Sport K.N.M.V. kampioensrit 1935 MOTORSEIZOEN TEN EINDE Corsetten Corselets N.V. Compagnie lyonnaise FEUILLETON GEVAARLIJK SPEL BESTUREN VAN VEREENIüINGEN! VITESSE 2c BLAD PAG. v. RMERSFOORTSCH DAGBLAD MAANDAG 21 OCTOBER 1935 SOPLA-AMSVORDE 3-2 Deze uitslag Reeft vrijwel da verhou ding in kracht der beide ploegen weer. IVoor de rust was de achterhoede van Amsvorde niet in den vorm. welke wij van iiaar gewoon zijn, terwijl juist in dlo periode de Sopla-aanval bijzonder goed werk deed, door mooi open en groot snel. In de tweede helft speelde Amsvorde veel beter en van Zoghel kreeg toen in het Sooladoel veel verwerken, hetgeen hem evenwel goed afging. Dat Amsvorde toen grooten- deels in de meerderheid was. blijkt wel uit de twee doelpunten, beide door Dammers gescoord. Ook nu werkten regenbuien storend op tiet verloop van den wedstrijd, even als cenige weken geleden, toen ge staakt moest worden. Dezelfde scheids rechter als toen wachtte tot tegen half drie, tot het droog werd en liet toen beginnen. Toch kon de eerste speelhelft niet geheel zonder regen worden afge werkt, want de laatste minuten werden in een piashui gespeeld. Beide ploegen konden de tweede helft in droge shirts spelen. Amsvorde had den aftrap en was eenigen tiid in den aanval. De regen had het veld bijzonder glad gemaakt, hetgeen een nadeeligen invloed had op het spel. Lang golfde het snel heen en weer. tot langzamerhand Sopla in den aanval kwam en bleef. De linksbuiten Geurtsen profiteerde van het veel te ver uitloonen van doelman Kraak en trapte in bet verlaten doel 1—0. Ams vorde bracht daarnavwat teekening in den aanval en naderde zeer dicht tot de veste van v. Zoghel. Een der Sopta- backs beging in het beruchte gebied oen overtreding en Amsvorde zag zich daarvoor een strafschop toegewezen. Om ons onbegrijpelijke redenen werd die door den doel verdediger genomen, doch Van Zoghel stopte keurig. Waarom dezo strafschop niet gege ven kon worden door een der schut ters uit de voorhoede, was ons een raadsel. Inmiddels was Sanla weer in den aanval en toen er 33 minuten ge speeld was, bracht Wim van Zoghel den stand op 2—0. Slechts vijf minu ten bleef die stand zoo. want de voort durende druk op het Amsvorde-doel kon niet zonder succes bliiven. en Sopla's middenvoor van den Brug zag kans om via den doelverdediger het derde punt te scoren, zoodat met een 3—0 voorsprong voor Sopla de rust in ging. De tweede helft kenmerkte zich aan vankelijk door een sterk overwicht van van Amsvorde cn de Sonla-verdedi- ging moest alle zeilen bijzette», om tegenpunten te voorkomen. Dat ging eenigen tiid goed. doch na tien minu ten maakt Dammers tilt een voorzet van Kluvers het eerste tcgenpunt, doordat van Zoghel niet voldoende wegwerkte. (31). Kort daarop kreeg Amsvorde een vrijen schop te nemen wegens ruw sjvd. De bal ging rake links over. De scheidsrechter moest enkele waarschuwingen uitdeelen voor te fnrsch spel. Het ging inderdaad veel Ie zwaar, aan beide kanten en natuur lijk werden meerdere vriie schoppen toegekend. Een enkele maal kreeg Sopla kans om ziel» los te werken en dan word een aanval ondernomen op het Amsvorde doel. Maar nu was deze verdediging onpasseerbaar en het al lerergste wat hanr overkwam, was een hoekschop. Dc middenlinie van Ams vorde steunde dnnner de voorhoede en hielp bovendien de verdediging. Indien dat on dezelfde wiize voor de rust was geschied, zou Sopla niet drie doelpun ten hebben kunnen scoren. Inmiddels bleef het. aanvallen \an Amsvordo aan den gang en het ver wonderde ons niet. dat de Sonla verde diging eindelijk moest zwichten. De beide hacks en van Zoghel hadden werkelijk lang genoeg tijd on bewon derenswaardige wiize den zwaren druk weerstaan. Kort voor het einde bracht Dammers uit eii goedanngeven bal van Kluvers don stand op 32. Geheel hui len het hereik van van Zoghel word dit doelpunt