Vuurvast Nieuwe aanval voorbereid AMERSFOORTSCHE R.K. SPAARBANK CONCENTRATIE van vliegtuigen SAMENZWERING GLAS- EN AARDEWERK. De GOEDE soorten vindt U in NIEUW PARIJS. SCHEEPSBRAND IN SPOEDIG BRITSCHE VERKIEZINGEN Omtrek Klein-meubelen Ie BLAD PAG. AMERSFOORTSCH DAGBLAD SATERDAG 19 OCTOBER 19» Wordt de inwerkingtreding der economische sancties uitgesteld? Drummond bij Mussolini ASMARA, 18 October. (A.N.P.) Een nieuwe sprong naar het Zuiden kan ieder oogenblik venvacht worden, aldus wordt hier verklaard. De Italiaansche troepen staan weer gereed voor den op» marsch. De achterhoededien» sten zijn volkomen voorbe» reid. De luchtmacht heeft het terrein ten Zuiden van Adoea nauwkeurig verkend. ROME, 18 October. Het ministerie van pers en propaganda publiceert het 22ste legerbericht: „Generaal De Bono seint, dat met uit zondering van verkenningsvluchten door de luchtmacht geen nieuws van het Noordelijk front en het Somali front te melden is. Dc Abessijnsche stamhoof den en religieuze gemeenschappen blij ven hun onderwerping aanbieden." Italiaansche vliegtuigen concentratie De speciale Reuter—A.N.P. correspon dent in de Suez-Kanaal-Zóne seint, dat de Italianen de haven vau Massaoea in snel tempo versterken tot een fortifica tie van den eersten rang. Reeds zouden batterijen met kanonnen van 380 mM., die 30 K.M. dragen opesteld zijn op in de duinen verborgen plaatsen, enkele K.M. ten Noorden van Massaoea. Ka nonnen van 105 mM. die in staat zijn lichte kruisers en destroyers op een af stand te houden, bcheerschen de baai, terwijl stukken geschut van 155 en 105 mM. in posiiie gebracht zijn op de stra tegisch belangrijke eilanden buiten de haai. Deze laatste kanonnen zouden des nachts derwaarts vervoerd zijn. Do ge noemde correspondent voegt hieraan toe, dat met hun aldus versterkte basis de offensieve kracht der Italianen aan de Roode Zee ontzaggelijk is. Op zijn minst vijf onderzeeërs, die geca moufleerd zouden zijn, zoudên zich in de omgeving bevinden. liet aantal hier samengetrokken Italiaunscho vliegtui gen zoo gelooft men nadert do 500. Assal) is het voornaamste- vliegveld, maar talrijke toestellen zijn toch bijeen gebracht in Massaoea, vanwaar zij al naar behoefte naar Assab of Asmara-ge dirigeerd worden. Velen van deze toe stellen zijn bombardementsvliegtuigen met een middelmatig grooten actie-ra dius. Een honderdtal dezer, vliegtuigen is uitgerust met twee mitrailleuses elk zoodanig ingericht, dat zij laag kun nen vliegen boven de Abessijnsche troe penformaties en dio met een regen van kogels kunnen wegmaaien. In een ge bied met een straal van één mijl is de zee voor Massaoea bedekt met schepen, die or op wachten voor lossing aan de beurt te komen. Volgens een uit Dzjihooti ontvangen bericht heeft een Italiaansche afdecling, die in het Abessijnsche woestijngebied ten Noorden van Fransch-Somaliland van dc overige troepen was afgesneden, na hevige gevechten weer een door tocht gevonden naar Eritrea. De Ahesslj- nen houden den berg Mocsa Ali, die de hoogvlakte van Aoeesa boheerscht, be zet. De grens van Frnnsch Somali-Iand wordt door Frnnsche troepen scherp he-, waakt voor het geval afdeelingen der strijdende partijen mochton willen uit wijken. Nieuwe vrijwilligers Per specialen trein kwamen 400 fas cistische vrijwilligers voor Oost-Afrika aan. Zij waren gisteren to Genua uit Ihazilië, Argentinië en Uruguay aan- rien en werden bij hun aankomst Rome door een grootc menigte be- j fascistische vrijwilligers beant- sden den groet der menigte met "trekte arm en roepend: „Viva j'. Het werd een groote denfonstra- vnn enthousiasme. Petroleumtransacties Teaglc, de president der Standard Oil Company of New Jersey verklaarde, dat hij onder de gegeven omstandigheden geen enkele reden zag om dc gewone petroleum transacties tusschen de Stan dard Oil Company cn haar Italiaansche jen te verhinderen. betrekking tot dc te Genève ont- ~;n berichten