St. Emiiion J. A. Schoterman Zn. H-êóófd met JOH. SOTTING A Binnenland FEUILLETON 2e BLAD PAG. 2. VRIJDAG 24 MEI *935 Eendaagsche retours bij de Spoorwegen BINNEN VIER UREN NAAR MARSEILLE COMMUNIST UIT DE PARTIJ GEZET Arbeid voor jeugdige werkloozen SUPINATOR Langestraat 28 Tel. 59 „IVANS'' IER AARDE BESTELD Nooit versaagd in een moeilijk leven per flesch f 1.45 per anker f 58.— ENGELSCHE MIJNWERKERS TE AMSTERDAM H.IJ.S.M.-CREDÏET AAN WERKSPOOR Vragen van Kamerleden beantwoord EEN EERESCHULD HAAGSCHE SLAGERIJ Over bet geheele net tegen buurtverkeertarief Het licrt in het voornemen van de direr- He der Ned. Spoorwegen binnenkort over haar geheele net ééndaagsche retourkaar- ten in te voeren tegen de prijzen van het bestaande buurtverkeertarief hetwelk dan tegelijkertijd komt ie vervallen. Zooals be kend is bedragen deze retourkaarten 6.13 cent per K.M. voor de eerste. 4.G0 voor de tweede en 3.25 cent voor de 3e klasse, het geen tegenover den dubbelen enkelen-reis- priis een prijsvermindering oplevert van ongeveer 27.83 pet. voor afstanden tot 150 K.M.. terwijl tengevolge van de afdalende schaal waarop de cnkelc-reis-priizen boven dien afstand ziin berekend die verminde ring voor de grootere afstanden geleidelijk geringer wordt. De vereischtc wijzigingen in het reizigerstarief der Ned. Spoorwegen ziin door den Minister van Waterstaat goedge- keurd De eerste Fokker^Douglas naar Indie Zooals bekend, heeft de K.L.M. het voor nemen den dienst op de Amsterdam—Bata- vialijn binnenkort geheel met Fokker/Doug- lastoestellen uit te voeren en gistermorgen is de eerste Fokker/Douglas als Indiö-vlieg- tuig in gebruik genomen. Het is de PH-AKK „Koeiilang", die om 6-30 met den heer J. B. Scholte als gezagvoerder en C. M. Schrey als tweede besturder van Schiphol vertrok ken is en om 10.09 plaatselijken tijd, nog geon vier uur later, te Marseille landde, 085 k.m. van Amsterdam. Aan boord bevonden zich de heer Hans Martin, hoofd van den dienst Amsterdam Batavia, die de geheele reis meemaakt, en nog een tweede passagier voor Batavia en twee voor Rangoon. Verder komt te Gaza een passagier voor Bagdad aan boord en te Rangoon een voor Bangkok De lading bestaat uit 329 kg. briefpost, •43 kg. pakketpost en 47 k.g. vracht. WAARDELOOS WORDENDE FRANKEER ZEGELS Bij Kon. besluit is bepaald, dat de postze gels. briefkaarten, briefomslagen, postbla- den en kaarten tot mededeeling van adres wijziging behoorende tot de uitgifte van vóór 1924 met uitzondering van de her denkingspostzegel uitgegeven in 1013 en 1923, onderscheidenlijk ter herdenking van Nederlanri's herstelde onafhankelijkheid en hef regeeringsjuhileum alsmede de in 1924 ter gelegenheid van het 100-jarig be staan der Noord- en Zuid-Hollandsche Red- diugs Maatschappijen uitgegeven zegels en de bijzondere zegels uitgegeven in de jaren 19231930, op grond van het K. B. van S Dec. 1023, met ingang van 1 Jan. 1936 bui ten gebruik worden gesteld en voor de fran keering waardeloos worden. Voorts worden de bijzondere postzegels wolke op grond van het K. B. van 8 Dec. 1023 in de jaren 1931, '32, '33 en *34 zijn uil gegeven onderscheiden lijk op 1 Jan 1937, '38, '30 en '40 buiten ge bruik worden gesteld en voor de frankcering waardeloos worden. De heer Huizinga bedankt als lid van den Amsterdam* schen raad AMSTERDAM, 22 Mei. Bij het begin van de zitting werd door den heer Schal- ker een verklaring afgelegd waarin hij me dedeelde, dal de lieer Huisinga bedankt heeft als lid van de Comm. Partij Hol.and. De heer Huisinga bevestigde die mede deeling. Hij heeft die partij 10 jaar lang en trouw gediend. De dagelijksche leiding van de partij heeft echter geineend hem op zijde te moeten zetten omdat zij hem niet langer geschikt vond. Spr. heeft