NIEUW PARIJS STADIONWIELERBAAN GEOPEND UINPARASOLS PINKSTEREN HITTEGOLF ZWEMBAD „WOESTDUIN" DOORN JOH. BOTTINGA GEVAAR VOOR BLIKSEMINSLAG WAPENS IN BAGAGE GEVONDEN VLOOTBESPREKINGEN TE LONDEN OPPERSTE GERECHTSHOF CONTRA N.R.A. Zomersproeten ver JAC. URLUS t LIGSTOELEN TENTEN BUIS RIJDT NIEUW BAANRECORD Concours van Koetswerken NATOR Langestraat 28 Tel. 59 WAAROM AFLEIDERS NUTTIG ZIJN SCHOOLKORFBAL Ie BLAD PAG. 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 7 JUNI 1935 Vermoedelijk houdt de ontdeks kind verband met den moord op Koning Alexander PARIJS, 6 Juni (Reuter). Een opzich ter der Staatsspoorwegen heeft bij het on derzoeken van bagage en vrachtgoederen, dio sedert maanden in het Gare St. Lazare in depot lagen, zondat dat de eigenaars zich kwamen melden, een merkwaardige ont dekking gedaan. Een der pakelten bevatte verscheidene wapenen, o.a. een handgra naat en een aantal snelvuurpistolen. Het paket was in het begin van October 1931 in bewaring gegeven. De politie werd onmid dellijk gewaarschuwd en stelde tot haar verrassing vast. dat het soortgelijke wapens waren als men bii den moord op koning Alexander had gevonden. Men meent hier uit te kunnen afleiden, dat de Kroatische terroristen, voor het geval de eerste aanval zou zijn mislukt, nog meer wapenen gereed hebben gehouden. Men neemt aan, dat de drie Kroaten. die zich te Marseille in-voorarrest bevinden en ontkennen, dat zij actief aan den aanslag hebben deelgenomen, van de herkomsj van den koffer op de hoogte zijn. Men rekent op een vrij langen duur der onderhandelingen LONDEN, 6 Juni. De Duitsch-Engel- schc vloot besprekingen, die Dinsdag vijf uur geduurd hebben, zijn Woensdagochtend tc 11 uur voortgezet. Des middags waren de Duitschc gedelegeerden de gast van mi nisterpresident Maedonald in Downingstreel. Bij de lunch zaten o.a. aan do leden der Engelsche delegatie, de president van den staatsraad Baldwin, de minister van buiten- landschc" zaken sir John Simon, de eerste Jcrd der admiraliteit Eyres Monsell, de mi nister voor de dominions Thomas en de zoon van den eersten minister, de onderstaats secretaris Malcolm Maedonald. Van Duit- sche zijde waren bovendien de ambassadeur Von Hoesch, de gezantschapsraad vorst Bis marck en do kanseliers Cordt cn Schildt der Duitsche ambassade aanwezig. Naar Reuter verneemt, zullen de Duitsch- Britsche vlootbesprekingen langer duren dan eerst werd aangenomen; misschien duren zij zelfs wel tot na Pinksteren. Men heeft thans besloten, dat alleen in den ochtend besprekingen zullen worden ge voerd, opdat de gedelegeerden in den mid dag gelegenheid hebben onderling de kwes ties te bespreken. Vermoedelijk zal door dezen maatregel de tijd van onderhandelen langer duren. President Roosevelt tracht zoo= veel mogelijk van zijn arbeid te redden 1 WASHINGTON, 6 Juni (V.D.). Roose- velt heeft in de laatste dagen meer dan Veertig personen ontvangen en om advies gevraagd, teneinde de New Deal-politiek zoo goed als na de uitspraak van het opperste Gerechtshof van de Ver. St. tegen de N.R.A mogelijk is, voort te zetten met behulp van gewone wetgevende maatregelen, die overeenstemming met de grondwet zijn. Op deze wijze hoopt hij de voornaamste maat regelen der N.R.A. ten minste tot 1 April 1936 te kunnen verlengen. Op sommige onderdcelen heeft het huis van afgevaardigden zich hiertoe bereid ver klaard. De commissie voor beurszaken en effectenhandel heeft te kennen gegeven, dat bet regecrlngsprogram tot controle op den effectenhandel in geen enkel opzicht in strijd met de grondwet is, ondanks de gren zen. die