Sport fa.!. R. N. Oosterveen NED. BRIDGE BOND RONDE VAN BELGIE De reinigingsdienst te Baarn HUURVERLAGING TE BAARN WEDSTRIJDEN OP DE AVUS-BAAN SPOORPERSONEEL EN DE AANPASSING WAT ETEN WIJ MORGEN? Langesiraat 42 - Tel. 77 GEDROOGDEZUIDVRUCHTEN RAAD VAN BAARN 3e BLAD PAG. 2. - AMERSFCORTSCH DAGBLAD D3NSDAG 28 MEI 1935 De eindstrijd om het kam» pioenschap Zaterdag en Zondag j.l. werd te Utrecht in de Sociëteit Tivoli de eindstrijd gespeeld van den kampioenswedstrijd tusschen teams van bij den Ned. Bridge-Bond aangesloten sociëteiten en bridge-clubs. Aan dezen wed strijd is In het afgeloopen seizoen deelgeno men door 41 teams; de eindstrijd werd ge streden tusschen de Continental Club te Am sterdam, de Bossche club te 's Bosch, de Nieuwe Rotterdamsche Sociëteit te Botter dam en de Groote _of Oranjc-Societeit te Zut- fen. Deze wedstrijdgroep stond onder leiding van de heeren kol. M. M. Eyssell, J. I. Schro der en A. L. T. J. Vogelsang. Het resultaat was, dat hot team van de Nieuwe Rotter damsche Sociëteit met 3 gewonnen wedstrij den kampioen werd, terwijl de Continental Club met 2 gewonnen wedstrijden den twee den, de Bossche club met 1 gewonnen wed strijd den derden en de Sociëteit te Zutfcn den vierden prijs won. Kolonel Eyssel reikte na afloop met een toepasselijk woord de verschillende prijzen uit, terwijl de bondsvoorzitter, de heer A. J. E. Lucardie daarna de commissie voor haar werkzaamheden bedankte en wees op het groote propagandistische karakter, dat der gelijke ontmoetingen hebben. Voor Amsterdam speelden de heeren mr. F. W. Goudsmit en J. Caland en de heeren B. Einhorn en L. Zeldenrust; voor 's Herto genbosch de heeren dr. de Jager en Swane en de heeren Wertzberger on dr. Diamant; voor Rotterdam de heeren mr. Frylitz en dr. Tels en de heeren mr. Polak en Cohen; voor Zutfen de heeren mr. Derksma en Ub- bens en dr. Hattink en mr. v. Woudenberg Hams tra. WIELRENNEN BRUSSEL, 27 Mei (V.D.). Heden is de. tweede étappe \an de Rondo van België ver reden, het traject LuikLuxemburg, een af stand van 262 K.M. De uitslag luidt: 1. Danneels S uur 11 minuten 3 secondpn; 2. Mersch (Luxemburg) zelfde tijd; 3. Struy- ven zelfde tijd; 4. Garnier 8 uur 11 minuten 17 seconden; 5. Keteleer 8 uur 11 minuten 32 sec.; 6. Lely 8 uur 15 min. 55 sec.; 7. Wau- ters, 8 uur 15 min. 5S sec.; 8. Braeckeveldt zelfde tijd; 9. Lowie 8 uur 16 min. 9 sec.; 10. Verlinden 8 uur 19 min. 57 sec.; 11. Neu- ville zelfde tijd; 12. Gurinckx zelfde tijd; 13 Moerenhout; 14 Christiaens; 15. Leopold; 16. K. Horemans; 17 van der Hagen en 18. van Puyvolde. Het algemeen klassement luidt thans: 1. Garnier 15 uur 2-8 min. 27 sec. 2. Keteleer 15 uur 34 min. 49 sec. 4. Danneels 15 uur 37 min. 3 sec. SELECTIEWEDSTRIJDEN OP DEN WEG HALFWEG, 27 Mei. Heden werd alhier een selectiewedstrijd op den weg gehouden voor amateurs in verband met de uitzen ding van Nederlandsche amateurs naar de a.s. Wereldkampioenschappen 1935 en Olym pische Spelen 1936. Het parcours was gelegen in den Haar lemmermeerpolder en ging over twee ron den met een totaal afstand van 106 K.M. Aan dezen wedstrijd werd deelgenomen 'door 52 renners. De uitslag luidt: 1. C. Msdik, Amsterdam, in 3 uur 4 min. 53 sec. 2. W. Staphorst, Haarlem. 3. P. Braas, Beverwijk. 4. G. Oomkes, Amsterdam. 