Expositie Niggi LAVA» COLDINAVA Parfumerie, AP0LL07' FEUILLETON JAARVERSLAG OVER 1934 DER A.K.U. Winst f 497.894.80 Prof. KIELSTRA NAAR NEDERLAND EMMEN PROCEDEERT ONBEKOOKT PLAN Als „jongen" naar Monte Carlo LISTERINE TANDPASTA ONZE BOTER-EXPORTNAAR DUITS HLAND De Roman van Maxime HAAGSCHE SLAGERIJ 2e BLAD PAG. 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 7 JUNI 1935 Invloeden der handelsbelemmeringen en de uiterst langzame aanpassing van onzen levensindex aan dien van andere landen deden zich gelden Aan het ons toegezonden jaarverslag der Algemeene Kunstzijde Unie N.V. over 1934 cntleenen wij liet volgende: Het jaar 1934 liet zich voor onze vennoot schap aanvankelijk bevredigend aanzien. Gedurende twee kwartalen hield de na vraag aan en overtrof onze productie, zoodal een vrij aanzienlijk dcei van den voorraad kon worden afgezet. Weliswaar steeg de gemiddelde opbrengst niet en bleef de on zekerheid van valuta's en handelsbelcmme ringen bestaan, doch hel toenemend ver •bruik van kunstzijde over de geheele wereld scheen te wettigen, dat onze Nedcrlandscho bedrijven hot voorbeeld volgden van vele buitenlandsche kunstzijde-ondernemingen door de productie uit te breiden en aan te passen aan het toenemend verbruik. Daartoe werd dan ook in het midden van het jaai besloicn, daar het mogelijk bleek hiertoo zonder groote investaties over te gaan. Het bleek echter in de herfstmaanden, dat do bekende handelsbelemmeringen en dc uiterst langzame aanpassing van den levens index in ons land aan die der met ons con- curreerende staten niet toeliet het meerdere onzer productie onder te brengen op die deelen van de wereldmarkt, welke in steeds beperkter mate voor ons overbleven. Nadat het, ondanks de krachtige inspan ning en het aanvaarden van risico's voor ons onmogelijk bleek eenig aandeel van be- teekenis in het meerdere kunstzijde-verbruik over do wereld voor onze Nedcrlandschn bedrijven te verwerven en dus de voorraden niet onbedenkelijk toenamen, moest tot hel teruggaan tot den omvang der productie van het begin van het jaar worden besloten Pit had tot gevolg, dat het in Augustus aangenomen personeel, en zelfs meer dan dat. weer moest worden ontslagen. Ook na de invoering dier contingcnteering is de positie op de Nederlandsche markt al dus te kenmerken, dat ongeveer 42 van het verbruik ingevoerd werd en dat de daar voor betaalde prijzen de volgende percen tages liggen onder de. prijzen, die de invoe rende landen binnen hun eigen grenzen be rekenen: Engeland ca. 23%. Italië ra. 37%. Frankrijk ca. 30%. Terwijl toch in Nederland geen invoerrecht op kunstzijde geheven wordt, bedraagt dit thans voor: Engeland ca. 58% v. d. binnenl. pr. (90%1 Frankrijk 65% (74%) Italië 75% (62%) Ver. Staten 83% (93%) Duitschland 15% (87% terwijl het daarachter vermelde cijfer aan geeft welk percentage der productie dier landen naar schatting in het eigen land wordt afgezet. Door de goede conjunctuur voor kunst zijde in Duitschland bleef het mogelijk, naar dat land zijde te vorkoopen. De netto-op brengst der naar Duitschland verkochte zijde was in verband met de relatief matige invoerrechten belangrijk gunstiger dan die van verkoopen naar andere landen. De aan het einde van het jaar 1933 inge stelde contingenleering van den invoer Aan kunstzijde-garens in Duitschland heeft do uitvoermogelijkheden naar dot land niet on belangrijk beperkt. Een \erdere beperking van