Huisarbeid en onvolwaardigen HET ZEEMONSTER VAN NAGASAKI Eenige belangrijke prac-adviezen Een centrale noodig BIJ ZICHZELF LATEN INBREKEN Onze Postvliegers onderweg SCHAT-GLIJSPANTEN VOOR DE „NORMANDIE" DUITSCHE ARBEIDERS IN NEDERLAND Geen maatregelen te wachten ma 2e BLAD PAG. 3. AMERSFOORTSCH DAGBLAD DINSDAG 23 MEI 1935 Voor de jaarvergadering van de vcrccniging „Arbeid voor Onvolwaardigen" Onder dezen titel hebben de heeren M. Krijgsman, wethouder van sociale zaken te 's-Hertogenbosch en C. W. J. van Sieren- berg de Boer, hoofdinspecteur van den ar beid te 's-Gravenhage, voor de op 1 Juni £ls. te Arnhem te houden jaarvergadering der vereeniging „Arbeid voor Onvolwaardi gen" (A.V.O.) inleidingen geschreven. De heer Krijgsman betoogt, dat in den tijd, die nog zal vcrloopen, voordat de on volwaardigen de voor hen geëigende ar beidsplaats in het bedrijfsleven hebben in genomen, alle krachten moeten worden in gespannen om den onvolwaardigen arbeids krachten de vreugde van den arbeid te ver schaffen en een redelijk, zij het schamel bestaan te geven. De volwaardigen, zelfs de volwaardige werkloozen, zullen deze extra actie voor de onvolwaardigen niet euvel mogen duiden, omdat het gemis van de vreugde van den arbeid dezen veel zwaarder treft en hun strijd om het bestaan nog oneindig moeilij ker in deze orde van zaken is dan van hun volwaardige broeders. Daaruit is de bijzon dere hulp gemotiveerd. Schrijver concludeert dus voor de nabije toekomst: a. oprichting van een of meerdere, zoo doelmatig en goedkoop mogelijk ingerichte huisarheidscentrales; b. medewerking van allen om de thans bestaande bepalingen van de wet op de re geling van den huisarbeid zoo goed moge lijk op de onvolwaardige huisarbeiders toe te passen; c. steun van het particulier initiatief, maar ook van de overheid (Staat, provin cies en gemeenten), waaronder ook finan- cieele, omdat en overheid en volk in Neder land nog veel hebben goed to maken ten aanzien van de onvolwaardigen; Voor een meer verwijderde toekomst: a, bevordering van corporaties uit de be drijven, waar dezelfde artikelen worden ver vaardigd en verhandeld, welke de onvol waardige huisarbeiders vervaardigen en welke door de arbeidscentrale(s) voor on volwaardigen worden verhandeld. Inpassing van de vertegenwoordigers van deze groep onvolwaardigen, op speciale voorwaarden, in die corporaties; b. regeling door deze corporaties in veror deningen, onder sanctie en goedkeuring van de burgerlijke overheid, van de wijze, waar op de arbeid, voor deze takken van nijver heid zal worden verricht en de handel in deze artikelen zal worden geregeld. Dé heer van Sierenberg de Boer schrijft het volgende: Voor de onvolwaardigen staat de kwestio der huisarbeidswet wat anders dan voor de volwaardigen. In A.V.O.-kringen is het maar al te goed bekend, hoe moeilijk het is om onvolwaardigen aan werk te helpen, vooral hoe groot de moeilijkheden zijn, om een plaatsje voor hen', temidden van de va lide arbeiders, in fabrieken te bemachtigen. Op enkele uitzonderingen na zijn onvol waardigen aangewezen op speciale werk plaatsen en op huisarbeid. Het inkrimpen van dit laatste deel werk gelegenheid is dus niet in het belang der onvolwaardigen. Er is ook nog het volgen de groote verschil: voor den validen arbei der staat de materieele waarde van den ar beid op den voorgrond en de geestelijke waarde op het tweede plan, terwijl het voor den onvolwaardige juist andersom is. Met andere woorden voor den onvolwaardigen arbeider is de arbeid vooral broodwinning en zijn zijn arbeidsvoorwaarden van het grootste belang; voor den onvolwaardige is arbeid