gescoord. Een nnar hoek schoppen volgden nog op het Sopla- doel en het einde kwam snoedig. zon der dat de stand veranderde. Er was aardig veel publieke belang stelling. De scheidsrechter had een moeilijke tank. zooals bii een plaatse lijke ontmoeting nog wel meer voor komt. Op het Amsvorde-terrein zal Sopla mooitp hebben zulk een resul taat te bereiken. VOETBAL QUICK UITGESCHAKELD VOOR DEN BEKER Dc Meteoor loopt een 2—0 achterstand in en wint tenslotte met 42 In bef begin zag liet er allerminst naar uit, dat het Quick-team, dat met 3 invallers speelde, van De Meteoor zou verliezen, integendeel, de Jeugdige Quick-ploeg speelde na den aftrap een prettig frisch spelletje, waartegen de Amsterdammers niet opkonden. De pe nalty, welke zij kort na het begin kre gen te nemen en door van Daal op fraaie wijze werd gehouden, zal wel licht van invloed zijn geweest op liun spel. liet snelle aanvalsspel van The Reds', dat de steun ondervond van een middenlinie, welke op haar beurt weer werd opgestuwd door de achterhoede bood de achterhoede van De Meteoor nog al wat moeilijkheden, temeer daar de defensie van de gasten o.i. aller minst het sterkste deel van de ploeg was. Uiteindelijk moest dit overwicht tot resultaten leiden. Uit een offside bal plaatste Visser met een wel bere kenden trap het leder over de backs heen. waartusschen de middenvoor Leeflang op tactische wijze zijn positie had gekozen, den bal oppikte, oin ver volgens aan Quick de leiding te geven. Vijf minuten daarna kwam op onge veer dezelfde wijze Quick's tweede goal. Leeflang moest echter on het mo ment dat hij wilde schieten het leder afstaan aan één der verdedigers, die den bal speelde voor de voeten van Kortbeek. De Meteoor-doelman tracht te door uit zijn doel te komen het ge vaar nog te keeren. doch Kortbeek aarzelde geen seconde en schoot zuiver in. waarbij één der backs verzuimde het schot te keeren 2—0. Blijkbaar vond Quick het toen voldoende. Steeds min der werd haar spel. De linkervleugel van Quick, welke veel kreeg toege speeld, werd zienderoog minder, ook de Jong op de rechtshalfplaats. die zich tot dit moment aardig had ge weerd. raakte er uit. Er kwamen nog meer tekortkomingen naar voren. Zoo leek ons de bezetting van de soilplaats door Boegheim niet gelukkig gekozen. Schuttevaer, die nu rechtsbinnen speelde, bestrijkt veel en veel meer het middenterrein. Het gevolg hiervan was dat de achterhoede van Quick, zeer druk werd bestookt. Een schot van den linksbinnen ketste van de dwarslat weer het veld in. even later verwerkte van Daal een fel schot van den mid denvoor lot corner. Van tiid tot tijd bracht de Quick-voorhoede even op luchting. doch het verband, kortom al les. was in de voorhoede zoek om ge vaarlijk voor De Meteoor te zijn. Het verwonderde ons geenszins, dat Quick van aanvallende ploeg, de aangevallen ploeg'werd. En nog minder verwonder de het ons. dat De Meteoor uit een vrijen schop door haar rechtsbinnen op fraaie wijze den achterstand reduceer de. Hij kopte den vrijen schop onhoud baar langs van Daal 21. Tot aan de rust bleef de stand zoo. In de rust kwam een regenbui het terrein nog gladder maken. Voor de doelen was het klaar modder. Quick had haar opstelling een kleine wijzi ging laten ondergaan. Verbetering bracht dit niet veel. Het was dat Kort beek den bal op de lijn wegtra'Dte. an ders had De Meteoor al direct in do tweede helft den gelijkmaker gescoord. Nu duurde het nog zeven minuten voor dat. do rechtsbinnen wederom met een kopbal de score op 22 bracht. Een licht tegen-offensief van Quick, waar in Visser een vrijen scIiod wegens hands slecht nam. alsmede een corner- bal, welke de Jong goed inkootc, deed het, beste nog verwachten. Toen even wel de middenvoor ongehinderd kans zag langs van Goor te komen, was het pleit ten gunste van Dc Meteoor beslist. Het schot trof doel 2—3. Van Goor had dit doelpunt, kunnen voorko men. Tc zwaar mag men hem dit al lerminst aanrekenen, aangezien hij slechts hoogst zelden in wedstrijden uitkomt. Visser viel daarna uit. Lecn- knegt nam zijn plaals in. liet telkens verwisselen van plaatsen bii Quick is al een toeken van zwakte. Vlak voor het einde zette de rechtsbuiten een voorzet van zijn collega od de linker vleugel in een doelpunt om 24, waar mede ook hel. einde kwam. Ouick is nu voor den K.N.V.B.