5. P. Bakker, Amsterdam. 6. W. Ober, Amsterdam. 7. J. Jansen, Amsterdam. WATERPOLO DJJL EERSTE KLASSER? De voor Zondag door de polo-commissie vastgestelde wedstrijd S.V.H.—D.J.K., welke de beslissing zou brengen of D.J.K. al dan niet eerste klasser zou blijven is niet ge speeld geworden, aangezien van de zijde van S.V.H. aan den competiticleider mede gedeeld was dat zij den wedstrijd niet wenschte te spelen. Hoewel niet officieel werd D.J.K., dat volledig aan het station te Amsterdam aanwezig was. hiervan in kennis gesteld. Deze weigering van S.V.H. zou dus automatisch met zich mede bren gen, dat D.J.K. dit seizoen in de eerste klasse blijft spelen. De beslissing van dc polo-commissie hier omtrent is echter nog niet genomen en zal in de geheelc zwemwereld met belangstel ling tegemoet gezien worden. KORFBAL DE ZWALUWEN-SERIES S.K.V. wint den beker De finale van dc Zwaluwen bekerwed strijden, gisteren te Hilversum gehouden, ging tusschen de Utrechtsche ploegen S. K. iV. I en Samos 3. In de voorronden hadden beide clubs tweemaal gewonnen, waarbij als bijzonderheid nog valt to vermelden, dat bij den wedstrijd Zwaluwen 2—Samos 3 het nemen van strafworpen rnoest beslis sen en van de 44 worpen er slechts 1 in een doelpunt werd omgezet. De maker hicr- .van was J. Jongh. de Samos-praeses. De eindstrijd was zeer spannend, hij ein- Vligde in oen 2—1 overwinning voor dc jongste Utrechtsche club. zoodat S.K.V. den beker voor een jaar in haar bezit kreeg. SCHERMEN HET A.S. LANDENTOURNOOI TE BRUSSEL Aan het achtlandenlournooi te Brussel op 7 en 8 Juni op floret, degen cn sabel wordt, naar wij vernemen, deelgenomen door een équipe onderofficieren, bestaande uit de heeren J. J. Desta en J. Schriever (Utrecht), W. A. F. Kolen (Amersfoort) en I. B. Bur- gel (Den Haag). BAARN, 27 Mei. B. en W. dceïèn den Raad mede: Met betrekking lot ons voorstel tot w ijzi ging der begrooting voor het dienstjaar 1935, welke vérband houdt met een reorganisatie van den Reinigingsdienst, waartoe wij voor nemens zijn over le gaan, deelen wij U het volgende mede: Dc reorganisatie van den dienst zal om vatten een beperking van den straatveeg- dienst in dier \ocge, dat de straten in het dorp om den anderen dag worden geveegd en op de overige dagen de buitenwijken worden verzorgd. Het personeel bij dezen dienst kan daardoor met twee man worden verminderd, hetgeen een jaarlijksche be sparing op loonen zal opleveren van rond 3100 Voorts zal het ophalen van asch en huisvuil geschieden per auto in plaats van met paard cn wagen. Hierdoor zullen twee voerlieden kunnen worden ontslagen, opleve rende een jaarlijksche besparing op do loonen van rond 3200 Overigens wordt hierdoor bespaard: onderhoud van twee paar den ouderhoud van tuigen cn stalgerecdschap afschrijving 900 50 134 428 4 Hierop komen in minde ring de kosten van het hu ren van paarden met voer lieden voor het ledigen van rioolputten en het ophalen van slagersafval 1060,80, meerdere kosten van onder houd, benzine en olie der auto's 1400,totaal 2460 Blijft een jaarlijksche be sparing van rond 1824 1S24. Besparing op pensioenbij dragen per jaar 346.50 Totale besparing per jaar van rond 5270.