefeningen worden bijgewoond, tc houden door schepen en vliegtuigen van de Koninklijke Marine. Op een nader tc bepalen tijdstip zal een bezoek worden gebracht aan de tentoonstelling van het Reddingswezen. In den loop van den namiddag op nog nader vast te stellen tijdstip vertrekt H.M. wederom naar Het Loo. DE AMSTERDAMSCHE KARABIJN BRIGADE AMSTERDAM, 22 Mei. Op de achter plaats van de Oranje Nassau Kazerne trad hedenmorgen de karabijnbrigade van het Amsterdamsche Politiecorps aan, om gepre senteerd te worden aan den Burgemeester Dr. VV. de Vlugt. Daarbij waren tegenwoor dig de Hoofdcommissaris van Politie, de beer II. J. Vcrsteegh en de Commissarissen Haarman en Mouwen, de Garnizoenscom mandant Majoor Boswijk zoomede eenige officieren der legerpolitietroepen. De commandant van de Karabijnbrigade Inspecteur Kruine, liet daarop de brigade, die honderd man sterk is en zal optreden bij ernstige onlusten, eenige oefeningen uit voeren. Behalve oefeningen rnet de klewang en de karabijn, werd een voorstelling gege ven, hoe een straat zal worden ontruimd. De burgemeester dankte tenslotte inspec teur Kruine voor hetgeen hij dc troep had laten uitvoeren. Dc inspecteur en manschappen keeren heden naar hun verschillende secties terug voor den gewonen dienst. DE POSTRAAD OP SCHIPHOL AMSTERDAM, 22 Mei. Ir. Dammo, direc teur-generaal van P.T.T. en de leden van den Postraad hebben vanmorgen onder lei ding van de heeren A. Plcsman, directeur en de Vries, chef van dc afdeeling Buiten land der Koninklijke Luchtvaart Maat schappij de vlieghaven Schiphol bezichtigd. Na afloop van het bezoek werd het gezel schap in het restaurant een lunch aange boden. „Kom Doven, Karei. Ilct uitzicht is prachtig „Is het hetzelfde als op die briefkaart in het hotel „Ja zeker!" „Nou, dan vind ik er niet veel aan." Humorist) Bit de opvoeding hoort de liefde voortaan 1e staan in de slagorde en de strengheid in de reserve. Dr. J. B. Kan naar het Engelsch van DOROTHEA GERARD 43 Dit hadden wij al vermoed; dus dit offi- cieele benent baarde zélfs madame Zielins- ka geen groote verbazing. „Ik vrees, dat wij van dien kant niet veel verder zullen komen", merkte zij op. „Ge lukkig dat Krysztof nog andere wegen kent!" En dit was waarlijk een uitkomst Zonder de geregelde briefwisseling van Malewicz met Parijs, zou ik niet geweten hebben hoe madame Zielinska die lange weken van wachten zou zijn doorgekomen, want Pan Lewicki was nog niet thuis. Hij en zijn zoon waren op oen tocht door de Oostenrijkscho Alpen, misschien met de bedoeling om wat gras te laten groeien over het verbroken en gagement. Een paar malen merkte m»daro* Zielinska op, dat de rentmeester op Krasno toch zeker wel een brief zou kunnen over sturen. Maar, op raad van Malewicz, die on der haar aandacht bracht hoe moeilijk het immers zou zijn dit onderwerp schriftelijk te behandelen, zag zij altijd weer van dit .voornemen af. HOOFDSTUK XVII. Begin Augustus nam ik een verandering waar in de houding van Malewicz. Daar ik zijn vurigheid van gevoelen kende, had ik mij met recht verwonderd over zijn geduld, maar nu scheen dit ineens uitgeput. Den eersten keer, dat mij dit opviel, was op een middag, toen hij zich in den tuin bij Jadwiga en mij voegde. Zijn blik rustte meer dan eens op Jadwiga, op een manier, zooals hij dit te voren niet had durven doen. De conversatie wilde niet vlotten; er waren verscheidene pauzes en telkens be gonnen wij over een ander onderwerp te spreken. In het bijzonder herinner ik mij één opmerking van Malewicz. „Die bloemen daar zijn leliën, is 't niet?" vroeg hij, met den blik duidend op een ovaal per* tegenover de bank, waar wij zaten. „Juist, dat zijn leliën", antwoordde Jad wiga eenifeszins verrast. „En hoe worden leliën gekweekt? Wat hebben ze noodig om zoo schoon rechtop te groeien?" „Allereerst veel water", zei Jadwiga, die waarschijnlijk dacht dat hij maar het eer ste het beste onderwerp had aangeroerd. „En mest, heb ik ook wel eens gehoord?" „Ja, mest is goed voor de meeste bloe men". „Is het niet. vreemd", peinsde Malewicz, „dat een bloem, zoo schoon als een lelie, opgroeit uit iets zoo minderwaardig als mest? Hebt u daar ooit wel eens over ge dacht? Is nu die lelie minder smetteloos of minder schoon, omdat zoovele van haar hestanddeelen afkomstig zijn van een mest hoop? Zou iemand ooit aarzelen ze te pluk ken met het oog daarop? Ik althans niet Wat kan het mij nu schelen waar ze van daan komt, of waar ze uit opgebouwd is! Een lelie is voor mij een lelie en ik zou er onmiddellijk de hand naar uitstrekken, als de schoone bloem zich door mijn vingers wilde laten plukken". Hij keek van het bloemperk naar Jad wiga en die blik was nog welsprekender dan zijn woorden. Maar zij zat recht voor zich uit te staren en aan de tint