den uitvoer naar Duitschland kwarn in het begin van het jaar 1935 in verband met de toepassing van dc clearingovereenkomsl tusschen Duitschland en Nederland. Ook naar eenige andere landen hebben wij onzen afzet tengevolge van het steeds grooter worden van het risico, aan het ver koopen in vreemde munteenheden verbon den, en van de steeds toenemende transfer moeilijkheden, moeten beperken. Onze ven nootschap, die zoozeer op export is aangewe zen, ondervindt dan ook wel in hooge male de moeilijkheden, verbonden aan onstabiele monetaire verhoudingen. De bedrijfswinst over 193 f bedroeg f 2.206.685.81. waarbij nog komt een bedrag van 2.182.802,14 uit andere winstbronnen. In dit laatstgenoemde bedrag is begrepen f 813.988,43 zijnde het voordeelig saldo van den omruilden inkoop van eigen aapdeelen ad. 4.937.793,09, verminderd met het ver- Verkrijgbaar in: Parfum Water Zeep Scheerzeep Shampoo Badzout Talc poeder Toilet poeder Vinaigre Lotion Cachets 'T FIJNSTE ITALIAANSE HUIS Alleen-verkoop Amersfoort VRAAGT GRATIS PROEF Hij zal besprekingen voeren met de Regeering over staats kundige cn economische kwesties 's-GRAVENHAGE, 6 Juni. Aan den heer prof. dr. J. C. Kielstra, gouverneur van Suriname, is niet ingang van den dag in de maand Augustus a.s., waarop hij Suri name zal verlaten, in 's lands belang vier maanden verlof naar Europa verleend. Als waarnemend gouverneur zal, na het vertrek van den heer Kielstra, optreden de heer rnr. J. C. Brons, voorzitter van het Hof van Justitie te Paramaribo. Naar aanleiding van bovenstaand bericht, kan er op gewezen worden, clat het in de laatste jaren meerdere malen is voorgeko men, dat do gouverneurs van Suriname en Curacao naar'Holland kwamen om in per soonlijk contact met den Minister van Ko loniën cn diens Departement verschillende kwesties te bespreken. Gouverneur Rutgers is ook in Holland geweest tijdens zijn ambtsperiode evenals gouverneur van Slob be. lies van de Maekubee-liquidatie ad. U123.804.66. Na aftrek van de rente op de obligatiele ningen en concernonkosten (incl. proefbe drijven) tot een bedrag van resp. 591.675 en 247.001.74 blijft pr een bruto winstsaldo over van 3.550.S11.21. Indien de algemeene vergadering van aan deelhouders besluit liet voorstel van den Raad van Commissarissen ten aanzien van dc afschrijvingen tot een bedrag van 2.552.916.41 en de vorming van een reserve tegen valutaverliezen, groot 500.000, te aan vaarden, zal het resultaat over het jaar 1931 een winst aanwijzen van 497.S94.S0. In verband met het ruim negen maanden geleden geschiede autobusongeval De gemeenteraad van Emmen heeft, naar het Hbld. meldt, besloten om een procedure te gaan voeren tegen de familie Keen te Nieuw-Amsterdam, de eigenaresse van de autobus, welke op 22 Augustus 1934 op noodlottige wijze in botsing kwam met den trein en verbrijzeld werd, zoodat drie inzit tenden gedood en anderen gewond werden. Noch de familie Keen, noch de maatschappij waarbij de autobus verzekerd was, zijn be reid om de schadevergoeding te betalen. De 17 betrokkenen of hun rechtverkrijgen den hebben hun vordering gecedeerd aan dc gemeente, zoodal dé gemeente thans in rechten kan optreden. De Raad was met B. en W. van moening, dat de gemeente voor de arbeiders in de werkverschaffing een mo- reele verantwoordelijkheid heeft, maar ook heeft te letten op de financiecle gevolgen van de slachtoffers en de nabestaanden, voortvloeiende