LAATSTE BERICHTEN VCORDEOUDEN VAN DAGEN De kosten van den Volkenbond BOUISSON WORDT FORMATEUR Stadsnieuws KRIJGT ONZE STAD EEN ZWEEFVLIEGCLUB? GaragsNIC. BOVEE TART ELKE CONCURRENTIE HANDELSHUIS RADIO ELECTRA Sport 196 MILLIOEN SINDS ZIJN BESTAAN Aandeel van Nederland 2,4% of milliocn WEDSTRIJDEN GOOISCHE WIELERBAAN Regeering gewenscht op breeden grondslag Ie 3LAD PAG. 3 AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 31 MEI 1933 (Vervolg van het Tweede Blad). Voor den autotocht voor ouden van dagen, welke morgenmiddag wordt gehouden, zijn nog do volgende giften binnengekomen: Mej. J. 1 Hako >.50 Van n. 2.50 B. W l._ N.N. 5.- Familie de G- 1 P. K. l._ E. A. H. v. d. W. 230 Dames N.N. 4.— N.N. 1 Mej. H. v. V. 2.50 Mej. H. M. 2.50 Mei. J. A. P. l. M. B 1.. Vorige verantwoording 11050 Tolaal 148.00 Giften worden gaarne aan ons bureau in ontvangst genomen; ons gironummer is 47910. Wij willen het publiek er oven op attent maken, dat de colonne auto's waarmede de ouden van dagen morgenmiddag uitrijden gaan, precies 2 uur tweemaal den vluchtheuvel op de Varkensmarkt zal pas seeren. Plannen voor de oprichting zijn in een ver gevorderd stadium gekomen Sedert geruimen tiid bestaat er in onze stad. evenals in andere steden als den Haas:. Leiden en Arnhem groote belang stelling voor de Zweefvliegsport. Men heeft echter geruimcn ttid de plannen voor de evcntueele oprichting van een zweefvlieg- club te dezer stede geheim gebonden, daar men telkenmale werd teleurgsteld bij liet pogen om een geschikt terrein te vinden. 1 hans is men daarmede zoover gevorderd, dat men kans heeft een geschikt terrein kriigen. dat men in orde kan maken voor her zweefvliegen Men wil bii de uitvoering van de plannen oni een zwecfvliegclub te stichten zeer voor zichtig te werk gaan en niet eerder met de v lachten beginnen, alvorens incn voldoen de zekerheid heeft, dat de financiën toerei kend, zijn om zoowel de leerling-zweefvlie gers als het toostcl behoorlijk te kunnen verzekeren en volkomen te kunnen voldoen aan alle veiligheïdsëïschen. welke aan het toestel door den luchtvaartdienst van het departement van waterstaat worden gesteld Ook hiervoor is. evenals voor het verkrij gen van het bewijs van Lichtvaardigheid, geld noodig. Bovendien is het om verschil lende reden noodig. dat de op te richten club terstond toetreed als lid van den Ned. Bond van zweefvliegers. Zoodra er voldoen de geld is dat aan alle eischen kan worden voldaan, zal met de werkzaamheden egn aanvang worden gemaakt, aangezien dan de leden geen enkel finantieel risico meer hebben te dragen. De animo voor de zweef vliegsport tc dezer stede is zóó groot dat zich thans reeds een tiental jongelui hier voor hebben aangemeld. Het toestel waarmede gevlogen zal wor den. zal worden gebouwd onder leiding van den heer M. W. J. M. Brockmever. die in structeur is van dc Arnhemsche zwecfvlieg club en ook technisch voldoende onderlegd is om goede leiding lui den houw te kunnen geven. Tiiclens den houw zal er ook «'egel- matig controle worden uitgeoefend van \va- trstaat. welke ook zal beoordeelen of het toestel een bewijs van Lichtvaardigheid waardig is. De instructie en de technische dienst zal in handen komen van uitsluitend door het Riik gebreveteerde zweefvliegers. Naar wii vernemen zullen vanavond de eerste besprekingen plaats hebben voor de oprichting van de club. AANBESTEDINGSNIEUWS Heden werd door den Directeur van Openbare Werken aanbesteed het maken van twee schotbalkstuwen in de Lunter- De uitslag was als volgt: sche en de Bameveldsche beek. Aann. bedr. fa. Wed. A. de Bruin. Mijdrecht f 7000. .T. de Vos "f 7257.— G. Bartels. Zwolle 7400. R. Groenenberg 7660. H. Groen 7SOO.