ACHTERHOUDEN BRIEVEN OP ADVERTENTIES Partijen niet ontvankelijk verklaard BEKEND REDDER GEHULDIGD AUTO TE WATER ONGENOODE GASTEN OP FRANKENDAEL EVOLUTIE DER AUTO GAAT VOORT HANDEL EN NIJVERHEID Waar zijn de Postvliegers? VERGADERT Concours van Koetswerken der K.N.A.C. VEREEN. VAN NEDERL. GEMEENTEN 2e BLAD PAG. AMERSFOORTSCH DAGBLAD VRIJDAG 28 JUNI 1935 Haagsche Gerechtshof bevestigt het vonnis der Rotterdams sche Rechtbank Het Haagsche gerechtshof heeft arrest ge vezen in een procedure tussehen R. Bus en het Rotterdamsch Nieuwsblad. Bij inleidende dagvaarding had Bos ge steld. dat hij zijn bedrijf maakt van het v«rleenen van bemiddeling bij koop en ver- ttwp van zaken, waartoe hij ook een maandblad uitgeeft „De Zukengids", waarin inlichtingen voorkomen omtrent winkelza ken en bedrijven, die ten verkoop worden aangeboden, en voorts dat hij tracht in con tact te komen tot al diegenen, die in de dag bladen advertenties plaatsen, welke betrek kelijk zijn tot zijn bedrijf en daartoe op den avond van het verschijnen van de cou rant zijn brieven tot de adverteerders richt aan de in de advertentie opgegeven adres sen. Verder stelde hij dat het Rotterdamsch Nieuwsblad zich het recht heeft aangema tigd die brieven, welke onder nummer aan het Nieuwsblad werden afgegeven te onder zoeken, te openen, te lezen en voor oen deel zonder toeslemming te vernietigen of ach ter te houden, tengevolge waarvan Bos groote schade zou hebben geleden. Bos zag daarin een onrechtmatige daad en vorderde schadevergoeding met een ver bod om met die handelingen door te. gaan. Deze vordering werd door het Nieuws blad bestreden en in reconventie vorderde het van Bos schadevergoeding op grond dat Bos door op advertenties te schrijven met brieven, waarin niet een reëel aanbod wordt gedaan, doch die uitsluitend strekken om adverteerders te bewegen niet meer bij het Nieuwsblad te adverteeren, doch zich hij hem te doen inschrijven door welke han delingen het Nieuwsblad advertenties zijn ontgaan, onrechtmatige daden beeft begaan, waardoor het Nieuwsblad schade heeft ge leden. De rechtbank te Rotterdam heeft heide partijen in haar wederzijdsche vorderingen niet-ont vankei ijk verklaard. Tn hooger beroep heeft liet Hof thans overwogen, dat het op don voorgrond wil stellen, dat bij de bespreking der grieven alleen in aanmerking zal worden genomen het vaststaande feit van het niet doorgeven van brieven door of vanwege hot Nieuws blad aan adverteerders, terwijl do mede gestelde, doch betwiste feiten, te weten het openen, lezen en somtijds vernietigen van op advertenties ingekomen brieven, buiten beschouwing zullen worden gelaten, ver mits, gelijk Bos zelf heeft medegedeeld en ook vanzelf spreekt, zijn belang uitsluitend gelegen is in het onverwijld doorgeven van bedoelde brieven. Voorts overwoog het Hof, dat de voor naamste grief gericht is tegen de beslis sing, dat hel niet doorgeven van ingekomen brieven aan adverteerders niet zou opleve ren een onrechtmatige daad jegens dc af zenders. Hieromtrent besliste hot Ilof, dat uit dc omstandigheid, dat adverteerders z.g. ad vertenties onder nummer in het Nieuws* blad doen opnemen, de wensch blijkt van adverteerders, dat aan hen gerichte brie ven zullon worden besteld aan het voor dezo aangelegenheid gekozen domicilie te weten hel bureau van het Nieuwsblad, mot. het