uil een dergelijk ongeval. Dc Raad heeft rleze aangelegenheid breed voerig in geheime zitting besproken en heeft ten slotte bovenomschreven besluit genomen Dat dit moest gebeuren kunnen velen wel niet verklaren, daar de gemeente bij het ver voer van de arbeiders, den eisch beeft ge steld, dat de bussen bij een solide maat schappij verzekerd werden. Thans zijn ruim negen maanden verloo- pen sinds hel ongeval en nog hebben de be trokkenen geen cent ontvangen. Eenige slachtoffers worden onderhouden door cle armbesturen, daar ook moeilijkheden be staan tusschen de Rijksverzekeringsbank en een der getroffenen, die zijn enkel gebro ken heeft cn nog niet werken kan, terwijl de Rijksverzekeringsbank het tegendeel be weert. Prof. dr. J. C. Kielstra Prof. Kielstra zal nu ook eenigen tijd in I-Iolland vertoeven en daarbij tal van staat kundige en economische kwesties, Suriname betreffende en welke minder gemakkelijk tier correspondentie opgelost kunnen wor den, nader met de Regcering bespreken. ONGEVAL OP DEENSCH SCHIP 1JMUIDEN, 6 Juni. Hedenmorgen werd te IJrnuidcn een draadloos verzoek ontvan gen van het Deensche stoomschip „Brct- land", een kolenboot van de Danske Coal Company, om in.den middag, als het schip in dc buitenhaven van IJrnuidcn zou arri- veeren, een gewonde van boord te halen. Vanmiddag togen 2 uur arriveerde de „Bretland" in dc buitenhaven van IJrnuidcn cn maakte vast aan den loeristensteiger, waar een arnbulance-auto gereed stond, waarmee de gewonde naar het St. Antho- nius Ziekenhuis werd overgebracht. Het bleek een 18-iarige schepeling te zijn, die vanmorgen te 8 uur bij het verrichten van werkzaamheden uit de achtermast is gevallen en op het dek terecht kwam. Hij had daarbij ernstige hoofdwonden cn waar schijnlijk ook inwendige kneuzingen opge- loopen. De kapitein zag zijn toestand ernstig in en hoewel het schip, dat met een kolen- lading onderweg was van Dantzig naar Bayonne IJmuiden niet zou aandoen, be sloot dc gezagvoerder onmiddellijk de bui tenhaven binnen te loopen en verzocht hij draadloos den gewonde van boord te halen. Dc „Bretland" is, nadat dit geschied was, niet onmiddellijk vertrokken, aangezien de gezagvoerder eerst liet resultaat van het me disch onderzoek in het St. Anthonius Zie kenhuis wilde afwachten. De toestand van den jongeman schijnt, hoewel zeer ernstig, niet levensgevaarlijk te zijn. Een jongeman heeft zich voor het Haagsche gerechtshof te verantwoorden wegens schaking DEN HAAG, 5 Juni. Een niet alledaag- sche zaak diende lieden in liooger beroep voor het Ilaagsch Gerechtshof, waar oen 25-jarig jongeman, een Delftenaar, zich te verantwoorden had wegens overtreding van Art. 281 W. v. S. (schaking), ter zake waar van hij door dc rechtbank is vrijgesproken, tegen welk vonnis de officier van justitie appelleerde. Uit het verhoor, dat de president van liet hof den verdachte afnam, bleek, dat deze sinds eenigen tijd betrekkingen had aange knoopt met een 18-jarig meisje uit Delft, wier ouders evenwel tegen dezen omgang waren, vermits dc jongeman, die niet in staat was voor zich zelf te zorgen, hun niet aanstond. Het meisje zelf daarentegen voel de zich bijzonder aangetrokken tot haar minnaar cn daar liefde nu eenmaal list zoekt, had zij een middel bedacht om de voorgoigsmaatregelen, door haar vader ge nomen, om het contact tusschen do gelief den te verbreken, te fnuiken. Zij was n.l op een groot kantoor werkzaam en nu had zij kans gezien om benaaldc diensturen aan een collega over te doen. Deze aldus vrijgemaakte uren werden besteed aan het opmaken cn doen rijpen van plannen welke door het optreden van politie en justitie den bodem werden ingeslagen. Het paartje besloot te vluchten liefst vèr weg en dc keus was gevallen op Monte Carlo. Zonder geld doet men nu eenmaal niets en dus waren de spaargelden van heiden bijeenge bracht, te zamen uitmakende een bedrag van 225.