het opperste gerechtshof de N.R.A. beeft gesteld. j HET CONFLICT IN NOORD-CHINA TOKIO, 6 Juni (Reuter). De Japanscho militaire autoriteiten zijn niet voldaan, al dus de Asahi Sjimboen, over het tweede antwoord van generaal Ho Ying Tsjing, den chef van den militairen raad van Noord- China, op de Japansche, te Peking inge diende eischen van Woensdag j.l. Het ant woord van den generaal, aldus het blad ontwijkt handig do meest op den voorgrond tredende punten van de Japansche eischen. dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. Bij alle drogisten Pot 90 ct. Tube 50 cl Zeep 60 ct. De vermaarde tenor-zanger Jac. Urlus is gistermiddag te Noordwljk op 68-jarigen leeftijd overleden. De heer Urlus was gedurende de laatste anderhalf jaar lijdende; anderhalf jaar ge leden moest hij een operatie ondergaan, wel ke door een viertal andere operaties werd gevolgd. Hij is nimmer geheel hersteld. Dg teraardebestelling zal Dinsdag a.s. te Noordwijk plaats vinden. en Pic-nic artikelen STRAND- LUCHTBEDDEN vanaf 4.50 LANGSTRAAT 35 TELEFOON 308 WIELRENNEN Van Vliet wint bij de amateurs, Van Egmond bij de pro= fessionals Doncleiuugavond lieelt de S.udionbaan het zouie. senueu ls»u geopend met eeu na- Uuijaul progiaimiia, waarop naast ue spruit- euairijueu. voor amaieürs en pioiessiuiTuls ook siajersKoersen vooiKwuuien. De oeiang- sieiuiig was op liezen eersten avond, on danks de zeer gunstige weersomsiaiidigne- den de wind was vrijwel geiiecl gaan lig gen iieel matig. De spnniwedsirijden waren van groot be lang in verpand met het leit, dat hieraan erd deelgenomen door verscheidene can- didaten voor de Olympische Speien. In de eerste halve beslissing schukeldc B. Leene zonder vel moeite van den Vijver en van Gelder uit; de tweede halve beslissing leverde een duel op tusschen Ooms en den jongen amateur Buchli, do ontdekking van Piet Moeskops, waurbij de meer gerouti neerde Ooms net meer dan een lengte won. ïn de derde halve beslissing, welke twoe- laul moest worden gereden in verband met een lekke band van van Vliet, won de Zuid-Hollander uit derde positie gemakke lijk. Op het laatste rechte eind ging hij cemakkelük over zijn tegenstanders heen. Voor de oindstrijd hadden zich dus Ooms, B. Leene en va Vliet geplaatst Een verrassing leverde Buis in het num mer der B-stavers, die 20 K.M. te betwisten hadden. Deelnemers waren Massing, Buis, Van der Valk, Alkema, Stoffels en Korf, die ook in deze volgorde startten. Buis nam on middellijk den kop en reed in goede stijl en snel tempo ronde na rondo, waarbij hü slechts ernstig door Alkema in zijn positie bedreigd werd. Buis versnelde echter tegen het einde nog het tempo cn won. Hot bleek, dat hij iet een tijd van 15 min. 174/s sec. het baanrecord van Dom hoff, dat sedert 21 Juni 193-1 op 15 min. 21sec. met 4 seconden had verbeterd. Een fraaie prestatie, waarvoor hij hartelijk toegejuicht werd Deze B-staver werd daar mede genlaatst in de derde en laatste manehe der A.-stavers. waarin hij dus on middellijk gelegenheid kreeg zijn krachten in dit milieu te toonen. De uitslag der B-stayers was; 20 K.M.: 1. Buis, tijd 15 min. 17 4/5 sec. Nieuw baanrecord. 2. Alkema op 180 Meter. 3. Korf op 200 Meter. 4. Yan der Valk op 710 Meter. 5. Massing op 980 Meter. C. Stoffels op 1680 Meter. Voor dc pauze werden nog twee ritten ge reden van den sprintwedstrijd voor profs tusschen van Égmond, van den Heuvel van der Linden. In den eersten rit liet van Egmond zijn beide tegenstanders voorgaan. Bij het ingaan vah den laatsten bocht versnelde hij het tempo dusdanig, dat hij op zij van zijn tegen standers kwam te liggen. Op het laatste reóhte einde sloeg hij met enkele ferme ruk ken gemakkelijk zoowel van den Heuvel als van der Linden. Het resultaat: 1. Van Egmond. Tijd laatste 200 Meter 12 2/5 sec. 2. Van den Heuvel. 