St. Emilion 1929 J. A. Schoterman Zn. FEUILLETON AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 21 JUNI 1935 per flesch f 1.45 per anker f58. IS HANDOPLEGGING GENEESKUNST? RUND VLEES PH EN GEHAKT IN BLIK VERLAGING DER OPENBARE UITGAVEN De Roman van Maxime HAAGSCHE SLAGERIJ 2e BLAD PAG. 2. Wijnhandel Utf. straat 17 Gevestigd 1878 Telefoon 145 Voortzetting der zaak tegen den voorzitter der Vereeniging voor psychisch onderzoek en toegepast magnetisme AMSTERDAM, 1!) Juni. Naar men zich herinneren zal hebben 5 Juni 1.1. voor den kantonrechter, mr. Hartzfeld, terecht Re- staan de voorzitter van de reeds 2o jaar in de hoofdstad werkzame Vereeniging voor phychisch onderzoek cn toegepast magne tisme, de heer L. Groeneweg, met vier mede- we rkers. Hun was onbevoegd uitoefenen van de sre- neeskunst ten laste gelegd, o.m. door hand oplegging. Kort weergegeven hadden zoowel de ver dachten als de verdediging aangevoerd, dat hun arbeid op het onderhavige gebied go- presteerd, uitsluitend van paedagogische he- teekenis is en niet de actieve daad van den geneeskundige. Zij wekken het hem of haar. die zich tot hen wendt, slechts op tot eigen actie, tot zelfgezondmaking De verdere behandeling van deze zaak de ambtenaar van het O. M. had tegen elk der verdachten honderd gulden boete ge- eischt was tot heden uitgesteld teneinde een te Wormer woonachtigen arts te hooren, die naar verklaard was, in drie gevallen patiënten naar de vereeniging had verwe zen. omdat de behandeling van deze geval len naar zijn meening het werk zou moeten zijn van den paedagoog, en niet van den medicus. Deze arts, als getuige-doskundige be- eedigd, verklaarde thans, dat de kwestie van hot magnetisme met de desbetreffende geval len niets had te maken; hij wilde zich dan ook over magnetisme van een oordeel ont houden. Inzake deze gevallen van drie patiënten waren alle medische instanties doorloonen; desk. had het toen noodig ge acht. met hen een andere en wel een paedagogische richting in te slaan om .hen te genezen. Hij had deze patiënten, die geen psychisch defect hadden, maar aan een gevoelsstoornis leden, daarop naar de ver eeniging gewezen. De hoer Groeneweg kende hij van repu tatie, hij had ook verschillende door hem ge schreven geschriften gelezen. De verwijzing van de betreffende gevallen naar de vereeni ging was op denzeifden grond geschied, als waarop hij een stomme naar een spraak leeraar zou hebben gezonden. Met twee dezer patiënten heeft de vereeniging zeer goede resultaten bereikt; over den derden patiënt kon desk. zich nog niet uitlaten. De ambtenaar van het O. M.: Maar het gaat mij er om, dat er handoplegging heeft plaats gehad. Er is hier sprake van magne tisme! Deskundige; De kwestie van handopleg ging is voor mij bijzaak. De ambtenaar van het O. M.: Maar voor rpü hoofdzaak! Deskundige verklaarde nog, dat voor hem hoofdzaak is dat dó heer Groeneweg de menschen, die zich tot hem wenden, op die manier be/nvloedt, dat hij de krachten, die in ieder mcnsch zitten en bij aanwending waarvan hij het leven weer aandurft, weet op to wekken. Desgevraagd deelde de heer Groeneweg mede, dat hij persoonlijk niets met zijn werk op dit gebied verdient. Hij heeft er integendeel veel geld bijgelegd en men heeft höm dan ook wel eens gezegd, dat hij ten onzichte van zichzelf zeer onmaatschappe liik handelt. Iedere patiënt, die zich meldt wordt belangeloos behandeld, al heeft de patiënt de zedelijke plicht, een prestatie tegenover deze behandeling te stellen. In het gebouw der vereeniging bevindt zich een schaal, waarop men zonder dat eenige drang wordt uitgeoefend een bedragje doponeeren kan. Uiterlijk staat er bij ver meld, dat dit geld aan de kas der vereeni ging ten goede komt. Er zijn gevallen, dat personen, die bijv. door huisbezoek in dienst der vereeniging een vrijen dag hebben opge offerd, een vergooding ontvangen. Deze be draagt dan twee derden van het bedrag, dat door den behandelden