— Door de toekenning van waqhtgelden kan deze besparing niet dadelijk ten volle wor den bereikt, terwijl bovendien twee auto's moeten worden verbouwd en in de auto- loods een bijschinrichting moet worden aan gebracht. Tegenover de kosten van een en ander ad 600 kan op den kapitaaldienst voor opbrengst der te verkoopen paarden <500 worden gesteld. Mitsdien zullen bij invoering van de ge- hecle regeling met 1 Juli a.s. de financieele resultaten zijn: 1935, meerdere uitgaven 515, 1936, besparing 73,— 1937, hesparing 1175,— Door het eindigen der wachtgelden zal ten slotte het totale bedrag der becijferde jaarlijksche besparing ad 5270,— bereikt worden. Behoudens eerdere eindiging van wacht gelden wegen* herplaatsing, pensionnecring of andere redenen zal dit het geval zijn na tien jaren. De Commissie van Publieke Werken, zoo mede de Bezuinigingseommissie zijn over de voorgenomen reorganisatie gehoord. BAARN. Door B. en W. wordt aan den Raad voorgesteld de huren der woningwet woningen „Ons Belang" en „St. Joseph" met gemiddeld f 1.— ucr week per woning te verlagen. Voor de 103 woningen van deze bouwverteriigingen zai dit een grootere uit gave van f 5356.por jaar vorderen. Hei Rijk verklaarde zich in principe be reid een gedeelte van dit bedrag voor zijn rekening te nemen; een beslissing over het juiste bedrag dat door het Riik vergoedt zal worden, kan pas genomen worden wan neer de behoeften van andere gemeenten bekend zijn. B. en W. achten het niet ge- wenscht gezien het groot aantal leeg staande woningen te wachten met huur- verlaging, totdat de beslissing van het Rijk bekend is, omdat de schade door leegstaan, geheel ten laste der gemeente komt. Heeft dc voorgestelde huiirvërlaging een vlottere verhuring tengevolge, dan worden de meer dere kosten dezer verlaging, zoo het rijk niet ten volle de gevraagde 4017.— mocht geven, gecompenseerd door de mindere schade door leegstaan. In verband daar mede stellen B. on W. den Raad voor be doelde huurverlaging goed te keuren. De twee-motorige Alfo Romeo op de Avusbaan te Berlijn met Nuvolari aan het stuur Fagioli met Mercedes winnaar 300.000 toeschouwers BERLIJN, 20. Mei. (V. D.) De Avus-auto- mobielrenncn werden vandaag door niet minder dan 300.000 toeschouwers bezocht, die van spannende wedstrijden getuige waren. Na twee voorwedstrijden weid dc finale gewonnen door Fagioli met Mercedes Benz voor Louis Chiron met Alfa Romeo en Varzi met Auto-Union. In de eerste race won Hans Stuck met Auto nion in 23 min. 33 sec. voor Fagioli in den tijd van 24 min. 17 sec. en Dreyfus met 26 min. 58 sec. Vierde was Gever in 27 min. 5 sec. Dc gemiddelde uursnelheid van Stuck bedroeg 249 K.M. Deze vier renners plaatsten zich daar mede voor den eindstrijd. Niet geklasseerd werden Farina met Maserati en Nuvolari met Alfa Romeo. Siena staakte in de eerste ronde den strijd, voorts reden Roscmever wegens bandenpech in de vierde ronde, Zehender in dc 5e en de Engelschman Froy in ue 4e ronde deze race niet uit. Stuck leidde van den aanvang af. In de, tweede race namen Varzi. Carrac- ciola, Leiningen en von Brauchitsch de lei ding. In dc tweede ronde staakte Balcstre- ro met Maserati den strijd. Tn dc derde ronde moest ook Prins zu Leiningen den strijd staken. Carracciola had in tusschen den kop genomen en vergrootte steeds meer zijn voorsprong, zoodat hij won met Varzi, Brauchitsch en Chiron resp. op de 2e, 3e en 4e plaats, liet resultaat der tweede race was: 1. Carracciola met Mercedes Benz 2-4 min. 27 sec. Gemiddelde uursnelheid 236,8 K.M. 2. Varzi met Auto Union 35 min. 41 sec. 3. Von Brauchitsch. 