Hoare's exposé Zware bosch- branden STILTE VOOR DEN STORM Harde sancties HOARE'S REDE schokt Abessynie FEY'S POSITIE SUCCESSEN DER SOCIALISTEN WIJ LUISTEREN NAAR: Complot tegen Kemal Ataturk Ie BLAD PAG. 2. AMERSFOORTSCH DAGBLAD .0 ft-« i DONDERDAG 24 OCTOBER 1935 Voor en tegen de toepassing van strafmaatregelen Engeland wil ontspanning In den verderen loop der Lagcrhuis- debatten verklaarde de leider der libe rale oppositie, sir Herbert Samuel, dat zijn partij de door de regeering voorbe reide en bestudeerde economische sanc ticmaatregelen volkomen goedkeurt. Sur. noemde de redevoering van Hoare echter niet overtuigend. Samuel liet doorschemeren, dat hii geen Drincipieel tegenstander van militaire sanctie- ninatrcgclen zou ziin. Lanshurv zcide Iedere toepassing van sanctiemaatregelen, militaire of oeconomischc. te vcroordcelen. De afgevaardigde tier liberale op pos i tie Mander zeide. dat een sluiting van het kanaal van Suez de eenige oplos sing was voor de stopzetting der vij- atuleliikheden in Abjpevniê. De Lngerhuisdobatten over den in ternationalen toestand zullen waar schijnlijk reeds hedenavond worden beëindigd, zulks op verzoek van de !.ahour-opposit»e. welke nog voor de ontbinding van het parlement een de bat wensclil over het probleem der werkloosheid. Nadat nog verschillende afgevaar digden hef woord hadden gevoerd, werd de zitting verdaagd tot Woens dag. Tegelifkertifd met de debatten in het Lagerhuis werd ook in het Hoogerhuis de internationale politiek besproken. I.ord Londonderry deed ongeveer de zelfde mededeelingen als sir Samuel Hoare in hot Lagerhuis. Ook hier wer den de debatten verdaagd tot Woens dag. Nader wordt uit Londen gemeld, dat hii de kleine interpellaties voor het be gin van de eieenliike debatten in het Lagerhuis sir Herbert Samuel, de lei der der oppositionecle liberalen, de re geering vroeg, welke wetteliike vol machten zii bezat om den Italiaan- sehen invoer in F.neeland tegen te gaan of andere sancticmaatregelen toe Ie passen. Baldwin antwoordde daarop, dat deze volmachten vastgelegd zijn in de parlementsbesluiten betreffende het sluiten van den vrede in 1919. De leide.r der Lahouroartii. majoor Attlce. kondigde daarop aan. dat de onoositie een motio van wantrouwen tegen de regeering zou indienen op grond van het vervroegd uitschrijven van verkiezingen. Baldwin antwoord de Attlee. dat de verklaring betreffen de de verkiezingen Woensdag zou wor den afgelegd. Beperking van het geschil Naar Reuter meldt, beschouwt men te Londen Hoare's verklaring als een duidelijke en* preciese uiteenzetting van het standpunt der Engclsche rc geering in het Ethiopische geschil ei tegenover den Volkenbond. Het voornamste doel van den Minister was de overtui* ging te schenken, dat de poli* tiek van de Britsche regee* ring van het begin van het geschil af constant is geweest Zijn andere bedoeling was ontspanning te brengen. De minister heeft daarom (1) den nadruk gelegd op de definitieve soli dariteit tusschen Engeland en Frank rijk: (2) oraan herinnerd, dat het nooit in de bedoeling van het Vereenigd Ko- ninkriik heeft gelegen bii de toepas sing van sancties verder te gaan dan de Volkenbond wenscht; (3) onder- streept, dal de economische druk. niet ten doel heeft het geschil uit te brei den. maar te beperken; (4) te verstaan gegeven, dat er vóór de tocnassing van de sancties nog gelegenheid zal zijn te komen tot een vreedzame regeling. Tenslotte heelt echter de minister ook de waarschuwing laten hooren, die hii ook te Genève al heeft uitge sproken. dat de Volkenbond voor En geland de voornaamste brug is. die het met het Europeesche vasteland verbindt. De Noord-Italiaansche