effect, dat die adverteerders zoodra die brieven aldaar zijn besteld door middel van dat dagblad bezit van die brieven verkrij gen, zonder dat daartoe wetenschap van die bezitsverkrijging bij de adverteerders vereischt is, terwijl door die bestelling al daar door de afzenders het vroegere over eenkomstige recht van dezen op die brie ven verloren gaat. Verder besliste het Ilof, dat na die bezits verkrijging door den adverteerder, waardoor tevens de brieven hun bestemming bereikt hebben, het uitsluitend ter beslissing van dien adverteerder staat, wut verder met dc brieven behoort te geschieden, waarbij de vraag of liet dagblad de ingekomen brie ven al dan niet aan den adverteerder heeft over te geven, uitsluitend afhangt van de tussehen hen bestaande rechtsverhouding. Voorts kan de adverteerder, die niet ge houden is de ingekomen brieven te atcep- teoren, het dagblad vrijheid van handelen geven, gelijk aangenomen moet worden ton aanzien van die brieven met betrekking tot welke het Nieuwsblad door zijn publiek ge maakte advertentie-voorwaarden zich de vrijheid tot achterhouding heeft voorbehou den, aan welks voorwaarden de adverteer der immers geacht moet worden zich te hebben onderworpen. Weliswaar heeft Bos aangevoerd, dat het Nieuwsblad do brieven als bewaarnemer onder zich zou verkrijgen en dat afwijking of ontheffing van den plicht van den be waarnemer tot afgifte van het goed niet toelaatbaar zou zijn, doch dit beloog faalt volgens het Ilof. ómdat van bewaargeving resp. bevvaarneming in deze geen sprake is en bovendien niets partijen beletten zou in de verplichtingen van d<m bewaarnemer beperkingen overeen te Tomen. Echter, ook afgezien van bedoelde adver- ientie-voorvvaafden, raakt de vraag, of han delingen van het Nieuwsblad na do bezits verkrijging door den adverteerder, al of niet met diens wensc.hen overeenkomen, slechts dit bezit en naar bet oordeel van het Hof kan het beslaan van eenige ver plichting voor dit dagblad jegens den derde afzender om brieven, waarvan het voor den adverteerder bezit verkregen heeft, aar. de zen door te geven, niet worden aanvaard. Wat de vordering van het Nieuwsblad in reconventie betreft, overwoog het Hof, dat Bos vrijheid had zijn cliënten te win nen ook onder degenen, die in het Nieuws blad adverteeren, mits de daartoe gekozen middelen betamelijk waren, en voorts, dat het schrijven van brieven, waarin niet een concreet aanbod gedaan wordt en het zen den van circulaires, waarin de schrijver zijn bemiddeling aanbeveelt, geenszins onbeta melijk is jegens wie ook, en dal dit niet anders wordt, doordien hij zijn wetenschap omtrent de bestaande vraag ontleent aan het dagblad, van welks dienster- de adver teerders tot liet in ontvangst nemen van aanbiedingen gebruile maken. Op deze gronden heeft het Hof het vonnis yan de rechtbank bevestigd. C. J. Klaasen te Scheveningen is 80 jaar geworden 's-GRAVENHAGK, 27 Juni. Onder tul- loozc blijken van belangstelling heeft de be kende heer C. J. Klaassen, die sinds vele jaren inwoner van Scheveningen is. zijn 80sten verjaardag gevierd. De Katwijkslraat was bijna buis aan huis bevlagd ter eere van den ouden heer, die in zijn woning in die straat den geheclon dag omgeven was door zijn uitgebreide familie. Men had heiyi danig in de bloemen gezet en het bleek dat ook zijn Heldorsche vrienden hem niet ver