—. Een gecieclto hiervan werd allereerst be steed aan reisklecding, n.l. twee costumes met plus-fourpantalons, want om het meis je aan het speurend oog van de politie te onttrekken zou zij als „jongen" dc wereld ingaan. I-Iet tweetal huurde daarop in Delft een vrachtauto en reed naar Rotterdam. Als meisje stapje de jongedame er in en als iongen kwam ze eruit. Alleen de haren ver- ieden de camouflage. In Rotterdam was evenwel wel een kapper te vinden, die het geheel completeerde. Het tweetal vertrok uit de Maasstad als jongens per trein naar Breda cn vandaal ging het per auto naar Antwerpen. Het ge mis aan paspoorten werd vergoed door het bezit van een valsche pas ten name van den jongeman en van een zwemdiploma len name van de nseudo-jongen vriend. Er was nog geld. zoodat zij na Brussel 'e hebben bezocht, over de I'ransche grens konden komen, maar langzamerhand toen liet geld opraakte, heron de situatie hache lijk te worden. De pleizierreizicrers waren gedwongen te gaan bedelen en hier cn daai om onderdak te vragen, totdat in Toulon de politie de ..'ongc'ns" eens in verhoor nam en in afwachting van een nader onderzoek op staatskos'en onderdak verschafte. De nvet eindigde Ir'er met tien dagen opslui- ing wegens bedelarij, waarna heiden we derom op vrije voc'en werden gesteld. ÏIct tweetal bleek over doorzettingsver mogen te beschikken, want Monaco was nu eenmaal het doel van do re:s en ze gaven het nog lang niet op cn inderdaad kwamen zij ook in Monaco, waar zij tot de droeve ervaring kwamen, dat in dit oord van lust en weelde zonder geld absoluut niets was te beginnen. De jongeman wist niet beter te doen dan zijn toestand bloot te leggen aan den con sul aldaar, die natuurlijk do politie-autori- feiten van con cn ander on dc hoogle bracht, met het gevolg, dat de Delftseho commis saris van politie herwaarts toog om het meisje af te halen en de jongen aan de goede zorgen van dc Fransche politie over te laten. De jongeman moest ook hier weer wegens onwettig verblijf een maand brom men. Do president van het hof noemde het een onbekookt plan en vroeg don verdachte hoe hij er toe gekomen was. Verdachte zcide. dat het meisje het thuis zoo slecht had. Hii wist wel, dat er binnen afzienbaren tijd geen kans op een huwelijk was, maar van heide kanten was de liefde zoo hecht, dat van een verbreking van de verhouding geen sprake kon zijn. Een schoonheidsbe handeling, die ieder zich kan veroorloven Van heden af alléén nog maar mondverzorging met Tweemaal per dag Listerine gebruiken is een gewaarborgde verzorging Groote tube 50 ccnta Kleine tube 25 cents 10.000.000 geestdriftige gebruikers over de gcliccle wereld Toen het meisje als eerste getuige zou worden gehoord, deed verdachte's raadsman jhr. rnr. den Beer Portugael, het verzoek cle zaak verder met gesloten deuren te be handelen. De president zoowel als de advo caat-generaal zeiden evenwel geen aanlei ding te kunnen vinden om aan dit verzoek