-beker uitgescha keld. Doelman van Daal was wel de beste speler. Ook Visser kan on een goeden wedstrijd terug zien. De resf was na een goede start, heel matig. Scheidsrechter Ilarmsen had geen las tige taak, een enkele maal vergiste hij zich met den buitenspelregel. Mogen wij Quick eens een vraag stel ïen? Is er niemand van hot bestuur of leden, die genegen is om als grens rechter op te treden? O.i. liikt het hoogst onverantwoordelijk een adspi- rant lid met deze functie te belasten. Ook tegenover den scheidsrechter is liet allerminst hoffelijk. Wij zagen toch voldoende bestuursleden en gewone le den langs de kant staan kijken, die hier beter voor geschikt ziin dan het adspirantfe. dat wel ziin best deod, toch de jong en geen persoonlijkheid is om bii officieele wedstrijden als zoo danig te fungeeren. Quick verscheen met 3 Invallers. De beginopstelling was: van Daal (d.); Visser, van Goor (a.); de Jong, Boeg heim. v. d. Veer (m.): Blanken. Schut tevaer, Leeflang, Kortbeek. Houtman (v.). HOCKEY A.M.H.C. DOOR B.H.V. GESLAGEN Beide damesteams slepen een overwinning in de wacht A.M.H.C. II-Hilversum V 0-0 A.M.H.C. is den zwaren competitiedag van gisteren niet geheel en al zonder kleerscheuren doorgekomen. En dat geldt in dit geval voor de heerenteams, want de beide dameselftallen wisten zich op keurige wijze te handhaven. Van de heeren won alleen het derde elftal, hiermede een goede prestatie le verende, want het bezoekende Harlekijn nam op de ranglijst de tweede plaats in. A.M.H.C. II speelde gelijk tegen Hil versum en eindigde met denzelfden stand als waarmee begonnen was. Dat A.M.H.C. I in Baarn op grooten tegenstand zou stuiten, was genoeg zaam bekend, maar dat het spel van Baarn zoo beduidend beter zou zijn dan dat van onze stadgenooten, hadden we niet verwacht. 1-Iet vlotte bij A.M.H.C. niet, vooral in de voorhoede werd tevergeefs naar den juisten vorm ge zocht. 1-Iet eigen spel, hetwelk de rood- witten zoo kenmerkt, kwam niet tot ontplooiing; het waren de gastheeren, die het spel in handen hadden. Vooral de middenlinie der thuisclub, met den eminenten spil P. Leeuwenburg als uit blinker, speelde een gave partij hockey en was zoodoende een groote steun voor den aanval. De Baarnsche voorhoede speelde zonder Stcinz, voor wicn van Marle inviel. Daar bij den Ned. Hockey Bond, tegen het medespelen van Steinz bij B.H.V., een protest was binnengeko men, mocht hij dezen wedstrijd niet meedoen. De volgende week zal hij evenwel weer van de partij zijn. Hij werd nu niet bepaald op de juiste wijze vervangen en had Steinz in van Marie's plaats gestaan, stellig was de score hoo- ger geworden. Bij A.M.H.C. was de voorhoede geen samenhangend geheel, terwijl ook op de rest van den ploeg wel wat aan te mer ken viel. Vooral het plaatsen bij beide ploegen was een -opmerkelijk verschil. Vele, bij A.M.II.C. van achteren naar voren geschoten ballen werden een prooi van de zich goed opstellende en stickvaste Baarnsche middenlinie. Het is mogelijk, dat A.M.H.C., wanneer zij op een goed veld speelt, door onwennig heid haar spel niet op de juiste manier kan ontplooien. Misschien zijn er nog wel meerdere redenen of excuses voor het minder goede spel te vinden, doch hoe het ook zij, A.M.H.C. behoeft door deze nederlaag geenszins ontmoedigd te zijn. Te meer daar S.C.H.C. II, versterkt met Swaab cn Hupkes, doch overigens met 10 spelers, in Hilversum tegen Be Fair II met 21 