3. Van der Linden. In den tweeden rit paste van Egmond een andere tactiek toe, de oude, die hem meer ligt. Hij vertrok op kop in zeer snelle vaart cn gaf de andere sprinters geen kans om op zij te komen. Het resultaat: 1. Van Egmond tijd laatste 200 Meter 15 1/5 sec. 2. Va nder Lirden. 3 Van der Heuvel Van Vliet winnaar bij de ama teurs Na de pauze werd eerst de beslissing van den sprintwedstrijd voor amateurs verre den tusschen van Vliet. I^enc en Ooms. Van Vliet ging bii het ingaan van den laatsten bocht naar voren en won met An derhalve lengte voor B. Leene. 1. Van Vliet, tijd laatste 200 Meter 128/r sec. 2 B. Leene. 3. Ooms. Derde rit van den sprintwedstrijd v< professionals was een copy van den twee den. Van Egmond vertrok in sneltreinvaart op kop, hield echter plotseling in, zoodat van den Heuvel binnendoor naar voren kon schieten. Van Egmond verhoogde voor do Marathon tribune het tempo, had in den laatsten bocht van den Heuvel reeds te pakken en won met ruim een lengte voor van der Linden. Derde rit1. Van Egmond. tijd laatste 200 Meter 12Vs sec. 2. Van der Linden. 3. Van den Heuvel. Eindstand: 1. Van Egmond 3 punten. 2. Van der Linden 7 punten. 3. Van den Heu vel 8 punten. AUTOMOBILlSMh Het jaarlijksche concours van koetswer ken van de Koninklijke Nederlandsche Automobiel Club zal ditmaal worden ge houden op Zaterdag 29 Juni a.s. en wel od het gemeentelijk parkeerterrein aan den Roulovard te Scheveningen. Men zal zich herinneren, dat ook het vorig jaar dit con cours te Scheveningen op hetzelfde terrein is gehouden, dat zich uitermate voor dit doel bleek te leencn. Dat is dan ook de re den geweest, dat ook thans weer in samen werking met de Exploitatie Mij. Schcveniji- gen het concours aldaar zal worden ge houden. Aan het dezer dagen verschenen regle ment ontleenen wij, dat de kootswerken in drie afdeelingcn zullen worden ondergo bracht, n.l. open- en gesloten koetswerken en type cabriolets. Iedere afdeeling is in een aantal klassen onderverdeeld, verband houdende met den catalogusprijs op 1 Juni 1935. Het concours begint des middags te 2 uur en duurt tot 5 uur. In tegenstelling met vo rig jaar zal het terrein thans niet voor ieder toegankelijk zijn, doch slechts tegen beta ling van een entreeprijs van f 0.25. Loden der K.N.A.C. hehhen met een genoodigde vrijen toegang. Het ligt in de bedoeling van de jury des morgens reeds tijdig met de keuring te beginnen, opdat in den voormid dag de resultaten bekend gemaakt kunnen worden. Na afloop za! er voor leden en ge- noodigden een thé dansant op het Solarium \an het Palace Hotel worden gehouden, ge volgd door een gezarnenlijken maaltijd in het Kurhaus. ZWEMMEN NIEUWE BELGISCHE RECORDS ANTWERPEN, 5 Juni. (V.D.) Er zijn hier twee nieuwe Belgische records geves tigd, n.l. op do 800 Meter vrije slag dames door mevrouw Raedemacker met een tijd van 14 min. 11.4 sec. (tot dusver 14 inin. 10.4 sec.) en op do 200 Meter rug door mej. Arnouts met 3 min. 16 sec. xonder pijn Gnfii t.eteantrM, ip kat Ma,-,aet- aplegalapparaat tfaer gedlpl. godkundige. De bliksem veroorzaakt jaarlijks voor duizenden guldens schade Tijdens enkele zware onweders, welke zich op 29 Mei in Noord-Brabant, Utrecht, en Gelderland ontlastten, kwamen veel trefgevallen door den bliksem voor. Een school en vier boerderijen brandden af, een boerderij