gevolg te geven, doch toen de verdediger mededeelde, dat deze zaak ook bij de* recht bank met gesloten deuren was behandeld, en het niet-inwilligen van het verzoek van invloed zou zijn on het afleggen van de ver klaringen van het meisje aan wie pleiter eenige vragen van intieme» aard had to stellen, gelastte het hof de verdere behan deling dezer zaak met gesloten deuren. Na het getuigenverhoor eischte de advo caat-generaal vernietiging van het vrijspre kend vonnis en veroordeeling van den ver dachte tot acht maanden gevangenisstraf, waarvan vier maanden voorwaardelijk met 3 jaar proeftijd. Mr. den Beer Portugael betoogde, dat hier het e'enient van ..wegvoeren" zooals de ten lastelegging luidde, niet aanwezig is. Plei ter verzoekt het hof om het vrijsprekend vonnis van cle rechtbank te bevestigen. Het hof zal op 19 Juni a.s. uitspraak doen. De Bond van Coöperatieve Zuivel verkoopverccnisjingen vraagt maatregelen tot behoud Do heer l.ovink heeft den minister vau Economische Zaken de volgende vragen ge steld: 1. Is het den minister bekend, dat alle leden van den bond van Coöperatieve zui- veiverkoopverccnigingen die tot dusverre maandelijks ongeveer 500 000 KG. boter naar Duitschland verzonden, dien uitvoer noodgedwongen hebben moeten beëindigen, doordat het resico. aan cle betalingen ver bonden. te groot was'? 2. Is de minister niet van oordeel, dat het noodzakelijk is. aangezien andere lan den dien Hollandsehen aanvoer overnemen, clat alles in het werk moei gesteld worde» om de bezwaren der exporteurs te ondervan gen? 3. Is de Minister bereid, met het oog op den noodtoestand in dan landbouw hiertoe ten spoedigste het noodige te verrichten en tijdelijk een garantieregeling te treffan als bestaan heeft van 27 September 1934 tot 13 Februari 1935? Niets is groot, wat niet waar is. RESSING door OCTAVE FELTLLET. Uit het Fransch door H. A. C. Snethlagc. Ik kon rnij echter toch niet bij deze gedachte blijven bepalen, ik herinnerde mij weliswaar, dat ik mijn vader bitter had hooren klagen over cle rampen, welke ons fortuin hadden getroffen ten tijde der revolutie, maar al lang waren deze klachten opgehouden en in ieder geval had ik ze niet anders clan vrij onbillijk kunnen vinden, want de toestand van ons fortuin leek mij zeer bevredigend. Wij bewoonden immers het in de nabijheid van Grenoble gelegen erfelijk kasteel onzer familie, dat in het land beroemd was, om zijn voornaam uiterlijk, 't Overkwam ons dikwijls, mijn vader en mij, dat wij een ge- heelen dag op do jacht waren, zonder dat wij buiten de grenzen van onze landerijen of bosschen kwamen. Onze stallen waren mo numentaal, en altijd vol van kostbare paar den, waarvoor mijn vader e^n hartstocht had en die zijn trots waren. Wij hadden boven dien in Parijs, op dc Boulevard des Capu- cines. een mooie woning, waar een prettig en goed ingericht pied-5-terre altijd voor on£ open stond. En tenslotte was er in de gehee le leefwijze thuis niets, dat ook maar eenig vermoeden wekte van moeilijkheden of wan- hooiee omstandigheden. Onze maaltijden waren altijd van een bijzondere verfijndheid, jvaar mijn vader zeer op gesteld was. De gezondheid van mijn moeder ging ech ter geleidelijk achteruit, nauwelijks merk baar, en toch voortdurend. Er brak een tijd aan, waarop haar engelachtige karakter ging veranderen. Die mond, welke nooit an ders dan zachte woorden had geuit, ten minste in mijn tegenwoordigheid, werd