het onderspit moest delven. Dus A.M.H.C. moed houden! De wedstrijd Direct, ontwikkelde zich een snel spel en het waren de lyceïsten, die het eerst ten aanval trokken en binnen twee mi nuten wist A. Carpentier Alting, na keurig solospel, de score voor B.H.V. te openen (1—0). Baarn liet in deze eerste minuten zulk goed spel zien, dat het leek of slechts één elftal speelde. Na vijf minuten was het dan ook weer Ai ling, die, uit een voorzet van K. Eege- ler, Baarn's meerderheid in een tweede doelpunt uitdrukte ('2—0). Hoewel A.M.II.C. nu en dan trachtte het spel te verplaatsen, was meestal P. Leeuwen burg het groote struikelblok voor een Amersfoort's offensief. Toch wist Viskil na goed doorzetten bijna te scoren, maar z'n schot ging juist naast, terwijl J. van Daal even later een gevaarlijke situatie schiep, toen .van Reijen uit z'n doel was geloopen. P. Leeuwenburg wist nog juist den bal van de doellijn weg te slaan. Bij een scrimmage voor het A.M.H.C.-doel schoot A. Alting juist naast. Baarn bleef tot de rust het beste van het spel houden en hoewel A.M.H.C. alle pogingen in het werk stelde om het spel te verplaatsen* brachten zij het meestal niet verder dan het baekstel v. Dorp—Fabius. Kort voor half-time kreeg Baarn, geheel ongemotiveerd, een strafbully te nemen, welke niet door Alting benut werd, inziende dat het een vergissing van den scheidsrechter was. Ook in de tweede helft weer dat snelle spel en A.M.H.C.'s achterhoede moest alle zeilen bijzetten. De keeper kreeg het in deze periode zwaar te ver antwoorden, hetgeen 'm evenwel goed afging. Het duurde 20 minuten eer Al ting uit een voorzet van Eegeler den stand op 30 bracht, nadat aan den anderen kant het. lyceïsten-doel eenige benauwde oogenblikken had doorge maakt. Een strafcorner op het A.M.II.C.- doel werd door Leeuwenburg keihard ingeschoten, maar recht op den keeper af. In de laatste vijf minuten kwam A.M.H.C. er iets beter in en ging meer tot den aanval over. Het was bij een der aanvallen, dat Viskil er snel tusschen uittrok en van Reyen ivist te passeeren (31). Dit doel punt was voor onze stadgenooten het sein om verwoed aan te vallen, maar do tijd, welke nog restte, bleek niet vol doende om de meerderheid van A.M. H.C., eerst in de laatste minuten ver kregen, in een doelpunt uit te drukken. De wedstrijd In een vlot gespeeltlen wedstrijd toon den de Amersl'oortsche dames zich op overtuigende wijze de meerdere van het op bezoek zijnde Be Fair II. Ondanks liet feit dat de roodwitten dit seizoen in een lagere klasse spelen en uit den aard der zaak tegen zwakkere tegen standsters uitkomen, lijkt het ons tooli, dat het spelpeil bij A.M.H.C. flink voor uitgegaan is. Reeds het voornaamste doel in een wedstrijd: doelpunten geven liet bewijs dat er iets veranderd is. De achterhoede was en is nog goed, maar de middenlinie met de hardzwoegende spil en de stickvaste kan-thalfs, is in kracht toegenomen, terwijl dit laatste ook voor een deel van de voorhoede ge zegd kan worden. Toch gelooven we, dat, wanneer het spel meer opengehou den wordt er nog betere resultaten te behalen zullen zijn. De dames winnen met 40 Reeds direct na den aanvang deed Mej. Viskil eeri goeden doorbraak, maar haar diagonaal schot ging juist naast. Beide partijen waren beurtelings in den aanval, met. dit verschil, dat Be Fair II ,het nooit verder bracht dan de backs-, terwijl A.M.H.C. herhaaldelijk gevaar lijke momenten voor het Be Fair-doel schiep. Na een tiental minuten wist Mej. P. Hendriks dan ook uit een voor zet van haar zuster, A.M.H.C.'s meerder heid in een doelpunt tot uitdrukking te brengen (10). Schoten van de dames L. Hendriks en E. Viskil wist de doel- verdedigster goed te stoppen, maar een oogenblik later moest zij weer voor oen schot van Mej. P. Hendriks, na een keu rige pass van Mej. Viskil, zwichten. Later werd evenwel besloten dit doel punt te annuleeren daar één der AvM.H.C-voorhoedespeelsters buitenspel scheen gestaan to hebben. (Een karak teristiek voorbeeld van de gemoedelijk heid bij hockey!). De A.M.H.C.