All Star Melodieus 14 WAGENS garage nic. bovée 2e BLAD PAG. 1. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VERKEERSOVERTREDINGEN AAN DE ORDE REORGANISATIE PLANNEN VOOR „BIRKHOVEN" heelt De SNELTAX rel. 13J4 - Tel. 743 DE AUTOTOCHT VOOR OUDEN VAN DAGEN Ingekomen giften HAN HOLLANDER KOMT IN AMICITIA EERSTE U.S.O.-CONCERT IN GRAND THEATRE De dirigent gehuldigd De Stichtsche Hsuvel DANSAVOND Zaterdag 25 SVEeï a.s. 25 automobielen kamp 41 fel. 1830-1093 Drogisterij „DE GAPER" Verkoop i ngeo Wielerbaan Wageningen VRSJBAG 24 ME! 1935 Maar verder dan ook niets belangrijks voor het kantongerecht! De -itting van het kantongerecht alhier bood gisteren al een heel somber aspect: veertig getuigenzaken, zonder uitzondering allemaal overtredingen van de motor- en rijwiel wet. Wij zullen hiervan geen verslag uitbrengen en alleen het geval van den automobilist uit Hengelo naar voren bren gen, die met een vaartje van TO KM. per uur den bocht bij garage Willgo op de Barchman Wuytierslaan door kwam rijden. Natuurlijk kon hij het stuur niet in zijn macht houden en via een boom aan den lin kerkant van den weg, vloog hij naar rechts, alwaar hij een motorrijder met duo-passa- gïere aanreed. Eén van de voorwielen van den wagen was hierbij finaal bij de as afge knapt en een eind verder terecht gekomen. Onze Zondagsrijder beweerde natuurlijk niet zoo hard gereden te hebben, hoogstens 40 K.M. per uur, maar de schuld lag vol gens hem aqn de auto. De motorrijder kon niet begrijpen, dat iemand zoo slecht en roekeloos durfde te rijden: wanneer hij dan ook niet op het laatste oogenblik nog eenigszins uitgeweken was, zou de ramp onoverzienlijk zijn ge weest. Nu was hij er nog tamelijk goed af gekomen, evenals zijn passagiere, terwijl de motor voor ƒ195 schade opgeloopen had. Het O. M., waargenomen door mr. Zijlstra, wees op het groote gevaar van die pleizier- tochtjes tijdens feestdagen en achtte hier een hooge straf op zijn plaats. De eisch luid de ƒ75 subsidiair 1 maand. Mr. van Rhijn, uit Hengelo, die als verde diger optrad, wilde niet ontkennen, dat hier inderdaad van schuld sprake was. maar verschillende verzachtende omstandigheden mochten niet over hel hoofd gezien worden. Zijn cliënt had pas een week zijn rijbewijs, dus geen ervaring in kritieke momenten: de snelheid van de auto, die niet bepaald goed scheen geweest te zijn en waaraan de ver huurder dus eenigszins schuldig was, bleek maar 40 K.M. per uur te zijn, terwijl verder ook onbekendheid met den weg een groote rol gespeeld had Bovendien moest verdach te nog de aangerichte schade betalen, rede nen waarom pleiter op een clemente straf aandrong. De kantonrechter, die eenigszins verbaasd ophoorde, toen de juffrouw, die het auto tochtje medegemaakt had, dapper beweerde, dat ze best weer met den automobilist mee zou durven, veroordeelde hierop lot 40 sub sidiair 10 dagen. Haar stem niet uitgebracht Een inwoonster van Maarsbergen had bij de Provinciale verkiezingen haar stem niet uitgebracht. Zij ging van het standpunt uit, dat God's woord haar dit verbood, gemoeds bezwaren dus, waarvan echter het proces verbaal geen melding maakte. Daarin werd alleen gesproken van het feit, dat zij haar man had gehoorzaamd. Hoe het ook zij, haar stem had zij niet uitgebracht. Trou wens, in Leusden, Woudenberg en Maarn, waar zij vroeger woonde, had zij ook nooit gestemd en dat was altijd goedgevonden, want ze had er nooit iets van gehoord. In Maarsbergen had zij geen