bit ter en beschuldigend; elk van mijn voet stappen buiten het kasteel werd een onder werp voor een ironische commentaar. Mijn vader, die evenmin als ik, gespaard werd, verdroeg deze aanvallen rnet een geduld, clat mij bij hem verdienstelijk leek: maar hij kreeg dc gewoonte, meer clan ooit bui tenshuis le leven, daar hij, zooals hij legen mij zei, behoefte had zich te verstrooien, zich \oortdurend te bedwelmen. Hij trachtte steeds mij over le halen orn hem le verge zellen en vond in rnijn liefde voor pret, in het gloeiend ongeduld van mijn leeftijd, en, om eerlijk te zijn, in mijn lafheid van hart, al te gemakkelijk gehoorzamo dienaren. Op een dag in Septembef 185.. zouden wedrenen, waarvoor mijn vader verschei dene paarden had ingeschreven, plaats vin den, op een terrein, clat op eenigen afstand van het kasteel was gelegen. Wij waren vroeg in den morgen vertrokken, mijn vader en ik, en wij hadden gedejeuneerd op het terrein der wedrennen. Tegen den middag, toen ik aan den rand van cle renbaan reed, om de bijzonderheden van den wedstrijd van nabij te kunnen volgen, werd ik eensklans ingehaald door een van onze bedienden, die mij aan het zoeken was: hij vertelde, dat mijn vader reeds naar het kasteel terugge keerd was, waar mijn moeder hem had laten roepen en hij vroeg mij dadelijk met hem mee te gaan. „Maar wat is er toch in vredes naam?" „Ik geloof, dat mevrouw erger is", ant woordde de man. En ik rende als een gek er vandoor. Toen ik hii huis kwarn, zag ik mijn zusje, zij was op het grasveld aan het soelen, co de mooie binnenplaats, die doodstil en ver laten daar lag. Zij liep naar mij toe, toen ik van het paard stapte, en zei, terwijl zc haar armen orn mij heen sloeg, met een gezichtje, dat als hel dare aangeraakt was door het mysterie, en bijna vroolijk: „Do pastoor is er!" Ik merkte echter in huis geen enkele bij zondere drukte, geen enkel verontrustend iets. Ik ging haastig de trap op en liep door het boudoir, clat in verbinding stond met de kamer van mijn moeder, toen opeens de deur zachtjes open ging: mijn vader kwam te voorschijn. Ik bleef vóór hem staan; hij was erg bleek en zijn lippen trilden. „Maxi me", zei hij tegen mij, zonder mij aan le kij ken, „je moeder vraagt naar je". Ik wilde hem wat vragen, maar hij gaf mij een wenk rnet zijn hand en liep vlug naar het raam alsof hij naar huiten wilde kijken. Ik ging naar binnen. Mijn moeder lag op haar stoel, alsof zij in bed lag en een van haar armen hing slag naar beneden. Op haar gelaat, clat als was zoo wit was, vond ik opeens cle bij zondere zachtheid terug, en de fijne gratie, welke het lijden er den laatste» tijd had uitgeblazen: cle engel van cle eeuwige rust breidde reeds duidelijk haar vleugel uit over dit verstilde gelaat. Ik a iel op mijn knieën, zij deed haar oogen half open, hief met moeite haar slappe hoofd op cn keek mij lan gen tijd aan. Vervolgens zei ze, met een slem, die niet meer dan een onderbroken zucht was, langzaam: „Arm kind!Ik ben op, zie je.. Huil niet! Ik was den heelen laatsten tijd zoo eenzaam, maar ik was zoo slecht!Wij zullen elkaar weer zien. Maxime, wij zullen elkaar 't wel uit leggen. mijn jongenIk kan niet meer! Heriner ie vader er aan wat hii mij beloofd heeft. Wees jij, in den strijd van bet leven, sterk, en vergeef de mcnschen, die zwak zijn!" Zij scheen uitgeput, brak een oogenblik af, en toen zei ze, terwijl ze rnet inspanning haar