-voorhoc- de, goed gesteund door Mej. E. Cambier van Nootcn, bleef evenwel aanvallen en ondanks het goede doelverdedigen, zag mej. Viskil kans om er 20 van te ma ken en vijf minuten voor de rust werd het 3—0, toen de doelverdedigster een schot van Mej. L. Hendriks, buiten den cirkel geslagen, kalm uit wil laten loo- pen, maar na goed inloopen daor Mej. P. Hendriks in een doelpunt werd om gezet (3—0). In de tweede helft vertoonde het spel aan beide kanten in de eerste oogen blikken een inzinking, maar eindelijk wist A.M.H.C. zich weer los te werken en nadat eerst Mej. L. Hendriks had laten zien hoe het moest, was het even daarna Mej. R. Schuitcma, die goed doorzette en haar werk met succes be- MOTORSPORT Onder groote belangstelling arriveer den Zaterdagmiddag in stroomende re gen de deelnemers aan de kampioensrit van de K.N.M.V. In verschillende bladen en in het officieele orgaan hadden mede- deelingen gestaan betreffende deze fi nish, welke nu niet bepaald geheel juist waren. In verschillende berichten werd o.a. medegedeeld, dat deze finish zou zijn op de Vlasakkers onder Amers foort. In werkelijkheid was de finish op de Leusderheide, waar de U.P.M.C. ieder jaar haar terreinkampioenschap pen laat verrijden. Tal van belangstel lenden werden daarvan de dupe en stonden nutteloos in de regen te wach ten op gebeurtenissen, welke ,gich op een 7-tal kilometers Oostelijker afspeel den. Nauwelijks wees de klok half vier, of de eerste deelnemer verscheen aan de finish. Het.bleek de rijder C. van Eys uit Amersfoort, die op New Impe rial een goede rit had gereden en nu slechts nog een terreinrit had te ma ken van 2x7 kilometer, hetgeen hem niet erg zwaar viel na de goede trai ning tijdens de terreinrit' van de U.P. M.C. eenige weken geleden, waar hij op Eysink een zeer goed figuur maakte. Dat hij hier als nummer een aan den finish arriveerde wil nog niet zeggen, dat hij aanspraak kan maken op de kampioenstitel. Dat zal afhangen van het aantal strafpunten, welke hij onder weg heeft opgeloopcn. Successievelijk kwamen de andere rijders binnen in de volgende volgorde: 2. Jhr. P. J. H. Roëll uit Leusden op Eysink, 3. M. v. d. Berg op Triumph, 4. C. den Haan uit Strijon op Panther, 5. G. Timmer uit Assen op New Im perial, 6. Meierdres uit Amsterdam op Velocetie, 7. A. Nagtegaal uit Scheve- ningen op Velocette, 8. A. P. van Ha- mersveld uit Hilversum op Velocette, 9. J. Bon uit Amsterdam op Indian met zijspan. 10. J. van Rijn uit Arnhem op Norton met zijspan, 11. C. v. d. Voord uit Utrecht op Velocette. 12. W. Roelof- sen uit Enschede op Velocette, 13. J. Rompelmann uit Heerlen op Velocette, 14. Jhr. de Beaufort uit Amersfoort op Eysink, 15. A. Doyer uit Delft op Matchless, 16. A. Bressaard uit Rotter dam op Royal Enfield. 17. J. Bangert uit Rotterdam op Royal Enfield, 18. J. Dupont uit Ermelo op Norton, 19.. J. Sybrandy uit Den Haag op Velocette, 20. M. Flinterman uit Voorburg op F.N. 21. R. Smeets uit Echt op F.N., 22. lste Luit R. Boer uit Den Bosch op F.N., 23. lste Luit. G. de Chateau uit Den Bosch op F.N. 24. Sergt. J. v. d. Weide uit Den Bosch op F.N.. 25. J. Teeken uit Krommenie op Ariel. 