daarom ge meend als lid te moeten bedanken. Goedgekeurd werd hierna een voordracht tot onbewoonbaarverklaring van 82 wonin gen. Hierna kwam aan de orde om ten eer ste ten behoeve van het centraal comité voor jongere werkloozen en andere jeugd organisaties een gezamenlijk krediet be schikbaar te stellen van 66355 voor het doen uitvoeren van eenige werken door jeugdige werkloozen; ten tweede door het zelfde comité door het jeugdige werkloozen te laten vervaardigen toestellen enz. voor een speeltuin achter een scholcn-complex aan de Zeven Provinciënstraat. De kosten daarvan tot een bedrag van ten hoogste f 7300, welk bedrag zal worden verant woord op het toegestane crediet voor don bouw van bedoeld scholencomplex. Door den heer S c h a 1 k e r (C.P.) werd er tegen geprotesteerd dat deze werken to gen matige vergoeding worden uitgevoerd. Spr. was van oordeel dat voor deze werken de geldende loonen behooren te worden ge geven. In dien geest doet spr. oen voor stel. De heer De Ilartogh vond het begrip jeugdige werkloozen wol wat te ver doorge voerd. Mannen van 24 jarigen leeftijd zijn niet meer te beschouwen als zoodanig en behooren tot degenen die niet tegen 3 per week kunnen werken. Een aantal raadsleden voerden nog het woord ter verdediging van de voordracht, die bedoelt jeugdige arbeiders hun be kwaamheid in praktijk te brengen. In zijn verdediging van de voordracht stelde wethouder Baas op den voorgrond, dat bier geen sprake is van jeugdige werk loozen van 24 jaar. Maar men wenscht jonce m»nschen van dezen leeftijd niet uit te sluiten, maar in den regel zullen het jongelui zijn van IS a 19 jaar. Voorts stel de spr. de morcelc gevolgen van dit aan het werk zetten van jeugdige werkkrachten in het licht. Deze wegen in dit geval veel zwaarder dan de materleele uitkomsten. Er werden geen replieken gehouden. Het voorstel werd daarop aangenomen met 28 tegen 4 stemmen, nadat het voorst el-Schal ker was verworpen met 2-8 tegen 5 stemmen. De vergadering wordt Donderdag voort gezet. JONGETJE TE WATER GERAAKT EN VERDRONKEN AMSTERDAM, 23 Mei. Vanavond om streeks zes uur is in de Nieuwe Vaart in de nabijheid van het abattoir het 8-jarige zoontje van de familie Teuben uit de Pie- ter Nieuwlandstraat, omgeslagen met een cano en verdronken. Na ongeveer een uur dreggen is het lijkje door de politic opge haald. zonder pl|n Gratis teetcoMrile op bet Ma,-voet- splegelapparaal door gedipt, voetkundlja. Mr. Van Schevichaven is iemand geweest die velen heeft goed gedaan 's-GRAVENHAGE, 23 Moi. Onder ptrootc belangstelling is vanmiddag bet stoffelijk hulsel van mr. I. van Schevichaven,- den bekenden schrijver Ivans, op Oud-Eik-en- Duinen ten grave gedragen. Aanwezig waren o. m. prof. dr. M. van Haaften, dir. Holl. Soc. van Levensverz, als vice-voorzitter van de Ned. Ver. tot bevor dering van het IevensvcrzekGringwezen. oud-kolonel P. S. Groen.' J. A. de Bordes, dir. N.V. „Eersle Nedcrlandsche". G. J. W. Putman Cramer, namens den Onderne- mersraad voor Ned.-Indië, O. van Biessum, oud-leden Crisis In- en UitvoerburH. Bon- ger en P. Diamant, reso. rector en quaestor Amst. Stud. Corps. ir. W. Moddermann, jhr. Jan Feith, D. N. de Vringer namens het Alg. Verbond van Accountants, H. B. L. Braam. gep. kap. luit. ter zee. namens de Ver. van Insp. „Do Buitendienst", mr. E. Hijmans. J. Meihuizon, dr. Sthccman, dr. Vogelpoel, dr. van Hilten. G. van YVic- kevoort Cronimeling. sec. Verzekeringska mer, A. Aricns Kappers, voorzitter Ver. „Kinderhulp", dr. Beets. J. H. Elffers, hoofd van den buitendienst der Eerste Nedcr landsche, mr. B. A. Droogleever Fortuyn, mr. dr. Giibland Oosterhof f. mr. Varen kamp. ir. W. A. van der Meulen. mr. E. Straat en tal van anderen. Op het orgel werden in do rouwkapel