bezoek gehad van den burgemeester, zooals dat in haar vroe gere woonplaatsen wel gebeurde. Het O. M. eischte 1 subsidiair 1 dag, waarop de kantonrechter de minimale straf van ƒ0.50 subsidiair 1 dag oplegde. Gisteravond zijn in verband met de plan nen tot reorganisatie van sportterrein „Birkhoven", de vertegenwoordigers van Quick, H.V.C. en de A.M.H.C. bijeengeko men, waarbij hun door den directeur van Openbare Werken de voorloopige plannen voorgelegd zijn. Onder meer wordt hierin beoogd de bouw van een tweetal tribunes en het aanleggen van eenige voetbal-, hockey- en korfbal vel den. Den vertegenwoordigers werd verzocht om voor 1 Juli a.s. hun mecning over deze plannen, welke nog in een beginstadium zijn en waarvan de uitvoering nog wel eenigen tijd op zich zal laten wachten, mede te deelen en zoo noodig verschillende verbeteringen of wijzigingen aan te geven, op dat zooveel mogelijk overeenstemming tusschen de betrokken vereenigingen ver kregen kan worden. GARNIZOEN Ingevolge ministerieele beschikking zul len met ingang van 1 Juli 1935 wederom in actieven dienst worden hersteld de op nonactivite.it gestelde officieren van het wapen der Infanterie: de eerste luitenant K. J. H. Poll bij het 16 R.I., de tweede lui tenant E. J. C. van Hootegem bij het 18 R.I., de tweede luitenant J. H. Heimcl bij het 21 R.I AMERSFOORTSCHE RADIOCENTRALE Morgen geeft de Amersfoortsche Radio- Centrale, naast de programma's der beide Hollandsche zenders, die der volgende bui- tenlandsche zendstations door: 11.05—12.20 Droitwich. 12.20— 1.20 Brussel Vlaamscb. 1.20-» 4.20 Droitwich. 4.20— 6.20 Keulen. 6.208.30 Weenen. 8.30 —9.50 Droitwich. 9.550—12.20 Brussel Fransch. AMERSFOORTSCH KUNSTENAARS- GILDE Morgenmiddag zal op de voorjaarsten toonstelling in de „Poth" een rondgang plaats hebben onder leiding van den kunst schilder J. Bezaan te Putten. A.G.V. „EXCELSIOR" Op de 1.1. gehouden algemeene vergade ring oer A.G.V. Excelsior werd dr van Rii O'id Jirecteur der R.H.RS. alhier, benoemd ais eere-lid van Exce'sior. Dr. van Rij heeft thans dit eerelidmaat- schap aanvaard. tot haar beschikking. U belt nooit tevergeefs. De Ondernemer: G. LENSINK. HOOGEWEG 49. Er zal een mooie route door het Gooi worden ge» reden Omtrent den Zaterdagmiddag 1 Juni a.s. te houden autotocht voor Amersfoortsche Ouden van Dagen kunnen wij nog het vol gende mededeelcn: De automobilisten worden om 1 uur op het Borneoplein, Kapelweg en Pieter Both- laan verwacht, waarna de oudjes uit de gestichten worden afgehaald op do wijze zooals in de ingesloten regeling staat ver meld. Om 2 uur neemt de. tocht een aanvang en begint met den gebruikelijken rondgang door de stad. Vanaf Plantsoen-West nabij het hoofdbureau van politie gaat de route door de Utrechtschestraat, Varkensmarkt, waar de feestvreugde der oudjes zal worden verhoogd door de muziek, gegeven door het vrijwillig muziekkorps van het le regiment huzaren. Vervolgens door de Langcstraat, Kamperbinnenpoori, Zuidsingel, wederom Varkensmarkt, Arnhemschestraat, Lange Bergstraat, Vlasakkcrweg, Stationsstraat, Stationsplein, B. W.