en een woonhuis werden getrof fen. doch bleven behouden en verder sloeg de bliksem in een schoorsteen, in drie hoo rnen. in een ooievaar, in een vat teer. dat verbrandde, een koe werd gedood en in een huis werden twee kinderen getroffen. Hier mede zal de lijst wel niet compleet zijn. Deze gevallen ziin op zichzelf niets bui tengewoons. De bliksem treft over het al gemeen alle mogelijke voorwerpen en die ren. al heeft hii ook voorkeur voor het een >oven het andere, maar hii spaart niets. Het merkwaardige was echter dien dag, dat het aantal trefgevallen zoo groot was, een verschijnsel, dat nu en dan voorkomt. Een volledige statistiek van trefgevallen bestaat niet. Zeer veel statistisch materiaal vindt men in de iaarliiksche publicatie van het Meteorologisch Instituut, getiteld ,On weders in Nederland, maar alle gevallen komen niet ter kennis van het M.I. Uit deze publicaties is heel wat merk waardigs op te diepen. Van de hand van C W. Hissink is indertiid een publicatie door het M.I. uitgegeven, getiteld Bliksem inslag in Nederland in het twintigjarig tijdvak 18SS1907. waaruit blijkt, dat in die 20 jaren 5933 gevallen van blikseminslag aan het M.I. werden gerapporteerd, waar van 1185 betrekking hadden op levende we zens. Het gemiddeld aantal trefgevallen per iaar bedroeg dus 297 maar liep van laar tot iaar sterk uiteen, was het grootst in 1899 met 590 en het kleinst in 1904 met 89 geval len. In de maanden Mei-~Augustus kwamen ruim vijf maal zooveel trefgevallen voor als in de maanden October—Februari, maar in aanmerking genomen, dat de zomeronwe- ders veel langer duren en veel meer ont ladingen tellen dan de winteronweders. zijn de laatsten altijd nog de gevaarlijkste. De schade, door blikseminslag veroor zaakt. kunnen wij in vier groepen rang schikken: verlies van menschenlevens. niet in geldswaarde uit te drukken, afbranden van getroffen gehouwen, materioclo schade zonder brand, gedoode dieren. Voor zoover re ik weet bestaat hiervan geen statistiek maar enkele cijfers, dio een denkbeeld ge ven van de schade, ziin toch wel te geven. Ik kies willekeurig het iaar 1898. In dat iaar werden, behalve menschen en dieren getroffen 118 gehouwen, waaronder 18 kerk torens en 18 molens. Bii tien gevallen was het gebouw van een bliksemafleider voor zien en slechts bii drie van deze werd een geringe schade aangericht. Het totaal der opgegeven schaden bedroeg f 87.750. In 1896 werd door 13 Ned. Brandverzekc- ringsmaatschappiien in 338 .gevallen van blikseminslag f 155.776.36 en in 1897 door dezelfde maatschappijen voor 297 gevallen f 124.753.3454 uitbetaald. Dergelijke cijfers spreken voor zichzelf. Nu rijst, wanneer ik dc talrijke kranten berichten over blikseminslag lees dadelijk bii mij de vraag: Is dat nu wel noodig? Het antwoord kan ontkennend zijn. Immers in de meeste gevallen van blikseminslag was het getroffen gebouw niet van een bliksem afleider voorzien of van een ondeugdelijke en slechts in zeer enkele gevallen ontstaat een geringe schade bii gebouwen, die wel van een deugdeliiken afleider ziin voorzien. In de eerste iaren na de invoering van een onweerswaarncmingendienst bii het Met. Instituut werd steeds het belang van het aanbrengen van bliksemafleiders het licht gesteld, maar in die iaren (de tachtiger iaren) was de aanleg van een bliksemafleider door het gebruik van de dure platina opvangpnnten. van roodkope ren geleidingen en dito grondplatén een dure geschiedenis, waartegen men terecht opzag. Latere onderzoekingen hebben aan getoond. dAt al dit dure materiaal niet noo dig is en dat men