4. Chiron. Onder groote spanning werd vervolgens met de finale aangevangen. Er werd gestart in deze volgorde: lste rij Stuck en Carracciola: 2e rij Varzi en Fagioli; 3de rij Dreyfus en von Brau chitsch. 4e rij Geler en Chiron. Stuck begon in buitengewoon snel tempo en in deze volgorde ging de eerste ronde in: Stuck, Fagioli, Varzi. Carracciola. Brauchitsch. Chir'on, Gever en Dreyfus. Hans Stuck kreeg in de derde ronde ban denpech. Daardoor kwam Fagioli aan den kop voor Varzi en Caracciola. Stuck wisselde van wiel in 40 seconden, doch moest zich toen met de vierde plaats tevreden stellen. Geier gaf intusschen den strijd op. Fagioli lag inmiddels nog steeds aan den kop, terwijl orn de andere plaatsen fel gestreden werd. Varzi moest van wiel veranderen, terwijl Caracciola den strijd moest opgeven wegens schade aan de com pressor. In de 7e en 8ste ronde stopten Stuck en Varzi wederom en daardoor kwa men Fagioli cn Chiron alleen aan den kop. Varzi kwam op de derde plaats en deze situatie veranderde niet meer. Fagioli won met de gemiddelde uursnelheid van 238,5 K.M. Dc snelste ronde van den dag werd door Hans Stuck afgelegd met de gemid delde uursnelheid van 259 K.M. De einduitslag werd: 1. Luigi Fagioli met Mercedes Benz. tijd 49 min. 13,2 sec. Gemiddelde uursnelheid 238.5 K.M. 2. Louis Chiron met Alfa Romeo, tijd 50 min. 48,1 sec. Gemiddelde uursnelheid van 231 K.M. 3. Achille Varzi met Auto Union, tijd 51 min. 27.4 sec. Gemiddelde uursnelheid van 22S K.M. 4. Hans Stuck met Auto Union, tijd 51 min. 36,4 sec. 5. Von Brauchitsch met Mercedes Benz, tijd 53 min. 18,4 sec. 6. Dreyfus met Alfa Romeo, tijd 54 min. 24,4 sec. De wedstrijd werd gestaakt door Carrac ciola en Geier De resultaten voor de wedstrijden van de motorrijders waren: Motoren tot SOOccm. Afstand 98,6 K.M. 1. Sunqvist, Zwoden, met Husqvama, tijd 34 min. 29.2 sec. Gemiddelde uursnelheid 171,7 K.M. 2. Gall, Münchon, met B.M.W., tijd 34 min. 30.1 sec. Gemiddelde uursnelheid van 171.6 K M. 3. Ley Tschoppny met DKVV. 34 min. 32 sec. Gemiddelde uursnelheid van 171.4 K.M. 4. Bauhofcr met DKW, lijd 36 min. 29 sec. Motoren tot 250 ccm.: 1. Winkler. Chemnitz. DKW. tijd 25 min. 8.7 sec. Gemiddelde uursnelheid van 142,1 K.M. 2. Marshall met Rudgc 26 min. 24.4 sec. 3. Winkler, München, met DKW. 27 min. 27,2 sec. Motoren tot 350 ccm.; 1. Reichnow, Berlijn, met Rudge, tijd 2/4 min. 18 sec. Gemiddelde uursnelheid van 147 K.M. 2. Petruschka met Rudge_24 min. 39,1 sec. 3. Muller met Victoria. 35 min. 10.3 sec. Sombere woorden op de jaar* vergadering van'den Centr. Bond tc Utrecht I)c Centrale Bond van Spoor-, Tram-, A.T.O.