NIVEA HUT-OLIE NEREUS EN NJORD FAVORIET AJAX IS VRIJWEL UITGESCHAKELD D.W.S. HEEFT PECH .Nieuw!.ook voor Uw huid! Ter bescherming tegen zonnebrand, tot het verkrijgen van een mooie, bruine teint en voor massage. P.S.V. WINT WEDEROM DE SELECTIERIT VOOR WEGRENNERS INT. WEDSTRIJDEN TE GOUDA DE NIEUWE COMPETITIE JUBILEUMWEDSTRIJDEN VAN C.J.V.V. 3e BLAD PAG. 1. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 31 MEI 1935 VARSITY Triton behaalt alleen in het num* mer Jonge vier een zege. Het hoofdnummer is voor Ne reus 'AMSTERDAM, 30 Mei. Op liet Noord- zeekanaal is heden de jaarlijksche studen- tenroei wedstrijd gehouden. Het hoofdnummer der Oude Vieren is evenals het vorige jaar gewonnen door de Amsterdamschc Studenten Roeiverecniging Ncreus in den tijd van 11 min. 13% sec. Njord bezette de tweede plaats, gevolg door Laga, Triton en Acgir. De voorsprong van Ne reus was nog geen lengte. De verdere resultaten luidden: Jonge Vier: 1. Triton, tijd 7 min. 34 sec. 2. Njord lengte). 3. Nereus. 4. Laga. 5. Aegir. Stuurmanlooze Vier: 1. Nereus, tijd 7 min. 23% sec. 2. Njord lengte). 3. Triton. 4. Laga. Jonge Twee. 1. Njord, tijd 9 min. 5% sec. 2. Triton (taflengtc). 3. Laga. Overnaadsche Twee: 1. Nereus, tijd 9 min. 7% sec. 2. Njord (straatlengte). 3. .Triton. Overnaadsche Vier: 1. Njord, tijd S min. 3% sec. 2. Aegir. 3. Nereus. 4. Tri ton. Skiff: 1. W. L. de Walle (Njord), tijd 8 min. 39% sec. 2. B Drent (Aegir). Jonge Acht: 1. Njord 6 min. 59 sec. 2. Nereus. 3. Laga. 4. Triton. Nereus en Njord waren do favorieten van dezen wedstrijd. De Amstcrdamsche stu denten wisten in drie nummers, waaronder de klassieke race over 3 K.M., de overwin ning te behalen, terwijl de Leidenaren met vier triomfen uit den strijd kwamen. De wedstrijden Het programma werd geopend met het nummer Jonge Vier. - Aan de start: 1. Nereus. 2. Aegir. 3. Njord. '4. Triton. 5. Laga (boei 1 aan den Noorde lijken oever). Triton ligt dadelijk na den start voor, ge volgd door Nereus, Njord en Laga. Aegir zakt dadelijk naar de laatste plaats af en speelt bij den verderen strijd geen rol. Ne reus spant de uiterste krachten in om op de Utrechtenaren in te Joopcn, doch deze weerstaan de aanvallen met succes en blij ven met een kleinen voorsprong aan het hoofd. Op de beide leidende ploegen volgt op eenigen afstand Njord, dat groote moeite heeft Laga van het lijf te houden. Eenige honderden meters voor de finish kan Njord de Ncreus-ploeg achter zich laten. Uitslag: 1. Triton, tijd 7 min. 31 sec. 2. Njord (op lengte). 3. Nereus (1 lengte). 4. Laga (2 langton), 5. Acgir (verscheidene lengten). De winnende ploeg bestond uit de heeren H. van Marken Lichtenbclt (boeg), J. Schou- te, J. F. C. de Wilt Puy, L. C. Brands (slag) en D. Willebrand (Stuurman). Voor het nummer Stuurmanlooze Vier verschijnen vervolgens aan den start. 1. Njord. 2. Laga. 3. Nereus. 4. Triton. Een interessante race, waarbij het koers- liouden uiteraard een der belangrijkste fac toren was. De Utrechtenaren, overigens een lorsche ploeg, tot veel in staat, hadden hiermede erg veel pech. Zij verstuurden zich keer op keer en raakten dientenge volge steeds achterop. Uitslag: 1. Nereus, tijd 7 min. 23% sec. 2. Njord lengte). 3. Triton (anderhalve lengte). 4. Laga (3 lengten). Het nummer Jonge Twee gaat tusschen 1. Triton. 