26. D. Eysink uit Amersfoort op Eysink on ten slotte 27 Jan Moejes uit Heer Hugowaard op Ariel. üe laatst binnenkomende rijder Jan Moejes zag er nu niet bepaald rooskleu rig uit. Hij bleek verschillende verwon dingen te hebben opgeloopen, want zijn gelaat was nogal gepleisterd. Bij infor matie werd ons medegedeeld, dat hij bij een van de twee vorige terreinritten, welke in deze rit waren ingelascht, in het prikkeldraad was terecht gekomen. Jan Moejes houdt men voor de win naar, waarna D. Eysink vermoedelijk volgt. Toch kan het nog wel meeval len voor Eysink, doch hij vreest veel strafpunten te hebben opgeloopen, daar vooral de nachtrit voor hem buitenge woon zwaar was geweest, aangezien zijn licht op de motor defect raakte, daar de accu niet bijlaaide. Ook het laatste stuk van Assen naar Amersfoort was voor tal van rijders niet gemakke lijk aangezien het gemiddelde wel wat laag was gesteld. Voor een dergelijke rit is een gemid delde niet hooger dan 40 wel wat wei nig. De rit was niet bepaald gemakke lijk geweest. Wanneer men weet, dat er ruim. 25 uitvallers waren kan men daarover wel een oordeel vellen. Het Eysinkteam bestaande uit. de rijders Eysink, Jhr. de Beaufort. Jhr. Roëll en Renooy kan op een geslaagde deelname terugzien. De officieele uitslag zal bekend ge maakt worden op Zondag a.s. 27 Octo ber bij de slotreunie van de K.N.M.V. in I-Iamdorff in Laren. Als het weer een beetje medewerkt kan het a.s. Zondag in Laren een genoegelijke bijeenkomst worden van het motorrijdend Neder land. kroond zag (4—0). Het pleit voor het Amersfoortsche baekstel cn de midden linie, dat tot vijf minuten voor het ein de toe, de A.M.H.C.-doel verdedigster nog geen bal op goal gekregen had. En toen zij die kreeg, wist zij het harde schot van <le Be Fair-rechtsbuiten op overtui gende wijze te stoppen. Maar daar bleef het ook bij, terwijl ook A.M.H.C. geen kans meer tot scoren kreeg. Het tweede speelt gelijk In een zeer spannenden wedstrijd be- kampten A.M.H.C. II en Hilversum V elkaar op Birkhoven. A.M.H.C. II telde één invaller voor den linksbinnen. Het was een wedstrijd waarin de achterhoe- dens overheorschten, terwijl de Amers foortsche aanval elkaar te veel in den weg liep en slecht schoot. De A.M.H.C.- defensie met J. Borgerhoff Mulder aan liet, hoofd speelde sterk, teneinde de tal rijke I-Iilversum-aanvallen af te slaan, hierbij krachtig gesteund door de mid denlinie. Geen der ploegen wist evenwel het „hok" op de juiste manier te door boren, zoodat de stand blank bleef. Het derde wint met 20 A.M.H.C. III omzeilde gisteren een lastige klip door Harlekijn met een ne derlaag haar Amsterdam terug te stu ren. Een gelijk spel zou echter de vei"- houding beter weergegeven hebben, daar de techniek bij de gasten beter verzorgd was. Het enthousiaste spel der roodwitten stelden hun evenwel in staat door middel van D. Hubers de score te openen, welk doelpunt spoedig ge volgd werd door een tweede, afkomstig van de stick van P. Ingelse (2—0). Hoe Harlekijn zich ook inspande, het bleef 2—0, dank zij het goede verdedigen van het baekstel F. BiermanP. Hijmans. Be Fair III—A.M.H.C. II Het tweede dameselftal zette haar zegetocht voort cn bond ditmaal Be Fair III aan haar zegekar, dat liefst met 60 in eigen huis de kous op den kop kreeg. Reeds bij de rust was een veilige 3—0 voorsprong verkregen, wel ke in de tweede helft met nog drie doel punten geconsolideerd werd.' De stand in de heerenafdeeling is al» volgt: 2e klasse C. gp. gvv. gl. vl. t. p. B.H.C. 4 3 0 1 15—8 6 S.C.H.C. II 3 2 0 1 11—7 4 Kameleon 3 2 0 1 126 4 A.M.H.C. 4 2 0 2 12—10 4 Gooi III 2 10 1 4—7 2 Hilversum III 2 0 0 2 412 2 Be Fair II 4 1 0 3 8—16 2 4e klasse F. gp.gw.gl. vl. v.—t. p. A.M.H.C. III 4 3 0 1 12—10 6 Kameleon II 3 2 10 141 5 A.M.V.J. II 3 2 10 10—3 5 Harlekijn 3 2 0 1 03 4 Schaerweyde II 4 12 1 10—6 4 S.C.H.C. VI 4 1 0 3 2—17 2 B.H.V. III 2 0 0 2 2—8 0 Kraaien II' 3 0 0 3 3—14 0 4e klasse G. gp.gw.gl. vl. v.