dcts wijdt zeer veel aandacht aan de verklarin gen van Hoare en de debatten in het Lagerhuis. De rede van den Britschen minister van buitenlantlschc zaken won» in alle Maden uitvoerig weer gegeven. Desondanks ziin de commen taren nog schaarsch. Uit den opmaak der berichten bliikt. dat de verklarin gen van Hoare ten deele met bevredi ging zijn ontvangen, vooral, daar de Britsche minister opnieuw de erken ning van het Italiaansche recht op ex pansie uitspreekt en verklaart, dat En geland nooit het nemen van militaire maatregelen In of huiten het kader van den Volkenbond heeft overwogen. De Londensclie correspondent van de Mcssagero schrijft, dat het gevoel van verlichting, dat in geheel Europa merkbaar was na de verklaringen van Drummond en Baldwin, zich door de rede van Hoare belangrijk versterkt heeft. Ofschoon air Sainuel Hoare niets nieuws kon zeggen, heeft hij de critiek der fanatieke Volkenbond* vrienden, maar ook die der tegenstan ders van den Volkenbond energiek of- gewezen en daarbij in het bizondcr den nadruk gelegd op drie omstandigheden. De eerste dezer omstandigheid is, dat Engeland noch te Genève noch daar buiten het nemen van militaire sanc tiemaatregelen heeft verworpen; in de tweede plaats heeft Engoland ver klaard, dut militaire sancties in ieder geval onmogelijk zouden zijn, omdat zij niet door een voldoend aantal leden van den Volkenbond gesteund zouden worden; ten derde is de verklaring van Hoare Mangrijk, volgens welke in de pauze, die bestaat vóór de toepassing der economische sanctiemnatrcgelen, opnieuw gepoogd kan worden het con flict op redelijke wijze te regelen, voor al daar ItaliS nog lid van den Vol kenbond is. Verscheidene plaatsen m Zuid=Californië ver. keeren in gevaar LOS ANGELES. 23 October. (.VN.P.) Fn verschillende deelcn van Zuid- Californië woeden op het ooeenblik ver woestende boschbranden. die zich ten gevolge van den krachtigen wind steeds meer uitbreiden. De schade, die reeds nu aan de bosschen is toege bracht. is ontzaggelijk groot. Verscheidene woonhuizen en een sanatorium ziin een prooi der vlam men geworden. Bii de brand, die in hef sanatorium uitbrak is een der patiënten om het leven geko men. terwijl de GO anderen gered konden worden. Verscheidene plaat sen verkeeren in ernstig gevaar. Duizenden arbeiders uit de werk verschaffing ziin naar de plaats van de boschbranden gedirigeerd om behulpzaam te ziin bii het be strijden der vlammen. Het boschbeheer in San Francisco heeft het verzoek ontvangen zoo spoe dig mogelijk deskundigen te zenden naar hot bedreigde gebied. Daarbij werd er op gewezen, dat de deskundi gen per vliegtuig moesten komen, daar ieder uitstel uitbreiding van het vuur beteekende. In de omgeving van Santa Anna woedt terzeifdertiid een zware zand storm die ieder verkeer over de land wegen onmogelijk maakt, aangezien de door het zand verblinde chauffeurs tal rijke botsingen hebben veroorzaakt. In de nabijheid van Huntington ziin 18 oliekranen door een windhoos vernield. Is het vertrouwen in den Vol* kenbond er door gedaald? Trekt Engeland zijn handen terug? Gevraagd naar den indruk, die op hen de laatste redevoering van Hoare gemaakt had, verklaarden eenige hooge Abessijnsche ambtenaren, dat naar hun ineening een pieuwe wereldoorlog, dan wel een reeks vaü wereldoorlogen onge twijfeld het gevolg zal zijn, wanneer de volken, die lid zijn van den Volken-bond Italië toestaan zich meester te maken van Abessynie en het avontuur van Mussolini zoodoende tot een succes doen worden, zonder dat daartegen het uiterste in het werk zou zijn gesteld. Verschillende zwakke landen zullen duur moeten betalen voor het gebrek aan