-laan naar Birkho\en. De route voert ons langs de prachtige buitenplaats „De Hooge Vuurschc", cloor Hilversum, waar het nieuwe stadhuis aan den buitenkant zal worden bezichtigd, waar bij het college van B en W. te Hilversum zoo vriendelijk is geweest toestemming te verleencn dat speciaal voor de Amersfoort sche Ouden van Dagen de fonlijnen in wer king zullen zijn. Daarna gaat de route over het nieuwe viaduct te Hilversum en door Laren, Blaricum, Huizen, om na een prach- tigen weg door 't Gooi waar te genieten valt van zeer mooie boschperceelen en hei develden de Legerplaats te Laren te be reiken. Dan is bijna de pleisterplaats voor dezen dag bereikt, want aan den hoofdweg ligt het voor velen reeds bekende hotel „De Wit te Bergen", waar de rust zal worden geno ten onder het genot van een geurig kopje koffie of thee. Nijvere handen zullen inmid dels, zooals gebruikelijk, voor de goede ont vangst hebben zorg gedragen, zoodat de oud jes den tijd niet alleen zullen benutten met koffiedrinken cn het genieten der versnape ringen, doch er zal voldoende tijd overblij ven om de vriendschapsbanden onder el kaar wederom te vernieuwen. Na afloop zullen de oudjes heel goed hun aulonummer moeten hebben onthouden, want zij zullen teneinde tijd te winnen ieder hun eigen auto hebben op te zoeken. Er zullen evenwel ruim voldoende helpers aanwezig zijn om de behulpzame hand en aanwijzingen te geven. Wanneer het weer nu nog meewerkt, het geen tot nu toe altijd is geschied, dan zal do zevende autotocht zeer zeker wel weer een succes worden. Ingekomen giften De volgende giften zijn nog voor dit sym pathieke doel binnengekomen: N.N. 2.50 H. v. V. 1.— N.N. 1.— Heer A. 2.50 Mevr. Jhr. H.A.S.P. 2.50 R.V, 3.- Vorige verantwoording 49.50 Totaal 62.00 Giften worden gaarne aan ons bureau in ontvangst genomen: ons gironummer is: 47910 Er zijn nog minstens 35 auto's noodig. Automobilisten worden verzocht zich op te geven aan een der in de circulaire genoemde adressen of bij de redactie van het Amers- foortsch Dagblad, Tel. 513. Zijn causerie in Rotterdam heeft honderden vermaakt; de pers» beoordeelingen getuigen ervan Er zullen weinig menschen in Nederland zijn, die in Holland een zoo groote popu lariteit genieten als de bekende radio-repor ter Han Hollander, de man van de opwin dende radio-verslagen over de inlerlanden- wedstrijden en van de niet minder interes sante verslagen van de zcsdaagsche. Hollander, men kent hem uit de radio- gidsen, men kent zijn stem, men kent zijn enthousiasme. Maar, velen hebben het verj langen hem eens te zien spreken en eens direct uit eigen mond te vernemen wat hij daar op de Marathontribune in het kleine A.V.R.O.-hokje beleeft. Hollander komt Woensdag a.s. op uitnoodiging van het Amersfoortsch Dagblad in Amicitia; hij heeft met do geestige vertellingen van zijn ervaringen van do laatste tien jaar in an dere steden, blijkens de persbeoordeelingen, zeer veel succes gehad. Wanneer de Nieu we Rofterdamsche Courant schrijft: „De aanwezigen, die zichtbaar genoten hadden, beloonden spreker met een gul en hartelijk applaus", wanneer men in Het Dagblad van Rotterdam leest, dat daar het. pu bliek met een daverend applaus den vlot ten spreker huldigde voor zijn aardige cau serie en wanneer de Schiedamsche Courant vertelt, dat in Rotterdam op één avond 800 menschen ziin teleurgesteld moeten worden, omdat zij geen plaats meer konden krijgen, dan kan men er bij voorbaat van verze kerd zijn, dat hetgeen Han Hollander gaat vertellen, zeker een gang naar Amicitia waard is. Betreffende den voorverkoop der kaarten geeft do elders in dit blad geplaatste ad vertentie nadere bijzonderheden. MUZIEK Moge de belangstelling zoo toe» nemen, dat wij deze conccr» ten in onze stad houden Alvorens wc overgaan tot het geven van een beschouwing over het eerste abonne mentsconcert in