patiënt in de kas der vereeniging is gestort. liet moerendccl der patiënten betaalt echter niet en zoo is er dan ook altijd een tekort, dat door verdachte en door anderen van zijn medewerkers wordt bijgepast. De vereeniging bezit geen rechtspersoonlijkheid, verdachte is huurder van het gebouw en voor alles aansprakelijk Nadat de ambtenaar bij zijn eiscii had ge pcrsistcerd, voerde de verdediger, mr. H. P Loggere, voor het overige verwijzend naar zijn uitvoerig pleidooi van 5 Juni, nog on kele gronden aan. die z. i. mede aantoonen dat vordachten niet onbevoegd de genees kunst hebben uitgeoefend en zij derhalve van alle rechtsvervolging ontslagen moeten worden. PI. verwees o.m. naar een vonnis van den kantonrechter, mr. Phillpse te 's GraVenhage, waarin deze als zijn oordeel had uitgesproken, dat magnetisme is het geven van kracht aan zieken en dus niet een hijstand van geneeskundigen aard. PI. drong er tenslotte op aan, dat de kantonrechter schriftelijk vonnis zou wijzen. Do kantonrechter; Ik heb mijn oordeel over do zaak gevormd en zou Kort kunnen zijn. Eigenlijk had ik mondeling ook nog wel wat willen zeggen! Mr. Loggere bleef echter op oen schrifto- lijk vonnis aandringen, weshalve de kanton rechter besloot dit tc wii/.en op Woensdag 26 Juni, te één uur 's middags. Do minister van Binnenlandsche Zaken heeft een circulaire aan de gemeentebestu ren gericht, betreffende distributie van rundvleesch en gehakt in blik. Dc minister schrijft: Naar mij wordt medegedeeld bestaat de Indruk, dal in enkele gemeenten bij do dis tributie van rundvleesch en gehakt in blik geen of niet voldoende rekening wordt ge houden met de door mij terzake gegeven voorschriften. Dit geeft mij aanleiding nogmaals met grooten nadruk erop te wijzen, dat door u nauwlettend moet worden toegezien, dat rundvleesch en gehakt in blik, hetwelk wordt gedistribueerd, niet wordt verstrekt aan categorieën, die daarvoor ingevolge de thans geldende voorschriften niet in aan merking komen. Tevens wijs ik nogmaals op de wensche- lijkhcid bovenbedoelde distributie indien eenigszins mogelijk, door bemiddeling van de slagers en grossiers in uw gemeente te doen plaats vinden. Zulks geldt nog in ver sterkte mate voor de mijnstreek, waar de distributie van rundvleesch cn gehakt in blik op ruimer schaal geschiedt dan elders. Tenslotte breng ik onder uwe aandacht, dat het, behoudens in bijzondere gevallen, gewenscht moet worden geacht, dat voor administratiekosten uwentwege geen groo- ter bedrag wordt ingehouden dan 1 a 1V: cent per bus, opdat aan de slagers, die bij de distributie hun bemiddeling verleenen, oen bedrag van 3'/s a i cent per bus ten goede kome. Drukkerij Van Amerongen AMERSFOORT «VAN PERSIJNSTRAAT 23 TELEFOON 125 reclamedrukwerk MET OF ZONDER ORIGINEEL ONTWERF' Een adres van S.D.A.P. en N.V.V. De besturen van dc Sociaal-democr. Ar beiderspartij en het Ned. Verhond van Vak- vereenigingen hebben een gezamenlijk adres aan de Tweede Kamer gezonden naar aan leiding van het wetsontwerp tot verlaging van de openbare uitgaven. Betoogd wordt, dat dc eenzijdige aanpas singspolitiek niet heeft beantwoord aan het doel. dat de regeering ermee nastreefde: de bevordering van economisch herstel, of, op zijn minst, het verhoeden van verdere eco nomische inzinking. Evenmin als in eenig ander door de crisis getroffen land, heeft de politiek van salaris- en loonsverlaging in Nederland de econo mische inzinking tot staan gebracht. Integendeel is de economische toestand des lands steeds slechter geworden- Het be drijfsleven is steeds meer verlamd. De werk loosheid is. afgezien van geringe soizoon- schomrnelingcn, steeds grooter geworden. Desondanks wenscht de regeering op den zelfden weg verder te gaan. Van het Rijks personeel zal nog eens 10 millioen gulden worden genomen. Zelfs dc pensioenen, die door de wet zijn gewaarborgd, zullen met 5 millioen gulden worden verlaagd. Onge twijfeld zullen provinciën en gemeenten