SDI NT VPOUW €N MODS MODE-TIPS EENVOUDIGE JURKEN EEN BABBELTJE VOOR DAMES TAFT bEHEERSCHT DE MODE ONS WEKELIJKSCH KNIPPATROON 2L Besle Nichten en Neven!', Allereerst moet ik eerlijk toegeven dat de raadsels te moeilijk waren, maar gelukkig heb ik nog een mede-schuldige, die ook een raadsel instuurde. Aangezien ik niet altijd een voorwoord heb, dat voldoende belangrijk voor jullie is, lijkt het me niet zoo kwaad om voor te stel len, dat jullie mij voortaan in je brieven een .vraag stelt over iets wat je niet duidelijk is. Hopelijk kan ik daar dan licht in brengen. Eiken keer beantwoord ik zoo'n vraag (mis schien wel twee tegelijk) dan in mijn voor woord. Krijg ik er veel tegelijk dan moet ik ze natuurlijk uitstellen, maar ieder komt zooveel mogelijk aan de beurt Als jullie nu maar niet de alleronmogelijkste vragen stelt, dan komt de zaak best in orde. Ditmaal heb ik niet zooveel brieven ont vangen, wat zeker wel een gevolg is van de Pinksterdagen en het zomerweer. Dan is er minder animo voor schrijven en erg is dat ook niet, want dan heb ik het ook eens makkelijk. Anders is er meestal zoo'n sta peltje brieven en voordat je daardoor bent, nou, dat duurt een paar uur. Van Cow-Boy heb ik jammer genoeg niets gehoord, waarschijnlijk is hij zijn zomerslaap ingegaan. Mogelijk dat hij door deze woor den wakker wordt en wij weer gauw een spannend verhaal van hem krijgen. Piccolo vraagt Zonnekind en Klaverblaadje Of ze haar een briefje willen schrijven. Dan schrijft zij weer terug. Ik zal wel dienst doen als tusschenpersoon. Verder wenscht Woel water aan Cab Calloway sterkte voor zijn (examen. De groeten doet Picolo aan Zonnekind en Klaverblaadje; Sip-Su aan Zwartkop; Zwart kop aan Cow-Boy en tot slot Woelwater aan Kamcrolifantje. En aangezien ik verder niets meer te zeg gen heb, dan jullie een prettigen schooltijd toe te wenschen, begin ik maar aan de brief wisseling. i Vt ONZE BRIEFWISSELING Storm vogelt je heeft een fijne zwem partij in Nunspeet meegemaakt en vandaag heeft ze ook weer in Barneveld figuur ge zwommen, Zwem maar niet te veel, Storm vogel, want anders word je vast nog eens te slank! Inderdaad, voor die wandeltocht was het veel te warm, maar ja, de deelnemers .waren vrijwillig gekomen en dan moeten ze het zelf maar weten vind je ook niet? Maal ais jij en Zwartkop over eenige jaren mee doet, dan kom ik natuurlijk ook kijken; alleen het bezwaar is dat ik je niet ken. Maar wie dan leeft, die dan zorgt, Storm vogel t je. Pi c c o 1 o, ik zal je verzoek aan Zonne kind en Klaverblaadje doorgeven. Fijn dat jij zoo'n schik gehad hebt met de Pinkster dagen, ik heb me ook best vermaakt, hoor! Dus jij gaat deze week te water, zooals men 'dat algerneene noemt Nou, heel wat nichtjes en neven zijn je al voor geweest en je hebt dus wat in te halen. Maar soms kunnen de laatstcn nog wel eens de eersten zijn, is het piet? H. d e t. is een nieuwe neef, die welkom Is. Alleen moet je nog een schuilnaam aan nemen. Die D.E.-bonnen kan ik prachtig ge- bruikep! Je vraagt Sunlight-bonnen, waar ik je wel aan kan helpen, maar bij heel weinig tegeljjk, omdat ik ze zoo weinig heb. Nie- meycr's-bonnen krijg ik nooit hoewel ik ze geregeld vraag voor anderen. Dus je weet nu, hoe de zaak zit en ik hoop den volgenden keer meer van je te hooren. Tot wederhoo- ren! S i p-S u, achteraf bleek, dat ik toch nog .wel Hille-bonncn had, hè, wat dus een mee vallertje was! Jij bent ook niet dorn met je vraag om een lange brief terug te schrijven, terwijl je me zelf zoo weinig gegevens aan 'de hand doet. Nu, vooruit maar, jij vraagt en ik draai, op voorwaarde, dat je terugdraait, hoor! Wat doe je Zondagavonds en *s