— Fa Brücker on Kruithof f 7970. E. de Bruin. Hoogland 79S9. W. Wassink 7999.— Amersf. Beton Mii. (Salomons) f 8240. J. W. Bloemers. Warnsveld S34Q.— C van Zwol 8600. De anderen alhier DE TEMPERATUUR VAN HET WATER De temperatuur van het water in Pesie's bad hedroeg hedenmorgen 63 graden. Naast een portemonnaio en eenig klein geld. bleven diverse kleinigheden in de zweminrichting achter. GARNIZOEN Op 1 Juni a.s. zal de korporaal J. Pol van het Militair Hospitaal alhier worden overgeplaatst naar den Militairen Genees kundigen Dienst te Groningen. MARKTBERICHT 31 Mei Hoendereieren 2.052.60: Eendeneieren 1.60—1.SO per 100 stuks: Grasboter 1.70 per K.G.: Kippen 0.600.90: Hanen 0.60 —0.90: Jongehanen 0.250.10; Tamme ko nijnen 0.401.00; Jonge tamme eenden f 0.30— 0.40 per stuk; Tamme duiven 0.20 —0.30 per paar; Zeugen drachtige 50—65: Biggen 11—15 per stuk Aangevoerd waren ongeveer: 400.000 stuks boendereieren: 1400 stuks eendeneieren; 20 K.G. grasboter; 3 zeugen drachtige; 265 biggen. KAMP 41 - TEL 1830-1093 BURGERLIJKE STAND 29 Mei GEBOREN: Anna Adriana, d. van Jaco bus Wagoner en Maria Adriana Helena Ce cilia Abcn. Atze Keimpe, z. van Keirnpc Tjecrd van der Kooi en Margarieta Alida Meilink. Hendrika Johanna, d. van Jan van de Straat cn Johanna Maria Elisabeth van Doorn. GETROUWE»: Dirk Gcrardus Ruijer en Hendrika Verhoef. Cornelia Ising en Albertha Ilendrica Pou- wen. Albertus Hendrikus Cornells van 't Erve en Johanna Jakoba Jansen. Picter Panhuis cn Niesjc Peut. Anton van Asch en Aartje van Beek. Gerardus Philippus van Oven en Jacoba B runing. Simon Johannes van Egmond on Ilendri ca F.vordina Bouwman. Picter Wilffert en Art je Corneli Langen- donk OVERLEDEN: Jan Marius Geukama Bakker, oud 71 jaar. echtgenoot van Setske Blceker. Anna Elisabeth de Jong. oud 71 iaar, we dmve van Petrus Pnulu« Soliiedges. Jacob Ernst van der Glas, oud 3 dagen. VOOR GRATIS REISBONS LANGESTRAAT 79 R.K. V.V. „AMERSFOORT" Op het Amsvorde-terrein werden de eer ste nederlaagwedstrijden gespeeld ten bate van „Herwonnen Levenskracht". Het tweede elftal won verdiend rnct 3—0 van E.M.M. 2 hetgeen een prachtig resul taat is. Daarna kwam het eerste elftal in liet veld niet cenige invallers tegen E.M.M. I. Na de eerste aanvallen van Amersfoort, welke retour worden gezonden, treden dc gasten in het offensief en na een mooie voorzet kopt de middenvoor in, E.M.M. leidt -mot 10. - Dit is een aansporing voor Amersfoort, en een serie aanvallen volgen, maar doordat het spel tc kort wordt gehouden, kunnen de backs van E.M.M. rustig wegwerken. Kort voor dc rust komt de gelijkmaker, wanneer na mooi samenspel van het binnenlrio, de rechtsbinnen alleen voor den keeper te staan van E.M.M., en van dichtbij inschiet. Na do rust gaat het spel aanvankelijk ge lijk op, maar na ecnigen tijd is E.M.M. steeds meer in de aanval, en liet duurt niet lang meer, of zij neemt de leiding, welke voorsnrong spoedig vergroot wordt. Eenige malen breekt dc voorhoede van Amersfoort nog eens door, maar daar het spel veel te kort wordt gehouden, komt er geen tegen punt. Het einde komt tenslotte met een 51 overwinning voor E.M.M. QUICK DOET MEDE AAN HET AMSTEL TOURNOOI Op 16 Juni a.s. Dit iaar zal Juick meedoen aan het Am- stcl-tournooi te Amsterdam, waarvoor ook Concordia uit Delft en Kampong uit Utrecht alsmede natuurlijk do gastvrouwe Amstel ingeschreven hebben. Tevens zal een eere-wedstriid vooraf gespeeld worden tusschen D.W.S. cn Blauw-Wit. GYMNASTIEK STICHTSCHE TURNKRINGDAG TE LAREN Een eerste en een derde prijs voor A.G.V. „Excelsior" Aan de wedstrijden van den Stichtschen Turnkring, welke op Hemelvaartsdag te Laren werden gehouden, nam de A.G.V. .Excelsior' ook deel. Een meisjesgroop (615 deelneemsters, leeftijd 