het Grand Théalre voor de leden van de pas opgerichte „Conccriver- ceniging" is een woord van warme hulde aan den initaticf-nemer, den heer L. S. Snoek, en daarnevens aan de comité-leden, die hem in het aanwerven van leden ter zijde hebben gestaan, zeer zeker op zijn plaats. Dank zij de krachtige propaganda, door den heer Snoek en zijn medewerkers gevoerd, hebben zich een voldoend aantal leden naar we vernemen meer dan vijf honderd voor de concerten-serie van het U.S.O, opgegeven. Niet alleen zijn de mu- ziek-minnende Amersfoorters hen daarvoor dank schuldig, doch tevens hebben zij prachtig werk verricht voor de verheffing van het Amersfoortsch muziekleven, lnder- raad gaat van het geven van dergelijke con certen een opvoedende kracht uit, die niet onderschat mag worden. Moge dit nieuwe instituut nog \ele jaren bestendigd blijven! Voor den aanvang van het concert ver welkomde de heer Snoek de aanwezigen. Hij betuigde zijn dankbaarheid aan de intecke- naars, waarvan het aantal groot genoeg was om de concerten mogelijk te maken. Doch.... er waren nog to veel plaatsen leeg. Gehéél voldaan was het comité nog niet. Hij sprak dus de hoop uit, dat zich nog meer leden zouden aanmelden. Hij gaf daarna hel woord aan den burgemeester, die zich bereid had verklaard een openingswoord tc spre ken. Graaf van Randwijck memoreerde in de eerste plaats de vele pogingen, gedurende een lange reeks van jaren door verschillen de ingezetenen ondernomen, om Amersfoort aan een waardigen schouwburg te helpen. Deze pogingen hadden tenslotte tot resul taat, dat de zaal van Amicilia aanzienlijk verbeterd werd, lot algemeene tevredenheid van het Amersfoortsch publiek. Doch d&t, waarin ettelijke comités niet geslaagd wa ren: het bouwen van een nieuwen, groote ren, inodem ingerichtén schouwburg, dat bracht de heer Jogchém geheel alleen lot stand. Ilij prijst daarom den heer Jogchem voor zijn prachtig initiatief. De burgemeester memoreerde voorts, dat in de laatste jaren vele Amersfoorters de gewoonte hadden aangenomen de concerten van het U. S. O. te Utrecht te bezoeken. Dit feit kon wel aanleiding geven tot de vraag: „Moet de Berg nu altijd naar Mohamed gaan? Kan Mohamed nu ook niet eens naar den, Berg komen?" Het comité heeft er ten slotte voor gezorgd, dat Mohamed naar den Berg is gekomen. Hij prijst vooral den heer Snoek voor het door hem genomen initiatief (luid applaus). Spreker eindigt met een woord van hulde aan het adres van den dirigent van Goud oever en overhandigt hem een krans als be wijs voor het feit, dat de komst van het U. S. O. te Amersfoort op hoogen prijs wordt gesteld. Het concert Hetgeen ons van dit concert het meest in teresseerde, dat was de vraag, hoe do ac- coustiek in onzen nieuwen schouwburg zou blijken te zijn. Laten we terstond zeggen, dat deze ons niet is meegevallen. Ten einde ons een goed oordeel to kunnen vormen zijn we gedurende hei concert telkens van plaats verwisseld en we zijn daarbij tot de volgende conclusie gekomen. Het beste is de accoustiek in het benedendeel van de zaal en wel speciaal in het voorste deel. Men on dervindt daar echter het bezwaar, dat hei geluid van het hout en het koper te ondui delijk hoorbaar is en dat enkele stemmen, zelfs onder de strijkers te veel vervagen. Zoo was de begeleidende triolen-figuur van de cellen in do derde herhaling van het aanvangs-motief van het eerste deel der Ar- lésienne-suite absoluut onhoorbaar. Aan dit bezwaar zou wellicht door