ochtends; sta je laat op; welke sport doe 'je het allerliefst; heb je veel vriendinnen; hoe vind je de kinderkrant; heb je al groote vacantieplannen; en tot slot vraag ik of ik nu genoeg gevraagd heb! Tabeh, Sip-Su. Rateltje; ik ben er wel' wat laat mee, maar toch wil ik je nog hartelijk feliciteeren met je verjaardag. Ik ben ook in Juni jarig maar wanneer, zeg ik lekker niet! Maar zooveel als jij gehad hebt, nee, daar kan ik haast niet bij. Wat zal jouw pop er nu weer eenig uitzien met haar nieuwe jurk en zwarte pruik. Ze lijkt dus nu een beetje op jou, hè Rateltje? Je zult zeker nu wel veel met haar in den wagen gaan rijden. Dat Wilde ik wel eens zien, Rateltje achter den poppenwagen met een triomfantelijk gezicht! 1 Waterchinees, komisch dat jij een fjeetje medelijden hebt met die schooljuf frouw. Ik kan het me haast niet voorstel- Ben en had gedacht dat jij nou zeker wel voor een klasseheibeltje zou zorgen. Maar je hebt gelijk hoor, want zij doet het nu ook piet direct met plezier, een tijdje les te geven pan onbekende leerlingen! Zeg, Waterchinees, je hebt toch in dien brief aan Zonnetje niet vergeten te zetten, 'dat ze mij niets van den inhoud mag zeggen. Maar dacht je nu heusch dat ik niet met groote zekerheid kan raden wat er in staat? 'Je hebt nu eenmaal menschen die alles we ten, Waterchinees! !I Tompoes heeft zeker niet zulke goede Pinksterdagen gehad want ze schrijft me maar een kort briefje waarvan de helft nog gaat over de bonnen die ze graag ruilen wil. En met de raadsels wilde het ook niet vlot ten, ze waren ook wel wat moeilijk, Tom poes! yolgendo keer hoor ik meer van je hè? Zwartkop vraagt hoe het met me gaat Dank je wel hoor, met mij is alles best Zeg, begrijp jij wat ze allemaal met die krokodil len in dat dierenpark moeten doen. Ik niet £n ik vind het dan ook zielig om al die die ren, die hier geenszins thuis hooren, in een Vijvertje op te sluiten tot vermaak van de menschen. Wanneer ik jarig ben, zeg ik niet, want anders zou ik misschien iets van jullie krijgen en dat wil ik niet, want dan moet ik, Wanneer jullie jarig zijn, hetzelfde doen en 'daar is mijn familie veel te groot voor, snap Je, Zwartkop? Oom Pim zal ik van je groe ien en nu groet ik jou ook! Woelwater, die onbekende oom met 'dat vraagteeken boven zijn hoofd, lijkt wel een beetje op Alva en zoo kwaadaardig zie ik er niet uit! Jij doorspekt je Hollandsch al aardig met Engelsch, wanneer je me vertelt, 'dat Zonnekind een zuster van je is. Dat had ïk werkelijk nooit gedacht, maar de wereld is nu eenmaal vreemd, is het niet Woelwa ter? Ik wou dat mijn bloed ook bij warmte karnemelk werd, want daar houd ik wel van! Als Je werkelijk zoo dik bent als j'c zegt, da - komt dat, doordat je bij Klaver blaadje voel te veel snoep krijgt. Ik zal haar wel even zeggen dat ze dat niet meer doen moet! Die teekening is leuk, alleen moet liet zijn „mon beau visage", Woelwater! Kamerolifantje is in het Soeslcr Natuurbad verbrand en wanneer ik dus een bruin olifantachtig meisje zie, dan weet ik wie zij is. Weer en water zijn volgens jou „knallig", een echt leuk woord, dat je haast overal voor gebruiken kunt! Trouwens je hebt heelemaal zoo'n juichtoon in je brieven en dat mag ik wel! Ik wou dat ik jou eens gezien had met die badmantel aan. Daar had je een foto van moeten laten nemen, want zulke rariteiten haal je niet vaak in je leven uit, al had je ditmaal groot gelijk! Goed bekeken, Kamerolifantje! Kikker heeft de Pinksterdagen op de Loosdrechtsche plassen en in Soestdüinen doorgebracht. Dat is nog niet zoo gek, Kik ker, maar eigenlijk is dat je plicht ook, want je hoort nu eenmaal veel in het water thuis. Kan je goed