we derom worden gedwongen het Rijk op den weg der salarisvermindering tc volgen. Ook zal opnieuw druk worden uitgeoefend op de loonen in het particuliere bedrijfsleven, ten einde deze nog verder te doen dalen. De Regeering zal daarbij voor zeer krasse maat regelen niet terugdeinzen. Zij wil bij steun verlening aan «enigen bedrijfstak, daar aan, indien zij zulks noodig acht, voor waarden met betrekking tot de loonen ver binden. Zij acht zich zelfs gerechtigd, on der bepaalde omstandigheden steun te ont houden aan werkloozen. als deze behooren tot bedrijfsgroepen, waarin paar baar mee ning de loonen nog niet voldoende gedaald zijn. Adressanten zeggen overtuigd te zijn, dat niet door een aanpassingspolitiek, zooals dc Regeering voert economisch en financieel herstel kan worden bereikt. Zij hebben reeds lang geloden gepleit voor de toepassing van andere methoden om crisisgevolgen te be strijden. In drie stukken is in den breede betoogd, dat ter verheffing van het bedrijfsleven uit dc economische depressie moet worden over gegaan tot vermeerdering op groote schaal van de werkgelegenheid, niet slechts door dc onderneming van gróóte openbare wer ken, maar ook door bevordering van bedrij vigheid in de industrie. In elk dier geschrif ten is ook een groot aantal werkobjeóten opgesomd, welke terstond of binnen zeer korten tijd ter hand kunnen worden geno men. Dc verlangde offers Voor de arbeidersklasse is de grens van het vermogen, om offers te brengen, reeds bereikt. Eldeis is nog draagkracht. Zij zijn van meening, dat de nog steeds aanhangig zijnde wetsontwerpen tot beffing van een crisisinkomstenbelasting en tot het heiasten van besloten vennootschappen dienen te worden afgehandeld. Zij dringen voorts aan op het belasten van in het buitenland wo nende Nederlanders, gepensionneerde en an dere. Wij achten ook herstel van de suc cessiebelasting op het peil van 1926 nood zakelijk. Voorts mag niet wordon gedraald met zoodanige verscherping van de controle op naleving van de belastingwetten, dat be lastingontduiking beter dan nu wordt ver hinderd. Eindelijk mag niet worden terug gedeinsd voor een matige heffing-ineens van de vermogens, welke opbrengst in het werk- loosheidssubsidiefonds ware tc storten, zoo dat de gemeenten van oen gedeelte der cri- sislasten kunnen worden verlost. Vervolgens wordt de ondenvijsbezuiniging in hooge mate bedenkelijk genoemd. De strijd legon de geestelijke verwildering is niet minder dan die tegen de economische tegenspoeden. Daarom mag bet onderwijs in deze tijden piet zinken tot lager peil. Veel eer moot naar uitbreiding en verbetering van onderwijs worden gestreefd. Te.n aanzien van do sociale verzekering wordt als bet oordeel van adressanten uit gesproken, dat, indien de jaarlijksche bij dragen aan de fondsen gedurende eenige ia- ren moeten worden verminderd, dit niet zal geschieden dan onder drie voorwaarden: 1. dat de uitkeeringen niet zullen worden aangetast, zoomin in de toekomst als nu; 2. dat de stortingen zoo spoedig mogelijk zullen worden hervat; Toen Lilian Harvey per vliegtuig in Berlijn aankwam, werd ze verwelkomd door Willy Fritsch, met wien ze weer samen zal gaan spelen. 3. dat bet rijk de bedragen, die inmiddels te weinig worden gestort, zal erkennen al? een schuld aan de fondsen van denzelfden aard en van dezelfde soliditeit al? de obji- gatieschuld, en dat de rentebetaling en dc aflossing van die schuld bij de wet zullen worden geregeld. Voorts wordt bezwaar gemaakt tegen het voornemen dor Regecring om op het subsi die voor de rheumatiekbostrijding te bezui nigen, tegen het voorstel om dc warenwet geheel of godceltelijk buiten werking te stel len en tegen de invoering van het zooge naamde capitulantenstelscl. De machtigingen Ook wordt bezwaar gemaakt tegen den wen se h dor Regeerjng om te worden voor zien van volmachten voor de regeling voor zooveel noodig van wettelijke bepalingen. Adressanten begrijpen