afkomstig uit New volgens welke zekere petroleum- pen besprekingen voerden omtrent wereld-embargo tegen Italië, vcr- rdc do Royal Dutch Shell-groep, dat niets van dergelijke besprekingen weet en dat, indien zij nl mochten vinden, zij daaraan niet had deel- acn. Sancties vertraagd? j de economische sub-commissie r .coördinatiecommissie, is men hot eens geworden over den grond slag 'van een ontwerp-resolutie, waardoor, naar het D.N.B, meldt, de officicele inwerkingtreding der tconomische sancties inct minstens dagen zou worden ver- gd f De' subcommissie stelt voor, de maat- tegen den Itnliaanschen invoer ■net d.ie, welke ten doel ber, het tijdstip willen mededeelen, waarop zij dc betreffende maatregelen willen ten uitvoer leggen. De mogelijkheid werd onderzocht van uitbreiding van het uitvoerverbod tot andere dan minerale producten. Vol gens de commissie komen hiervoor rubber en levende dieren in aanmer king. Daarentegen zou eerst later moe ten worden beslist over verschillende voltooide producten, zoóals auto's, spoor wegmateriaal, vaartuigen, machines, enz. Ook over salpeter zou later moeton worden beslist. Van verschillende met het transito- verkeer samenhangende kwesties, zal do juridische zijde worden bestudeerd. De algemeone besprekingen weren daar mee besloten. Drummond bij Mussolini ROME, 18 October (A.N.P.) Terwijl Dinsdag j.l. de ambassadeurs van Frankrijken Argentinië door Mussolini zijn ontvangen, heeft vandaag de En- gclsclic ambassadeur, Sir Eric Drum mond, een onderhoud gehad met den Duce. Omtrent dat onderhoud, waaraan hier ter stede ccnzeer bijzondere beteekenis gehecht wordt, wordt van heide kanten de grootste reserve in acht genomen. Men laat echter doorschemeren, dat de gedachtenwisseling een bevredigend verloop heeft gehad. Men heeft den- in druk, dat gesproken is over het terug trekken van de Engelsche vlootstrijd- krachten uit dc Middellandsche Zee en een vermindering van de hoeveelheid Italiaansche troepen aan dc Egyptische grens van Cyrenaica. Hoewel dit geenszins het gebruik is, zal ditmaal, naar van Engel sche zijde verluidt, over het onder houd tusschen Mussolini en Sir Eric Drummond een officieel communi que. van 12 pagina's worden gepu bliceerd. Deze publicatie wordt nog vanavond ofwel Zaterdagmorgen verwacht Het bericht uit Addis Abeba, volgens hetwelk oneeniheid zou zijn gerezen tusschen Mussolini en de Bono over het langzame oprukken der Italiaansche troepen, wordt te Rome tegengesproken. Het is volkomen ongefundeerd. De zoon van den yroegeren keizer van Abcssinië cn kleinzon ovan Mcnc- lik, Ligi Jassoc wordt in zijn gevangen schap in Tadjoepa onder strenge be waking gehouden. Reeds zouden pogin gen in het werk gesteld zijn om hem te bevrijden. Zij'werden echter verijdeld. Teneinde een Italiaansche beschieting te verhinderen is. het Fransche stads deel van Dirednoea, evenals het Fran sche troepencontingent op grond van een Fransch-Italiaansche overeenkomst door optische signalen kenbaar ge maakt LONDEN, 18 October. (A.N.P.)"— Een conferentie van gedelegeerden van de mijnwerkersfederatie heeft na langduri ge besprekingen do aanbeveling aan vaard van het vakvereenigingsbestuur een stemming te doen houden onder de mijnwerkers der kolenmijnen over de actie ten behoeve van het afdwingen van een loonsverhooging. Intusschen is het bestuur gemachtigd onderhandelingen to voeren over de eischen. De datum van de stemming is nog niet bepaald hangen de dc bijeenkomst, die Maandag zal ge houden worden tusschen het bestuur dor mijnwerkersorganisatie en den minister voor het mijnwezen, kapt Crookshank. *4jjjÈP5FQSS OVERHEMDEN Willem Groenhuizen Juwelier Langestraat 43, Tel. 852 Fraaie sorteering Tafelzilver FRANSCH ANTWOORD AAN ENGELAND Frankrijk bereid deel te nemen aan collectieve verantwoor» delijkheden PARIJS, 18 October (A.N.P.). Mi nister-president Laval heeft Vrijdag middag den Engelschen ambassadeur in