geten zijn. Dit is geen wonder omdat hij in die plaats niet minder dan 22 reddingen verrichtte. Aan H.M do Koningin hoeft Klaassen een geschenk als bewijs van hulde aangeboden in den vorth van zijn portret en een door horn gehaakte Fh&'wl en op dert dug var. heden mocht hij namens H.M. den dankbetuiging ontvangen, benevens een ge- lukwensch met zijn SOsten verjaardag. Ook de verecniging „Dc Reddingsmo- daille" liet zich niet onbetuigd. Zij zond den $0 jarige cén bloemstuk in den vorm van een schip, benevens een lelogrom van golukwensch. Ook de verecniging „Moéd. volharding, zelfopoffering"' te Den Helder zond een bloemstuk. Ook waren er-bloemen en gelukwenschen van de buren, van parti culieren, oa. generaal Weber en Henri ter Hall. oud-voorzitter van het Dorus Rijkers- fonds. De drie inzittenden allen gered DEN HELDER. Op don weg langs de Binnenhaven heeft gisteravond een auto- ongeval plaats gevonden, dat voor dc be trokkenen nog bijzonder goed afgeloopen is. Omstreeks 10 uur moést in een bocht van den weg de bestuurder van een personen auto, de heer 1). de J. uit Kolhorn* uitwij ken voor een tegenligger. Hij raakte hier bij het stuur kwijt en botste tcgei) eétt hek op, van welk hek een stuk meegenomen werd, waarna do auto in het water trieed. De bestuurder wist zich zelve te redden, terwijl twee andere inzittende personen door handreiking op het droge gebracht kon den worden. Do bestuurder en de heer P. S. worden naar het ziekenhuis overgebracht voor nader onderzoek. De derde inzittende was aanvankelijk verdwenen, doch werd la ter ontdekt en door de politie aan öcn ver hoor onderworpen. Hel vermoeden bestaat dat misbruik vah sterkon drank aan dit on geval niet geheel vreemd is. extra treinen naar 2wit8erland Ook Zwitserland heeft, zijn crisis. En de hotelindustrie lijdt daaronder in niet gerin ge mate. Evenals Nederland heeft het den gouden standaard en het ziet vele vreomdc- lingen naar de valuta-zwakke landen gaan. Meb slaat daar echter Op krachtige wijze de handen in elkaar om to trachten de moei lijke toestanden tc boven tc komen én als gevolg van deze samenwerking is ontstaan het Zwitsorsche „hotelplan". De bedoeling is het vreemdelingenverkeer in Zwitserland door goedkoope biljetten, abonnementen en billijk hotélverblijf zoo aantrekkelijk té ma ken, dat niet meer dé prijs, doch de schoon heid van het land zelf do doorslag gaat ge ven bij hot kiezen van een vacantle-vérblljt. Naar aanleiding van dit plan hoeft dc Ne* dcrlandscbe Reisvereenigipg te 's-Gravenha- ge besloten van dó in dit hotelplan opgeno men extra treinen gebrüik te maken zoówèl voor haar alleen reizende leden als vóór haar gezelschapsreizen. Dit besluit heeft geleid tot het orgahiseerèn van reizen, wel ke zoowel wat prijs als wat reisdoel betreft een toeristisch evenement beduiden. Do schoonheid van het Vierwóudstedert- meer en het meer van Lugano wórdt thans ontsloten tegen zoodanige reissommort, dat menigeen dit jaar zijn vacnntié in Zwitser land zal gaan doorbrengen. De eerste trein vertrekt op 6 Juli en de tweede precies een weck later op 13 Ju)i. De inbrekers hebben hoofd; zakelijk geld gestolen AMSTkROAM, 27 .Ti -ii. Tot rui toe oiv bekénd gebleven personen hebben zich door inklimming toegang verschaft tot huize „Frankendael" aan den Middenweg. De buit, waarmede de dieven verdwenen