zwemmen of doe je nog zoo'n beetje aan pootje baden? Vertel me daar maar eens van, Kikker, want dat lijkt me- voor jou een heel belangrijk iets! Tol wederhooren dan maar! Speelgraag, inderdaad was dat ver haal over de heks een beetje griezelig maar je vroeg ernaar en zoo is het nu eenmaal. Wanneer begint, jullie groote vacantie eigen lijk, waarnaar jij nu al zoo hoopvol uitziet. Over een goede maand, dan ga ik ook voor een tijd weg, maar daar denk ik haast nog niet aan, Speelgraag. Jij behoort tolleen van de weinigen dio de raadsels vrijwel'fc3,ed op gelost hebben. Ik geloof werkelijk dat ze te moeilijk-waren! Klaverblaadje, voordat ik het ver geet, geef Woelwater niet te veel snoep, want dat is niet goed voor haar. Als ze dus weer eens bij je is, en je haar theeschenkt, dan moet je maar zeggen dat ze geen koekje of zoo iets er bij mag hebben, omdat ik dat gezegd heb. Wat zal Woelwater nijclig wor den, probeer het maar eens! Ik wensch je beterschap met je hand, wellicht dat dat helpt! Dat stoeien haal je wel weer jp, daar ben ik geen oogenblik bang voor. Je smeek bede om nieuwe boekenbons zal ik later ver- hooren, want op liet oogenblik heb ik zo heusch niet, Klaverblaadje! Ik geloof dat jij 13 jaar bent of ben ik dan ver mis! Nog wel bedankt voor je gezelligen langen brief. Tabeh. Zonnestraaltje vertelt me eerst van een fietstocht met wind tegen cn besluit dan met de woorden, dat haar moeder fijn in eèn luien stoel de terugkomst zat af te wachten. Achteraf was dat niet zoo slecht bekeken, vind je ook niet Zonnestraaltje, maar voor jou kan zoo'n tocht nooit kwaad, want daar wordt je sterk van. Ik wist niet dat je in Birkhoven de eekhoorntjes zoo gemakkelijk kon zien. Die komen zeker op de zonne straaltjes af. Ik heb ditmaèl betere raadsels voor je, hoor! Doe je de groeten aan allen terug. Zonnekind heeft geprobeerd Woelwater en zichzelf, die twee zusjes, die, ondanks een beetje ruzie soms, heel goed met elkaar kun nen opschieten, uit te teekenen. Nu kan ik me jullie wel in werkelijkheid voorstellen! Jij bent denk ik iets jonger dan Woelwater, ongeveer 11 jaar! Maar niet lachen als het heelemaal mis is hoor! Leuk dat jullie alle maal gefotografeerd zijn door Woelwater. Dat zal een plcizier geweest zijn temidden van de bloemen. Aan die inktvlek merk ik al weer dat je.zuster in de inktpot hoeft zitten woelen! En nu, tot. den volgenden keer, Zon nekind. Cupido, neen dan zou ik niet direct gaan zwammen, maar zoo'n beetje er om heen praten cn wel zoo dat je meteen op een ander gebied komt ,waar je meer van weet. Maar dat is natuurlijk niet makkelijk, al is het altijd te probeeren. Wat betreft dat raad sel, je hebt gelijk, want ik heb me vergist. Het moest een planeet zijn, maar oorspronke lijk wilde ik een sterrebeeld opgeven en daardoor schreef ik dat woord op ook. Ge lukkig heb je toch de raadsels goed opge lost, want er zijn maar weinig goede oplos singen en juist van diegenen, die ze altijd goed oplossen. Tot wederschrijven Cupido. De oplossingen De oplossingen van de ïaadsels van de vo rige week zijn als volgt: /Tennissen" met de woorden: t, pen, ma nen, drinken, tennissen, klassen, Assen, les cn m II „Amersfoortsch Dagblad" uit de woorden: gort, schel, daad, bof en Mars. (Ik had gevraagd een sterrebeeld, maar rilt moest zijn een planeet. Ik hoop me niet meer te vergissen!) De raadsels waren dit keer iets te moei lijk en daarom heb ik er voor gezorgd dat ze nu gemakkelijker zijn. Alleen Storm vo- geltje, Cupido en Speelgraag hadden be hoorlijke oplossingen en het lot heeft als prijswinnares Stormvogcltje aangewezen, die het zeer zeker ook verdient, omdat ze de laatste twaalf keeren op één uitzondering na, goede oplossingen instuurde. Je weet natuurlijk waar je zijn moet Stormvogcltje! Do nieuwe raadsels Op de kruisj'eslijn kornt de naam van een familielid. X - X X - X H M X X y medeklinker. waterplant. nootvrucht. is fijn bij de thee. drijft in slootcn. boom. medeklinker. II Het gevraagde woord bestaat 14 lettere en behoort tot de vacantiegenoegens. 