strijdvaardigheid voor den vrede, de thans in deze crisis weer de over hand schijnt te krijgen. Vooral sinds de laatste rede van Hoare is men in deze kringen do overtuiging toegedaan, dat Abessynië en het lot, dat binnen de eerstvolgende tijden aan dit land be schoren zal zijn. een definitieven in vloed zullen uitoefenen op de verdere ontwikkeling van do wereldpolitiek. Thans eerst recht, zoo meenen zij, staat het lot van den Volkenbond op het spel, meer dan zulks in de afgeloopen maan den het gevolg is geweest. Deze algemeene opvatting wordt dopr anderen als volgt nader verklaard: En geland begint zich thans uit do Abes sijnsche aangelegenheid terug te trek ken. Het feit, dat Hoare zoo duidelijk verklaard heeft geen oogenblik te heb ben gedacht en te denken aan militaire sancties moet wel een uitnoodiging lij ken voor Mussolini den oorlog voort te zetten, zonder vrees voor een daadwer kelijk ingrijpen in zijn actie door de leden van den Volkenbond. Toen de cerate berichten over de economische sancties in Abessynië ontvangen wer den, dacht men hier, dat deze Halië binnen drie maanden zouden dwingen een einde te maken aan het avontuur. Na de rede van Hoare is men te dien opzichte sceptisch geworden, aangezien men inziet, dat zonder de mogelijkheid van uiteindelijke militaire sancties er in den muur. die men economisch rond Italië zou willen opbouwen genoeg bres sen zullen overblijven om Italië een doorzetten mogelijk te maken. Hoewel dit alles uiteraard door niemand zoo scherp geformuleerd en zoo duidelijk uiteengezet wordt, kan men na de rede van Iloare de te Addis Abeba heerschcnde gevoe lens toch wel als volgt samenvat ten: Abessynië heeft niet meer dat vertrouwen in den Volkenbond en zijn actie als voor de rede van Hoare nog het geval was. WEENEN, 23 Oct. (Reuter). In de bijeenkomst van tie provinciale leiders van de Heimwehren, die hier gisteren is gehouden, gaf Starhemberg opnieuw uiting aan liet voornemen der regee ring om een algemeene militie te vor men uit de bestaande burgerwachten. De vergadering keurde deze hervor ming in beginsel met algemeene stem men goed. De positie van Fey als lei- dor van de Helmwehr te Wecnen blijft onveranderd. In politieke kringen ver wacht men. dat hij deze week met Sta- rhemberg een particulier onderhoud zal hebben, ter vaststelling van de toekom stige politieke orienteering der Heinv wehrbewegiug na de vorming der ml- UU* Alle teekenen wijzen erop, dat in Abessynië een offensief wordt voorbereid Wapens naar Ethiopië ADDIS ABEBA Heuler-A_NJ>.). In de verschillende sectoren van het Noor dclijk en Zuidelijk front is het Dinsdag kalm geweest. De rust werd slechts hier en daar verstoord door enkele schermutselingen tusschen Italiaan sche en Abessijnsche vooroosten en door de herhaalde raids der Italiaan sche luchtstrijdkrachten. De heerschcn de kalmte is echter slechts uiterlijk, daar de beide vijandelijke legers koorts achtig werken aan de voorbereidingen voor de hervatting van den strijd. De Italiaansche legercorpsen in Ti- gre en in Ogaden. die hun fronten verbreed hebben, nemen maatregelen om zich te hoeden voor succesrijke flankaanvalkn. Men acht het zeker, dat zii binnenkort opnieuw zullen op rukken. Talrijke Abessijnsche troenenforma- ties zijn reeds te Dessie aangekomen of derwaarts onderweg. Dessie wordt de groote legerbasis van het Noorden. Het feit. dat deze plaats od zoo groo- ten afstand van het Noordelijke front is gelegen, doet vermoeden, dat de Abessijnen over een uitgestrekt gebied zullen terugtrekken, wanneer de Ita lianen hun offensief in Tiere zullen hervatten. De wapenleveranties en de munitie zendingen komen thans in grootere