kennis gesteld van den inhoud van het Fransche antwoord op do Engel sche informatie nopens een steun van de Fransche vloot ingeval van een Ita- liaanschen aanval op Engeland. Naar in goedingelichte Fransche kringen verluidt, is Frankrijk het eens met het gebiedend karakter van het derde lid van artikel 16 van het Handvest van den Volkenbond, dat den Volkenbondsleden verplicht dat lid van den Volkenbond bij te staan tegen wien een aanvallen de staat drukmaatregelcn neemt. Frankrijk zou derhalve in een even tueel geval zijn deol nemen in de collectieve verantwoordelijkheden en geeft derhalve een bevestigend antwoord op de Britsche vraag. Men wijst er evenwel in Fransche kringen op, dat de feitelijke voorwaar den voor de ten uitvoer legging van het derde lid van artikel 16 onder de hui dige omstandigheden niet het gevaar insluiten dat het zal behoeven te wor den toegepast. Groot Brittannië legt geen enkelen lust aan den dag Italië op cenige wijze aan te vallen. Evenmin is Italië van plan Engeland aan te vallen. Voor de volledige ontspanning in de Middellandsche Zee, aldus verklaart men, zou het gewenscht kunnen zijn door regeeringsverklaringen het effect van zekere aanvallen in de pers te niet te doen. De sanctiemaatregelen beperken zich thans tot economisch en financieel ge bied. Ovezigens wordt bevestigd, dat de re geering te Londen noch aan militaire sanctie-maatregelen denkt, noch aan een blokkade noch aan de sluiting van het kanaal van Suez of aan een. ande ren maatregel, wolke verder gaat dan het. thans reeds ten uitvoer te leggen internationale besluit De Engelsche regeering heeft overi gens verklaard, dat zij pp dit gebied af ziet van ieder individueel optreden cn zich zal beperken tot de te Genève door de gemeenschap van Volken genomen maatregelon. DE KREUGER-AFFAIRE STOCKHOLM, 18 October (A.N.P.). Naar aanleiding van de berichten, dat binnenkort een uitkeering te verwachten zou zijn aan de crediteuren van de in staat van faillissement verkeerende A. B. Kreuger en Toll, heeft een van de cu ratoren verklaard, dat deze berichten el- ken grond van juistheid missen. Hij ver klaarde, dat zoolang de onderpanden voor de verzekerde obligaties niet ver kocht zijn, er geen sprake kan zijn van een uitkeering op deze obligaties. Op het oogenblik kan ten aanzien van een uit keering noch op de obligaties noch ter gedeeltelijke betaling van andere schul den ook maar eenige aanwijzing worden gogeven. IN TURKIJE Een complot, gericht tegen het leven van den staatspresi» dent, Kemal Ataturk, ontdekt ISTANBOEL, 18 Oct. (Reuter.) Het blad Tan meldt utt Ankara, dat een samenzwering tegen het leven van den president van Turkije Ke mal Ataturck is ontdekt Het was reeds verscheidene dagen be kend, dat eenige personen, die onbe voegd de Zuidelijke grenzen hadden overschreden, gearresteerd waren, daar de verdenking bestond, dat zij niet voor don staat gevaarlijke bedoelingen wa ren gekomen. Het blad meldt nu, dat de gearresteerden naar Angara zijn overge bracht en daar aan een uitgebreid ver hoor zijn onderworpen. De leider van de bende, die uit vier of vijf man bestaat, heet Yahya. Hij is een vertrouwde van Cerkes Etem, die als hoogverrader be kend staat, omdat hij gedurende den oor log een duistere rol speelde en naar den vijand overliep. Hij behoort tot de 150 bannelingen, die vervallen zijn ver klaard van de Turksche nationaliteit en die sedertdien op verschillende plaatsen in het buitenland vertoeven. Aan de hand van omvangrijke bekentenissen is, aldus het blad, komen vast te staan, dat de bende een aanslag op het leven van den president in den zin had. Men ver wacht dan ook, dat reeds de volgende week te Ankara de bendeleden wegens hoogverraad terecht zullen staan. Verder is in den loop van het verhoor ook de naam genoemd van een afgevaar digde van de provincie Oerzavas. De commissie uit de nationale verga dering, die is belast met justitioneele