ge speeld het Largo van Handel. „Est ist bestimmt" en „Wenn ich einmal soil scheiden". Vele bloemstukken dekten de baar. Allereerst voerde de heer A r i e 11 s Kap- pers het woord. Tl ij zoide. dat mr. Van Schevichaven het moeilijk heeft gehad in zijn leven, maar dat hij nooit bii de pak ken neerzat. Spr. memoreerde mr. Van Schevichaven's voorzitterschap van het hoofdbestuur der Vereeniging tot opvoe ding van halfverweesde, verwaarloosde of verlaten kinderen In het huisgezin, welke in 1912 zeer inoeiliike tijden heeft doorge maakt. maar die door mr. Van Schevicha ven tot nieuwen bloei is gebracht. Als zijn opvolger in het hoofdbestuur dankte spr. den overledene voor wat deze voor de ver eeniging heeft gedaan. De heer Ariens Kappers zeide verder, dat Tvans' detectiveromans zich onderscheiden door een groote distinctie en spannende momenten aan fiine gedachten paren. Dui zenden in den lande hebben zii uren be zorgd, waarin zii zorg of ziekte konden ver geten. Aldus is Ivans iemand geweest, die velen heeft goed gedaan. „Goede vriend Van Schevichaven, rust in vrede. Wij zul len je nimmer vergeten;", besloot de heer Ariens Kappers. De heer A. W. Bru 11 a voerde het woord namens de Uitgeversmaatschappij van den ontslapene te Utrecht en sprak woorden van dank voor hetgeen de heer van Sche vichaven ook aan persoonlijke gevoelens heeft geschonken. Vervolgens herdacht spreker den auteur v. Schevichaven als een talentvollen stvlist, die met ziin fijnen geest en tintelende voorstellingswijze wel een bijzonder eigen plaats heeft ingenomen in de rij der schrijvers van onzen tijd. Ziin lezers zijn te vinden onder alle rangen on zer samenleving. De plaats, die. hij achter laat, zal niet zijn aan te vullen. Vervolgens sprak de heer R. Schróder namens hot kapittel Gooi- en Eemland en de Loge „In Vrijheid Een" van de vrijmetse laren. die op de gebruikelijke wijze de drie witte rozen, als svmbolen van wijsheid, kracht en schoonheid op de baar legde. Oud-kol. Groen herdacht den ontsla pene als monsch en als talentvol schrijver. Prof. Van Haaften, sprekende als vice-voorzitter van de Vereeniging van Le vensverzekering, herdacht het vele, dat Van Schevichaven op dit gebied heeft tot stand gebracht, en in het bijzonder het geen hii gedaan heeft voor de toenmalige „Algemeene Soc. voor Levensverzekering en Lijfrente". in een lance reeks van jaren. Sedert zijn promotie (18681 heeft de thans ontslapene in het bedrijf, waarvan zijn vader toenmaals directeur was. zeer veel gedaan om deze maatschanpii tot bloei te brengen. In 1008 volgde hii ziin vader als directeur op. Zeker is het dat de groote Utr. straat 77 Wijnhandel Gevestigd 1878 Telefoon 145 oorlog zich heeft doen gevoelen op het be drijf van de Algemeene, die in 1021 onder de noodwet moest worden gesteld en ten slotte moest worden geliquideerd, waarbij mr. Van Schevichaven tot liquidateur werd benoemd. De voor hem zoo bittere kelk heeft hij manmoedig tot den bodem ge ledigd. Spr. herinnerde aan de hoeken op het ge bied van het levensverzekeringswezen, welke van de hand van mr. Van Schevic haven zijn verschenen, ziin proefschrift, zijn werk „Van I.even en Sterven" enz. en hij zeide overtuigd te zijn. dat deze werken voor de wetenschap hun hoogc waarde zul len behouden. Voorts spraken de heeren Hendrik Muller namens de Ver. ..Hou en Trouw", van oud-leerlingen der Handelsschool te Amsterdam, en H ij m a n s naniens de re dactie van het orgaan der Ned. Ver. v. h. Verzekeringswezen. Tenslotte trad nogmaals oud-kol. Groen naar voren, om aan de tragiek uiting te ge ven. dat iemand van wien zooveel lof kon worden getuigd, in de laatste iaren heeft moeten bedelen orn een betrekking te ver- kriigen. Nadat de baar grafwaarts was