hoeveelheden in Abessvnië aan. maar zijn nog verre van voldoende om alle Abessijnsche krijgslieden van wapenen te voorzien. De tijd werkt dus ten gun ste van Abessynië. zoolang de Italianen er nog niet in geslaagd ziin de verbin dingen tusschen Abessvnië en de zee af te snijden. De keizer is noe niet naar het front vertrokken. Dinsdag heeft hii eenige vliegtuigen geïnspecteerd en. naar ver luidt. zou hii zelfs een korte vlucht met een der toestellen hebben gemaakt. In Abessijnsche kringen heeft men een ongunstigen indruk van de berich ten betreffende de vredespogingen, die Frankrijk zou hebben geëntameerd ev .die groote gebiedsconcessies van den kant van Abessvnië met zich mee zou den brengen. Uit particuliere bron ver luidt. dat de Franschen voor de Italfa- nen optreden in het voeren van bespre kingen met Abessiinsche autoriteiten over de vraag welke waarborgen Abes svnië moet geven om een bombarde ment van den spoorwce tusschen Ad dis Abeba en Djiboeti niet te doen doorgaan. (Copyright ReuteraA.N.P.) SCHIP VERMIST Het te Koningsbergen thuisbehooren- de stoomschip Insterburg, dat op weg was van Rotterdam naar Koningsber gen, heeft de haven van Brunsbüttel tot dusverre niet aangedaan. Het schip is op 17 October van Rotterdam vertrok ken. Ofschoon op1 zee en aan de kust scherp naar de Insterburg is uitgeke ken, heeft men geen enkel bericht om trent het schip. De verkiezingsuitslag in Denemarken KOPENHAGEN, 23 Oct. De verkie- zingen voor het Deensche parlement, het Folketing, hebben tot resultaat ge had. dat de sociaal-democraten zes ze tels hebben gewonnen. Volgens officieele mededeelingen is het resultaat voorloopig als volgt vast gesteld: (tusschen haakjes zijn de cij fers der vorige verkiezingen, in 1932, aangegeven). Sociaal-demorr. 759.069 (f560.839) 68 f62) Linksche boerenpartij 292.0S5 (381.862) 28 (31) Conservatieven 293.358 (298.531) 26 (27) Democraten 151.527 (145.221) 14 (14) Vrije Volkspartij 52.736 5 Communisten 27.140 17.179) 2 2) Deensche nationaal- sncialïsten 16.217 0 Rechtsche Staatspartij 41.190 41.238) 4 4) Sleeswijksche partij 12.618 9.868) 1 1) Gemermschaps- partij 188 0 HET VERTROUWEN GESCHONDEN PARIJS, 23 Oct. (A.N.P.) Op aanwij zing van het ministerie van binnen- Iandsche zaken, is een aanklacht inge diend tegen den vroegerén particulie ren secretaris van den aartsbisschop van Rouen Berlin, wegens misbruik van vertrouwen ten nndeele van ver scheidene R.K. instellingen. Bij een huiszoeking bij den oud-secretaris zijn talrijke bed rijf sboeken in beslag geno- 14 NOVEMBER VERKIEZINGEN IN ENGELAND LONDEN, 23 Oct. (A.N.P.) De eerste minister Baldwin heeft in het parle ment bekend gemaakt, dat dit Vrijdag zal worden ontbonden. De verkiezingen zullen op 15 November a.s. gehouden worden. Het nieuwe parlement komt op 3 December bijeen. Abessijnsche soldaten, die in een loopgraaf dekking zoeken in ver band met een Italiaanechen aan val uit de lucht. Een beroep op de Italiaan* sche vrouwen om zich te weer te stellen Wering van vreemde waren Het staatsdepartcmcnt te Washington heeft een omvangrijk rapport ontvangen van den Volkenbond, waarin de tot dus verre in do kwestie der sancties tegen Italië ondernomen stappen worden uit eengezet en waarin tegelijkertijd de Verecnigde Staten worden uitgenoodigd hun standpunt te dien opzichte te be palen. Volgens \>itlatingen van officieele kringen zal het rapport, wanneer het al wordt gepubliceerd, niet bekend ge maakt worden, voordat het Amerikaan- sche antwoord zal zijn verzonden. Het Amerikaansche antwoord zal eerst wor den opgesteld, wanneer Roosevelt zal zijn teruggekeerd. Het Giornale d'Italia wendt zich in verband met