volkomen, dat, in een tijd als deze, waarin zooveel ernstige vraagstukken om een snelle en doortasten de oplossing vragen, de Regeering aan rui me bevoegdheden behoefte heeft. Ook indion de Regeering een beleid voer de, zooals adressanten wepschen een be- leid van constructieve crisispolittek en van ordening van bot economische leven zou zij uitgebreide bevoegdheden noodig hebben. Die bevoegdheden mogen echter nooit zoo ruim zijn. dat zij treden, buiten do grenzen, door Grondwet en andere fundamenteel© wetten bepaald. Verschillende van de mach tigingen, door de Regeering gevraagd, gaan ver bujton die grenzen. Do regeling der pen sioenen van burgerlijke ambtenaren en van militairen is door de Grondwet uitdrukke lijk aan de wetgevende macht opgedragen. Afwijking van bestaande wetten kan slechts bij een nadere wet geschieden. Een blanco machtiging, oni af te wijken van elke wet, die de Regeering bij de regeling van een materie in den weg staat, voldoet aan het wettelijk voorschrift niet. ZES JAAR GRËISCHT WEGENS BRANDSTICHTING ZWOLLE, 20 Juni. De officier van justitie bij do rechtbank te Zwolle eischic heden morgen tegen den gedetineerden timmer man A. R. tc Wezep, gemeente Oldebroek, een gevangenisstraf van zes jaar, ter zake dat hij in den nacht van 7 op 8 Mei opzet telijk brand heeft gesticht in zijn timmer manswerkplaats aldaar, welke mede met twee woonhuizen totaal afbrandde. Voor drie in een der beide woningen reeds slapende personen bestond groot levensge vaar. Uitspraak i Juli. BEREKENING VAN HET VERGUN NINGSRECHT In een circulaire aan de Gemeentebestu ren heeft de Minister van Binnenl. Zaken onder de aandacht gebracht de wiizigipg, die gebracht is in art. 23 der Drankwet. Deze wijziging heeft tot gevolg, dat. voort aan voor do berekening van het vergun- ningsrecht moet worden aangonomen de iaarliiks te schatten huurwaarde, die d® loealiteit in verband met den ornzot van sterken drank in het bedrijf, waarvoor de vergunning strekt, kan geacht worden to bezitten. Indien in de verordening der ge meente. regelende de heffing vap vergun ningsrecht voor den verkoop van sterke*1 drank in bet klein, een redactie is gebezigd, aansluitende aan de bewoordingen van art- 23 der Drankwet, zal deze in overeenstem- mine moeten worden gebracht met de ge wijzigde wettelijke redactie. HOFBERICHT DEN RAAG. 20 Juni. De Prinse?, die de doopplechtigheid van den zoon yan den prins vpn Wied te Dierdorf zal bijwopen, vertrekt Maandag per auto derwaarts, cn zal de gast zijp van dep vorst eil do vorstin von Wied te Neuwicd. DE VERKIEZINGS UITSLAG TE DEN HAAG Bij de uitslag van de gemeenteraadsver kiezingen to Den Haag hebben de communis ten i93 stemmen minder behaald dan gister avond gemeld werd. De^.D.A.P. 193 stemmen meer. Het aan tal zetels der S.D.A.P. is officieus 17 dat der communisten één. DE JONGSTE PASSAGIER VAN DE PERKOETOET Aan boord van het Indié-vliegtuig Perkoe- toet, dat gisteren van Schiphol vertrok, be vindt zioh. op weg naar huis. de 13-jarige Jhr. Loe Bosch Ridder van Rosenthal, een zoon van den Nederlandschen gezant te Cairo. Tot heden Is hij de jongste, passagier, die zonder geleide een reis per Indiëvlieg- tuig gemaakt heeft. BENOEMING EERSTE KAMERLIw In de gisteren gehouden zitting van bet. Centraal Stembureau is in dc plaats vap ir. H. D. Louwes, die zijn benooming tot lid van do Eerste Kamer niet heeft aangenomen, benoemd verklaard tot lid dier Kamer mr. A. G. A. Ridder van Rappard, lid der Twee de Kamer, lo Tiel. j.