12—15 iaar). wist met 15 nunten beslag tc leggen op den eersten prijs, ter wijl een meisiesgroep (leeftijd 617 jaar) een derden prijs bemachtigde. Buitenlandsch weeroverzicht De depressie, welke eergisteren ten Zui den van ons land was gelegen, heeft zich Noord-Oostwaarts tot Oost-Noord-Oostwaarts verplaatst. Zij bevindt zich thans boven Polen. De hoogc druk in het Noorden nam een weinig in beteekenis af, terwijl de Oceaandepressie zich weinig actief betoon de. Tengevolge van de bovengenoemde ver plaatsing van het dage drukgebied naar het Noord-Oosten is dc wind ten onzent naar Noord gekrompen en koude luchtmassa's overstroomden een groot gedeelte van ons waarnemingsgebied. Gisteren werden in t midden cn Zuiden van ons land na onweer groote hoeveelheden neerslag afgetapt (De Bilt 43, Maastricht 35 rn.M.). Hedenmorgen meldde Avord S9 en Weenen 51 m.M. Het weer blijft in Oost-Duitschland en Polen on- weersachtig. In ons land, Frankrijk en Zwit serland is het betrokken, evenals in een rroot gedeelte van de Britsche eilanden. Op lapland vriest het nog. De drukverdeeling en haar veranderingen doen weer een lang zame uitbreiding van het hoogedrukgebied naar het Zuiden verwachten. Regenkansen ijn vrii klein, de temperatuur zal waar schijnlijk overdag iets stijgen. BINNENLAND Interessante mededeelingen van den thesaurier aan een noenmaal van „Volkenbond en Vrede" Het hoofdbestuur van de Verecniging \oor Volken),ond en Vrede gaf Woensdag 1 uur in hotel De Twee Steden een noenmaal Ier gelegenheid van de aanwezigheid hier te lande van den heer S. Jacklin, thesaurier van den Volkenbond, die zich bereid had verklaard aan dit noenmaal te spreken over de financiën van den Volkenbond. Terwijl het niet de gewoonte is, dat aan een dergelijk noenmaal zooals de vercem- ging maandelijks pleegt te houden, publici teit gegeven wordt, had hei hoofdbestuur ditmaal gemeend van dien regel te moeten afwijken in verhand met de belangrijkheid van het onderwerp, door den heer Jacklin te be'iandclen. Ee«i aantal journalisten woonde ditmaal als uilgcnoodigden het noenmaal bij, o.a. de president van de Haagsche Journalisten Verecniging, inr. J. J. van Bolhuis, en dc secrc'aris en de penningmeester van de Bui- tenlandsche Persvereeniging, de heeren Der- jeu en Anteliffc. Voorts bevonden zich on der de aanwezigen als genoodigden do hee ren Hammarskjold, griffier van hel Perma nente Hof van Intern. Justitie, van Wettum, oud-adviseur in opiumz.aken, en de heeren I.ievegocd en Lambooy van den regeertngs- persdienst. Het noenmaal werd verder bijgewoond door een aantal leden van het hoofdbestuur en van het bestuur der Haagsche afdeeling; o.m. waren aanwezig de heer v. d. Man- derc, prof. Francois, mevr. Kluyver, rnr. Everwijn, dr. van Raaltc cn andere loden der verecniging. als dr. ter Meulen, mr. Neyt/.ell de Wilde enz. De tafel werd gepresideerd door prof. Mo- resco, die bij het begin van het noenmaal den heer Jacklin hartelijk welkom heette en er op wees. dat hij als geboren Zuid- Afrikaan een „neef van ons is. Dit neef- schap stellen wij, Hollanders, op nog hooger prijs dan de broederschap der volken. Aan het dessert gaf hij den heer Jacklin het woord. De heer Jacklin aart het woord Het is bemoedigend zoo ving de spreker aan te kunnen constateeren op een tijd stip, waarin het gebruikelijk is over Ie te kortkomingen van den Volkenbond te spre ken, dat de Bond althans geen gevaar loopt op financieele klippen ten onder te gaan. IVlbLRLNNtS Gebrs. Slacts en van Egmond favoriet De Gooische Wielerbaan organiseerde op Hemelvaartsdag een interessant Wiclerpro- gramrna, dat evenwel slechts een gering aantal toeschouwers heeft getrokken. Dc wedstrijden hadden alien een vlot