kan volstaan met gegal vaniseerd ijzeren geleidingen zonder pla tina opvangspitsen en rnet goedkoope gróndverhindinizén. zoodat de aanleg sléchts zeer weinig behoeft te kosten. Desniettegenstaande is een bliksemaflel der oo een gewoon huis of op een boerderii en oo een hooiberg een rariteit, ia zelfs ziin er in orts lAnd nog kerkm-ens, d*e niet van een beveiligingèinrichting zijn vóórzien. Hierdoor ziin verschillende oorzaken aan te wijzen. Soms heeft men principieele be zwaren. In vele gevallen denkt de eige naar van het huis: Ik ben toch verzekerd ^gen brandschade. Vele menschen zeggen Het zal zoo'n vaart niet loopen. Het grootst is wel het aantal van hen. die eenvoudig er niet aan denken hun huis te beveili gen. Hieronder ziin er een groot aantal, dat meent, dat de aanleg te veel kost Zii heb ben ongelijk, want een bliksemafleider be hoeft niet veel te kosten. Absolute beveiliging Een ander begrip, dat de beveiliging van gebouwen in den weg staat is de vrees, dat de afleider het onweer zoogenaamd aan trekt. Hoe staat het daarmede? Volgens de oudere opvatting diende een bliksemafleider om binnen een zekere ruim te tijdens een onweer de door inductie te voorschijn geroepen electrische lading te neutraliseeren. Daarentegen is de tegen woordige opvatting, dat de bliksemafleider nkel dient om aan het hemelvuur een weg aan tc bieden, waarop het eeen schade aan het gebouw kan veroorzaken. Als de afleider zoo gemaakt is. dat hij een even tueelen treffer de electrische stroom geheel door den afleider naar den grond kan wor den gevoerd, is de afleider een absolute beveiliging en hindert het in het geheel niet. of dc afleider den bliksem zoogenaamd aantrekt. Laat hii dit gerust doen. Wij zien hii dc tallooze gevallen, waarin de boven grondsche geleidingen van trams en spoor wegen worden getroffen, hoe weinig schade dit doet. Wij moeten in de kwestie van treffen door den bliksem twee dingen scherp tegen over elkaar stellen. De bliksem treft een gebouw zonder afleider cn volgt daarbii altijd den weg met den minsten weerstand maar moet daartoe enkele traiecten kiezen, met veel weerstand en richt daarop groote vernielingen aan of sticht brand, of de bliksem treft het huis met een bliksem afleider en vindt den gebaande weg met geringen weerstand en kan geen schade doen. Men weet echter niet waarom cn wanneer het gebouw zal worden pefroffe roaar wanneer het beveiligd is. hindert een blikseminslag in het geheel niet. Eigenlijk moesten alle gebouwen bevei ligd ziin. Daartoe zal hét wel nooit komen maar het kan ziin nut hebben hier no^ eérts nAdrnkkeliik te wiizen op de eovan- van onbeschermde gebouwen en op de ge rinivfl kosten van aanlêg van een bliksem afleider. Groote belangstelling vóór het tournooi tijdens de Pinks sterdagen Voor dé tkldens de Pinkstervacantic te houden schoolkorfbalwedstrijden te Utrecht, bleek weer groote belangstelling onder de schooljeugd te bestaan. Het aantal inschrij vingen was vrijwel gelijk aan dat «van hot vorige jaar. Ditmaal schreven in voor de eerste afdeeling 13 ploegen, voor de meisjes afdeel ing 4 en voor de tweede afdeeling 30 twaalftallen. De wedstrijden worden wederóm op „Welegelegen" gehouden. A.s. Zaterdag wordt om 9 uur op vijf velden tegelijk be gonnen. Dinsdagmiddag na Pinksteren wor den de wedstrijden voortgezet en beëindigd. In de eerste afdeeling, welke in drieën gesplitst is, wordt een halve competitie ge speeld. In de andere afdeeling komen de ploegen na loting volgens het afvalsvsteem tegen, elkaar. Elke wedstrijd duurt twee maal twintig minuten met vijf