1, 2 en 3 toiletartikel. 4, 5, 6 en 7 lekkere vrucht 8, 9, 10 en 11 bijwoord (met klemtoon) 14,13 en 12 noodig bij tenissen. ONZE RUILHANDEL Mevrouw P. kan Drostc-plaatjes cn Torenkraai bonnen komen halen. Johann Strausz krijgt Hille-, Reis- en oude boekenhónnen. Viooltje, voor jou heb ik Reis- en Hille- bonncn. Maar misschien moet ik je wel Hil- le-plaatjes geven, hoor! Storm vogelt je, Reis- en Ilillc-bonnen wachten op je. Piccolo vraagt, o.a. H. O., Duif- en Reis- bonnen en krijgt ze. II. d c J. kan een paar Sunlightbonnen ko men halen. S i p-S u, voor jou heb ik Reisbonnen cn een paar Hillebonnen. Rateltje krijgt zeker D. E. bonnen en heel misschien een van Nelle-bon! Tompoes kan kwattasoldaatjes en Reis bonnen komen halen. Zwartkop, voor jou heb ik Hillebon nen, oude Boekenbons cn Torenkraai-plaat jes. Woelwater krijgt ccn Sunlightbon cn Duif bonnen. Kikker vraagt Torenkraai cn Reisbon nen en kan ze halen. Speelgraag, een Vimbon, Droste en Torenkraaibonnen wachten op je komst. (Nadruk verboden)' Klaverblaadje kan Reisbonnen en Luxbonnen komen halen. Zonnekind, voor jou heb ik een Lux- bon en Reisbonnen. Cupido, een D. E. bon en Torenkraai bonnen wachten op je komst. Denken jullie nog eens aan Nicmeyers Koffie en theebonnen? Welke nicht of neef kan me hiermede helpen? Familieleden, doet jullie best!! Ook houd ik me aanbevolen voor Reis bonnen, die zooveel gevraagd worden en waarmede ik graag wil helpen! Alle bonnen en plaatjes kunnen Maandag middag 11a 3 uur aan ons bureau afgehaald worden. GROETEN VAN OOM BOB. Het zijn dikwijls die schijnbaar zoo onbe langrijke kleinigheden, die bepalen, hoe een vrouw er uit ziet, of zo een „gewone" of een „elegante en verzorgde" indruk maakt. Vooral voor de in beroep werkzame vrou wen en meisjes is het van veel belang, dat ze letten op hun kleeding. Dat wil absoluut niet zeggen, dat ze er op uit moeten zijn, de nieuwste snufjes aan te hebben en daar handen vol geld voor uit tc geven. Integen deel! Tiet is altijd de rustige distinctie, die. het wint van de dikwijls schreeuwend- opvallende modc-nieuwigheden. Een donkerblauw of zwart japonnetje maakt altijd een goede indruk. Ik hoor sommige van mijn lezeressen al pruttelen: „Gestichtskleeding". Absoluut niet waar! Datzelfde zwarte of donkerblauwe „gestichtsjurkje" is door een kleine, goed aangebrachte garneering te veranderen in een japonnetje, dat juist floor de eenvoud allerliefst, isx Verreweg het fleurigst, is witte g.arnce- ring. Die heeft natuurlijk een bezwaar en wel, dat ze zoo gauw vuil is. Door echter meerdere gariiituurtj.es te hebben, kan men er niet alleen frisch, maar ook telkens ver schillend uitzien. Buitengewoon aardig op een donker .ja ponnetje is de garneering, die U op onze afbeelding ziet. Deze bestaat uit een volant De japonnen, die de al machtige heerscheresse, die mode heet, ons dit voorjaar toegedacht heeft, zijn bekoor lijk door hun eenvoud en jeugdigheid. De meest een voudige materialen worden verwerkt tot jurken, die wa re juweeltjes zijn. Onze teekening maakt U duidelijk. Links ziet U een japon van eenvoudig gestreept fla nel of ander weinig kostbaar materiaal. Het geheel krijgt echter een aparte bekoring door de strepenverwerking. De eenige garneering bestaat uit: kraag en strikje van ef fen