en constitutioneele kwesties, is vanmorgen bijeengekomen om den verdachten afge vaardigde aan een verhoor te onderwer pen. Waarschijnlijk zullen Maandag in de nationale vergadering verklaringen worden afgelegd omtrent de samenzwe ring. DE VERSTERKING VAN DE ALBAANSCHE KUST TIRANA, 18 October. (A.N.P.) Naar het Albaansche nieuws-agentschap me dedeelt, is het gemachtigd het in de pers verspreide bericht tegen te spreken, vol gens hetwelk tusschen Italië en Albanië een overeenkomst aangegaan zou zijn betreffende de versterking van de Al baansche Adriatische kust Ook de berichten over een mobilisatie van verscheidene lichtingen in Albanië zijn geenszins in overeenstemming met de feiten. Er zijn slechts 3 bataillons on der de wapenen geroepen voor het hou den van oefeningen. Deze bataillons heb ben drie andere afgelost, wier oefentijd beëindigd was. STAKING IN KOLENMIJNEN BIJ LUIK LUIK, 18 October (A.N.P.). Wegens een loonkwestie is heden een staking uitgebroken in de kolenmijnen van Gos- son en Kessale in het Luiksche. De sta kingsbeweging heeft zich zeer snel uit gebreid. Het werk word nog in drie an dere kolenmijnen neergelegd, evenals in verscheidene schachten van het bekken van Soraing en van Herstal. Opgericht 15 Juli 1910. Breedeetraat 82 Telefoon 1783 Giro no. 248878 Gelegenheid tot inleggen en terugontvangen van spaargelden* WOENSDAG van 7 tot 8 uur VRIJDAG 10 11 ZONDAG 12 1 RENTEVERGOEDING 3 6/10 Spaarbusjes Inleggers kunnen spaarbusjes in bruikleen ontvan gen. Deze spaarbank is lid van den Nederlandschen Spaarbank- bond en staat onder controle van het Nederlandsch Spaar bankbureau. ALEXANDRIE De bovendekken van het s.s. Ausonia dat in de haven van Alexandria in brand geraakte zijn volgens een later bericht van Reuter, volkomen door het vuur ver woest. Drie leden der bemanning worden ver mist De passagiers zijn evenwel alle in veiligheid. De bemanning van Britsche oorlogsschepen helpen het vuur te be strijden, doch de krachtige wind bemoei lijkt het blusschingswerk zeer. De brand is ontstaan ten gevolge van een ontploffing in het ketelruim, die werd gevolgd door een ontploffing in de stookolietanks. WERELDGEBEUREN ,.n«r«n worden :nl volgens het de coördinatiecommissie de re geeringen vragen, of zij voor 28 Octo- BALDWIN NEEMT ZIJN KANSEN WAAR Overeenstemming in eigen gelederen, ven deeldheid bij de oppo* sitie DE tegenwoordige „nationale" re geering in Engeland heeft tot ver vroegde verkiezingen besloten; blijkbaar zal reeds do volgende maand, in plaats van in het voorjaar van 1936, de stembusstrijd plaats vinden. Wan neer gevraagd wordt, wat do reden mag zijn van deze haast en waarom niet het einde van de normale regeerperiode wordt afgewacht, dan moet het ant woord hierop luiden, dat de conserva tieven, die in feite thans in Engeland de lakens uitdeelen, willen profiteeren van voor hen buitengewoon gunstig politieke omstandigheden. Er slaat op het oogenblik over Enge land een anti-I taliaansche vloedgolf en de sancuopolitiek tegenover den staat, dien Genève tot aanvaller heeft bestem peld, draagt de goedkeuring weg van nagenoeg alle Engelschen. Het is nu do internationale spanning, die voor de Engelsche regeering een welkome aan leiding is zich te wenden tot de kie zers, op wie thans, met meer kans op succes dan ooit, een beroep kan wor den gedaan hun instemming te betui gen met een versterking der weer macht. Onder deze omstandigheden is het dan ook begrijpelijk, dat in verband met de electorale campagne, die Dins dag j.l. reeds word ingeluid door Ne ville Chamberlain, den kanselier der schatkist, met een rede, waaruit bleek, dat de uitbreiding der Britsche bewa pening een der voornaamste punten van het verkiezings program der regce- ring is, evenals ten tijde van den oorlog gewaagd wordt van khaki-verkiezingen. Te eerder heeft de regeering-Baldwin besloten de verkiezingen te bespoedi gen, daar de oppositie op hot