- cn v. Gcnd en Loospersoneel verga derde dezer dr;'cn v*//vr: Aan de openings rede door den bondsvoorzitter, den heer C. Cramer, ontleenen wij het volgende: Het is thans voor de tiejidc rnaal dat wij in jaarvergadering bijeenkomen, nadat de Centrale Bond de plaats van den voormali- gen Neutralen Bond heeft ingenomen. Aanvankelijk was het ons voornemen deze tiende jaarvergadering samen te doen vallen met den officieelen datum waarop de Bond werd gesticht, n.l. den len Juli. Tot onze teleurstelling ontvingen wij ech ter de mededeeling dat aan ons verzoek niet kon worden voldaan. Onder deze omstandigheden heeft ons hoofdbestuur gemeend dc jaarvergadering niet naar 1 Juli te moeten verschuiven cn haar, zooals gebruikelijk, in dc maand Mei te moeten houden. Het gevolg van een en ander is, dat wij op 1 Juli a.s. een buitengewone bijeenkomst zullen moeten beleggen, welke uitsluitend het tienjarig bestaan van den Bond zal zijn gewijd. Nimmer te voren hebben wij een zoo moeilijk, maar tevens leerrijk jaar medege maakt als het jaar 1934 voor ons allen is geweest. Ten spijt van alle beweringen, dat afglij den naar een lager levensniveau een nood zakelijkheid is om een nieuw economisch stabilisatievlak te kunnen bereiken, waarop weer herleving van de volkswelvaart mo gelijk is, hebben wij ondanks drastische be zuinigingsmaatregelen tot heden nog niets anders kunnen conslateeren dan toeneming van do economische ontwrichting, inplaats van verademing, hoe gering dan ook. Dat hierdoor, evenals door het bestuurs- inzicht der Nederlandsche regcering vooral de positie der werknemers een factor is ge worden, waarop bij iedere zoogenaamde herstelpoging het oog is gericht, hebben ook wij in zeer sterke mate ondervonden. Hoewel wij reeds zeer waardevolle vee- ren hebben moeten laten, is er ook in het afgeloopen verecnigingsjaar weder een nieu we scherpe aanval gedaan op onze reeds zoo sterk gehavende loonpositie, en rnet succes. Zij, die meenden dat er eindelijk eenifce rust zou komen in het loon vraag stuk, zijn wel zeer bedrogen uitgekomen, want de maatregelen het vorice jaar geno men, hebben duidelijk doen blijken, dat het niet eens meer dc vraag is „wat kan" maar dat me-1, met terzijde stelling van alle rede lijkheid, i mvoudig zegt „het moet." Regeeringseischen Daarom is het zoo duidelijk dat, gege ven de reeds uiterst moeilijke omstandig heden waaronder wij genoodzaakt waren te leven, het personeel tot op den liuidigen dag nog niet heeft kunnen begrijpen, waar om het zoo verstandig was van de drie be kende organisaties, na afwijzing van de 3 loonsverlaging, gevraagd door de di rectie der N.S., de door den minister ge- eischte 5 te aanvaarden. Veel zullen wij hiervan bij den aanvang van onze jaarvergadering niet zeggen, maar hierop vestigen wij reeds thans de aan dacht, dat het onze vaste overtuiging is, dat wanneer ook de anderen het standpunt van den B.A.N.S. en onzen Bond zouden hebben gedeeld, wij niet zoo'n sterke en be- tcekeiiisvolle inkomstenvermindering zou den hebben ondergaan als nu het geval is. Hiervoor behoeft men slechts na te gaan wat er van de regeeringsplannen omtrent herclassificatie is overgebleven. Door een behoorlijk, praetisch eensgezind verzet in do overleg-instanties, bleef van de regeerings- voorstellen slechts 12over. En wij in casseerden door het capituleeren van drie organisaties voor den regeeringseisch de volle 100 van wat ge\raagd werd. Hoe wel wij naar onze eerlijke overtuiging als vakverceniging het beste voor het personeel hebben gewild en door breede uiteenzctling, die op geen enkel onderdeel aanvechtbaar was, daarvan ook bliik hebben gegeven, wisi men vooral van