zijn, bestaat uit ongeveer 900 Belgische franken, 55 Deen sche kropen, een bedrag van ongeveer 70 gulden, twee gouden ringetjes en eenige leg medailles. AMSTERDAM, 27 Juni. - Omtrent den diefstal en inbraak in huize „Frankendael" aan den Middenweg in Oud-Watergraafs- meer, kan nader gemeld worden, dal de die ven aan den achterkant het oude heerenhuis zijn binnengedrongen, dat bewoond wordt door liet gezin van den lieer J. R. Konin directeur der afdeeling Beplantingen, wel ke gemeentedienst op de terreinen van „Frankendael" zijn kweekcrijen gevestigd heeft. De inbrekers hadden uit een der bijgebou wen een ladder genomen en met behulp van een tulnscho'p een der schuiframen aan den achterkant weten te openen. Zooals reeds gemeld werd namen zij oa. ook voor een be drag van 900 francs aan Belgisch geld mee. De Belgische hondcrd-franc-biljetten zaten in gesloten enveloppen, die klaarblijkelijk ter plaatse, door dé daders geopend zijn dooi er een hoekje af te, scheuren. Bij het politie-onderzoek heeft men do hoeken van deze enveloppon gevonden en hot hléek dat hierin ook afgescheurde hoek jes van dó hónderd-franc-bil jetten zaten. Door hét opopen der enveloppen zijn deze biljetten dus aan de hoeken beschadigd en de cómmissaris van politie in de zevende sectie, bureau Linnaeusstrant, de heer E. C. J. Staal, Verzoekt allen, en in het bijzonder banken en wisselkantoren, die dergelijke aan do hoeken beschadigde Belgische hon- derd-franc-biljettén ontvangen, zich onmid dellijk rnet hem In verbinding te willen stellen. In de laan aan de Oostzijde van hel woon huis vond de politie verder tweo leege geld kistjes, waarin het ontvreemde geld on de munten hadden gezeten, en verderop eenige medailles en het oude gouden horloge, dat de dieven hadden meegenomen. Hieruit bleek lahgs welke zijde de Indringers liet terrein hadden verlaten, en inderdaad vond men in den sloot aan den achterkant van het terrein een hank, niet behulp waarvan de inbrekers over dc sloot waren gekomen. Spoedig bleek, dat deze bank afkomstig was uit een bouten keel op een der voetbal terreinen, die achtor „Frankendael" gelegen zijn. Van deze keet was het slot vernield en oen ruit ingedrukt. In den nacht waarop de inbraak plaats vond to ongeveer drie uur had de politie in de Krnislaan nabij de Wcesporzijtle een Italiaan, Bondi genaamd, aangehouden, die bij fouilléering wol Belgisch gc.ld bij zich bleek te hebben, dat echter ïiiel beschadigd was, tér\,Vi]l vorder geen enkel van de dief stal afko}nstig voorwerp op hem gevonden werd. Toch blijft zijn aanwezigheid op dat uur op doZe piaals verdacht, vooral uit uit hoi politic-onderzoek in gebleken, dat oen broer van den aangehoudene. Oreati Bondi, oen hpkenrle internal tonale dief is en dat dó beldu Italianen gorUimén tijd gezamonlijk in Amsterdam hébben gowoónd. Hot onder zoek wórdt voortgezet. consulair jubileum ESSEN, 27 Juni. (V.D.) - üp 1 Juli a.s. zal het 30 jaar geleden zijn dat do heer Ghr. Schmid, consul dor Nederlanden te Essen in deze eerste stad van liet Roerge bied in cohsiHahen dienst trad. op I Juli 1905 werd de hoer Schmid als consulair ambtenaar verhonden aan het Nederlandsen consulaat te Essen Op 25 April 1013 werd hij benoemd tot. vice consul en op 28 Mei 1920 tot consul der Nederlanden. minister deckers naar den bosch 's-G RAVEN HAG E, 27 Juni. De minister