2. Laga. 3. Njord. Ncreus, dat had ingeschreven, trok zich terug. Ook dit werd een mooie wedstrijd. Tri ton neemt na den start de leiding en maakt een keurigen indruk. Njord volgt op een halve lengte en houdt het snelle tempo van de Utrechtenaren goed bij, haalt hen ten slotte in. Laga krijgt weinig vaart in de boot en zakt af. Later trekken de Delftena ren weer bij tot een lengte achter Njord. Resultaat Njordploeg 5% sec. 2. Triton (taf- lengte). 3. Laga (2 lengten). Overnaadsche Twee: 1. Njord. 2. Nereus. 3. Triton. Een nummer, dat de naam race niet ver dient.®* De uitslag wercT: 1. Nereus, 9 min. 7% sec. 2. Njord (zeer ver). 3. Triton (eenige lengten achter Njord). Daarna werd het hoofdnummer Oude Vier verroeid, de Ncderlandschc „boatrace" over 3000 Meter, waarin alle vijf universi- teitsploegen elkaar bekampten. Aan den start lagen: 1. Ncreus. 2. Njord. 3. Triton. 4. Aegir. 5. Laga. Alle ploegen starten fel, een zeer hoog tempo slaande. Nereus, onder den Noorder- wal, beschut tegen den wind, heeft de lei ding met ongeveer een kwart lengte op Njord, op wie de Triton-ploeg volgt met hetzelfde verschil. Daarachter, midden op liet woelige vaarwater, volgen Laga als vier de en Aegir op de vijfde plaats. Opvallend is de groote rust, welke van de Dclftsche ploeg uitgaat, die keurig lichaams- en wa terwerk vertoont. De strijd gaat in de eer ste plaats tusschen Njord en Nereus, waar bij de twee ploegen weldra boord-aan-boord komen te liggen. Als er duizend meter zijn afgelegd, heeft de aanval van de Njord ploeg succes en loopt zij tot één lengte uit. Triton ligt op lengte achter de leidende ploegen. Laga, dat zeer ontactisch stuurt, komt echter al gauw opzetten en verdringt de Utrechtenaren naar de vierde plaats. Triton is daardoor blijkbaar uit het veld geslagen en vertoont een groote inzinking. De Aegirploeg is ver achter en van allen strijd uitgeschakeld. De spanning stijgt tot een hoogtepunt als do Nereusploeg in het zicht van de finish het tempo verhoogt en het verschil met Njord inloopt. 1.. Nereus 11 min. 13% sec. 2. Njord (kwart lengte). 3. Laga (eenige lengten). 4. Triton (eenige lengten). 5. Acgir (ver). Voor het nummer Skiff verschenen aan den start: 1. B. Drent (Aegir), die de plaats innam van H. J. van der Leeuw (Laga), die zich teruggetrokken had en W. L. de Walle (Njord). Daarna roeiden in de Overnaadsche Vier: I. Triton. 2. Njord. 3. Aegir. 4. Nereus. De ploegen vertrekken mooi gelijk op in P.S.V. behaalt in een goeden wedstrijd een 32 overs winning AMSTERDAM. In een aantrekkclijken wedstrijd, die door IS,000 personen werd bij gewoond, heeft P.S.V. gistermiddag de Wes telijke kampioenen voor de tweede maal geslagen, waarmede de kansen van de Eind- hovenaren in den strijd om den hoogst en titel weer aanmerkelijk gestegen zijn. Ajax is door deze nederlaag practisch in de kam pioenscompetitie uitgeschakeld, en alleen Go Ahead kan het de Zuidelijke kampioenen nog lastig maken. Do overwinning van P.S.V. mag wel ver diend genoemd worden. De Eindhovcnaren speelden bijna voortdurend een tikje beter voetbal dan Ajax. Het verschil was zeker niet groot, maar duidelijk te constateeren. Het spel van P.S.V. was frisscher in al zijn onderdeelen; dat van Ajax gaf den ir.druk, dat men wat voetbalmoe is en dat men reeds geruimen tijd over het hoogtepunt heen is. Hetgeen niet behoeft te verwonderen na het zware seizoen van het vorig en