de zijde der N.V. niets beters te doen dan ons op weinig nette wijze le bestrijden. Wij beklagen ons hierover geenszins, want wij weten van welke wapenen men zich in dat kamp bedient wanneer wij bet wagen het met de heeren niet eens te zijn. Maar de wijze waarop men tegen ons opereerde was allesbehalve fijn. Het tramwegpersoneel Zijn de toestanden voor het Spoorwegper soneel, riiet alleen door loon-, maar ook door tal van andere maatregelen niet roos kleurig, bij de tramwegen is er evenmin aanleiding om erg optimistisch te zijn, hoe wel 193-4 niet heel veel schokkends deed beleven. Het eonige dat van genoegzaam bel8ng mocht hcetcn, was dc stichting van de B.B.A. in N.-Brabant cn de voorberei ding van een R.D.V. voor dat personeel, dat in het begin van dit jaar, o.m. met onze medewerking tot stand kwam. Ten aanzien van A.T.O./v. G. L.-hcdrijf, leverde 1934 ook al de noodige moeilijkheden op. Naast een loonsverlaging, zagen wij daar vele ont- slaggevallen wegens ongcschiUihcid en overcompleet aan personeel, die ons noop ten zeer dikwijls met dc bedrijfsleiding te conferecren. Voorts werden daar do om* standigheden waaronder moest worden dienst gedaan zeer veel moeilijker, omdat de inkrimping van personeel e.d. lot grooto intensiviteit noopte en veelvuldig o\cr- schrijding van diensturen tengevolee had. Alles wat maar mogelijk was werd door ons gedaan, wij bereikten echter niet altijd het gewcnschte resultaat. Ook voor dit personeel is er nog veel dat onze hand te doen vindt. Ofschoon zulks niet tot dit verslag behoort, mccncn wij toch even melding te moeten maken van het feit, dat het A.T.O./v. G. cn L.-pcrsoneel andermaal in een loonsvcrlagingskwcstic is gewikkeld, doch dat het door ons opt reilen is gelukt do aangekondigde 4 tot 2 to doen terugbrengen. Hoe harder de strijd, hoe moeilijker de omstandigheden, hoe grooter de bereidheid moet zijn van allen om ieder het zijne er toe hij te dragen om de best mogelijke re sultaten tc verwerven. Laat in dit uiterst moeilijke cn zorgenvol tijdsgewricht, de vakorganisatie minstens een krachtige rem blijven tegen alle aan slagen op onze bestaansvoorwaarden, ver sterkt haar dus zooveel mogelijk, want zonder haar zonden wij nu aan de haaien ziin overgeleverd. Nieuwe afdeelingen Het verecnigingsjaar 1934 bracht ons le dental niet vooruit. De inkrimping van personeel in alle bedrijven waar wij leden hebben is daarvan de hoofdoorzaak. De ach teruitgang is echter matig. Toch hebben wij de overtuiging dat wij bij een wat steviger aanpakken zelfs nog winst zouden hebben kunnen boeken. Er is over het algemeen aardig goed gewerkt, maar lang niet overal. Wij zullen jeen namen van afdeelingen noemen, noch van die waar het goed ging, noch van die waar de propaganda te wen- schen overliet. Maar laat ons in ieder ge val afspreken er voor te zorgen dat 1935 weer winst moet brengen. Ons aantal afdee lingen is inmiddels weder met twee ver meerderd, n.l. te Geldermalsen cn Zwart sluis. Onze- betrekkingen mot de C.N.O.P. en N.V.C. waren zooals gewoonlijk zeer'goéd, terwijl voor wat de vakorganisaties betreft slechts met betrekking tot den B.A.N.S. van behoorlijke verhoudingen kon worden ge sproken. Zonder ons schuldig tc willen maken aan profetiën mogen wij met elkander