van haar gelaat viel geen aandoening waar te ne men; het leek eerder of ze er niets van gehoord had. Toen hij vertrokken was, wendde zij zich tot mij: „Ik weet, wat hij bedoelt", zei ze. strak den blik op mij gericht houdend. „Het was een eigenaardige wijze van voorst-ellen, maar ik begrijp ze zeer goed". „En is het onmogelijk dat de lelie zich ooit door die hand zou laten plukken?" op perde ik, niet zonder oenige weifeling, of ik wel goed deed aan die vraag, daar ik haar oogenblikkelijkcn gemoedstoestand niet begreep. Langzaam schudde zij het hoofd. „Noch door die, noch door eenige andere hand! U denkt dat, omdat ik zijn tegen woordigheid duld, ik misschien voor hem zal gaan voelen, want ik weet, dat hij voor mij voelt. Ik tracht enkel iets goed te ma ken van mijn schuld jegens hem. Ik heb hem wreed beoordeeld en wreedaardig be handeld ook. daar voel ik mij diep be schaamd over en dus wil ik hem toonen dat hij al mijn achting bezit. Maar liefde die heb ik niet meer te geven... niet de liefde, die mannen vorlangen; mannen zel ve hebben die gedood in den persoon van dien eenen man, in wien ik mijn vertrou wen had gesteld en die dit beschaamd heeft". Die openhartige erkenning was juist wat ik verwacht had van haar oprecht-edelmoe dige natuur, maar de hopeloosheid van haar toon trof mij diep. „Maar als je je liefde nu nog te vergeven had, zou je er dan aan twijfelen, dat dit de juiste man was?" „Neen", zei ze langzaam- „Hij kan ze waard zijn geweest ik geloof zelfs, dat hij ze waard is". Het was eigenaardig om waar te nemen hoe zelfs in haar vernedering haar vrou welijke trots de waarde bleef erkennen van de gave, die het in haar vermogen stond om tc schenken. Een paar minuten zat zij stil, zoo zeer in gedachten verdiept, dat ik haar niet durfde storen. Zonder van houding tc ver anderen, sprak zij toen weer: „Ik heb een gevoel of ik kans had gehad liefde voor hem te koesteren, maar dat ik die heb laten voorbij gaan. Herinner je jo nog dien dag, verleden jaar, kort nadat je hier gekomen was, dat ik je om raad vroeg niet geheel in ernst, geioof ik om trent de keuze van een geliefde? Als ik toen jo raad had gevolgd, zou alles anders zijn geweest, en ik kon dit hebben gedaan, want, naar ik vast geloof, had ik geen van beiden op dat oogenblik liet. Maar ik kon den een even goed als den ander hebben liefgekregen, want mijn hart was vol lee- derheid, die ik te vergeven had. Het was of ik bjj een kruispunt stond, niet wetend, wat ik aan het eind van een van de we gen zou vinden nu. en toen ben ik den verkeerden weg ingeslagen, dat is alles". „Maar je kunt nog terugkeeren op je sclireden, daar ben je reeds mee begonnen". Jadwiga schudde echter het hoofd en zei: „Nu niet meer, nu kan ik niet meer te rugkeeren". Den eerstvolgenden keer, toen Malewicz weer op Ludniki kwam, ving ik hem op. „Wees nu vooral niet onvoorzichtig", waarschuwde ik. „Zij is nog niet bereid om naar u te luisteren. moet haar tijd laten". Ongeduldig barstte hij uit: „Tijd! Tijd! Altijd dat praten van „tijd- geven", als iedere dag kostbaar is! Heb ik haar al niet genoeg tijd gelaten? Zij is nu wel gewend aan mijn tegenwoordigheid. Ik kan maar niet steeds doorgaan met vriend van den huize te spelen, zonder meer!" Ik was te zeer verrast om veel te ant woorden, en al heel gauw kwam ik tot de ontdekking, dat mijn waarschuwing totaal verspild was. Ineens had Malewicz geheel opgegeven do strengheid, waarmee hij zijn blikken en zijn manier van spreken bewaakt had. Bin nen eon paar dagen had hij het masker afgeworpen, dat hij tot nog toe gedragen had, en verscheen, zooals hij was: een on stuimige, ongeduldigo geliefde. Jadwiga kon het niet langer in twijfel trekken, dat hij haar het hof maakte, cn, ofschoon ze hem nooit met een enkelen blik o' met een o;,kel woord aanmoedigde, was het al veel, dat ze hem niet vermeed. Ongetwijfeld voelde zij zich te gedrukt van gemoed om over te gaan tot de mid delen van ontmoediging, die zij te voren gebruikt had, en wat nog waarschijnlijker was: de balsem van zijn vriendschap zal haar tc welkom zijn geweest om er afstan 1 van te kunnen doen. Verrast, of liever ontsteld, sloeg ik Male wicz gade in zijn nu rookeloos optreden, dat mij niet alleen onverstandig, maar ook zeer onkiesch leek. Herhaaldelijk waar schuwde ik hem nog, maar hij lachte rmj in mijn gezicht uit. „Geduld? Praat toch niet van geduld! Weet u wel wat een geduld het mij al heeft gekost om mij zoo in te houden Maar nu is de tijd voor geduld voorbij: als ze over het geheel al te winnen is, dan moet dit stormenderhand geschieden". Zoo werden andermaal mijn raadgevin gen in den wind geslagen en word hij nog ééns zoo vurig in zijn optreden. (Wordt vervolgd).

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 4