het middel bij uitnemendheid om hem den last, waaronder hij gebukt gaat, te doen vergeten (zoo hij zich daarvan bewust is althans); arbeidstherapie is voor vele on volwaardige arbeidskrachten onmisbaar en daarbij treden de arbeidsvoorwaarden op den achtergrond. Nog anders gezegd: het'verbeteren der ar beidsvoorwaarden met behulp van de huis arbeidswet is voor dc gewone huisarbeiders een groot voordeel, terwijl dat voor de on volwaardigen, die bij deze productiewijze werk vinden, veel minder bet eekenis heeften bovendien het groote nadeel, dat die onmis bare werkgelegenheid voor hen verloren gaat. De wet zou trouwens haar doel voorbij schieten, indien van de noodzakelijke be scherming van de gewone huisarbeiders de economisch nog zwakkere onvolwaardige huisarbeiders de dupe zouden worden. Het is de plicht van de A.V.O. dit te voorkomen en "net verheugt mij daartoe het middel te kunnen aangeven. Ik stel mij dat zoo voor. Dc A.V.O. stichtte ern huisarbeidscentrale, welke tot taak heeft onvolwaardigen, die niet in het ge wone bedrijfsleven zijn onder te brongen, te helpen met huisarbeid. Niet alleen dat daardoor de belemmeringen, welke de huis arbeidswet ongewild aan het A.V.O.-werK in den dag heeft gelegd, wegvallen, ik geloof dat daartoe het A.V.Ó.-vraagstuk iets dich ter bij zijn oplossing komt. Het groote beletsel om onvolwaardigen in beduidende mate in het gewone bedrijfsle ven in te schakelen, is dat zij zich zoo moei lijk of in het geheel niet aanpassen aan de tnnuuimitiniuiiMiiiuii GESTOOKTE CITROEN- GENEVER f 3.10 per Liter ▼an bijzonder fijnen geur cd smaak. omstandigheden in het bedrijf. Gesteld dat er spoedig weer volop werk in dc 'abrie ken was en wele industrieelen bereid waren zich het lot van eenige onvolwaardigen aan te trekken, dan nog zouden er veel overblij ven, die langs dezen weg niet te helpen zijn. Een aantal van hen zal thuishooren in bijzondere werkplaatsen en met het oprich ten daarvan zal de eindoplossing ?cn eind verder kunnen worden benaderd, liet groote bezwaar daarvan zal blijven dat men ver scheiden onvolwaardigen in één werkplaats moet concentreeren om dc kosten daarvan niet op een al te geringe productie te laten drukken, opdat de exploitatie niet geheel on mogelijk worde. Er zullen echter vele onvolwaardigen om allerlei redenen met A.V.O.-werkplaatsen niet te helpen zijn en voor hen blijft huis arbeid als de eenige manier van arbeid verrichten over. De huisarbeidscentrale ko- me hen daarin tegemoet door hun grond stoffen te verschaffen, met een werkplaatsje en gereedschap te helpen en hun producten af te nemen. Behalve organisator van den huisarbeid wordt die huisarbeidscentrale vanzelf centrale voor den inkoop van grond stoffen en verkoop van afgewerkte pro ducten. Koopman voor de rechtbank Anderhalf jaar geëischt AMSTERDAM, 27 Mei. De politie van het bureau Overtoom arresteerde op 27 Ja- nuari een winkelier in manufacturen onder verdenking dat hij een inbraak in scène had gezet teneinde de verzekeringsponnin gen machtig te worden. In September van het vorige jaar werd er des avonds ingebroken in een manufactu renwinkel aan het Olympiaplein. De winke lier bemerkte dat bij zijn thuiskomst. Hevig geschrokken wendde hij zich tot de politie en vertelde daar van de verschrikkelijke dingen, die in zijn winkel hadden pl «hts gevonden Inderdaad bleek een belangrijke hoeveel heid winkelgoedcren to zijn verdwenen. De verzekeringssom ten bedrage van 3000.