minuten rust. Do. twaalftallen zijn als volgt ingedeeld: Afdeeling IA: Rijkskweekschool, Kweek school Rehoboth I, Chr. Lyceum Zeist I, Gem. HBS A I, Rijks HBS. Afdeeling IB: Kweekschool Jan v. Nas sau, Gem. HBS I, Chr. HBS I, Gem. Han delsschool A'foort. Afdeeling IC: Rehoboth II, Ulo dr. de Visser I. Gem. HBS BH. Ulo W. de Zwijger, Zeist I en II, Meisies Lvreum I cn II. Afdeeling II A: Ulo Bomvstraat. Ulo Gort v. d. Linden I, Ulo J. Nieuwenhuvson II, Ulo Ger. Burgerschool I, Chr. Lvceum Zeist II, Ulo Domplein II, Ulo Maliebaan II, Ulo Regentesse. Afdeeling IIB: Chr. HBS II, Ulo Malie baan I, Gem. HBS Aïï, Ulo Da Costa T. Ulo Thorheckelaan I, C.hr. Gvmnasium II, Ulo Cort v. d. Linden II. Ulo Domplein Afdeeling ÏTC: Ulo Jen N'euwenhuvsen I, Gem. HBS A ITT. Ulo Ger. Burgerschool TI, Ulo Da Costa II. Ulo dr. de Visser II, Ulo Thorheckelaan IT. C.hr. Gvmnasinm T. Afdee'»n<* TT D; Ulo Me'iebaen UI. Ulo Da Costa IV. Ulo Tïomniejn tv. Ulo Thorhecke laan IV, Ulo Domplein III. PAARDENSPORT INT. CONCOURS HIPPIQUE TE AKEN Nederland in het Concours om de „Preis der Nationen" derde AKEN, 6 Juni. (V. D.) Heden is alhier het internationaal concours-hippiquo voort gezet met een concours dc puissance en een springconcours om den „Preis der Na tionen". In het concours dc puissance om den prijs van het Rijksweerministerie bleven zeven deelnemers zonder strafpunton. Na dat de hindernis viermaal verhoogd was geworden, de laatste maal tot 2 Meter, hoeft men den eersten prijs toegekend aan do drie zonder strafpunten gebleven ruiters. Dit waren ritmeester Hasse op ..Der Arr", luitenant Bucrkner op „General" en Tem- rne op „Nordland" (allen Duitschland). Op de zevende plaats kwam luitenant Greter (Nederland) met Ernica. terwijl deze even eens op de achtste plaats beslag wist to leggen met het paard „Ilermclin" van Frati Funko. Te 5 uur werd een aanvang gemaakt met het concours om den ..Preis der Nationen". Het parcours was 800 M. lang en bevatte 21 hindernissen tot 1.30 M. hoogte. Met 14 strafpunten won Duitschland don ..Hindenhurghekcr". Op de tweede plaats kwam Roemenië met 20 en op de. derde plaats Nederland met 21 strafpunten. De individucele prijs won de Hongaar- sche luitenant Sehaurck on ..Mr. Snokes". Onze landgenoot Pasman met ..Dunen- bank" verrichtte een fraaie prestatie door de eerste maal slechts één fout. de tweede maal in bet geheel geen fout te maken. Als vierde kwamen Turkije en Hongarije, (Nadruk verboden). CHR. NELL. WIELRENNEN DE TOUR DE FRANCE De keuze-commissie van den Belgischen Wielrijders Bond heeft de ploeg samenge steld. die de Belgische kleuren bij de Tour de Franco zullen moeten verdedigen. De ploeg ziet er als volgt uit: J. Aerts, Danneels, de Caluwé, Garnier, Hardlquest, Romain Macs, Moerenhout, F. Vervaecke. Reserves: Syl. Maes, Dignef, Lowie en Neville. 468e STAATSLOTERIJ <Nlet officieel) ode klasse. 17de lijst Trekking van VrUdag 7 Juni 1935 Hooge Prijzen 19462 met premie f 3000 Prllren van f 70.— 09 1036 3827 4336 5898 6123 7050 9555 9713 9980 11565 11608 13413 13578 14872 17102 17819 18582 19902 19991 20795 20912 Nieten 70 154 332 539 722 853 919 1045 1208 1241 1298 1607 1619 2075 2292 2516 3152 3651 3782 3958 4503 5717 6501 6590 6697 6974 7051 7130 7564 7694 7738 7796 8011 8128 8290 8356 8682 8938 9259 9730 10475 11066 11916 12098 12423 13877 14145 14146 14202 15131 15150 15421 15468 15508 15586 15684 16073 16246 16293 16529 17081 17173 17403 17644 17826 17883 18216 18328 18350 18439 18818 1914S 19870 20234 20364 20759 20780

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 2