ver loop en in verschillende nummers werd fel le strijd geboden. Zoo was dc omniumsprint- ace voor Profs tusschen Jac. v. Egmond, Steffes, Hürtgen en Slaats, die in matches a deux reden, een zeer interessant nummei. waarbij Jac. v. Egmond sterk favoriet was. Ook de tandemwedstrijd over 4 ronden viel zeer in do smaak en werd op fraaie wijze gewonnen door het koppel MatenaRietho en. Dit laatste koppel onderscheidde zich ook in de Koppelwedstrijd over 50 Km. en wist tezamen met de Gebrs. Slaats een ronde oorsprong te nemen. Frans Slaats bezette in het laatste klassement de 2e plaas, en kwam daardoor juis 1 punt voor op het kop pel MatenaRiethoven. Het koppel v. EgmondPelser viol in deze course niet zoo bijzonder op, in tegenstelling met het koppel SteffesHürtgen, dat een uitmuntende rit deed. De uitslagen z.im- Omnium sprintwedstrijd voor Profs over 2 ronden. Tiidraoe met vliegenden start: Jac. v. Egmond, 31 5/5 sec.; 2. Steffes, 32 2/5 sec.; 3. F. Slaats 33 4/5 sec.; 4. Hürt gen 3-4 ser Tandernwedstriid over' 4 ronden: 1. MatenaRiethoven 15 4/5 sec.; 2 v. Dijkv. Rossum: 3. SchlebaumBrilman. Nieuwelingen-wedstrijd over 5 Km. in 2 series: 1. Frank 7 m. 22 sec.; 2. D. v. Grocnewe- gen; 3. v. Sck. Wedstrijd over 60 ronden met levende gangmaking tusschen Pelz.er en Korf, ge wonnen door Pelzer met 2 ronden voor- prong in den tijd van 17 min. 48 1/5 sec. Af val wedstrijd voor de in den Nieuwelin gen we'i tri id nfet genlnnfsfe renners: 1. Wii denes 10 m. 40 4/5 sec.; 2. A. v. Ker sen; 3. Loover Achtervoeging over 12 ronden om de Bras sard, uitgeloofd door de N.V. Gooïscho Wte- lerheen. Gfiwo»"ori door J. Westbroek, die de Rijk nlm. 40 Meter inhaalde. Konoehvedstrijd over 50 K.M. Totaal uitslag: 1. Kennel Gebrs. Slants 1 uur 11 57 sec. 6 pt 2. Konkel MaepeRiethoven 5 rif. On 1 ronde: 3. Koppel SteffesHürtgen 4- pt. Over het geheel genomen is zijn financieele toestand gezond. Natuurlijk ondergaan de bondsfinanciën in hooge male den invlood van de crisis, wat op tweeërlei wijze tot uiting kond: lc door verhoogde uitgave ten gevolge van diverse voorstellen de oorza ken der crisis te bestudeeren; 2c door ver mindering der inkomsten. Het is orn die redenen, jlat de secretaris generaal van den Volkenbond, die als oud inspecteur van financiën grooto ervaring heeft in financieele zaken, zoo sterk aan dringt op versterking der reserves van den Bond Deze vertegenwoordigen op bet oogen blik een bedrag van 2*/i rnillioen gulden, maar tengevolge van een recht van den Raad oni in bepaalde omstandigheden over gelden uit dit fonds te beschikken, is deze som niet steeds volledig beschikbaar. Doch zelfs indien dit wel het geval was. zou dit bedrag niet langer dan twee maanden de kosten van den Bond kunnen dekken, wan neet geen contributies meer zouden worden ontvangen. Waar nu het gevaar beslaat, dat in moeilijke omstandigheden het inte resse der Staten voor den Bond tijdelijk zal verslappen, is het dus van belang hel reser ve-fonds zooveel mogelijk te versterken. Telt men de begrootingen over de 16 ja ren, lat de Volkenbond bestaat tezamen, dan geeft dit een totaal van 196 n.illioen gulden Hierin heeft Nederland voor 2.4 bijgedragen, d. i. 4'/s rnillioen gulden Zijn aandeel in de bezittingen van den Bond be draagt ongeveer rnillioen. zoodat tot nu toe door Nederland een bedrag van 4 mil liocn gulden in den Bond is vastgelegd. Waf slaaf hier nu tegenover? Spreker be hoort niet tot hen. die meencn dat de sala rissen. welke door onderdanen van een be paald land in dienst hij den Volkenbond worden genoten, in mindering gebracht moe ten worden van de contributie van dit land, daar het er voor den Bond in do eerste plaa's op aan komt de beste ambtenaren te