— werd uitbetaald, doch de politie had argwaan. Er werd nagegaan waar de winkelier zich dien avond had bevonden en in wiens gezelschap hij was geweest. Dat was iemand, die zeer verwonderd was ge weest toen de winkelier kwam opdagen bij hem, .zij gingen anders zelden of nooit met elkaar om. Het vermoeden rees, dat de bei de inbrekers hun instructies van den ver dachte hadden ontvangen. Deze inbrekers behoefden echter niet gearresteerd te wor den, ze zaten al hoog en droog voor een an der misdrijf in het Huis van Bewaring. De winkelier ontkende aanvankelijk, doch la ter legde hij een volledige bekentenis af. Vandaag had de winkelier zich voor de rechtbank te verantwoorden wegens het doen van een valsche aangifte en oplichting van een verzekeringsmaatschappij. Nadat verschillende beambten van do ver zekeringsmaatschappij zijn gehoord werd de inbreker" W. gehoord. Hij heeft op ver zoek van den winkelier een groot deel van den inventaris weggehaaldDe pi isiclent gaf getuige eerst een waarschuwing: „U behoeft geen verklaring af te leggen onder eede, er is n.l. kans op, dat u bij een onjuiste verklaring wegens meineed wordt vervolgd en bij een juiste verklaring wegens medeplichtigheid". Getuige aarzelt: „Ik weet niet wat ik doen moet, ik weet niet wat dc andere getuigen gezegd hebben President:„Dat doet or niets toe". Getuige besluit dan verklaringen onder eede af te leggen en hij begint met een vol komen onverwacht zinnetje: „Ik heb de goederen gekocht en betaald President: „Och kom! U hebt ze „gekre gen" en bovendien hebt u verdachte met uw chantagebrief nog gold afhandig ge maakt. Gaat u maar gauw zitten De rechtbank besluit van verdere onder vraging van deze getuige af te zien. Verdachte vertelt dan, dat W. 's middags 'toen de winkeljuffrouw een uurtje weg was reeds een deel van de goederen had weggehaald. Verd. had aan W. een kwitan tie voor 1050 gegeven; voor het geval hij bij dc inbraak gesnapt mocht worden, kon hij dan de kwitantie toonen. 's Nachts tus- schen 12 en 1 uur waren de goederen weg gehaald. Van de opbrengst had hij niets van W. gekregen. Wel had hij nog 250 toehc- taald naar aanleiding van een chantage brief. Requisitoir De Officier van Justitie mr. B. Kist acht te beide tenlaste gelegde misdrijven bewe zen. In verd.'s voordeel pleit, dat hij nooit eerder is veroordeeld en thans bezig is, de schade aan de verzekeringsmaatschappij te vergoeden. Beide misdrijven zijn echter ern stig, spr. requireert derhalve een gevange nisstraf van 1 Va jaar. BERICHTEN OVER DEN B. V. L. De gewestelijke landstormcommissie „Zuid-Holland West" organiseert op Zater- dagmidag 22 Juni een Landdag van den Bijz. Vrijw. Landstorm, op het koninklijk landgoed Raaphorst, te Wassenaar. Medewerking zal worden verleend door de Koninklijke Militaire Kapel. Het Leidsch k Capella Koor, onder leiding van den heer Willem Mizée, zal eenige liederen zingen. Op dezen Landdag zal de B. V. L. uit Zuid- Holland: West voor de autoriteiten defilec- rcn. Dit défilé, waarbij de Landstorm com- pagniesgowijze zal zijn ingedeeld, zal onder leiding staan van Res. Luit.-Ivolonel G. F. van Hoogonhuyzc. Na het défilé zal door den B. V. L. een opstelling in massa gefor meerd worden. CONGRES R.K. MIDDENSTANDSBOND Het Congres-1035 van den Nederl. R.K. Middenstandsbond is thans definitief be haald op Woensdag 11 en Donderdag 12 September te Rotterdam. Kotutariji 23-5 Amsterdam Marseille 23—5 Rome 24-5 Athene Mersamairuh 25—5 Cairo Gaza Ruthawels» 26—5 Bagdad Boeshlr Djaslt Kaïachi 27—5 Jodpoer Allahabad Calcutta Akvab Rangoon Bangkok Modan SingH|»ore Batavia 27—5 26—5 25—5 24-5 23-5 225 22-5 Vertrek van het eerstvolgende post vliegtuig van Amsterdam op 30 Mei a.s. Deze Nederlandsche uitvinding wordt bij alle zeemogend* heden gebruikt Men schrijft ons: Velen zullen zich herinneren, welke moeite „Lips" zich getroost heeft om sloten te ontwerpen, die voldeden aan de vele eischen, die voor de sloten der „Norman die" gesteld werden. Toen op ingenieuze wijze aan alle wen- schen voldaan was, bleek alle moeite per slot van rekening toch nog tevergeefs te zijn geweest, daar men voor het grootste Fransche schip geen sloten van buiten landse!» fabrikaat wilde gebruiken. Fransche nationale trots was de hinder paal, waarop het betere Hollandschc pro duct strandde. Het zal het Nederlandsche publiek daar om goed doen te vernemen, dai een ander hekend Hollandsch product, de Schat glij- spanten (schaatsen voor reddiugbooten) alle nationalisme ten spijt wèl op de „Nor mandie" werden aangewend. Alle 52 red dingbooten zijn met deze glijspanten uitge rust. Instede van Hollandsche, bleek het moge lijk Fransche sloteio-loe te passen, doch een substituut voor de Hollandsche sloep- schaatsen was er niet. Deze Hollandsche vinding, welke in alle zeevarende landen door patenten beschermd is, heeft reeds in tal van landen zitn weg gevonden. De Stoomvaart Mij „Nederland", „Rotter- damsche Lloyd". „Ver. Nederlandsche Scheepvaartmaatschappij", Kon. Nederl. Stoomboot Mij" en andere maatschappijen hebben de reddingbooten van vrijwel alle passagiersschepen van Schat schaatsen voorzien. Op de „Statendam", „Rex" en vele groote Engelscho passagiersschepen treft men thans de „glijspanten" aan. Ook op het in aanbouw zijnde m.s. „Jans- sens" der Koninklijke Paketvaart Maat schappij en het nieuwe groote passagiers schip van de Messageries Maritimes de „President Doumer", dat de volgende maand haar eerste reis zal maken, heeft men alle sloepen van schaatsen en zelfremmende takelblokken voorzien. Bovendien rust deze maatschappij thans ook haar oude passa giersschepen met de Hollandsche schaatsen en vierinrichtingen uit. w.o. reeds voorzien zijn de „Marcchal Joffrc". „Aramis" cn „Champollion". De ramp met de „Georges Philippar" heeft daar ook de oogen geopend voor de noodzakelijkheid meer aandacht te schen ken aan de uitzctinrichtingen der redding booten. In deze tijden van tariefmuren, achter uitgaande export en ongunstige handelsba lansen. blijken er voor de export toch nog lichtpunten te bestaan. Behalve in Ameri ka. dat ook zijn scheepsbouw beschermt, is de export van inrichtingen voor zeeschepen onbelemmerd en bestaan daarvoor geen iiindernissen in den vorm van hooge in voerrechten, contineentceringen. Voor voe- dings- en genotmiddelen bestaan er zelfs voor Amerikaansche schepen geen invoer rechten of contingenteeringen. Nederlandsche exporteurs en fabrikanten, hier liggen mogelijkhedep. die misschien nog niet ten volle benut zijn. 1000 AAN GOUDEN EN ZILVEREN VOORWERPEN GESTOLEN AMSTERDAM. 27 Mei. Een verkoop lokaal op de Keizersgracht bij de Wester- markt is het terrein geweest, waar een brutale dief heeft geopereerd. Van de ge legenheid voor het publiek om de te ver- koopen voorwerpen te bezichtigen heeft ook vermoedelijk deze man gebruik gemaakt Hij heeft daarna kans gezien zich te ver stoppen en na het sluitingsuur gelegenheid gekregen op zijn gemak ziin slag te slaan. Het tafelzilver en eenige gouden voorwer pen die voor derden verkocht moesten wor den. had men in een dressoir geborgen. Het werd afgesloten met een sleutel, die op het dressoir werd geleed. Alles wat aan goud en tafelzilver aan wezig was is meegenomen. Het is een waarde van ongeveer f 1000. Bil de politie is aangifte gedaan. ONDERSCHEIDING VAN Dr. BALTH. VAN DER POL De eere-medaille van het ..Institute of Ra dio Engineers" te New-York voor 1935 is toegewezen aan dr. Balth. van der Pol. lei der van het radio-onderzoek in het Philips Laboratorium, voor zijn fundamontee'e on derzoekingen cn wetenschappelijke bijdra gen or> het gebied der electrische trillingen t en van de voortplanting van radiogolven. 