van dit jaar. Aan den anderen kant heeft Ajax pech met haar spelers gehad. Mulders kon we gens dienst op Hemelvaartsdag niet uitko men. Vlak na den aanvang verdwenen Roeg en Van Reenen successievelijk van het veld, zoodat de voorhoede tenslotte den geheelen wedstrijd in de volgende opstelling speelde* Fischer, Ten Have. Blomvliet. I.ooysc en Van Wijngaarden. Men kan niet ontkennen, dat de Ajaxploeg daardoor sterk gehandi capt was. Voegt men daaraan toe, dat het achtertrio lang niet betrouwbaar was zelfs keeper Keizer deelde hier in dan is het voldoende verklaard, dat van hoog staand kampioensspel van Ajax ditmaal geen sprake is geweest. Een van de grootste verdiensten van hel P.S.V.-elftal was, dat het spel uitstekend open werd gehouden. Dit open spel werd in een snel tempo uitgevoerd, waarbij men dankbaar gebruik maakte van de snelheid van De Visser en Hunting. Vooral De Visser kan op een voortreffelijken wedstrijd terug zien en het duo van Deyck-van Diepenbeek was tegen den Eindhovenschen linksbuiten niet opgewassen. De middenlinic had een goede opvatting van haar taak, terwijl in de achterhoede Van Run uitblonk. Lanegger wisselde goede met heel slechte momenten af, terwijl keeper Boumans alleszins be trouwbaar bleek. ïn verscheidene periodes werd uitstekend voetbal te zien gegeven, al steeg het peil zeker niet tot die hoogte, welke in den kam pioenswedstrijd Ajax—Go Ahead bereikt was. de volgorde Njord, Aegir, Ncreus, Triton. De Njordploeg weet zich onbedreigd aan den kop te handhaven en wint met leng te voorsprong voor Aegir, dat op het laat ste moment er in slaagt Nereus voorbij te rooien. Uitslag: 1. Njord, tijd 8 min. 3% sec. 2. Aegir lengte). 3. Nereus (1 lengte). 4. Triton (1% lengte). Het laatste nummer van den middag was dat der Jonge Acht, dat een waardig slot vormde van de wedstrijden. Aan den start: 1. Nereus. 2. Laga. 3. Njord. 4. Triton. Njord start het snelst, doch komt weldra op de tweede plaats, achter Ncreus. Laga en Triton volgen als drie en vier. Uitslag: 1. Njord 6 min. 59 sec. 2. Nereus (taflengte). 3. Laga lengte). 4. Triton (1% lengte). Vclocitas weet de Westelijke kampioenen met 41 te verslaan GRONINGEN, 30 Mei. In een meer sensationcelen dan spannenden wedstrijd is Vclocitas er op het Be Ouiekterrein in ge slaagd van D.W.S. met 41 te winnen, in tegenwoordigheid van ongeveer 8000 toe schouwers. Voel moeite heeft deze zege den Groningers niet gekost. Vooral in de eerste helft was de meerderheid groot. Er werd bijna voortdurend op de D.W.S.-helft ge spoeld en hadden de Amsterdammers in deze periode niet de. beschikking gehad over een doclverdediger van klasse als Hee kelaar. ongetwijfeld zou de voorsprong van Vclocitas met rust nog grooter zijn geweest. In de tweede helft was Velo's overwicht weliswaar minder groot, doch ook nu toon den de Groningers zich over de geheele linie overtuigend sterker, hetgeen moge blijken uit de twee in die helft gescoorde doelpunten. Het eenige doelpunt der Amsterdammers ontstond uit een penaltv, toen Pots in het strafschopgebied een overtreding beging. Nu dient erkend, dat D.W.S. den wed strijd wel heel onfortuinlijk begon. Werd na ongeveer 15 minuten Caldcnhoven der mate geblesseerd, dat hij het veld moes» verlaten, voor de rust werd ook de midvoor Melchers wegens een schouder blessure gedwongen het spel te staken welke