kiezen zonder rekening te houden met hun nationaliteit. Indien een betrekkelijk groot aantal Nederlanders werkzaam zijn hij den Bond. dan danken zij dit aan hun bekwaam heden. welke hen voor dit internationale werk in aanmerking deden komen. Do kosten van het Internationaal Gerechts hof in Den Haag bedragen sinds de oprich ting 11'/.' milliocn gulden. Spreker doet uit komen, dat het grootste deel van dit bedrag in Nederland werd besteed, zoodat dit dus in zekeren zin opweegt tegen de bijdragen van Nederland aan de Volkenbonds-finan- ciën. Ditzelfde geldt voor de rentelooze voor schotten, welke de Nederlandsche regeering heeft tocgcsta'an voor do verbetering der installatie van het Hof in het Vredespaleis, en waarvoor spreker de erkentelijkheid van .don Volkenbond betuigt De gemiddelde bcgrooting por jaar in tij den van de grootste bezuiniging heeft pl.rn. li1/? rnillioen gulden bedragen, cn dit is volgens snreker het minimum-bedrag, noo dig voor het voortbestaan van den Volken bond (inclusief de Internationale Arbeids organisatie en het Internationaal Gerechts hof). Het evenwicht in de begrootingen 193? en 1933 is verkregen door invoering van dras tische bezuinigingsmaatregelen. Het boek jaar 1934 wees een belangrijk overschot aan door ruime ontvangst van achterstallige con tributies. Ook het jaar 1935 schijnt een sur plus te zullen opleveren. De ontwerp-begrooting voor 1936 is juist opgesteld. Zij is nog meer besnoeid dan die over 1935 Meer dan 53 van het budget dient ter financiering van het technische Volkonbondswerk: Internationaal Arbeids bureau, Internationaal Gorech'shof en de Technische afdeelingon van het secretariaat. Verder zijn er vaste lasten (onderhoud der gebouwen, radio-station, pensioenen enz.), zoodat er maar een betrekkelijk klein be drag over blijft voor het hoofddoel van den Bond, dc politieke werkzaamheid. Hierbij is echter in aanmerking te nemen, dat ook groot» kosten ten loslo der regceringen ko men voor de uitzending hunner delegaties. Spreker ^eeft hierover echter verder geen bijzonderncden. Dc achterstand in contributies, die cindo 1934 13V2 milliocn gulden liedrocg, was in het begin van dit jaar gedaald tot 12 rnil lioen of 6 van de gezamenlijke budgetten van den Bond. Ben speciale commissi uit de Assemblee zal over deze schulden met dc betreffende regceringen overleg plegen. Voor Nederland is voor 11X36 de contributie bepaald op 23 budgeteenheden op een totaal van 931. Spreker eindigt met menige beschouwin gen naar aanleiding van critiek op het finan cieel beleid van den Volkenhond, o.a. mot betrekking tot dcu bouw van bet nieuwe Volkcnliondspaleis. Hiertegenover merkt spreker op, dat dc kosten hiervan niet groo- ter zijn dan van eenig ander publiek bouw werk van dien onrvang in Engeland of Zwit serland en niet meer bedragen dan 32 gulden per kubieke Meter, met inbegrip van alle technische installaties- Na deze rede. die nUpt applaus werd ho- groci bestond golegcnlNüd tot het stellen van vragen, waarvan edltler geen gebruik werd gemankt. Prof Moresco dankte den heer Jacklin hartelijk voor zijn boeiende uiteenzetting en verklaarde, dat do secretaris-generaal van den Volkenhond wel een zeer gclukkigo kens heeft gedaan toen hij den hopr Jacklin heeft voorgedragen voor de functie van tnesaurier van den Volkenbond. Hij hoopto hem, wanneer hij weder eens in Holland komt in het midden der verecniging terug te zien. NAASTING VAN DE TELEFOONNETTEN DER DRIE GROOTSTE GEMEENTEN Men meldt van de zijde der gemeente Rot terdam aan de N.R.Ct.: Het bericht over de naasting van de 3 ge meentelijke telefoonnetten is niet juist. Do voorstelling, dat de naasting een uitgemaak te zaak is en zou berusten op technische