69. Drein Drentel luisterde de mensohm af en hoorde nu een dame tegen haar man vertellen, dat het monster, dat daar te zien was. een lange slurf had en met water «poot. ,.Dat kap. niet anders, zei hij Ugen Piet, dat moet wel het zemonster zijn". 70. Ze besloten divs maar zelf allebei een kaartje te ne men en passeerden daarb*--. den controlteur. dia een stukje van het kaartje afscheuTde en daarna zei dat zo nu naar binnen kon gaan. Door een groot gordijn traden zo de tant binnen». Het aantal buitenlandschc werknemers neemt af Het Eerste Kamerlid Moltmakcr had de aandacht van den minister van Sociale Zaken gevestigd op een artikel van het soc.- dem. blad „Vooruit" over de werkloosheid in Venlo, waarbij beweerd werd, dat daar ter stede 1000 buitenlanders werken. Minister Slotemakcr de Bruine antwoord: thans, dat de in het artikel vervatte gege vens niet geheel juist zijn. De werkloosheid te Venlo is lager dan de gemiddelde werk loosheid in Nederland. Het in de beantwoording van de vragen van het lid der Tweede Kamer, den heer Hermans, op 23 Augustus 1931 vermelde, op verzoek van den minister in Mei 1934 inge stelde onderzoek naar het aantal buiten- landsche arbeidskrachten had tot resultaat, dat in het gcheele district van do arbeids bemiddeling Venlo, omvattende, behalve de gemeente Venlo, de gemeenten Arcen en Velden, Beescl, Belfeld, Grubbenvorst, Hel den, Kcssel, Maasbrec, Sevenum en Tegelen, bij de vervaardiging van aardewerk, glas, kalk en stecnen, bij boek- en steendrukke rijen, drukkerijen van gravures, enz., de bouwbedrijven, de chemische nijverheid, dc hout-, kurk- en stroohewerking. kleeding en i'einiging, de kunstnijverheid, de bewerking van leder, wasdoek en rubber, de metaal-, de papier- en de textielnijverheid, de berei ding van voedings- en genotmiddelen, waar onder de tabaks- en sigarenindustrie, de landbouwbedrijven, handel, verkeerswezen en onderwijs, werkzaam waren: 257 manne lijke en 45 vrouwelijke, in Nederland woon achtig, 184 mannelijke en 75 vrouwelijke, in Duitschland woonachtige, totaal 561 buiten landsche arbeidskrachten. Voor de gemeento Venlo zelf bedroeg dit cijfer 243. De beschikbare gegevens wijzen niet op „steeds grooter" worden, maar op afnemen van deze aantallen. Naar aanleiding van klachten is in Mei 1935 een onderzoek inge steld naar het aantal in de bouwbedrijven in het district Venlo werkzame buitenland schc arbeidskrachten. Dit bedroeg 3, terwijl het in Mei 1934 nog 9 was. Voor het doen verrichten van arbeid door vreemdelingen in de soorten van arbeid, genoemd in het Koninklijk besluit van 14 September 1934 no. 10, waren van kracht op 1 Januari 1935 277 en op Mei 1935: 237 vergunningen (waarbij de voor zeer korten termijn ver leende vergunningen ten behoeve van mu sici en artisten buiten rekening zijn gela ten). Vergeten worde evenmin, dat er ook in Duitschland Nederlandsche arbeiders zijn. Lettende op een en ander is de minister niet bereid „spoedig maatregelen te ont werpen, waardoor de Duitsche arbeids krachten binnen de Duitsche grenspalen zullen blijven." CHR. LYCEUM BANDOENG Benoemd tot lee»*aar in de scheikunde aan het Christelijk Lvce.um te Bandoeng dr. E. W. Lindeyer te Leiden. Woensdag 29 Mei Hilversum, 301.0 M. V.A.R.A.-programma 8.01: Orgelspel door Cor Steyn op het VA.RA.- orgol 8.30: Gramofoonmuziek 9.S0: Onzn keuken door P. J. Kers Jr. V.P.R.O.