van defensie is jiedenmicldag vergezeld van zijn adjudant kapitein Tièlcns naar Den Bosch vertrokken om oen bezoek te bren gen aan dc 11de nationale trekpaardenten- toonstelllng georganiseerd door het Stam boek van het Nederlandsche trekpaard. Dc Bond van Bedrijfsauto* houders in vergadering bijeen 's-GRAVENHAGE, 27 Juni. Hedenmid dag is in de schouwburgzaal van het Sein posttheater de algemeone vergadering go» houden van den B.B.N., welke huishoude lijk was. De voorzitter, de heer A. J. ten Hope, heeft een openingsrede gehouden, waarin hij allereerst, terwijl de vergader den zich van hun zetels verhieven, het overlijden herdacht van H.M. dc Koningin- Moeder en Z.K.H. den Prins. Voorts her dacht hij hen, die in de rijen van den Bond zijn heengegaan, in 't bijzonder den heer W. v. Wezel, in leven voorzitter van het districtsbestuur Gelderland-Zuid. Spr. besprak voorts den ongunstigon toe stand. Indien alle landen de handen niet in elkaar slaan, vreesde hij, dat de tijdsom standigheden zich in de naaste toekomst nog niet ten gunste zullen wijzigen. De evolutie van de auto gaat ononder broken verder en spr. meent dan ook niet te overdrijven ais hij zegt, dat de maat schappij van de nog steeds verder gaande vervolmaking van het jonge verkeersmid del te land voortdurend meer zal kunnen profiteeren. In verschillende landen gaat men dit erkennen, zelfs daar, waar de re geeringen aanvankelijk de auto tot het uiterste hebben meencn te moeten belasten, in de veronderstelling daardoor de crisis, die ook het vervoer teistert, te kunnen op heffen. Men is echter al spoedig tot een ander beleid overgegaan. Ofschoon de gun stige gevolgen van dit in andere landen gevolgde, gewijzigde beleid zich reeds lang hebben gemanifesteerd, wenscht men he laas, in Nederland nog niet van de in hot buitenland opgedane ervaring tc profitee ren.. Met betrekking tot dé instelling van dé centrale commissie van advies en bijstand, die de regeering voorstellen inzake do orde ning van het vorkeer zal hebben te doen, merkte spr. op, dal do regeering hot blijk baar niet noodig heeft geacht, iemand uit do bedrijfsautohouders tot lid der commis sie te benoemen. Hij acht het in strijd met de redelijkheid en do rechtvaardigheid, dat behalve het ambtelijk deel en een enkel lid, dat niet geïnteresseerd is bij ecnig ver voermiddel. sléchts werden aangezocht per sonen uit Het spoor-, tram- cn scheepvaart bedrijf of die daarmede innige relaties on derhouden. Naar hetgeen bekend is, moet aangeno men worden, dat de denkbeelden van de centrale commissie van advies zich bewo gen in de richting van een vergunningstel sel voor vrachtauto's. De voorzichtigheid gebiedt voorshands echter niet van het standpunt uit te gaan, dat er een overpro ductie In het vervoerwezen bestaat, voor spr. stond het vast, dat de bedrijfsautohou ders hun belangen in handen van den nieuwen minister van waterstaat veilig mo gen achten. De maatregelon zullen eerst, na rijp beraad van zijn zijde worden getroffen niet in het voor- of nadeel van een bepaald transportmiddel, doch in het belang van het verkeers- en bedrijfsleven. Spr. wees voorts op verschillende punten, o.a. het voeren van een voldoend overzich telijke administratie, het gebruik van vrachtbrieven, het afrekenen van remböur- seinenton, het afleveren van retourgoederen enz. De overheid