gronden, is bezijden do waarheid. Dc onder handelingen tusschen Rijk cn gemeenten zijn nog niet geëindigd. Dc gemeenten zijn van oordeel, dat samenwerking van rijks en gemeentelijke telefoondiensten zeer goed mo gelijk is zonder benadccling van liet geheel. De lechnischn noodzaak der naasting wordt door «Ie gemeenten en haar deskundigen volstrekt niet toegegeven, integendeel, zij houden vol. dat de rijksplannen uitvoerbaar zijn zonder naasting van de gemeentebedrij ven. De hetreffende commissie heeft nog geen conclusie genomen. WIELRIJDSTER ONDER VRACHTAUTO AMSTERDAM. Een zeer ernstig onge luk is vanmorgen om kwart voor tien ge schied op het Leidscho plein. Een 20-jarigo wielrijdster wachtte daar met het andero verkeer voor de stopstreep. Toen het licht groen werd. reed zij door, doch kwam met een der wielen tusschen de tramrails. Zij slipte cn viel rechls juist voor een rijdende vrachtauto. Een wiel van deze zware wa gen ging het meisje over het hoofd, met het gevolg, dat zij zeer zwaar werd gewond. In hopeloozen toestand is zij naar het Tcsscf- schade-ziekcnhuis vervoerd. ESPERANTO-MONUMENT DEN BURG (Texel), 29 Mei. Namens den minister van O., K. en W. zal Donderdag middag om 2 uur Ie Den Burg door Ir. J. R. G. Isbrücker uit den Haag het Esperanto monument worden onthuld. Het monument zal worden aangeboden aan het gemeenté; bestuur van Texel, namens hetwelk burge meester Oord het woord zal voeren. Ruipi 200 Esperantisten zullen bij de onthulling aanwezig zijn. (Gedeeltelijk gecorrigeerd) De deelneming der Franschc socialisten maakt eveneens een punt van overweging uit Reuter seint uit Parijs d.d. 31 Mei: President Lebrun heeft den voorzitter van de kamer, Bouisson, verzocht met den grootstcn spoed een kabinet te willen vor- meii, dat zoo mogelijk in den loop van den ochtend voor de opening van de beurs ge reed zou kunnen zijn. De ernst van de crisis blijkt o.a. uit het feit, dat Lebrun dit maal heeft afgezien van de gebruikelijke voorbereidende besprekingen met de oudste politici en de leiders der groole fracties. De voorzitter van de kamer, Bouisson, heeft in den afgeloopen nacht na beëindi ging van de kamerzitting tot 4 uur bespre kingen gehouden over de oplossing van de kabinetscrisis. Vanmorgen 9 uur heeft hij zich naar het Elyséc begeven. Bouisson zal \vaarsch'iVn-~L trachten een kabinet tc vormen op een breed moge- lijken grondslag, die loopt van-do socialis ten tot de republikeinsche verecniging van Louis Marin. Reeds wordt de naam van den socialistischcn afgevaardigde Frossard, die voorstander van deelneming aan de re geering is, genoemd als toekomstig minister van arbeid. Volgens een nader telegram van Reutor, heeft de voorzitter van de kamer, Bouisson, de op dracht tot vorming van een nieuw ka binet op korten ter mijn aanvaard. Of ficieel wordt mede gedeeld, dat do beurs van Parijs he den geopend zal zijn. Dc nieuwe kabi netsformateur Bouis son, die waarschijn lijk vandaag nog president van den Franschen minister raad zal worden, is in de kamer vertegen woordiger van Marseille. Hij is 61 jaar oud. In 1921, toen hij op de lijst van het cartel wederom tot afgevaardigde werd gekozen, trad hij toe tot de Fransche socialistische partij en in 1927 werd hij als socialist ge kozen tot president van de kamor, in welke functie hij weldra een reputatio kreeg als onbestreden meester in de moeilijke kunst van het prcsidecrcn van de vaak zoo ru moerige ziftingen der Fransche kamer. Twee jaar geleden trad Bouisson zonder zichtbare aanleiding en zonder groot opzien te haren uit de socialistische partij. Sedert dien staat hij los vai^ elke politieke partij of groepeering. Bouisson

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 9