dubbele handicap do ploeg moreel vanzelfsprekend niet ten goede kwam. Aan Vclocitas' uitstekende prestaties deed een en ander uiteraard niets af. Vooral de voorhoede der Groningers speelde inderdaad een heel goeden wedstrijd. Technisch en tactisch stond hun spel stukken boven dat hunner tegenstanders, die erg teleursttl- den. Alleen Heekelaar en Van Stokken in het. bijzonder de Amsterdamschc doclver dediger traden op den voorgrond. De rest van het elftal was zoor middelmatig Vooral de balcontrole der Westelijke kam pioenen was meer dan slecht. ROEIEN KOLTZER WINT HET SCIFFNUMMER TE GENT GENT, 30 Mei. (V.D.) - Te Ter Donck bij Gent werden heden de jaarlijksche roci- wedstrijden gehouden, welke georganiseerd worden door de Club Nautique van Gent. Hieraan werd ook deelgenomen door den Hoop-scifeur Moltzcr, die een mooi succes boekte en bet nummer Jonge Sciff won met 0 lengten voorsprong op Verstraten van de Union Nautique de Bruxellcs. LAGENDAAL SPEELT NIET MEER VOOR XERXES Blijkens de N.R.Ct. heeft Lagendaal beslo ten niet meer voor Xcrxcs te spelen. Hij zal zich als scheidsrechter opgeven en hoopt als zoodanig nog actief aan de voctbalbewcging te blijven deelnemen. Drukkerij Van Amerongen AMERSFOORT VAN PERSijNSTRAAT 23. TELEFOON 125 drukkerij voor handel en industrie Nederlands fabrikaat WIELRENNEN Ajax thans in eigen huis ge» slagen. D.W.S. bezet de laatste plaats Voor dc tweede maal in deze kampioens- competitie heeft P.S.V. van Ajax gewon nen en krijgt nu een fraaio kans op den kampioenstitel. Wij zouden ons al sterk moeten vergissen als P.S.V. aan het einde niet de kampioensvlag kan hijschen. Door dc 41-zege van Velocitas op D. W. S. staan de Amsterdammers definitief on deraan. Zij hebben door het uitvallen van spelers overigens wel met pech te kampen. De stand is thans: P.S.V. 5 4 1 9 19— 9 Go Ahead 5 2 2 1 6 9—9 Ajax 6 3 3 6 7—8 Velocitas 5 2 1 2 5 96 D. W. S. 7 2 5 2 3—15 KA:., IOENSCHAP VAN NEDERLAND: Ajax—P.S.V. 2—3 (rust 1—1). Velocitas—D.W.S. 4—1 (2—0). AFDEELING IV. Prom. 3e klasse: E.S.V.W.S.C. uitgesteld. Arnhem: Zwaluwen—Reading 00. KerkradeV.F.L. Pruissen Krefeld 35. NA-COMPETITIE: EindhovenLonga 43. JUBILEUMTOURNOOI SNEEK: Sneek—P.E.C. 1—2. H.S.C.—Z.F.C. 0—1. Z.F.C.P.E.C. 10 na verlenging. Sneek—H.S.C. 1—L BELGIË—ZWITSERLAND 2—2 BRUSSEL, 30 Mei. (V.D.) Voor 20.000 toeschouwers en onder leiding van den heer Mutters vond lieden in het Heyselsta- dion de landenwedstrijd België—Zwitser land plaats, welke in een gelijk spel, 22, eindigde, nadat de rust met een 2—0 voor sprong voor de Zwitsers was ingegaan. België kwam uit zonder Raymond Brainc en ditmaal stond Mondelé op de midvoor- plaats. Als linkshalf was Uhlcns opgesteld. WIELRENNEN De Amersfoortsche renner v.d. Hoeyen geplaatst In ons Zaterdagavondblad j.l. hebben wij een uitvoerig ooggetuige-verslag gegeven van de selectierit voor wegrenners uit de provincie Utrecht, om uit te kunnen ma ken, wie door de N.W.U. uitgenoodigd kan worden voor deelneming aan de training voor de Olympische Spelen en de wereld kampioenschappen. Dezer dagen heeft een herkansingsrit plaats gevonden, waarvoor echter minder renners aan den start verschenen, nl. veer tien. De mindere goden waren wijselijk thuis gebleven en dat was achteraf maar goed ook. Het parcours was ditmaal nog iets langer 135 K.M. en liep over