vinger omhoog stak, en mij scherp aankeek; „Je zusic!" Haar blauw achtige oogleden vielen dicht, daarop deed zij ze opeens open, en stak haar armen met een stijve en sombere beweging uit. Ik gat een kreet, mijn vader snelde toe en drukte, terwijl hij vreeselijk snikte, het arme, ge martelde lichaam aan zijn borst. Eenige weken later verliet ik, volgens den uitdrukkelijken wil van mijn vader, die daarmede, naar hij mij vertelde, de laatste wensehen van haar, wier dood wij betreur den, gehoorzaamde, Frankrijk, cn hiermede begon voor mij dat zwerversleven, cle we reld door, dat ik. bijna tot nu toe. geleefd heb. Gedurende de afwezigheid van een jaar drong mij mijn hart, dat hoe langer hoe meer ging liefhebben, naarmate de kwade driften van mijn leeftijd haar kracht verlo ren, drong mij mijn hart meer dan eens om terug te keeren cn nieuwe kracht op te/loen aan de bron van mijn leven, tusschen het graf mijner moeder en cle wieg van mijn zus je; maar mijn vader had zelf den duur van mijn reis bepaald en hij had mij niet opge voed op een wijze, dat ik zijn wil luchtig zou durven opvatten. Zijn brieven, hartelijk, maar kort, verrieden in geen enkel opzicht ongeduld, met liet oog op mijn terugkeer; ik schrok daarom des te meer, toen ik hii mijn landing te Marseille, voor twee maanden,, verscheidene brieven van rnijn vader vond, die mij alle, met een soort van koortsachtige haast, terugriepen. Het was op een somberen avond in Fe bruari, dat ik cle zware muren van ons oude huis terugzag, die scherp afstaken tegen een licht sneeuwkleed, dut de velden bedekte. Een scherpe koude wind woei bij vlagen; vlokken rijp vielen als doode blaren van de boomen van cle laan en kwamen met een zwakken en somberen plof op den natten grond terecht. Toen ik het voorplein op kwam. zag ik een schaduw, welke mij die van rniin vader leek te zijn en welke zien af- teekend.e op een van de ramen van den grooten salon, gelijkvloerse!), die. den laat sten tijd van het leven mijner "moeder, nooit gebruikt werd. Ik snelde er binnen en mijn vader uitte, lopn hij mij in het oog kreeg, een doffen kreet, toen omarmde hij mij, en ik voelde zijn hart hevig kloppen, toen hij mij tegen zich aandrukte. „Je bent ijskoud, mijn arme jongen", zei hij, terwijl hij mij, tegen zijn gewoonte, tu toyeerde. „Warm je, warm je. Deze kamer is koud, maar ik hen er het liefst, omdat je er tenminste adem kan halen". „Hoe is 't met uw gezondheid, vader?" „Tamelijk, zooals je ziet". En, terwijl hij mij bij den haard liet, vatte hij weer zijn wandeling op, die ik scheen onderbroken te hébben, door dien reusachtigen salon, die zeer zwak verlicht werd door twee of drie kaarsen. Deze vreemde ontvangst had mij in cle war gebracht. Ik keek met ver bazing naar mijn vader. „Heb je mijn paarden gezien?" vroeg hij plotseling, zon der stil te staan. „Maar, vader!" „Och, natuurlijk! Je komt net aan". Na even gezwegen te hebben, begon hij: „Maxi me, ik moet met je praten". „Ik luister naar u vader." (Wordt vervolgd). Verrast Uw gasten met onze bijzonder aantrekkelijke Duitsche Hoofdkaas 2i30 35 ct. p ons. Of een aesorteeide schotel met pond duurzame vlee^chwaren v.a. 35 ct. Voor Uw Pic-nic Balletfes firn gekruid ne- bakt 12 ct. p. st. Saksische Smeerworstjeg 20 ct. BranswMke** metworstjes (Smeer- worst) 15 ct. per ons. ra. E. J. VAN OMMEN. TeL 89. ABNH.STRAAT 11

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 4