amphilheaters- gewijze plaatsing der musici tegemoet kun nen worden gekomen. Onder het balcon komt de ensembleklank der stemmen het best tot zijn recht, doch het geluid klinkt er iets te dof. Op het. balcon voldoet de accoustiek ver reweg het minste. Zulks in tegenstelling met Amicitia, waar de klank juist op het balcon het meest bevredigend is. In het Grand Théatre is het geluid er weinig soe pel. De klank der verschillende stemmen vermeng^ er zich slecht. Het hout en het koper klinkt er te opdringerig. Vooral het geluid van het koper is er vaak onaange naam schril. Summa summarum gelooven we den be zoekers te mogen adviscercn hunne plaat sen zooveel mogelijk in het benedendeel van de zaal te kiezen cn als het kan in het mid den. Het concert werd geopend met de uitvoe ring van de syrnphonie in D van César Franck. Dit werk is tamelijk theatraal en is te vergelijken met de symphonieen van Tsjaikowskv, die het echter in pompeusheid van Franck's Oeuvre winnen. Doch, ondanks de soms wat goedkoope trucjes we den ken aan de talrijke, wat overdreven en niet steeds gemotiveerd schijnende sterke cli maxen cn aan de plotselinge sprongen in de geluidsterkte worden we toch ingepalmd door do stoere muzikaliteit en de uiterst knappe toonzetting, waarna het is geschre ven. Het orkest gaf van dit werk een waarlijk magistrale vertolking, die voor ons het hoog tepunt van den avond werd. Na de pauze werden de reeds zoo vaak gehoorde eerste Arlésienne-suite van Bizet en de drie deelen uit de „Damnation de Faust" van Berlioz uitgevoerd, paradenum mers, die het altijd weer doen. Ook gister avond hebben we er weer met genoegen naar geluisterd en er bij opgemerkt welk een voortreffelijk dirigent het U.S.O. in den Heer van Goudoever bezit. Speciaal ver melden we de uiterst puntige en geestige wijze, waarop hij de melodie van Mefisto- feles' serenade in de Menuet des Toilets ac centueerde. Na afloon dankte het publiek het orkest en zijn leider terecht door een lang aanhoudend applaus voor het' geschonken muzikaal genot, SCHWERZEL opent het seizoen met een op met medewerking van da aanvang 8 uur Bij ongustig weer in het paviljoen AMERSFOORT'S MANNENKOOR Concours Hemelvaartsdag Naar men ons mededeelt, zal Amers- foort's Mannenkoor op Hemelvaartsdag a.s. deelnemen aan het Nationaal Zangconcours te Deventer, alwaar gezongen zal worden in de Superieure afdeeling, dit is de hoog ste afcleeling, die bereikt kan worden. On getwijfeld een bijzondere gebeurtenis voor Amersfoort's Mannenkoor. Het verplichte koorwerk is „Gebed voor den Tempel" van Fred J. Roeske, de be kende dirigent van de Kon. Mannenzang- verccniging „Apollo" tc Amsterdam en te vens voorzitter van de jury te Deventer. Voor deze hoogste afdeeling is als eerste prijs een gouden medaille beschikbaar ge steld. Laten wij hopen, dat Amersfoort's Mannenkoor hiermede naar huis komt. AANHOUDING Te dezer stede is door de politie een per soon aangehouden, verdacht van diefstal te Amsterdam gepleegd. Men heeft hem naar Amsterdam overgebracht. heeft ruimte voorstalling van doet uw voordeel, vraagt nog heden prijs BURGERLIJKE STAND 23 Mei Geboren: Gerrit Pieter, z. van Marinus Gijsbertus Johannes Lambrechts cn Johan na Elisabotba Scheerder. Ondertrouwd: Hendrikus van der Helden en Jacoba Franeisca Wilhelmina Sophia van Kalleveen; Tjerk de Vries en Antonia van de Beek; Rei nier Kramer cn Theodóra Cornelia Johanna Smink; Ruthgerus Hen drikus van Westerlaak en Geertruida