de sancties, waartoe door den Volkenbond is besloten, tot de Ita liaansche vrouwen. Het blad schrijft: Het komt er thans op aan weerstand te bieden aan de sancties. Alle Italiaan sche vrouwen, die deze stormachtige tijden met niet minder groote bezorgd heid en met evenveel inzicht als de mannen volgen, hebben reeds begrepen, wat de harde sancties, waartoe besloten Is, beteekenen. Discipline en vooral spaarzaamheid zijn de wapenen, waar mede Italië zich gereed moet maken te strijden tegen de rijken, die sterk in hun rijkdommen en domeinen, het land arm zouden willen maken. De nationale productie is in haar geheel gemobili seerd om voor vandaag en altijd de pro ducten te leveren, die tot dusverre uit den vreemde werden betrokken. Op de Italiaansche vrouw rust de taak tucht uit te oefenen bij het verbruik en dit te verminderen. Zij moet terugkeeren tot den eenvoud en verhinderen, dat in haar huis producten binnenkomen, die geleverd worden door landen, welke sancties toepassen bij de monsterach tige economische belegering, die men tegen Italië tracht in te stellen. Eens en voor altijd moet een einde worden gemaakt aan de mode van weefsels, parfums, poeders enz. van gene zijde der grenzen. Iedere aankoop in het bui tenland komt overeen met goud, dat uit het land gebracht wordt. En aange zien iedere vrouw de kern vormt van hot gezin, heeft zij de directe en onmid dellijke mogelijkheid te verhinderen, dat bij haar producten binnen komen, die uit sanctielanden afkomstig zijn, welke die producten overigens ook zijn. De retorsie moet duidelijk, totaal en strijdvaardig zijn. Wijnen, likeuren, vruchten, tabakken, auto's moeten ge weigerd worden. De nationale productie kan thans en voor altijd voorzien in iedere behoefte. De vrouw zal op deze wijze medehelpen tot de verdediging van onze goudreserves. Zij zal op de voorposten van dezen strijd actief te genwoordig zijn in de rijen van het ge wapende volk. Uit Genève wordt bericht, dat thans 24 landen het wapenuitvoerverbod naar Italië hebben afgekondigd. Toepassing der Haagsche neutraliteilsbepalingen Naar verluidt, neemt men te Lon den aan, dat ook Frankrijk en de Britsche dominions de Haagsche neutraliteitsbepalingen zullen toe passen. De Italiaansche gezant, Grandi, Is op hét departement van buiten- landschc zaken op de hoogte ge bracht van.de Britsche beslissing in deze aangelegenheid. Te Londen zijn geen berichten ontvangen, dat sir Eric Drummond in zijn onder houd met Suvich meer ter sprake zou hebben gebracht dan alleen het overbrengen van. deze beslis sing. De Press Association meldt, (Jat ook Turkije en Griekenland tot toe passing van genoemde bepalingen zouden overgaan. Gebleken is, dat de instructies voor uitvoering van dezen maatregel reeds een week geleden aan de betrokken haven autoriteiten zijn toegezonden. Frank rijk en Italië zijn door de ambassa deurs daarvan op de hoogte ge bracht. Daily Telegraph h Italië verboden De Daily Telegraph, die beschouwd wordt als het orgaan van Eden, wordt van Dinsdag af niet meer in Italië toe gelaten. Van officieele zijde geeft men als reden voor dit besluit op, dat het I.ondenschG blad voortgaat met een tendentieusc campagne tegen Italië en onjuiste berichten over dit land ver spreidt. HILVERSUM II 30I.S m. VRIJDAG V.A.R.A. 8.00 Orgelspel door Joh. Jong. 10.15 „Peer, de wever". Een jeugd- innoring uit het Noord-Brabantsche dorpsleven door H. Hollidee. Voor dracht door Frans Nienhuys. 11.00 Voordracht door' Frans Nien huys. „Simsonl?" Een verhaal van lief de, moed en... haren! A.V.R.O. 12.012.00 n.m. Lunchconcert door het Omroeporkest o.l.v. Nico Treep. 