behoeft hierin niet voor te gaan. Het initiatief voor do regeling daar van zal van de vervoerders moeten uitgaan. Spr. besprak do vele bemoeiingen van den Bond niet hét automobilisme en achtte hot een voorrecht, te mogen verklaren, dat aan de vérhouding tussehen de autoriteiten op verschillend gebied en den Bond nimmer iets hoeft ontbroken. Ten slotte bracht hij dank aan alten, die in bet afgeloopen jaar weer voor den Bond gewerkt hebben. Hoeveel dagen zijn ze onderweg Ontvangst der congressisten te Groningen GRONINGEN. 27 Juni. Aan den voor avond van hét congres, dat op 27 23 en 29 Juni te Groningen zal worden gehouden iri verhand met de 158o jaarvergadering van de Nederlandsche Maatschappij voor Nijverheid cn Handel, kwamen dc deelne mers hedenavond in restaurant Rocho bij een. De voorzitter van het ontvangend de partement. dc heer T. Niemever. heette het hoofdbestuur hartelilk welkom alsmede de donateurs, afgevaardigden en leden Van de Maatschappij. Hij gaf daarna een overzicht van de moeilijkheden, waarmee de Noordelijke ge westen hadden te kampen in de tegen woordige economische toestanden en welke middelen noodig waren om daarin een gun stige wending te brengen. Spreker eindigde de hoop uitsprekend, dut de samenkomst van do volgende dagen vruchtbaar mocht ziin en dat deze zou bijdragen tot do be vordering der doelstelling der maatschap pii. Ir. A. Plate uit Rotterdam, algemeen voorzitter der maatschappij, betuigde zijn erkentelijkheid voor hét vele voorbcrci- dingswerk. dat het departement Groningen In verband mot het congres had gedaan. Spreker vond hét prettig in deze moeilijke lijden In Groningen samen te komen, om dat de bevolking van deze plaats geken merkt wordt, door twee specifieke eigen schappen, n.l. ernst en blijdschap. Spreker twijfelt er niet aan of dc he< sprekingen zullen onder deze omstandig heden aangenaam ziin. De deelnemers, ton getale van phn. 150. waaronder oud-minis ter Posthuma begaven zich daarna naar hét gemeentehuis, waar zij officiéél door het College van R. en W„ dat voltallig aan wezig was, werden ontvangen. Burgemeester P W. J. H. C.ort van der Linden, zelf lid van de Maatschappij, heet te de afgevaardigden hartelijk welkom in dezo stad. Ir. Plate dankte den burgemeester voor diens hartelijke woorden. De lieer Sala. kunsthandelaar te Den Haag had hot Hoofdbestuur oen kléin schil? lerii \an dén Groningschen schilder II Lofvers feé beschikking gesteld, mot do bedoeling deze aan het gemeentebestuur van Groningen aan te bieden. De voor zitter van het Département Den Haag. dé heer J. M. Steffelanr achtte het een voor recht de erkentelijkheid van de Maat- schappij voor de hartelijke ontvangst te mogen m. -ukken in bet aanbieden van lit. in het laar 1780 vervaardigde schilde rij. De burgemeester dankte voor bet aar- Üge huldeblijk, doch merkte op. dat voor het aannemen van geschenken door hel 'omcentebestiiur goedkeuring van Geden. Staten moest worden gevraagd, hetgeen hij 'en spoedigste zou doen (vrooliikheid). De aanwezigen bééaven zich daarna naar het Stadspark. Morgen en overmorgen vrtrdt de Atgèméerte Vergadering gèhou- lón. Schweninger) voor dc ontvangst gereed Gezien het schitterende zorncnvcoi' van dó Jaatsto dagon belooft óok het concours Van koetswerken, hetwelk op 29 Juni a.s. dooi de K.N.A.C. té Scheveningen wordt, georga niseerd