van Kranenburg; Geert Kroon cn Remke Femia Niesje Petten; Antonius Adrianus van Vul pen en Bercndina van Drie; Jan Johan van Altena cn Herminc Johanna Hofman; F.li- sabertus van Keulen en Alberta Geertruida Blanken. Overleden: Koraelis den Hollander, oud 59 jaar, echtgenoot van Maria Wilhelmina Pelle; Mijndert Pijpers, oud 68 jaar, echt genoot van Maria Margaretha Geijtonbeck. VOOR GRATIS REISBONS JULIANAPLEIN 4, l VOETBAL HERCULES—DE VOLEWIJCKERS WORDT OVERGESPEELD Ingevolge een protest van do Vole- wijekers is de wedstrijd, op Zon dag 19 Mei door Hercules met 50 gewonnen, ongeldig verklaard, daar de nieuwe spil, van Ewijk, beschouwd wordt als nog niet ge rechtigd om voor Hercules uit te komen. Deze wedstrijd zal dus moe ten worden overgespeeld. AMERSF. BOYS—VELOX De Amersf. Boys spelen Zondag a.s. op hun terrein aan de Gasthuislaan een vriend- schappclijken wedstrijd tegen den Utr. 2e klasser Velox. DE QUICK-VETERANEN NAAR DEN HAAG Returamatch tegen Sparta Bronbeek Op Hemelvaartsdag. wordt do return- match gespeeld tusschen Sparta Bronbeek en de Quick-veteranen. De wedstrijd vindt plaats te 's Gravenhagc, daar vele der Rot terdammers in de residentio woonachtig zijn. Bij Quick spelen ditmaal mede de heeren Bakker, Jos van Dijk, Rijk de Vries, Ramselaar, Galesloot, Blom, Smit, J. He- henkamp, Vos, de Jong en Jos. Hehen- kanip. Onze stadgenoot, de heer Willing, zal deze ontmoeting leiden. BERLIJN—BOEDAPEST 1—7 BERLIJN. 22 Mei (V.D.) In tegenwoor digheid van 10.000 toeschouwers vond heden in het Berliinsche Postsfadion do tiende stedenwedstriid RerlijnBoedapest plaats, evens de honderdste wedstriid van het Bei> liinsche elftal. De Honearen wonnen de match met 7—1 (ruststand 4—1). SOEST 29 Mei. „Huis ten Halve" te Soesterherg. Verkooping van 3 woonhuizen, n.l. Amersf. Straatweg 11 cn Banningslraat 46 en 48. 2 uur n.m. B A A R N 2S Mei. Hotel „Central" Verkooping villa aan de Nassaulaan 52. 11 uur v.m. Donderdagavond werden op do VVagc- ningsclie Wielerbaan wedstrijden gehouden waarbij voor het eerst wedsirijden werden gehouden achter motoren. Jammer dat do weersgesteldheid minder gunstig was. Het programma bevatte o.a. een manche met motorgangmaking over 15 K.M., 25 K.M. en 10 K.M. voor Piofs. De stayers Gcers, Bel gië; v. d. Wulp, Nederland en de kampioen 1934 Leddy hadden als gangmakers rosp. Andró Jar, Willy Diets cn J. N. Staal. Als wedstrijd no. 2 stond vermeld sprintwed strijd voor amateurs cn onafhankclijken. Vervolgens een Australische achtervolging over 25 K.M.; een koppelachtcrvolging niet aflossing 5 K.M.; verder een koppclwedsfriid voor amateurs cn onafhankclijken over 20 K.M. (100 baanronden'). Het programma be gon met oen wedstrijd met mo'organcrma- king voor Profs over 15 KM. of 75 haan ronden. Na 70 ronden komt de Belg Gcers een ronde achter, de uitslag van dezen wedstrijd is als volgt: 1. v. d. Wulp; 2. Leddy; 3. Geers (op één ronde). Tijd v. d. Wulp 17 min. 13% sec. De eerste rit voor de sprint wedstrijden over 3 haan ronden ging tusschen Verberk en Schoers. Na een felle race werd Sehcers eerste, tijd laatste 200 M. 14°/io sec. Voor do tweede rit kwamen aan de start Cooijmans en Kleine. In de laatste ronde schóót Cooij mans snel naar voren en eindigde als no. 1, tijd laatste 200 M. 14 sec. Vervolgens een Australische achtervol ging over 5 K.M. (max. 25 baanronden). Aan de startlijn verscheen Mijnhart, op do 50 M. lijn v. Laar, op de 100 M. lijn Brink en op do 150 