2.00—2.30 n.m. Solistenconcert door Victorine van der Werff, zang en Dina Rppeldoorn, piano. 2.30—2.50 n.m. Mevr. Ida de Leeuw van Rees bespreekt het A.V.R.O. knip patroon van de middaeiapon. voorko mende in het modeboek ..Liinenkeur". 2.503.20 n.m. Vervolg van het solis tenconcert. Muziek van vrouwelijke componisten. V.A.R.A. 4.05 non. Orvitropia o.l.v. Jan v. d. Horst. 5.00 n.m. Na schooltijd. Naar het bin nenste der aarde. Een nieuw 'avontuur van Oome Keesie. 5.30 njn. De Zonnekloppers o.l.v. Cor Steyn. 6.15 n.m. De Flierefluiters o.l.v. Eddy Walis m.m.v. Bert van Dongen, zang. 7.00 n.m. Groote Democraten (IV). ..Abraham Iincoln". Lezing van G. van Ovcrbeck. Kratnofoonmuziek. V.P.R.O. 8.05 n.m. Onze Biibel IV. SDreekster mej. dr. N. A. Bruining. 8.30 n.m. Concert, mevr. C. Waller— André de la Porte, piano: mei. N. Wa genaar. piano. 9.00 n.m. Cursus „Thorbecke". III. Mr. dr. W. Verkade:- „De beteekenis van Thorbecke voor onze tiid". 9.30 n.m. Cyclus: „Symphonieën van alle tiiden" II. „De tijd van Haydn". 10.00 n.m. G. Feenstra: Iets over en kele oude kerken van ons land en hun beteekenis voor dezen tiid. De groote kerk te Deventer, te Zutphen en te Nij megen. 10.30 n.m. „Veertig jaar Dostpropa- ganda door den Ned. Prot. Bond". HILVERSUM l 1875 m. N.C.R.V. 11.0012.00 Concert door het „Haag sche Trio": Emile v. Amersfoort, viool; Engelbert Oskam, cello: André Roden huis, piano. 12.301.30 n.m. Zang-recital door George Strassburg, bas. A. d. vleugel: Mevr. R. A. v. d. Horst-Bleekrode. 1.45—2.30 n.m. Concert door het En semble van der Horst. 3.00—3.45 n.m. Vervolg concert. 4.004.45 n.m. Piano-recital door Jan Rosekrans. 5.306.30 n.m. OrgelsDel door S. P. Visser. 6.307.00 n.m. „Succulenten in de winter" door A. J. Herwig. ±7.15—7.30 n.m. „Een kwartiertje Ra dio-reportage"; eventueel gramofoon- muziek. 7.30—8.00 n.m. Literair halfuurtje. „Van het zilte water en romantiek", dooi- D. Wouters. 8.159.00 n.m. Concert door de Arn- hemsche Orkest-Vereeniging in „l>e Vereeniging". te Nijmegen; dirigent: Jaap Spaanderman. Henriëtte Bos nians, piano. 9.009.30 n.m. „Moderne Behangsels" Moor mevrouw Matty Vigelius. 9.3010.15 n.m. Vervolg concert. Fransche autoriteiten in Syrië verantwoordelijk gesteld I STANBOEL, 23 October In alle groote steden vinden massabetoogingen plaats, waarin uiting wordt gegeven aan de verontwaardiging over de plan nen tot, het plegen van een aanslag' op Kemal Ataturk. In verband met het feit, dat de aan slag op Syrisch grondgebied is voorbe reid, is men in sortiniige kringen van meening, dat de Fransche autoriteiten in Syrië in zekeren zin de indirecte ver antwoordelijkheid dragen. In deze kringen acht men het waar schijnlijk, dat de Turksche regeering naar aanleiding hiervan te Parijs zal protesteeren en de zaak ook te Genève aanhangig zal maken. De bladen schrijven, dat de organist tics der Armeniërs en Koerden, die Turkije vijandig gezind zijn, in Syrië niet slechts gastvrijheid, maar ook steun vinden en zoo in staat gesteld worden, den Turkschen staat in gevaar te brengen. VLOOTCONFERENTIE Naar verluidt, aldus de Parijscne correspondent van de Times, zullei. één dezer dagen deskundigen van het Fransche ministerie van marine naar Londen komen om voorbereidingen te treffen voor de te houden vlootconfe- rentie. Naar verluidt, heeft het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken een telegram ontvangen van den Ja- panschen zaakgelastigde te Londen, waarin deze mededeelt, dat hom van Engelsche zijde informeel is medege deeld, dat de Britsche regeering een vlootconferentie tegen 2 Dec, te London wenscht bijeen te roepen. Over dit En gelsche voorstel wordt thans overleg gepleegd door het Japansche ministerie van buitenlandsche zaken en de admi raliteit. HITLER BELEEDIGD METZ, 23 Oct. (A.N.P.). De Ame rikaan Emil Jolas is bij de Franse h- Duitsche grens door de Duitsche politie gearresteerd wegens beleediging van rijkskanselier Hitler. STEM AF 5.50 Parijs Radio (1648) Symphonieconcert. 