-progTamma 10.00: Morgenwijding VA.R.A.-programnia 10.15: Uitzending voor de arbeiders In de con tinubedrijven 12.00: Tijdsein 12.01: Gramo foonmuziek 12.30: Dubbel X-Ensemble o.l.v. Cor Stcyn 1.00: Schalmei o.l.v. Picter Renc» 1 15: StriJk-orkest o.l.v. Eddy Walls 2.01: Voor de vrouwen 2.15: Opera „Madame Butter fly" 3.00: Voor dc kinderen 5.30: De Noten krakers o.l.v. Daaf Wins 6.01: Eddy Walis en zijn orkest spelen een Belgisch programma R.V.U.-programmn 6.30: De Crisis, hot Goud en de Wisselkoersen door S. van Dantzig, ban kier te Rotterdam V-A-RA.-progTAwmj» 7 00: Sportuitzending Ed. Hartog 7.16: Cor Steyn speelt accordeon 7.30: Voor het voet licht. Vier uitzendingen over het Nederlandsche variété, cabaret, kunst- en verdere amusements bedrijven 7.50: To van der Sluys. sopraan, zingt, aan den vleugel begeleid door Daaf Wini 8.03: Persbureau Vaz Dias en VARA-Varia 8 10; Peer Gynt. Drama van Henrik Ibscn 10.01: Men vraagt! en v.'ü draaien1015: Lajos Szikra, viool en Isja Roseican, piano 10.45: Fransche Chnnson» op gramofoonplaten 11.00: Orgelspel door Johan Jong 11.30: Gramofoonmuziek. Hui/cn, 1875 M. N.C.R.V.-programma 8.00: Schriftlezing en Meditatie 8.15: Morgenconcert (gramofoonmuziek) 10.30: Morgendienst door Ds. II. v. d. Elskamp, Geref. Predikant 11 00: Concert door het Ensemble v. d. Horst 12 15: Bcmnmini Gigli, tenor (gramofoonplaten) 12.30: Vervolg concert 1.30: Middagconcert, Annic Hermes, alt. Eduard Biclc, cello. Suze Wintershoven, piano 3.00: Lezen van Chr. lec tuur 3.30: Zangplaten 4.00: Populaire be speling N.C.R.V.-orgel door Ronald Parker 5.00: Kinderuurtjo 6.00: Technische lezingen 6.30: Uitzending Onderwijsfonds voor de Scheepvaart. Toelichting op de in „De Binnen vaart" voorkomende lessen N.C.R.V.-programma 7.00: Politieberichten en Persberichten Ncd. Chr. Persbureau 7.15: 'n Kwartiertje radio reportage, eventueel gramofoonmuziek 7.30: Uitvoering van de „Hohe Messe" van Joh. Seb. Bach, in de Groote Kerk te Naarden 9.45i Persbureau Vaz Dias 9.45: Gramofoonplaten- concert. BRUSSEL, 321.9 M. Vlaamsche uitzending 12.17: Concert door Max Alexys en z\jn orkest 5.20: Concert van de Tentoonstelling 6.35: Werken van Edward van Hemel, door den cim- ponist (viool) en E. Durlet (piano) 7.20: Gramofoonmuziek 8.20: Concert door het Omroeporkest o l.v. P. Gason 10.2011.20: Berichten. Concert van do Tentoonstelling Brussel, 483.9 M. Fransche uitzending 12.15: Gramofoonmuziek 12.50: Concert dior het Salonorkest 1.502.20: Gramofoonmuziek 5.20: Hundel-concert door Alfons Desmet, orgel -- 6.50: Concert doir het Sr.lonorkest 8.20: Concert door ret Radio-eymphonie-orkest o.l.v. Corneil de Thoran 10 2011.20: Gramofoon muziek Christus Vincit, Liszt. Deutschlandsendcr, 1571 M. 6.20: Klokken spel. Morgensnrcuk. Koraal 6.25: Gymnastiek les. Hierna Eugen Jahn's orkest m.m.v. Hans Lorenz 12.20: Concert door het Omroepklein- orkest 2.05: Gevarieerd concert 4.20: Con cert door do 10 „Instrumentol-Medollsten" 6 10: Liederen van Schumann en Rasch 7.20: Adalbert butter's Dansorkest. Droltwich, 1500 M. 12.05: Orgelspel door Quontin MacLean 12.60: Charles Manning en zijn oikest 1.50: Orgelconcert door B. Mason 3.10: Piano-rccita! door J. McGown 3.23: Het Sted. orkest van Folkestone o.l.v. E. New man 5.05: Het John MacArthur kwintet 5.35: Mantovnni en ziin Tipicn-orkcst 8.10: Pianorecital door R. Chamberlain 8.35: Uit de Kon. Onera, Oovent Garden 0 20: Regt- mentsnlarschen door het Radio-Militair-orkcst 10 20: Het B B.C.-orkest o.l.v. Clarence Ray- Lould 11.2012.20: Dansmuziek door R07 Fox cn zijn Eand.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 7