-..r El*ct«al zoo goed voor ;'t leer! SCHOEN CR-Ê ME Groote doOStO r/S.Ext ra grootetfoM fSists. De grootste schedel in de wereld kan het oneindige niet in zich opnemen; wel is het kleinste hart groot genoeg om het gansche heelal in liefde te omvatten. F. HARTMANN. door OCTAVE FEUILLET. .Uit het Fransch door II. A. C Snethlagc. Daarop stak zij hartelijk haar hand in den dikken pels van den Newfoundlander, cite op zijn achterpooten overeind stond en zijn geweldigen kop al tusschen mijn bord en dat van juffrouw Marguérite had gesto ken. Ik kon niet nalaten met nieuwe belang stelling bet gelaat van deze eigenaardige persoonlijkheid gade te slaan, en er de uiterlijke teekenen van een innerlijke dor heid op te zoeken, waarmede zij voor den dag scheen gekomen te zijn. Juffrouw I.a- roque, die mij eerst bijzonder lang had ge leken, dankt dezen schijn aan het breedo en volmaakt harmonische van haar schoon heid. In werkelijkheid is zij van gewone lengte. Haar gelaat, dat ietwat rond, ovaal is, en haar hals, dien zij voortreffelijk en trotsch houdt, hebben een zwakken tint van dóf goud. Haar haren, welke zwaar op haar voorhoofd liggen, geven bij elke beweging van haar hoofd een blauwaehtigen glans; haar neusgaten, welke dun en fijn ziin. schijnen gecopieerd, naar het model van een romeinsche Madonna, en van levend paarlemoer gebeeldhouwd. Onder de breede, diepe en peinzende oogen, heeft het gouden bruin van haar wangen een schakeering als door een soort van nog bruiner stralen krans, welke den indruk geeft door do schaduw der wenkbrauwen -' maakt te zijn or ingebrand door de vurige straling van haar blik. Ik kan moeilijk de onovertref bare lieftalligheid van haar glimlach weer geven, welke, bij oogenblikkcn, dit schoon? gelaat komt bezielen cn, door ik weet niet welke bekoorlijke trekking den glans van haar groote oogen temperen. Zeker zou de godin der poëzie zelf, de godin van Ion droom cn van tie wereld der betpoveringen, zich stoutmoedig kunnen onderwerpen aan de hulde der stervelingen in de gedaante van dit kind, dat slechts zijn hond lizf heeft. De natuur bereidt ons dikwijls, in haar meest-uitgezochte voortbrengselen, de ze allerwreedste mystificaties. Voor het overige raakt het mij vrij wei nig. Ik voel duidelijk genoeg, dat ik ne- stemd hen om in de gedachten van juf frouw Marguérite dc rol te vervullen, die er een neger zou kunnen vervullen, die, zooals men weet, voor do Creolen, een voor werp van geringe verleiding is. Ik van mijn kant vlei mij met de gedachte, dat ik even trotsch als juffrouw Marguérite ben: voor mij zou die liefde, welke mij bloot zou stol len aan de verdenking, dat ik intrigueer of de een of andere bijbedoeling heb, de moest onbestaanbare zijn. Overigens meen ik, dat ik mij niet met een groote moreele kracht heb te wapenen tegen een gevaar, dat mij niet waarschijnlijk lijkt, want de schoonheid van juffrouw Laroque behoort tot die soort, welke meer een beroep doet op de zuivere aandacht van den artist dan op gevoelens van meer menscheliiken en teederen aArd. Echter had, bij het noemen van den naam Merwiin, dien juffrouw Marguérite aan haar lijfwacht had gegeven, miin lin ker buurvrouw, juffrouw Hélouin, zich met volle zeilen in den Arthur-cyclus geworpon, en zij was zoo goed mij in te lichten, dat Merwfin de authentieke naam is van don beroemden loovenaar, dien het volk Mer lin noemt. Zij kwam van de ridders van den ronden tafel, tot op den tijd vap Cae sar, en ik zog vóór mij voorbijgaan in een rpin of meer langdradige processie de ge- hecle hiërachie der druïden, van de barden en de waarzeggers, waarna wij als vanzelf aangeland zijn bij de menhir en dolmen cn galgal cn cromlech*). Terwijl ik in de Keltische bosschen dwaal de, door juffrouw Hélouin op den voet te volgen, die slechts een beetje gezetheid mist. om een zeer draaglijke Keltische priesteres te zijn, Üct de weduwe van den effecten makelaar, die naast ops zat, klanken hoo ren, die een voortdurende monotone klacht waren als van een blinde: men had ver geten haar een stoof tc geven, men diende haar koude soep: men dischtè haar magere beenen op; zoo behandelde men haar. Ove rigens, zij was er aan gewend: 't Is treu rig om arm te zijn, eig treurig. Zij ?ou dood willen zijn. „Ja, dokter" zij richtte zich tot haar buurman, dje naar haar jammerklachten scheen te luisteren met een ietwat ironi sche gedwongenheid Ja, dokter, dat