—t. p. Amsterdam VI 3 2 10 10—4 5 AM H.C II 3 12 0 11—2 4 S.C.H.C. V 3 2 0 1 11—6 4 Hilversum V 3 111 8-^-4 3 Oh Ivay II 2 10 1 4—11 2 Hurley II 3 0 1 2 5—15 1 Be Fair IV 3 0 12 &-14 1 U merkt niet dat U onze en „La Mode Nouvelle" draagt. AMERSFOORT Utrechtsche Weg 10 BRED* Karrestraat 21 Hoe beter ik leef, hoe minder zorg. Chaucer. Uit het Engelsch van PAUL TRENT door ADA VAN ARKEL 72 „Waarom vraagt u dat? U weet waarom ik voor u werk. Moet ik van mijn helooning afzien?" ,,l' is een vrouw dat is antwoord genoeg. Maar handel niet overhaast. Neem den tijd oin er over te denken. Hij is een besto kerel". „Dat weet ik en ik zal hem gelukkig maken... gelooft u dat niet?" ,.U zult zeker uw best doen cn ik wensch u eeluk". „Maar n is er niet zeker van. hé?" „Ik boud veel van juffrouw Came ron. Het leven is vreemd, juffrouw Glvn". De rest van den dag ging voor Valda langzaam voorbij. Tegen den avond ontving ze een flinke som geld van den baron. Marie bracht haar een smakelijk diner, maar, ze kon niet eten. Guy was in Wcyport en ze zou geen rust kennen voor ze daar zelf ook was. Het was bijna twee uur den volgen don dag. toen ze aankwam en nftar het Royal-hote! reed. 7.e had uit Lon den een telegram naar Guy gezonden om hem te vragen haar zoo gauw mogelijk te komen opzoeken. Na de lunch wandelde zc langs de kade, waar verscheidene oorlogsschepen lagen, de Clytie voorop. „Kunt u me ook zeggen of mijnheer Hallam aan boord is?" vroeg ze aan een onderofficier van de wacht. „Neen, juffrouw. Hii is vanmorgen aan wal gegaan." was het, antwoord. Valda begreep, dal. hii haar tciogrom niet ontvangen had. Wat zou ze doen? Zou ze Stella kunnen gaan opzoeken? Er behoorde moed toe om dat bezoek te brengen, maar ze aarzelde niet lang. Zc rien een taxi aan en beval den chauffeur haar naar mevrouw Came ron's huis te brengen. „I-Iij is er natuurlijk niet." zei ze vol vertrouwen in zich zelf. Mant waarom ging ze dan? Toch zeker niet om Stella te zien? De meid had geen bevel om niet thuis te geven, dus werd Valda in de zitkamer gelaten, die ledig was en waar ze eenige minuten bleef. Eindelijk ging do deur open en kwam mevrouw Cameron binnen. ..Wat wenscht u?" vroeg ze veront waardigd. „Ik ben hier om Stella te spreken. Is zc thuis?" antwoordde Valda kalm. „Hoe durft u ons onder de oogen ko men? U, die zoo valsch het geluk van een vriendin hebt gestoord". „Onzin! U weel niet waarover u spreekt. Waar is Stella?" „U kunt haar niet spreken. Ik moet u verzoeken dit huis te verlaten. Wilt u goed begrijpen, dat wij u niet langer wensrhen te kennen?" „Dat spijt me, ik houd van Stella Is mijnheer Hallam hier?" „Ik wil niet tegen u spreken. Ik zal u uitlaten", zei mevrouw Cameron en deed haar best waardig te blijven. „Het is niet de moeite waard om te trachten me te verdedigen. Maar ik moet u alleen zeggen, dat Stella Guy den bons heeft gegeven. Nog sterker, ik zei, dat ik hem zelf zoo graag mocht en zij liet me heel vrij". „Je bent eon schaamteloos vrouws persoon Blijf, ik ben van gedachten veranderd", riep ze. „Valda Glyn, ik hen altijd goed voor je geweest, en ik wil een beroep doen op je beter ik. Ik geloof niet dat je absoluut slecht bent." „Dank u", zei Valda droogjes. „Hallam is hier. Ik zal hem roepen. Vraag hem of hij zijn vrijheid terug wenscht en als hij „ja" zegt...." „Ik heb al aangeboden om hem vrij te laten". „En wat zei hij?" „Alleen, dat hij van plan is met me te trouwen". „Ik ben overtuigd, dat je op de een of andere manier hem in je macht hebt. Doe hem datzelfde aanbod nog eens, waar Stella cn ik bij zijn, dan zal ik je gelooven". „Neen. Die deugdzame bui is wêer voorbij", zeide Valda beslist. Inwendig kookte ze van jalouzie en plotseling nam ze een besluit. Ze opende vlug de deur en snelde naar Stella's kamer. Daar zag zc Guy naast Stella zitten. Met inspanning be- heerschte ze zichzelf en kwam bedaard naderbij. „Guy. ik heb je gezocht." zei ze. Hallam was opgestaan en deed een stap naar haar toe. „Dat is een verrassing." merkte hij op. „Ik hoop dat het geen onaangename is. De admiraal raadde mij aan te gaanmaar daarover zullen we later praten... Hallo, Stella, heb je ge huild?" Mevrouw Cameron stond in de deur opening, haai* gezicht een en al veront waardiging, „Juffrouw Glyn, ik moet. u verzoeken dit huis te verlataen," riep ze boos. „Zoodra