M. lijn Pieper. Al spoedig valt Mijnhart af, gevolgd door Brink. De strijd ging nu tusschcn Pieper cn v. Laar. Na een felle kamp werd de uitslag van dezen wed strijd: 1. Pieper; 2. v. Laar; 3. Mijnhart; 4. Brink. Tijd 3 min. 31 sec. Do 2e manche van den wedstrijd met motorgangmaking voor Profs gaat over 25 K.M. of 125 ronden. Na 32 ronden passeert v. d. Wulp den Belg. Geers; terwijl na 53 ronden ook I.eddv een ronde weet uit te Joopcn op Geers. Na 63 ronden weet v. d. Wulp opnieuw een ron de te nemen op Geers. De strijd gaat tus schen Leddy en v. d. Wulp, om beurten gaan zij aan den kop. Na 94 ronden pas seert v. d. Wulp den kampioen '34 Leddy en blijft aan den kop gaan. Na 109 ronden neemt v. d. Wulp wederom een ronde op Geers. Er wordt, prachtig gereden. De uit slag werd als volgt: 1. v. d. Wulp; 2. Teddy* 3. Geers (op 3 ronden). Tijd 2S min. 3 sec. Pe koppelachtervolging met aflossing over max. 5 K.M. (25 baanronden) ging tusschen het koppel Hijnekanip—Scbieveen en liet koppel I losinans en Enk laar. Na 17 ronden wrerd het koppel Hijnekump—Schieveen in gehaald. Dc finale sprintwedstrijd om de le en 2c plaats tusschen Cooijmans en Schecrs was zeer spannend. Do nllslag ,werd: 1. Cooijmans, 2. Seheers. Tijd laatste 200 M. van Cooijmans 13% sec. De strijd om de 3e en 4e plaats tusschen Verberk en Kleine ging razend snel, in de laatste ron de ging Kleine met groote vaart voorbij Verberk. Uitslag 1. Kleine; 2. Verberk. Tijd laatste 200 M. 14% sec. Met het oog op den tijd werd de koppel- wedstrijd voor amateurs en onafhankelijken over 20 K.M. terne-gebracht tot 10 K.M. met 2 klassementen (50 haanronden). Aan den start verschenen 6 koppels. Na 15 ronden probeert het koppel Mijnhart Pieper een uitlooppoging, doch deze. mis lukt. Het eersto klassement werd gewon nen door: 1. Cooijmans—Verberk 5 p.; 2. Hosmans— Enklaar 3 p.; 3. BrinkKleine 2 p. 2o klassement 1. HosmansEnk laar 10 p.; 2. CooijmansVerberk 6 p.; 3. Brink Kleine 4 p. Totaal-uitslag koppelwedstrijd over 10 K.M.: 1. I-TosmansEnklaar 13 p. 2. Cooijmans—Verberk 11 p. 3. BrinkKleine 6 p. De einduitslag van den wedstrijd met moforgangmakers voor profs is: 1. v. d. Wulp, 9 pnt. 2. Leddy 6 pnt. 3. Geers (B;) 2 pnt. (in de laatste mancli uitgevallen wegens motorpech). HANDBAL EXCELSIOR—ATTILLA Het handbalteam van de A.G.V. „Excel sior" speelt Zondagmorgen op het A.B. v. L.O.-terrein aan den Leusderweg zijn der den wedstrijd voor dc competitie tegen At- tilla uit Utrecht. BILJARTEN WERELDKAMPIOENSCHAP LIBRE BORDEAUX, 23 Mei. Vandaag zijn de wedstrijden orn het wereldkampioenschap libre begonnen. De resultaten zijn: Ferms (Portugal) Bandart (België) Roth S weering. (Ned.) Albert (Frankrijk) Cotes Domingo (Spanje) But ion (Spanje) C.otes Beaudart Ferras S w e e r i n g JAPAN TER OLYMPIADE TOKIO. 22 Mei. (V.D.) Volgens een me- dedeeling van de Jenansche Amateurs Athletiekhond zullen 373 athleten worden uitgezonden naar de Olvmnische Snelen te Berliin. Verwacht wordt, dat de reiskosten, welke VA millioen ven zullen bedragen, zullen worden indekt door een regeerings- subsidin vnri 800 000 ven. ferwiil een bedrag van 350 000 ven door middel van een alge meene inschrijving zal worden bijeenge bracht. 5110 6 25.7 83.33 49 6 26 8.16 500 23 119 21.70 412 23 162 17.90 493 22 324 22.40 500 22 205 22.72 500 16 314 31.29 500 10 333 31.29 500 16 207 31.29 238 16 110 14.87 500 11 357 45.45 00 11 31 8.18

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 3