AustcrlitzAmersfoortApeldoornTeriet— ArnhemEdeAusterlitz, dus vrijwel het zelfde als de vorige maal. Het is echter ditmaal veel sneller gegaan en daartoe werkten verschillende factoren mede. Ten eerste verscheen het puikje van de Utrechtsche renners aan den start, ten tweede was er gelijk vorige maal weer een weglooper, maar ditmaal was deze veel vroeger er vandoor, was ook nog dichter bij huis ingehaald, waardoor het bombarde ment van de kopstukken ook eerder plaats vond. Tenslotte hadden de renners op het laatste gedeelte van Arnhem via Ede naar Austerlitz op den schitterenden weg den wind in den rug, waarbij desondanks nog gedemareerd werd. Het was een buitengewoon interessante strijd, waarin Van Hoeyen en in mindere mate Pistorius geweldig werk hebben ver richt. De einduitslag is: 1. v. d. Voort, tijd 3 uur 46 min.; 2. Pop- pes; 3. Van Hoeyen; 4. Pistorius; 5. Brecu- wer en 6 Hagel voort. Het algemeen klassement over dc twee ritten luidt: 1. B. v. d. Voort, Utrecht; 2. H. Poppes, Utrecht; 3. Ch. Pistorius te Utrecht. Deze drie renners zullen met Van Hoeyen te Amersfoort en Brceuwer te Zeist aan de Nederlandsche "VVielrcn- Unie voor de na tionale training worden voorgedragen. PijncnburgAVals winnen weder* om dc 100 K.M.skoppel* race De directie van de wielerbaan te Gouda beeft den wielrcnlicfhcbbers op Hemel vaartsdag een internationaal programma voortgezet. Het publiek was in zeer groote getale opgekomen. Precies twee uur liet de heer P. J. Smits, welke als kamprechter fungeerde, de ren ners Cattel en Pcllcnaars aan den start verschijnen voor den achtervolgenswcdstrijd over 5 K.M. Een gcliikopgaande strijd, n; 25 ronden loopt Cattel iets uit. deze race word gewonnen door Cattel. Deze renner heeft 63 Meter ingclooncn na 30 ronden en een tijd van 6 min. 40% sec.; een uitsteken de prestatie. De Australische Jachtrace bracht v. d. T our. v. Diik. Wagtmans en Verhoef aan den start. Na 9 ronden werd Verhoef in ehaald terwijl v. d. Leur na 11 ronden dc baan moest verlaten. Een felle strijd volgt nu tusschen v. Diik en Wagtmans Winnaar werd Wagtmans na 20 ronden, tijd 4 min. 38% sec. Vervolgens een wedstrijd voor Amateur: over 5 K.M., deze race werd verreden in series. Elke serie 6 renners, do 4 eerst aankomenden worden in de finale go ilaatst. Na 15 ronden tracht J. Tilburg ui te loopon doch dit lukte niet. Als cr nog 2 ronden zijn to rijden neemt D. van Vliet oen pracht spurt on eindigt .als eerste in deze serie: 2. J. Tilburg: 3. Harskamp: 4 Kniep. Deze. 4 renners plaatsten zich dus in de finale. De tweede serie ging tusschen 7 renners. Na 20 ronden gaat de Jong er tusschen uit, loch de overige renners volgen in snel tern po. De uitslag van de 2e serie werd als volgt: 1. dc Jong; 2. Hofstede; 3. v. Maren; 4. Boské. De Landenachtorvolging over max. 5 K.M. (30 haanronden) bracht een geweldig snel le race. Voor Nederland kwamen aan den start Pijnenburg, C. Wals, Jan van Kem pen en Verschoor. Voor België starten Loncke, Deneef, Dc Bruiekcr en Verhacgcn Reeds na 3 ronden nioet Pijnenburg uitval len en gaat het Nederlandsche drietal ver der. C. Wals gaat in een razend snel tempo met aan zijn wiel Jan v. Kempen. De Bel gen raken achter en reeds na 10 ronden hebben de drie Hollandsche renners de Bel gen ingehaald, tijd 2 min. 7.4 sec., in dezen strijd viel vooral het rijden op van Cor Wals. De finale Amateurs