oogenblik meer of minder de wind uit de zeilen is genomen; terwijl tot dusver de uit slagen der tusschentijdsche verkiezin gen over het algemeen zeer ongunstig waren voor de regeering, zoodat zich reeds een opzienbarend Labour-succes bij de aanstaande verkiezingen begon af te teekenen en de kans groot leek, dat de macht der conservatieven zou afbrokkelen, heeft de' regeering sinds eenigen tijd weer moed geput uit een tweetal feiten, die wel speciaal mogen worden vermeld: aan de verdeeldheid ln dc gelederen der conservatieven, die onder meer verhand hield met het feit, dat Winston Churchill en diens aan hangers zich niet met de regeerings- politiek Jegens Indië op het stuk van de herziening der constitutie voor dit doel van het imperium konden vereeni gen, is een einde gekomen; bovendien is een reden, om verstoord te zijn, weg genomen met betrekking tot dio groep van conservatieven, welke het der re- gecring euvel duidde, dat zij een te weinig voortvarende defensiepolitiek voerde. Nu het ministerie-Balduin, hiertoe genoopt door den gespannen in ternationalen toestand, zich weer meer aan de uitbreiding der weermacht gele gen laat liggen, is ook de tweede groep van malcontenten tevreden gesteld. Daar staat tegenover, dat in de rijen der Labour-opposRie, die. bij de tus schentijdsche verkiezingen zulke be langrijke, voor haar zeer bemoedigen de, successen boekten, een crisis is uit gebroken, die onder meer tot uiting kwam in het feit, dat onlangs Lans- bury, de voorzitter, het presidentschap neerlegde, aangezien hij, in tegenstel ling tot de meerderheid zijner partij- genooten, die in de Italiaansche regee ring in hoofdzaak het fascistische ré gime wilden treffen, zich met den mees ten nadruk kantte tegen de door de re geering-Baldwin voorgestane sanctie- politiek. deze mocht een cconomiseh- flnancieel, dan wel een militair karak ter dragen. Men ziet dus, dat, al mogen verras singen niet uitgesloten worden geacht zoowel van Labour- als van liberale zijde wordt de regeering-Baldwin op vinnige wijze voor de voeten geworpen, dat zij zich te buiten gaat aan dema gogie door vervroegde verkiezingen te forcccren de conservatieve regcering, waarvan Macdonald deel uitmaakt en die „nationaal" wordt genoemd, zich zal kunnen handhaven, dank zij de om standigheid, dat groote groepen der En gelsche bevolking, zij het, dat deze hier bij worden geleid door zeer uitcenloo- pende motieven, eensgezind zijn, wat de veroordeeling betreft van het Itali aansche imperialistische streven. Ln aangezien het zelfbewuste en algemeen toegejuichte optreden der Britsche re- geering tegenover Italië nu eenmaal het risico van een oorlog meebrengt, vloeit hieruit voort, dat men zich ver moedelijk niet of nauwelijks zal verzet ten, wanneer een grootscheepsche bewa pening in' zeer snel tempo wordt voor gestaan. GESPANNEN SITUATIE IN ZUID-WALES LONDEN, 18 October. De conferentie van den mijnwerkersbond, die gisteren is bijeengekomen en zich heeft bezig ge houden met de kwestie der loonsverhoo ging, heeft tot verdaging besloten, zon der tot een besluit te zijn gekomen. De conferentie wordt heden voortgezet. Het schijnt, dat de kwestie van een even tueels algemeene staking op den achter grond is gesteld; niettemin wordt de si tuatie dreigend genoemd. Er zijn dan ook teekenen, die wijzen op een verscherping. Zooals bekend is, had de districtsbond instructies gegeven voor beëindiging van de staking onder den grond. Het blijkt, dat slechts een deel der stakers daaraan gehoor heeft gege ven. De voornaamste uitzondering daar op bood de Nine-Mile-Point-mijn, waar 73 mannen sedert Zaterdag onafgebroken in de diepte verblijf houden. In andere mijnen zijn 300 arbeiders beneden geble ven. Thans hebben 15.000 mijnwerkers in het Trodegar-dal besloten tot een sympa thiestaking. Ongeveer 1000 arbeiders be gaven zich in gesloten niarschorde naar Neiwtyrodge, waar zij 50 mijnvverkeis. die