dooi' de weergoden te worden be gunstigd. Men houdt reeds rekening met een bij zondei' groot e belangstelling van de zijde van het publick. Scheveningen zal in alle opzichten gereed zijn voor de ontvangst van tal van gasten. Dc vlaggen zullen wappe ren, niuzieU zal er klinken, Scheveningen is a.s. Saterdag in feesttooi. Smetteloos zullen daar de fraaie wagens tentoongesteld zijn op het concoursterrein aan den Strandboulcvard, wedijverend om de zijden linten, het teelten van de bekro ning door de jury. Aan de deelnemers aan het concours is verzocht om reeds om 9 uur met de te ex- poseeren automobielen aanwezig to willen zijn. Dit houdt echter niet in, dat hot tor- rein dan reeds voor hot publiek zal zijn opengesteld. Teneinde teleurstelling te voor komen, maken Wij er daarom onze lozers opmerkzaam op, dat het concours eerst om 2 uur n.m. voor do belangstellenden too- gankelijk is. De vroege komst van de deel- nemendo auto's houdt verband mot het feit, dat de jury reeds óm 9 uur met keuren zal beginnen, zoodat in den aanvang van den middag do uitslag reeds hekend zal zijn. Mocht, onverhoopt het weer zijn volle medewerking niet verleenen dan blijft een bezoek aan het concours toch altijd nog de moeite waard, daar de groot e verscheiden heid van merken (het zijn er 39l dezo open- luchtshow bijzonder attractief doet zijn. Hét concours zal om vijf uur n.m. worden gesloten. spaansohe onderscheidingen sGRAVENHAÓE. 27 Juni. Naar wij vernemen heeft de Spaanscho "Regeering in verband met de tot stand koming van tiet Nederlandsch-Spaansche Handelsver drag den heer A. Th. Lamping, directeur dor Handolsaccoorden benoemd tot com mandeur met de plague in do Orde der Republiek, den lieer Mr. Cort van der Lin den. in ziin hoedanigheid van lid der dele gatie, den heer Bosnians, hoofdcommies nan het Département van Buitenlandfiche Zaken pn dr van Essen, referendaris aan het Departement, van Economische Zaken, tot officier in die orde en Mr. C. A. baron Bentinck. ambtenaar aan het Departement van Economische Zaken tot ridder in die Orde. gesloten verklaring van een weg Gedeputeerde Staten van Nóord-Holland hebben gesloten verklaard voor het verkeór in heide richtingen met alle motorrijtuigen op meer dan twee wielen den weg. ge naamd de Kromme Goog, onder de Gemeen te Weesperkarspel. 6 2 1 I s 3 W. <9 CM co X i V 3 0£ «J -ï 2Z6 2HZ Amsterdam Marseille Roii ib 22.0 26.6 27.6 Athene Mersamnirub Cairo Gazo Rutbawêlss 26.1 23.6 Bagdad 25.6 Boeshir 24,6 Djask Karachi Jodpoer 24.6 25.6 Allahabad Calcutta Akvab Rangoon 23.6 26.6 Bangkok Modan 22.c 27.6 16.6 27.6 Singapore 22.6 26.6 Batavia Vertrek van het eerstvolgende postvlieg tuig van Amsterdam op 29 Juni 1933. Tweedaagsche vergadering te Nóordwijk NOORDWIJK. 27 Juni. Bogunstigd door buitengewoon mooi zomerweer kwa men heden in het Casino van de Noovd- wijkschc Sportvereenieing te Noordv/ijk de Verecniging van Nederlandsche gemeenten bijeen, waaraan door vertegenwoordigers van ruim 300 leden werd deelgenomen. Van twee tot vier uur vond oen huishou delijke vergadering plaats onder leiding van Mi P. Drooeleever Fortuvn. burge meester van Rotterdam. Om vijf uur werd de vereénicing offhieel ontvangen door het gemeentebestuur van Noord Wijk in het Palashotel, alwaar de Burgemeester Van Noord wijk er op wees, dat tot nu toe steeds in gr ooi o steden