bracht 8 renners aan den start met twee klassementen. De eind uitslag werd: 1. D. v. Vliet 7 pnt.; 2. Hof stede 5 pnt.; 3. v. Tilburg 5 pnt.; i. Hars kamp 2 pnt. Na de pauze de koppelwedstrijd over 100 K.M. In een snel tempo wordt er begonnen en reeds na 30 ronden worden er serieuze uitlooppogingen gedaan. Het koppel Le BruijckcreVerhaegen krijgt een halve haan voorsprong, doch Pijnenburg—Wals zorgen er voor, dat het peleton bijkomt. Het gaat geweldig hard, 'net koppel Pijnen burgWals en de Belgen De Bruijckcre- Verhaegen loopen een ronde uit. Dan gaan J. v. Kampen en Pellenaars er tusschen uit, er volgt een geweldigen strijd, die tien lallen rpnden blijft aanhouden, het koppel J. v. Kempen—Pellenaars weten den ron de-achterstand in te\ halen. In een kalm tempo reed het peleton ver der met nu en dan uitlooppogingen. Na deze sprint laat vooral het koppel CattelVerhoef zich van hun beste zijde zien; zij loopen een ronde achterstand in. Er wordt nu in een kalm vaartje doorgere den. Nog steeds gaat het koppel Pijnen burgWals aan den kop met een ronde vóór de overige koppels. Daar Verhoef opgaf werd een nieuw kop pel gevormd v. DijkCattel. Totaaleinduitslag van den 100 K.M. koppel wedstrijd werd als volgt: 1. Pijnenburg Wals 11 punten, 2 uur 24 min. 37.4 sec.; 2Jan v. Kempen—Pellenaars 17 punten (op 2 ronden); 3. Verschoor—Wagtmans 5 pun ten (op 3 ronden); 4. De Bniiickere—Ver haegen 10 punten (op 4 ronden). ATHLETIEK Twee Utrechtsche afdeelingen gevormd Voor enkele weken hebben wij reeds de competitie-indeeling gepubliceerd van het district Utrecht der K.N.A.U. Naar wij thans vernemen is er een wijziging in deze indee ling aangebracht in dien zin, dat er twee Utrechtsche afdeelingen zijn gevormd en de Gooische is ingekrompen. De competitie ziet er nu als volgt uit: Afdeeling I. G.A.C. (Hilversum), Esvac (Soest), B.A.C. (Baarn) en A.A.V. (Amersfoort). Wellicht komen hier nog twee ploegen bij. Afdeeling 2 T.O.V. (Zeist), Ernos (Zeist), U.V.V., Hel las en Voorwaarts allen te Utrecht. Afdeeling 3. U.V.V. 2, Hellas 2, Voorwaarts 2 en Blauw Zwart, allen te Utrecht. Hier wordt wel licht nog 1 ploeg aan toegevoegd. Alhoewel de competitie in haar geheel dus nog niet bekend is. zijn de eerste dual- meets vastgesteld, teneinde een vlot verloop VOETBAL De wedstrijden zijn een goede propaganda voor de voetbal sport geweest Ondanks dat het in dc morgenuren alles behalve prachtig voetbalwccr was, ondanks dat te elfder ure liet muziekcorps niet van den llof vertrok, zijn de jubileumwedstrij den van dc C.J.V.V. toch een groot succes geworden. Het weer klaarde tegen den mid dag in die mate op, dat velen de verleiding niet konden weerstaan om deze wedstrij den met een bezoek te verccrcn, zoodat, toen de ccre-wedstrijden een aanvang na men, het aantal kijklustigen zeer bevredi gend tc noemen was. Toch zouden wij het bestuur van de C.J.V.V. willen advisccrcn om het aantal cere-wedstrijden te halvee- ren. Vier van dit soort wedstrijden is hcusch te veel; dc belangstelling gaat te gen het einde verdwijnen en dit is tenslotte niet de bedoeling. In tusschen zijn deze wedstrijden een goede propaganda geweest, temeer daar in alle wedstrijden goed ge speeld is. Meestal waren de ploegen aan elkaar gewaagd, trouwens de uitslagen wij zen dit goed uit. De wedstrijd Amsvorde— Holland moest door het lot beslist