6.50 London Reg. (342.1). Walsen-potpourri. 6.50 Bratislava (298.8). ;,Dic zwei Witvven", opera van Smetana. 6.55 Boekarest (364.5). Uit zending uit de Staatsooera. 8.20 Parijs Radio (1648). Déva Dassy en René Charles zingen 9.(ö Par ij s Radio (1648). So listenconcert. 9.50 Midland Reg. (2962). Vioolrecital door Eda Kersy. Dansmuziek. Breslau (315.8) 9.50. Kalundborg (1261) 10.00. Lon don Reg. (342.1) 10.30. Brussel VI. 10.30 en Lissabon (476.9) 11.20. BRUSSEL 483.9 M. Fransch programma 12.40 Zangintermezzi door mevr. van den Rydt. I.50 Sylva Castegnier draagt voor. 5.20 Concert door Dantoing Gilbert, cello. NL Madeleine, piano. 5.50 Gabrielle Mercier sDreekt over de dichter-zangers Pierre DuDont en Béranger. 6.50 Kamermuziek concert door Mary Delporte, piano en M. Desprez, viool. 7.35 Het „TrioGérodav's". 8.35 Cymphonie concert o.l.v. Armand Marsick. BRUSSEL 321.9 M. Vlaamsch programma 5.20 n.m. Concert door het Orkest Constantin o.l.v. Emile Maetens. 6.35 Het Trio van Tuyne sDeelt. 8.20 Concert door het Omroeporkest o.l.v. Paul Douliez. 8.50 Hoorspel. „De laatste gast" van Dries Neerman, uit het Engelsch van W. B. Maxwell. 9.35 Vervolg concert. 10.301L20 Dansmuziek door „Mic key's Club Orchestra" o.l.v. Jeff Hallet, DEUTSCHLANDSENDER 1571 M. 5.50 Vrooliike muziek. 7.40—8.20 Muziek voor de huisvrouw. Het Herbert Fröhlichh-orkcst. 9.35 „Das Büchercgal Deutschlands", hoorspel van Gerhard Niesé. 10.05 „Spielturnen im Kindergarten". II.20 Het Fredo Niemann-blaasorkest I.20 Gevarieerd programma. 2.35 „Es tanzot die Maus". Emmi Goe del en het kinderkoor. 3.20 Populair concert o.l.v. Otto Do brindt. 5.30 Moderne pianomuziek. 6.20 Concert door .de „fünf Number» gér Deufschsinger". 8-35 n.rn. ,,Rinèelsp\eldes All tags", scènes uit liét..volksleven in Beieren van Julius Kruis. r 11 9.50 „Eine ,kleinea'N(achtmusik". Ba gatellen voor Engeïscïjie hoorn, fagot, waldhoorn en piano van Erwin Dres- scl (lè uitvoering). 1 10.2011.20 Populair concert. DROITW1GH 1500 M. II.20 Orgelconcert door Fredrie Bavco. 12.10 Het Trocadero Cinema Orkest o.l.v. Alfred van Dam. 12.50 Het B.B.C. dansorkest o.l.v, Hen ry Hall. I.35 Solisten concert. Gladvs Mayne Fisher, sopraan en Moura Lvmpany, piano. Alice Clayton; begeleiding. 2.50 Muziekles door Thomas Arm strong. 4.20 n.m. Het B.B.C. „Midland" Or kest o.l.v. Leslie Heward. 5.35 Het B.B.C. dansorkest o.l.v. Hen ry Hall. 6.50 De grondslagen der muziek. So nates van Mozart voor viool en plano. David Wise, viool en Eileen Joyce, piano. 7.30 Malcolm Sargent snreekt over muziek. 8.20 n.m. Cello recital door Nikolai Graudan. 10.40 Luistersnel. II.15—12.20 Dansmuziek door Harry Roy en ziin orkest; GRAMOFOONMUZ1EK Hilversum I 8.15-9.30. 12.15- 12.30, 1.30—1.45, 4.45—5.30. 8.05-8.15 en 10.20—11A0. Hilversum II 9.30. 10.35, 11.20, 3.20—4.00. 11.00 en 11.30 Brussel Fr. 12.20. 12.50. 1.30, 2.00—2.20. 6.20. 10.30 en 10.45—11.20. Brussel VI. 12.20. 1.30. 6.20 en 7.35. RADIOKRANT Nieuwsberichten worden door beide Hollandscbe zenders gegeven om 8.00 en voorts door Hilversum I om 1.15 en door Hilversum II om 10.45. WIJ DIN GSST ÖNDEN Hilversum I N.C.R.V. 8.0O- 8.15. 10.30—11.00. 2.30—3.00. Hilversum II V.P.R.O. 10.00. „Zoo, daar lig je dus. Je hebt zeker een machtig gezelIigen tijd, met al dl© Hove zusters om je heen 1" (Humorist),

Amersfoortsch Dagblad / De Eemlander | 1935 | | pagina 2