materiaal, terwijl ook ije langwerpige knoopen en de breede ceintuur in deze ef fen tint gehóuden zijn. Het jurkje eniaast. is van geruite mousseline. Het aar digst is een heldere streep op een donker fond te kiezen. De garneering bestaat uit: een ingezet vest, opslagen op de mouwen van wit piqué en een witte leeren ceintuur. Het geeft dan een bijzonder frisch geheel. JEANNE DE EL. van wit glasbatist, die, langs het décolleté genaaid, van voren tot in de taille reikt. Indien men dit wil kan men soortgelijke manchetjes er bij maken; maar de meeste kantoormeisjes dragen hun mouwen liever zonder garneering, daar manchetten, e.d. te gauw vuil worden en tc veel te lijden heb ben. Een feestelijke garneering laat de andere teekening U? zien: op het eenvoudige don kere jurkje worden om do hals bloemen van wit fluweel gedragen. Een bloem van wit fluweel, tusschen de ceintuur gestoken cn uw „gestichtsjurkje" is omgetooverd in een allerbekoorlijkst namiddag-visitetoilet. Zoo zijn er meer aparte garneeringen te bedenken en iedere huisvrouw met een greintje fantasie en goede wil, kan voor zichzelf iets bedenken, dat aan haar klee ding dè.t persoonlijk cachet geeft, dat haar gunstig van anderen onderscheidt. RITA VAN B. Nog altijd lioudt de taftziide een zege tocht door het gebied van de mode. Alle voorjaarsshows hebben het bewezen, effen en bedrukt heeft taft het hart van Madame Mode gewonnen. De nieuwe lievelingsstof heeft ook werkelijk voordeelen. De stijf heid van het materiaal is bijzonder geschikt voor blouses en jurken van eenigszins strenglijnic;e stijl. Bovendien is het een zeer geschikt materiaal voor garneeringen. Bij het mantelcostuum is de blouse van taft, liefst donker met lichte strepen, bij zonder geliefd. Hoe grooter het contrast tusschen de blouse en rok, hoe beter. Geen tweede materiaal leent zich zoo goed voor het vervaardigen van stijl Wee ding als juist taft. Een nieuwigheid van dit voorjaar zijn de taftmantels, die soms bij het middag-, maar meest bij het avond toilet gedragen worden. Ook het weer schijnende materiaal, dat in de tijd van onze grootouders gedragen werd, is weer opgedoken. Halve of lange wijde mouwen, meest pofmouwen, breede sjerpen en groote strikken zijn voor de taftmantels kenmerkend'. Voor de middag, zien we het mantcl- costuumtje van taft. Men heeft grappige combinaties: een gladde effen rok, met een aansluitend kort jasje, waarbij een ge streepte strik. Stiksels verlcenen het taft- costuum een aparte bekoring Maar daarover zijn alle vrouwen het eens er hoort iets van taft bij de voorjaars- en zomergarderobe. Nr. 567: aardige jurk van effen loile te soi. Benoodigd materiaal: 4 meter van 90 centimeter breedte_: Prijs van het patroon:. 0.50 ets. per stuk. Nr. 568: japon van gebloemde of genopte voile of crêpe georgette. Eenvoudig, doch gedistingeerd model. Benoodigd materiaal; 4 mcfer van 90 centimeter breedte. Prijs van het patroon: 0.50 ets. p. stuk. Alle bovongenoemde patronen zijn Itf Adrain stratie van het Amersfoortsch Dag- iedere gewenschte maat verkrijgbaar bij de blad, Arnhemschepoorlwal 2a te Araers* foort. Toezending zal geschieden na ontvangst van het vermelde bedrag plus 15 cent por-» tokosten, hetwelk kan worden overge-» maakt per postwissel, in postzegels, of wel per postgiro no. 47910. Den lezeressen wordt vriendelijk verzocht bij bestelling van één der patronen niet alleen het verlangde nummer, maar te-< vens de maat, d.w.z. boven-, taille- ert heupwijdte op te geven. Gelieve verder naam en adres duidelijk te vermelden. Men voorkomt daardoor om. (noodige vertraging-In de opsturing.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 14