ver gaderd was. maar dat ditmaal een plutte- land-gemeente was uitgekozen. Verder wees hij op de enorme toename van bemoeioniroen. welke p.an de gern^cn- Icheatureft ziin ongedragen, waardoor sen vorceniging van Nederlandsche gemeenten meèr dan ooit van groote beteekenis wordt. Als antwoord op deze rede dankte Mr. Droogleever Fortuvn voor de schitterende ontvangst te Noordwiik. Spreker hoopte, dat Noordwiik onrler leiding van haar be kwamen burgemeester een schoone toe komst tegemoet gaat. Morgen om negon uur zal wederom eert vergadering plaats vinden ria afloop waar van een rondvaart zal worden gemaakt over de Kncor- en Brnnssemermeren en de Congressisten door het gemeentebestuur v&n Warmond zullen worden ontvangen. een oplichterstruo Op 1G Juni vervoogdé zich te Sittard in het hotel „De Zwaan" een vreemdeling, die na een kamer te hebben gehuurd, zich in het nachtrcgister inschreef onder den naam E. Paulzen. Helsinefors (Finland). Na eeni ge n tijd te hebben vertoefd, vervoegde be doeld persoon zich bii don hotelhouder en vroeg hem een voorschot van f 20.te wil len verstrekken op oen Zweedsch 100 Kro- ncnbiliet (waarde 40). aangezien Paulzen hl jiet geheel geen Nederlandsch geld had én dc banken dien dag gesloten waren. Het gevraagde geld werd hem tegen inname van het door Paulzen getoonde bankbiljet door den hotelhouder verstrkt. doch bleek dit bil iet nadien een Finsch 100 Marken- biljet te ziin. waarvan de werkelijke waar de f 320 bedraagt. Bedoeld persoon, die na het geld te hebben ontvangen, het hotel tijdflliik verliet, is daarin niet teruggekeerd. Signalement van den zich noemenden Paulzen: ongeveer 35 jaar. lang ong. 1.fi0 M.. grof van gelaat, heeft won dies aan de lippen: gekleed met donkergrijs colbert- costuum en grif zen slappen hoed. Hij spreekt vloeiend Fransch en Dnjtseh. Do Burgemeester van Sittard verzoekt, als verdacht van oplichting, opsporing, aan houding en voorgeleiding vair voernoemd persoon, zoomede inbeslagneming van hot op hem te bevinden geld. h00gew2rff-prijs In 1917 werd ter gelegenheid van dun ze ventigsten verjaardag van prof. dr. IIoo- ge\Vcrff, oud-hoogleeraar aan de Technische Hóogeschool, een fonds gesticht met he* doel wetenschappelijk chemisch-technisch onder zoek tè steunen. Bovendien word in de sta tuten opgenomen, dat eens in de vijf jaar een Hoógewerff-prijs in den vorm van een gouden medaille kon worden toegekend voor uitstekende verrichten op chemisch-tech nisch gebied. Tot nu toe werd deze prijs tweemaal toegekend, n.l. in 1925 aan it. Jan Rütlen te 's-Hage en in 1930 aan prof. dr ir. H. ter Meulen te Delft. Thans heeft de raad van beheer van het fonds bestolen, de gouden eerepenning ten derde male toe te kennen en wel aan ir. D. p. Ross van Lennep, hoofdingenieur det Staatsmijnen, vóór zijn uitnemend werk, verricht bij de oprichting en uitbreiding der Staatsmijnbedrijven, speciaal de cckesfa- brióken met haar omvangrijke bijproducten eli afdoelingen en het stikstofbindingsbedrijf de „koetilang" naar batavia AMSTERDAM. 27 Juni. A.s. Zaterdag 29 Juni vertrekt dc „Kootilang" van Am- Sterdam naar Batavia. Dc. bemanning van lit vliegtuig zal beslaan uit O. Topas (eer ste bestuurder). C. A. R. de Wiis (2do best.), Leltenre (werktuigkundige) en L. C. Dik (radio-telegrafist)

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 4