gedragen, dankte een familielid voor do belangstel ling. AMSTERDAM, 23 Mei. In den voormid- dag is in de haven alhier aangekomen het flottielje Engelscho mijnenvegers waarvan hel. bezoek eenigen tijd terug was aangekon digd. Het zijn de schepen Halcyon, Harrier, Hussard, Skipjack en Dunoon, die ligplaats hebben genomen bij de steiger van de Hol land Amerika lijn. Het flottielje blijft hier tot 30 Mei. Ter ontvangst van het Britscho bezoek waren hij de aankomst aanwezig do ondercommandant der marine, de garni zoenscommandant en do havenmeester. DE MOORD TE HOOFDDORP AMSTERDAM, 23 Mei. Het gerechtshof heeft liedon een in verlocutoir arrest gewe zen in de zaak tegen den 24-jarigen electro- technicus W. K., die zich te verantwoorden heeft gehad wegens doodslag op zijn p'eeg- vader, den 43-jarigen van Brussel te Hoofd dorp. Verd. zou hem in den nacht van 5 op 6 Sept. 1034 hebben gedood. De rechtbank to Haarlem heeft verdachte van liet hem ten laste gelegde vrijgespro ken. In hoogcr beroep requircerde de pro cureur-generaal mr. D. Rcij'ink een gevange nisstraf van 10 jaar. Vanriaag bepaalde het hof bij interlocutoir arrest dat het onder zoek ter terechtzitting niet volledig is ge weest. Er zullen op 12 Juni a.s. nog,worden gehoord de getuigen Jelsma, inspecteur van politie te Haarlemmermeer, Van Weel, Vee- neman, Deutekom cn de huisdokter van Vee- neman. „HOSPITAALKERKSCHIP" AMSTERDAM, 22 Mei. Naar wij ver nemen heeft H. K. H. Prinses Juliana het Beschormvrouwschap aanvaard van de Ne- derlandsche Vereeniging ten behoeve van Zeelieden van elke Nationaliteit „Hospitaal Kerkschip". KAPITALE BOERDERIJ AFGEBRAND HEERENVEEN. 22 Mei. Hedenmiddag is de kapitale boerderij van de wed. Tadema te Scharsterbrug tot den grond toe afge brand. Hoe het vuur is ontstaan, kon nog niet worden nagegaan. Niets is gered. De aanzienlijke schade wordt door verzekering gedekt De politie heeft een onderzoek inge steld. De Minister van Waterstaat zet de motieven tot de verstrek* king ervan uiteen Op vragen van de heeren van Poll en Suring I. Is het den minister bekend, dat, krach tens acte van credietopening en hypothoek- stclling van 30 December 1933, voor notaris L. G. van Roosendaal te Amsterdam verlo den, de N.V. Holianilsche IJzeren Spoorweg Maatschappij Ie Utrecht aan de te Amster dam gevestigde naarnloozo vennootschap: Werkspoor N.V. een crediet van drie mil- liocn gulden voor den tijd van vijf laren heeft verstrekt, welke som credieigeefsler op haar beurt van de Coöperatieve Vereeni ging „Centraal Beheer" G. A. te Amsterdam heeft geleend en dat Werkspoor N.V. daar- togenoxer een hypotheek op haar fabrieks gebouwen enz. te Zuilen heeft gegeven? 2. Heeft deze credietverstrekking op verzoek of althans onder goedkeuring dan wel met medeweten van de Regeoring plaats gevonden? 3. Zoo ja, wil de minister dan mededoe len, op welke gronden het verantwoord werd geacht, dat een met groote verliezen wer kend semi-overheidsbedrijf aan een even eens met verliezen werkende particuliere onderneming een crediet van drie millioen gulden verstrekte? heeft de minister van Waterstaat geant woord: 1. Deze vraag wordt bevestigend beant woord, onder opmerking, dat ook de onroe rende goederen te Amsterdam van de N.V. Werkspoor voor het krediet hypothecair verbonden zijn. zij het ook in rang na een op die goederen reeds rustende hypotheek, groot per resto 700.000. 2. Het Krediet word verstrekt op verzoek van de Regeering, nadat Werkspoor de tas- schcnkomst van de Nederlandsche Spoorwe gen had ingeroepen, daar de Rljksverzcke- ringshank obligaties of schuldbekentenissen van Werkspoor niet rechtstreeks als pand kan aannemen. 