hun taak juist wilderj beginnen, over reedden zich bij hen' aan te sluiten. Ter^ wijl de stakingsbeweging zich aanvanke lijk richtte togen de ongeorganiseerde mijnwerkers zijn thans ook moeilijkhe den tusschen de georganiseerde arbei ders en de vakvereenigingsbesturon ont staan. BOUW VAN TALRIJKE VLIEGTUIGEN LOS ANGELES, 18 Oct. (Reuter) Naar viceadmiraal King aankondigt, zal men to San Dièga terstond begin nen met den aanbouw van 60 water vliegtuigen, die den Stillen Oceaan zon der tuss'ch en landing kunnen overvlie gen en midden in den Oceaan op het water kunnen neerstrijken. DE SPORTPARKKWESTIE TE BAARN Opnieuw in bespreking bij den Raad Nienwe salarisregeling BAARN, 18 October. In de heden avond gehouden vergadering van den Raad kwam allereerst aan de orde het door ons in uittreksel reeds gepubliceer de rapport der salariscommissie. De heer van Calmthout bleek zich met de conclusie der commissie niet te kun nen vereenigen, en stelde voor, het rap port niet te aanvaarden, en den toestand te laten zooals hij op het oogenblik was, dus een uniforme korting van 5 Ook de heer Witte had bezwaren tegen en kele salarissen, met name tegen die der hoogere functionarissen, welke hij te hoog achtte, terwijl mevr. de Smit het opnam voor de werksters, die zij te laag bezoldigd meende. De heer H o u b e n verdedigde het standpunt der commissie, waarna het voorstel van den heer van Calmthout werd verworpen met 10 tegen 5 stemmen. Bij de behandeling van de verschillen de loongroepen voor de gemeentewerk lieden stelde de heer vanCalmthout een reeks van amendementen voor, die echter verworpen werden. Het voorstel van mevr. de Smit tot verhooging van het loon der werkvrouwen werd even eens verworpen. De voorzitter deed het voorstel, om uit het ontwerp te schrappen de be paling inzake de toekenning van een va- cantietoeslag, daar hij van oordeel was, dat deze bepaling toch door Ged. Staten geschrapt zou wouden, waardoor men onnoodig illusies zou wekken. De Raad ging hier echter niet mee accoord, en verwierp het voorstel met 12 tegen 3 stemmen. Als datum van in werking tre ding werd ten slotte gekozen de eerste November. Het verzoek van P. Groenhuyzen inza- ke uitbreiding van het aantal vergun ningen met 5 werd niet ingewilligd; het afwijzend advies van B. en W. werd met 10 tegen 5 stemmen aanvaard. Na afdoening van vele agendapunten zonder, discussie kwam ten slotte aan de oide do sportparkkwestie, waarop de Raad opnieuw uitvoerig is ingegaan. B. en W. stelden voor, conform het advies van do Commissie voor Publieke Wer ken, voorloopig aan te zien, hoe de toe stand met betrekking tot de sportterrei nen zich zal ontwikkelen, en het verzoek van den heer van Beek, om hem de ter reinen in erfpacht af te staan, af te wij zen. Het was de heer Witte, die in een langdurig betoog het voor den heer van Beek opnam, en die het voorstel deed, om het verzoek van den heer van Beek in te willigen, en hem 4e terreinen in erfpacht af te staan. Er werd tijdens de discussies, waar aan ook dp heer van Calmthout deelnam, menige harde noot gekraakt, maar het eind was toch, dat het voorstel van B. en W. werd aangenomen, met bijna algemeene stemmen. Daarbij na men B. en W. over een amendement van den heer van Calmthout, strekkende dat indien men eventueel nieuwe besprekin gen zou gaan voeren, men ook den heer van Beek hierbij een kans geeft. Hiermee was de agenda, die den Raad meer dan drie uur in beslag nam, afge handeld. A. H. VAN NIEUWKERKN. V. WONING-INRICHTING Bekensteinselaan 10 Telefoon 543 Amersfoort 28 modelkamers 3 toonzalen 7 étalages heden geetaleerd: Old-finish Eetkamer Clubfauteuils en Uitgeput padvindersleider: „Nou Jongens, nog een prachtige oefening. Ik stel een man voor die zijn been gebroken heeft. Jullie maakt fluks een baar van Jullie stokken en draagt me naar het station". (Passing Show)*

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 2