De Koningin spelt opperwachtm. A. R. Mintjes en wachtm. C. G. de Gier van de Ossche brigade, de gouden medaille van de Oranje Nassau-orde met de zwaarden op de borst. Gisterenmiddag werd de kranige Ossche brigade der Kon. Marechaussee in do kazerne te Apeldoorn door H.M. de Koningin toegesproken. Generaal Majoor J. H. G. Kappelhof stelt de brigade aan H.M. voor. Gisteren nam Prof. G. Orljns afscheid van de Landbouw-Hoogeschool te Wage- ningen als hoogleeraar in de phisiologie der dieren. Prof. Dr. W. A. Schüffer sprak het afscheidswoord tot Prof. Cryns (midden). Vice-admiraal Quant als zweefvlieger. Gisteren maakte vice-admiraal Quant met den heer van Nftenhof als bestuur der, boven Schiphol, èen zweefvlucht met de „Adelaar" van de Nationale Luchtvaartschool. De vice-admiraal in de cockpit van het zweefvliegtuig. Ter gelegenheid van het 350-jarig bestaan der Leidsche Universiteit wordt allerwege de stad in feestgewaad gestoken. De gepavoiseerde molen „De valk". Met ingang van 1 Juli a.s. is benoemd tot commandant van den luchtverdedi gingskring do gep. luitenant-generaal H. A. F. G. van Ermel Scherer van het wapen der artillerie. De enorme krijgsvoorraden, welke Italië naar de grens van Abessynië vervoert. In tegenwoordigheid van den commissaris der koningin Jhr. Mr. Dr. A. Roëll, heeft burgemeester C. Maarschalk van Haarlem gisteren de Nationale Pakkers-tentoonstelling geopend. De rondgang. In Omaha kwam het tot wilde botsingen tusschen stakers en politie. -- Verschillende trams werden door de «takers in brand gestoken. De brandende resten van wat eens een tramtrein was. Het draver» van vierspannen op de 11e groote nationale tentoonstelling van de Vereenlging „Stamboek voor het Nederlandsche Trekpaard", te den Posch, leverde gisteren een impossant schouwspel op.

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 6