3. Verleening van hot krediet te bevor deren werd destijds verantwoord geacht ecnerzijds op grond van het belang, dal de Nederlandsche Spoorwegen geacht worden te hebben bij het voortbestaan der voortref felijk uiigeruste fabrieken van Werkspoor, anderzijds op grond van de overweging, dat-, gelet op de toenmalige balanspositie van Werkspoor en on de waarde van het onder pand de terreinen van Werkspoor te Amsterdam ter grootte van ongeveer 9 H.A. en die le Zuilen van ongeveer 29 H.A. het aan het krediet verbonden risico gering werd geacht. Drukkerij Vanr'Amerongen AMERSFOORT - VAN PERSIJNSTRAAT 23 V pEtEFOON 125 'OOK VOOR FAMILIEDRUKWERK HET AANGEWEZEN ADRES Weinig menschen hebben diepte genoeg om de waarheid te dragen en om hoar te spreken. naar het Engelsch van DOROTHEA GERARD 44 Madame Zielinska scheen niets bijzonders te merken. Haar was Krysztof alleen een secretaris en raadgever, maar we! was ik nieuwsgierig naar de houding van Krysz- tors moeder. Het duurde ecliter niet lang of deze nieuwsgierigheid werd bevredigd. „Vertol mij eens even. miss Middleton", zei madame Malewicz tegen mij op een dag, dat zij haar zoon naar Ludnlki had vergezeld en dat wij een oogenblik alleen waren. „Houdt u het er voor, dat Krysziof kans heeft?" ^Zou het u verblijden, als ik „ja" zei?" „Wel. natuurlijk. Hij is toch mijn eeni gen jongen!" „En heeft u er niets tegen, om uw eenigen jongen getrouwd te zien met de dochter van een valschen speler, en die hem bo vendien niets mee ten huwelijk zou bren gen?" „Ja, maar kijk eens. zij heeft niet valsch gespeeld, maar haar vader. En hoe kunnen wij nu een van allen precies zeggen wat de moree'e waarde van onze voorouders was. of dat wij ook niet onder zulk een verleiding bezweken zouden zijn? Zij is in ieder geval onschuldig en waarom zou zij dan gestraft worden? En wat het geld be treft: Krysztof verzekert mij, dat er nog over zal zijn om kalm van te leven. Ik be grijp nooit iets van geldzaken, maar hij heeft zoo n helder hoofd en, als de jongelui cr nu niet tegen op zien oni heel eenvou dig te leven, waarom zuu ik uit dan doen? Ik heb maar zoo weinig behoeften en ben zoo licht tevreden. (Dit was een idéé fixe \an de oude dame!). Bovendien, Krysztof denkt, dat het beter zal zijn om het goed te verkoopen en ergens te gaan wonen, waar niemand de geschiedenis kent. Hij spreekt van Abbazzia of Como en ik heb er altijd naar verlangd het Zuiden te zien". Haar zwarte oogen straalden als die van een jong meisje en door den gelukkigen glimlach, die deze laatste mededeeling ver gezelde, vertoonden zich haar regelmatige maar, helaas, door het rooken zeer vergeelde tanden. O, zalige onverantwoordelijkheid! Van haar kant viel dus zeker geen tegenstand te duchten. Als ik een terugblik werp op dien tijd, kan ik mij niet geregeld meer de volgorde van de feiten voor den geest halen. Enkele heelden rijzen echter met bijzondere duide lijkheid voor mij op. Den achtergrond van deze voorstellingen vormen altijd of de witte zuilen van de veranda of de dicht begroeide gedeelten van het park, want w\j leidden nagenoeg het leven van een gevan gene. daar Jadwiga er niet toe te bewegen was haar eigen gc'üed f® verlaten. Wat zij nu nog van do buiten ereld te zien kreeg, was door het ruime uitzicht, dat zij genoot, als wij op de bovenverdieping van hot oude zomerhuisje zaten, vanwaar, tusschen de kruinen van de hoornen, de horizon werd waargenomen vanuit dit met kamperfoelie overgroeide gedeelte zag zij de wuivende geelgouden vlakte, die één groot korenveld was. Niet lang duurde het nu meer of do oogst was in vollen gang Op een ochtend zag ik vanaf onzen uitkijktoren, dat de vlakte niet langer goudgeel, maar vaalgrijs was cn te- gelijkertiid hoorden wij gezang naderen van de dorpssttraat „De oogstkrans! De oogstkrans'!' riep Anulka en klapte in de handen