Op de Gouwe nabij Alphen a. d. Rijn is Woensdag de ketel van een stoomboot gesprongen. Het inwendige van den ketel kwam 100 M. verder te liggen. 3e v. 1. d^vader van den gedooden kapitein J. Kooren, 2e v. 1. de hoofdingenieur yan het stoomwezen en rechts de burgem, yan Alphen. De plechtige „doop" van de „Trip van Zoudtlandt Kazerne" van het 2e Half Regiment Huzaren te Breda. De plechtigheid werd verricht door Jhr. A, D. Laman Trip, Overste der Koninklijke Marechaussee, iTTf 111 t/i Op het Deensche eiland Fünen heeft men een zeldzame vondst gedaan, n.l. een goed bewaard gebleven Vikingersehip, ge maakt van een boomstam. Schagen (N.H.) gaat jnoderniseeren. De bekende oude gracht „De Loet" wordt gedempt. Een der mooiste watermolens van ons land, n.l. die te Lions, zal uit het Friesche landschap gaan .verdwijnen. De zooveelste In den ouderdom van ruim 70 jaar is te den Haag overleden de heer W. Wcster- man, oud-pres.-dir. van de Rottcrdain- 6Che Bankvereeniging. Prins Emir Ibn Saoed heeft Woensdag een bezoek gebracht aan de cavalerie te Deventer. De Prins op weg naar de exercitieheide. Kardinaal Innitzer, Aartsbisschop van Weenon, heeft de dochter van Aartshertog Anton ge- doopt. Na de plechtigheid. Gisteren werd ten gemeentchuize van Zuilen de heer O.Norbruis als burgemeester geïnstalleerd. Jhr. J. Huydekoper van Maarsseveen, burgemeester yan-West broek en Achttienhoven, wenschfc hem geluk, Te den Haag werd gistermiddag de brandweer-ladder-uitkijktorcn, uitvinding van den heer H. VerfUrden gedemonstreerd. Luitenant-Kolonel Hasselman, commandant van het Tweede Regiment ycld-Arüll.ene, laat gich omhoog brengen, Het houtwerk der Ned. Hen'. Kerk te Oude water, (11e eeuw), is door een zeer schadelijks keyersoort aangetast en zal wonlen uitgegast,

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 8