toch wel vaststellen dat er nog geen teekenen zijn die cr op wijzen, dat de conjunctuurstormen voorhij zijn. Wij kunnen als vakverceniging nog lang niet zeggen „Attentiesein neer". Nog steeds moeien wij rekening houden met plotseling opstekende nieuwe stormvlagen. Houdt uw organisaticschip dus mede zee waardig, geen onzer mag zijn post verlaten, want steun, krachtigen steun kan plotseling nboitig zijn. Welke de moeilijkheden ook mogen zijn, waarvoor wij geplaatst worden, met eerlijke overtuiging en vastberadenheid opgetreden voor onze belangen dat is en blijft onze taak en plicht. Hierdoor zullen wij onzen Bond naar binnen, zoowel als naar buiten sterker maken. VOOR DE KOFFIETAFEL Tomaten met rijstvulling. Bereiding: 9 tomaten, 2Va d.L. water, 150 gr. rijst, zeer fijn gehakte uit, 50 gr. boler- zout en peper. Snijd van 6 tomaten het kopje af en lepel het vruchtvlcesch er uit. Breng dit vruent- vleesch met de 3 gekneusde overige tomaten, het water cn wat zout aan de kook, en wrijf ze daarna door een zeef. Breng deze moes met een paar bouillonblokjes goed op smaak Kook do rijst met 3 maal zooveel water en wat zout. Fruit de gehakte uit in de boter goudgeel. Roer door de gaar gekookte rijst V* van de tomatensaus en de gefruite ui. Vul de tomaten met dit rijstmengsel. Doe de tomaten in een pan, giet er de rest van de saus over en laat de tomaten pl.m. 30 minuten gaar stoven. Dien ze op, bestrooid met wat gehakte pe terselie. VOOR DE MIDDAGTAFEL I^amscoteletten Aardappelpurée Uiensaus Sla Caramelvla. peren, abrikozen, pruimedanten, appelen tutti frutti enz. enz. BAARN. De Gemeenteraad is in verga dering bijeengeroepen op Vrijdag 31 Mei a.s. des avonds 7.30 uur. Grand Theatre. Vertooning van de films „It happened one night." Voorstellingen Zondags 2 uur, 4.30 en 8 uur n.m. Overige avonden 8 uur. Woensdag en Zaterdag matinée 2.30 uur n.m. City Theater. Vertooning van de film „Mein Madel ist eine Verkauferin." 2S tot cn met 30 Mei. Voorstellingen Zaterdag en Woensdag 2.30 en 8.95 uur. 's Zondags om 1.45. 4.00. 615 en 8.30 unc n.m. Overige dagen S.05 n.m. Museum Fléhite, Westsingcl. (Uitgezon derd des Zondags). Theosofische Bibliotheek. Gebouw rhqos. Vereeniging, Regentcsselaan. lederen dag van 6—8 uur. Openbare Leeszaal met Jeugdleeszaal en Bibliotheek, Muurhuizen 9. R.-K. Leeszaal, Nieuwstraat 2-L 1S Mei—1 Juni. Gebouw „Armen de Poth.H Amersf. Kunstenaarsgilde. Tentoonstelling van Amersf. onderwerpen uit het werk der leden. Dagolijks geopend van 1017 uur n.nv 26 1/m. 28 Mei. Amicitia. Ver toon ing van de film: „In Wien liab ich einmal ein Madel geliebt." 28 Mei. Muziektent Plantsoen-Zuid. Uit voering door de Chr. muziekvereen. „Ho sanna." 7.30 uur n.m. 29 Mei. Amicitia. Han Hollander spreekt over zijn ervaringen als spreker voor de radio voor de abonné's van het Amers- foortsch Dagblad. 8 uur n.m. 29 Mei. Berghotel. Ledenvergadering van de Calvinistische juristcnvereeniging. Refe raat van Dr. J. A. H. J. S. Bruins Slot, San werd over: „Staat en Partijwezen." 10.30 uur. 30 Mei. Kaatscluh „Frvslan." Door-elkaar- loten wedstrijd op het terrein van de Korf- balverecn. „Amersfoort" aan den Dorre- si ei nsrhen weg Bij de Gasthuislaan. 12 uur aanvang.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 6