van vreugde „Ze brengen ons den oogstkrans! O, Je.U- wiga, kom toch gauw mee!" „Ik ga niet", zei Jadwiga onverschillig. Ik wist. dat het de gewoonte was in Po len dat degenen, die op het veld gewerkt hadden, op den laatsten dag van den oogs' in optocht naar het huis trokken, terwij.» én van de meisjes getooid was met een krans van korenaren, die dan neergelegd werd aan de vooten van den heer of de vrouw des huizes Daar ik benieuwd was om die sehilderachtige plechtigheid bij <e wonen, volgde ik Anulka, die vlug naar huis liep. Een sterke geur van knoflook was het eer ste. dat ik gewaar werd van de zangers, die op de veranda geschaard -'onden. De kleu rige hoofddrachten van vrouwen kwa men helrood en geel uit tegen de witte zui len en hun tanden Rikkerden, terwijl zij zeer luid het oogstlied zongen. Er prijkte een ko'ossa'e krans op het hoofd van een knap, door de zon gehrulrd meisje, en ook stond madame Zielinska daar, in het volie licht, haar onderhoorigen minzaam toela chend. die haar aans4aa"den of zij uit den dood herrezen was cn dit was geen won der. daar zo haar in geen elf jaren gezien hadden. De weinig samenhangende coupletten van het ultra eenvoudige oogstlied laat ik hie; volgen: „We hebben een trotsche mepsteres, Zij vertoont zich in de deur, Haar sleutels ramme'en ir haar hand. Zij dankt God, dat het koren binnen is. Onze moester komt niet: Hij is naar Lwów. Hij neemt koren mee, Hij brengt geld weer. Meester, verkoop uw grijze koe; Meester, verkoop uw bruine koe; Meester, verkoop uw zwarte koe; En koopt ons wédki. Witte veeren heeft onze haan, Maar zwart zijn Meesters oogen; Hij woont te midden van het koren, En het koren buigt zich naar hem. Het koren buigt voor hem, Hot koren ligt ann zijn voeten; Hij strekt de hand uit En het koren komt tot hem. Onze meester heeft een gouden huis, Mot een gouden deur En een gouden venster. Zijn maaiers staan om hem heen. Kieme, grijze kwartel, Wil je nog schui'en gaan? 't Koren hebben wij gemaaid: Daar kan je niet meer onder staan. De maan schijnt op ons pad: Onze krans ligt on ons hoofd; Wij zullen n'et verd -.alen. Noch verliezen onzen krans. Do weide heeft gesnroken En ze heeft tot ons gozogd. Dat de Meertor wédki heeft, Vele glazen op een rij. We brengen u het koren Van al uw velden. Moet gij weer zaaien En mogen wjj weer maaien!' Toen mijn ooren begonnen pijn te doen, trok ik mij zachtjes terug en tegelijkertijd trad Malewicx uit den groep taeschouwers te voorschijn. Hij zei maar heel weinig, terwijl nij naast mij liep. Even later kwam Anulka ons achterop, de krans van korenaren, dien ik zoo juist had gozien op het hoofd van het meisje, hing haar om den hals als een keten. Ze liep ons voorhij, tot waar Jadwiga alleen zat, en, terwijl ze zich uit den krans werkte, zette ze dien haar zuster op 't hoofd. „O, hij staat je zoo mooi!" rieo ze verrukt, „veel mooier dan Hania Wasylko!' Ongeduldig rukte Jadwiga zich de ver siering af: „Het is de laatste oogstkrans, dien ze ons zullen brengen", zei ze en bekeek 'm eens xx&ta nauwl enriger, terwijl hij op haar s'M'Oot lag. Zij zullen wel weer maaien, de stakkers, maar wij zullen niet zaaien Ze weten niet. dat wij hot volgend iaar om de zen tijd niet alleen onze grijze, onze h'iiine en onze zwarte koe zullen verkocht hebben, maar ook ons huis'" Toen keek zij ineens op naar Malewicz. (Wordt vervolgd). In prijs verlaagd zijn: Onze Borlinor thans 18 cl, per ons Visecchkaas thans 20 ct. per ona Slecds ver*-ch voorradig: Saksische Smeerworstjes (S p.) 20 ct. p. st, Huaqsche Leverv/orstjes U/2 P^ I5 cl- P- SL Brunswijk^- Smonrwo-s'jcs 15 ct. p. ons Alles eigen fabrikaat. Fa. E. J. VAN OMMEN, TsL 89. ARNH.STRAAT 11

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 4