mijnheer Hallam gereed is om mee te gaan... Ik denk niet dat liij zal willen blijven Guy, mevrouw Cameron heeft gezegd, dat ze me niet langer wil kennen. liet zal daarom het beste zijn als ie voor goed afscheid van haar neemt. Zullen we gaan?" Guy keek naar Stella. Haar oogen waren van hem afgewend en haar ge zicht was zeer bleek. „Goeden dag." fluisterde ze. „Goeden dag", zei hij heesch. Maar mevrouw Cameron vond het tijd om tusschenbeide te komen. „Guy, nu we allen hier ziin vind ik..." „Moeder, ik beveel u om te zwijgen," riep Stella heftig. „Dag Guv. Ga alsje blieft dadelijk weg." Hij gehoorzaamde terstond en verge zelde Valda naar de gang. waar hij zijn hoed nam. „Ga mee", zei hii. Zij liepen langzaam de straat uit cn geen van heiden sprak een woonl, in leen wierp Valda nu cn dan een onder zoekenden blik 'op hem. maar op zijn gezicht was niets te lezen. „Valda, vondt je dat. bezoek van jou wel gepast?" vroeg hij eindelijk. „Neen, dat was het nietmaar ik moest je vinden. Mijn instinct leidde me daarheen en mijn instinct bad go- lijk. Guy, lieveling, was het. wel goed of verstandig om Stella met op zet. op te zoeken? Was het heelcmaal eerlijk tegenover mij?" „Ik heb haar niet. opgezocht. De ont moeting was toevallig. Mevrouw Came ron schreef mij. Ik kon niet onbeleefd zijn en..," „Zij is een sluw mensch. maar toch dom ook... Ik zal je maar niet vra gen wat jij en Stella tegen elkaar heb ben gezegd." „Dat is verstandig". „Heb je haar gekust?" vroeg ze drif tig. „Ja, cn ik vraag je daar vergeving voor. Het, zal niet meer gebeuren," „Ik vergeef het ie. Was het een af scheidskus?" „Neen. Ik verloor alleen mijn zelf- behcersching. Ik heb haar gevraagd terstond met mij te trouwen." „O!" riep zc. „Maar zij heeft geweigerd. Ik heb me tegenover jullie allebei als een ploert gedragen. Valda, ik ben in jouw handen." „Het zal voor ons geen verschil maken. Ik weet, dat liet niet meer zal gebeuren. Ik kan je vertrouwen, Guy." „Waar logeer ie?" „In het Hoval-hotel. Ga mee thee drinken. Er moeten nog zaken worden afgehandeld. Hoe vindt ie ie nieuwe schip?" „Prachtig", antwoordde hii met een enthousiasme, dat haar bedroefd maakte. Kon hij maar op dezelfde wijze over haar denken, maar zij troost te zich met de gedachte, dat ook haar tijd zou komen. „Ik heb maar een paar minuten. Ik moet bii den admiraal eten." Voor zij aan bet hotel kwamen, ver telde Valda hem van het bezoek van den baron en van zijn verzoek cn haar onderhoud met den admiraal. Na de thee maakte hij eenige aantcekenïn- gen over de informaties, die zij den baron kon zenden, manr eindelijk spraken zij af dat bii den volgenden morgen weer aan wal zou komen en in dien tusschenlijd alle gegevens voor Valda's rapport zou gereed maken. Eindelijk moest hij gaan. Ze hadden in de veranda thee gedronken en ze keek hem smeekend aan. „Guv, je hebt me nog niet gekust". Hij legde zijn handen op haar schou ders en raakte haar voorhoofd met zijn lippen aan. „Ik moet weg", zei hij gehaast. Hij voelde dat hij niet langer zich zelf in bedwang kon houden. De harts tochtelijke kussen, die hii aan Stella gegeven had, lagen nog versch in zijn geheugen. „Ik heb me gemeen gedragen", zei hij vol zelfverwijt in zichzelf. Eerst toen zijn oogen weer op de Clvtic vielen, ontspande ziin gezicht zich. Wat er ook gebeuren zou. de zee bleef en daar kon hij ziin 'geluk vin den. HOOFDSTUK XLVII Toen Guy weg was, ging Valda regel recht naar haar kamer en ging zitten nadenken over de gebeurtenissen van dien middag. Het griefde haar diep te moeten donken, dat Guv een ontmoe ting met Stella had gehad, maar het troostte haar dat hij niet getracht had het voor haar te verbergen. (Wordt vervolgd) Nu is het de propagandatijd. Daarom Uw orders voor co- pieerwerk bij het voordeeligst* adres. Wiihelminastraat 10

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 6