worden. Voordat de eere-wedstrijden een aanvang namen, speelde in de lc afdeeling C.J.V.V. I tegen BlauwZwart I, welke in een 30 zege eindigde voor Blauw-Zwart, nadaj, zij de tweede helft inging met een 2—0 voor sprong. In dezelfde afdeeling speelde ook Rood-Wit I tegen Voorwaarts I. Het krachts verschil was hier zeer gering. Toch slaag den,. dc jongens van het R.O.G. er in te winnen, ware het dan met 21. Amersf. Boys III, uitkomende in de 2de afdeeling tegen S.D.O. I, won met groote cijfers. De uitslag was 71, stand met rust 2—1. C.J.V.V., die volgens insiders als verlie zende ploeg in het veld trad tegen Storm vogels, stoorde zich hier allerminst aan. Met moeite wist Stormvogels gelijk te spe len. Door loting wonnen do geeltjes. De eere-wedstrijd Amersf. Boys IDonar had een spannend verloop. Met de rust hadden de Hilversummers een 10 voor sprong. In de tweede helft scoorden zij nog tweemaal, doch Poort doelpuntte ook twee maal, zoodat Donar een kleine, doch ver diende overwinning behaalde. Scheidsrech ter Ebben horst was matig. Bij A.P.W.C.—Elincwijk is er lustig ge scoord. Wel nam A.P.W.C. met een 30 voor sprong de leiding, doch nog in de eerste helft reduceerde Elincwijk den achterstand tot 3—2. In de laatste helft kwam Elinck- wijk fanatiek opzetten, zoodat het uiteinde lijk resultaat een 65 overwinning was voor de Elinckwijkcrs. De jonge Amsvorde-ploeg spoelde een aardigen wedstrijd tegen Hol land uit Utrecht. Hoewel dc Utrechtenaren kort voor het einde nog met 3—2 de leiding hadden maakte Amsvorde door een penalty, gelijk. De loting viel ten gunste van Hol land uit. Onder leiding van den heer H. Brits speelde H.V.C. een aantrckkelijken wed strijd tegen 't Gooi uit Hilversum. H.V.C. nam in de eerste helft met een fraai schot van Appeldoorn de leiding. Met 2 schitte rende doelpunten deed 't Gooi dc balans weer naar haar zijde overslaan. In de tweede helft zagen geen van beide partijen meer kans om te scoren, hoewel H.V.C. een paar maal pech had. Het einde kwam met een 21 overwinning voor 't Gooi. Do uitslagen zijn: le afdeeling: C.J.V.V. IBlauw-Zwart Rood-wit IVoorwaarts I 2e afdeeling: S.D.O. IAmersf. Boys III C.J.V.V. IIStormvogels I (C.J.V.V. wint na loting). Eere wedstrijden Amersf. Boys I—Donar I A.P.W.C. I—Elinckwijk I H.V.C. I—'t Gooi Amsvorde IHolland I (Holland wint na loting). 0-3 2-1 1-7 2—2 2—3 5—6 1—2 3-3 Het programma voor Zaterdag a.s. luidt: Afdeeling I: Rood-Wit I—Blauw-Zwart, C.J.V.V. IVoorwaarts I. Afdeeling II: Amersf. Boys IIIC.J.V.V. II S.D.O. IStormvogels I. CONTRACT TUSSCHEN EUWE EN AJLJECHIN AMSTERDAM 28 Mei. Hedenmiddag vond in een der zalen van het Carltonhotel te Amsterdam een kleine plechtigheid plaats: het contract tusschen den wereldkampioen schaken Aljechin en den uitdager voor den titel Euwe voor een match om het wereld kampioenschap werd geteekend. tc waarborgen. Het wedstrijdprogramma luidt: Afdeeling 1. Esvac—A.A.V., op het Esvac-terrein te Soest, Dinsdag 11 Juni G.A.C.—B.A.C., op het G.A.C.-terrcin te Hilversum, Vrijdag 14 Juni. G.A.C.—A.A.V., op het G.A.C.-terrein, Zon dag 23 Juni. Esvac—B.A.C., op het Esvac-terrein, Maan dag 17 Juni. Daar bovenstaande data's nog de goedkeu ring van enkele vereenigingen behoeven, ls het mogelijk, dat er een wijziging in het programma zal plaats vindeiv

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 5