is geen grap: ik zou dood willen zijn. Dat zou oen groote opruiming ziju voor de geheolo wereld. Denk u toch eens in, dokter! wan neer men in mijn positie geweest is^ wan neer men Van zilveren borden, m$t zijp wa pen er op, gegeten hoeft aan de liefda digheid tc zijn overgegeven, on ie merken, dat men een speelbal van de bedienden is! Men weet niet, wat ik allemaal te lijden heb in dit huis, mep zal het nooit wètcy) Wanneer mén zijn tróts heeft, lijdt men, zonder zich te beklagen; ik zwijg ook, dok- Groote steenblokken, die voor de gra ven hebben gediend. ter, maar des te meer denk ik er over." „Zoo is het nu eenmaal, mijn beste me vrouw," zei de dokter, die, geloof ik, Des marets heet, „lateu wij er niet meer over praten; drink wat, dat zal n bedaren." „Niets, niets zal mij bedaren, dokter, al leen de dood!" „Nu, mevrouw, zooals u wilt!" antwoord de de dokter, onbeschroomd. Meer in het midden van de tafel werd de aandacht der gasten in beslag genomen door dc lichtzinnige, hekenlende, snoeven de geestdrift van een personage, dien ik mijnheer Bévallin had hooren noemen, tn die hier de rechten van een bijzondere in timiteit scheen te genieten. Hij is een for- sche man, van een reeds rijpe jeugd, en wiens kop vrij getrouw herinnert aan het tvne van koning Frans I. Men luistert paar hom als naar eep orakel, en juffrouw Lq- roauè zelf heeft zooveel belangstelling bewondering voor hem als bij haar, met het oog op iets ter wereld, mogelijk is. Wat mij betreft, daar de meeste geestig* hedep, die ik hoorde toejuichen, plaatse Ujke anecdotes waren en betrekking hadden op dingen uit de streek, kou ik tot nu toe slechts onvoldoende de verdiensten van de zen Bretonschen ridder waardeeren. Ik moet intusschcn lof hebben voor zijn hoffelijkheid: na het diner bood hij mij èeu sig^ap dan, ert bracht mij in het boudoir, waar gerookt wpnjt. Tegelijkertijd nanï hij eje honneurs waar. bij drie of vier jongelui die pauwelijk^ volwassen waren, en die hem blijkbaar aankeken als een model van aor» de manieren en fijne schoonheden. „Wel, Bévq]|ap," zei een van doze dweopers, „jij doet dus geen afstand van de zonnepries teres?" „Nooit!" antwoordde mijnheer de Béval- lan. „Ik zal tieri maanden wachten. Men jaren als h®t móet. maar ik zal haar krij gen, en anders zal niemand haar krijgen" „Je bent niet ongelukkig, oude dwaas: 't onderwijzeres je zal je wel helpen om ge duld tc hebben." „Moet ik je tong of jc ooren afsnijden, jonge Artheur?" antwqordde mijnheer de Bévallap met gedempte stem, terwijl hij op don spreker toeliep, en hom met een vlug gen wenk herinnerde aan mijn tegenwoor digheid. Daarna werden, in oen bekoorlijken war boel, alle paarden en allo honden en allo dames van do streek ter sprake gebracht. Tusschen twee haakjes: het zou to wen- schen zijn, dal de dames eens in haar leven, eens, in 't geheim, tegenwoordig konden zijn hij een van de gesprekken, die tusschen mannen plaats vinden, in de openhartig heid dadelijk na een goed diner: zij zouden er den juisten maatstaf van dc kieschheid onzer zeden en van het vertrouwen, dat de- zc haar moet geven, vinden. Overigens heb ik geen last van prcutschheid, maar hét ge sprek, waarvan ik getuige was, had, naar mijn meening, de ernstige fout, de grenzen van de meest vrijmoedige aardigheden to overschrijden: het raakte, in het voorbij gaan, alles aan, was in alle opzichten be- leedigend, en dat op een vroolijken toon, en had tenslotte het karakter van een zeer vrijmoedige, algeheele heiligschennis. (Wordt vervolgd). Een broodje half om met versch gekookt Pekelvlecnch 20 ct. per ons en versch ge kookte lever runder. o! varkenslever 14 ct n. ons. Kalfslever 20 ct, p. ons. Voor den 1 lag neemt U de lever aan een stokje en bewaart U in frisch water met een wei- nin zout. Het pekelvleesch tusschen twee bordjes en i. h, papier laten. Fa. E. J, VAK OMMEN, Tel. 89. ARNH.STRAAT 19.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 4